www.romny.osp-ua.info

«Сумщина – вишнева гілка України»
07.05.2018

4 травня в художній галереї МБК відкрилась виставка, яка до нас завітала з м. Київ. Це мистецький проект до 80 річниці Сумської області «Сумщина – вишнева гілка України».

Протягом 2017-2018 року секцією «Мистецька світлиця» в яку входять понад 30 художників які народилися на Сумщині, але проживають в столиці України, запланована черга творчих заходів присвячених ювілею Сумської області. Один з них присвячений збереженню пам’яті нашого земляка, патріота, археолога, мистецтвознавця, художника, музеєзнавця, володаря ордена Станіслава ІІІ ст. з села Москалівка Роменського р-ну Миколи Омеляновича Макаренка.

Вірного сина України рівно 80 років тому вбито комуністичною владою. Він був єдиним з авторитетної комісії, хто не підписав акт про знесення Михайлівського Золотоверхого собору. За цей героїчний вчинок М. Макаренка звинуватили у націоналістично-контрреволюційній діяльності і розстріляли 4 січня 1938 року. Але цькування йшло протягом усього його життя в Україні.

У черговій виставці-конкурсу присвяченій пам’яті Миколи Омеляновича Макаренка прийняли участь художники з Сумщини. Експозиція побудована з творів присвячених Сумщині (пейзажі, портрети, натюрморти), та творчі замальовки з закордонних подорожей.

Лауреатами конкурсу стали заслужений художник України Сергій Павлович Ярешко та заслужений діяч культури України Михайло Васильович Шевченко.

Всі бажаючі можуть відвідати виставку, яка працюватиме до 31 травня.


 


 

За повідомленням відділу культури

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua