www.romny.osp-ua.info

Традиції...Вода йорданська, цілюща...
19.01.2012

У четвер, 19 січня, православні та греко-католицькі християни відзначили Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Народні назви свята – Йордана, Водохреща. Із Хрещенням Господнім пов’язують хрещення на Йордані Христа у 30-річному віці. Після виходу на берег з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва – Богоявлення. 

За давньою традицією, церемонія освячення води відбувалася не лише в храмах, а й на берегах водойм. Зокрема, на березі річки Сули провів релігійну відправу настоятель Всіхсвятської церкви отець Димитрій. Він побажав роменцям духовного і тілесного здоров’я, світлих помислів та благословив на добрі вчинки. 

Участь у заході взяли міський голова Микола Калашник та заступник міського голови, керуюча справами виконкому, Олена Проценко. 

 

 

 

 

Охочі занурилися в освячену воду, яка набуває в цей день великої цілющої сили. Тим же, хто не зміг цього зробити, не варто засмучуватися: хрещенська вода не псується і зберігає свої властивості протягом року.
Традиційно допомогли організувати урочистості фахівці 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування, водолази якого також чергували під час освячення води. Тож, хоч лід і тріщав під ногами, у йорданську воду занурився лише той, хто цього бажав. 

За інформацією міськрайонної газети «Вісті Роменщини»

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua