www.romny.osp-ua.info

Податкова повідомляє
23.05.2011

Скасовано подання місячної декларації з податку на доходи фізичних осіб

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 7 квітня 2011 року N 3221-VI з 20 квітня 2011 року повністю 
відмінено : подання до податкової інспекції Податкової декларації з податку на доходи фізичних, яку необхідно було подавати після кожного звітного місяця. 

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку - форми 1ДФ подавати після кожного звітного кварталу лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Тобто, якщо відсутні дані про нарахування та виплату доходів, то подавати форму 1ДФ не потрібно. 


Валентина Юрченко, сектор МРР
Роменської МДПІ


Чи повинен заявник сплачувати податки за період з дня подачі документів про закриття підприємницької діяльності до дня припинення підприємницької діяльності?


Згідно п.16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановлено податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексом. 

Відповідно до п.36.1 ст.36 ПКУ податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов’язок у платника податку виникає з моменту настання обставин, з якими ПКУ та закони з питань митної справи пов’язує сплату ним податку до припинення податкового обов’язку визначеного в статті 37 ПКУ. 

Відповідно наказу Державної податкової адміністрації України від 22.12.10 № 979 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів та визнання такими, що втратили чинність, наказів Державної податкової адміністрації України", зареєстрованого в Мінюсті України 30.12.10 за №1439/18734 державна реєстрація припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання. 

Відповідно до статті 34 ПКУ податковим періодом визнається встановлений цим Кодексом період часу - календарний рік, квартал, місяць, день з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів. Податковий період може складатися з кількох звітних періодів. Враховуючи вищевказане, платник податків обов’язково повинен до дня припинення підприємницької діяльності подавати звітність та сплачувати податки.

Валентина Юрченко, сектор МРР
Роменської МДПІ
 


Звітуємо через INTERNET!

На даний час одним із пріоритетних напрямів роботи податкової служби є впровадження подання податкової звітності в електронному вигляді. На сьогоднішній день зусилля держави і податківців направлені на створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності суб”єктами господарювання. 

Подання звітності в електронному вигляді - це економія часу та зменшення витрат, як для платників податків так і для органів податкової служби. Для подання податкової звітності в електронному вигляді , потрібно лише мати: доступ до мережі Інтернет, спеціалізоване програмне забезпечення для формування податкових документів в електронному вигляді у затвердженому форматі (стандарті), засіб захисту інформації, чинні посилені сертифікати ключів для платника податків і його посадових осіб та договір про визнання електронних документів.

Звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях. 

Така система передачі електронних звітів значно прискорює здачу звітності та забезпечує отримання відповідних квитанцій про підтвердження дати та часу подання звіту , надає можливість оперативно отримати інформацію про стадію проходження електронного звіту та гарантує , що звіт буде своєчасно доставлений в інспекцію. Для того, щоб здійснювати подання документів до податкової служби в електронному вигляді, потрібно укласти договір з податковою інспекцією про визнання електронних документів. 

Розділом ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України передбачено, що з 1 липня 2011р. реєстрація податкових накладних платниками ПДВ запроваджується для платників цього податку , у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 100 тисяч гривень, а з 1 січня 2012р. понад 10тисяч гривень. 

Шановні платники податків ! Покваптеся з заключенням договорів, адже отримання посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису потрібен час і робота з програмним забезпеченням потребує певних навичок. Тому бажано, щоб Ви заздалегідь отримали ключі і попрактикувались роботі з програмою, що знизить у подальшому виникнення у Вас проблем технічного характеру.
Відправка звітності до органів Державної податкової служби засобами Інтернет- гарантія своєчасної доставки звітів.
Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до цієї прогресивної методики та отримати програмне забезпечення можна в підрозділі інформатизації процесів оподаткування Роменської МДПІ за адресою : м. Ромни, вул. Пролетарської солідарності, 37б, каб. 18, або за тел. 5-13-61. 


Валентина Юрченко, сектор МРР
Роменської МДПІ

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua