www.romny.osp-ua.info

Відродження традицій
13.08.2013

«Ми повинні на високому рівні провести заходи з нагоди відзначення Дня міста та проведення Іллінського ярмарку», - зауважив Микола Калашник під час засідання організаційного комітету.

 


Профільні заступники міського голови, керівники структурних підрозділів інформували про стан підготовки до проведення Іллінського ярмарку.
 
На сьогоднішній день розроблено розпорядження міського голови, яким затверджено склад організаційного комітету, визначено відповідальних за організацію та проведення виставок, майстер – класів, торгівлі, культурно – розважальної програми.
 
Для участі у масштабному заході запрошені як місцеві  підприємства – виробники, колективи художньої самодіяльності, так і представники, делегації  з усіх куточків України.

Заплановано провести Іллінський ярмарок на вул. Соборній, бульв. Шевченка та території міського парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка – території, на якій розташовувся ярмарок з 1803 по 1852 рік.

Історична довідка.

Іллінський ярмарок - «знамените торжище», грандіозна подія в економічному і культурному житті Посульського краю. Своїми витоками він сягає 17 століття, а його розквіт припадає на першу половину 19 століття, коли ярмарок набув статусу оптового і міжнародного і його товарообіг коливався в межах 9-12 мільйонів карбованців. За своїм значенням в Російській імперії він поступався тільки Нижегородському

Іллінський ярмарок давав значний поштовх розвитку торгівлі, промислового виробництва, ремесел і сільського господарства, значною мірою впливав на культурно-мистецьке життя Ромену. В місті діяли 2-3 місцевих театри, працювали каруселі, звіринці, гастролювали театри з Чернігова, Полтави, Києва. З ярмарком пов’язане перебування в Ромні українського поета Тараса Шевченка, російського композитора Михайла Глінки, відомого художника Лева Жемчужникова, українського кобзаря Остапа Вересая, збирача мистецьких скарбів графа Миколи Румянцева, бібліографа Сергія Лазаревського, неперевершених акторів Михайла Щепкіна, Карпа Соленика та багатьох інших діячів науки, культури, громадських діячів. Місцевий краєзнавець ХІХ століття, автор «Роменської старовини» Іван Крилов називав Іллінський ярмарок «золотим віком Ромену».
 
 
За інформацією відділу з питань внутрішньої політики
 
 
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua