www.romny.osp-ua.info

Монетизація житлової субсидії
27.02.2019

26 лютого 2019 року в управлінні соціального захисту населення Роменської міської ради відбулася семінар-нарада спільно з представниками управління та головами квартальних комітетів міста з питань монетизації житлових субсидій, підвищення та перерахунку пенсій, запровадження послуги «муніципальна няня».

Перший заступник начальника управління Наталія Єфімова, довела до відома присутніх про дві моделі монетизації житлових субсидій. Перша модель: всі громадяни, яким призначено субсидію з 2018 року, у березні поточного року отримають готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року, у квітні - за березень, а в травні - за квітень. Таким чином, в платіжках про оплату житлово-комунальних послуг буде відсутня інформація про суму нарахованої субсидії. Треба зазначити, що таке поняття, як обов’язковий платіж відтепер  скасовується. Відповідне рішення було прийняте Кабінетом Міністрів України 6 лютого 2019 року. Процес монетизації субсидій розпочинається з 1 березня 2019 року. Для отримання грошового переказу отримувачу субсидії доведеться звернутися у найближче відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним кодом. Одночасно з виплатою кожному одержувачу буде відкрито персональний банківський рахунок, на який буде зарахована сума субсидії за березень та квітень. Пенсіонерам суму субсидії виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти  суму нарахованої субсидії безпосередньо в банкоматі цього банку. Тим пенсіонерам, у кого не відкритий рахунок в банку, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта. Отже, домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді готівки і надалі зможе самостійно розраховуватися за комунальні послуги, а зекономлені кошти використати на свої власні потреби. Ощадбанк не стягуватиме комісію з одержувачів субсидій, які беруть участь в їх монетизації.    

Друга модель: всі, хто звернувся вперше за субсидією з 1 січня 2019 року, беруть участь у діючій моделі монетизації. «Живі кошти» на банківський рахунок отримують ті, хто звернувся за субсидією вперше. Тобто усі громадяни, які подали документи на субсидію, починаючи з січня 2019 року, отримають «живі гроші» на оплату газу, опалення, електроенергії, води і твердого палива виключно на окремий рахунок, відкритий у державній фінустанові.  Тобто розрахунки з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалювального сезону залишок невикористаної субсидії. Кожному одержувачу субсидії, яку призначено з 2018 року, Укрпошта в березні поточного року доставить повідомлення про суму нарахованої субсидії.

Начальник відділу з контролю за  правильністю надання державних соціальних допомог, компенсацій, субсидій та пенсій Тетяна Мусієнко, повідомила про перерахунок пенсій з березня 2019 року відповідно до ч.2 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» та проведення разової виплати індексації  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 20.02.2019 року №124.

Начальник відділу прийому громадян з призначення соціальних допомог та компенсацій Катерина Стукалова, повідомила про прийняте Урядом рішення із запровадження послуги «муніципальна няня» з догляду за дитиною до трьох років та затверджений порядок відшкодування вартості такої послуги. Реалізація прийнятого Урядом рішення сприятиме створенню додаткових робочих місць, якісному та гарантованому отриманню послуги догляду за дитиною до трьох років, створенню умов для зміцнення інституту сім’ї та забезпечення належних соціально-економічних умов її життєдіяльності.


 

                                                                       За повідомленням Управління соціального
                                                                       захисту населення Роменської міської ради
© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua