www.romny.osp-ua.info

Юрій Чмирь: "Сумщина - в епіцентрі світового кадетського руху"
10.10.2012

Сумський кадетський корпус ім. І.Г.Харитоненка святкує 110-літній ювілей

ЮРІЙ ЧМИРЬ: «СУМЩИНА – В ЦЕНТРІ СВІТОВОГО КАДЕТСЬКОГО РУХУ»«Ми стаємо свідками початку нової ери навчального закладу, який є гордістю нової Сумщини. Нині ми відроджуємо історичну справедливість –перетворюємо регіон на міжнародний центр кадетства. Як і століття тому, в навчальному закладі, що носить ім'я Івана Герасимовича Харитоненка, виховуються справжні патріоти рідної землі», – зазначив голова облдержадміністрації.

Урочистості розпочалися Богослужінням у домовій церкві Іоанна Богослова, яку цього року було реставровано. До робіт долучилися найкращі сумські майстри, які на основі фотознімку, що зберігся з тих часів, повернули храму його первинний вигляд.

Найближчим часом на Сумщині відбудеться всесвітній з’їзд кадетів за участю представників США, Канади, Російської Федерації, Білорусі, Вірменії та інших країн, де культивується кадетський рух. Це свідчить про підвищення авторитету регіону на міжнародній арені, переконаний Юрій Чмирь.

ЮРІЙ ЧМИРЬ: «СУМЩИНА – В ЦЕНТРІ СВІТОВОГО КАДЕТСЬКОГО РУХУ»«Сумський кадетський корпус є прикладом для всієї України. Такому навчальному закладу можуть позаздрити навіть міста-мільйонники. Він має найсучасніше навчальне обладнання, потужний бібліотечний фонд – усе, що необхідно для отримання якісної освіти», – підкреслив Міністр освіти та науки, молоді та спорту України Дмитро ТАБАЧНИК.

Старійшина «Відкритої співдружності суворовців, нахімовців, кадетів Росії», секретар клубу міністрів оборони СНД, генерал-лейтенант Володимир ЧІКОВАНІ вражений Сумським кадетським корпусом. Він нагадав йому подібний заклад у Тбілісі, куди вступив 62 роки тому.

«Мене переповнюють надзвичайно приємні емоції. Я подумки повертаюся в молоді літа і розділяю радість та хвилювання сумських кадетів», – зазначив генерал-лейтенант.

«В Україні збереглися традиції кадетського руху. Це надзвичайно важливо для патріотичного виховання молоді», – підкреслив перший заступник військового, морського та повітряного аташе з питань оборони при Посольстві Республіки Польща в Україні Томаш ТШЧІНСЬКИ.

Старший кадет школи № 43 ім. Г.К. Жукова у місті Курськ Російської Федерації Кирило ОРЛОВ вражений кадетським корпусом і навіть трішки заздрить сумських юнакам.

«У вас дуже гарний кадетський корпус. Тут створені найкращі умови для навчання. Хочеться, аби таких навчальних закладів було більше», – зауважив гість.
http://state-gov.sumy.ua

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua