www.romny.osp-ua.info

Нарада з питань надходжень від суб’єктів господарювання до бюджету міста, сплати єдиного соціального внеску та оформлення трудових відносин
21.12.2018

18 грудня відбулася розширена нарада з питань надходжень від суб’єктів господарювання до бюджету міста, сплати єдиного соціального внеску та оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Участь у нараді взяли представники виконавчого комітету, податкової служби, пенсійного фонду, управління статистики у Роменському районі, державний інспектор Управління Держпраці у Сумській області, а також суб’єкти господарювання, які мають проблеми зі сплати податків.

Зі вступним словом до присутніх звернувся заступник міського голови Сергій Хоронько та озвучив існуючі проблеми в наповненні міського бюджету.

На нараді обговорені питання виплати заробітної плати, сплати податків, оформлення трудових відносин з найманими працівниками, заборгованість по сплаті ЄСВ.

Начальник відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення Виконавчого комітету Леся Стоян доповіла про порядок оформлення роботодавцями трудових відносин з найманими працівниками та результати проведених спеціалістами відділу інспекційних відвідувань об’єктів бізнесу, а також про стан виплати заробітної плати на підприємствах міста. На сьогодні існує заборгованість по виплаті заробітної плати на 2 підприємствах: ДП ДАК «Хліб України» Роменський КХП та КП «Чисте місто». З травня 2018 року проведено 37 інспекційних відвідувань об’єктів бізнесу, за результатами яких винесено 8 приписів щодо усунення виявлених порушень трудового законодавства, складено 7 протоколів на посадових осіб про адміністративне правопорушення, накладено 6 адміністративних штрафів на суму 3,6 тис.грн. За результатами виявлених в ході інспекційних відвідувань порушень трудового законодавства винесено 11 постанов про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами  на загальну суму 63,3 тис грн.  У 2018 році проведено 11 засідань робочої групи по легалізації заробітної плати, на яких було заслухано 107 роботодавців та надано 51 письмове пояснення щодо причин виплати заробітної плати нижче мінімального рівня. Результатом цих засідань стало збільшення рівня оплати праці 80 роботодавцями, у 38 роботодавців зменшилася кількість працівників, які отримують заробітну плату нижче мінімальної, переукладено 45 договорів з цивільно-правових на трудові, легалізовано 67 робочих місць.

З поясненнями причин виникнення заборгованості по виплаті заробітної плати виступили представники Роменський КХП та КП «Чисте місто». Представники ТОВ «Принцип» та ТОВ «Третта», надали пояснення щодо невідповідності валового обороту кількості працюючих.

Начальник Роменського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Алла Біленко доповіла про стан сплати єдиного соціального внеску підприємствами, установами та організаціями міста Ромни та наголосила, що на сьогодні проблемним є питання виникнення заборгованості по сплаті ЄСВ у підприємців, які тимчасово припинили діяльність по податкових документах, але державна реєстрація яких не скасована. Управлінням проводиться відповідна роз’яснювальна робота та робота по стягненню заборгованості.

З питання про стан сплати за користування земельними ділянками на умовах особистого строкового сервітуту для здійснення підприємницької діяльності виступила Юлія Янчук - начальник управління економічного розвитку Роменської міської ради. На сьогодні всього укладено 29 договорів, проблемними є 4. Питання сплати по договорах особистого строкового сервітуту по 3 суб’єктам господарювання було вирішено.

Державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Тетяна Яременко наголосила, що є проблема в визначенні фактичного місцезнаходження суб’єкта господарювання, оскільки суб’єкти господарювання не вносять зміни в дані щодо державної реєстрації.

За результатами наради підприємствам – боржникам встановлені конкретні терміни погашення заборгованості, контролюючим органам запропоновано посилити інформаційну та роз’яснювальну роботу щодо сплати податків і зборів через засоби масової інформації та місцеву радіостудію «Ромен». На наступній нараді запропоновано розглянути питання стану сплати суб’єктами господарювання за договорами оренди землі.

У заключному слові Сергій Хоронько наголосив, що проблеми потрібно вирішувати спільними зусиллями органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів і тому такі наради будуть проводитись щокварталу.


 
За повідомленням Управління економічного розвитку

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua