www.romny.osp-ua.info

Регулювання тарифної політики в місті Ромни
01.12.2011

Управлінням економічного розвитку Роменської міської ради здійснюється постійний моніторинг діючих в місті тарифів на житлово-комунальні послуги та послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, визначаються тенденції зміни їх розміру, здійснюється аналіз економічної обґрунтованості тарифів, причини їх зростання. 

Активна політика міської влади спрямована на стримування стрімкого та невиправданого росту тарифів на житлово-комунальні послуги, на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. Проводиться всебічний аналіз діяльності суб’єктів господарювання – надавачів послуг: 

за правильністю оформлення, обґрунтованістю, достовірністю, дотриманням вимог чинного законодавства поданої інформації, та обов’язкового її документального підтвердження;
у разі необхідності повернення на доопрацювання звернень, які не відповідають вищезгаданим вимогам;
за встановленням рентабельності, яка забезпечить ефективну роботу, покращить стан виконавців/виробників послуг, але суттєво не впливатиме на розмір тарифу та не суперечитиме чинному законодавству;
за забезпеченістю доступності та прозорості поданої інформації з метою проведення процедури консультацій з громадськістю, врахування громадської думки. 

Так, з початку 2011 року від виконавців/виробників житлово-комунальних послуг надійшло до управління економічного розвитку Роменської міської ради 15 звернень з питань встановлення або погодження тарифів на житлово-комунальні послуги, з яких тільки 7 задоволено шляхом прийняття рішень на засіданнях виконавчого комітету міської ради (з урахуванням висновків Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області або постанови Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України, згідно затверджених програм розвитку житлово-комунальних підприємств міста). 

Також на початку цього року колективно зверталися автоперевізники – суб’єкти підприємницької діяльності з проханням переглянути тарифи на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування та подали на погодження розрахунки тарифів на відповідні послуги з мінімальним збільшенням проїзду одного пасажиру до розміру 2,00 грн. Внаслідок проведеного всебічного аналізу розрахункової вартості проїзду та поданих розрахунків, дотримання процедури встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, тарифи були затвердженні у розмірі 1,75 грн.
З метою вдосконалення Порядку прийняття рішень про встановлення або погодження тарифів на житлово-комунальні послуги та встановлення достовірності, прозорості економічно обґрунтованих витрат на житлово-комунальні послуги, документального підтвердження, та більш детальної перевірки розрахунків тарифів, було прийняте рішення виконавчого комітету Роменської міської ради «Про внесення змін та доповнень до Порядку прийняття рішень про встановлення або погодження тарифів на житлово-комунальні послуги виконавчим комітетом Роменської міської ради» від 27.07.2011 № 178. 

Новими порядками формування тарифів на житлово-комунальні послуги, прийнятих постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», визначено, що установлення тарифів на житлово-комунальні послуги здійснюється Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг та органами місцевого самоврядування. 

Щороку приймається рішення виконкому щодо затвердження фінансових планів підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Ромни. Керівники комунальних підприємств в терміни, встановлені для подання фінансової звітності, подають на розгляд звіт про виконання фінансового плану підприємства разом з пояснювальною запискою щодо діяльності. На основі поданих звітів, управлінням економічного розвитку щоквартально здійснюється моніторинг витрат підприємств, які впливають на рівень тарифів на житло-комунальні послуги та узагальнюються дані для проведення перевірок виконання фінансових планів. 

Крім того, відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення», Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 13.12.2000 № 1819, Державна інспекція з контролю за цінами, відповідно до покладених на неї завдань, у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування, та надає, у разі необхідності, інформацію виконавчому комітету міської ради, з метою усунення виконавцями послуг виявлених порушень. 

До управління економічного розвитку Роменської міської ради можна звернутися із зауваженнями та пропозиціями, із запитом на публічну інформацію за адресою: б-р. Шевченка, 2, м. Ромни, каб. 26 або за телефоном 2-26-68. Публічна інформація цілодобово доступна на офіційному сайті міста (www.romny.osp-ua.info ), а також постійно публікується в міськрайонній газеті «Вісті Роменщини». 


За інформацією управління економічного розвитку

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua