www.romny.osp-ua.info

Перейменування вулиць - бути чи не бути?
11.04.2012

Засідання комісії з перейменування вулиць відбулося днями в залі засідань виконкому. На нараду прибули: представники архівного відділу, відділу культури, освіти, ведення Державного реєстру виборців, головного управління міського господарства, міського бюро технічної інвентаризації, окремих структурних підрозділів виконкому, депутати міської ради, працівники Роменського краєзнавчого музею, бібліотечної системи.Так, мешканці квартального комітету №22 звернулися до виконкому з проханням перейменування вулиць Щучки, Рози Люксембург, Тельмана, Дімітрова, Радянська, Щорса, Чикістів, Червона, Горького, Мельникова та Дзержинського. Про мету перейменування вище названих вулиць так і не стало відомо членам комісії, адже в зверненні мешканців міста не було розкрито питання необхідності такого кроку. Натомість, представники музею зауважили, що вже неодноразово колективно зверталися до виконкому з приводу перейменування вулиці Роза Люксембург, де і розміщено приміщення музею, на її історичну назву – Миколаївська чи Нікопольська. При цьому, було вказано на ряд й інших вулиць, названих прізвищами окремих історичних постатей, які, на їх думку, ганьблять місто. Депутат Роменської міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, законності та правопорядку Микола Гусєв висловив цілком логічне зауваження, а чи запитували думку самих мешканців названих вулиць щодо питання перейменування. Адже це один із перших кроків, які необхідно зробити в процесі вирішення зазначеного питання. Також Микола Миколайович задав такі питання: «А чи стане краще жити мешканцям міста, коли вулиці буде перейменовано і на які кошти все це буде проведено?».

До речі, у ході наради з'ясувалося, що перейменування вулиць викликає і ряд фінансових витрат. По-перше, як повідомили представники правоохоронних органів, при перейменуванні вулиць відразу виникне необхідність перереєстрації транспортних засобів, які знаходяться у власності жителів даних вулиць. А це задоволення не із дешевих. Власне, перереєстрація легкового автомобіля коштуватиме близько 586 грн., мотоциклу – 461 грн., причепу – 480 грн. При цьому, що є не мало важливим, перереєстрацію необхідно зробити в десятиденний термін, адже вже на одинадцятий день буде нараховано відповідний штраф.

Працівники МБТІ також звернули увагу на те, що при перейменуванні вулиць необхідно буде внести відповідні зміни в документи. Якщо в матеріальному плані це і не дуже дорого – близько 40 грн, та це впливає на інше – масові черги, суперечки та неточності в документах. Між іншим, як було зауважено, ще до сьогодні відбувається виправлення всіх неточностей після проведення минулого процесу перейменування вулиць. Відома річ, що відповідні зміни необхідно буде зробити в паспортах людей, будинкових книгах та інших документах.

Наступним питанням порядку денного стало звернення депутата Роменської міської ради Володимира Книги щодо створення та найменування площі імені Івана Кавалерідзе на перехресті бульварів Свободи та Московського. Так, як зауважив депутат, його звернення цілком логічне, адже незабаром Ромни буде відзначати 125-річчя від дня народження земляка, тож, вшановуючи пам'ять такої видатної людини, просто необхідним є заснування площі.

Пропозицію щодо створення площі, в першу чергу, висловили і члени нещодавно створеної молодіжної громадянської організації «Сузір’я», що діє на базі ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище», які й звернулися до депутата з проханням озвучити запит на комісії.

Обов’язковим є вивчення думки громади, проведення консультацій з громадськістю з даного питання.

Планується активно долучити до роботи в цьому напрямку і голів квартальних комітетів. Щоправда, згадали присутні і про перелік вулиць, які підлягають перейменуванню, що затверджувався депутатами міської ради минулого скликання, тож, буде проаналізовано і даний документ.

Акцентовано увагу також на тому, що це досить серйозне питання, яке, так би мовити, може змінити долю окремих громадян. Проте, дехто зауважив, що мешканці міста, які дійсно мають бажання перейменувати вулиці, не підуть на величезні затрати коштів та часу. Тож, враховуючи фінансову сторону питання, більшість – дасть відмову.

Як би там не вирішилися вище обговорені питання, головою комісії Володимиром Дудком було доручено надати інформацію істориків та краєзнавців щодо історичної необхідності перейменування вулиць. Також відділ архітектури має підготувати інформацію щодо можливості проведення такої процедури згідно всіх архітектурних вимог. Крім того, голова комісії дав доручення щодо вивчення думки роменців, які проживають на вулицях, вказаних для перейменування. Щоправда, зауважень з приводу створення площі, як таких, не було. Адже, як планується, площа має знаходитися на перехресті вулиць, тож, вносити відповідні зміни в документи громадян не потрібно.

Звернення та пропозиції мешканців міста стосовно порушених вище питань, приймаються виконавчим комітетом Роменської міської ради, відділом з питань внутрішньої політики, тел. 2-14-94.

За матеріалами газети «Тандем-прес»

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua