www.romny.osp-ua.info

Вивчення досвіду з децентралізації
17.03.2015
Нещодавно відбулась поїздка керівників загальноосвітніх навчальних закладів м. Ромни на чолі з начальником відділу освіти Іриною Івницькою до м.Суми з метою вивчення досвіду роботи щодо децентралізації бухгалтерії управління освіти і науки  Сумської міської ради.

Зустріла делегацію начальник управління освіти і науки Антоніна Данильченко. Знайомлячи присутніх з системою роботи управління, зазначила, що досвід розвинутих успішних країн світу вказує на те, що децентралізація управління освітою та надання режиму автономії навчальним закладам сприяє розвитку всієї системи освіти, поліпшує її якість та економічну ефективність. За умови децентралізації бухгалтерії керівник навчального закладу не тільки менеджер в освітній діяльності, а й у фінансовій. Головний бухгалтер познайомила роменчан з алгоритмом переведення   ЦБ на шкільну автономію.

Далі делегація відвідала Сумську ЗОШ № 23, де керівник закладу Наталія Педяш детально поділилася досвідом впровадження самоуправління у закладі освіти. А це і   відкриття поточного та спеціального рахунків школи у Держказначействі, і  організація шкільної бухгалтерії, і реєстрацію школи як юридичної особи в пенсійному фонді, фондах соціального страхування, органі державної статистики, податковій адміністрації. 

За результатами поїздки робимо висновок, що підвищення економічної ефективності та якості загальної середньої освіти  можливе виключно шляхом поетапного розвитку автономії шкіл, в тому числі, у фінансово-господарській сфері, надання їм статусу  повної юридичної особи. Обмежені бюджетні ресурси на шкільну освіту потрібно витрачати ефективно з точки зору саме «освітнього кошика» школяра.

за повідомленням відділу освіти                                                  
 
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua