www.romny.osp-ua.info

День Соборності України
22.01.2015
Головна цінність українського народу - єдність, свобода і незалежність. Історичний Акт злуки, проголошений 22 січня 1919 року, був символічним документом. Він окреслив географічні та ментальні контури єдиної України. З плином десятиліть ідея, закладена в Акті, поступово втілювалася в життя.

22 січня у Ромнах відбувся мітинг до Дня Соборності України з покладанням квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку, Б.Хмельницькому та П.Калнишевському за участю народного депутата України Миколи Лаврика, міського голови Сергія Салатуна, секретаря міської ради Володимира Книги, заступників міського голови, керівників структурних підрозділів, установ, організацій та небайдужих роменців.

День соборності - свято, яке відзначається з 1999-го року. Утім, в світлі останніх події — з анексією Криму та вторгненням ворога на Донбас — День соборності набув особливої ваги для українців. Слова «Ми єдиний та незламний народ» стали лунати незалежно від політичних та релігійних вподобань.


Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих під час подій на Майдані та в зоні АТО біля Меморіального знаку борцям за незалежність України. Також, цього дня секретар міської ради Володимир Книга та голова громадської ради Дмитро Кірюхін поклали квіти на могили роменців – військовослужбовців, які, захищаючи свою Батьківщину, загинули від куль ворога
.

Протягом
цього тижня мешканці міста мали змогу взяти участь у «круглих столах» на теми «Соборність України: історія, сучасність, перспективи», «Акт Злуки: документ, воля людей»; відвідати книжкову виставку «З Україною в серці» та обласні командні змагання з вільної боротьби, присвячені Дню Соборності України. 

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Плекаймо цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь. Слава Йому за нашу прекрасну країну - Україну!
 


за повідомленням відділу з питань внутрішньої політики
 
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua