www.romny.osp-ua.info

До відома керівників підприємств, організацій установ щодо працевлаштування інвалідів та надання звітності
10.08.2011

Забезпечення трудової діяльності інвалідів є важливою соціальною функцією держави. У вирішенні цього завдання беруть участь не тільки відповідні органи центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, але й усі підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності.

Ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ і організацій, у т. ч. підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб — у кількості одного робочого місця. Підприємства самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів, відповідно до нормативу, встановленого частиною першою статті 19 Закону і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Підприємства самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, виходячи з вимог статті 18 Закону. Виконанням нормативу робочих місць у кількості, зазначеній вище, вважається працевлаштування підприємством інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів підприємства подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенню Фонду соціального захисту інвалідів, в яких вони зареєстровані, за формою № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 2007 року № 42. Цим же наказом затверджено Інструкцію щодо заповнення форми № 10-ПІ.

Звертаємося до роботодавців, які не пройшли реєстрацію у відділенні Фонду та не надали звіти про зайнятість та працевлаштування інвалідів - терміново вирішити питання щодо виконання вимог ст. ст. 19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Шановні керівники, якщо ваше підприємство, установа, організація є не юридичною особою або малочисельним підприємством, для виключення його з загальної кількості підприємств, вам необхідно терміново надати інформацію до відділення Фонду про те, з яких підстав підприємство, установа, організація не реєструється у відділенні Фонду та не надає звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.


Людмила Подоляка – начальник відділу
УПСЗН виконкому Роменської міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua