Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 25 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
 
 
10.05.2017
 
Курсанти Національної академії СБУ представили виставку картин «Невидима варта» та виставу-реквієм «Війна без строку…» у Сумах

У рамках всеукраїнського благодійного туру Служба безпеки України презентувала в Сумах виставу-реквієм «Війна без строку...» та виставку картин «Невидима варта», присвячені пам’яті загиблих співробітників спецслужби.

Вшанувати загиблих воїнів прийшли представники органів державної влади та місцевого самоврядування, керівники правоохоронних структур, ветерани та учасники антитерористичної операції, студенти місцевих вишів, учні шкіл, а також батьки Героя України полковника Олександра Аніщенка – Григорій Миколайович та Зінаїда Миколаївна, його дружина Алла та дочка Марія.

Ректор Національної академії СБУ Сергій Кудінов зазначив, що цей благодійний захід відбувається в день пам’яті Олександра Аніщенка, який героїчно загинув три роки тому під Слов’янськом. Він запевнив, що колектив Академії зробить все, щоб пам'ять про Олександра та всіх загиблих колег жила вічно, оскільки українці мають знати правду про життя і подвиг бійців невидимого фронту – Героїв спецслужби.

Присутні ознайомилися з експозицією виставки картин «Невидима варта», яку презентувала автор - співробітниця Академії СБУ Леся Шиденко. Вона, разом із донькою створила шістнадцять портретів Героїв, які загинули за Україну.

Вистава-реквієм «Війна без строку...» у виконанні курсантів Академії стала зворушливою розповіддю про самовідданий подвиг кожного загиблого співробітника СБУ.

Голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко та ректор Сумського державного університету Анатолій Васильєв подякували колективу Академії СБУ за виставу та виставку картин, які не залишили байдужими жодного учасника заходу.

Керівник УСБУ у Сумській області Владислав Косинський також висловив вдячність ректору та курсантам Академії за започаткований ними захід, який надає змогу громадянам нашої держави дізнатися про кожного з загиблих Героїв та вшанувати їхню пам'ять благодійними справами.

Кошти, зібрані під час благодійного заходу, передано до Центрального госпіталя Військово-медичного управління СБ України .
Прес-група УСБУ в Сумській області
 
 
 
09.02.2017
 
Про роботу консультаційних пунктів цивільної оборони

З розвитком цивілізації людина намагається уберегти себе від тих чи інших природних незгод : лютих зимових морозів, повеней, буревіїв, посух, тощо. Але в той же час в рази збільшується ризик виникнення катастроф техногенного характеру. Чого тільки варті аварія на Чорнобильській АЕС, землетрус в Японії, цунамі в Індонезії, землетруси в Італії.

Раз за разом ми дізнаємось про сходження з рейок залізничного складу з небезпечними для життя хімікатами, про викиди в атмосферне повітря небезпечних отруйних речовин, виявлення небезпечних боєприпасів, використання смертельно небезпечного хлору на очисних спорудах, не менш небезпечного аміаку на м‘ясокомбінатах. Хтось розбив термометр або люмінесцентну лампу, «енергозберігайку», що містить пари ртуті. В дорожньо-транспортних пригодах майже щодня гинуть люди, а при своєчасній допомозі життя постраждалих можливо спасти!

З цією метою було прийнято розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 09.11.2011 № 739 «Про створення та організацію роботи консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при житлово-експлуатаційних організаціях та сільських (селищних) радах області», розпорядження міського голови від 16.12.2011 № 222 «Про консультаційні пункти з питань цивільного захисту при підприємствах по обслуговуванню житлового фонду» та розпорядження міського голови № 165 від 25.10.2012 «Про проведення огляду-конкурсу на кращу навчальну матеріально-технічну базу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту». Відповідно, при всіх «ЖЕКах» було обладнано консультаційні пункти цивільного захисту населення, де на стендах в доступній формі викладено алгоритм дій жителів нашого міста при виникненні тих чи інших небезпек нашого сьогодення.

Завдяки наданої інформаційної допомоги Роменським навчально-консультаційним пунктом з питань цивільного захисту (керівник Каплун М.І,), консультаційні пункти забезпечені нормативною базою, пам‘ятками про дії при тих чи інших надзвичайних ситуаціях, методичними рекомендаціями.

Варто виокремити роботу консультаційного пункту при ПП «Марс» - керівник Лисенко Віри Петрівна та керівника навчально-консультаційного пункту, головного інженера підприємства Лисенко Володимира Петровича.
 
 
 


Відпрацювали всі завдання при ліквідації надзвичайних ситуацій
 
Відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 22.12.2015 року № 602-ОД «Про основні напрямки підготовки і завдання цивільного захисту області на 2016 рік», в період з 26 по 27 жовтня 2016 року були проведені командно-штабні навчання з ланками територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту м. Ромни.

Тема навчання: Дії органів управління ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту при ліквідації наслідків стихійного лиха на об’єктах життєзабезпечення, локалізації осередків виливу хімічно небезпечних речовин та захворювання тварин».

26.10.2016 під головуванням секретаря міської ради Валерія Мицика та голови Роменської РДА Валерія Білохи проведене сумісне засідання міської та районної комісії з питань ТЕБ та НС щодо підготовки пропозицій та прийняття рішень по доведеній інформації про виникнення НС.

Після поставлених завдань та ввідних здійснені практичні відпрацювання питань щодо дій органів управління та формувань цивільного захисту з ліквідації аварій на системах життєзабезпечення та проведення рятувальних та інших невідкладних робіт на території ПП «Рось»(Роменський молочний комбінат); житловий будинок по бульвару Свободи, 22; карантинні заходи – с.Перехрестівка.

На центральній площі здійснений огляд місцевої мобільної групи оперативного реагування на надзвичайні ситуації щодо готовності до дій за призначенням.

Проведені комплексні об’єктові навчання та тренування на об’єктах господарської діяльності, День цивільного захисту у ЗОШ № 7, та практичне відпрацювання щодо ліквідації надзвичайної ситуації під час вибуху та пожежі в будинку.
 
 
За повідомленням відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення
 
 
 
 
 
У зв’язку з підвищенням терористичної загрози в Україні та введенням «жовтого» рівня терористичної загрози в Сумській області, відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Роменської міської ради, разом з начальником навчально-консультаційного пункту м. Ромни закликає мешканців міста дотримуватись правил поведінки при терористичній загрозі та при виникненні теракту.

Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:

При виявлення на вулиці, у громадському транспорті або вагоні потягу, підозрілих об’єктів(нічийні пакети, сумки, ящики) ні в якому разі не намагайтесь заглянути в середину та відійдіть від об’єкту на безпечну відстань. В найкоротший термін повідомте про знахідку відділ поліції, за номером 102.
Дії під час перестрілки:
- якщо стрілянина застала Вас на вулиці, відразу ж ляжте на живіт закривши голову руками й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам’ятники, бетонні стовпи, бордюри або канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне вибухонебезпечне;

- вжийте заходів для порятунку дітей, при необхідності прикрийте їх своїм тілом;

- якщо в ході перестрілки ви перебуваєте в будівлі – ляжте на підлогу як найдальше від вікон.
Якщо Ви потрапили в заручники:
- беззаперечно виконуйте всі вказівки терористів;

- у присутності терористів не виражайте своє невдоволення, не робіть різких рухів, утримайтеся від плачу й стогонів;

- при погрозі використання зброї, без різких рухів лягайте на живіт, закриваючи руками голову, подалі від вікон, застекленних дверей, проходів та сходів;

- використайте будь-яку можливість для порятунку;

- постарайтеся запам’ятати прикмети терористів та їх поплічників і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.

Миттєве реагування при вчиненні терористичного акту
 
На базі Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України в с. Гаї Роменського району 15.05.2016 проходили спільні навчання загонів швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України (Сумської, Луганської, Харківської та Київської областей) та рятівних підрозділів Міжрегіонального центру, спрямованих на напрацювання навичок при взаємодії між загонами, ознайомлення із стандартами діяльності рятівних підрозділів та бригад екстреної медичної допомоги.

«Сьогодення вимагає від нас миттєвого реагування на будь-які виклики: природні явища або злочинні дії. Щодня маємо бути напоготові. Зараз же можна із впевненістю сказати — ми готові до таких ситуацій, що якраз продемонстрували наші рятівники під час проведення цих навчань. Варто додати, що майже увесь особовий склад, який був задіяний у навчаннях, має за плечима й бойовий досвід, який вони отримали під час проведення антитерористичної операції на сході країни», зазначив секретар Роменської міської ради Валерій Мицик.

Близько 100 чоловік різних служб у найкоротший термін з’явилися на умовному місці теракту, погасили пожежу, винесли поранених та надали екстрену медичну допомогу. Аварійно-рятувальний підрозділ Товариства Червоного Хреста на виклик прибув зі службовими собаками, що дало змогу досягти швидкого результату.
 

За повідомленням відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення


Шановні мешканці міста! 
Попереджаємо про різке пониження температури повітря з 22.01.2016. Просимо протягом тижня обмежити перебування на холоді та виїзд автотранспорту.  За повідомленням штаба з надзвичайних ситуацій. 
 

Оголошення!                       

Шановні мешканці міста! У зв’язку з погіршенням погодних умов просимо обмежити виїзд автотранспорту. Суб’єктів господарювання просимо вчасно проводити очищення території від снігу та льоду.
 

 

В Ромнах запрацювали пункти обігріву
У зв’язку з погіршенням погодних умов та значним зниженням температури, а також з метою організації заходів щодо попередження випадків переохолодження, в нашому місті функціонують 8 пунктів обігріву, а саме:
 
№ з/п
Найменування установи (організації або закладу)
Адреса
Контактний телефон
1
ДПРЧ-14 УДСНС України у Сумській області
м. Ромни, вул. Гетьмана Мазепи, 5
2-15-45
2
Управління праці та соціального захисту населення Роменського міського виконавчого комітету
м. Ромни, бульвар Шевченка, 8
5-17-06
3
Роменська ЦРЛ
м. Ромни, бульвар Московської, 24
2-24-26
4
Міжрегіональний центр швидкого реагування ДСНС в Сумській області
м. Ромни, вул. Маяковського, 64
7-10-50
5
ВАТ «СУМИОБЛАВТОТРАНС» Роменська Автостанція
м. Ромни, вул. Горького, 89
2-22-10
6
Полтавська дирекція залізничних перевезень
м. Ромни, вул. Горького, 91
2-25-88
7
Роменський міськрайонний центр зайнятості населення
м. Ромни, вул. Луценка, 2
2-26-84
8
Територіальний центр соціального обслуговування(надання соц. послуг) Роменської міської ради
м. Ромни, вул. Луценка, 19
2-15-08
 
за повідомленням відділу з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa