www.romny.osp-ua.info

Юрій Чмирь: «На Сумщині буде реалізовано україно-американський проект»
27.03.2012Губернатор Сумщини взяв участь у підписанні договору про виділення гранту на будівництво в області сміттєпереробного заводу

"Ця тема обговорювалась не один рік. Утім, лише зараз від слів перейшли до конкретних справ. До того ж, сучасні шляхи використання відходів – серед пріоритетних питань державної політики», – наголосив голова облдержадміністрації Юрій ЧМИРЬ.

Договір підписали, з одного боку, Посол США Джон ТЕФФТ, з іншого – директор ТОВ «Світ-М» Сергій ШЕВЧЕНКО. Грант (350 тисяч доларів США) надається Американською агенцією з торгівлі та розвитку на фінансування техніко-економічного обґрунтування проекту та виготовлення проектно-кошторисної документації.

«Я переконаний, що цей проект буде корисним не лише для збереження довкілля. Завдяки йому сміття перетворюватиметься на продукт промислового призначення. Сподіваюся, проект стане прикладом для наслідування в Україні», – зазначив Посол США.

За словами Сергія ШЕВЧЕНКА, загальна вартість будівництва сміттєпереробного заводу – майже 15 мільйонів доларів США. Реалізація проекту дозволить створити понад 90 робочих місць. За попередніми підрахунками, обсяги виробництва складуть 100 тисяч тонн сміття на рік. Окрім того, нові види палива, що виготовлятимуться на підприємстві (пілети, брикети тощо) активно застосовуватимуться в господарському комплексі регіону.

«Восени ми плануємо запустити першу сортувальну лінію, а в кінці року – повний цикл з переробки сміття», – повідомив директор ТОВ «Світ-М».

Будівництво сміттєпереробного заводу здійснюватиметься в рамках «єдиного інвестиційного вікна», зазначив голова облдержадміністрації Юрій Чмирь.

Він висловив сподівання, що реалізація в області цього проекту стане основою для подальшої співпраці України та Сумщини, зокрема, зі Сполученими Штатами Америки.


За інформацією http://state-gov.sumy.ua

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua