Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 25 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

27.12.2012 р.
Податкова не буде штрафувати “єдинщиків” за несвоєчасну заміну КВЕДа

ДПС України наголошує, що Свідоцтва платника єдиного податку, які видані у 2012 році та в яких зазначені види економічної діяльності згідно з КВЕД-2005, вважаються дійсними. Платникам не обов’язково через скасування з 31 грудня 2012 року класифікатору КВЕД-2005 терміново вносити зміни до своїх документів.

Підставою для відмови у видачі Свідоцтва платника єдиного податку на 2013 рік не може бути відсутність в облікових даних платника виду діяльності, зареєстрованого згідно з КВЕД-2010. Якщо ж спрощенець реєструється вперше, або змінює вид своєї діяльності, то у цьому випадку йому потрібно користуватися виключно класифікатором 2010.
Нагадаємо, що з 1 січня 2012 року почав діяти новий класифікатор видів економічної діяльності – КВЕД-2010. Оскільки класифікатор використовується для аналізу статистичної, фінансової, податкової та іншої економічної інформації перехід до КВЕД-2010 здійснюється поступово. Для зручності платників протягом усього 2012 року діяв і класифікатор 2005. Однак з 31 грудня 2012 року його дія скасовується.

Роменська ОДПІ


27.12.2012 р.
Декларацію про доходи відтепер можна подати через Інтернет

З 1 січня 2013 року громадяни матимуть змогу заповнювати та направляти до податкової служби декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. Розробку цього сервісу завершено, наразі йдуть останні тестування нової системи.
Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. І те, й інше надається, нагадаємо, безкоштовно.
На офіційному веб-порталі податкової служби вже з’явився спеціальний банер, у якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та її додатків.
Створення декларації складатиметься з трьох простих кроків. Перш за все платнику пропонуватиметься обрати відповідну категорію – „фізична особа-підприємець” або „громадянин”, потім варіант збереження заповненої декларації у паперовому чи електронному вигляді. І вже після цього перейти безпосередньо до заповнення документу. Після внесення усіх необхідних даних та скріплення їх цифровим підписом декларація за бажанням платника або надсилатиметься до податкової, або зберігатиметься для друку у паперовому вигляді.
Така новація, за прогнозами податківців, швидко стане популярною серед платників податків, адже позбавить їх необхідності відвідувати податкову для звітування. Оскільки подавати декларацію потрібно за місцем реєстрації, особливо зручним цей сервіс стане для тих платників, в яких відрізняються адреси реєстрації та фактичного проживання.
Цифровий підпис можна безкоштовно отримати в акредитованому Центрі сертифікації ключів при ДПС та його регіональних представництвах, а саму програму вільно завантажити з веб-порталу податкової.

Роменська ОДПІ


27.12.2012 р.
Щоб подати нову звітність по РРО не обов’язково купувати новий касовий апарат

Виконання вимог щодо подання до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв'язку звітної інформації можливе як шляхом придбання нової касової техніки, а саме РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, так і шляхом доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі даних.
            Основною метою прийняття зазначених норм є створення більш комфортних умов для суб'єктів господарювання в частині надання можливості подання звітності про використання РРО в електронному вигляді, а також зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок економії витрат на друкування паперової контрольної стрічки.
            Державна податкова служба розробила вимоги та порядок, які визначають загальні технічні вимоги до РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, модемів для передачі звітної інформації та основні принципи функціонування системи зберігання і збору даних РРО для державної податкової служби.
            Крім того, 09.11.2012 ДПС України погоджено розроблений Національним банком України документ "НСМЕП. Супутні проекти. Технологія зберігання і збору даних РРО для ДПС. Протокол передачі інформації". Прийняття зазначених документів є необхідним кроком у створенні відповідних умов виробникам касової техніки для виробництва РРО нового покоління.
            Одним із компонентів Системи зберігання і збору даних від РРО ДПС України за технологією НБУ є інформаційний еквайер - учасник платіжної системи НСМЕП, який надає суб'єктам господарювання послуги з технічної підтримки, інформаційного обслуговування згідно з технологією зберігання і збору даних РРО для ДПС та отримав від НБУ висновок про відповідність зазначеним вимогам та правилам роботи, визначеним НБУ.
            Інформацію про суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність еквайерів, буде розміщено на офіційному веб-сайті ДПС України, доведено до платників податків через засоби масової інформації, центри сервісного обслуговування та органи ДПС на місцях.

Роменська ОДПІ


27.12.2012 р.
Кампанія декларування доходів громадян 2013

Суттєвою відмінністю цієї кампанії є обов’язок платників податку - фізичних осіб подавати річну податкову декларацію, якщо протягом 2012 року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) їм у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищувала сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128 760 грн. (1073х120)) та проводити перерахунок сум податку за ставками 15(17) % за новими правилами.
При цьому, необхідно враховувати, що інші оподатковувані доходи, що були нараховані (виплачені, надані) платникам податку у 2012 році, ніж зазначені вище, не приймають участь у проведені такого перерахунку.
Фізичні особи також можуть отримувати доходи, які підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами (особами, які не є податковими агентами, вважаються нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність (пп.168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу)). До таких доходів, які підлягають декларуванню, відносяться:
 - дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини) (п. 174.3 ст. 174 Кодексу);
- дохід у вигляді подарунку від фізичних осіб (або в результаті укладання договору дарування) (крім обдарованих (нерезидентів), які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення договору дарування та обдарованих (резидентів), які отримали подарунок, що оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими обдарованими (резидентами), які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів дарування) (п. 174.6 ст. 174 Кодексу);
 - дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання (пп.170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Кодексу);
 - дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання (пп.164.2.2 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
 - дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (крім сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю; відсотків, отриманих від боржника внаслідок прострочення виконання ним договірного зобов'язання; пені, що сплачується на користь платника податку за рахунок бюджету (цільового страхового фонду) внаслідок несвоєчасного повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або інших сум бюджетного відшкодування; суми втрат, заподіяних платнику податку актами, визнаними неконституційними, або незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду, що відшкодовуються державою в порядку, встановленому законом; виплати з державного бюджету, пов'язані з виконанням рішень закордонних юрисдикційних органів, у тому числі Європейського суду з прав людини, прийнятих за наслідками розгляду справ проти України (пп.164.2.14 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
   - дохід від операцій з продажу (обміну) нерухомого майна (особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно);
- дохід від операцій з продажу рухомого майна (за генеральною довіреністю; у разі ухвалення судом, третейським судом рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно (п. 173.8 ст. 173 Кодексу);
- іноземні доходи (пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу).
Фізичні особи можуть отримувати доходи, які відповідно до норм розділу IV ПКУ не підлягають оподаткуванню при їх нарахуванні або виплаті, але не звільнені від оподаткування (пп. 168.1.3 п. 168 ст. 168 Кодексу). Платники податку також зобов’язані подати декларацію та задекларувати такі доходи:
 - інвестиційний дохід (пп. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 Кодексу);
- невикористані та неповернуті кошти у вигляді цільової благодійної допомоги (пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Кодексу);
 -нецільова благодійна допомога понад встановлену норму (у 2012 році – 1500 грн.) (пп.170.7.3 п.170.7 ст. 170 Кодексу);
    - не погашена частина податку з суми, наданої під звіт при припиненні трудової діяльності (пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу);
          - додаткові блага від третьої особи (пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
   - сума боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності (якщо кредитор повідомляє платника податку - боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення про анулювання боргу та включає суму анульованого боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано
пп. "д" 164.2.17 п.164.2 ст.164 Кодексу);
- сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 536,50 грн.), крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розділом II цього Кодексу, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів і погашення податкового боргу(пп. 164.2.7  п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
- дохід, що становить позитивну різницю між сумою коштів, одержаною платником податку від фінансової установи після реалізації заставленого майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики), та сумою фактично сплачених платником податку зобов'язань за таким договором кредиту (позики), і сумою, що утримана фінансовою установою в рахунок компенсації своїх витрат/втрат (включаючи залишок непогашеної платником податку суми фінансового кредиту) згідно з таким договором (пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
   - сума недоплати податку при припиненні трудової діяльності (пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 Кодексу);
 - кошти або майно (нематеріальні активи), отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, які визначені обвинувальним вироком суду незалежно від призначеної ним міри покарання (пп.164.2.12 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
 Також, за результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (пп. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу).

Роменська ОДПІ


27.12.2012 р.
Електронні ключі для всіх: оформляємо документи

Послуги електронного цифрового підпису може одержати будь-хто – від бухгалтера, якому він потрібен у щоденній роботі, до письменника, який передає файли зі своїми творами по е-mail  і хоче бути застрахованим від плагіату.
Центр має офіційний інформаційний ресурс :http://www.cskidd.gov.ua/,  де в розділі «Реєстрація користувачів» міститься перелік необхідних документів. Перед їх збиранням податківці радять прочитати договір про надання послуг ЕПЦ і ознайомитися з регламентом АЦСК ІДД ДПС.
Далі необхідно обрати одну з таких категорій: юридична особа, фізична особа – підприємець,  фізична особа, і натискати  на посилання.
Юридична особа повинна надати представнику Центру (адміністратору реєстрації) такі документи:
-  заповнену та підписану заяву – приєднання до договору ЕЦП ( у двох примірниках);
-  заповнену та підписану заяву на реєстрацію для  отримання  посиленого сертифіката ключа встановленого зразка (дозвіл на використання персональних даних підписанта) для реєстрації підписанта у реєстрі  підписантів АЦСК ІДД ДПС  та формування посиленого сертифіката відкритого ключа;
- оригінал статуту юридичної особи (положення про установу, філію) або його нотаріально засвідчену копію (надається виключно для ознайомлення);
- документи, що підтверджують повноваження керівника заявника (копія наказу про призначення тощо);
- документи, що підтверджують належність підписанта до юридичної особи – заявника та його повноваження, засвідчені печаткою та особистим підписом керівника юридичної особи;
- копії паспортів заявника та підписантів (копії 1 – 4 сторінок), засвідчені власноручними підписантами власників паспортів;
- копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника  та головного бухгалтера) у разі, якщо формуються сертифікати для керівника та бухгалтера.
Фізична особа – підприємець повинна мати при собі:
-   заповнену та підписану заяву – приєднання до договору ЕЦП ( у двох примірниках);
-   заповнену та підписану заяву на реєстрацію для  отримання  посиленого сертифіката ключа встановленого зразка та дозвіл на використання персональних даних підписанта для реєстрації підписанта у реєстрі підписантів АЦСК ІДД ДПС  та формування посиленого сертифіката відкритого ключа;
- копії паспортів заявника та підписантів (копії 1 – 4 сторінок), засвідчені власноручними підписантами власників паспортів;
- копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
 Аналогічні вимоги до документів для отримання посиленого сертифіката ключа передбачено і щодо фізичних осіб. У свою чергу, зразки їх заповнення також можна завантажити із сайту – знову  ж таки для зручності клієнтів.

Роменська ОДПІ


26.12.2012 р.
Право громадян на доступ до публічної інформації
     Право на доступ до інформації є конституційним правом людини, що передбачене і гарантоване ст. 34 Конституції України, а саме: право кожного на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань; право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір.
     Закріплене Конституцією України право на інформацію передбачено законами України „Про звернення громадян”, „Про інформацію”, „Про доступ до публічної інформації” та іншими нормативно-правовими актами.
     Закон України від 13.01.11 №2939-VI “Про доступ до публічної інформації” визначає порядок здійснення права кожного на доступ до публічної інформації, яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
     Під запитом на інформацію розуміється прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні ( ст.19 Закону № 2939).
     Запитувачами публічної інформації відповідно до п.1 ст.12 Закону №2939 є фізичні, юридичні особи та об’єднання громадян без статусу юридичної особи.
     Запит може подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
     Письмовий запит подається в довільній формі та повинен містити: ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назву чи зміст, підпис і дату за умови подання письмового запиту.
     Статтею 22 Закону №2939 передбачені випадки відмови в задоволенні запиту розпорядниками інформації: коли він не володіє інформацією і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит, або коли інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом, або особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком, а також у разі недотримання вимог до запиту на інформацію.
           Закон України „Про доступ до публічної інформації” гарантує кожній особі відкритість, доступність інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, шляхом вільного її отримання для забезпечення своїх потреб і законних інтересів.
Роменською ОДПІ створені всі умови для реалізації особами права на доступ до публічної інформації. При необхідності громадяни можуть звернутись до сектору забезпечення доступу до публічної інформації Роменської ОДПІ за адресою: м. Ромни, вул. Пролетарської Солідарності, 37/Б, кім. 42. Розпорядок роботи згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку (з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 13.00 год. та з 13.45 до 18.00 год., у п’ятницю – до 16.45 год.), тел.5-13-57.
 
Роменська ОДПІ


20.12.2012 р.
Інтернет-конференція на тему: „Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України”.

17 грудня 2012 року з 1
1 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.
на офіційному сайті міста Ромни ( http://www.romny.osp-ua.info) проведено Інтернет-конференцію на тему:„ Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України”.

 З 01 січня 2013 року для суб’єктів господарювання стає обов’язковим подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій до органів державної податкової служби в електронному вигляді.

На запитання журналістів та платників податків відповідав заступник начальника Роменської ОДПІ Олександр Олексійович Сліпченко.
З відповідями на запитання платників податків можна ознайомитися на офіційному сайті міста Ромни, в рубриці Роменська об’єднана державна податкова інспекція (http://www.romny.osp-ua.info).
 
 Олександре Олексійовичу ! З нового року нас очікують нововведення, пов’язані з касовими апаратами. Розкажіть будь - ласка, що таке „ електронна касова стрічка” ?
 
Дійсно з наступного року суб’єкти підприємницької діяльності, які працюють з касовими апаратами, будуть звітувати до органів державної податкової служби в автоматичному режимі. Це стане можливим завдяки запровадженню електронної контрольної стрічки реєстраторів розрахункових операцій.
„ Електронна касова стрічка” – це файл, який містить електронні копії всіх фіскальних чеків і звітів. Завдяки нововведенню, контрольну стрічку з касових апаратів тепер не потрібно друкувати і зберігати три роки. Копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків будуть формуватися на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових документів або пам’яті модемів, які до них приєднані. Один раз на день цей звіт автоматично буде передаватися на сервер обробки інформації податкової служби.
  
Чи необхідно буде міняти старий касовий апарат на більш сучасний, чи використовувати старий, та приєднати до нього модем?
 
Ви можете замінити старий касовий апарат більш сучасним, або використовувати старий апарат, та приєднати до нього модем.
  
Чи потрібно буде разом з електронними даними передавати або зберігати паперові копії ? Чи передбачені штрафи за несвоєчасне обладнання касового апарата модемом?
 
- В цьомунема необхідності. Ось чому застосування електронної контрольної стрічки дозволить платникам зекономити час і кошти. Подачі звітності в електронному вигляді буде обіходитись значно дешевше, якщо порівняти з нинішніми витратами на паперову контрольну стрічку і її зберігання протягом трьох років.
 
Учитися працювати в нових умовах законодавство дозволяє до середини 2013 року. Так що штрафів за помилки при освоєнні нової технології, в цей період не буде.
 
Скажіть будь – ласка, в якому законодавчому документі прописані всі вимоги створення контрольної стрічки в електронній формі в реєстраторах розрахункових операцій і модемах для передачі даних.
 
Це наказ Міністерства фінансів України від 08.10.2012 року № 1057 „ про затвердження Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби”.
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 17 жовтня 2012 року за № 1743/22055 .
 
Де можна найти діючий перелік РРО ?

-
Новий наказ ДПС України „ Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій” буде прийнятий після 27.12.2012 г. 


18.12.2012 р.
Податкова інформує
Звернення до податкової – право кожного громадянина
Відповідно до статті 40 Конституції України одним із основних прав громадян є право на звернення, що дозволяє кожній особі особисто звертатися, а також направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення до державних органів, органів місцевого самоврядування та посадових осіб і службових осіб цих органів, з пропозиціями про поліпшення їх роботи, зауваженнями, зверненнями, критикою їх роботи.
З початку року Роменською ОДПІ було проведено 33 особистих прийомів. Найбільше на особистих прийомах цікавили питання оподаткування доходів підприємницької діяльності, рентні та ресурсні платежі, контрольно-перевірочна робота.
За результатами проведеного аналізу стану роботи з розгляду звернень громадян за січень-грудень 2012 року необхідно зазначити, що упродовж звітного періоду до Роменської ОДПІ надійшло 11 письмових звернень громадян (одне з яких анонімне). Громадяни часто інформують про ухилення суб’єктів господарювання від сплати податків та про осіб, які займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації. Актуальними також є питання щодо сплати єдиного податку та податку на додану вартість. Кожному зверненню було забезпечено всебічний розгляд та своєчасно надано відповідь. Скарг та пропозицій у звітному періоді не надходило.
Аналіз кількості та тематики звернень громадян до органів державної податкової служби дає можливість виявити причини, що їх породжують, а також окреслити коло найбільш гострих проблем, які потребують негайного вирішення.

Роменська ОДПІ

17.12.2012 р.
Біла зарплата – збільшує пенсійні накопичення, дає соціальні гарантії та відстоює права!
Отримуючи доходи, з яких не проводяться відрахування внесків до відповідних фондів, працівники позбавляються отримання відшкодування при настанні страхового випадку:
- не виплачуються лікарняні, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності та пологів, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- не надається робота по безробіттю центром зайнятості, та одноразова допомога для здійснення підприємницької діяльності;
- не проводяться страхові виплати при втраті роботоздатності, пов’язані з нещасними випадками на виробництві;
- не забезпечується пенсійне страхування, не проводяться нарахування трудового стажу.
Працюючі громадяни, які отримують доходи, що не оподатковуються, або доходи нижче встановленого рівня мінімальної заробітної плати, є співучасниками тіньового бізнесу та приховування податків. А в кінцевому результату такі ж порушники закону, як і ті хто відмовляється реєструвати робочі взаємовідносини у встановленому законом порядку!

17.12.2012 р.
З 1 січня 2013 року за нерухоме майно доведеться сплачувати податок
Ставка податку встановлюється сільською, селищною або міською радою за один квадратний метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості у розмірах:
- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 квадратних метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 квадратних мерів, ставки податку не можуть перевищувати один відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня звітного (податкового) року;
- для квартир та житлових будинків, житлова площа яких перевищує зазначені розміри (відповідно) ставка податку становить 2,7 розміру мінімальної заробітної плати.
Законодавчо передбачено пільги зі сплати податку на нерухоме майно. Так, база оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:
- для квартири – на 120 квадратних метрів;
- для житлового будинку – на 250 квадратних метрів.
Під дію податку на нерухоме майно не підпадають земельні ділянки.

17.12.2012 р.
Запровадження електронної контрольної стрічки реєстраторів розрахункових операцій.
З наступного року підприємства, які працюють з використанням касових апаратів, надаватимуть податкову звітність в автоматичному режимі. Вказаний порядок стане можливим за рахунок впровадження електронної контрольної стрічки реєстраторів розрахункових операцій.
Нова технологія, яка вже успішно зарекомендувала себе в багатьох країнах, дасть можливість фактично повністю відмовитись від перевірок власників касових апаратів з питань порядку здійснення розрахункових операцій. Крім того підприємцям стане не потрібно зберігати протягом 3 років (як це робиться в теперішній час) кілограми паперової контрольної стрічки.

17.12.2012 р.
Роз’яснення податкової платникам податку з доходом більше 10 млн. грн.
Починаючи з 1 січня 2013 року платники податку з доходом більше 10 мільйонів гривень повинні сплачувати авансові внески з податку на прибуток у січні та лютому 2013 року протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Такі авансові внески розраховуються у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року.

17.12.2012 р.
Ставки мита при продажу автомобілів змінилися
З 04 грудня 2012 набрав чинності Закон України від 02 жовтня 2012 року № 5413-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів».
Зазначеним Законом внесені зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, зокрема, встановлено нові ставки державного мита за посвідчення договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів у таких розмірах:
дітям, одному з подружжя, батькам - 1 неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
іншим особам - 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім цього, передбачено зміну механізму визначення доходу від продажу транспортних засобів для цілей оподаткування операцій з їх продажу податком на доходи фізичних осіб. Так, дохід від продажу легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості цього транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної відповідно до закону (за вибором платника податку).

17.12.2012 р.
Роменська ОДПІ нагадує про зміну КВЕД 
У зв’язку із закінченням дії 31.12.2012 року Національного класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності» ДК 009:2005 (КВЕД-) усі суб’єкти господарювання мають до кінця поточного року коди своєї економічної діяльності замінити на коди згідно з КВЕД-2010.
Суб’єкти господарювання, які ще не привели коди своєї діяльності у відповідність із КВЕД-2010, мають це зробити до кінця 2012 року. Для цього необхідно звернутися до відділів державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що діють при райдержадміністраціях.

10.12.2012 р. 
Цьогоріч Роменською ОДПІ видано понад  1000    номерів облікової картки платника податків
В Роменській ОДПІ  за 11 місяців 2012 року присвоєно 1096 реєстраційних номерів облікових карток платників податків.
Облік громадян, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера та надали до органу державної податкової служби Повідомлення за формою № 1П ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків. За поточний рік від реєстраційних номерів облікових карток платників відмовився  21   громадянин.
Податківці нагадують, що згідно статті 70 Податкового кодексу України на прохання фізичної особи орган державної податкової служби за місцем проживання  платника податків вносить до паспорту  громадянина (сьома, восьма або дев'ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової  картки  платника  податків з Державного реєстру.

10.12.2012 р. 
Оформлення трудових відносин з найманими працівниками – запорука економічного розвитку
 
На особливому контролі податківців Роменщини знаходяться підприємства, які мають заборгованість перед працівниками, а також ті, що порушують норми законів про працю щодо термінів виплати заробітної плати та „тіньової” зайнятості, - про це зазначила  заступник начальника управління-начальник відділу Лариса Кузьома під час чергового засідання робочої групи з питань виплати заробітної плати нижче мінімальної, виплати «тіньової» зарплати, що проходило днями при Роменській міськраді.
Як зазначила, Лариса Кузьома, податковою службою разом з органами місцевої влади постійно проводиться комплекс спільних заходів. По кожному платнику здійснюється аналіз причин виникнення нарахування та виплати заробітної плати нижче мінімальної та визначаються шляхи її підвищення відповідно до чинного законодавства.
Так, за наслідками роботи з керівниками підприємств та результатами роботи комісій та робочих груп створених при Роменській  міськраді,  у яких працюють податківці, протягом 2012 року легалізовані трудові відносини 35-ти найманих працівників з роботодавцями. Після офіційного працевлаштування “тіньових заробітчан” бюджет додатково  отримав  11,3 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Сектор взаємодії з ЗМІ та громадськістю Роменської ОДПІ

10.12.2012 р. 
Новий сервіс від податкової допоможе без перешкод задекларувати доходи
З метою покращення сервісного обслуговування платників податків та підвищення податкової культури громадян Державна податкова служба України запроваджує новий сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи».
Сервісом можна бути скористатися на веб-сайті ДПС України під час проведення кампанії по декларуванню доходів громадян за звітний період. Для цього з початком кампанії на сайті буде розміщений відповідний банер.
Натиснувши банер, платник податків отримає можливість заповнити свою річну декларацію та відправити її податківцям, не відвідуючи кабінети податкових органів.
Скористатися банером «Заповнення декларації про майновий стан і доходи» зможуть як фізичні особи – підприємці, так і громадяни.

10.12.2012 р.
До уваги «спрощенців»: податкова роз’яснила питання сплати земельного податку
У ДПС України підготовлено Узагальнюючу податкову консультацію щодо сплати земельного податку власниками нежитлових приміщень платниками єдиного податку – фізичними особами – підприємцями.
У консультації звертається увага те, що якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу – підприємця і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо), то такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку.
Якщо підприємницька діяльність фізособи провадиться за рахунок здачі в оренду майна і земельної ділянки, то така фізична особа – підприємець (власник нежитлового приміщення) теж звільняється від сплати земельного податку та подання податкової звітності по ньому.
Більше про це шукайте на веб-сайті ДПС України у розділі «Податкове законодавство» – «Узагальнюючі податкові консультації».

10.12.2012 р.
До уваги сільгоспвиробників, які перебувають на спецрежимі по ПДВ! До кінця 2012 року слід замінити Спеціальне свідоцтво про реєстрацію у зв’язку із зміною кодів видів діяльності у відповідності із КВЕД – 2010!
З 1 січня 2012р. набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 ”Класифікатор видів економічної діяльності”  (КВЕД-2010).
З метою поступового переходу до нового класифікатору протягом 2012 року діятиме національний класифікатор України ДК 009:2005 ”Класифікатор видів економічної діяльності”  ( КВЕД-2005), який з 31.12.2012 р. втратить чинність.
У зв’язку із зміною кодів видів діяльності виникає необхідність приведення видів діяльності у відповідність із КВЕД-2010, для чого представникам суб’єктів господарювання необхідно звертатися до державних реєстраторів з відповідними документами, оскільки автоматично зміни кодів видів діяльності проводитися не будуть.
Оскільки у формі Спеціального свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість ( ф.№ 2-РС) передбачено назви видів діяльності, що підпадають під дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, та визначені статтею 209 розділу V Кодексу, у разі зміни кодів КВЕД-2005 на коди КВЕД-2010 Спеціальне свідоцтво підлягає заміні.
Для заміни Спеціального свідоцтва платником до податкового органу за місцем обліку подається заява про реєстрацію за формою № 1-РС з позначкою „Перереєстрація”, в якій зазначаються види діяльності сільськогосподарського підприємства на підставі кодів КВЕД-2010.
Шановні платники! З метою своєчасного отримання сільськогосподарським підприємством Спеціального свідоцтва із зазначенням видів діяльності на підставі кодів КВЕД-2010 не зволікайте зі зверненням до державних реєстраторів для приведення кодів видів діяльності у відповідність із КВЕД-2010 та не відкладайте це на кінець 2012 року.

10.12.2012 р.
Власники касових апаратів звітуватимуть до податкової „повітрям”
З наступного року підприємці, які працюють з касовими апаратами, звітуватимуть до податкової у режимі „он-лайн”. Це стане можливим завдяки впровадженню електронної контрольної стрічки реєстраторів розрахункових операцій.
Копії платіжних документів і фіскальних чеків формуватимуться на контрольній стрічці в пам’яті касового апарату або приєднаного до нього модему. Один раз на добу звіти автоматично передаватимуться через глобальну мережу Інтернет до серверу податкової. „Ця новація дозволить підприємцям заощадити на купівлі сотень кілограмів паперової контрольної стрічки та позбавить їх необхідності необхідності зберігати упродовж 3-х років копії чеків. До того ж автоматична передача інформації значно спростить і процес звітування до податкової”, – пояснює завідувач сектору взаємодії з ЗМІ та громадськістю Валентина Юрченко.
У свою чергу, цифрове звітування надасть можливість податківцям дистанційно контролювати розрахунки готівкою, та дозволить ще більше зменшити кількість перевірок готівкової дисципліни.
На сьогодні переважна більшість фактичних перевірок проводиться за скаргами громадян та інформацією державних органів про порушення у сфері готівкового обігу і є виключно крайнім засобом впливу на недобросовісних підприємців.
Роменська ОДПІ

 

 

Податок на нерухомість: хто буде сплачувати, скільки, коли

Відповідно до розділу XIX  Податкового кодексу України (далі - ПКУ) податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - податок на нерухомість) почне діяти в Україні з 1 січня 2013 року.

Платники податку - фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Об'єктом оподатковування є об'єкт житлової нерухомості.

Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою за 1 кв.м житлової площі об'єкта житлової нерухомості в розмірах:

- не більше 1 відсотка суми мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року:

для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів,

для житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

- 2,7 відсотки суми мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року:

для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів,

житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Головною особливістю нарахування податку для фізичних осіб є пільга, передбачена пп. 265.4.1 ПКУ. Зокрема, база оподатковування зменшується на:

120 кв. м - для квартири;

250 кв. м - для житлового будинку.

Особливістю даної пільги є те, що вона застосовується тільки один раз за звітний період (рік) і застосовується тільки до одного об'єкта. Пільга застосовується до того житлового приміщення, у якому власник зареєстрований (прописаний), однак на вибір платника податків може бути застосована до іншого об'єкта, що перебуває в його власності.

Таким чином, якщо у власності у фізичної особи перебувають дві квартири площею, наприклад, по 43 кв. м кожна,  то  пільга  може  бути  застосована  тільки  до  однієї  з них (43 кв. м - 120 кв. м). Вся площа другої квартири підлягає оподатковуванню за встановленими ставками.

Для фізичних осіб податок нараховують органи державної податкової служби (далі - ДПС) за місцезнаходженням житлової нерухомості на підставі даних, отриманих від органів  Державної реєстрації прав на нерухоме майно. Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті висилається органами ДПС до 1 липня звітного року за встановленою формою.

Фізичній особі необхідно сплатити податок протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення. Якщо повідомлення-рішення не було вручено платнику податків, це не звільняє його від обов'язку сплатити податок у зазначений термін.

Юридичні особи розраховують податок самостійно станом на 1 січня кожного року та подають декларацію про суми нарахованого податку в органи ДПС за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості  до 1 лютого. У декларації нарахована за рік сума податку розподіляється по кварталах рівними частинами.

Юридичній особі нарахований податок необхідно буде сплачувати щокварталу авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

         Наприклад, якщо сума нарахованого за рік податку складе 2800 грн., то підприємству необхідно буде сплатити по 700 грн. до 30-го квітня, до 30-го липня, до 30-го жовтня та до 30-го січня. 

 

Терміни змін до КВЕД

 

  З 1 січня 2012 набув чинності Затверджений Держспоживстандартом національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД). Новий КВЕД в повній мірі відповідає європейським вимогам і стандартам. Незважаючи на це, старий класифікатор України ДК 009:2005 буде діяти до кінця 2012 року, але при реєстрації нових підприємств або фізичних осіб-підприємців потрібно обов’язково використовувати новий класифікатор ДК 009:2010.

З цього випливає, що всі підприємства, організації та фізичні особи-підприємці зобов’язані до 31 грудня 2012 року перейти на нові КВЕД.

  Для спрощення вибору нових КВЕД на сайті Державної служби статистики України створено «Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010″. Тут ви зможете визначити код КВЕД 2010 року, знаючи свій код зразка 2005 року і навпаки.

 

Чергові зміни в оподаткуванні

До Податкового кодексу України  Законом  № 5412 від 02.10.2012 року   внесена низка важливих змін.

         Вдосконалено  норми податкового законодавства, зокрема,  в частині:

 -         особливостей  оподаткування податком на прибуток операцій за угодами про розподіл продукції та страховиків;  

-         оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих  від  продажу власної сільськогосподарської  продукції;

-         кооперативних   виплат   фізичним   особам  - членам   виробничого  сільськогосподарського  кооперативу, які не є підприємцями та які беруть трудову участь у діяльності такого кооперативу.  

     Також є новації в проведенні перевірок у зв’язку  з припиненням підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників.

 

Заробітна плата в конвертах - свідоме ухилення від оподаткування

 

Багато хто на початку своєї кар'єри стикався з проблемою небажання роботодавцями узаконювати трудові відносини. Не офіційна робота являє собою домовленість працівника з роботодавцем щодо виконання певних обов'язків. Оплата послуг працівника має вигляд не досить прозорої діяльності. Як приклад: в обумовлену дату Ви отримуєте вашу зарплатню у простому конверті. Якщо дехто вважає що "Заробітна плата в конвертах" відрізняється від звичайної більшим розміром, тобто неофіційним та неоподаткованим прибутком - то Ви помиляєтесь. Іноді такий вид розрахунку зумовлений небажанням роботодавця надавати вам соціальний пакет та платити за Вас податки.

Все було б нічого. Але настають такі моменти, коли роботодавцю не вигідно стане сплатити Вам заробітну плату, або він в один прекрасний момент відмовиться оплачувати вам працю через його невдоволення вашою роботою. В такому разі вам буде дуже важко довести свою правоту, так як офіційно ваші трудові відносини ні чим не підтверджуються.

На щастя така ситуація не безвихідна, при старанному підході. По перше, Вам необхідно, зібрати всі можливі докази вашої роботи у цього роботодавця. Такими можуть являтися: довіреності виданні на ведення справ у суді, документи організації де фігурує ваше прізвище, показання свідків. Усі можливі докази Вам слід зібрати і прикріпити до заяви в прокуратуру про захист ваших прав щодо отримання заробітної плати. Крім цього, Ви повинні повідомити податкові органи про такі порушення, як "Заробітна плата в конвертах".

Ці проблеми потребують усвідомлення кожним роботодавцем, кожним підприємцем та кожним найманим працівником. Трудові відносини між найманим працівником і роботодавцем мають бути зафіксовані у трудовій угоді, якою визначаються умови оплати праці та розмір заробітної плати, так як зарплата «в конвертах» та праця без належного оформлення трудових відносин переслідують наше суспільство і мають характер «руйнівної сили», як для економіки країни у цілому, так і для кожного громадянина зокрема. Працівники, які одержують гроші «в конверті» є заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. 

В Роменській об’єднаній державній податковій інспекції постійно проводиться роз'яснювальна робота та співбесіди з суб'єктами господарської діяльності - фізичними особами, під час яких доводилась інформація про необхідність підвищення розміру заробітної плати найманим працівникам та своєчасності сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб. На сьогоднішній день триває робота по виведенню заробітної плати з «тіні», адже від цього залежить рівень надходжень дохідної частини бюджету країни, міста, району та добробут кожного громадянина, по ліквідації заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях державного та приватного секторів економіки, а також виплати заробітної плати найманим працівникам «в конвертах» . З початку року податкова інспекція району легалізувала  працю 57 найманих робітників.

За результатами вжитих заходів та проведених документальних перевірок суб'єктів господарювання додатково до бюджету надійшло 384,5 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Це стратегічно важливий напрям, за результатами роботи якого буде збільшено не лише надходження до бюджету, а й суттєве збільшення рівня соціальної захищеності громадян України.

 

Удосконалено правила оподаткування доходів при продажу транспорту

         Новий Закон України № 5413 від 02.10.2012 року значно спростить і здешевить процедуру відчуження та реєстрації транспортних засобів. Також цим Законом змінено порядок визначення вартості транспортних засобів для цілей оподаткування.  

         Зокрема, дохід, отриманий фізичною особою від продажу (обміну) протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла та/або мопеда, не підлягатиме  оподаткуванню (нині такий дохід оподатковується  за ставкою 1%). Дохід від продажу  (обміну) протягом звітного  року двох та більше  об’єктів згаданого рухомого майна, як і нині, підлягатиме оподаткуванню за ставкою 5 %.  

         Також із 04.12.2012 року за посвідчення договорів  відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів дітям, одному з подружжя, батькам справлятимуть державне мито  у розмірі  одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 17 грн. (відповідно до діючого порядку – 1% вартості транспортного засобу).  За посвідчення договорів при відчуженні  іншим особам державне мито справлятиметься у розмірі п’яти  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 85 грн. (відповідно до діючого порядку – 5% вартості транспортного засобу).

 

Роменська ОДПІ ТЕРМІНОВЕ ОГОЛОШЕННЯ

Шановні платники податків!

Роменська об’єднана державна податкова інспекція запрошує вас на семінар, який буде проведено в приміщенні податкової інспекції об 11.00 годині 23 листопада 2012 року, по питанню підвищення розміру мінімальних оптово – відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв; щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у РРО та модемів; заміна видів економічної діяльності.


Роменська ОДПІПодаткова інформує

Шановні громадяни м. Ромни !


Антикорупційний проект «Пульс податкової» - це унікальний сервіс, що забезпечує зворотній зв'язок податкової служби з платниками податків.

Ціль проекту - подолання проявів корупції в органах державної податкової служби, ліквідація перешкод, що заважають провадити підприємницьку діяльність, усунення труднощів у спілкуванні із посадовими особами податкової служби, формування у громадян об'єктивної оцінки діяльності органів ДПС.

Зателефонувати із скаргою на корупційні прояви, неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДПС можна за телефоном (044) 284 00 07. Ця телефонна лінія працює за принципом call-back, тобто працівники ДПС України не тільки приймають звернення, а й повідомляють згодом про результати перевірки та вжиті заходи.
Роменська ОДПІ

Строки сплати податку на прибуток за 9 місяців 2012року


Сплата податку на прибуток здійснюється портягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації.

Можливість перенесення строків розрахунків з бюджетом Податковим кодексом не передбачено. Тобто задекларовані зобов’язання з податку на прибуток необхідно сплатити протягом 10 календарних днів.

Увага! Граничний строк сплати податку на прибуток за ІІІ квартал – 19 листопада.

Зав. сектору взаємодії з ЗМІ та громадськістю В.Юрченко

Яка передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) ?


Шановні платники податків! За неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) Податковим кодексом передбачені штрафні санкції.

За неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, накладається штраф у розмірі 170 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – 1020 грн. (п.120.1 ст. 120 Податкового кодексу).
Роменська ОДПІ

Термінове оголошення !


Терміни змін до КВЕД

З 1 січня 2012 набув чинності Затверджений Держспоживстандартом національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД). Новий КВЕД в повній мірі відповідає європейським вимогам і стандартам. Незважаючи на це, старий класифікатор України ДК 009:2005 буде діяти до кінця 2012 року, але при реєстрації нових підприємств або фізичних осіб-підприємців потрібно обов’язково використовувати новий класифікатор ДК 009:2010.
З цього випливає, що всі підприємства, організації та фізичні особи-підприємці зобов’язані до 31 грудня 2012 року перейти на нові КВЕД.
Для спрощення вибору нових КВЕД на сайті Державної служби статистики України створено «Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010″. Тут ви зможете визначити код КВЕД 2010 року, знаючи свій код зразка 2005 року і навпаки.

Зав. сектору взаємодії з ЗМІ
та громадськістю В.Юрченко

Щодо податкової знижки за навчання

Сплата за навчання за семестри наступного року. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (використання, надання).
Отже, сума коштів, сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.

Зав. сектору взаємодії з ЗМІ
та громадськістю В.Юрченко


Нове в справлянні податку на прибутокЗ 1 січня 2013 року до Податкового кодексу України будуть внесені зміни згідно із Законом України від 5 липня 2012 року N 5083-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні", зокрема, в частині змін пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу щодо строків сплати податкових зобов'язань.

Отже, починаючи з 1 січня 2013 року порядок подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань кардинально змінюється .

Головною новацією є те, що платники податку на прибуток щомісяця зобов’язані будуть сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток. Платники податку самостійно визначатимуть авансовий внесок, що підлягатиме сплаті щомісяця.
Авансовий внесок з податку на прибуток сплачуватиметься у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні 12 місяців 2013 року платники податку повинні будуть подати у складі податкової декларації за 2012 рік. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подання річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.

Звертаємо увагу, у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку сплачуватиметься у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Авансовий внесок щомісяця сплачуватимуть платники податку на прибуток, у яких об’єкт оподаткування за останній річний звітний податковий період перевищує 10 мільйонів гривень. Цей платіж сплачуватиметься в строки, встановлені для місячного податкового періоду, без подання податкової декларації.

У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому Податковим кодексом.

Авансові внески не сплачуватимуть:
- платники податку, у яких доходи за 2012 рік не перевищують 10 мільйонів гривень;
- виробники сільськогосподарської продукці;
- неприбуткові устани (організації)
- новостворені платники.

Роменська ОДПІПодаткова інформує


Увага! Податківцями запроваджено новий сервіс для платників податків


Роменська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що з метою подолання проявів корупції в органах державної податкової служби та ліквідації перешкод, що заважають провадити підприємницьку діяльність, усунення труднощів у спілкуванні із посадовими особами податкової служби, формування у громадян об’єктивної оцінки діяльності органів ДПС запроваджено сервіс для платників податків під егідою Голови ДПС України „Пульс податкової”.
Цей сервіс функціонує за принципом call-back (працівники ДПС України не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи). Лінія працює цілодобово: у робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники ДПС, неробочий час – інтерактивний автовідповідач.
Номер „Пульсу податкової”: (044) 284-00-07.

Роменська ОДПІ


Щодо передачі контрольної стрічки РРО до органу ДПС
в електронному вигляді з 1.01.2013

Починаючи з 1 січня 2013 року наберуть чинності зміни до Закону про РРО внесені Законами України: від 02.12.10 №2756-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України», від 07.07.11 №3609-VI; від 24.05.2012 N 4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України».

Ними передбачено створення реєстраторами розрахункових операцій контрольних стрічок в електронному вигляді (паперова форма контрольної стрічки зберігається).

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольні стрічки в електронній формі (КСЕФ), та/або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні забезпечити передачу до сервера обробки інформації електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці у пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані.

СГ, які використовують РРО для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні забезпечити передачу інформації про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься у їх фіскальній пам’яті, до сервера обробки інформації.

СГ, які використовують РРО, не визначені у попередніх 2-х абзацах, повинні забезпечити передачу інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, яка міститься у їх фіскальній пам’яті, до сервера обробки інформації.

З метою реалізації зазначених норм Міністерство фінансів України наказом від 08.10.2012 р. № 1057, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2012 р. за № 1743/22055,затвердило:

 — вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних;
  — порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби.


Роменська ОДПІ
Вдосконалення податкової системи України!

Шановні платники податків! На виконання доручення Президента України Віктора Януковича, ДПС України здійснює комплекс заходів для підготовки Програми лібералізації державної податкової політики на 2013-2014 рр.

Бажаючі можуть залишити свої пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства та поліпшення роботи органів ДПС в спеціальній скриньці, що розміщена у Центрі обслуговування платників податків Роменської об’єднаної державної податкової інспекції, або надіслати їх на електронну адресу taxservice@sts.gov.ua, або romen_tax@mail.ru .”

Разом з довідкою ЄДРПОУ зникнуть черги і плата за її видачу

З 17 грудня українські підприємці будуть повністю звільнені від обтяжливої процедури отримання та подачі до податкової служби довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

У подальшій своїй роботі органи Державної податкової служби будуть самостійно, без залучення платників, використовувати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, а також дані з відомчих баз даних органів статистики, Пенсійного фонду України, інших установ. Зараз триває процес автоматичного переносу даних з ЄДРПОУ до Єдиного державного реєстру. В нього також вносяться дані про взяття на облік в органах ДПС, пенсійного фонду, державної статистики.

За оцінками фахівців ДПСУ, така новація дозволить значно спростити процедури адміністрування податків для українського бізнесу, зокрема за рахунок зменшення кількості необхідних для цього документів та часу, що витрачається на їх отримання. Зазначимо також, що довідка ЄДРПОУ була платною, а, відтак, підприємці зекономлять не тільки час, а й гроші.

Такі організаційні зміни передбачені Постановою Кабміну № 949-п від 17.10.2012 №949-п «Про внесення змін до деяких постанов КМУ з питань подання довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України», а також Законом України від 24.05.2012 № 4839 «Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Норми закону вступають в дію з 17 грудня 2012 року.

 
Як користуватись сервісом «Єдина база податкових знань»
 

Державна податкова служба України нагадує, що на веб-порталі ДПС України функціонує Єдина база податкових знань, яка постійно оновлюється та вдосконалюється. Єдина база включає в себе перелік найбільш актуальних питань-відповідей, що виникають у платників податків.

Для того, щоб скористатись цим сервісом потрібно:
1. Відкрити вікно будь-якого браузера та ввести в адресний рядок наступну адресу – www.sts.gov.ua. Натиснути клавішу Enter.

2. Після повного завантаження сторінки веб-порталу ДПС України натиснути на гіперпосилання «Єдина база податкових знань», яке розташоване в середній частині екрану. Після переходу натиснути гіперпосилання «Єдина база податкових знань» – на сторінці буде відображена Єдина база податкових знань у розрізі категорій, а також буде доступне гіперпосилання «Пошук по базі». 

3. Пошук запитань-відповідей в Єдиній базі податкових знань можна проводити за допомогою категорій запитань або за допомогою посилання «Пошук по базі».

У разі пошуку запитань–відповідей за допомогою категорій запитань потрібно з переліку категорій обрати найбільш схожу з Вашим запитанням та натиснути на неї, або натиснути на символ «+» (що зліва від категорії) для відображення існуючих підкатегорій даної категорії. З переліку підкатегорій обрати найбільш наближену підкатегорію до Вашого запитання, натиснути на неї та знайти серед запропонованих запитань-відповідей запитання, яке Вас цікавить.

У разі пошуку запитань – відповідей за допомогою посилання «Пошук» потрібно заповнити відповідні поля («Пошук за фразою», «Категорія», «Підкатегорія», «Шукати серед», «Статус») та натиснути посилання «Пошук».  Якщо необхідне запитання не знайдено потрібно повторити пошук, при цьому поле «Пошук за фразою» доповнити додатковими словами.

Звертаємо Вашу увагу та те, що перелік категорій Єдиної бази податкових знань доповнено новими категоріями. Назви цих категорій відповідають назвам податків, зборів (обов’язкових платежів), з урахуванням норм Податкового кодексу України, а саме: 020, 030, 040, 050, 080, 110, 120, 130, 140, 160, 170, 180, 200, 210, 270, 300, 310, 320, 360, 370, 410, 510, 520, 530, 540, 550, 560, 570, 590, 600.    

Роменська ОДПІ

Наповнення державної скарбниці   за дес
ять місяців 2012 року Роменською ОДП

Економічна ситуація диктує сьогодні нові умови співпраці податківців і платників податків. Дуже важливо щоб кожен громадянин усвідомив роль податкової служби, яка окрім виконання суто фіскальних функцій прагне захищати інтереси держави і законні права платників податків, намагаючись послабити негативний вплив економічної кризи на добробут громадян.

Поставлені завдання можна виконувати лише за умови повного взаєморозуміння та довіри платників податків, які сумлінно виконують свій обов’язок перед державою, і посилення протидії тим, хто ухиляється від цього, не бажає працювати у правовому полі.


Податківці Роменської ОДПІ докладають усіх зусиль для формування високого рівня свідомості громадян щодо добровільної сплати податків. Цьому насамперед сприяють різноманітні форми та методи роз’яснювальної роботи: практикуми, семінари, проведення «гарячих ліній», на яких найбільше надходить запитань щодо адміністрування податків: ПДВ, спрощена система оподаткування, податку на доходи фізичних осіб та інші.

Наразі триває робота щодо виявлення та попередження фактів незаконного формування та відшкодування з бюджету ПДВ, руйнування схем мінімізації, залучення до оподаткування тіньового сектору економіки.


За деcять місяців 2012 року до Державного бюджету мобілізовано 1297,2 млн.грн. платежів, з яких податку на прибуток 11,4 млн.грн.; податку на додану вартість 16,3 млн.грн, що на 6,3 млн.грн. більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Від плати за користування надрами Державний бюджет отримав 39,5 млн.грн. Сплата даного податку в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року зросла на 2,1 млн.грн. або на 5,6% (37,6 млн.грн.).

У народі кажуть, громада – велика сила. А щоб громада почувалася господарем на власній землі, потрібен передусім економічний розвиток. Податкове сприяння йому є одним із пріоритетів у роботі керівного складу інспекції. Отож, додаткові кошти, мобілізовані до бюджету, сприяють реальному оновленню та реформуванню життя місцевої громади.

Шановні платники податків! Сплачуйте податки своєчасно та в повному розмірі і від цього буде залежати добробут кожної родини та майбутнє наших дітей.


Програма лібералізації державної податкової політики.

На виконання доручення Президента України Віктора Януковича зараз розробляється програма лібералізації державної податкової політики. Особлива увага приділятиметься думці малого та середнього бізнесу в регіонах, у тому числі малих міст та територій. Всі пропозиції будуть проаналізовані з огляду на регіональну специфіку та систематизовані.

Завдання на сьогодні – збір пропозицій щодо вдосконалення функціонування податкової системи з огляду на регіональну специфіку та фіксування тих проблемних моментів із адмініструванням податків, що виникають на місцях. Всі пропозиції будуть проаналізовані з огляду на регіональну специфіку та систематизовані.

Задля отримання та розгляду всіх побажань, на першому поверсі Роменської ОДПІ встановлено скриньку «Для пропозицій та побажань». Сформовані ідеї будуть направлені до Державної податкової служби України. Також свої зауваження щодо лібералізації державної податкової політики можна надавати на електронну поштову скриньку, розміщену як на веб-порталі ДПС України так і на сайті ДПС в Сумській області.


Нові ціни на горілку

Кабінет міністрів України схвалив збільшення мінімальних оптово-роздрібних цін на алкогольну продукцію. Про це йдеться в постанові Кабміну від 7 листопада 2012р.

№ 1017 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957».Постанова набирає чинності через 15 днів з дня опублікування.

Відповідно до документа, з цього моменту, мінімальні роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчану продукцію підвищаться на 8,4% (до 142,5 грн за літр 100-відсоткового спирту), в результаті чого мінімальна вартість пляшки горілки 0,5 л збільшиться до 28,5 грн (нині 26,1 грн).

Вартість пляшки коньяку (бренді) збільшиться до 38,9-49,4 грн залежно від зірок (нині 33,1-41,1 грн).Роменська ОДПІ

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa