www.romny.osp-ua.info

У місті Ромни запрацювала нова ФМ-радіостудія «Ромен»!
17.09.2018

З нагоди святкування Дня міста у місті Ромни відкрили міськрайонну ФМ-радіостудію «Ромен». В заході взяли участь голова Сумської обласної державної адміністрації Микола КЛОЧКО, заступник голови Сумської обласної ради Тетяна ГОЛОВКО, представник Національної ради з питань радіо та телебачення Лариса ЯКУБЕНКО, міський голова Сергій САЛАТУН, голова Роменської районної державної адміністрації Валерій БІЛОХА, Вікторія МУРИЧ, депутат Сумської обласної ради та Олена Беркут, помічник народного депутата Миколи Лаврика.

Очільник міста Сергій Салатун зазначив, що наше місто розташоване на півдні Сумської області і налічує 42 тис. мешканців. Сумська область знаходиться у північно-східній частині України, особливістю Сумської області є її прикордонний статус, тому дуже важливо забезпечити наше прикордоння українським мовленням , зокрема локальним радіомовленням. 

Микола КЛОЧКО, голова Сумської обласної державної адміністрації наголосив, що Сумщині як прикордонному регіону надзвичайно важливо протидіяти інформаційній експансії з боку Російської Федерації. Він зазначив, що Радіо громад – це дієвий інструмент інформування жителів області, який набуває додаткової актуальності в умовах реформи децентралізації.

На даний час у місті Ромни та Роменському районі майже на 100 тис. населення єдиним мовником територіальної громади виступала міськрайонна радіостудія проводового мовлення «Ромен», засновниками якої є Роменська районна державна адміністрація та Роменська міська рада.

Лариса ЯКУБЕНКО, представник Національної ради з питань радіо та телебачення в Сумській області наголосила, що Сумщина – у пріоритеті Національної ради щодо посилення безпеки інформаційного простору і стала першим регіоном, де буде реалізовано проект «Радіо громад».

У вересні 2017 року переможцем конкурсу на радіочастоту 106,6МГЦ у м. Ромни Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення визнала міськрайонну радіостудію «РОМЕН».

Міська та районна влада зробили все можливе щоб зберегти нашу районну радіо студію (взагалі в Сумській області збереглося лише 8 студій і одна з них в Ромнах). У даній студії є базовий комплект для виходу в ефір ,але ми розуміли що якщо ми хочемо зробити своє FM – радіо, то повинні оновити обладнання та удосконалити студію, депутати міської ради нас в цьому підтримали та виділили кошти (близько 600 тис.грн.).

Таким чином, редакція проводового радіомовлення створила повноцінну ФМ-радіостанцію та реалізувала проект «Мовлення громад».

Обсяг мовлення – 24 години на добу. Програмною концепцією передбачено, що у загальному обсязі мовлення не менше 15 відсотків мають становити інформаційні передачі місцевої тематики. Інший час - ретрансляція програм суспільного мовника. Передавач потужністю у 200 Вт дасть змогу охопити мовленням майже весь Роменський район.

Тетяна ГОЛОВКО, заступник голови Сумської обласної ради зазначила, що локальне радіомовлення, перш за все задовольнить потреби населення в доступі до локального інформаційного контенту та забезпечить оперативне інформування слухачів про суспільно-значущі події та про надзвичайні ситуації (що становлять загрозу життю чи здоров’ю населення).

"На сьогоднішній день важко уявити наш світ без засобів масової інформації. Без сумніву журналісти мають великий вплив на формування суспільної думки, не даремно їх називають четвертою владою. Бажаю нашому радіомовленню подальшого розвитку, тільки гарних і позитивних новин, творчого натхнення!", - зазначила Олена Беркут.

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua