www.romny.osp-ua.info

Разом переможемо хворобу "заробітна плата в конвертах"
04.11.2011

Першочергові завдання, які сьогодні стоять перед податківцями Роменщини, спрямовані на збільшення надходжень до бюджету та налагодження партнерських відносин між владою та бізнесом, попередження схем ухилення від сплати податкових зобов’язань. Зрозуміло, що від результатів роботи податківців, значною мірою залежать добробут пенсіонерів, матеріальне забезпечення інвалідів, дітей, вчителів, лікарів. 

Неодноразово доводиться нагадувати платникам деякі істини – отримуючи заробітну плату нелегально, громадянин не може скористатися ні кредитом, ні виплатами соціального захисту та й звільнити його можуть без пояснень.
У цьому напрямку податкова служба і виконує дві основні задачі – інформаційно-роз’яснювальна та контрольно-перевірочна діяльність серед суб”єктів господарювання. 

Начальник відділу контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб Олександр Гальченко відзначив, що в практику втілюються нові підходи, нові ставлення до платників податків. "Між тими, хто збирає податки, і тими, хто їх сплачує, мають панувати повна злагода і взаєморозуміння. Перемогти хворобу "заробітна плата в конверті" ми зможемо тільки спільними зусиллями та діями податківців і небайдужих громадян", - наголосив він. 

За січень – жовтень поточного року працівниками Роменської МДПІ проведено 19 перевірок суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб з питання дотримання ними діючого податкового законодавства при виплаті заробітної плати. За результатами проведених перевірок донараховано 137,1 тис.грн. податків та платежів (податок з доходів фізичних осіб, пеня, фінансові санкції). 

Проте ефективність боротьби з різноманітними схемами мінімізації податків залежить не тільки від контрольно-перевірочної роботи. Сьогодні, в умовах зменшення фіскального тиску на суб”єктів господарювання, особливий акцент робиться на роз’яснювальній роботі, проведенні співбесід з роботодавцями, направляються листи, керівників запрошують на особисті співбесіди. 

З початку 2011року було проведено 10 засідань робочої групи з питань легалізації заробітної плати, де заслухано 40 керівників юридичних осіб підприємств – боржників з виплати заробітної плати та внесків до Пенсійного фонду в м.Ромни та Роменському районі.
Також заслухано 57 підприємців, які у своїй діяльності використовують працю найманих працівників і нараховують їм зарплату в розмірах менше мінімальної. 

У результаті заходів, вжитих спільно Роменською МДПІ та органами місцевого самоврядування, до бюджету забезпечено сплату в сумі 5,3 тис.грн. податку з доходів фізичнихосіб. 

Крім того, працівниками податкової інспекції проведено індивідуальні співбесіди з керівниками юридичних підприємств, у яких рахувалась заборгованість з виплати заробітної плати та податку з доходів фізичних осіб, а також з керівниками 11 юридичних осіб, які мінімізують виплату заробітної плати найманим працівникам та сплату ПДФО та 79 підприємцями. 

У результаті проведеної роботи до бюджету додатково надійшло 7,1 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб. А це означає, що добровільна сплата податків стає нормою ведення господарської діяльності. 


Роменська МДПІ

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua