www.romny.osp-ua.info

Низький уклін, Вам, ветерани!
08.05.2012

Напередодні 67-ї річниці Перемоги голова облдержадміністрації Юрій ЧМИРЬ зустрівся з ветеранами Великої Вітчизняної війни та ветеранським активом області 

«Ми пам’ятаємо про Ваш подвиг і завжди вшановуватимемо героїв, які несуть у своїх серцях та спогадах правду про страшну війну», – звернувся до ветеранів Юрій Чмирь.

Він закликав фронтовиків та воїнів тилу передавати свій життєвий досвід молодому поколінню, брати активну участь у військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління.

Юрій Чмирь назвав справжнім успіхом створення в області Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетського корпусу» ім. І.Г.Харитоненка, зі стін якого цього року вийдуть перші кадети. Вони продовжать військові традиції регіону, переконаний губернатор.

На його думку, сьогоднішня зустріч молоді та ветеранів – це шлях до єдності поколінь, що є запорукою стабільного розвитку держави та нової Сумщини.

Юрій Чмирь привітав організацію ветеранів України з 25-річчям, подякував за активну участь у вихованні молоді та пообіцяв і надалі сприяти у її роботі.

Очільник області зазначив, що сьогодні держава демонструє послідовність у питанні соціального захисту ветеранів.

«Керуючись, перш за все, моральними принципами та зобов’язаннями перед людьми, Президент України Віктор Янукович приділяє першочергову увагу соціальній політиці. Глава держави ініціював перерахунок пенсій та збільшення разових виплат ветеранам у переддень 9 Травня», – наголосив Юрій Чмирь.

За багаторічний особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, багаторічну плідну громадську діяльність та з нагоди 25-річчя організації ветеранів України відповідального секретаря ради Сумської обласної організації ветеранів Антоніну БАРАНЕНКО нагороджено Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Керівники ветеранських організацій та ветерани отримали Грамоти голови облдержадміністрації.

Ветерани не приховували емоцій. Дмитро Михайлович КОВАЛЬОВ розповів про свої фронтові будні.

«Війна для мене розпочалася з Орла. Пройшов територією Орловської, Сумської, Чернігівської областей, форсував Дніпро, звільняв від німецько-фашистських загарбників Білорусь, Варшаву, брав Берлін», – розповів сивочолий дідусь. За його словами, вперед вела присяга на вірність Вітчизні та бажання жити. Дмитро Михайлович побажав майбутнім захисникам країни продовжувати бойові традиції фронтовиків.

У ветерана Великої Вітчизняної війни Леоніда Петровича КОНОВАЛОВА, який нині живе у Курській області Російської Федерації, багато спогадів пов'язано саме з Сумщиною.

«У 1941 році був тяжко поранений під Черніговом. З боями виходили з оточення саме у Сумську область. І тепер мене тягне до цих місць», – розповів гість.

«Ми підтримуємо стосунки з українськими ветеранами, друзями, адже усі ми – слов'яни і маємо бути разом», – наголосив Леонід Коновалов.

«Ми маємо брати приклад з наших ветеранів. Я постійно вчуся у них, хочу бути таким же сміливим та мужнім воїном», – зазначив кадет 1 курсу ліцею Богдан ЗАБУГА.

У святковій атмосфері ветерани ділилися спогадами, згадували пережите та давали настанови молоді.
За інформацією http://state-gov.sumy.ua

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua