Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 2 червняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

1 /  / 3 / 4

31.12.2014

Розпочато реорганізацію  Роменської ОДПІ

З 10 грудня 2014 року  Роменська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління  Міндоходів у Сумській області розпочала реорганізацію шляхом приєднання до Роменської об’єднаної державної податкової інспекції  Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області.

Реорганізація відбувається на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» та наказу Міністерства доходів і зборів України від 08.12.2014 № 55 «Про реорганізацію окремих територіальних органів Міндоходів у Сумській області».

Головою Комісії з реорганізації  Роменської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області  призначено  Катерну Світлану Олександрівну.

Вимоги кредиторів до  Роменської ОДПІ ГУМіндоходів у Сумській області (код ЄДРПОУ 36504496) приймаються у письмовому вигляді до 10 лютого 2015 року включно.

Поштова адреса:  42000, м. Ромни  Сумської області, вул. Пролетарської солідарності, 37б ; тел.: 05448-53140.

26.12.2014

Податківці Роменщини вітали своїх пенсіонерів з виходом на заслужений відпочинок

...Так швидко молодість пройшла,

Тепер на пенсію пора,
Але головне ж не року,
А щоб молодою була душа...

Цього дня в актовому залі Роменської ОДПІ панувала піднесена святкова атмосфера. Колектив податківців зібрався для того щоб привітати своїх колег-ветеранів. На заслужений відпочинок проводжали Надію Іванівну Харченко, Володимира Опанасовича Голіка, Людмилу Олександрівну Клименко, Володимира Петровича Воробйова, Тетяну Василівну Цимбал.

На урочистості також завітали голова асоціації спілки пенсіонерів та ветеранів податкової служби Тетяна Калуга та «перший» керівник ДПІ по Роменському району Володимир Потій, який кілька десятків років назад і приймав їх на роботу до податкової служби.

За десятиліття нелегкої, але надзвичайно важливої і потрібної для держави й суспільства праці в органах державної податкової служби Надія Харченко, Володимир Голік, Людмила Клименко, Володимир Воробйов, Тетяна Цимбал зарекомендували себе як здібні, ініціативні фахівці своєї справи, багатогранні особистості, віддані своїй справі.

Щоб стати взірцем і прикладом для наслідування для нас, молодших колег, їм довелося пройшли нелегкий, тернистий шлях. Щодня наполегливо вирішували численні питання, вдосконалювали свою роботу й впроваджували нові, більш ефективні форми та методи господарювання, були терплячими наставниками молоді. Й нині ми гордимося вашими  досягненнями.

Колектив Роменської ОДПІ від щирого серця висловлює вдячність і глибоку шану всім вам, і низько вклоняється, за невтомну працю та відданість своїй справі. Бажаємо, щоб кожен день життя повнився приємними дарунками долі, добром і любов’ю рідних, друзів, колег, міцним здоров’ям та благополуччям.

Нехай Бог і доля дарують вам довгі літа й усілякі гаразди, а повага та шана людей супроводжують усе життя. Нехай ще багато років не згасає Ваша трудова енергія, а у домівках завжди панують мир, злагода та порозуміння.

Пенсія-відпочинок заслужений.
І ви заслужили його.
Тепер у Вас вистачить часу
На тих, хто дорожче всього.
Ви знайшли початок нового життя!
Бажаємо Вам пізнати її сповна:
Ви чесно потрудилися для Вітчизни,
Тепер для Вас хай трудиться вона,
Різними благами наділяючи
І заохочуючи всіляко не раз;
А ми всі сердечно вітаємо Вас!
...От тільки завтра   ми будемо тут без Вас...

В. Юрченко, Роменська ОДПІ


Роменські  податківці провели семінар присвячений електронному адмініструванню ПДВ

Нещодавно фахівці Роменської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області разом з представниками Пенсійного Фонду України та представниками Фонду від нещасних випадків на виробництві провели черговий семінар для  суб”єктів господарської діяльності з питань останніх змін у податковому законодавстві, які чекають з Нового 2015року. З вступним словом до платників податків звернувся в.о. начальника Роменської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Роман Курицький.Також розглядалося  питання електронного адміністрування ПДВ. Про основи електронного адміністрування та інші зміни з ПДВ та прибутку, що вступають в дію з 1 січня 2015 року, присутнім розповіла  начальник управління оподаткування та контролю об”єктів і операцій Людмила Дробченко та в.о. начальника відділу контролю за декларуванням  ПДВ  Олена Сененко.

Олена Григорівна  повідомила, що з 1 січня 2015 р. впроваджується система електронного адміністрування ПДВ, яка забезпечить автоматичний облік сум ПДВ в розрізі платників податку. Всім платникам ПДВ буде автоматично відкрито відповідні рахунки в системі. Платник податків матиме право видавати податкові накладні на суму, яка розраховується за нововведеною формулою. Усі податкові накладні мають бути зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних. Якщо податкова накладна не зареєстрована постачальником, то покупець не має права включати відповідну суму ПДВ до податкового кредиту.

Також фахівець розповіла, що з 1 січня збільшується поріг для обов'язкової реєстрації платником ПДВ. Підприємство повинно буде зареєструватися як платник ПДВ, якщо загальна сума його оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг за останні 12 місяців перевищує 1 млн. грн. Наразі даний поріг становить 300 тис. грн. В цілому, якщо підприємство не зареєстроване як платник ПДВ, воно не може включити вхідний ПДВ до податкового кредиту і, відповідно, вхідний ПДВ стає для даного підприємства витратами. При цьому, підприємства можуть реєструватися платниками ПДВ добровільно.

Податківець наголосила, що з 2015 року база оподаткування ПДВ операцій з поставки товарів та послуг має бути не нижче їх закупівельної ціни. Для операцій з постачання необоротних активів база оподаткування повинна бути не нижче їх балансової вартості за даними бухгалтерського обліку (якщо ж такі активи не враховуються на балансі, то не нижче їх звичайної ціни).

Запровадженням електронного адміністрування ПДВ дозволять здійснювати бюджетне відшкодування податку експортерам та імпортерам в автоматичному режимі швидше, ніж це відбувається зараз, і унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету країни.

Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Лариса Кузьома  окремо висвітлила питання справляння військового збору. Вона нагадала платникам, які саме види доходів підлягають оподаткуванню цим збором.

Також, начальник відділу обслуговування платників податків Тетяна Новобранець  зауважила, що починаючи з нового року платники податку на додану вартість зобов’язанні подавати звітність по ПДВ виключно в електронній формі. Суб’єктам господарювання, які не отримали ключі електронного цифрового підпису, є потреба потурбуватись про їх отримання. Нагадали, що ключі видаються безкоштовно і термін їх дії становить два роки.

На завершення семінару фахівці податкової інспекції відповіли на питання платників податків.

Результати організації роботи зі зверненнями у Роменській ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області

Своєчасні та ґрунтовні відповіді на звернення громадян й надалі залишаються важливою складовою у наданні якісних сервісних послуг платникам Роменською ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області. Для фахівців податкової важливим є не тільки розглянути заяви, задовольнити законні права та інтереси громадян, а й виявити основні причини, що сприяють їх надходженню.

Роменською податковою інспекцією вживаються всі можливі заходи для надання найбільш повних та обґрунтованих відповідей на звернення громадян. Так, за січень-грудень 2014 року до Роменської ОДПІ на розгляд надійшло 24 письмових звернень.

Із загальної кількості звернень 4 стосувалось плати за землю; 1 – податку на доходи фізичних осіб; 1 звернення надійшло з питань контрольно-перевірочної роботи; 3 звернення – щодо оподаткування доходів від підприємницької діяльності; 1- стосовно єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб; 1 – реєстрації та обліку платників; ще в 9 інформувалось про ухилення від сплати податків; 2 – з питань єдиного соціального внеску; 2 звернення стосувались відмови від ідентифікаційного номера.

Не тільки робота з письмовими зверненнями є одним із пріоритетних напрямків діяльності Роменської ОДПІ. Значної уваги заслуговує організація особистого прийому громадян посадовими особами Роменської ОДПІ.

Протягом січня-грудня 2014 року здійснено 46 прийомів за зверненнями громадян (усі – заяви). Скарг та пропозицій від громадян на особистому прийомі не надходило.

Тематика звернень громадян на особистому прийомі така: 3 стосувалось єдиного соціального внеску та 43 громадян звернулись стосовно оподаткування доходів підприємницької діяльності.

Усі звернення, які надійшли до Роменської ОДПІ, розглянуті, опрацьовані та у відповідні терміни на них надані відповіді згідно з чинним законодавством.

Нагадуємо, що необхідну інформацію щодо проведення особистого прийому громадян розміщено на інформаційних стендах у ЦОП Роменської ОДПІ та сайті.


Роменська ОДПІ

 

22.12.2014


ОГОЛОШЕННЯ

Роменська ОДПІ  повідомляє, що в зв’язку з закриттям звітного періоду та  року   просимо до 01 січня 2015 року провести звірку по сплаті ЄСВ за 2014 рік. Довідки за тел. 5-13-59.


З нового року на користувачів РРО чекають чергові зміни

Роменська ОДПІ закликає суб'єктів господарювання забезпечити виконання вимог законодавства в частині подачі до органів фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.

Так, з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Одночасно, суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів  та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів державної фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.

При цьому, суб'єкти господарювання, які використовують такі реєстратори розрахункових операцій, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та реєстратори розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до органів державної фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам'яті зазначених реєстраторів розрахункових операцій.

Дані зміни внесені до  Закону України від 06.07.1995 року N 265 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" відповідно до вимог Закону України від 04.07.2013р.№ 406.

Міндоходівці Роменщини  вітали свого „генерала”  з виходом на заслужений відпочинок!

Цього дня в актовому залі Податкової інспекції панувала піднесена святкова атмосфера, зібрався весь колектив, щоб привітати з поважною датою начальника Роменської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області Миколу Миколайовича Іващенка.

З грудня 1975 року саме на Роменщині розпочалася його трудова діяльність на посадах бухгалтера, начальника групи обліку Роменського комбінату громадського харчування. У травні 1996-го був переведений для подальшої роботи в обласному управлінні громадського харчування.

Проте цей чоловік не зміг довгий час стояти осторонь справ, він прагнув вдосконалення та самореалізації. У квітні 1992 року Микола Миколайович призначений на посаду старшого державного податкового інспектора ДПІ у м. Суми. За час роботи пройшов нелегкий, тернистий шлях від податкового інспектора до голови ДПА у Сумській області. М.М. Іващенку присвоєне почесне звання „Державний радник податкової служби 3-го рангу”. Записи в його трудовій книжці змінювалися лише у зв’язку з кар’єрним ростом. Стаж державної служби складає 40 років.

Микола Миколайович зарекомендував себе як здібний, ініціативний, надзвичайно працездатний керівник, багатогранна особистість, глибоко віддана своїй справі.

Ми, міндоходівці Роменщини, гордимося Вами, Миколо Миколайовичу, та Вашими досягненнями. Ви наполегливо вирішуєте всі питання, вдосконалюєте форми й методи господарювання, приділяєте увагу зміцненню фінансового стану та підвищенню ефективності роботи, є наставником молоді.

Від щирого серця висловлює вдячність і глибоку шану Вам, Миколо Миколайовичу, й низько вклоняється за Ваші невтомну працю та відданість своїй справі. Бажаємо, щоб кожен день Вашого життя повнився приємними дарунками долі, добром і любов’ю рідних, друзів, колег, а ще міцним здоров’ям і благополуччям. Хай Господь і доля дарують Вам довгі літа й усілякі гаразди, а повага й шана людей супроводжують Вас усе життя.
 

 

17.12.2014

За рахунок підвищення заробітної плати працівникам до місцевого бюджету додатково надійшло понад  359 тис. гривень

Роменська ОДПІ систематично здійснює контроль за підприємствами, які не перераховують або перераховують до бюджету не в повному обсязі та з порушенням термінів сплати податок на доходи фізичних осіб, мають довгострокову заборгованість з виплати заробітної плати, виплачують зарплату менше мінімально встановленого рівня.

За одинадцять місяців 2014 року проведено 32 спільних зустрічей при міськвиконкомі та районній державній адміністрації, разом з міндоходівцями на яких заслухано 36 керівників підприємств, та 54 фізичних осіб підприємців, легалізовано трудові відносини 49 найманих працівників із роботодавцями. Додатково до бюджету надійшло 15,1 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску – 20,2 тис. гривень. Станом на 01.12.2014року погашено заборгованості по заробітній платі 1503,6 тис.грн., сума сплаченого ПДФО -323,7 тис.грн.

Роменська ОДПІ нагадує, оформлення трудових відносин в за­конодавчо встановленому порядку і офіційне отри­мання заробітної плати – це державний захист від неза­конного звільнення, безпечні і здорові умови роботи та га­рантоване право кожного українця на працю.

Реалізація права на доступ до публічної інформації


Роменською ОДПІ протягом січня-листопада 2014 року надійшло 2 запити на публічну інформацію від представників ЗМІ.


Відповідно до статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» всі запити було вчасно розглянуто та надано відповіді.


Згідно зі статтею 19 зазначеного закону запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.


Нагадуємо, що запит на  інформацію до Роменської ОДПІ можна надіслати поштою за адресою: 42000, м. Ромни, вул. Пролетарської солідарності, 37б, або  зателефонувавши (05448) -5-31-40.


Дитячі новорічні подарунки вартістю до 609 гривень не оподатковуються


Вартість подарунків, якщо вона не перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати (в розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного  року (1218 грн.)  не включається  до загального оподатковуваного доходу платника податку.


Якщо подарунок надаватиметься  у грудні 2014 р., то до загального оподатковуваного доходу платника податку цього місяця не включатиметься вартість подарунка в межах 609,0 грн. Вартість таких подарунків відображається в податковому розрахунку по ф. № 1ДФ з ознакою доходу " 160".


Коли вартість подарунка перевищує 609,0 грн., то сума такого перевищення оподатковується  податком  на доходи фізичних осіб по ставці  15%  або 17%  та відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо.


Слід звернути увагу  на те, що база оподаткування доходу у вигляді подарунка визначається з урахуванням натурального коефіцієнта, визначеного п. 164.5 Прдаткового кодексу.

 

15.12.20114

Платники Роменщини сплатили понад 23 млн. грн. єдиного соціального внеску


За словами  начальника Роменської ОДПІ Миколи Миколайовича Іващенка, відповідальність платників Роменщини щодо сплати ЄСВ характеризує позитивна динаміка надходжень з цього платежу. Зокрема, за листопад поточного року від платників єдиного внеску надійшло понад 23 млн.  гривень.

«Представники господарюючих структур та бізнесу, які своєчасно перераховують ЄСВ, таким чином проявляють притаманний їм економічний патріотизм, сприяючи  соціальній стабільності в нашій державі, адже за рахунок цього  платежу гарантується право наших громадян на соціальний захист», - підсумував він.

Оголошення
 

16.12.2014р. в приміщенні Роменської ОДПІ відбудеться видача безкоштовних електронних ключів для подання звітів в електронному вигляді, в т.ч. по ЄСВ. Термін дії ключів 2 роки. Довідки за тел.5-31-40; 5-13-59.

16.12.2014р. закінчується строк подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з 1 кварталу 2015р. та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

19.12.2014р. закінчується строк сплати авансового внеску з єдиного податку за грудень 2014р. платниками, віднесеними до 1 та 2 груп.

23 грудня  2014 року о 10 год в приміщенні Роменської ОДПІ відбудеться семінар на тему : „ Законодавчі зміни та їх практичне застосування”

 

08.12.2014

Внесок платників Роменщини до державної скарбниці
 

Про це повідомив начальник Роменської ОДПІ Микола Миколайович Іващенко підсумовуючи результати роботи за 11 місяців цього року. Надходження з початку року до Роменської ОДПІ перевищують минулорічні  показники  на  207,2 млн. гривень.

За січень – листопад до державного бюджету надійшло 12,3 млн. грн. податку на прибуток та 17,4 млн. грн. податку на додану вартість.
 

До місцевих бюджетів сплачено 174,2 млн. грн. податків і зборів, що майже на 6,1 млн. грн. більше минулорічних надходжень.

Традиційно формують місцеві скарбниці податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 112,8 млн. грн., плата за землю – більше 42 млн. грн. та єдиний податок –  12,2 млн. грн.
 

Оголошення
 

Про проведення семінару

11 грудня 2014року у м. Києві відбудеться Всеукраїнський семінар - форум для платників податків – передплатників журналу „Вісник Міністерства доходів і зборів України” на тему : „ Оподаткування 2014: підсумки та перспективи” за адресою: м. Київ, Львівська площа,8.  Довідки за тел. (05448) 5-31-40.

Роменська ОДПІ 

 
У разі зміни місцезнаходження необхідна перереєстрація РРО
 
Роменська ОДПІ звертає увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з використанням реєстраторів розрахункових операцій, що у разі зміни місцезнаходження та переведення  до іншого територіального органу фіскальної служби, здійснюється перереєстрація РРО та книг обліку розрахункових операцій.

Для проведення перереєстрації РРО необхідно надати такі документи:

1. заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО (№ 1-РРОВ) з позначкою «Перереєстрація»;

2. реєстраційне посвідчення за формою № 3-РРО (№ 3-РРОВ);

3. довідку про опломбування РРО (у разі внесення змін, що потребують пере опломбування касового апарата).

При проведенні процедури перереєстрації РРО фіскальний номер не змінюється та зберігається до дати скасування реєстрації РРО.

Аналогічним чином проводиться процедура перереєстрації книг обліку розрахункових операцій.

Крім того, відповідно до статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані подавати до органів ДФС звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, у разі, якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.
 
У Роменській ОДПІ до Зведеного бюджету зібрано майже 1606,8 млн. гривень
За підсумками одинадцяти  місяців 2014 року юридичні та фізичні особи-підприємці, які перебувають на обліку в Роменській ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області, сплатили до бюджетів усіх рівнів 1606,8 млн. гривень. Надходження до  державного бюджету склали 1432,6 млн. грн., що на 207,2 млн. грн., або на 16,9% більше відповідного періоду минулого року.
 
До місцевих бюджетів надійшло 174,2 млн. грн., це на 6,1 млн. грн. (103,6%) більше минулорічних показників.

Скористатися правом на податкову знижку можна до кінця 2014 року


Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб шляхом реалізації права на податкову знижку.  436 жителів Роменського, Недригайлівського та Липоводолинського районів отримали цього року податкову знижку на суму  426 тис.гривень.

Роменська ОДПІ нагадує, що податкову знижку за 2013 рік можна оформити по 31 грудня 2014 року включно. При цьому право на отримання податкової знижки на наступні звітні періоди не переноситься.

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції декларацію про майновий стан та доходи (включаючи додаток 6 до неї). До декларації потрібно додати ксерокопії наступних документів: паспорта, ідентифікаційного номера, договору про надання певного виду послуг, розрахункових документів, які підтверджують понесені витрати, а також довідку з місця роботи про річну заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.


До місцевого бюджету від платників  Роменщини надійшло  42  млн. грн. плати за землю
 
За 11 місяців 2014 року до місцевого бюджету від платників Роменської ОДПІ  надійшло 42 млн.грн. плати за землю, що на 0,6 млн.грн. більше аналогічного періоду минулого року. З них сплачено юридичними особами 37,4 млн.грн. та 4,6 млн. грн. фізичними особами.

Нагадуємо, юридичні особи та фізичні особи-підприємці, якими подано податкові декларації з плати за землю на 2014 рік, сплачують плату рівними частками щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

Також звертаємо увагу, що за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі, платник подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни. При цьому, податкове зобов’язання за новою податковою звітністю, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця,  в якому відбулись зміни.
 

 

28.11.2014
 

Працюючі на підприємствах пенсіонери не звільняються від сплати ЄСВ
 

Працюючі пенсіонери не становлять виняток при сплаті єдиного внеску на обов'язкове державне соціальне страхування.

Працівники, працюючі на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форми власності, виду діяльності і господарювання є платниками єдиного соціального внеску. Сплачувати ЄСВ треба своєчасно і в повному обсязі.

Виключень з цієї норми немає, тому навіть працюючі на підприємстві пенсіонери є платниками ЄСВ.

Питання сплати ЄСВ регулюється Законом України від 08.07.2010 року № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
 

У Головному управлінні ДФС у Сумській області відбулося засідання у форматі «круглого столу»
 

У Головному управлінні ДФС у Сумській області відбулося засідання у форматі «круглого столу» з представниками великого бізнесу Сумщини.

– Ми ініціювали проведення цієї зустрічі не тільки, щоб довести до вас нові тенденції та зміни у ДФС, а також почути Ваші проблеми й  допомогти їх вирішенню, – зазначив Юрій Больбіт, виконуючий обов'язки начальника ГУ ДФС у Сумській області.

Податківцям користно отримати пропозиції саме від тих, хто формує левову частину бюджету Сумської області. А це такі підприємства як ПАТ «Монделіс Україна», ТОВ «Мотордеталь-Конотоп»,  АТ «Насосенергомаш», ТОВ «Керамейа», ПП «Технологія», ТОВ «Гуала Кложерс Україна».

Найбільше запитань викликала тема запровадження електронного адміністрування ПДВ. За словами головного бухгалтера ПАТ «Монделіс Україна» Людмили Осадчук, саме їх підприємство брало участь у розробці проекту електронного адміністрування ПДВ, тому нововведення підтримують.

Представник ТОВ «Гуала Кложерс Україна» Євген Сисоєв поставив запитання щодо скорочення кількості критеріїв, які дають право на отримання автоматичного відшкодування з 2015 року.

– Законодавець чітко зазначив, що нові правила бюджетного відшкодування ПДВ не застосовуються до сум бюджетного відшкодування, які були заявлені до 1 січня 2015 року, – відповів Олексій Мазуренко, перший заступник начальника ГУ ДФС у Сумській області. – Зазначені суми підлягають відшкодуванню згідно редакції статті 200 Податкового кодексу України, яка діє до 1 січня 2015 року.

Учасники зібрання також висловили пропозиції щодо розширення інформації та оприлюднення критеріїв визнання неблагонадійності суб’єктів підприємницької діяльності на веб-порталі ДФС України в електронному сервісі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».  

– Всі пропозиції та сподівання керівників бюджетоутворюючих підприємств області будуть обов’язково враховані в роботі відомства, а також передані до ДФС України, – пообіцяв Юрій Больбіт, очільник ДФС Сумщини.Сумська митниця ДФС та ПАТ «Монделіс Україна» обговорили питання співпраці
 

 

– Митниця прагне відчувати настрій підприємницької спільноти, їх очікування, для того, щоб більш досконало планувати свою роботу, – зазанчив Олександ Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС.

Митники та представники підприємтва обговорили питання експорту товарів у наступному році. Крім того, очільник Сумської митниці ДФС звернув увагу на перехід митниці до електронного спілкування з бізнесом.

– Зручність електронного декларування очевидна, адже саме завдяки йому процедура оформлення значно прискорилась, – підкреслив Ігор Харченко, директор ПАТ «Монделіс Україна».

Наприкінці зустрічі Олександр Гуцал подякував керівництву підприємства за плідну співпрацю в напрямку наповнення державного бюджету та готовність до конструктивного діалогу.
 

27.11.2014Про електронну звітність запитували на «гарячій лінії»На запитання платників податків під час проведення чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав начальник відділу інформаційних технологій та обліку платників податків Роменської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області Володимир Опанасович Голік.

За якою квитанцією визначається дата і час подання податкового документа в електронному вигляді?

На підтвердження приймання поданої звітності платнику надсилають другу квитанцію – у текстовому форматі, де зазначають реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, дату приймання документа, реєстраційний номер, податковий період і дані відправника квитанції. На другу квитанцію накладають електронний цифровий підпис ДФС України, його шифрують і надсилають платнику. Датою і часом подання податкового документа в електронному вигляді вважаються дата і час, зафіксовані у першій квитанції.

Що необхідно зробити для отримання електронного ключа у випадку зміни керівника підприємства?

Перш за все, необхідно подати відомості про зміну керівника до Державного реєстратора за місцем своєї реєстрації, а відомості про зміну головного бухгалтера – до податкової інспекції. Нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів необхідно отримати у строк до моменту подання наступної електронної звітності, та переукласти договір «Про визнання електронних документів». Якщо договір «Про визнання електронних документів» укладається в електронній формі, то посилений сертифікат платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нової інформації зазначений договір необхідно переукласти.

Що передбачає система електронного адміністрування ПДВ?

Система електронного адміністрування ПДВ передбачає наступне:

- всім платникам податку на додану вартість автоматично на безоплатній основі будуть відкриті рахунки в Казначействі;

- податкові накладні будуть складатися виключно в електронному вигляді та реєструватись в Єдиному реєстрі податкових накладних незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній;

- система визначатиме суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі та автоматично в розрізі платників податку забезпечуватиме облік сум податку по отриманих та виданих податкових накладних на момент реєстрації, та сплаченого податку при ввезенні товарів на митну територію України.

Що робити якщо платник втратив (пошкодив) безкоштовний особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа?

Якщо підписувач втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутись до будь-якого представництва АЦСК ІДД ДФС та повторно пройти процедуру реєстрації з одночасним поданням заяви на скасування посиленого сертифіката та пакету реєстраційних документів.

Гаряча лінія» відповідає
 

В Роменській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Сумській області 20 листопада відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника управління – начальником відділу контролю за декларуванням ПДВ Надією Іванівною Харченко на тему: «Податкові новації з ПДВ, звітність та електронні сервіси». Пропонуємо найбільш актуальні питання-відповіді.

Чи передбачені зміни в поданні податкової звітності з ПДВ у 2015 році?

Перш за все зміни торкнулися пункту 49.4 Податкового кодексу України, який був доповнений ще одним абзацом. Тепер у ньому міститься обов’язок всіх зареєстрованих платників ПДВ подавати звітність тільки в електронному вигляді, з обов’язковим використанням електронного цифрового підпису. Ці зміни набудуть чинності з 1 січня 2015 року.

Як отримати витяг з Реєстру платників ПДВ?

За запитом платника податку контролюючий орган надає безоплатно та безумовно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з Реєстру. Витяг діє до внесення змін до Реєстру. Запит про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість за формою №1-ЗВР подається особисто платником податку або уповноваженою на це особою, або надсилається поштою до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. Усі розділи запиту підлягають заповненню.

В який термін платнику єдиного податку, що не передбачає сплати ПДВ, потрібно подати заяву за формою №1-ПДВ при переході за добровільним рішенням на загальну систему оподаткування?

Відповідно до підпункту 183.4 статті 183 Податкового кодексу України у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним підпунктом 181.1 статті 181 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 182.1 статті 182 ПКУ, реєстраційна заява подається у строк, визначений пунктом 183.3 статті 183 ПКУ.

У разі зміни ставки єдиного податку відповідно до підпункту «б» підпункту 293.8.4 пункту 293.8 статті 293 ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість.

Згідно з пунктом 183.5 статті183 ПКУ у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним підпункту 180.1.6 пункту 180.1 статті 180 ПКУ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Який термін передбачено чинним законодавством для проведення перевірки щодо правомірності заявленої до відшкодування суми ПДВ?

Якщо платник не має права на отримання автоматичного бюджетного відшкодування, то спочатку податковим органом протягом 30 днів після отримання декларації проводиться камеральна перевірка (п.200.10 ПКУ), а за наявності достатніх підстав – документальна позапланова виїзна перевірка протягом 30 днів після камеральної.

Перелік достатніх підстав, які надають право контролюючим органам на позапланову виїзну документальну перевірку платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. №1238.

Як дізнатися, що податкова звітність в електронному вигляді була отримана контролюючим органом?

Відповідно до «Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку», затвердженої наказом ДПС України від 10.04.2008 р. №233 перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному виді до контролюючого органу засобами телекомунікаційного зв’язку. Ця квитанція надсилається контролюючим органом на електронну адресу платника податків, з якою було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному виді зберігається в органі ДФС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним.

Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних є друга квитанція в електронному виді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДФС.

Як можна дізнатися чи дійсно особа є платником ПДВ?

Для цього достатньо скористатися такими сервісами ДФС, як: електронний сервіс «Реєстр платників ПДВ», що надає інформацію стосовно зареєстрованих платників ПДВ (діючі реєстрації), чи «Анульована реєстрація платників ПДВ», який допоможе дізнатися про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду.
 

Затверджена нова форма податкової декларації з ПДВ та податкової накладної
 

Роменська ОДПІ  повідомляє, що з 1 грудня 2014 року наберуть чинності накази Міністерства фінансів України від 23.09.2014 р №966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» (далі – наказ №966) та від 22.09.2014 №957 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

Наказом №966 затверджено:

- форму податкової декларації з податку на додану вартість;

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

- розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;

- Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Що стосується податкової накладної, то в новій формі з'явилася графа 9, в якій відображатимуться операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7%. Аналогічна графа 11 додана і в розрахунок коригування.

Крім того, відтепер при поставці товарів/послуг неплатнику ПДВ і в разі складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій, в рядку «Особа (платник податку) - покупець» вказується «Неплатник», в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «400000000000»;

При експортних постачаннях в цьому рядку вказується найменування (ПІБ) нерезидента, в рядку «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» вказується країна, в якій зареєстрований нерезидент-покупець, а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «300000000000».

Також нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України з 1 січня 2015 року всі податкові накладні будуть складатися виключно в електронному вигляді (Постанова  Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569).
 

Сеанс «гарячої лінії» у Роменській ОДПІ
 

Забезпечення прямого телефонного спілкування громадян з посадовими особами податкової інспекції – це один із чинників, що формують довіру та партнерські відносини, сприяють підвищенню рівня податкової свідомості та збільшенню надходжень в бюджет. Тому, сеанси телефонного зв’язку - «гаряча лінія» стали постійними.

Днями у Роменській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником  начальника управління – начальником відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб та майнових податків Людмилою Бут на тему: «Оподаткування доходів фізичних осіб та упередження фактів виплати заробітної плати в «конвертах».

Актуальність тематики пов’язана з тим, що на даний час податкові органи спільно зі службою зайнятості, Пенсійним фондом, інспекцією праці проводять з роботодавцями роз’яснювальну роботу для того, щоб лояльними методами стимулювати їх підвищити заробітну плату та відмовитись від її виплати в «конвертах».

Найбільше звертались суб’єкти господарювання по питанню відрахуванню з середньомісячної заробітної плати працівникам, які знаходяться у зоні АТО та механізм компенсації повернення сплачених коштів, а також оподаткування інших пасивних доходів, та надання податкової соціальної пільги.

За сеанс надійшло 9 дзвінків на «гарячу лінію» від платників податків, які залишилися задоволеними відповідями на поставлені запитаннями.

Умови подання уточнюючої звітності до початку планової документальної перевірки

Якщо платник податків отримав копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати проведення такої перевірки, то уточнюючі розрахунки він може подати до її початку.

Під час проведення документальних планових та позапланових перевірок платник не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.


Нагадаємо, про проведення документальної планової перевірки керівником контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.


Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки. Разом з копією наказу повинно бути письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.


Відповідна норма передбачена ст. 50 та ст.. 77 розділу ІІ Податкового кодексу України. З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.


Зареєстровано Роменську ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області


На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» 24 листопада 2014 року в Єдиному державному реєстрі зареєстровано  Роменську ОДПІ у Головного управління ДФС у Cумській області.

Наказом Державної фіскальної служби України від 18 листопада 2014 року Куріцького Романа Володимировича призначено першим заступником начальника  Роменської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області, та  покладено виконання обов’язків начальника Роменської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області.

Новоствореній податковій інспекції присвоєно податковий номер (код ЄДРПОУ): 39501739.


Адреса  Роменської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області: 42000, м.Ромни, вул.Пролетарської солідарності, 37б.Зменшилась кількість перевірок суб’єктів господарювання

Протягом 10 місяців 2014 року Роменською ОДПІ Головного управління Міндоходів у Сумській області проведено 59 перевірoк, за відповідний період минулого року – 64. За їх результатами донараховано узгоджених податкових зобов’язань в сумі  близько 3,0 млн. гривень.

Зростання ефективності перевірок при зменшенні їх кількості свідчить про належне використання ризикоорієнтованої системи відбору платників до перевірок, коли відбираються тільки ті платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, недотримання вимог іншого законодавства, здійснення контролю за дотриманням якого покладено на органи Міндоходів.

 

 

25.11.2014

Створено Роменську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Сумській області

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року №311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України», 20 листопада 2014 року  створено Роменську ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області.

Наказом Державної фіскальної служби України  від 18.11.2014 р. №1457-о першим заступником начальника Роменської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області призначено Романа Куріцького, на якого цим же наказом покладено виконання обов’язків начальника Роменської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області. До 18.11.2014 р. Роман Володимирович обіймав посаду  першого заступника начальника Конотопської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області.   

Новостворена служба реалізовуватиме державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, з адміністрування єдиного соціального внеску, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.    


 

18.11.2014

Підстави для анулювання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями


Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:

- заяви суб’єкта господарювання;

- рішення про скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання;

- несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;

- рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб’єктом господарювання марок акцизного збору (стосовно імпортерів);

- рішення суду про встановлення факту торгівлі суб’єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного збору;

- рішення суду про встановлення факту переміщення суб’єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;

- порушення вимог статті 15 прим.3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.


Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.

Державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР (із змінами та доповненнями).

Відтепер мокра печатка на довідках не обов'язкова

З 1 листопада набув чинності Закон України  № 1206-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу».

Із 01.11.2014 скасовується обов’язкова наявність печатки у суб’єктів приватного права.   Тобто суб’єкт господарювання може (а не зобов’язаний) мати печатки. При цьому для їх виготовлення одержання будь-яких документів дозвільного характеру не передбачається. Відтепер на довіреностях на представництво юрособи у судах, на квитанціях до прибуткових і видаткових касових ордерів печатки ставитимуться лише за їх наявності.

Крім того, новим законом передбачається скасування вимоги щодо справляння реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи.

Такий збір залишається лише за держреєстрацію змін:

- що вносяться до установчих документів юридичних осіб;

- імені або місця проживання фізичної особи.

Мільйон для обов'язкової реєстрації платників ПДВ

Обов'язковій реєстрації платниками ПДВ з 1 січня 2015 року підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищуватиме 1 млн. грн. без урахування ПДВ.

Обмеження щодо добровільної реєстрації платником ПДВ в Податковому кодексі відсутні.

Зазначені зміни передбачені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" від 31.07.2014 N 1621.

Мобілізованих підприємців звільнено від сплати податків на весь період військової служби

Фізичні особи - підприємці, які проходять військову службу, звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку.

Для цього протягом 10 днів після демобілізації підприємці повинні подати відповідні документи до фіскального органу за місцем податкової реєстрації. Такими документами є: заява самозайнятої особи та копія військового квитка або іншого документа, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації.

Після надання зазначених документів контролюючі органи будуть списувати таким платникам податковий борг, що виник у них внаслідок форс-мажорних обставин, як безнадійний, без нарахування штрафних санкцій та пені.

Окрім того, такі особи будуть звільнені від сплати ЄСВ за себе за умови, що вони:

-не здійснювали господарську діяльність в цей період;

-не отримували дохід;

-надали підтверджуючі документи з військових комісаріатів, в яких вказується період перебування на військовій службі.

Якщо ж мобілізований підприємець чи самозайнята особа має найманих працівників, які продовжують працювати по найму під час його мобілізації, то він зобов'язаний уповноважити іншу особу на виплату заробітної плати або інших доходів найманим працівникам. У такому випадку обов'язок з нарахування та утримання ПДФО і ЄСВ з таких виплат на термін військової служби підприємця несе уповноважена особа.


Оподаткування дивідендів на користь фізичних осіб


Оподаткування дивідендів в редакції Закону України від 04.07.2014 р. № 1588-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» (далі – Закон №1588), який набрав чинності з 02.08.2014 року), регламентується п. 170.5 ст. 170 Податкового кодексу (далі –ПКУ).

Так, згідно з пп. 170.5.2. п. 170.5 ст. 170 ПКУ, будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів.

Відповідно до п.167.1 ст.167 ПКУ ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо нарахованих (виплачених, наданих) доходів (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті). Якщо база оподаткування щодо цих доходів у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, становленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17%.

Доходи, зазначені в п.170.5 ст.170 ПКУ, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку (пп. 170.5.4 п. 170.5 ст. 170 ПКУ).

Затверджено новий реєстр РРО


Державна фіскальна служба України затвердила новий  Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (наказ  від 14.10.2014 року   № 190).

Державний реєстр РРО - це офіційний документ, у якому викладено перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій, їх модифікацій, що відповідають вимогам нормативно-правових актів, пройшли державну сертифікацію і дозволені для застосування під час здійснення розрахункових операцій.

Нагадуємо,  суб'єкти господарювання  під час здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані використовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.  Конструкція та програмне забезпечення таких РРО  має відповідати конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Чи оподатковується ПДФО сума середнього заробітку, виплачена працівникам, призваним на військову службу, якщо відсутній порядок проведення компенсаційних виплат з бюджету


Відповідно до частини третьої ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума грошової допомоги (у тому числі в натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їхніх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, відповідно до Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

На даний час відсутній порядок компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Крім того, у додатку 3 «Розподіл видатків Державного бюджету України» до Закону України від 16 січня 2014 № 719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік» зазначені компенсаційні виплати не передбачені.

Таким чином, оскільки відсутній порядок компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, податковий агент оподатковує суму середнього заробітку, виплачену таким працівникам, на загальних підставах за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та/або 17%).


З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 103.02).

Останній податковий період ФОП - платників єдиного податку, які припиняють провадження підприємницької діяльності


У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.

Нагадуємо, податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої - шостої груп є календарний квартал.

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Податковий (звітний) період для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, регулюється ст. 294 розділу XIV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. 

Сума орендної плати за нерухоме (рухоме) майно не оподатковується військовим збором


Цивільно-правові відносини врегульовано Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ), відповідно до ст. 626 якого договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Правові відносини про найм (оренду) визначено главою 58 ЦКУ, згідно ст. 759 якої за договором найму (оренди), наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, за користування якого з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ст. 762 ЦКУ).

Разом з тим, нормами ЦКУ передбачено укладання інших цивільно-правових договорів, зокрема, договір підряду (ст. 837 ЦКУ) та договір про надання послуг (ст. 901 ЦКУ), відповідно до умов яких одна сторона (підрядник/виконавець) зобов’язується виконати роботу/надати послугу, а інша сторона (замовник) оплатити виконання зазначеної роботи/послуги, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами прийому – передачі).

Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Оскільки під об’єктом оподаткування військовим збором слід розуміти дохід, який нараховується платнику податків у зв’язку з відносинами трудового найму на підставі укладених трудових договорів (контрактів) та цивільно-правових договорів, сума доходу нарахованого (отриманого, виплаченого) у вигляді орендної плати, що виплачується суб’єктом господарювання за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі, не є об’єктом оподаткування військовим збором.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 132.02).


За адмінпослугою – до ЦОПу Роменської ОДПІ

Роменська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що платники податків мають можливість отримати в Центрі обслуговування платників адміністративну послугу у сфері ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Для цього Вам необхідно надати документи до територіального органу Державної фіскальної служби та отримати оформлений бланк ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Пакет документів для отримання ліцензій формується згідно чинного законодавства.

Прийом документів, видача ліцензій та надання консультацій щодо оформлення ліцензій (дублікатів) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється в Центрі обслуговування платників при державних податкових інспекціях за місцем провадження суб’єктом господарювання торговельної діяльності.

Повідомляємо, що Центр обслуговування платників Роменської ОДПІ знаходиться за адресою: м. Ромни, вул. Пролетарської солідарності 37/б.

Роменська ОДПІ

11.11.2014

Перерахувати до бюджету єдиний податок слід не пізніше 19 листопада

Фізичні особи-платники єдиного податку третьої та п’ятої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного терміну подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.  


Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої та п’ятої груп є календарний квартал. Відповідно до пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу податкову декларацію вищезгаданим платникам слід подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу.

Саме тому сплатити єдиний податок «спрощенцям» третьої та п’ятої груп слід не пізніше 19 листопада 2014 року, оскільки термін подання декларації у зв’язку з вихідним днем перенесено з 9 на 10 листопада 2014 року.  Сплачувати єдиний податок слід за місцем податкової адреси платника.

 
Термін дії та розмір плати за ліцензії


Cтаттею 4 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», із змінами та доповненнями (далі – Закон), встановлено річну плату за ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного, плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та для підприємств первинного виноробства в розмірі 780 гривень.

Ліцензії видаються терміном на п’ять років, а плата за них справляється щорічно.

Плата за ліцензії справляється до початку виробництва зазначеної продукції органом, що видає ліцензії, у розмірах, встановлених Законом, і зараховується до місцевих бюджетів. Не дозволяється сплата за весь термін дії ліцензії. Сплата чергового платежу за ліцензії здійснюється у розмірах, встановлених цим Законом, і справляється за кожний наступний щорічний термін дії ліцензії.

 
ПДВ: продаж земельних ділянок


Відповідно до абзацу першого пп. 197.1.21 п. 197.1 ст. 197 р. V Податкового кодексу України (далі - ПКУ) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних часток (паїв), крім тих, що розміщені під об’єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства (з урахуванням положень абзацу першого пп. 197.1.13 п.197.1 ст.197 р. V ПКУ).

Зазначеним абзацом визначено, що звільняються від оподаткування ПДВ операції з безоплатної приватизації житлового фонду, включаючи місця загального користування у багатоквартирних будинках та прибудинкових територій, присадибних земельних ділянок відповідно до законодавства, а також постачання послуг, отримання яких згідно із законодавством є обов’язковою передумовою приватизації житла, прибудинкових територій багатоквартирних будинків, присадибних земельних ділянок.

 

 

Чому і коли спрощенцю можна не заповнювати книгу обліку

Якщо підприємцем-платником єдиного податку 3 групи, який не є платником ПДВ, з початку здійснення господарської діяльності доходів не отримано, заповнювати книгу обліку доходів не потрібно.

Нагадаємо, що відповідно до пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу платники єдиного податку, зокрема, третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Порядок ведення книги обліку доходів для вищезазначених платників передбачено наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2011 р. № 1637, згідно з вимогами якого такі платники відображають у такій книзі фактично отриману суму доходу від провадження діяльності.

Для інших груп  записи у книзі обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

 

Слабоалкогольні напої з 1 листопада слід маркувати


Відповідно до Закону України від 31.07.2014 року 
№1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» з 1 листопада 2014 року акцизним податком оподатковується продукція товарних позицій 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД, в якій вміст спирту етилового складає 8,5% об’ємних одиниць і більше.

Для таких алкогольних напоїв встановлено ставку акцизного податку в розмірі 70,53 грн. за 1 літр 100% спирту.

До алкогольних напоїв віднесено продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів. Ті напої, які містять в собі спирт етиловий більше 8,5%, що раніше класифікувались як продукти дієтичного харчування, лікарські засоби, інша аналогічна продукція, що класифікується в товарних позиціях 2103 90 3000, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД і не маркувались акцизними марками, відтепер підпадають під категорію «алкогольних напоїв» з обов’язковим маркуванням марками акцизного податку. Для реалізації таких алкогольних напоїв з 1 листопада 2014 року відповідно до Податкового кодексу України та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» суб’єктам господарювання необхідно одержати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями.

З вересня цього року, відповідно до внесених до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/98-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» змін, посилено відповідальність за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом підвищення розміру мінімальних сум штрафів від двох до десяти разів. Так:

за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртами, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій штраф складає 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень;

за роздрібну торгівлю алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, штраф складає – 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10000 гривень;

за виробництво, зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.

 
Закон про спрощення ведення бізнесу в дії


30 жовтня 2014 року набув чинності 
Закон України від 15.04.2014 р. №1206–VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно спрощення порядку відкриття бізнесу». Зокрема, Законом відмінено реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичної особи і фізичної особи-підприємця та передбачено здійснення державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців в електронній формі без обов’язкового використання електронного цифрового підпису, із застосуванням інших способів ідентифікації особи заявника.

 

Затверджено Перелік медичних виробів, постачання та ввезення яких оподатковується ПДВ за ставкою 7%
 
Роменська ОДПІ повідомляє, що з 10 вересня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 року №410 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків» (далі - постанова № 410).

Постановою № 410 затверджено перелік медичних виробів за кодами УКТ ЗЕД, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків.

У зв'язку із набранням чинності постановою № 410 втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 року №216 "Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків".

Тобто, з 10.09.2014 року за ставкою ПДВ 7 % підлягають оподаткуванню виключно ті медичні вироби, які визначено у Переліку затвердженому Постановою №410, з урахуванням наявності відповідного маркування для встановлених у Переліку товарних позицій, незалежно від ставки ПДВ, яка застосовувалась при їх придбанні чи ввезенні на митну територію України.

Медичні вироби, які не увійшли до Переліку, з дати набрання чинності підлягають оподаткуванню за ставкою податку 20 % як під час їх митного оформлення при ввезенні на митну територію України, так і при їх постачанні на митній території України та незалежно від ставки податку, яка застосовувалась для обчислення суми податку під час їх придбання на митній території України чи ввезення на митну територію України.

 

Платники єдиного податку третьої та п’ятої груп звітують не пізніше 10 листопада

«Єдиний податок є одним із бюджетоутворюючих джерел наповнення місцевого бюджету. Так, надходження по єдиному від платників, що знаходяться на обліку у Роменській ОДПІ за 10 місяців склали 10,4 млн.грн., виконання завдання складає – 108,9%. Роменське відділення поповнило скарбничку на 7,9млн.грн., Липоводолинське – 1,0 млн. грн., Недригайлівське  відділення- 1,5 млн.грн. Більше 8,9 млн. грн. перерахували фізичні особи – підприємці, а від юридичних осіб надійшов – 1,5 млн. грн.» - повідомила заступник начальника Роменської ОДПІ Світлана Катерна.

Фізичні особи - платники єдиного податку третьої та п’ятої груп повинні відзвітувати про свої доходи не пізніше 10 листопада поточного року, оскільки 9 листопада цього року припадає на вихідний день, а терміни подання звітності у такому випадку переносяться на наступний робочий день.

Нагадуємо, що відповідно до п.296.3 ст.296 Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої та п’ятої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Згідно з п.295.3 ст. 295 Податкового кодексу України термін сплати єдиного податку складає 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
 

04.11.2014

Ви запитували під час «гарячої лінії»


Під час чергового сеансу телефонної «гарячої лінії» на запитання платників податків відповідала заступник начальника Роменської ОДПІ Головного управління  Міндоходів у Сумській області  Світлана Катерна.

Пропонуємо відповіді на запитання, які надійшли від платників податків.

Доброго дня Світлано Олександрівно! Я подав декларацію про майновий стан і доходи для реалізації свого права на податкову знижку. Проте, згодом було виявлено документально підтверджені суми, що не були враховані при поданні. Чи маю я право подати уточнюючу декларацію?

Якщо були виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані при поданні річної податкової декларації, для реалізації свого права на податкову знижку платник податку може подати уточнюючу декларацію до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.

Я платник фізична особа – підприємець. Чи можуть до коштів, які знаходяться на моєму рахунку, застосувати адміністративний арешт?

Арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків. Слід зазначити, що арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду. Звільнення коштів з-під арешту банк або інша фінансова установа здійснює також за рішенням суду.

Які звернення не підлягають розгляду та вирішенню?

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

Підкажіть, чи звільняються від подання податкової звітності суб’єкти господарювання у зв’язку з мобілізацією до Збройних сил України?

8 червня 2014 року набрав чинності Закон України від 20.05.2014 р. №1275-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації», згідно з яким тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці та самозайняті особи звільняються від обов’язку нарахування, сплати й подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку, а також ЄСВ за себе на весь період такої служби.

Мобілізовані підприємці чи самозайняті особи, котрі використовують у своїй господарській діяльності працю найманих працівників, які продовжують працювати за наймом під час мобілізації такого підприємця, зобов’язані вповноважити іншу особу на виплату зарплати чи інших доходів найманим працівникам. У такому випадку обов’язок із нарахування й утримання ПДФО та ЄСВ із таких виплат на термін військової служби підприємця несе вповноважена особа.

Обов’язок зі сплати ПДФО та ЄСВ за найманих працівників повинен здійснити демобілізований підприємець або самозайнята особа протягом 180 календарних днів із першого дня його демобілізації без нарахування штрафних та фінансових санкцій.

Для отримання зазначених пільг демобілізований підприємець або самозайнята особа зобов’язані протягом 10 днів після демобілізації надати органу Державної фіскальної служби за місцем податкової реєстрації такі документи:

- заяву про надання пільги в довільній формі;

- копію військового квитка чи копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.

Крім того, Законом №1275 внесено зміни до законодавчих актів, згідно з якими за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше ніж рік, зберігаються місце роботи, посада та компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Держбюджету в порядку, визначеному КМУ.

Зазначені вище норми Закону №1275 застосовуються з першого дня мобілізації та протягом усього періоду мобілізації відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 р. №303 «Про часткову мобілізацію».

Підкажіть, як в звіті форми №1ДФ відобразити військовий збір?

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено та направлено до Міністерства фінансів України проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір за звітний період, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору.

До набрання чинності змін до цієї форми податкова інспекція приймає форму №1ДФ, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року №49.

Однак, після прийняття нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), податкові агенти зобов’язані будуть за новою формою подати новий звітний (уточнюючий) податковий розрахунок за ІІІ квартал 2014 року лише із заповненням загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку.

 

На Роменщині привітали ветеранів  ДПС України


Усвідомлення ролі тих, хто працював на користь держави і її громадян, налагоджував контакти з першими приватними підприємцями та бізнес-структурами, виконував неабиякі обсяги роботи та поставлені завдання – всіх, хто працював з перших днів створення податкової служби, і привело до встановлення цього свята.

Зі словами глибокої шани та вдячності звернувся до ветеранів податкової служби Роменської ОДПІ керівник інспекції Микола Миколайович Іващенко. Серед них – Потій Володимир Михайлович, Ткаченко Людмила Іванівна, Вадаєв Микола Миколайович, Сухорученко Ніна Василівна, Бондаренко Микола Іванович та багато інших – вони стояли біля витоків створення податкової служби у нашому місті і районні, вони стали вчителями та наставниками сьогоднішніх професіоналів.

„Ваші професіоналізм та відданість справі, енергія та наполегливість, фаховість та патріотизм – приклад для молодших колег. Ваші мудрі поради потрібні нам і сьогодні на нелегкому шляху перетворень”, – наголосив начальник Роменської ОДПІ Микола Миколайович Іващенко,  вітаючи ветеранів податкової служби зі святом – Днем вшанування пенсіонерів та ветеранів Державної податкової служби України. У цей святковий день я хочу подякувати вам за ваш труд і запевнити, що темпи роботи, взяті вами в минулому, не знижуються. Бажаю вам міцного здоров'я, гарного настрою, невичерпної енергії, родинної злагоди та благополуччя, достатку, щастя і добра на багато років. 


 

У Роменській ОДПІ зростає кількість платників, які обирають комфортні умови для звітування


З кожним днем дедалі більше суб’єктів господарювання обирають сучасні методи ведення бізнесу, які стають доступними за допомогою ключів електронного цифрового підпису. Звітувати, не виходячи з дому, та використовувати усі переваги електронного спілкування з податківцями можуть власники цифрових підписів.

Так, за січень - жовтень платники Роменської ОДПІ  безкоштовно отримали близько  1400 ключів електронного цифрового підпису.

На сьогоднішній день, на веб-порталі Державної фіскальної служби України у режимі «он-лайн» доступні понад десять видів електронних сервісів, які значно полегшують роботу платників. Окремо заслуговує на увагу функціонування «Електронного кабінету платника».

Електронний кабінет – це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування. Він є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків з Міністерством доходів і зборів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. За його допомогою платник податків має змогу підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом.


Які документи потрібно надати мобілізованим працівникам, щоб не оштрафували працедавця


Відповідно до ст. 119 КЗпПУ  за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Держбюджету України в порядку, визначеному КМУ.

На сьогодні відсутній порядок відшкодування таких виплат у зв’язку з тим, що в Законі України «Про державний бюджет на 2014 рік» компенсаційних виплат з бюджету у межах середнього заробітку мобілізованим працівникам не передбачено.

Враховуючи зазначене, якщо працедавець не отримує компенсаційні виплати з бюджету, то сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, є базою нарахування ЄСВ та відображається у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454)  на загальних підставах.

При цьому при перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування єдиного внеску не застосовуються. Підставою для незастосування фінансових санкцій є форма військового квитка, визначена Указом Президента України  „Про Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцеру запасу” (копія), та довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).Податківці вирішили вдосконалити стягнення фіксованого сільгоспподаткуДержавна фіскальна служба України оприлюднила законопроект ”Про внесення змін в Податковий кодекс України відносно вдосконалення адміністрування фіксованого сільськогосподарського податку”.


Законопроектом пропонується розмежувати порядок обкладення фіксованим сільськогосподарським податком (встановити окремо об’єкт і базу оподаткування) для підприємств, які займаються рослинництвом, птахівництвом та тваринництвом, і встановити для них окрему ставку обкладення ФСГП – у відсотках від суми валового доходу.


Так, пропонується наступні ставки податку (у відсотках бази оподаткування):


а) для сільськогосподарських товаровиробників, які отримують доходи від реалізації продукції тваринництва, - 3;


б) для сільськогосподарських товаровиробників, які отримують доходи від реалізації продукції птахівництва, - 5;


На думку авторів, проект повинен законодавчо врегулювати питання забезпечення платникам ФСГП (як виробникам продукції тваринництва, так і виробникам продукції рослинництва), які знаходяться на спеціальному пільговому режимі оподаткування, рівних умов для здійснення діяльності.


Державна фіскальна служба України про відповідальність за немарковані  алкогольні напої та тютюнові вироби   


ДФСУ відповіла на питання, які алкогольні напої та тютюнові вироби вважаються немаркованими і яка передбачена відповідальність суб’єкта господарювання за зберігання, транспортування, продаж таких виробів.

Податківці відмітили, що немаркованими вважаються:


-         алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку;


-          алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від встановлених вимог, у відповідності з якими здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, та/або марками, які не видавались безпосередньо виробнику або імпортеру вказаної продукції;


-         алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких вказана сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеної з врахуванням діючих на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції і ємкості тари.


Торгівля спиртом етиловим, коньячним або плодовим, алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку або з підробленими марками – підлягає накладенню штрафу від 850 до 3400 грн. з конфіскацією товарів і виручки від її реалізації.


Така ж відповідальність передбачена за зберігання або транспортування алкогольних напоїв або тютюнових виробів, на яких відсутні належним чином розміщені марки акцизного податку, або з підробленими чи фальсифікованими марками.


Податківці наголосили, що виручку від реалізації в цьому випадку не конфіскують.


Крім того, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів за виробництво, зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів; алкогольних напоїв або тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – 200% вартості товару, але не менше 17 000 гривень.Порядок оподаткування ПДФО операцій продажу продукції своїм працівникам зі знижкамиВідповідно до пп. 164.2.17 ПКУ до оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, зокрема, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 Кодексу.


У наведеному положенні слід звернути увагу на два важливих аспекти.


1. ПДФО необхідно сплачувати тільки зі знижок, індивідуально призначених для платника податку, тобто, якщо знижка відрізняється від тих знижок, які підприємство надає іншим клієнтам.


2. ПДФО необхідно утримати з різниці між звичайною ціною та ціною (вартістю), за якою продукція була реалізована працівнику, а не з різниці між середньою знижкою відносно індивідуальної знижки для працівника. Розрахунок суми ПДФО прив’язаний саме до ціни продажу, а не розміру знижки.


Також зауважуємо, що згідно з пп. 164.2.17 ПКУ якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, то сума податку обчислюється із застосуванням натурального коефіцієнта, визначеного п. 164.5 ПКУ.


Відповідно до п. 164.5 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою:


К = 100 : (100 - Ставка ПДФО)


Сума знижки (різниця між ринковою та індивідуальною ціною) може тлумачитись контролюючими органами як додаткове благо в негрошовій формі, як частина безоплатно отриманих товарів за звичайною ціною відповідно до норми пп. 164.2.17 ПКУ. Тобто при розрахунку ПДФО з суми знижки між цінами необхідно застосовувати натуральний коефіцієнт.


Так, у випадку, якщо знижка для працівника відрізняється від знижок для інших клієнтів, підприємство утримує ПДФО з різниці між звичайною ціною та ціною продажу товару працівнику, застосовуючи для розрахунку натуральний коефіцієнт.

 

 

28.10.2014

На Сумщині в кожному другому перевіреному ресторані виявлені порушення

Для отримання неконтрольованих прибутків власники ресторанів та кафе не поспішають обліковувати товари, які реалізують через заклади харчування. 

З початку року проведено 30 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які працюють у сфері ресторанного господарства та надають послуги у місцях масового відпочинку громадян. За матеріалами перевірок до суб’єктів господарювання застосовано більш як 230 тис. грн. штрафних санкцій.

Щоб визначити у рестораторів реальні обсяги виручки, фахівцями Головного управління Міндоходів проведені хронометражі у відповідних закладах 20 суб’єктів господарювання. Як результат - виторг на кожному об’єкту збільшився з 100 грн. до 6 тис. грн. у день. Близько 35 тис. грн. податку на додану вартість вже надійшло до бюджету.

Ще один цікавий приклад. Перевіркою каси одного з готелів Глухова на території Національного заповідника «Глухів» встановлено відсутність підтверджуючих документів щодо понесених витрат на утримання комплексу. За порушення податкового законодавства до бюджету товариству довелося сплатити більше 15 тис. гривень.


У Сумській митниці ДФС виділені консультанти для волонтерів, що допомагають АТО


Після зустрічі в форматі «круглого столу» з представниками волонтерських організацій, Сумська митниця ДФС почала виконувати завдання, які були окреслені до виконання, за результатами зустрічі.

Щонайперше, було вирішено, створити окремий консультаційний центр по роботі з волонтерами. Крім того, в кожній бе вийнятку митниці визначено відповідальних за роботу з волонтерами, що імпортують в Україну товари для потреб АТО, на усіх етапах оформлення благодійної допомоги та в отриманні консультацій з митних питань.

В Сумькій митниці головним по роботі з волонтерами став Олександр Гуцал, керівник Сумської митниці ДФС. За потреби отримати профільну консультацію потрібно звертатися до Луніки Євгена, головного державного інспектора митного посту «Суми-Центральний» (моб. тел. 050-603-78-50), який відповідає за  митне оформлення гуманітарних вантажів та Григорія Кадара, який очолює відділ організації митного контролю (моб. тел. 099-077-19-53).

Найближчим часом будуть складені списки брокерів, які готові допомагати митниці на безоплатній основі, а також єдиний реєстр волонтерів. Послуги таких брокерів будуть зараховуватися до волонтерської діяльності.


Військовий збір відображається в 1 ДФ

 
03.08.2014 року запроваджено військовий збір. Утримані суми цього збору необхідно зазначити в податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ІІІ квартал 2014 року.

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено та направлено до Міністерства фінансів України проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір за звітний період, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору.

До набрання чинності змін до цієї форми податкові інспекції приймають форму №1ДФ, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року №49.

Однак, після прийняття нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), податкові агенти зобов’язані будуть за новою формою подати новий звітний (уточнюючий) податковий розрахунок за ІІІ квартал 2014 року лише із заповненням загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку.

 
Платникам податків Роменщини з початку року відшкодовано більше 3,2 млн.грн. ПДВ
 

Автоматичне відшкодування ПДВ отримують платники з позитивною бізнес-репутацією, в тому числі й ті, хто інвестує кошти в розвиток економіки України, створює додаткові робочі місця, сплачує своєчасно і в повному обсязі податки до бюджетів, встановлює гідну заробітну плату своїм працівникам.

Всього за 9 місяців поточного року по Роменській ОДПІ (Роменське та Липоводолинське відділення) було відшкодовано понад 3,2 млн. грн. ПДВ .

Роменська ОДПІ інформує платників податку на додану вартість, що згідно із п. 200.5 ст.200 розділу V Податкового кодексу України не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:

- були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);

- мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).

Слід зазначити, що саме сумлінні платники податків є головними претендентами на отримання відшкодування податку на додану вартість в автоматичному режимі, ті, хто веде бізнес прозоро і цивілізовано.

На Роменщині збільшуються надходження  по ЄСВ

Станом на 20 жовтня  2014 року надходження єдиного соціального внеску  по Роменській ОДПІ  складають понад 216 млн. грн. Про це повідомив начальник Роменської ОДПІ  Микола Миколайович Іващенко, - вчасно і в повному обсязі сплачений єдиний соціальний внесок – це основа фінансування та виплати пенсій і грошової допомоги громадянам. Резервами збільшення таких надходжень, безумовно, без зростання навантаження на громадян і бізнес, є виявлення прихованих трудових відносин та виплати заробітної плати «в конвертах», - наголосив він.

Працівники податкової інспекції завжди готові прийти на допомогу платникам податків, надати консультації щодо змін в податковому законодавстві та адміністрування єдиного соціального внеску.

 

16.10.2014

Платники Роменщини сплатили понад 200 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування


За дев’ять місяців 2014 року платники Роменщини перерахували до бюджету 200,1 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, за вересень від платників єдиного внеску надійшло 22,8 млн. гривень.

У серпні цього року до Роменської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Сумській області подано в електронному вигляді 920 звітів з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що становить 96% від загальної кількості поданих звітів.

Нагадуємо, що для подання звітності в електронному вигляді достатньо лише отримати безкоштовний електронний ключ та завантажити відповідне програмне забезпечення.

За інформацією щодо подання звітності та сплати єдиного внеску, отримання безкоштовних ключів електронного цифрового підпису та програмного забезпечення можна звертатися до Центру обслуговування платників Роменської ОДПІ за адресою: м.Ромни, вул. Пролетарської солідарності,37б, тел.5-31-40; 5-13-59.


Реєструєте транспорт – подайте розрахунок!

 

Юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів зобов’язані подати до територіального органу Фіскальної служби за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби. До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.

Платники збору зобов'язані при першій реєстрації в Україні пред'являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення, а платники, звільнені від сплати збору, - відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами.


Нагадуємо, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.


Форма Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів затверджена наказом Міністерства доходів і зборів 
України від 05.12.2013 р. № 767.

Понад 9 млн. грн. єдиного податку сплатили до бюджету платники Роменщини

З початку 2014 року платники податків, які перебувають на обліку в Роменській ОДПІ та застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету 9,1млн.грн. єдиного податку.   Фізичні особи-підприємці перерахували до місцевого бюджету 7,8 млн. грн., від діяльності спрощенців – юридичних осіб до бюджету надійшло 1,3млн грн. єдиного податку, доведене планове завдання виконано на 104,6%.

Нагадаємо, що платники мають можливість подавати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді. За власним рішенням протягом року спрощенці можуть змінювати групу або ставку податку.З початку року до бюджету надійшло понад 200 млн. грн. єдиного внеску

Упродовж дев’яти місяців 2014 року платники податків, які перебувають на обліку у Роменській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Сумській області, сплатили 200,1 млн. грн. єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в т.ч. юридичні та фізичні особи, які зареєстровані в Недригайлівському відділенні – 26,3 млн. грн., Липоводолинському відділенні Роменської ОДПІ – 30,1 млн. грн. Розрахункові показники виконано на 106%.

Кому слід подавати декларацію з податку на прибуток за підсумками трьох кварталів 2014 року

Право та необхідність подання декларації з податку на прибуток виникає у таких випадках:

1) платник податку, який сплачував авансові внески, за підсумками I кварталу 2014 року не отримав прибутку або отримав збиток, мав право подати податкову декларацію та фінансову звітність за I квартал. Такий платник податку авансових внесків у II-IV кварталах 2014 року не здійснює, а податкові зобов’язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до державної податкової інспекції протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);


2) платник податку, який за підсумками 2013 року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у 2014-2015 роках, а за підсумками I кварталу 2014 року отримав прибуток, повинен подавати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань.


Увага! За підсумками трьох кварталів декларацію з податку на прибуток слід подати не пізніше 10 листопада 2014 року та сплатити податок на прибуток не пізніше 19 листопада 2014 року.Запитували – відповідаємо

 
Під час чергової «гарячої лінії» з платниками податків спілкувалася заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб та майнових податків Роменської ОДПІ Людмила Бут.

Чи підлягає сума соціальної допомоги по вагітності та пологах оподаткуванню військовим збором?


Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються та виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, а також у формі виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Згідно з п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються та надаються платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Згідно з ст.4 Закону України 
«Про відпустки» відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є соціальною відпусткою, яка надається жінкам на підставі медичного висновку у відповідності з ст.179 Кодексу Законів про працю та ст.17 Закону «Про відпустки», а фінансування допомоги по вагітності та пологах провадиться з коштів державного соціального страхування.

Відповідно до частини 1 ст.38 Закону України від 18 січня 2001 року №2240-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Тобто, допомога по вагітності та пологах надається за той період, коли працівниця фактично знаходиться у соціальній відпустці по вагітності та пологах і не отримує заробітної плати.

Крім того, жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування також мають право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, яка виплачується на умовах, передбачених Законом України від 21.11.1992 р. №2811-ХІІ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Враховуючи зазначене, сума соціальної допомоги по вагітності та пологах не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором матеріальна допомога?


Відповідно до п.п.1.2 п.16 прим. 1 підр.10 р. XX 
Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються та виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну матеріальну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, вона не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об’єкт оподаткування військовим збором.

Як оподатковується заробітна плата військовим збором, яка нарахована після 03.08.2014 року за попередні місяці?


Заробітна плата, що нарахована після 03.08.2014 р. за періоди до 03.08.2014 р., підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах. При цьому ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Чи підлягають оподаткуванню військовим збором доходи, нараховані до 03 серпня 2014 року, а виплачені після 03 серпня 2014 року?


Оскільки Закон набув чинності з 3 серпня 2014 року і податковий агент зобов'язаний при нарахуванні доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються та виплачуються платнику у зв'язку із трудовими відносинами та за договорами цивільно-правового характеру; виграшу в державну і недержавну грошову лотерею; виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, утримати військовий збір, доходи, нараховані до 3 серпня 2014 року, але виплачені після 3 серпня 2014 року, не підлягають оподаткуванню військовим збором.

Як отримати довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску?


Платник може звернутися з заявою в довільній формі щодо отримання довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску. Таку заяву можна подати до Центру обслуговування платників при державній податковій інспекції за основним місцем обліку.

Відповідно до частини 7 ст.14 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за вимогою платників, що зазначені у пунктах 1,4 і 5 частини 1 ст.4 цього Закону (роботодавців, фізичних осіб-підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно), контролюючі органи зобов'язані проводити звірку нарахувань та сплачених ними сум єдиного соціального внеску.

Довідка видається безоплатно на підставі поданої заяви, яка обов’язково містить посилання на підприємство (установу, організацію), на вимогу якої вона складається. На підставі даних картки особового рахунку платника контролюючий орган визначає наявність або відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ на дату формування довідки.

Чи передбачена відповідальність до фізичної особи, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного соціального внеску та не сплатила суму цього внеску?


Чинним законодавством не передбачено адміністративної відповідальності або застосування штрафних санкцій до фізичної особи, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску та не сплатила або несвоєчасно сплатила даний внесок. За порушення умов договору, а саме несплату єдиного внеску, договір про добровільну участь достроково розривається. Однак, фізична особа, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не сплатила єдиного внеску, втрачає право на отримання допомоги при настанні страхового випадку, який визначений в укладеному договорі. Такій особі в подальшому буде відмовлено в укладанні договору.

Чи сплачуть фізичні особи-підприємці військовий збір з доходів, отриманих від підприємницької діяльності?


Фізичні особи-підприємці, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності, але зобов’язані утримувати його з доходів найманих працівників.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності?


Виплати по листках непрацездатності (оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування військовим збором прирівнюються до заробітної плати.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором сума коштів, що перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров'я на лікування працівника та придбання лікарських засобів?


У разі якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров'я, то такий дохід слід розглядати як надання працедавцем цільової благодійної допомоги разового характеру, що не є об'єктом оподаткування військовим збором.

Оголошення
Роменська ОДПІ повідомляє, що 20 жовтня 2014р. закінчується термін сплати та подання звітності по ЄСВ за 3 квартал поточного року. За несплату або несвоєчасну сплату передбачено застосування штрафної санкції та пені.

Роменська ОДПІ повідомляє, що з  1 січня 2015 року звітність з ПДВ має подаватися "електронкою".
 

13.10.2014

Міндоходів Сумщини відшкодували майже 232 млн. грн. ПДВ


Відшкодування у цьому році отримали 67 платників податків області. Більше половини від суми - 145 млн. грн., відшкодовано «автоматом». Автоматичне відшкодування податку на додану вартість отримали 14 платників. А це означає, що понад 63 % від загальної суми отриманої бюджетної компенсації надійшло на рахунки підприємств і деяких фізичних осіб реальної економіки «живими» коштами.

– Міністерство фінансів України випустило декілька траншів п’ятирічних облігацій внутрішньої державної позики для погашення заборгованості з відшкодування ПДВ, – зазначила Тетяна Ольхова, виконуюча обов’язки заступника начальника ГУ Міндоходів у Сумській області. – На Сумщині отримали облігації 9 суб’єктів господарської діяльності на суму 14,5 млн. грн. Виплата процентного доходу по облігаціях розпочнеться з 2014 року.

В той же час службою були виконані домовленості з МВФ відносно дотримання "стелі" накопиченого простроченого ПДВ.


Посадові особи державного підприємства на Сумщині «нахімічили» більш ніж на 224 тис. грн.


Фахівці Міндоходів Сумщини провели аналіз фінансово-господарської діяльності одного з публічих акціонерних товариств області та встановили факти штучного нарощування витрат на підприємстві внаслідок застосування «непрозорої» схеми із закупівлі тари для транспортування власної продукції.

У 2011 році підприємство придбало 48 тисяч дерев’яних піддонів на суму 3,8 млн. грн., що вдвічі перевищувало реальну ринкову вартість такої продукції. Міндоходівці звернули увагу на те, що у тендері брали участь лише 2 учасника, а виграло тендер підприємство, засновниками якого були родичі тодішнього керівника. Фактично ж постачання тари здійснювала інша фірма, а переможець тендеру виконував лише функцію посередника.

Таким чином, керівники товариства штучно створили умови для збільшення вартості піддонів на суму більш ніж 226 тис. грн.

За даним фактомслідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні, що кваліфікується за ч.4 ст.191 КК України – «Незаконне заволодіння державними коштами у великих розмірах».

Всього з початку року за результатами вжитих заходів фахівцями Міндоходів Сумщини вже складено 18 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень у сфері державних закупівель. По 11 фактах вчинення правопорушень відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.


Платники Сумської митниці на   50 % збільшили сплату податків


У вересні 2014 р. Сумська митниця Державної фіскальної служби перерахувала понад 201 млн. грн. податків і зборів. Порівняно з вереснем минулого року сума фактично перерахованих податків збільшилася на     67 млн. грн. Тобто у вересні 2013 року на митниці було сплачено 198 млн. грн. Про це заявив Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС.

Сума перерахованих податків перевищує на 102,9% виконання індикативного показника, доведеного урядом.

Збільшення надходжень відбулось за рахунок сплати податку на додану вартість - 63,7 млн. грн., або на 51,2%, ввізного мита на 1,2 млн. грн., або на 18,2 %, акцизного податку на 1,3 млн. грн., або на 68,1%, єдиного збору на 624,3 тис. грн., або на 44,6%.

Основними платниками на Сумщині, які збільшили сплату податки під час експорту-імпорту товарів, є такі такі підприємства як ПАТ " Монделіс Україна ", ПАТ"Сумихімпром", ТОВ "Гуала Кложерс Україна", АТ "Технологія" та АТ "Сумський завод "Насосенергомаш", – зазначив очільник Сумської митниці ДФС.

 

09.10.2014

Доходи за окремими цивільно –правовими договорами підлягають оподаткуванню військовим збором


Фахівці Роменської ОДПІ  повідомляють, що оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, на підставі яких провадиться їх оплата. Відповідно  до Закону України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», що набрав чинності з 03 серпня 2014 року.

Згідно з підпунктом 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України заробітна плата для цілей розділу IV Кодексу – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Вступаючи у трудові відносини з підприємствами, працівники укладають трудові договори. Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Виконання робіт, надання послуг фізичною особою може здійснюватися як на підставі трудового договору , так і на інших юридичних підставах, зокрема на підставі цивільно-правового договору.

Об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI).

Тобто, під об’єктом оподаткування військовим збором розуміється дохід, який нараховується (виплачується, надається) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно – правовими договорами. Результатом цивільно – правового договору є факт виконання робіт (надання послуг).

За цивільно-правовими договорами (договором підряду/договором про надання послуг) оплачується виконана робота/надана послуга, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами приймання – передачі).

Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України  за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплати за виконану роботу .

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (частина перша ст. 901 Цивільного кодексу України).

Отже, для цілей оподаткування військовий збором факт оплати у межах цивільно-правового договору (договору підряду/договору про надання послуг) кваліфікується як об’єкт оподаткування.

Таким чином оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт /надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання – передачі) на підставі яких провадиться їх оплата.


Правом на податкову знижку скористалося 248 жителів Роменщини


З початку 2014 року до Роменської ОДПІ громадянами подано 248 річну податкову декларацію з метою отримання податкової знижки, з них 243 – на навчання, 3 – на відшкодування відсотків за іпотечним кредитом, 2 – задекларували витрати на сплату страхових платежів.

За результатами проведених розрахунків громадянам повернуто з місцевого бюджету 257 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб у вигляді податкової знижки.

Звертаємо увагу, що декларацію про майновий стан і доходи для отримання права на податкову знижку можна подавати впродовж 2014 року, звернувшись до податкової інспекції за місцем державної реєстрації. Слід також врахувати, що якщо платник податків у поточному році не скористається правом на нарахування податкової знижки за 2013 рік, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.


Антикорупційний «Пульс» став у нагоді 6 роменчанам


6 дзвінків, що надійшли на номер телефону антикорупційного сервісу «Пульс» з Роменщини, стосувалися проблемних питань щодо подання звітності, в електронному вигляді, одне щодо роботи ЦОПу, та одне анонімне.

Як запевнили у секторі обслуговування платників податків Роменської ОДПІ, усі дзвінки на «Пульс» опрацьовуються у максимально короткі строки.  Не більше як протягом трьох діб із часу звернення, громадяни можуть розраховувати на зворотній зв’язок – інформацію про перевірку викладених фактів та, у разі їх підтвердження,  вжиті заходи реагування.

Загалом роботу антикорупційного сервісу «Пульс» оцінюють досить позитивно, оскільки інформація безпосередньо від платників податків про недоліки сприяє вдосконаленню роботи органів Міндоходів та дозволяє оперативно реагувати на потреби платників податків.

Нагадаємо, номер телефону антикорупційного «Пульсу» (044) 284-00-07.


Сума соціальної допомоги по вагітності і пологах не підлягає оподаткуванню військовим збором


Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри (підпункт 1.2 пункту 16 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України).

Нагадаємо, що згідно з підпунктом 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України для цілей Розділу IV кодексу заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Право працівників на відпочинок визначено статтею 2 Кодексу законів про працю, статтею 2 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР „Про відпустки”  та іншими законами й нормативно-правовими актами України.

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є соціальною відпусткою (ст. 4 Закону № 504), яка надається жінкам на підставі медичного висновку у відповідності до ст. 179 КЗпП та ст. 17 Закону № 504.

Фінансування допомоги по вагітності та пологах провадиться з коштів державного соціального страхування (абзац 4 ст. 23 Закону № 504).

Так, відповідно до частини 1 ст. 38 Закону України від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”  допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Тобто, допомога по вагітності та пологах надається за той період, коли працівниця фактично знаходилась у соціальній відпустці по вагітності та пологах і не отримувала заробітної плати.

Крім того, жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування також мають право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, яка виплачується на умовах, передбачених Законом України від 21.11.1992 № 2811-ХІІ „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”.


Отже, враховуючи зазначене, сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором.


За порушення у сфері обігу підакцизних товарів розмір фінансових санкцій підвищено


Роменська ОДПІ повідомляє, що Законом від 12.08.2014 р. N 1638 підвищено розміри фінансових санкцій до суб'єктів господарювання у вигляді штрафів, зокрема, у разі:

- оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);

- роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії, - 200 % вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат продукції, але не менше 10000 гривень (замість 1000 гривень);

- зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);

- оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень (замість 5000 гривень);

- роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10000 гривень (замість 1000 гривень);

- виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень (замість 8500 гривень);

- неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 17000 гривень (замість 1700 гривень).

Довідково: Норми Закону N 1638 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм" щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів набрали чинності з 4 вересня 2014 року.


Чи можна в рядку «Номер телефону» податкової накладної зазначати номер мобільного телефону


Роменська ОДПІ повідомляє, що формою податкової накладної, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962, крім обов’язкових реквізитів передбачені й інші додаткові реквізити, зокрема, «Номер телефону» продавця та покупця.

Для заповнення рядка «Номер телефону» податкової накладної передбачено десять клітинок, які заповнюються у числовому форматі. При заповненні цього рядка слід зазначати телефонний номер абонента з кодом населеного пункту або відповідним кодом мобільного оператора. Номер телефону вирівнюється по правому краю поля і не повинен містити жодних інших знаків та символів (пункт 2 Порядку № 10).

Отже, враховуючи викладене, податкова накладна, в якій платником податку на додану вартість зазначено номер мобільного телефону (за умови вірно заповнених всіх обов’язкових реквізитів та інших рядків) не вважається заповненою з порушеннями.

 

03.10.2014

З початку року платниками Роменської ОДПІ    ГУ Міндоходів у Сумській області до бюджетів сплачено 1246,2 млн. грн. податків


«Незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні, сьогодні можна говорити про стабільність наповнення платниками Роменської ОДПІ бюджетів усіх рівнів, створюючи сприятливі умови для розвитку бізнесу, допомагаючи розібратися суб’єктам господарської діяльності у всіх тонкощах податкового законодавства,- наголошує начальник інспекції Микола Миколайович Іващенко».

За його словами, до загального фонду державного бюджету за період січень - вересень 2014 року надійшло 1109,0 млн.грн.

Надходження основних бюджетоформуючих податків склали: податку на прибуток – 10,7 млн. грн., податку на додану вартість – 13,3 млн.грн.

Місцеві бюджети за період січень - вересень 2014 року поповнилися на 137,1 млн. грн., що становить 104% надходжень відповідного періоду минулого року: 88,1 млн. грн. податок з доходів фізичних осіб (питома вага в загальній сумі надходжень до зведеного бюджету 105%); 34,3 млн.грн. по платі за землю.

Так, станом на 1 жовтня 2014 року платниками Роменської ОДПІ до державного бюджету перераховано 1109,6 млн. грн. У цілому виконання державного бюджету у порівнянні з відповідним періодом минулого року складає 114%. Левова частка – це плата за користування надрами з видобування нафти – 1080,5 млн. грн. Крім того, державна скарбничка збагатилася від збору за спеціальне використання лісових ресурсів на 0,7 млн. грн., податку на прибуток підприємств – 10,7 млн. грн.

Що стосується місцевих бюджетів Недригайлівського та Липоводолинського районів, то до них з початку року надійшло 43,5 млн. грн. У тому числі плати за землю – 11,8 млн. грн., єдиного податку – 2,1 млн. грн., податку з доходів фізичних осіб – 27,7 млн. грн., фiксованого сiльскогосподарського податку – 0,4 млн. грн. У цілому – виконання завдання становить 112,8%.

«Викликає нашу повагу сумлінне ставлення платників до сплати податків, особливо у ці складні для країни часи»,- зазначає керівник інспекції.


Підрозділами фінансових розслідувань Міндоходів Сумщини повернуто державі понад 26 млн. грн.


У 2014 році слідчими фінансових розслідувань до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення 114 кримінальних правопорушень, з них за фактами умисного ухиленням від сплати податків, зборів та обов’язкових платежів – 27. Розмір завданих державі збитків за цією категорією правопорушень становить понад 3 млн. грн.


- Слідчо-оперативні підрозділи фінансових розслідувань застосовують нові ефективні методи боротьби зі злочинністю. Насамперед, це пов’язано з широким використанням інформаційних ресурсів, оперативним виявленням та відпрацюванням ризиків фінансово-господарської діяльності платників та вжиттям необхідних заходів задля відшкодування завданої державі шкоди, - зазначив Ігор Короткий, виконуючий обов’язки заступника начальника –начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області.

Під час розслідування кримінальних проваджень до бюджету сплачено 21,5 млн. грн., у т.ч. 7,3 млн. грн. – платниками податків, стосовно яких кримінальні провадження спрямовані на розгляд до суду для звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним погашенням збитків. Таким чином, до бюджету стягнуто ще 3,7 млн. грн.

Крім того, у ході спільних заходів зі співробітниками підрозділу боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Сумської митниці Міндоходів встановлено ряд фактів заниження митної вартості товарів, у результаті коригування якої надходження митних платежів збільшились на 1,2 млн. грн.


Таким чином, за участі слідчо-оперативних підрозділів фінансових розслідувань області до бюджету повернуто 26,4 млн. грн.


Майже 12,8 мільйонів гривень військового збору – від Cумщини.
 
Така сума надійшла з початку адміністрування військового збору. Більше частина з цієї суми – 7,3 мільйона гривень сумчани перерахували на потреби армії лише за 15 робочих днів вересня.
– З 3 серпня кожен працюючий українець сплачує 1,5 відсотка від своєї заробітної плати та інших трудових доходів. В цілому у вересні поточного року очікується надходження майже 10 мільйонів гривень військового збору, що і становитиме в подальшому приміром середньомісячну суму надходжень цього податку, – говорить Тетяна Ольхова, виконуюча обов’язки заступника начальника ГУ Міндоходів у Сумській області.
Для прикладу, кожен найманий працівник сплатив як мінімум 18 грн. 27 копійок з мінімальної заробітної плати, яка становить 1218 гривень.
 
Міндоходів Сумщини обговорили Концепцію реформування податкової системи України з працівниками фінансової інспекції

Фахівці Головного управління Міндоходів у Сумській області взяли участь у семінарі з питань реформування податкової системи України, організованому для працівників фінансової інспекції області. Під час зустрічі учасники зібрання обговорити зміни у податковому законодавстві, запропоновані Державною фіскальною службою та Міністерством фінансів України.

- Ці зміни стосуються податкового та митного законодавства та мають зробити прозорими стосунки держави і бізнесу у питаннях оподаткування, - зазначила Тетяна Ольхова, виконуюча обов’язки заступника начальника Головного управління Міндоходів у Сумській області. – Так, стимулювання економічного розвитку регіонів відповідно до Концепції запропоновано проводити через спрямування частини загальнодержавних податків і зборів до місцевих бюджетів. Із загальнодержавних до місцевих зокрема планується перевести податок на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок.

Зміни стосуються кількості податків, спрощення їх адміністрування та зниження ставок за окремими видами податків і зборів. Відповідно до проекту закону в Україні їх має залишитися всього 9 з 22.
Уряд хоче знизити ставку єдиного соціального внеску до 15%. До доходу в розмірі до двох мінімальних заробітних плат застосовуватиметься ставка єдиного соціального внеску 41%. А з суми перевищення - 15%.

Кабінет міністрів також пропонує накласти мораторій на два роки для перевірок малого і середнього бізнесу.

З положеннями Концепції реформування податкової системи України можна ознайомитися на сайті Державної фіскальної служби України 
http://sfs.gov.ua/data/files/22855.pdf.


Підакцизну продукцію вартістю понад 800 тисяч гривень конфісковано в дохід держави


З початку року підрозділами податкової міліції Сумщини з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на суму 4,2 млн. грн., у тому числі більш як 10 тисяч літрів спирту, незаконно ввезеного на територію області з Російською Федерацією. Також вилучено понад 6 тисяч пачок тютюнових виробів та понад 70 тонн пально-мастильних матеріалів.

Слідчими фінансових розслідувань області розпочато 5 кримінальних проваджень за фактами незаконного виробництва, реалізації, а також зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів.

На розгляд до суду міндоходівці направили 6 кримінальних проваджень, що кваліфікуються за ст. 204 Кримінального кодексу України («Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів»). Одне з них, вже розглянуто судом, винні у скоєнні злочину сплатили до бюджету штраф у сумі 120 тисяч гривень. Крім того, судами винесено рішень про конфіскацію у дохід держави підакцизної продукції вартістю 825 тис. грн.
 
Якщо змінилося керівництво фірми – змініть електронні ключі


Роменська ОДПІ  повідомляє, що у випадку, коли у платника, який веде електронний документообіг, змінився керівник, головний бухгалтер чи податкова адреса, то потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб, які мають право підпису документів. При цьому необхідно переукласти договір про визнання електронних документів.

Нові ключі слід отримати до відправки наступної електронної звітності.

За неотримання нового ключа штрафи не передбачені, однак виникають інші негативні наслідки :

1) відмова в прийнятті звітності;

2) відмова в реєстрації податкових накладних в ЄДРПН.

З питань зміни або отримання ключа ЕЦП рекомендуємо звертатися до ЦОП

Крім того, при зміні головного бухгалтера, платнику потрібно в десятиденний строк подати до податкової інспекції заяву за ф.№1-ОПП з позначкою «Зміни» та уточнені документи.

Інформація про зміну керівника підприємства, відомості про яке включені до ЄДР юросіб та фізосіб-підприємців, оновлюється на підставі даних, отриманих від держреєстратора. Стосовно ж платників, які не включені до ЄДР, оновлення інформації про зміну керівника здійснюється на підставі уточнених документів та заяви ф. 1-ОПП, поданої платником податків до податкової інспекції.
 
Строки давності для застосування штрафних санкцій до суб'єктів господарювання становлять 3 роки

Строки давності для застосування штрафних санкцій становлять 1095 днів, з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.

Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Зазначена норма визначена статтею 102 Податкового кодексу України.


Звертайтесь – вам допоможуть.Робота зі зверненнями громадян – важлива складова діяльності відомства, адже саме так забезпечується зворотній зв’язок із громадськістю, формується ідеологія добровільної сплати податків.

Системний аналіз та узагальнення даних щодо розгляду звернень громадян дають можливість виявити причини, що їх породжують, та своєчасно їх вирішити. Саме тому Роменська ОДПІ приділяє значну увагу розгляду зверненням громадян, задоволенню їх законних прав та інтересів, забезпеченню їх конституційного права на звернення.

Робота фахівців направлена на забезпечення кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян, оперативного вирішення порушених питань, а також задоволення законних вимог заявників.

Так, з початку 2014 року керівним складом інспекції проведено 35 особистих прийомів громадян, під час яких позитивно та в повному обсязі вирішено всі порушені підприємцями питання.

Протягом зазначеного періоду фахівцями ОДПІ надано 19 кваліфікованих  відповіді на письмові звернення громадян. Також, працівниками ОДПІ розглянуто та надано 2 відповіді на запити щодо надання публічної інформації.


Затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки


Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі – Закон №1166) внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 квітня 2014 року.

В статті 265 ПКУ слова «житлова площа» замінено словами «загальна площа», в результаті чого змінилася база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

З метою приведення у відповідність нормативно-правових актів із Законом №1166 
наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 р. №735, який набрав чинності 16.09.2014 р., затверджено нову форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
 

В Державній фіскальній службі Сумщини відбулось перше призначення. Сумську митницю ДФС очолив Олександр Гуцал


30 вересня голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус підписав наказ (№675 о) про призначення керівником Сумської митниці ДФС Олександра Гуцала. 


Олександр Петрович Гуцал народився у 1973 роцівсмт Нова Ушиця Новоушицького району Хмельницької області.

Закінчив Нижегородське вище військове училище тилу та Відкритий міжнародний університеті розвитку людини «Україна». За освітою юрист.

Працював у Головному управлінні міністерства внутрішніх справ України, Київській регіональній митниці. З 2011 року по 29.09.2014 року обіймав посаду заступника начальника служби боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Сумської митниці Міндоходів. Одружений, має двох синів.   Спеціальне звання – «радник митної служби 1 рангу».Особливості перерахування військового збору для відокремленого підрозділу


Юридична особа перераховує військовий збір як за себе, так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.


Ставка становить 1,5 відсотка до доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.


Зазначимо, що військовий збір було введено Законом України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України".У разі зміни місцезнаходження платника військовий збір сплачується за попереднім його місцезнаходженням


У разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, суб’єкт господарювання до закінчення поточного бюджетного року подає звітність та сплачує військовий збір за попереднім місцезнаходженням.


У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (ст. 45 Бюджетного кодексу).


До закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) – з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.Сума вихідної допомоги оподатковується військовим зборомСума вихідної допомоги, яка є обов’язковою виплатою працівнику підприємства у зв’язку з припиненням трудових відносин, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах. При припиненні трудового договору працівнику виплачується вихідна допомога.


Вихідна допомога – це грошова виплата працівнику, звільненому з роботи не з його вини та яка виплачується роботодавцем з підстав та у розмірах, встановлених законодавством.


Сума вихідної допомоги, що виплачується при звільненні працівника обчислюється із середньомісячної заробітної плати.


Нагадуємо, що об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

 

 

24.09.2014

Оголошення


Роменська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що з 03.08.2014 року з заробітної плати утримується військовий збір у сумі 1,5 відсотка зі всієї нарахованої суми оподатковуваного доходу.

25.09.2014 року в приміщенні Роменської ОДПІ відбудеться видача безкоштовних електронних ключів для подання звітів в електронному вигляді, в т.ч. по ЄСВ. Термін дії ключів 2 роки.

Роменська ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2015 року звітність з ПДВ має подаватися « електронкою».


Яка передбачена відповідальність за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору податковим агентом ?

Відповідно до п.п. 1.6 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб.

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані нести відповідальність у випадках, визначених ПКУ (п.п. «ґ» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Пунктом 127.1 ст. 127 ПКУ передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Дії, передбачені абзацом першим п. 127.1 ст. 127 ПКУ, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Передбачені п. 127.1 ст. 127 ПКУ штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку, передбаченого п. 169.4 ст. 169 ПКУ, та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами ПКУ.

Крім того, відповідно до п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ у день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента нараховується пеня.

Зокрема, пеня, визначена п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб (абз. третій п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів з питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності (п. 112.1. ст. 112 ПКУ).

Відповідно до ст. 163 прим. 4 Кодексу про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, – тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вищевикладене, за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені) та адміністративна відповідальність.


Роменська ОДПІ


Особливості перерахування військового збору для відокремленого підрозділу


Юридична особа перераховує військовий збір як за себе, так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.

Ставка становить 1,5 відсотка до доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Зазначимо, що військовий збір було введено Законом України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України".


Роменська ОДПІ

 

Підвищено розміри фінансових санкцій за порушення у сфері обігу підакцизних товарів

Законом від 12.08.2014 р. N 1638- VII « Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих норм податкових норм» ( далі- Закон №1638) підвищено розміри фінансових санкцій до суб'єктів господарювання у вигляді штрафів, зокрема, у разі:

- оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);

- роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії, - 200 % вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат продукції, але не менше 10000 гривень (замість 1000 гривень);

- зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);

- оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень (замість 5000 гривень);

-роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10000 гривень (замість 1000 гривень);

- виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень (замість 8500 гривень);

- неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 17000 гривень (замість 1700 гривень).

Норми Закону N 1638 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм" щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів набрали чинності з 4 вересня 2014 року.


Роменська ОДПІЧи підлягають оподаткуванню військовим збором сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу ?
 
Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Статтею 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР „Про оплату праці” визначено структуру заробітної плати: основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні і компенсаційні виплати. Зокрема, додаткова заробітна плата – це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці, включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків передбачено ст. 119 КЗпП, згідно з якою на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Також відповідно до частини другої ст. 39 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ „Про військовий обов’язок і військову службу” за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності.

Тобто, збереження та нарахування середнього заробітку працівників на час виконання державних або громадських обов’язків є гарантійною виплатою, яка входить до складу додаткової заробітної плати, а отже сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.


Роменська ОДПІ


Чи підлягає  оподаткуванню військовим збором  сума орендної плати, що виплачується за договором  оренди нерухомого (рухомого) майна cуб'єктом господарювання  фізичній особі ?

Цивільно-правові відносини врегульовано Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ), відповідно до ст. 626 якого договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Правові відносини про найм (оренду) визначено главою 58 ЦКУ, згідно ст. 759 якої за договором найму (оренди), наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, за користування якого з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ст. 762 ЦКУ).

Разом з тим, нормами ЦКУ передбачено укладання інших цивільно-правових договорів, зокрема, договір підряду (ст. 837 ЦКУ) та договір про надання послуг (ст. 901 ЦКУ), відповідно до умов яких одна сторона (підрядник/виконавець) зобов’язується виконати роботу/надати послугу, а інша сторона (замовник) оплатити виконання зазначеної роботи/послуги, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами прийому – передачі).

Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Оскільки під об’єктом оподаткування військовим збором слід розуміти дохід, який нараховується платнику податків у зв’язку з відносинами трудового найму на підставі укладених трудових договорів (контрактів) та цивільно-правових договорів, сума доходу нарахованого (отриманого, виплаченого) у вигляді орендної плати, що виплачується суб’єктом господарювання за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі, не є об’єктом оподаткування військовим збором.

Роменська ОДПІ 

19.09.2014

Міндоходівці Роменщини вітали ветеранів війни з 71-річницею визволення Роменщини від фашистських загарбників

На початку вересня  жителі  Роменщини  святкують  День міста. Крім того, в цей день 16 вересня минає 71-ша  річниця визволення  Роменщини  від фашистських загарбників. Дорого заплатили за наше мирне сьогодення солдати у боях за Ромни та села району.

Біля пам”ятника загиблим воїнам  зібрались тисячі городян.  Серед почесних гостей, звичайно, ветерани війни. Данину пам’яті разом з ветеранами Великої Вітчизняної війни віддали представники влади, організацій та підприємств міста і району.

Працівники Роменської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Мін доходів у Сумській області покладанням квітів вшанували  пам`ять тих, хто загинув, захищаючи свою землю від ворога у ті часи. Живі квіти лягли на меморіальні плити, де викарбувані імена героїв війни...

Вічна слава героям, тим,  хто віддав своє життя заради  визволення Роменщини, завжди   житиме в наших серцях.Легалізація заробітної плати – важлива соціальна проблемаЗаробітна плата - невід'ємне право кожного громадянина України, визначене Конституцією. Бажаючи збагатитись за будь-яку ціну, окремі працедавці свідомо ігнорують закони, не сплачуючи до бюджету в повному обсязі єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Громадяни, які погоджуються отримувати зарплату «в конвертах», не тільки сприяють розвитку «тіньових» схем оплати праці, а й позбавляють себе соціальної захищеності, адже пенсію та інші соціальні виплати вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.


Маючи дуже сумнівний виграш сьогодні, можна надбати однозначний програш у майбутньому. І найдієвішим методом у боротьбі із зарплатою «в конвертах» є прагнення самих найманих працівників змусити роботодавців чесно платити їм заробітну плату.


Електронному формату звітування  на Роменщині надає перевагу 100 відсотків платників ПДВПодаткову звітність за серпень 2014року в електронному вигляді до органів доходів і зборів в Роменській ОДПІ подали 100 відсотків платників ПДВ. Це усі платники ПДВ, які відзвітувалися за підсумками серпня 2014 року - повідомив начальник Роменської ОДПІ Микола Миколайович Іващенко під час зустрічі з представниками бізнесу.


Такий вагомий підсумок подання звітності «електронкою» представниками бізнесу  фахівці Міндоходів пов’язують не лише  з обов’язковістю формування електронною звітності певними категоріями платників, а й зручністю цього сервісу.


„Окрім того, електронна звітність з ПДВ дозволяє фахівцям Міндоходів досить оперативно виявити ризики і спрогнозувати можливі втрати бюджету від ризикових операцій”,- наголосив Микола Миколайович.З 1 січня 2015 року звітність з ПДВ має подаватися "електронкою"Законом України від 31.07.2014 N 1621 внесено зміни до Податкового кодексу та низки інших законодавчих актів. Зокрема, Законом передбачено, що податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.


Зазначені зміни наберуть чинності з 01.01.2015 року. Звертаємо увагу, що кожен  платник може  у зручний для нього час відвідати  Центр обслуговування платників при Роменській ОДПІ та її відділеннях та безкоштовно отримати ключі електронного цифрового підпису. Процедура отримання сертифікатів цифрового підпису є досить швидкою та вимагає невеликого переліку документів й наявності цифрового носія.

 
 

16.09.2014

З підроблених поштових адрес ДФС розсилається шкідливе програмне забезпеченняОстаннім часом зафіксовано чергову спробу дискредитації органів Державної фіскальної служби України. З підроблених поштових адрес ДФС зловмисниками розсилаються електронні листи зі шкідливим програмним забезпеченням. Поштові скриньки
kabminonline@minrd.gov.ua, nalogs_ki@minrd.gov.ua, nalogs@minrd.gov.ua, та nalogs_ua@minrd.gov.ua не зареєстровані на сервері електронної пошти ДФС України в мережі Інтернет, тобто не належать відомству.

Листи містять пропозицію ознайомитись з документами щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а додатки містять шкідливе програмне забезпечення. Ця інформація не відповідає дійсності.

Отримувачам листів рекомендується терміново повідомити про це Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України, СБУ та МВС України та надіслати їм зразки шкідливого програмного забезпечення.

Об’єктами масового ураження є не лише комп’ютери державних органів чи установ, а й громадян України. Просимо бути уважними та не відкривати подібних листів.


Для переходу на спрощену систему оподаткування з IV кварталу подайте заяву до 15 вересня 2014 року, - Роменська ОДПІФахівці Роменської ОДПІ інформують, що платники податків, які бажають перейти на спрощену систему оподаткування з загальної, подають відповідну заяву до контролюючого органу за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.      Тобто, для переходу на спрощену систему оподаткування з IV кварталу останнім днем для подачі заяви є 15 вересня 2014 року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Нагадуємо, що такий перехід можливий один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, платником податків дотримано вимоги, встановлені пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

Порядок подання платником інших податків і зборів заяви про перехід на спрощену систему визначено пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

З початку року надходження ЄСВ по Роменській ОДПІ cклали понад 177 млн. грн.


Платниками Роменської ОДПІ протягом січня - серпня 2014 року мобілізовано до бюджету 177,4 млн. грн.  надходжень єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це під час круглого столу з суб’єктами господарювання повідомив начальник Роменської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області  Микола Миколайович Іващенко.

«Незважаючи на складні соціально-економічні умови, динаміка надходжень єдиного соціального внеску в регіоні залишається стабільною. Так, обсяг надходжень у «відпускний» серпневий місяць становить біля 25 млн. грн.», - зазначив посадовець.

Стабільність і повнота сплати єдиного соціального внеску - один із основних пріоритетів для працівників Роменської ОДПІ. Фахівці інспекції роблять акцент на важливості акумуляції саме цього платежу, який є джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для незахищених верств населення.
 

 

 

10.09.2014


Змінено регламент роботи акредитованого центру сертифікації ключів

З 22 серпня почав діяти оновлений регламент АЦСК ІДД Міндоходів.
Зокрема, Регламент було доповнено переліком документів для ідентифікації адміністраторами реєстрації фізичних осіб, конкретизований порядок реєстрації, введена окрема частина, що передбачає порядок реєстрації державних установ, підприємств, організацій. Також, були внесені зміни до процедур та механізмів обслуговування посилених сертифікатів тощо.
Наприклад згідно оновленого Регламенту для отримання послуг електронного цифрового підпису фізичній особі буде потрібно надати наступні документи:
• заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи / фізичної особи - підприємця) встановленого зразка із згодою на обробку персональних даних підписувача, у двох примірниках;
• копія паспорта підписувача (копії 1 - 2 сторінок (3 - 6 за наявності відміток) та сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання), засвідчена підписом власника;
• копія посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання або паспорт громадянина іншої країни із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову (для іноземних громадян);
• копія картки платника податків, засвідчена підписом власника (тільки для посадових осіб, які уповноважені на підписання звітності).
За наявності у паспорті громадянина України реєстраційного номера облікової картки, замість копії облікової картки може бути подана копія сторінки паспорта громадянина України з відповідною відміткою, засвідчена підписом власника. Якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від реєстраційного номеру облікової картки платника податків, додатково подається копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову.
Щоб ознайомитись з оновленим регламентом АЦСК ІДД Міндоходів його необхідно завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД Міндоходів (acskidd.gov.ua), на якому розміщено всю необхідну інформацію.
 
Зробив помилку – подай уточнюючий розрахунок
 
Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) є однаковими. Вони подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючим органам податковим агентом.
Для зміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, в один з яких виключається попередньо внесена інформація, а у другий – вноситься правильна інформація. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на вилучення, а в другому «0» - рядок на введення.
 
Увага!При самостійному виправленні помилок на занижену суму податкових зобов’язань нараховується пеня
 
Роменська об’єднана державна податкова інспекція  нагадує, якщо платник податків виявив заниження податкового зобов’язання за минулі періоди і подає уточнюючий розрахунок з позитивним значенням (або уточнює його у складі звітної  декларації), такий платник повинен нарахувати та сплатити до бюджету:суму заниженого податкового зобов’язання; суму штрафу: - у розмірі 3 % від суми недоплати (якщо подає уточнюючий розрахунок); - у розмірі 5 % від суми недоплати (якщо виправляє помилку у складі звітної декларації); - пеню, навіть якщо у платника податку з відповідного платежу є переплата.
Платник податків нараховує пеню на суму заниження податкового зобов’язання із розрахунку 120% річних облікової ставки Нацбанку, яка діяла на день заниження. Також при визначенні пені потрібно враховувати весь період заниження.
Якщо платник подає уточнюючий розрахунок як окремий документ, то зазначені нарахування треба сплатити до подання такого уточнюючого розрахунку.
 
Подання податкової звітності при припиненні діяльності є необхідним
 
Податковий кодекс України (далі - Кодекс) зобов’язує платників податків подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, за кожний встановлений Кодексом звітний період незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Порядок подання податкової звітності визначено статтею 49 Кодексу.
            Отже, якщо платник податків вирішив на певний період призупинити ведення своєї господарської діяльності, це не звільняє його від обов’язку звітувати про її результати, і тому за кожний звітний період до моменту зняття з обліку у контролюючих органах, він повинен подавати до контролюючих органів належну податкову звітність щодо кожного податку, платником якого він є.
 
 
Особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно

З 01.04.2014 року набрали чинності зміни, внесені Законом № 1166 до Податкового кодексу, якими, зокрема, базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, замість житлової площі визначено загальну.
З метою забезпечення  виконання цього Закону  в частині зміни  бази оподаткування податкові зобов’язання  платників податку – юридичних осіб потребують перерахунку з 1 квітня поточного року. При цьому  за I квартал 2014 року перерахунок податкового зобов'язання проводити не потрібно.
Водночас фізичним особам у 2014 році податок на нерухоме майно нараховується за перший базовий податковий  період - 2013 рік і базою оподаткування є житлова площа об'єктів житлової нерухомості, у т. ч. їх часток.
Обчислення сум податку для фізичних осіб за звітний 2014 рік відбудеться у 2015 році до 01 липня, а податок буде розрахований з житлової площі об'єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно), та із загальної площі об'єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно).
Нагадуємо, податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується: а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
 
 
Роменська ОДПІ

01.09.2014

 
Фізособи-підприємці не сплачують військовий збір з доходів, отриманих від підприємницької діяльності
 
Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності.

 
Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи:
 

- у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику за трудовими відносинами;
 

- у формі інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податків згідно із цивільно-правовими договорами;
 

- у формі виграшу в державній і недержавній грошовій лотереї, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.
 

Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року.

 
Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.
 

Нагадуємо, з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів" (далі - ПКУ), яким, зокрема, встановлено військовий збір.

 
Всі витрати, повязані з виплатою середнього зарабітку працівникам, призваним на військові збори, компенсують з бюджету
        
Підприємства, установи та організації для покриття витрат на виплату середньої заробітної плати військовозобов'язаним, призваним на збори, подають до районного військового комісаріату, у якому перебувають на обліку військовозобов'язані, рахунки, котрі акцептуються і передаються до обласного військового комісаріату для оплати. Відшкодуванню підлягають всі витрати, пов'язані з виплатою середнього заробітку (у тому числі і єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).
       

Відповідні зміни Міноборони України внесло в Інструкцію про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов'язаних та резервістів.
  
   
Також відомство уточнило, що військовозобов'язаним, які на день призову на збори не працюють, за весь період зборів, ураховуючи час проїзду до місця їх проведення і назад, за їх заявами про те, що вони на день призову на збори не працюють, виплачується грошове забезпечення виходячи з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати на місяць.
 


Результати організації роботи зі зверненнями у Роменській ОДПІ
 

Своєчасні та ґрунтовні відповіді на звернення громадян й надалі залишаються важливою складовою у наданні якісних сервісних послуг платникам Роменською ОДПІ. Для фахівців податкової важливим є не тільки розглянути заяви, задовольнити законні права та інтереси громадян, а й виявити основні причини, що сприяють їх надходженню.

Працівниками Роменської ОДПІ вживаються всі можливі заходи для надання найбільш повних та обґрунтованих відповідей на звернення громадян. Так, за січень-серпень 2014 року до Роменської ОДПІ на розгляд надійшло 19 письмових звернень.

 Із загальної кількості звернень 3 стосувалось плати за землю; 1 – податку на доходи фізичних осіб; 1 звернення надійшло з питань контрольно-перевірочної роботи; 3 звернення – щодо оподаткування доходів від підприємницької діяльності; 1- стосовно єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб; 1 – реєстрації та обліку платників; ще в 5 інформувалось про ухилення від сплати податків; 2 – з питань єдиного соціального внеску; 2 звернення стосувались відмови від ідентифікаційного номера.

Не тільки робота з письмовими зверненнями є одним із пріоритетних напрямків діяльності Роменської ОДПІ. Значної уваги заслуговує організація особистого прийому громадян посадовими особами Роменської ОДПІ.

Протягом січня-серпня 2014 року здійснено 31 прийом за зверненнями громадян (усі – заяви). Скарг та пропозицій від громадян на особистому прийомі не надходило.

Тематика звернень громадян на особистому прийомі така: 1 стосувалось єдиного соціального внеску та 30 громадян звернулись стосовно оподаткування доходів підприємницької діяльності.

Усі звернення, які надійшли до Роменської ОДПІ, розглянуті, опрацьовані та у відповідні терміни на них надані відповіді згідно з чинним законодавством.

Нагадуємо, що необхідну інформацію щодо проведення особистого прийому громадян розміщено на інформаційних стендах у ЦОП Роменської ОДПІ та сайті.

 
До місцевих бюджетів від платників Роменської ОДПІ надійшло 76,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб
 
За січень-серпень 2014 року юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які перебувають на обліку в Роменській ОДПІ,   сплатили до місцевого бюджету 76,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 4,5 млн. грн. більше від планових показників.
    
Нагадуємо, що фізичні особи-підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховують самостійно. Розмір таких платежів повинен становити не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах). Авансові платежі сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу у терміни до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада (пп.177.5.1 п.177.5 ст.177 Податкового кодексу України).
    
Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено ст.177 Податкового кодексу України.
 
 
 
На Роменщині  до казни надійшло 1218,8   млн. грн. податків, зборів       
 
За оперативними даними у січні-серпні 2014 року до Зведеного бюджету  області  надійшло 1218,8 млн. грн. податкових платежів. Показник надходжень відповідного періоду минулого року збільшено на 254,1 млн. грн.
   
У розрізі податків найбільшу питому вагу надходжень до Зведеного бюджету області займають плата за користування надрами, податок з доходів фізичних осіб, плата за землю.
  
  До державного бюджету за 8 місяців поточного року надійшло 1099,7 млн. грн., що на  29,6 відсотків більше, ніж за відповідний період 2013 року.
Що стосується місцевих бюджетів, то до них сплачено податків і зборів в сумі 119,6 млн. грн., що на  2,8 відсотків більше, ніж за відповідний період 2013 року.
 
 
«Спрощенці»  Роменщини сплатили 8,3 млн. грн. єдиного податку
 
Протягом січня-серпня 2014 року фізичні особи, які працюють на спрощеній системі оподаткування, перерахували до скарбниці 7,2 млн. грн. податку, а юридичні – 1,1 млн. грн. З початку цього року «єдинщики» Роменської ОДПІ сплатили на 0,1 млн. грн. більше єдиного податку ніж у аналогічному періоді минулого року.
   
Надходження єдиного податку на підприємницьку діяльність є одним з дохідних джерел спеціального фонду бюджету. Платники Роменської ОДПІ розуміють, що для забезпечення стабільного фінансування місцевих громад важливо своєчасно сплачувати податки.
   
Зростання надходжень єдиного податку, відбувається і за рахунок розширення можливостей підприємців і спрощення переходу з однієї системи сплати податків на іншу. Зокрема, при реєстрації власної справи платникам більше не потрібно звертатися до органів Міндоходів для взяття на облік. Достатньо подати документи державному реєстратору. Відтепер спрощена й сама процедура реєстрації і проходить за принципом «єдиного вікна». Нововведення дозволяють суттєво скоротити документообіг і час бізнесменів.
    
До того ж, скасовано і паперове свідоцтво платника єдиного податку. Натомість за бажанням можна безкоштовно отримати витяг про реєстрацію з відповідного реєстру.
 

28.08.2014

Про порядок перерахування до бюджету військового збору юридичною особою, яка має відокремлені підрозділи
 
Статтею 29 Бюджетного кодексу України визначено перелік доходів, які включаються до складу доходів Державного бюджету України.
   
Згідно з п.29.1 ст.29 Бюджетного кодексу до доходів Державного бюджету України включаються доходи бюджету, за винятком тих, що згідно із статтями 64, 66, 69 та 71 Бюджетного кодексу закріплені за місцевими бюджетами.
 
Відповідно до п.29.2 ст.29 Бюджетного кодексу військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з пунктом 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.
   
Одночасно, відповідно до п.п.161.1.4 п.161.1 ст.161 Податкового кодексу України нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст.168 Податкового кодексу.
  
Згідно з п.п.168.4.1 п.168.4 ст.168 Податкового кодексу податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом.
   
Відповідно до абз.1 п.п.168.4.3 п.168.4 ст.168 Податкового кодексу суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.
  
Одночасно, абз.2 п.п.168.4.3 п.168.4 ст.168 Податкового кодексу встановлено, що податок на доходи, нарахований працівникам неуповноваженого відокремленого підрозділу, юридична особа перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого неуповноваженого відокремленого підрозділу.
   
Однак, вищезазначена норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету, а оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, зазначена в абз.2 п.п.168.4.3 п.168.4 ст.168 Податкового кодексу норма не може бути виконана для військового збору.
   
Таким чином, юридична особа перераховує військовий збір як за себе, так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.
 
 
 
У Роменській ОДПІ відбулася зустріч з представниками бізнесу
 
Нещодавно в приміщенні Роменської ОДПІ відбулась зустріч з представниками бізнесу та громадськості разом з представниками Управління Пенсійного Фонду м. Ромен. Відкриваючи цю зустріч Світлана Катерна , в.о. начальника податкової інспекції зазначила: «На засіданні Кабінету Міністрів України 6 серпня 2014 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк презентував комплексний план змін у податковій системі. Сьогодні ми обговоримо Концепцію реформування податкової системи України, відповідно до якої в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9, реформування порядку оподаткування податком на прибуток на основі бухгалтерського обліку, реформування податків на доходи – зниження навантаження на фонд оплати праці, реформування системи податкових пільг для аграріїв».
   
В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, в яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.
      
Також Світлана  Олександрівна зазначила, що пропонується створення Служби фінансових розслідувань, метою діяльності якої є посилення фінансового захисту держави та протидії корупції. Служба фінансових розслідувань створюється з використанням кращого світового досвіду, що базується на принципах прозорості та підконтрольності громадянському суспільству.
  
Спеціаліст інформаційно-комунікаційного підрозділу Валентина Юрченко, акцентувала увагу присутніх на тому, що Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яка триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України. З Концепцією можна ознайомитись на сайті Державної фіскальної служби України www.sfs.gov.ua.
  
Учасники зустрічі підтримали ідею скорочення кількості податків, а також з намірами зменшити ставки єдиного внеску.
   
Світлана  Олександрівна подякувала сумлінним платникам за сплату податків та створення робочих місць. Начальник відділу доходів Управління Пенсійного Фонду м. Ромен, Анна Ганзіна розповіла присутнім про легалізацію з/плати, про доплату до мінімального страхового внеску та ін.
 
 
Відповідає «гаряча лінія»
    
На запитання платників податків під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав начальник  відділу обслуговування платників податків Роменської ОДПІ Олександр Феденко.

Доброго дня! Прошу відповісти з якої суми доходів утримується військовий збір та на який рахунок сплачується?
Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом тощо.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст.168 Податкового кодексу України, за ставкою (ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування).

Чи підлягають оподаткуванню військовим збором доходи, нараховані до 03.08.2014 року?
Ні, не підлягають. Закон України від 31 липня 2014 року №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» набрав чинності з 03.08.2014 р. і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів (визначених у п.п.1.2 п.161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу) утримати військовий збір, тому нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню військовим збором.

Чи нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету мобілізованим працівникам, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування?
За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Більш детально ознайомитися про заповнення звіту можна у спільному листі ДФС України та Пенсійного фонду України від 22.07.2014 №127/7/99-99-17-03-01-17, від 22.07.2014 №19426/05-10 «Про надання роз’яснень щодо нарахування та відображення у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

Якщо фізична особа – підприємець, яка знаходиться на загальній системі оподаткування, але тимчасово не займається підприємницькою діяльністю та не отримує дохід, чи передбачено чинним законодавством звільнення від сплати єдиного внеску?
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи – підприємці визначені платниками єдиного соціального внеску.
Для зазначених платників (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) відповідно до пункту 2 частини перший статті 7 та частини 11 статті 8 Закону єдиний соціальний внесок нараховується у розмірі 34,7% суми доходу (прибутку), отриманого від ïх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Отже, приватні підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, не повинні сплачувати єдиний внесок за періоди, в яких не отримували дохід (прибуток), у разі наявності підтверджуючих документів.

Я фізична особа – підприємець, хочу припинити здійснювати підприємницьку діяльність. Яка процедура такого припинення?
Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від фізичної особи-підприємця реєстраційної картки без довідок органу доходів і зборів про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів та про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Органи Державної фіскальної служби України проводять зняття з обліку фізичних осіб-підприємців на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру. Фізичні особи-підприємці можуть бути зняті з обліку в органах фіскальної служби у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи доходів і зборів.
Такий порядок визначено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом», який набув чинності 08 липня 2014 року, та стосується лише фізичних осіб – підприємців. Порядок зняття з обліку юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність залишився незмінним.

Чи необхідно роботодавцям подавати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску, якщо протягом звітного періоду праця найманих працівників не використовувалась, але заробітна плата нараховувалась за попередні звітні періоди?
Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску подається незалежно від того, чи протягом звітного періоду роботодавцем праця найманих працівників не використовувалась, але заробітна плата нараховувалась за попередні звітні періоди (в тому числі за рішенням суду).
Відповідно до частини другої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464-VI базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами та інших осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, є сума, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.
Зазначений порядок нарахування єдиного внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду - середню заробітну плату за вимушений прогул.
Пунктом 3.1 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №454, визначено, що страхувальники, крім зазначених у пункті 3.5, 3.6 цього розділу, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2 цього розділу, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у ЄДР), у частині подання звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний місяць.

Як розрахувати суму авансових платежів, якщо фізична особа – підприємець протягом звітного року переходить зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування?
Відповідно до підпункту 177.5.2 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України, фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну чи сплачували фіксований податок до набрання чинності цим Кодексом, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування.
Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України, що настануть у звітному податковому році, а саме, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менше як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачують до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).
Отже, фізичні особи – підприємці, які протягом звітного року перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування, та самостійно розраховують і сплачують у строки, встановлені підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України, авансові платежі на кожний наступний квартал звітного року із розрахунку не менше як 100 відсотків суми податку за результатами першого звітного кварталу на загальній системі оподаткування.

Чи включається до складу доходів фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування дебіторська заборгованість, що не списана при припиненні підприємницької діяльності?
Відповідно до пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
До складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі-підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:
- виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);
- виручка в натуральній (негрошовій формі);
- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.
До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III Податкового кодексу України (пункт 177.4 статті 177 ПКУ).
Згідно з пунктом 4 розділу «Загальні положення»Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08.10.99 №237, дебіторська заборгованість – це сума заборгованості дебіторів підприємству (фізичній особі-підприємцю) на певну дату.
Враховуючи викладене, якщо у фізичної особи-підприємця на момент проведення процедури припинення підприємницької діяльності рахується будь-яка заборгованість і вона не погашається, то у фізичної особи-підприємця не виникає ні доходу, ні витрат.
Якщо фізична особа-підприємець після закінчення процедури припинення підприємницької діяльності отримує дебіторську заборгованість або йому кредитори анулюють свої вимоги, то уся сума будь-якої заборгованості підлягає оподаткуванню за загальними правилами, встановленими розділом IV Податкового кодексу України для платників податку – фізичних осіб, що не є суб’єктами підприємницької діяльності.
При цьому, суб’єкти господарювання, які відповідно до норм Податкового кодексу України відносяться до податкових агентів, при виплаті доходів фізичній особі повинні нарахувати та утримати податок з доходів фізичних осіб.

Який перелік документів для отримання послуг електронного цифрового підпису найманими працівниками фізичної особи – підприємця?
Заповнена та підписана реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи-підприємця), з додатком до розділу другого цієї картки, у двох примірниках); копія паспорта заявника та підписувача (копії сторінок1-4), засвідчена власноручним підписом (у разі якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилася від ідентифікаційного номера, подається копія сторінки паспорта з відміткою про таку відмову); копія облікової картки платника податків – заявника та підписувача (довідки про присвоєння ідентифікаційного номера ДРФО).

22.08.2014

Режим  роботи  ЦОПу   Роменської   ОДПІ у святкові  дні
 
Головне управління Міндоходів у Сумській області повідомляє, що Центри обслуговування платників при податкових інспекціях області працюють :
23 серпня з 9-00 до 15-00,
25 серпня з 9-00 до 16-00 в черговому режимі.Роменська ОДПІ  запрошує громадськість долучитися до реформування податкової системи України
 

Триває обговорення Концепції реформування податкової системи України, яку 6 серпня 2014 року презентував на засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
  
На сьогодні у рейтингу Світового банку Doing Business 2014 Україна за показником легкості ведення бізнесу займає 112 місце серед 189 країн світу, за показником «сплата податків» – 164 місце.
  
З метою виправлення цієї ситуації було розроблено пакет економічних реформ, однією зі складових якого є Концепція реформування податкової системи України. Вона передбачає скорочення кількості податків і зборів з 22 до 9.
  
Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.     Велика частина податків скорочується і узагальнюється.
   
З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.
  
В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.
   
За підрахунками Уряду, на загальну систему оподаткування буде переведено 10% суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють в аграрному секторі.
  
З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
   
Єдиним звітним періодом передбачено встановити квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків, що в свою чергу зменшить їх витрати та держави на адміністрування податків та зборів.
   
Також пропонується створення Служби фінансових розслідувань.
Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України.
  
Ознайомитись з 
Концепцією можна на веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) у розділі «Громадські обговорення», а свої зауваження та пропозиції надіслати на електронну адресу: grzv@lv.minrd.gov.ua.
 
 
Чи потрібно роботодавцям подавати звіт щодо сум нарахованого ЄВ, якщо протягом звітного періоду доходи на користь найманих працівників не нараховувались?
 
    
 Роботодавці (страхувальники), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у частині подання звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам (застрахованим особам).
     

Перелік платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) визначено ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), зокрема, ними є роботодавці (страхувальники) – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, за умови, якщо вони:
     
використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством;
     
мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
     
Пунктом 3.1 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 (далі – Порядок № 454) визначено, що страхувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у частині подання звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
    
 Тобто, роботодавці (страхувальники), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у частині подання звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт щодо сум нарахованого ЄВ незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам (застрахованим особам
).


Роменська ОДПІ  запрошує громадськість долучитися до реформування податкової системи України
 
   
Триває обговорення Концепції реформування податкової системи України, яку 6 серпня 2014 року презентував на засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
  
На сьогодні у рейтингу Світового банку Doing Business 2014 Україна за показником легкості ведення бізнесу займає 112 місце серед 189 країн світу, за показником «сплата податків» – 164 місце.
  
З метою виправлення цієї ситуації було розроблено пакет економічних реформ, однією зі складових якого є Концепція реформування податкової системи України. Вона передбачає скорочення кількості податків і зборів з 22 до 9.
  
Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.     Велика частина податків скорочується і узагальнюється.
   
З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.
  
В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.
   
За підрахунками Уряду, на загальну систему оподаткування буде переведено 10% суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють в аграрному секторі.
  
З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
   
Єдиним звітним періодом передбачено встановити квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків, що в свою чергу зменшить їх витрати та держави на адміністрування податків та зборів.
   
Також пропонується створення Служби фінансових розслідувань.

Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України.
  
Ознайомитись з 
Концепцією можна на веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) у розділі «Громадські обговорення», а свої зауваження та пропозиції надіслати на електронну адресу: grzv@lv.minrd.gov.ua.
 
 Землевласники, сплатіть земельний податок до 29 серпня!
    
Роменська ОДПІ нагадує, що збігає до кінця строк сплати земельного податку. Плата за землю відповідно до положень Податкового кодексу України сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Таким чином, останній день сплати податку у цьому році – до 29 серпня 2014 року.
   
Фізичні особи, що проживають у сільській місцевості, можуть сплатити земельний податок через каси сільських рад за квитанцією про приймання податкових платежів.
    
Звертаємось всіх платників податків - землевласників, не зволікайте зі сплатою, а своєчасно і в повному обсязі сплатіть податок! Адже в разі несвоєчасних бюджетних надходжень на суму заборгованості буде нарахована пеня та штрафні санкції згідно законодавства.
 Військовим збором оподатковуються доходи, які нараховані після 3 серпня поточного року
 
  
Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних, компенсаційних або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку із трудовими відносинами  після 3 серпня 2014 року за будь-які періоди.
   
З доходів, що були нараховані до 3 серпня, але виплачені після цього терміну, військовий збір не стягується. У той же час, доходи, нараховані, наприклад, 29.08.2014 року, за період з 1.08.2014 по 03.08.2014 оподатковуються військовим збором.
  
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
   
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг).
   
У той же час військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, оскільки він не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці відповідно до законодавства не є найманими працівниками. 
 Оподаткування ПДВ деревинної продукції з 3 серпня

    
Головне управління Міндоходів у Київській області повідомляє,  що Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України»  (далі – Закон №1621-VII) внесено зміни в абзаці першому пункту 23 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, а саме - слова та цифри "та деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00)" виключено.

   
Тобто, з дня набрання чинності Закону №1621-VII – 3 серпня 2014 року, операції з постачання, у тому числі операції з імпорту деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00)" оподатковуються податком на додану вартість за основною ставкою 20 відсотків.

 


У Роменській ОДПІ вже сплачено 110,5 тис. грн. військового збору
 
   
Станом на 21 серпня 2014р. суб’єкти господарювання Роменської ОДПІ сплатили 110,5 тис. гривень військового збору, який було запроваджено з 3 серпня 2014 року, в т.ч. Недригайлівське відділення – 18,1 тис.грн., Липоводолинське відділення – 20,7 тис.грн., Роменське відділення – 71,7 тис.грн., - повідомив начальник Роменської ОДПІ Микола Миколайович Іващенко.
   
Нагадаємо, що тепер з доходів фізичних осіб у формі зарплати й інших доходів, які входять до фонду оплати праці найманих працівників, а також з поточних або компенсаційних виплат, які нараховуються у зв'язку з трудовими відносинами або цивільно-правовими договорами без вирахування єдиного соціального внеску, податкової соціальної пільги та податку на доходи фізичних осіб, утримується 1,5% військового збору. Збір також буде стягуватися з виграшів у державну лотерею.
  
Оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014 року, заробітна плата, нарахована до 03.08.2014, але виплачена після 03.08.2014, не підлягає оподаткуванню військовим збором.
 
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168
Податкового кодексу, тобто аналогічно податку на доходи фізичних осіб, - проінформував Микола Миколайович.
 

21.08.2014

До уваги платників податків!
 
22 серпня  2014 року о 10 год в приміщенні Роменської ОДПІ відбудеться семінар на тему: „Основні аспекти концепції створення Служби фінансових розслідувань, інші законодавчі зміни та їх практичне застосування”
                                                  
 Роменська ОДПІ

18.08.2014

Оголошення
 
    
Роменська ОДПІ повідомляє, що з 03.08.2014 р. з заробітної плати  утримується військовий збір у сумі 1,5 відсотка зі всієї нарахованої суми оподатковуваного доходу.
   
26
.08.2014р. в приміщенні Роменської ОДПІ відбудеться видача безкоштовних електронних ключів для подання звітів в електронному вигляді, в т.ч. по ЄСВ. Термін дії ключів 2 роки. Довідки за тел.5-31-40; 5-13-59.

13.08.2014

        


Підприємці на загальній системі ЄСВ повинні сплатити не пізніше 14 серпня
 
   
Фізичні особи-підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, сплачують єдиний внесок за календарний рік до 10 лютого наступного року.
  
Водночас протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада зазначені платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансових платежів в розмірі 25% річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності. Тому останній день сплати таких авансових внесків – 14 серпня 2014 року.
  
Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року, на підставі даних річної податкової декларації.

 

      

Якщо зібрались у «податкову відпустку» – подайте заяву
 
Роменська ОДПІ  нагадує, що єдиний податок нараховують органи державної служби на підставі заяви платника щодо розміру обраної ставки, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
  
«Спрощенці» І та ІІ групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. При цьому, платник повинен мати підтверджену копію листка (листків) непрацездатності.
    
Для отримання «податкової відпустки» платнику необхідно вказати вищезазначену інформацію у заяві, яку він подає в довільній формі до податкової інспекції за місцем реєстрації.
    
Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами Податкового кодексу не передбачено. Проте, з метою уникнення порушення строків сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності, з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного.
 

З доходів фізичних осіб буде стягуватися військовий збір - 1,5 відсотка
   
Законом України від 31.07.2014 № 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" тимчасово, до 1 січня 2015 року введено новий загальнодержавний збір - військовий збір, який стягуватиметься за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.
  
Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. З інших доходів військовий збір не повинен справлятися.
   
Нараховується і сплачується військовий збір, як і податок на доходи фізичних осіб. Якщо дохід нараховується, але не виплачується, то військовий збір підлягає перерахуванню до державного бюджету у строки, встановлені для місячного податкового періоду.
  
Нагадуємо, що Закон України № 1621 набрав чинності з 3 серпня поточного року.
 

 

Восени подорожчають тютюнові вироби та алкоголь
   
З 1 вересня 2014 року набудуть чинності окремі положення Закону України від 31.07.2014 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України". Законом зокрема передбачається збільшення на 5% розміру акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн і промислові замінники тютюну. Також на 5 % підвищується мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів.

Крім того, напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5% і більш, віднесені до алкогольних напоїв. А це означає, що ставка податку для таких продуктів складе 70,53 грн. за 1 літр стовідсоткового спирту. Ця норма набирає чинності з 1 листопада 2014 року.
 
Телефонний зв’язок «гаряча лінія» – відповіді на актуальні питання
 
    
Проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» проводиться працівниками Роменської ОДПІ для оперативного роз’яснення «найгарячіших» питань платників податків. Як свідчить практика сеанси «гарячої лінії» користуються великим попитом серед платників району.
    
В Роменській ОДПІ  проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з завідувачем сектору адміністрування ЄСВ Оленою Спориш на тему: «Єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Єдиний податок для фізичних осіб підприємців».

Як визначається «мінімальний страховий внесок»?
    
Відповідно до п. 5 частини 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
    
Чи має право ФОП - платник ЄП третьої групи зменшити свій оподатковуваний дохід на суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?
     
Згідно з п.292.10 ст.292 Податкового кодексу України не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої та п’ятої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику (пп.296.1.1 п.296.1 ст.296 Податкового кодексу України).
   
Платники єдиного податку третьої та п’ятої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику (пп.296.1.2 п.296.1 ст.296 Податкового кодексу України).

Форми книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 року № 1637.

Відповідно до вимог Порядків № 1637 платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість у книзі обліку доходів не відображають сплачену суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість у книзі обліку доходів і витрат у графі 5 розділу ІІ «Витрати» відображають суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

При цьому, дохід фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку третьої групи не зменшується на суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 
Чи має право орган доходів і зборів анулювати реєстрацію платника ЄП першої або другої групи у разі надання ним послуг іншим особам, ніж передбачено умовами перебування у вказаних групах?
  
 Відповідно до п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України однією з умов перебування фізичних осіб – підприємців на першій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання побутових послуг населенню, а на другій групі - здійснення господарської діяльності з надання послуг платникам єдиного податку.

Для цілей гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» р. XIV Податкового кодексу України під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються види послуг, передбачені п. 291.7 ст. 291 Податкового кодексу України.
   
За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України).
   
Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ст. 300 Податкового кодексу України).
   
Згідно із п. 299.11 ст. 299 Податкового кодексу України у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених цією главою, анулювання реєстрації платника єдиного податку проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.
   
Отже, платник єдиного податку першої або другої групи для надання послуг іншим особам, ніж передбачено умовами застосування вказаних групах, повинен здійснити перехід на застосування іншої ставки (третя або п’ята групи платників єдиного податку) на умовах, встановлених п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України.
   
Якщо платник не здійснив перехід на застосування іншої ставки та надав послуги іншим особам, ніж передбачено умовами застосування першої або групи платників єдиного податку, то орган доходів і зборів, який під час проведення перевірки виявив вищезазначені порушення, має право анулювати реєстрацію такого платника єдиного податку на підставі акта перевірки. При цьому такий платник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України.
    
Яким чином у заяві щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування зазначати місце провадження господарської діяльності, якщо така діяльність здійснюється у кількох місцях?
    
Відповідно до пп. 4 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу України у заяві зазначається місце провадження господарської діяльності.
   
Якщо фізична особа - підприємець - платник спрощеної системи оподаткування має декілька місць здійснення господарської діяльності, то відповідно у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування платник зазначає всі місця провадження господарської діяльності.
   
У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку.
 

 

Про ефективність створення Державної фіскальної служби говорили в  Роменській ОДПІ
   
Днями в  Роменській ОДПІ була проведена зустріч в.о. начальника Роменської ОДПІ Світлани Олександрівни Катерної  з журналістами  газети «Вісті Роменщини». На зустрічі вона розповіла про створення нової потужної структури, а саме про перетворення Міністерства доходів і зборів України в Державну фіскальну службу, яка є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Положення про Державну фіскальну службу України затвердив своєю постановою від 21 травня 2014 року № 236 Кабінет Міністрів України.
   
«Сьогодні в суспільстві є запит на позитивні зміни в роботі податкових органів і насамперед на те, щоб покращити  її позиції в рейтингах податкових систем світу, змінити її сприйняття громадськістю і побудувати нові способи взаємодії зі своїми клієнтами – платниками податків. З метою реалізації цих позицій відбулося перетворення Міністерства доходів і зборів України в Державну фіскальну службу», - розповіла присутнім Світлана Олександрівна.
    
Новостворена фіскальна служба створена для реалізації державної політики у сфері державної митної справи, державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  
Наприкінці свого виступу Світлана Катерна  наголосила: «Місію Державної фіскальної служби сформовано для надання комфортних послуг платникам, а також забезпечення наповнення дохідної частини бюджету. Ми хочемо допомагати тим клієнтам, які цього потребують, а також будемо переслідувати тих платників, які обходять або порушують податкове законодавство, цим самим завдаючи шкоди державі».
 


 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa