www.romny.osp-ua.info

Річниця перепоховання Великого Кобзаря
22.05.2015
22 травня - важлива дата  для кожного українця. Адже 154 роки тому  прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні. Щороку цього дня до пам’ятників Великому Кобзарю в усіх куточках світу несуть квіти. Так і працівники міськвиконкому на чолі з міським головою Сергієм Салатуном віддали данину пам’яті видатному українцю, поклавши до підніжжя його монументу букети.

Безсмертна спадщина Тараса Григоровича Шевченка – одна з найбільших вершин людського генія. Він воістину митець могутньої творчої сили. У широкому, проникливому слові Шевченка з усією силою і красою заясніла горда і волелюбна українська душа. Слова з його творів як ніколи актуальні сьогодні. І немає жодних сумнівів, що, як говорив Тарас Григорович, «оживе добра слава, слава України!»

Тож нехай святе Шевченкове ім’я об’єднає усіх українців незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідного народу. Учімося в нього великої святої науки – любити Україну, бути синами і дочками якої нам накреслено долею.

Історична довідка

26 лютого (10 березня) 1861 року Шевченко помер. На кошти друзів 1 (13 березня) його поховано спочатку на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі.

Після того як п'ятдесят вісім днів прах Т. Г. Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу у квітні того ж року, перевезено в Україну і перепоховано на Чернечій горі біля Канева.
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua