www.romny.osp-ua.info

Податкова інформує
19.07.2012

Яка передбачена відповідальність фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування, якщо авансові платежі сплачені несвоєчасно? 

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. 

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менше як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачують до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).
Згідно із ст. 126 розділу ІІ ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: 

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Як отримати та зареєструвати безкоштовний ключ ЕЦП приватному підприємцю
ЕЛЕКТРОННИЙ цифровий підпис - швидко та безкоштовно! 

Те, про що так довго очікували платники податків, нарешті здійснилося! Стали безкоштовними не тільки ключі електронного цифрового підпису, а й сервіс, за допомогою якого можна створювати, підписувати звіти ЕЦП і здавати їх. 

Акредитований Центр сертифікації електронних ключів ДПС України, що знаходиться у приміщенні Державної податкової інспекції у м. Сумах (Покровська площа, 2) безкоштовно генерує і видає особисті ключі та посилені сертифікати електронних ключів. Процес від отримання ключів ЕЦП до створення електронної звітності та її здачі проводиться безкоштовно. 

Для генерації ключів та реєстрації посиленого сертифіката відкритого ключа необхідно пройти 4 нескладних етапи: 

Етап 1. Ознайомлення з документами на сайті Центру.
Для цього необхідно було відкрити і ознайомитися з Договором про надання Послуг ЕЦП, заявою-приєднанням, Регламентом АЦСК ІСДГНС. Податківці радять уважно почитати ці документи. У них ви дізнаєтеся багато корисної інформації про використання ЕЦП в електронному документообігу.
Етап 2. Підготовка документів. 

Для отримання ключів приватним підприємцем формується пакет необхідних документів: заява на реєстрацію для отримання сертифіката ключа (необхідно заповнити та підписати). Зразок заповнення розміщено на сайті Центру. 

• дозвіл на використання персональних даних підписувача (тобто ПП) для його реєстрації в реєстрі АЦСК ІСДГНС і формування посиленого сертифіката відкритого ключа. Зразок заповнення є на сайті;
• копія виписки або вилучення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та ПП;
• паспорт або копія паспорта (копії 1-4 сторінок), завірена підписом власника;
• копія облікової картки платника податків (ідентифікаційного номеру).
Завчасно вирішіть, яку кількість ключів Вам необхідно і зафіксуйте це в заяві (особистий ключ, печатка). 

Етап 3. Реєстрація в Центрі.
Приготувавши пакет заповнених документів, ви вирушаєте до Центру. Необхідно мати при собі флешку або її можна замінити записуючим диском. Якщо Ви будете записувати кілька ключів і сертифікатів, необхідно мати відповідну кількість носіїв. Спеціаліст Центру перевіряє комплектність і коректність заповнення документів, необхідних для реєстрації ключів. 

Етап 4. Формування посиленого сертифіката
Вся ця процедура проводиться самостійно власником ключа в спеціальній кабіні. Спочатку, за допомогою датчика випадкових чисел був згенерований і записаний на флешку особистий ключ. Після закінчення процедури створення особистого ключа на офіційному сайті АЦСК ІСДГНС був сформований і завантажений посилений сертифікат відкритого ключа. Для зручності він записується на окрему флешку. Через кілька хвилин після генерації відкритого ключа на сайті АЦСК ІСДГНС з'являється інформація про його власника. Процес завершено.
Залишилося надіслати до податкової інспекції перші електронні звіти, підписані новим ключем.

Наповнення державної скарбниці за І півріччя 2012 року Роменською ОДПІ
Економічна ситуація диктує сьогодні нові умови співпраці податківців і платників податків. Дуже важливо щоб кожен громадянин усвідомив роль податкової служби, яка окрім виконання суто фіскальних функцій прагне захищати інтереси держави і законні права платників податків, намагаючись послабити негативний вплив економічної кризи на добробут громадян. 

Поставлені завдання можна виконувати лише за умови повного взаєморозуміння та довіри платників податків, які сумлінно виконують свій обов’язок перед державою, і посилення протидії тим, хто ухиляється від цього, не бажає працювати у правовому полі. 

Податківці Роменської ОДПІ докладають усіх зусиль для формування високого рівня свідомості громадян щодо добровільної сплати податків. Цьому насамперед сприяють різноманітні форми та методи роз’яснювальної роботи: практикуми, семінари, проведення «гарячих ліній», на яких найбільше надходить запитань щодо адміністрування податків: ПДВ, спрощена система оподаткування , податку на доходи фізичних осіб та інші.
Наразі триває робота щодо виявлення та попередження фактів незаконного формування та відшкодування з бюджету ПДВ, руйнування схем мінімізації, залучення до оподаткування тіньового сектору економіки.
За 1 півріччя 2012р. до Зведеного бюджету забезпечено платежів на суму 908,3 млн. грн. 

Що стосується наповнення місцевих бюджетів, то за січень- червень 2012р. до Місцевих бюджетів мобілізовано 99,4 млн., або 107,1% від прогнозного показника (92,9 млн.грн.), що на 21,2 млн.грн. або на 27,1% більше від аналогічного періоду минулого року (78,2 млн.грн.). По податку на доходи фізичних осіб виконання склало 106,5%. Зріст до минулого року склав 118,8% або 7,4 млн.грн. 

Шановні платники податків! Сплачуйте податки своєчасно та в повному розмірі і від цього буде залежати добробут кожної родини та майбутнє наших дітей. 


Роменська ОДПІ

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua