www.romny.osp-ua.info

Патронатній сім'ї в Ромнах бути!
05.11.2018

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

29 жовтня 2018 року в приміщенні Виконавчого комітету Роменської міської ради під головуванням заступника міського голови Ігора Тетірка за участі представників Сумського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, керівників причетних служб та організацій до створення та функціонування сім'ї патронатного виховання, відбулася співбесіда з кандидатом у патронатні вихователі Ярошенко Ніною Опанасівною та її помічником - Ярошенка Василем Васильовичем. 

В ході зустрічі проведено аналіз сильних сторін сім’ї кандидатів, озвучено передбачення ймовірних ризиків та узгоджено план наступних дій щодо запровадження послуги патронату над дитиною у місті Ромни.

Тренером, провідним фахівцем з соціальної роботи Сумського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Тетяною Бортник були представлені результати проходження навчання кандидата у патронатні вихователі.

Родина Ярошенків має позитивний досвід виховання. Батьки виховали 7 гарних синів, які є прикладом для наслідування. Ніні Опанасівні Ярошенко присвоєно почесне звання «Мати героїня».

Важливою складовою послуги патронату над дитиною є робота з сім’єю дитини, влаштованої в сім’ю патронатного вихователя, надання їй якісних послуг, спрямованих на подолання складних життєвих обставин, що призвели до розлучення дитини з родиною.

Для узгодженості дій із забезпечення найкращих інтересів дитини, влаштованої в сім’ю патронатного вихователя, та комплексної підтримки в подоланні складних життєвих обставин її батьками утворено міждисциплінарну команду. 

 

 

Валентина Жогло,
директор Роменського міського центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua