На сайте ardinform.com читайте исключительно актуальные новости мира.
Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 25 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

 

Доступ до публічної  інформації

 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради діє на підставі Положення, затвердженого рішенням дев’ятої сесії Роменської міської ради сьомого скликання від 21.12.2017 року.

Структура територіального центру:

- відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

- відділення денного перебування.

Територіальний центр здійснює соціальне обслуговування та надає соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання, в умовах тимчасового або денного перебування.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради знаходиться за адресою: м. Ромни, бульвар Шевченка, 8,          2-й поверх.

Електронна адреса: ter21@dszn.sm.gov.ua

Графік роботи територіального центру:

Понеділок – Четвер:   8:00 – 17:15

П’ятниця:                     8:00 – 16:00

Обідня перерва:          12:00 – 13:00

Директор територіального центру – Шкромида Олена Сергіївна, тел. 5-41-82

Заступник директора – Крутуха Валентина Олександрівна, тел. 5-41-82

Відділення соціальної допомоги вдома

Завідувач відділення – Сітак Оксана Володимирівна, тел. 5-41-82

Основним завданням відділення є виявлення громадян, оцінювання їх індивідуальних потреб, забезпечення якісного соціального обслуговування.

Право на безоплатне обслуговування мають: громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які не мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу).

Вищезазначені особи, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу, отримують платні соціальні послуги.

У виняткових випадках громадяни, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, можуть звільнитися від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) в разі, коли такі рідні належать до малозабезпечених і отримують держану соціальну допомогу в установленому законодавством порядку, залежні від психоактивних речовин, алкоголю, перебувають у місцях позбавлення волі, тощо.

За місцем проживання непрацездатним громадянам надається послуга догляду вдома. Відділення згідно з умовами договору, затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом, але не менше як 2 рази на тиждень, забезпечує відвідування громадян, які перебувають на обслуговуванні, організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, виявляє додаткові потреби, вживає заходів до їх задоволення.

Соціальні послуги надаються у відповідності з Державним стандартом догляду вдома та здійснюються за індивідуальними графіками соціальних робітників протягом робочого часу.

Обслуговування здійснює 40 соціальних робітників.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Завідувач відділення – Шевченко Ольга Архипівна, тел. 5-41-82

Основним завданням відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги є виявлення громадян, які відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги.

Відділення надає такі послуги:

- соціально-економічні (безкоштовно) – надання натуральної допомоги у вигляді продуктів харчування, одягу, взуття бувшого у вжитку, інші предмети першої необхідності;

- соціально-побутові – пошиття та ремонт одягу, дрібний ремонт житлових приміщень, заготівля та завезення палива, розпилювання дров, та інше;

- забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Пошиття та ремонт одягу виконує швачка – Коновал Світлана Анатоліївна, тел. 5-41-82.

Право на безоплатне обслуговування відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги мають:

- громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані інвалідами в установленому порядку;

- інші громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів, за умови, що середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж 1,5 прожиткового мінімуму для сім'ї;

- громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї;

- бездомні особи;

- внутрішньо переміщені особи.

Решта громадян, які не входять до вище зазначеного переліку, мають можливість отримувати платні соціально-побутові послуги.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги бездомним особам надає послугу представництво інтересів, а саме веде переговори від імені отримувача соціальних послуг; допомагає в оформленні або відновленні документів; сприяє у забезпеченні доступу до ресурсів і послуг за місцем перебування, встановлює зв’язки з іншими фахівцями, службами, організаціями підприємствами, органами, закладами, установами, тощо.

Соціальна послуга надається у відповідності з Державним стандартом представництво інтересів.

Відділення денного перебування

Завідувач відділення  -  Коваленко Наталія Петрівна, тел. 5-41-82

Відділення денного перебування обслуговує громадян незалежно від сімейного стану, які мають часткове порушення рухової активності та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, підтримання соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку.

Соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) відділенням денного перебування здійснюється безоплатно.

Відділення денного перебування надає послугу – соціальна адаптація.

Впроваджено нову соціальну послугу «Університет третього віку», діє 6 факультетів:

- літературно-мистецький;

- вивчення комп’ютера і робота з ним;

- краєзнавчий;

- здорового способу життя;

- юридичний;

- самодільної художньої творчості.

Навчання на факультетах проводиться викладачами на волонтерських засадах, згідно плану роботи Університету.

При відділенні діють гуртки: «Дім, сад, город», «Співучі голоси», «Шашки, шахи, доміно», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Драматичний» та клуби «Берегиня» і «Надвечір’я».

У відділенні організовуються дозвілля, зустрічі з творчою елітою міста, святкуються Дні народження, відзначаються державні та календарні свята, проводяться екскурсії тощо.

Соціальні послуги надаються у відповідності з Державним стандартом денного перебування._________________________

Сучасна українська бездомність в переважній більшості не маргінальна, що породжена лише способом життя особистості та може трактуватися як індивідуальний вибір, а є соціально-економічним наслідком, результатом бідності, відповідно, в такому бідному суспільстві, як українське, ризик бездомності є високим для значної частини населення.

Основними причинами втрати житла для більшості респондентів залишаються сімейні конфлікти та розлучення. Що стосується другої за частотою причини – втрата житла через позбавлення волі – наразі держава цілком спроможна застосувати превентивні заходи, як-то прийняття відповідних нормативно-правових документів, що мають бути спрямовані на унеможливлення втрати житла під час відбування особою покарання в тюрмі.

Для вирішення соціальних питань бездомних громадян створені спеціальні соціальні заклади, в яких надається всебічна допомога.

В місті Ромни діє відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги при Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради. Відділення здійснює заходи щодо виявлення та первинного обліку бездомних осіб, видає посвідчення про взяття їх на облік, виходячи з наявних можливостей безоплатно забезпечує одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби.

Відділення надає послугу представництво інтересів  для бездомних осіб, осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, а саме:

·         допомога в оформленні або відновленні документів;

·         сприяння в реєстрації місця перебування;

·         допомога у розшуку рідних та близьких, відновленні родинних і соціальних зв’язків;

·         сприяння у забезпеченні доступу до ресурсів і послуг за місцем проживання/перебування;

·         встановленні зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами, тощо.

Відповідно до затвердженого графіку спільно з представниками відділу поліції здійснюються рейди соціального патрулювання з метою виявлення осіб. Проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота, розклеєні листівки у можливих місцях скупчення бездомних осіб (автовокзал, залізничний вокзал, багатоповерхівки). Соціальна послуга надається безкоштовно.

Всім хто володіє інформацією про зазначену категорію осіб, які потрапили до даної соціальної групи, просимо звертатися за адресою: вул.. Аптекарська, 19, телефон для довідок 2-15-08.


В.о. директора територіального центру                            В.О.Крутуха

 

Університету третього віку

На сьогодні досить актуальними є проблеми літніх людей, так як у всьому світі спостерігається тенденція до збільшення частки людей похилого віку серед населення, тому дана стаття присвячена проблемам людей після виходу на пенсію та шляхам пристосування до нових умов життєдіяльності.

Різні дослідження свідчать, що працюючі люди літнього віку почуваються набагато краще, ніж не працюючі. Вони менше хворіють, більш оптимістично налаштовані на майбутнє, легше сприймають втрати і проблеми зі здоров’ям. Люди ж, які раптово втрачають роботу і непідготовлені до виходу на пенсію, часто страждають комплексними порушеннями не тільки психіки, але й відчувають різке погіршення здоров'я. Втрачаючи свій професійний статус, літні люди поступово починають відчувати себе непотрібними. Вихід на пенсію для багатьох людей стає періодом втрат, порушенням збалансованого режиму життєдіяльності, його ритму, а відтак змінюється оцінка явищ і подій , спрямованість інтересів.

Досить ефективним шляхом адаптації є об'єднання літніх людей у хобі-групи, гуртки за інтересами, в яких вони можуть проявити себе як «знавці справи», поділитись своїм досвідом, зав’язати нові знайомства.

В Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради функціонує Відділення денного перебування, яке надає послугу соціальної адаптації. Головним пріоритетом відділення є заходи активізації соціокультурної ініціативи людей літнього віку, спрямовані на задоволення потреб у спілкуванні, встановлення соціальних контактів, підтримку творчої діяльності. Серед пропонованих форм дозвіллєвої діяльності «Університету третього віку» діють наступні факультети: літературно-мистецький, вивчення комп’ютера і робота з ним, краєзнавчий, здорового способу життя, самодіяльної художньої творчості та юридичний.  Особливим попитом користуються аматорські музичні та театральні колективи, клуби декоративно-прикладного мистецтва, шахо-шашкові секції, колективні читання тощо.

Відділенням денного перебування застосовується теорія інтегрованої старості або теорія діяльності (активності), яка виходить із необхідності збереження активної ролі літніх людей, активізації життєвих ресурсів у пізньому віці, інклюзії у суспільство людей поважного віку. Ця теорія актуалізує питання безпосередньої освіти, або освіти впродовж життя. Згідно з цією теорією збереження соціальних зв’язків, соціальних ролей і підтримання активності веде до «благополучної старості». Мова йде про залучення літніх людей до різних видів неформальної освіти, яка спрямована на задоволення особистісних інтересів, розширення кругозору, набуття знань та умінь, необхідних у побуті та дозвіллі, в сфері міжособистісного спілкування. Доведено, що активна мислитель на діяльність знижує швидкість перебігу процесів старіння. Тому, тренування пам'яті, уважності, спостережливості, уяви та фантазії позитивно впливає на фізіологічні та психічні процеси організму.

Надання соціальних послуг відділенням денного перебування сприяє їх всебічному розвитку; реінтеграції їх розвитку в активне життя суспільства; надання допомоги в адаптації до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями; формування принципів здорового способу життя; основ законодавства стосовно людей похилого віку та його застосування на практиці; формування та розвитку навичок використання новітніх технологій, насамперед інформаційних та комунікаційних; підвищення якості життя людей похилого віку, завдяки забезпеченню доступу до сучасних технологій та адаптації до технологічних перетворень; формування практичних умінь і навичок; можливість для розширення кола спілкування та обміну досвідом.

Двері відділення денного перебування широко відкриті для всіх бажаючих людей поважного віку, тож запрошуємо до нашого «Університету третього віку», де кожен знайде заняття до душі, розширить свої знання та творчі можливості. Наша адреса: вул. Аптекарська, 19 (тел.: 2-15-08).

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa