www.romny.osp-ua.info

09.07.2018

Напередодні свята Івана Купала на березі річки Сули в комплексі відпочинку «Козацька пристань» за давніми народними традиціями слухачі «Університету третього віку», зокрема учасники ансамблю «Співучі голоси» територіального центру міста Ромни, провели одне з найколоритніших на Україні дійств.

Ансамбль «Співучі голоси» і всі «університетівці» повністю відтворили стародавній купальський обряд, використавши головні атрибути свята – Марену і Купала.

Розпочалося дійство з обряду, де жінки в кольорових вишиванках водили хоровод навколо Марени, потім приєдналися чоловіки з Купалом. Учасники обряду обливалися водою по стародавній традиції, гуморили, співали жартівливі пісні, а згодом понесли чарівну супутницю Купала – Марену купати до річки. Далі спалювали чоловіче Купало аби разом з ним згоріла вся нечисть та зло. Дід Чаклун розповів  легенду про давню квітку папороті, яка розквітає тільки в ніч на Купала і запалив «Купальський вогонь», через який стрибали  всі діячі свята, бо вважалося, що це вогнище має очищаючу силу. Завершилося народне гуляння найпоетичнішою і найяскравішою дією – пусканням вінків на воду за течією.

Ось так територіальному центру, завдяки старанню і таланту підопічних Відділення денного перебування, вдалося «витягти» із небуття такий унікальний і призабутий обряд у первозданному вигляді.

 

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua