www.romny.osp-ua.info

У майбутнє – з любов'ю до лісу
24.04.2009

З 21 березня по 18 квітня зеленими просторами Роменщини крокувала Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках. Посади своє дерево». Переважно учнівська молодь за участі громадськості та керівників міста під професійним керівництвом працівників лісового господарства та вчителів засаджувала лісові площі, міські парки і сквери саджанцями дубів, кленів, липи, сосни, берези.

Головна мета цьогорічної акції – підвищення ролі лісової галузі, роз'яснення для широких кіл громадськості важливості та особливостей створення лісових насаджень, значення для суспільства професії лісівника, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи.

Організаторами акції „Майбутнє лісу у твоїх руках. Посади своє дерево” у нашому місті виступили: ДП „Роменський лісгосп” (директор Закусило О.М.), відділ освіти Роменського міськвиконкому (начальник Горбик З.Г.), учнівське лісництво „Зелений дивосвіт” Роменської ЗОШ І-ІІ ступенів № 9 (директор Зеленська В.В.), центр позашкільної роботи та роботи з талановитою молоддю (директор Васюта О.В.).

15 квітня у міському парку культури та дозвілля серед природи на свіжому повітрі відбувся головний захід Всеукраїнської акції “Майбутнє лісу в твоїх руках”. Цього теплого весняного дня зібралися працівники міськвиконкому, депутати, представники громадськості, учні навчальних закладів нашого міста, щоб в повний голос заявити про стан навколишнього середовища Роменщини.

Відкрив захід міський голова П.І. Помаран, який привітав учасників акції і наголосив, що активну участь у ній беруть саме навчальні заклади міста та учнівські організації й об’єднання.

Начальник відділу освіти Горбик З.Г. вручила представникам шкіл завдання, щодо посадки дерев під час проведення трудової акції та звернула увагу, що саме від юних роменців залежить зелене майбутнє нашого міста.

Директор ДП „Роменський лісгосп” Закусило О.М. коротко проінформував присутніх про мету акції, про завдання лісової галузі України та лісівників Роменщини по створенню нових лісів, наголосив на особистій відповідальності кожного учасника акції за долю посадженого ним деревця.

Виступаючи перед учасниками церемонії, керівник учнівського лісництва „Зелений дивосвіт”, директор Роменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 9 Зеленська Вікторія Володимирівна зауважила, що школа подає приклад вирішення екологічних проблем у нашому місті, а питання екологічної освіти і виховання, природоохоронної діяльності повинні стати пріоритетними і бути направленими на вироблення у дітей умінь і навичок природокористування. Усі соціальні структури, школа, позашкільні заклади, широка громадськість повинні бути союзниками у вирішенні питань екологічної освіти і виховання молоді. За її словами, екологічний стан міста в небезпеці. Є причини для великих хвилювань. Найбільшою екологічною проблемою міста залишається забруднення ґрунтів та повітря стихійними сміттєзвалищами та стан маленьких річок Роменщини. При цьому директор школи повідомила, що у навчальному закладі дієво працює проект «Від екології довкілля до екології душі», який покликаний залучити учнів школи до вивчення екологічних проблем міста. Важливою складовою проекту є проведення змістовної екологічної роботи, направленої на практичну діяльність у довкіллі кожного з учнів школи.

Наймолодша учасниця акції, член учнівського лісництва Ромащенко Дарія, закликала дорослих і дітей згадувати, не тільки в дні проведення акції, що ми всі живемо на одній планеті і, забруднюючи природу, ми шкодимо в першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів. Саме від нас залежить наше майбутнє!

Гучними оплесками зустріли учасники акції виступ переможців VII Всеукраїнського огляду-конкурсу екологічних колективів у місті Києві – екологічну агітбригаду «Зелений дивосвіт» Роменської ЗОШ І-ІІ ступенів № 9, які в травні 2009 року в черговий раз будуть представляти Сумську область на Всеукраїнському рівні у місті Луцьку.

Після закінчення урочистої частини першими здійснили посадку калинових алей міський голова Помаран П.І., директор ДП „Роменський лісгосп” Закусило О. М., заступник міського голови Книга В.Ю., начальник відділу освіти Горбик З.Г., керівник проекту „Сталий територіальний розвиток в Україні” програми „ТАСІС” Бернар Фролішер, вони пліч-о-пліч із юними лісівниками учнівського лісництва „Зелений дивосвіт” Роменської ЗОШ І-ІІ ступенів № 9 цього дня висаджували саджанці калини. Калинові алеї з’явилися поблизу нового розарію в центрі міста, який розбили вихованці екологічних гуртків Центру позашкільної роботи та юні лісівники ЗОШ № 9, біля пам’ятників П.І.Калнишевського та жертвам Голодомору 1932-33 років.

Посадити своє дерево на площі колишнього скверу імені Гнідаша задля примноження зеленого багатства рідного краю, зібралися випускники загальноосвітніх шкіл № 1, 3, 4. Старшокласники вірять, що через 10-20 років зможуть побачити результати своєї праці, користь для оточуючих і що до подібної акції з кожним роком долучатиметься все більше випускників шкіл.

16 квітня майже 120 волонтерів взяли участь у проведенні толоки з утилізації стихійних сміттєзвалищ та посадці дерев на території парку-пам’ятки Пивний ліс. Юннати загальноосвітніх шкіл № 6, 9 та № 11 підтримали ініціативу учнівського лісництва „Зелений дивосвіт” Роменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 9 взяти участь у цьому важливому для нашого міста заході.

Посадити дерево – це зробити добре діло. Тому лісове господарство для проведення цього заходу надало близько 700 саджанців дерев різних порід. Тепер мрія кожного учасника акції - через багато років побачити деревце, посаджене власними руками, і відчути гордість за власне творіння і благородну справу збереження зеленого світу.

Працівники освіти та лісівники вкотре показали приклад тісної взаємодії та злагодженості. Під час акції діти та дорослі дізналися багато пізнавального про ліс, чому такою корисною й важливою є робота лісової галузі, відчули власну відповідальність за навколишнє середовище. Лісівники переконані, що відтепер захисників зеленого світу стане більше – і це головна нагорода працівникам лісу за їх нелегку благородну справу.

Наталія Цікава, заступник директора з НВР ЗОШ № 9

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua