www.romny.osp-ua.info

15.04.2019

До центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича на правопросвітницьку бесіду-гру «Служіння праву – служіння справедливості» були звпрошені  учні 8-го та 9-го класу ЗОШ №6 .

Працівники бібліотеки розкрили  поняття «права» та «обов’язки», познайомили з документами, що захищають права дитини: Конвенцією ООН про права дитини (1989), Конституцією України, назвавши основні статті, що визначають обов’язки держави в сфері захисту прав дитини.

Суддя-спікер Роменського міськрайонного суду Євтушенкова В.І. нагадала учням про адміністративну відповідальність за булінг, цькування в закладах освіти, закликала підлітків поважати своє оточення, не принижувати гідності кожної людини, бути толерантними, дотримуватися норм поведінки, прийнятих у суспільстві, намагатися не створювати ситуації, які призводять до порушення закону.

Головний спеціаліст Роменського бюро правової допомоги Максим Волошин зіграв з підлітками в навчально-розважальну настільну гру «Важниця правова», яку розробили експерти громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ». Гра спрямована на підвищення рівня правової освіти та надає корисні правові знання. Підлітки, розділившись на чотири команди, змагалися відповідаючи на питання з таких галузей права, як конституційне, адміністративне, цивільне, сімейне, трудове і навіть кримінальне. Учням було дуже цікаво і корисно грати адже набагато краще вони запам’ятовують інформацію правової галузі саме в інтерактивній формі, коли обговорюють конкретні життєві ситуації, які власне запропоновані в грі.

Захід пройшов цікаво, змістовно, а головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua