www.romny.osp-ua.info

Чорний квітень вісімдесят шостого
28.04.2009

У переддень двадцять третьої річниці Чорнобильської катастрофи роменці вшанували пам'ять жертв цього страшного лиха. Основні заходи традиційно пройшли біля пам'ятного знака на бульварі Шевченка. У мітингу-реквіємі взяли участь наші земляки – учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники влади, громадськості, жителі міста.

- 996 роменців були в складі ліквідаторів наслідків катастрофи 26 травня 1986 року, яка стала катастрофою планетарного масштабу, - зазначив міський голова Павло Помаран. - Вони, як і тисячі наших співвітчизників з інших регіонів, своїм здоров'ям та життям зупинили невидиму смерть. Це стало ще одним страшним випробуванням на шляху українського народу. І об'єднавшись, спільними зусиллями лихо вдалося зупинити. Низько вклоняюся вам, людям, котрі стали на перепоні невидимої смерті. Вічна пам'ять померлим!

- Катастрофа на ЧАЕС перекреслила нормальне життя в багатьох регіонах країни і стала чорною сторінкою в нашій історії, - підкреслив т. в. о. голови райдержадміністрації Петро Кривогуз. - Кожен повинен пам'ятати героїзм і подвиг представників усіх професій, котрі самовіддано, за першим покликом кинулися рятувати рідну землю і нас з вами від радіоактивного монстра. Міцного здоров'я та довгих років життя вам, герої-чорнобильці.

Тамуючи хвилювання й тривогу говорив про побратимів голова громадської організації "Інваліди Чорнобиля" Сергій Бондаренко.

Голова міськрайонного осередку соціально-екологічної партії "Союз. Чорнобиль. Україна" Володимир Оніщенко наголосив на відсутності належної уваги до проблем чорнобильців з боку держави, зокрема Верховної Ради й уряду, та закликав взяти участь 25 квітня у Всеукраїнській акції протесту чорнобильців у Києві, щоб відстояти свої права.

Провів релігійну відправу настоятель Вознесенської церкви, протоієрей Іван Кавчак.

Від імені молоді слово мала учениця СЗОШ № 2 Надія Остришко.

Присутні вшанували померлих чорнобильців хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятного знака.
Павло КЛЮЧНИК

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua