Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 6 липняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Архів


 

26.07.2016

Розгляд звернень

Роменською місцевою прокуратурою за І півріччя 2016 року

Упродовж першого півріччя 2016 року до Роменської місцевої прокуратури надійшло 313 звернень громадян, з них розглянуто та вирішено 178 звернення. 

Новим Законом України «Про прокуратуру» №1698 від 14.10.2014, який набрав чинності 15.07.2015 визначено, що прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді.

Також, зазначеним вище Законом внесено зміни до Закону України «Про звернення громадян», якими виключено статтю 29 даного Закону та, відповідно, позбавлено органи прокуратури повноважень щодо нагляду за дотриманням законодавства про звернення громадян.


В той же час позбавлення прокуратури функції так званого загального нагляду не зменшило кількості надходження звернень з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів. Це стало причиною того, що 131 звернення, скеровано за належністю до інших органів влади, органів державного нагляду та контролю, органів місцевого самоврядування.

З питань досудового розслідування вирішено 104 звернення. Майже кожне друге стосувалось оскарження дій та рішень слідчих органів внутрішніх справ (тепер – Національної поліції України). Значна їх кількість надійшла від заявників в порядку ст. 60 Кримінального процесуального кодексу України.

Упродовж першого півріччя 2016 року прокурорами місцевої прокуратури здійснено особистий прийом 124 громадян, з них особисто керівником Роменської місцевої прокуратури – 23.


Не дивлячись на це, на адресу Роменської місцевої прокуратури продовжує надходити значна кількість звернень громадян з проханнями про сприяння у реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомленнями про порушення чинного законодавства, тощо.


У зв’язку із цим, Роменська місцева прокуратура інформує про наступні можливі шляхи захисту громадянами своїх законних прав, свобод та інтересів.


По-перше, в Україні існує низка державних органів, які відповідно до законів «Про Кабінет міністрів України» та «Про центральні органи виконавчої влади» уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у відповідних сферах. Вони мають право розглядати скарги, заяви і пропозиції громадян; вживати необхідних заходів для їхнього розв’язання; консультувати громадян з відповідних питань.


По-друге, ст. 59 Конституції України та Законом України «Про безоплатну правову допомогу» у випадках, передбачених законом, кожному гарантується право на правову допомогу, що повністю або частково надається за рахунок коштів державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.


По-третє, відповідно до ст. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом. При цьому кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.


Злочини проти власності перебувають на постійному контролі місцевої прокуратури.

Слід констатувати, що грабежі та розбої є найбільш тяжкими злочинами проти власності, оскільки посягають не лише на чуже майно, але й на життя чи здоров’я потерпілого. Характерною рисою злочинів цього виду є підвищена суспільна небезпека та резонанс, що виникає у зв’язку з відкритим, незаконним, насильницьким нападом на особу з метою заволодіння майном, що часто вчиняється в умовах очевидності.

Так, на території Роменського району з початку 2016 року вчинено 3 грабежі та 1 розбій (2 грабежі протягом аналогічного періоду 2015 року). Натомість, у місті Ромни, за вказаний період часу, вчинено 4 грабежі (у порівнянні за аналогічний період 2015 року злочинцями вчинено 13 грабежів та один розбійний напад), по двох з яких досудове розслідування завершено, обвинувальні акти спрямовано до суду, винні особи засуджені.


Кримінологічна характеристика вчинених на території міста грабежів свідчить про те, що в більшості випадків вони вчиняються особами без попередньої підготовки до вчинення злочинів, мають корисливі мотиви та мету незаконного збагачення.


Не менш резонансними злочинами проти власності, в сучасних реаліях, є незаконне заволодіння транспортними засобами.


Протягом першого півріччя 2016 року, у порівнянні з першим півріччям 2015 року, зменшилась кількість злочинів – незаконних заволодінь транспортними засобами, 10 проти 12 фактів вчинення вказаних злочинів відповідно.


Причинами вчинення таких видів тяжких злочинів, як грабежі, розбої та незаконні заволодіння транспортними засобами є, насамперед, прагнення злочинців до швидкої та легкої наживи.


Способи вчинення злочинів вказаної категорії є різноманітними, і злочинці обирають у кожному конкретному випадку той чи інший спосіб залежно від конкретних обставин. При цьому, способи вчинення даних злочинів відрізняються більшою зухвалістю.


Не дивлячись на те, що у 2016 році у порівнянні з 2015 роком спостерігається позитивна тенденція до зменшення кількості тяжких злочинів проти власності, актуальним завжди залишатиметься питання своєчасного попередження їх вчинення, забезпечення ефективного досудового розслідування, викриття і покарання винних осіб.


Зменшення рівня злочинності вищезазначених видів злочинів проти власності, враховуючи їх специфіку, можливо досягти, у тому числі, завдяки їх профілактиці та попередженню.


В даному випадку, здійснення ефективних заходів профілактики злочинів можливе лише за умов тісної взаємодії правоохоронних органів із засобами масової інформації, які в свою чергу можуть підвищити правосвідомість населення, зменшити рівень віктимної поведінки, наголосити на неприпустимості нехтування простими правилами власної безпеки та донести до пересічного громадянина, що попередити злочин завжди краще, легше і безпечніше ніж намагатися припинити його.


Прокурор Роменської місцевої прокуратури                            В. Криштоп


07.06.2016

На Сумщині СБУ викрила «підпільне» виробництво спирту

Незаконне виробництво спирту викрила Служба безпеки України спільно з фіскальною службою у Конотопському районі Сумщини.

Посадовці одного з державних підприємств, що не має ліцензії на виробництво підакцизних товарів, організували підпільне виробництво етилового спирту. Продукція виготовлялася під виглядом технічної рідини, вивозилася з території заводу та реалізовувалася.


Правоохоронці затримали два автомобілі, водії яких намагалися вивезти з території заводу понад 40 тонн спирту.


Вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.


Прес-група УСБУ в Сумській області

 

06.06.2016

ПРАЦІВНИКИ РОМЕНСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ, ЯКІ ПРИЙМАЛИ УЧАСТЬ У АНТИТЕРОРИСТИЧНІЙ ОПЕРАЦІЇ, ОТРИМАЛИ СТАТУС УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ 


Відповідне посвідчення вручив кожному тимчасово виконуючий обов’язки начальника Роменського відділу поліції Сергій Башкіров під час урочистого зібрання в актовій залі.

В присутності особового складу тимчасово виконуючий обов‘язки начальника відділу поліції Сергій Башкіров відзначив заслуги перед Батьківщиною поліцейських-бійців та вручив посвідчення учасника бойових дій дев’ятьом працівникам Роменського відділу поліції, які, виконуючи свої службові обов’язки, захищали державний суверенітет, територіальну цілісність та безпосередньо приймали участь в проведенні антитерористичної операції на сході нашої країни.

«Приємно та радісно вручати такі посвідчення, коли всі живі та здорові, - зазначив Сергій Башкіров. – Дякую за мужність, героїзм, виявлені вами під час протистояння агресору у зоні АТО. Впевнений, що ваші родини вами пишаються, а посвідчення учасника бойових дій є тому підтвердженням. Ви гідно виконали свій службовий обов’язок. Слава Україні!»

Гучними оплесками бійців привітали і їх колеги, які по завершенню заходу побажали їм доброї вдачі, міцного здоров‘я, родинного затишку та миру. Після чого хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять воїнів, які віддали життя за Україну.ПОЛІЦІЯ РОЗШУКУЄ БЕЗВІСНО ЗНИКЛУ 89-РІЧНУ ПЕНСІОНЕРКУ


 
Роменські поліцейські встановлюють місце знаходження безвісті зниклої Яременко Єфросинії Тимофіївни, 1927 року народження, жительки м. Ромни. Літня жіночка пішла з дому 2 червня, і до цього часу додому так і не повернулась.

Про зникнення 89–річної старенької до поліції повідомив її син, який близько 08:00 годині ранку дізнався про її зникнення від своєї доньки, що проживає разом з бабусею. Спочатку близькі намагались самостійно знайти пенсіонерку, та коли пошуки не дали ніяких результатів, звернулись до поліції.

Для розшуку пенсіонерки був залучений кінолог зі службовим собакою, який і вивів правоохоронців на ринок, де, нажаль, слід було втрачено.

Наразі працівники поліції по факту зникнення пенсіонерки відкрили кримінальне провадження та проводять всі необхідні розшукові заходи, спрямовані на розшук старенької.

Жінка була одягнена: в рожеву кофту з довгим рукавом, спідницю синього кольору в клітинку (або плаття синього кольору), коричневі шкарпетки та великі калоші чорного кольору.

Прикмети: на вигляд 90 років, зріст 170см, повної тілобудови, спина згорблена, волосся сиве, зав’язане в «гульку», пересувається за допомогою двох палиць.

Працівники поліції звертаються до всіх небайдужих громадян, які володіють будь якою інформацією, що допоможе в розшуку літньої жінки, повідомити до Роменського відділу поліції за телефонами (05448) 2–12-30, 2-12-31, або в найближчий до вас відділок поліції на лінію «102».

 

У РОМНАХ ПОЛІСМЕНИ "НА ГАРЯЧОМУ" ЗАТРИМАЛИ КРАДІЯ КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ЛЮКУ


Скоївши злочин, 31-річний раніше судимий чоловік планував збути «здобич» у найближчому
металоприймальнику. Проте довести задумане до кінця йому завадили поліцейські, які помітили та відразу затримали злодія.

Під час патрулювання вулиць нічного райцентру, інспектори з нагляду за дорожнім рухом помітили перехожого з важкою ношею в руках. Чоловіка зупинили та перевірили.

Як з’ясувалось, 31-річний житель міста, що раніше вже був засуджений за шахрайство, ніс кришку каналізаційного люка, яку щойно поцупив на сусідньої вулиці. Затриманий пояснив, що злочин не планував. Йдучи вулицею, помітив просто під ногами металеву річ, яку й вирішив «прибрати до рук», аби потім її продати.

Наразі відносно підозрюваного слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). За скоєне йому загрожує до п’яти років ув’язнення.ЛЮБИТЕЛЬ "ДУРМАН-ТРАВИ" ЗБЕРІГАВ НАРКОТИКИ У КАМІНІДвадцять грамів речовини, схожою на марихуану, зберігав удома 21-річний роменчанин. «Знахідку» працівники поліції направили на експертизу. Якщо фахівці підтвердять її наркотичний вміст, юнак постане перед судом.

ДоспівробітниківРоменського відділу поліції надійшла інформація про те, що 21–річний житель міста може буди причетним до вчинення тяжкого злочину, а, окрім того, - ймовірно зберігає вдома викрадені речі.

Відтак, отримавши всі відповідні санкції, полісмени завітали до молодого чоловіка додому. Проте огляду дав дещо інший, не зовсім очікуваний результат.

У вітальній кімнаті будинку, в декоративному каміні,розшуковці виявили картонний коробок, в якому господар зберігав речовину рослинного походження, що зовні схожа на марихуану, загальною вагою близько 20 грамів. Виправдовуючись, молодик пояснив, що коноплю знайшов, а додому приніс, аби згодом «спробувати».

Наразі вилучене правоохоронці направили на експертизу, а відносно підозрюваного відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 309 Кримінального кодексу України (незаконне зберігання наркотичних засобів), санкція якої передбачає покарання у вигляді обмеження волі до трьох років.

Інформація за посиланням npu.gov.ua

Сектор комунікації ГУНП в Сумській області

 

23.05.2016
Роменські полісмени встановлюють причину нічного загорання в гаражах 
В Ромнах поліцейські встановлюють причину нічної пожежі в результаті якої згоріло вісім гаражів, три автомобілі та інше майно, яке зберігали там потерпілі. За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження.

О 2:50 на лінію «102» надійшло повідомлення про те, що в м. Ромни за магазином «Коржівський» виникла пожежа. На місце події прибула слідчо-оперативна група.


З’ясувалось, що по вул. Аптекарська (Луценка) виникла пожежа. Вогонь охопив відразу декілька гаражів. В результаті вогняне лихо знищило вісім гаражів, три автомобілі та все, що знаходилось в середині згорілих будівель.


Наразі по даному факту поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна) та проводять подальші слідчі дії по встановленню причини загорання. Повна сума збитку з’ясовується.


Сектор комунікації ГУНП в Сумській області

19.05.2016

СБУ запобігла контрабанді бурштину до Росії

На міжнародному пункті пропуску «Бачівськ» на Сумщині Служба безпеки України спільно з митниками запобігла спробі контрабанди до Російської Федерації 13 кілограмів бурштину.

«Сонячне каміння» правоохоронці вилучили у мешканця Рівненщини, який приховав його під пакунками з їжею у салоні власного мікроавтобуса.


Складено протокол про порушення митних правил. Тривають оперативно-слідчі дії.Прес-група УСБУ в Сумській області


На Сумщині СБУ затримала на хабарі дільничного інспектора

Служба безпеки України спільно з прокуратурою та поліцією викрила на хабарництві дільничного інспектора одного з відділів поліції Сумської області.

Старший лейтенант вимагав чотири тисячі гривень з місцевого мешканця за непритягнення до кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу.


Правоохоронці затримали здирника в одному з сіл під час отримання хабара.


Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.


Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення інших можливих фактів вимагання хабарів дільничним.


Прес-група УСБУ в Сумській області

 

 

 

 

27.04.2016

СБУ затримала на хабарі начальника районного військкомату

Співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою викрили на хабарництві начальника одного з районних військових комісаріатів Сумщини.

Військовий комісар вимагав п'ятнадцять тисяч гривень у представника  місцевого держпідприємства за непроведення мобілізації в установі. У держструктурі мобілізації підлягали тридцять чоловік. Правоохоронці затримали підполковника у робочому кабінеті під час отримання всієї суми хабара.


Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.  


Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення інших можливих фактів вимагання хабарів підполковником.


За повідомлення УСБУ в Сумській області

11.04.2016

CБУ продовжує викривати шахрайські схеми виплат соцдопомоги

На Сумщині співробітники Служби безпеки України викрили факти незаконних виплат особам, які видавали себе за вимушених переселенців.

Двадцять громадян, використовуючи фальшиві документи, майже рік отримували соціальну допомогу. Насправді всі вони проживали на тимчасово окупованих територіях так званих "ДНР/ЛНР". Шахрайська схема завдала збитків державі на понад двісті тисяч гривень.

Співробітники спецслужби встановили, що до підроблення документів причетні посадовці однієї з селищних рад Краснопільського району.


Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 (підроблення офіційних документів) Кримінального кодексу України.


Тривають оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації шахрайської схеми.


За повідомленням УСБУ в Сумській області

 

01.04.2016

На Сумщині СБУ викрила «підпільне» виробництво бензину

У Роменському районі Сумщини співробітники Служби безпеки України спільно з фіскальною службою викрили два підпільні міні-заводи з незаконного виробництва бензину з краденої нафти.

У приватних садибах двох мешканців сіл Великі Бубни та Ведмеже правоохоронці виявили більше ніж 3,5 тонни нафтопродуктів та обладнання для замаскованого зберігання і переробки сировини.


Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 185 та ч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу України.


Триває досудове розслідування.Прес-група УСБУ в Сумській області

11.02.2016

Заходи щодо протидії корупції на територіях, що підпадають під юрисдикцію Роменської місцевої прокуратури

Органами прокуратури на територіях, що підпадають під юрисдикцію Роменської місцевої прокуратури, упродовж 2015 року, вжито ряд заходів щодо протидії корупційним проявам.


Проводячи на початку року заходи координаційного характеру, прокурорами визначено пріоритетні напрямки спрямування зусиль правоохоронців, в тому числі узгоджено спільні заходи з викритття, припинення та розслідування корупційних правопорушень.


Упродовж року прокурорами спрямовано до суду обвинувальні акти у двох кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення.


Так, прокуратурою Лебединського району спрямовано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом привласнення державних грошей в сумі 14,8 тис. грн. шляхом зловживання службовим становищем начальником відділення поштового зв’язку с. Малий Вистороп підприємства «Укрпошта» Рот Ю.В., за результатами судового розгляду якого постановлено обвинувальний вирок. Заподіяні державі збитки засудженою добровільно відшкодовані в сумі 1,3 тис. грн., позов підприємства задоволений на суму 13,5 тис. грн.


Роменською міжрайонною прокуратурою до суду надіслано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом привласнення коштів Роменського КХП ДП ДАК «Хліб України» шляхом зловживання службовим становищем, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України. Вжиті заходи цивільно-правового характеру для відшкодування заподіяної злочином шкоди в сумі 45,5 тис. грн.


Загалом органами прокуратури складено та надіслано для розгляду в суди 10 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.


Судами розглянуто дев’ять справ з накладенням на правопорушників адміністративних стягнень у вигляді штрафів, зокрема:


за ст. 172-4 КУпАП – порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності – 1 особу;


за ст. 172-6 КУпАП – порушення вимог фінансового контролю – 2 особи;


за ст. 172-7 КУпАП – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів – притягнуто 6 осіб.


До адміністративної відповідальності притягнуто 6 депутатів місцевих рад, 1 сільського голову, 1 керівника комунального підприємства та 1 посадовця райдержадміністрації.


За територіями правопорушників притягнуто до відповідальності: 3 – у Роменському районі, 3 – у Лебединському районі, 2 – у Липоводолинському районі та 1 – у Недригайлівському районі.


Загалом судами на правопорушників накладено штрафів на суму 6460 грн. Розміри стягнень становлять від 170 грн. до 5100 грн.


За повідомленням Роменської місцевої прокуратури  
   


Про
роботу консультаційних пунктів цивільної оборониЗ розвитком цивілізації людина намагається уберегти себе від тих чи інших природних незгод : екстремальних морозів, повеней, буревіїв, посух, тощо. Але в той же час в рази збільшується ризик виникнення катастроф техногенного характеру. Чого тільки варті аварія на Чорнобильській АЕС, землетрус в Японії, цунамі в Індонезії… Раз за разом ми дізнаємось про сходження з рейок залізничного складу з небезпечними для життя хімікатами, про викиди в атмосферне повітря небезпечних отруйних речовин, виявлення небезпечних боєприпасів, використання смертельно небезпечного хлору на очисних спорудах, не менш небезпечного аміаку на м‘ясокомбінатах. Хтось розбив термометр або люмінесцентну  лампу, «енергозберігайку», що містить пари ртуті. В дорожньо-транспортних пригодах майже щодня гинуть люди, а при своєчасній допомозі життя постраждалих можливо спасти!


З цією метою було прийнято розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 09.11.2011 № 739 «Про створення та організацію роботи консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при житлово-експлуатаційних організаціях та сільських (селищних) радах області», розпорядження  міського голови від 16.12.2011 № 222 «Про консультаційні пункти з питань цивільного захисту при підприємствах по обслуговуванню житлового фонду» та розпорядження міського голови № 165 від 25.10.2012 «Про проведення огляду-конкурсу на кращу навчальну матеріально-технічну базу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту». Відповідно, при всіх «ЖЕКах» було обладнано консультаційні пункти цивільного захисту населення, де на стендах в доступній формі викладено алгоритм дій жителів нашого міста при виникненні тих чи інших небезпек нашого сьогодення.   


Завдяки наданої інформаційної допомоги Роменськими міськими курсами цивільної оборони (керівник Каплун М.І,), консультаційні пункти забезпечені нормативною базою, пам‘ятками про дії при тих чи інших надзвичайних ситуаціях, методичними рекомендаціями.


Варто відмітити роботу консультаційного пункту при  ПП «Марс» - керівника Лисенко Віру та керівника навчально-консультаційного пункту, головного інженера підприємства Лисенко Володимира.


За повідомленням надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення

                      

25.08.2015

Свято у Роменській виправній колонії №56
У Роменській виправній колонії №56 відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора та Дня незалежності України. На це свято завітав і секретар міської ради Володимир Книга. Багато теплих слів звучало на адресу пенітенціаріїв. Зокрема, Володимир Юрійович зазначив, що у РВК №56, де він свого часу працював, найкращі працівники і вони щодня це доводять своєю самовідданою працею.

Напередодні свята троє молодих співробітників Роман Шулежко, Ігор Воспитанник і Олександр Прядка прийняли урочисту присягу. Кращим працівникам Ігорю Полежаю та Миколі Ведмедю вручили грамоти.

Наприкінці заходу Володимир Книга привітав молодих пенітенціаріїв і, виходячи із власного досвіду, дав їм настанови.За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

15.05.2015

На Сумщині триває протидія хабарництву в лавах правоохоронців

На Сумщині з початку року за матеріалами СБУ затримано п’ятьох правоохоронців, яким повідомлено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди.

Зокрема, 16 квітня ц.р. співробітники СБУ у взаємодії з працівниками внутрішньої безпеки Управління МВС України затримали «на гарячому» заступника начальника райвідділу – начальника кримінальної міліції та старшого оперуповноваженого сектору карного розшуку райвідділу Управління МВС України в Сумській області під час одержання ними частини неправомірної вигоди у сумі 5 тис. 200 грн.

Встановлено, що незаконну грошову винагороду майор та старший лейтенант міліції вимагали та одержали за непритягнення кількох місцевих мешканців до кримінальної відповідальності за скоєння низки злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів та крадіжками металобрухту.

За матеріалами СБУ прокуратурою Сумської області розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

16 квітня ц.р. обом правоохоронцям повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та стосовно них обрано запобіжний захід - взяття під варту.

Управління СБ України в Сумській області закликає мешканців Сумщини у разі застосування щодо них будь-яких корупційних дій з боку працівників правоохоронних органів звертатися до Управління СБ України в Сумській області, за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 32, «лінія довіри» (0542-) 607-490 або 610-069. Мешканці районів Сумщини можуть звертатися безпосередньо до районних підрозділів Сумського обласного управління СБ України, розташованих у Глухові, Охтирці, Конотопі, Ромнах, Шостці.

Прес-група УСБУ в Сумській області

 

П А М’ Я Т К А


щодо дій громадян при виникненні підозри
застосування вибухових пристроїв

 

Злочини, які скоюються із застосуванням вибухових пристроїв, несуть у собі значну громадську небезпеку.

На жаль, більшість громадян поверхово сприймають проблему особистої безпеки, згадуючи про неї лише у випадках скоєння злочину відносно них, родичів чи знайомих.


Разом з тим, за висновками фахівців у більшості випадків трагедію можна було попередити за умови дотримання громадянами у повсякденному житті простих правил обережності.


Захист житла, офісу, майна


При наближенні до місць звичайного проведення часу (квартира, дача, офіс, кафе та ін.) необхідно звертати увагу на будь-які зміни обстановки, та на наявність:

-свіжих слідів риття грунту, штукатурення стін, пошкодження газонів;

-розкиданих предметів побутового вжитку (пакетів, коробок, сумок, валіз тощо);

-металевих, скляних банок з-під напоїв, продуктів, фарби;

-предметів з характерним звуком роботи годинникового механізму, індикаторними      лампами, вимикачем, дротами;

- під час руху не допускати з боку сторонніх осіб непередбаченого вручення будь-яких предметів (квітів, кореспонденції тощо).

При вході до приміщення


- провести огляд майданчиків і східців з метою можливої наявності вибухових пристроїв;

-
звернути увагу на зміну зовнішнього вигляду вхідних дверей, дверної коробки та замків;

- перевірити візуально стан предметів та їх присутність на звичайних місцях;

- двері відкривати повільно, перевіряючи можливість додаткового навантаження, при підозрі на його наявність відійти від них на безпечну відстань;

- при встановленні охоронної сигналізації в квартирі постійно перевіряти надійність її роботи і наявної там апаратури аудіо (відео) запису для фіксації можливих спроб закладення вибухових пристроїв.

Виходячи з приміщення, необхідно


- впевнитись у тому, що на сходинкових майданчиках відсутні сторонні предмети, спроможні створювати загрозу життю та здоров’ю;

- при спрацюванні дверного дзвоника і відсутності особи, що дзвонила, зателефонувати сусідам або знайомим з проханням перевірки ними зовнішнім оглядом вхідних дверей, сходинкових майданчиків на наявність там сторонніх предметів;

- відчиняючи двері на себе, знаходитись за ними і страхувати відхилення ланцюжком. При відчутті збільшення зусилля та наявності будь-яких звуків, терміново закрити двері та відійти від них.

При огляді автомобіля

Звернути увагу на наявність:

- ознак силового входу електродроту в салон, навколо дверей, вікон, багажника, люків, капоту, кришки бензобаку автомобіля;

-відбитків пальців чи інших слідів на багажнику, капоті чи ковпаках коліс;

-клейкої стрічки, шматків дроту, шпагату і т.п. на поверхні автомобіля;

-відбитків слідів взуття, заглиблень в грунті, залишених підйомним механізмом;

-грудок землі на поверхні, можливо викинутих з-під автомобіля;

-дротів і пристроїв прикріплених до кузова, двигуна, вентилятора, важільного механізму;

-сторонніх предметів у вихлопній трубі, горловині бензобаку, під бампером, крилами, карданом, двигуном, бензобаком, колесами, в салоні автомобіля на сидіннях, за заднім сидінням, під килимками;

-підозрілих шматків дроту чи зажимів, розміщених навколо акумулятора, електричних вимикачів на обладнанні, кондиціонері, очищувачі вітрового скла, та інших агрегатах;

-пакетів та конвертів, що можуть містити підривні чи запальні речовини;

під час посадки (висадки) в автомобілі звернути особливу увагу на зміну обстановки біля транспортного засобу і, в першу чергу, на каналізаційні люки, відливні труби, урни, а також на предмети, що викликають підозру на наявність вибухових речовин (пакунки, сумки, залишені в автомобілі тощо);

При підозрі щодо проникнення в салон автомобіля та виявлення там невідомих предметів та пристроїв, не сідати в автомобіль та самостійно не намагатись запускати двигун. Підозрілі предмети з місця не рухати, відійти на безпечну відстань та сповістити про це міліцію.

Під час слідування транспортними засобами


Для забезпечення особистої безпеки необхідно уважно оглянути салон, купе, каюту, інші місця тимчасового перебування з метою виявлення можливих вибухових пристроїв, а також предметів, що викликають підозру на наявність вибухових речовин (залишені пакунки, сумки, валізи тощо).

При отриманні поштових надходжень чи особистого отриманнях пакетів, бандеролей


Необхідно звернути увагу на:

-помітки “Відкрити тільки особисто”, “Особисто в руки” тощо;

-надмірну поштову оплату;

-ретельну упаковку кореспонденції;

-пакунок, що перев’язаний значною кількістю клейкої стрічки, шпагату тощо;

-нерівномірно або несиметрично розміщені там вкладення;

-еластичність упаковки, схожу на гуму, або навпаки незвичну громіздкість та міцність;

-надмірну вагу листа та іншої кореспонденції;

-незвичний запах або такий, що нагадує гуталін;

-наполегливі спроби посильного вручити передачу, кореспонденцію, посилку, букет квітів та інше особисто в руки.

При виявленні вибухового пристрою необхідно


- не порушуючи обстановки біля місця знаходження підозрілого предмету, здійснити невідкладні заходи щодо організації особистої безпеки та оточуючих;

- терміново повідомити по телефону “102” про виявлений вибуховий пристрій чи підозрілий предмет (назвати своє прізвище, домашню адресу, телефон, точне місце знаходження вибухового пристрою) та місце, де Ви чекатимете на прибуття працівників міліції;

- виключити можливість користування мобільним телефоном поблизу місця знаходження вибухового пристрою, тому що не виключена можливість керуванням його спрацюванням на відстані.

Необхідно нагадати, що своєчасне повідомлення органів внутрішніх справ про всі факти правопорушення або злочинного задуму, а також підозрілі дії невідомих осіб відносно Вас, підвищує ефективність роботи органів правопорядку і особисту безпеку.

Р Е К О М Е Н Д А Ц І Ї щодо дій населення з попередження та запобігання терористичних актів

 

 


25.02.2015

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ ЗАГРОЗІ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

 

До терористичного акту неможливо підготуватися заздалегідь, тому слід бути насторожі завжди. Слід виявляти особливу обережність на багатолюдних заходах з тисячами учасників, в популярних розважальних закладах, гіпермаркетах.

Звертайте увагу на підозрілих людей, предмети, на будь-які підозрілі дрібниці. Повідомляйте про все підозріле співробітникам правоохоронних органів.
Ніколи не приймайте від незнайомців пакети і сумки, не залишайте свій багаж без нагляду.
У сім'ї має бути план дій у надзвичайних обставинах, у всіх членів сім'ї повинні бути записані номери телефонів, адреси електронної пошти.
Необхідно заздалегідь призначити місце, де ви зможете зустрітися з членами вашої родини в екстреній ситуації.
У разі евакуації візьміть з собою набір предметів першої необхідності та документи.
Завжди дізнавайтеся, де знаходяться резервні виходи з приміщення.
У будинку необхідно зміцнити й опечатати входи в підвали та на горища, встановити домофон, звільнити сходові клітки і коридори від предметів, що захаращують ходи.
Потрібно організувати чергування мешканців вашого будинку, які будуть регулярно обходити будівлю, спостерігаючи, чи все в порядку, звертаючи особливу увагу на появу незнайомих осіб і автомобілів, розвантаження мішків і ящиків.
Якщо стався вибух, пожежа, землетрус, ніколи не користуйтеся ліфтом.
Намагайтеся не піддаватися паніці, що б не сталося, пам'ятайте, що паніка може спровокувати терористів і прискорити теракт, а також перешкодити владі запобігти злочинові чи зменшити його наслідки.
 
Як виявити терориста
Терористи, як правило, діють приховано, намагаючись не потрапляти на очі як правоохоронним органам, так і простим громадянам. Але їх діяльність цілком може здатися незвичайною або підозрілою. Якщо ознаки дивної поведінки не знаходять природного пояснення, негайно повідомте про це в силові структури. Будьте уважні, постарайтеся запам'ятати прикмети цих людей, відмінні риси їхніх облич, одяг, імена, клички, можливі шрами і татуювання, особливості мови та манери поведінки, тематику розмов і таке інше.
Не намагайтеся їх зупиняти самі, інакше ви можете стати їх першою жертвою.
 
 
 
На що необхідно звертати увагу
На підозрілих осіб, як правило непримітних, що не виділяються, але якимсь чином  дивакуватих.
На невеликі групи людей, що зібралися з певною метою, можливо агресивно налаштованих.
На що здаються або знімаються квартири, підвали, підсобні приміщення, склади, навколо яких спостерігається дивна активність.
На підозрілі телефонні розмови.
У випадку, якщо ви помітили підозріле, проявіть наполегливість у проясненні ситуації, при необхідності залучіть близьких і знайомих, сусідів. Деякі безтурботні громадяни можуть сказати, що це параноя. Ні, це пильність, прийнята у всіх розвинених країнах світу.
 
Рекомендації фахівців служб безпеки
Будьте особливо пильними і остерігайтеся людей, одягнених не по сезону. Якщо ви бачите влітку чоловіка, одягненого в плащ або товсту куртку - будьте особливо обережні - під таким одягом терористи найчастіше ховають бомби і вибухівку. Найкраще триматися від нього подалі і звернути на нього увагу співробітників правоохоронних органів.
Остерігайтеся людей з великими сумками, пакунками і валізами, особливо, якщо вони знаходяться в незвичному місці (наприклад, з валізою в кінотеатрі або на святі).
Незважаючи на те, що ця людина, швидше за все, виявиться туристом або торгівцем, все ж зайва обережність не зашкодить.
Намагайтеся віддалитися на максимальну відстань від тих, хто веде себе неадекватно, знервовано, злякано, озираючись, перевіряючи щось в одязі або в багажі.
Якщо ви не можете відійти від підозрілої людини, стежте за мімікою його обличчя. Фахівці повідомляють, що смертник, який готується до теракту, зазвичай виглядає надзвичайно зосереджено, губи щільно стиснуті, або повільно рухаються, як ніби читаючи молитву.
І стандартними рекомендаціями, якими, на жаль, найчастіше нехтують: ні в якому разі не піднімайте забуті речі: сумки, мобільні телефони, гаманці.
Ні в якому разі не приймайте від незнайомих осіб ніяких подарунків, не беріть речі з проханням передати іншій людині.
 
Поведінка у натовпі
Терористи часто вибирають для атак місця масового скупчення людей. Крім власне вражаючого фактора терористичного акту, люди гинуть і отримують травми ще і в результаті тисняви, що виникла внаслідок паніки. Тому необхідно пам'ятати наступні правила поведінки у натовпі:
Виберіть найбільш безпечне місце.
Воно повинно бути якомога далі від середини натовпу, трибун, сміттєвих контейнерів, ящиків, залишених пакетів і сумок, скляних вітрин, парканів та огорож.
У разі виникнення паніки обов'язково зніміть з себе краватку, шарф.
При тисняві треба звільнити руки від усіх предметів, зігнути їх в ліктях, застебнути одяг на всі гудзики.
Не можна хапатися за дерева, стовпи, огорожу.
Треба намагатися всіма силами утриматися на ногах.
У випадку падіння необхідно згорнутися клубком на боці, різко підтягти ноги, і постаратися піднятися по ходу руху натовпу.
Не привертайте до себе увагу провокуючими висловлюваннями і вигуками гасел.
Не наближайтеся до агресивно налаштованих особ і груп таких  осіб.
Не втручайтеся у сутички, які відбуваються.
Постарайтеся покинути натовп.
 
ЕВАКУАЦІЯ
 
Повідомлення про евакуацію може надійти не тільки у випадку виявлення вибухового пристрою та ліквідації наслідків скоєного терористичного акту, але й при пожежі, стихійному лихові і таке інше.
  Отримавши повідомлення від представників влади або правоохоронних органів про початок евакуації, дотримуйтесь спокою і чітко виконуйте їхні вказівки.
Якщо ви знаходитесь у квартирі, виконайте такі дії:
Візьміть особисті документи, гроші та цінності.
Вимкніть електрику, воду і газ.
Надайте допомогу в евакуації літнім і тяжко хворим людей.
Обов'язково закрийте вхідні двері на замок - це захистить квартиру від можливого проникнення мародерів.
Не допускайте паніки, істерики і поспіху. Приміщення покидайте організовано.
Повертайтеся в покинуте приміщення тільки після дозволу відповідальних осіб. Пам'ятайте, що від узгодженості і чіткості ваших дій залежатиме життя і здоров'я багатьох людей.
 
НАБІР ДЛЯ ВИЖИВАННЯ
У кожній сім'ї необхідно мати готовий і упакований набір предметів першої необхідності. Він може суттєво допомогти виживанню в разі екстреної евакуації або забезпечити виживання сім'ї, якщо лихо застало її в будинку.
Напевно він ніколи не знадобиться вашій родині. Але краще бути готовим до будь-яких несподіванок. Для пакування речей скористайтеся сумками, які застібаються на «блискавки», найкраще, водонепроникними. Комплект повинен бути максимально компактним, щоб його легко можна було захопити з собою.
Зразковий набір речей, які можуть забезпечити виживання, щонайменше протягом 72 годин.
Засоби особистого захисту: протигази з додатковими фільтрами, дитячі протигази, киснева маска, респіратори, ватно-марлеві пов'язки.
Аптечка, в әкій повинні бути: анальгін, ацетілсаліцілова кислота, гіпотермічній (охолоджуючій) пакет, сульфацил натрію, джгут кровоспинний, бинт стерильний, бинт нестерильний, атравматична пов'язка, лейкопластир бактерицидниј, серветки кровоспинни, розчин брил'янтової зелені, бинт еластичний трубчатий, вата, нітрогліцерін, валідол, пристрій для проведення штучного дихання, розчин аміаку, вугілля активоване, корвалол, ножиці, мультивітаміни.
Сухі продукти харчування.
Казанок.
Запас питтєвої води.
Туалетне приладдя.
Бензинова і газова запальнички.
Два ліхтарики з додатковими батарейками і лампочками.
Міцна довга мотузка.
Два ножа (з викидним і звичайним лезами).
Комплект столового приладдя.
Набір інструментів.
Намет.
Радіо з ручним живленням.
Дощовики, брезентовий костюм, нижню білизну, шкарпетки, капелюхи, сонцезахисні окуляри, рукавички, високі чоботи (краще гумові).
Свічки.
Голки, нитки.
Гачки для рибного лову і волосінь.
Сухе паливо.
 
СІМЕЙНИЙ ПЛАН ДІЙ
ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ ОБСТАВИН
У сім'ї треба розробити план дій при надзвичайних обставинах. У всіх членів сім'ї повинні бути номери телефонів, адреси електронної пошти.
Ці ж номери та адреси повинні бути у вчителів школи, де навчаються ваші діти, на роботі, у ваших родичів і близьких знайомих і т. Д.
Необхідно домовитися про те, кому телефонувати в екстреній ситуації. Краще всього вибрати родича, що живе в іншому кінці міста, тому що при теракті або при лихові в районі часто переривається зв'язок, внаслідок чого зателефонувати один одному неможливо.
Родичу, який живе в іншому районі, у разі лиха треба повідомити, де ви знаходитесь, чи все з вами в порядку.
Він передасть це членам вашої родини. Також необхідно призначити місце зустрічі, де ви зможете зустрітися з членами вашої родини в екстреній ситуації. У разі евакуації, обов'язково візьміть з собою ваш набір предметів першої необхідності та документи.
 
ПЕРША ДОПОМОГА У РАЗІ ПОРАНЕННЯ
У випадку, якщо ви отримали поранення, постарайтеся самі собі перев'язати рану хусткою, рушником, шарфом, шматком тканини.
Зупиніть кровотечу притисненням вени до кістковому виступу або накладіть пов'язку, що тисне, використовуючи для цього ремінь, хустку, косинку, смугу міцної тканини.
Надайте допомогу тому, хто поруч з вами, але в більш важкому становищі. Рани бувають різані, колоті, вогнепальні, опікові, укушені. Як правило, при пораненні відзначається кровотеча різної інтенсивності. Тому, надаючи першу допомогу, слід зупинити кровотечу.
При артеріальній кровотечі кров яскрава, червона, л'ється  з артерії фонтаном.
У випадку сильної кровотечі на кисті або передпліччі, необхідно максимально зігнути ліктьовий суглоб; при кровотечі біля стопи і гомілки - зігнути ногу в колінному суглобі.
При артеріальній кровотечі на стегні - накласти джгут (закрутку) на ногу нижче паху; на плечі - джгут трохи нижче плечового суглоба.
При венозній кровотечі кров витікає рівномірним струменем темного або майже чорного кольору. Для зупинки цієї кровотечі досить максимально підняти кінцівку і накласти тугу пов'язку.
Після зупинки кровотечі краї рани треба змастити розчином йоду або «зеленкою», прикрити рану марлевою серветкою або чистою тканиною і накласти пов'язку бинтом, шматком матерії або ременем.
Біль при пораненні може призвести до шокового стану потерпілого.
У цьому випадку, крім зупинки кровотечі необхідно:
покласти або посадити потерпілого так, щоб його руки і ноги були трохи підняті;
використовувати знеболюючі засоби;
закутати потерпілого, щоб забезпечити максимальне тепло.
При наданні першої допомоги у випадках поранення категорично не можна:
промивати рану;
витягувати будь-які сторонні тіла;
класти в рану вату, змочену йодом.
В екстрених випадках можна просто взяти шматок відносно чистої матерії (носова хустка, шматок сорочки і таке інше). Покласти його в рану і міцно притиснути рукою, тримаючи так під час транспортування до лікувального закладу.
На невеликі опікові рани слід накладати трьохшарову пов'язку, якщо можливо, змочену розчином фурациліну. Пов'язку необхідно прибинтувати до ураженого місця. Вона присохне, але відривати її не можна, вона буде сама відходити від рани по мірі заживання.
При пораненні в голову потерпілого укладають горизонтально, забезпечують спокій. Треба враховувати, що поранення в голову зазвичай супроводжує струс мозку.
Рану голови (виключаючи поранення обличчя) краще не чіпати. У разі отримання поранення в обличчя слід затиснути рану стерильним тампоном, серветкою або хусткою. Для порятунку життя людини, яка отримала поранення в голову необхідна кваліфікована медична допомога.
При пораненнях хребта постраждалого необхідно знерухомити і укласти. Після цього потерпілого не слід чіпати до прибуття медиків.
У разі зупинки дихання і серця потерпілому потрібно провести непрямий масаж серця і штучне дихання. Самостійне транспортування такого пораненого не рекомендується.
Надзвичайно небезпечні поранення в шию. Вони можуть ускладнюватися ушкодженням гортані й ушкодженнями хребта, а також сонних артерій.
У першому випадку постраждалого іммобілізують, а в другому негайно проводять зупинку кровотечі. Смерть від крововтрати при пораненні сонної артерії може наступити протягом 10-12 секунд.
Тому артерію перетискають пальцями, а рану негайно туго тампонують стерильним бинтом.
Транспортування такого потерпілого повинне здійснюватися як можна більше обережно.
При пораненнях в груди і живіт, для запобігання попадання повітря в плевральну і черевну порожнини необхідно накласти на рану повітронепроникну пов'язку, марлеву серветку обмазану борної маззю або вазеліном, шматок поліетилену, в крайньому випадку, щільно затиснути рану долонею.
Потерпілого необхідно посадити у напівсидяче положення.
Треба враховувати, що зупинка кровотечі утруднена.
 
ПОРАДИ ПСИХОЛОГА ПРИ ПОВЕДІНЦІ
В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ СИТУАЦІЯХ
Страх перед терористичним насильством, трапляється, абсолютно не сумірний реальному ризику піддатися нападу. У результаті з'являється постійне відчуття тривоги, яке може у відповідний момент перерости в жах, а він проявиться фізичної слабкістю, нерухомістю або панічною втечею.
Такий пригнічений стан ускладнює пошук виходу з екстремальної ситуації, викликає почуття безнадії, веде до відмови від активного опору, і навіть від боротьби за власне життя.
Проаналізуйте свою поведінку в екстремальній ситуації. Можливо, воно характеризується одним з таких ознак:
Дезорганізація поведінки може проявитися в несподіваній втраті раніше придбаних навичок, які, здавалося, були доведені до автоматизму. Деякі люди в звичайних умовах проявляють чудеса володіння різними прийомами самооборони, але в екстремальній ситуації раптом геть забувають про них.
Гальмування дій характеризується тим, що екстремальна ситуація може викликати стан ступору (заціпеніння).
Підвищення швидкості виражається в мобілізації всіх ресурсів організму на подолання екстремальної ситуації. При цьому спостерігається чіткість сприйняття і оцінки того, що відбувається, відбуваються адекватні ситуації дії. Ця форма реагування, звичайно ж, сама бажана, проте вона з'являється, як правило, тільки при наявності певних навичок і спеціальної підготовки.
Щоб діяти адекватно в екстремальній ситуації, постарайтеся по можливості слідувати наступному плану дій:
перш, ніж приймати якесь рішення, проаналізуйте ситуацію, в якій ви опинилися;
спробуйте, наскільки це буде можливо, оцінити людину, що протистоїть вам, звернувши увагу на її фізичні та психічні дані, настрій і можливі особливості в поведінці;
приведіть себе в стан, який дозволить вам не тільки діяти, але і думати;
визначте тактику своєї поведінки в залежності від усього обсягу інформації, що до вас надійшла і ведіть себе відповідно до неї.
Багато людей допускають одну з двох помилок - переоцінюють свої можливості, або сильно їх занижують. І те, і інше робить вас потенційною жертвою.
Отже, необхідно вміти розрізняти небезпеки дійсні та уявні, правильно оцінювати людей і контролювати себе. Нарешті. Сумний порада, але психологічно треба бути завжди готовим до застосування насильства, що вже саме по собі є ефективним засобом захисту. Головне правило - зрозуміти, в яку ситуацію ви потрапили, наскільки реальна загроза фізичного насильства, і чи можна її уникнути.
Ваше сприйняття буде, насамперед, залежати від того, де вам погрожують. Наприклад, якщо це ваша квартира, пам'ятайте, що той, хто загрожує, набагато гірше орієнтується в обстановці, яка вам добре знайома.
Якщо це приміщення, в якому господарем становища є загрозливий, саме по собі незнання обстановки в чомусь може сковувати ваші дії. Екстремальна ситуація може по-різному сприйматися і на вулиці. У темний час доби будь-яка загроза сприймається серйозніше, ніж вдень.
Важлива оцінка кількості людей, що реально загрожують вам. Характер взаємин між ними може підказати, хто в групі головний, чи вперше ці люди здійснюють напад, або вони діють як злагоджена злочинна група. При безпосередньому нападі слід приймати в розрахунок власні фізичні можливості.
Уникайте миттєвого реагування на напад насильницькими діями, особливо якщо злочинці озброєні.
У такому випадку краще не чинити опір, хоча це і не здається гідним виходом із ситуації. Практика показує, що той, який піддався нападу має більше шансів вижити, якщо визнає за злочинцем його перевагу. Перш, ніж що-небудь робити, слід зважити свої реальні можливості і можливі наслідки.
Постарайтеся не допускати паніки. Для цього необхідно змусити себе деякий час зберігати спокій, вільно і глибоко дихати. Якщо паніка виникла на вулиці, і немає інших загрозливих чинників, спокійно поясніть ситуацію і виведіть людей з небезпечного місця.
 
ЯК ПОВОДИТИСЯ ПРИ ТЕРАКТАХ
ПРИ ЗАХОПЛЕННІ В ЗАРУЧНИКИ
На жаль, ніхто з нас не захищений від ситуації, коли ми можемо опинитися в заручниках у терористів. Але все ж є декілька універсальних правил.
Постарайтеся дотримуватися спокою і не показувати свого страху. Не чиніть терористам опору, не намагайтеся вступати з ними в бесіду, не прагніть розжалобити їх або відговорити від виконання наміченого ними плану. Виконуйте їх вимоги і не реагуйте на їх дії щодо інших заручників.
Не порушуйте встановлених терористами правил, щоб не спровокувати погіршення умов вашого утримання. Не слід, наприклад, пробувати зв'язатися з рідними або правоохоронними органами. Якщо про це стане відомо вашим викрадачам, вони сприймуть це як непокору і, як мінімум, зроблять режим вашогоутримання більш жорстким.
Може наступити такий момент, коли турбота про стан власного духу і тіла стане здаватися вам безглуздою.
Тим не менше, в такій ситуації дуже важливо не забувати про особисту гігієну, робити фізичні вправи. Не можна дозволяти собі зосереджуватися на переживаннях.
Способів відволіктися існує чимало: намагайтеся придумати собі якусь гру, згадувати напівзабуті вірші, анекдоти і таке інше. Для віруючих великою підмогою є молитва.
Перебування в заручниках завдає психічну травму навіть вельми стійким людям. Звільнених нерідко обтяжують почуття провини і сорому, втрата самоповаги, різного роду страхи.
Пам'ятайте, що це нормальна для колишніх заручників реакція. Для повернення до нормального життя потрібно досить тривалий період.
Заручники зазвичай знаходяться в умовах різкого обмеження свободи переміщення і відсутності засобів зв'язку.
Вони не мають інформації про те, що відбувається у зовнішньому світі, як розвиваються події навколо захоплення. Це ускладнює прийняття рішень.
Якщо заручнику дозволили вступити в контакт з рідними, слід заспокоїти близьких і попросити прикласти максимум зусиль для звільнення. Також при розмові з родичами треба пояснити, якщо ви маєте таку інформацію, які вимоги викрадачів.
 
 
Рекомендації до дій при захопленні
Коли відбувається захоплення заручників слід пам'ятати, що:
Тільки в момент захоплення заручників є реальна можливість втекти з місця події.
Налаштуйтеся психологічно, що моментально вас не звільнять, але пам'ятайте, що звільнять вас обов'язково.
Ні в якому разі не можна кричати, висловлювати своє обурення.
Якщо почався штурм, необхідно впасти на підлогу і закрити голову руками, намагатися при цьому зайняти позицію подалі від вікон і дверних прорізів.
Тримайтеся подалі від терористів, тому що при штурмі по них будуть стріляти снайпери.
Якщо ви отримали поранення, головне - постаратися зупинити кровотечу, перев'язавши рану. Надайте допомогу тому, хто поруч, але в більш важкому становищі.
Не слід брати в руки зброю, щоб вас не переплутали з терористами.
Не старайтесь самостійно чинити опір терористам.
Якщо на вас повісили бомбу, потрібно без паніки голосом або рухом руки дати зрозуміти про це співробітникам спецслужб.
Фіксуйте в пам'яті всі події, які супроводжують захоплення. Ця інформація буде дуже важлива для правоохоронних органів.
 
Якщо в заручниках ваш родич
У випадку, якщо ви дізналися про захоплення близької людини, негайно телефонуйте в міліцію. До звільнення заручників підходять дуже серйозно, залучаючи професіоналів з МВС з їх унікальними технічними засобами. Попередня підготовка до операції триває від декількох годин до декількох днів. Це залежить від тієї швидкості, з якою бандити висувають свої вимоги, і від родичів жертви - наскільки швидко вони звернуться до міліції і як поведуть себе надалі. Справа ускладнюється, якщо родичі самостійно намагаються відкупитися від бандитів або ведуть «подвійну гру».
Коли шантажистами висунуті які-небудь вимоги, насамперед, переконайтеся, що заручник живий і неушкоджений. Побачитися із захопленим вам навряд чи дозволять, але поговорити з ним по телефону необхідно. При цьому злочинцям треба твердо дати зрозуміти, що ні про які переговори не може йти мова, поки ви не переговорите з родичем. Під час розмови необхідно переконатися, що на іншому кінці дроту дійсно та людина, про яку йдеться.
Можливо, зв'язок буде неякісний, але вам потрібно отримати інформацію від того, з ким ви говорите, яка доведе, що це дійсно ваш близький. Це також важливо, щоб переконатися, що ви розмовляєте з людиною, а не з магнітофонним записом. Пам'ятайте, що під час бесіди не можна навіть натяками намагатися отримати інформацію про те, хто захопив родича, і де його тримають. Ця непотрібна цікавість може коштувати заручнику життя.
Дуже важливий психологічний аспект вашої розмови. Вам треба заспокоїти заручника, пообіцявши вжити всіх можливих заходів, щоб звільнити його в найкоротші терміни. Поцікавтеся, як з ним поводяться, чи все в порядку з його здоров'ям. Переконайте родича в тому, що не варто вживати самостійних активних дій, щоб не загострити ситуацію.
Після того, як ви переконалися в тому, що говорите дійсно зі своїм близьким, уважно вислухайте вимоги терористів. Незалежно від того, якими будуть ці вимоги, постарайтеся попросити про тимчасову відстрочку. Мотивуйте це прохання, наприклад, відсутністю в даний час фінансових коштів, або можливості виконати платіж. Якщо переговори проходять при особистій зустрічі, попросіть повторити її, якщо по телефону - передзвонити. Врахуйте, що отримана вами відстрочка буде зовсім незначною. За цей час вам слід терміново вирішити, що робити: або виконати умови шантажистів, або звертатися в правоохоронні органи.
Якщо ви зважилися звернутися за допомогою до фахівців, необхідно робити це відразу, оскільки і розробка плану операції, і узгодження ваших дій зі спецслужбами, і підготовка групи захоплення потребують часу. Найкраще поставити до відома спецслужби по телефону, так як злочинці можуть у цей час спостерігати за вами. Однак для страховки використовуйте не той телефон, на який вам дзвонили шантажисти.
Морально приготуйтеся, що при повторному дзвінку загарбники можуть заявити вам, що впевнені в тому, що ви дзвонили в правоохоронні органи за допомогою. Найчастіше злочинці всього лише намагаються взяти вас на переляк і змусити відмовитися від звільнення вашого близького за допомогою спецслужб. У цьому випадку відповідати «не дзвонили» треба чітко і ясно, щоб у загарбників не було й тіні сумніву щодо щирості вашої відповіді.
При підключенні до операції спецслужб виконуйте їхні вказівки, намагайтеся мінімально проявляти ініціативу. Дійте за розробленою і затвердженою схемою. І намагайтеся виторгувати додатковий час. Він дозволить більш якісно підготуватися до звільнення заручника. Якщо ви змушені зустрітися зі злочинцями, щоб передати їм те, що вони вимагають, добийтеся гарантій того, що заручнику нічого не загрожуватиме. Часто, отримавши шукане, терористи розправляються з заручником, щоб той не видав їх.
Найкраще, щоб під час передачі обіцяного терористам, ви змогли переконатися, що заручник вже доставлений в безпечне місце і йому нічого не загрожує. В крайньому випадку, це повинен бути взаємообмін. Зрозуміло, що саме викрадачі володіють ініціативою, проте ваша тверда поведінка в даному питанні тільки підвищить шанси на те, що ситуація вирішиться благополучно. Як тільки ви передали необхідну вимогу шантажистам, постарайтеся якомога швидше зникнути з місця зустрічі і відірватися від злочинців.
 
 
 
Психологія заручника
Опинившись в заручниках, людина спочатку не може повірити в те, що це сталося. Те, що сталося здається йому поганим сном, однак, незважаючи на це, потрібно відразу починати суворо дотримуватися правил, які дозволять вам зберегти життя і здоров'я - і своє, і чуже.
Під час захоплення важливо не втратити розум. У деяких випадках, коли ви стали заручниками, може виникнути некерована реакція протесту проти скоєного насильства. У такому випадку людина кидається бігти, навіть коли це безглуздо, кидається на терористів, бореться, намагається вихопити у бойовиків зброю. Бунтівного заручника терористи, як правило, вбивають, навіть якщо не планували вбивств і розраховували тільки шантажувати влади.
Після першого такого вбивства ситуація змінюється. Вина терористів перед законом зросла - вони вже відчувають себе приреченими і озлоблюються. У свою чергу заручники, побачивши свою цілком імовірну долю, отримують найсильнішу психічну травму. Їх психіку починає руйнувати жах.
У випадку, якщо ви вже захоплені, і можливість бігти, яка, як правило, є тільки в перший момент, пропала, не потрібно проявляти ніякої активності. Терористи, як правило, знаходяться в стані сильного стресу. Нерідко багато з них вперше опиняються в такій ситуації, їхня нервова система перенапружена, а психіка працює на межі. Вони теж бояться, і їх страх виливається в агресію.
Активна поведінка заручників може налякати терористів, і у відповідь вони проявлять жорстокість. Чим менше у них страху, тим менше буде і агресії. На кожен значний рух, який ви збираєтеся провести, слід просити дозволу. Якщо хтось із заручників, навіть з найкращих спонукань, проявляє активність, його необхідно заспокоїти, утримувати, не давати кричати і лаятися.
З перших днів у заручників починається процес адаптації - пристосування до абсолютно ненормальних умов існування. Однак дається це ціною психологічних і тілесних порушень. Швидко притупляються гострота відчуттів і переживань, таким чином, психіка захищає себе. Те, що обурювало або приводило у відчай, сприймається, як буденність. Головне при цьому остаточно не втратити людську подобу. Як утриматися?
Багато експертів відзначають, що ті нещасні люди, з якими в заручниках опинилися їхні діти, як правило, виявляються позбавлені від розпаду особистості і втрати людського обличчя. По можливості не замикайтеся в собі, постарайтеся придивитися до інших людей, з'ясувати, чи не потрібна комусь допомога. Навіть дрібниця - розумний погляд, слово підтримки - сприятиме тому, що між вами виникне контакт. Якщо людина відчуває підтримку, і їй, і всім, хто поруч з ним, стає легше. Це перший крок до вашого спасіння. Зверніть увагу на людей, які впали в ступор: не намагайтеся вивести їх з цього стану - краще, якщо буде можливість, нагодувати їх, напоїти, допомогти влаштуватися зручніше.
Тим не менш, заручникам, як правило, не вдасться уникнути апатії та агресивності, що виникають у них досить скоро. Якщо умови утримання суворі, то вже через кілька годин хтось із заручників починає злобно лаятися з сусідами, іноді навіть зі своїми близькими. Така агресія допомагає знімати емоційне перенапруження, але разом з тим виснажує людину.
Апатія - це теж спосіб звільнитися від страху і відчаю. Але й апатія нерідко переривається спалахами безпорадної агресивності. Повністю цього не уникнути.
Тим не менш, можна і необхідно уникати пробудження садизму - прагнення в «праведному гніві» покарати кого-небудь слабкого, дурного, який потрапив в ситуацію  зі своєї вини, або робить щось не те, або не так.
Остерігайтеся приєднуватися до проявів садизму своєрідних лідерів, які можуть виділитися з числа заручників - психологічні наслідки цього можуть переслідувати вас довгі роки.
Заручники іноді можуть здійснити ще одну серйозну помилку. У свідомості людини може виникнути уявлення, що все не настільки жахливо, і треба тільки, з одного боку, зрозуміти терористів, а з іншого - сльозами розбудити в них співчуття.
Однак це шкідлива ілюзія. Симпатії до терористів можуть стати вашим першим кроком до зради по відношенню до інших заручників і розпаду особистості. Не думайте, що хоч на хвилину бойовики при цьому стануть сприймати вас якось по-новому. Ситуація, в якій ви опинитеся, стане, за великим рахунком, ще жахливішою.
Постійна загроза життю і усвідомлення своєї безпорадності можуть призвести до розвитку  інших явищ. Може здаватися, що ви чуєте звуки начебто розпочатого штурму, голоси відсутніх людей, бачите щось дивне в темряві. Однак це не ознака божевілля, а розлад, який пройде не пізніше ніж через два тижні після звільнення.
 
Після звільнення
Як відзначають фахівці, іноді не тільки люди, що побували в заручниках, а й свідки терористичних атак потребують допомоги психологів. Щоб полегшити повернення до нормального життя і перших і других, їх родичам і знайомим рекомендується дотримуватися таких правил.
Не можна робити вигляд, що нічого не сталося, але не слід і докучати розпитуваннями.
Не слід намагатися швидко переключити увагу потерпілого на щось інше. Людина повинна віддавати собі звіт в тому, що з ним дійсно щось трапилося, повинна висловити свою реакцію.
Навіть якщо людина каже, що вона у повному порядку, це може означати, що нерозв'язана психологічна проблема просто йде вглиб і потім обов'язково проявиться знову.
Не заважайте людині «виговоритися». Не потрібно її зупиняти, навіть якщо вона знову і знову розповідає свою історію по черзі всім членам сім'ї і знайомим.
Під час розповіді заохочуйте вираження почуттів. Якщо оповідач починає плакати - не зупиняйте його, дайте виплакатися. При цьому краще обійняти людину, дати йому фізично відчути, що поруч з ним - близькі люди.
Чоловіки в таких випадках часто висловлюють свою реакцію у вигляді гніву. Не заважайте вихлюпнути цей гнів. У такому випадку дуже корисно, коли людина жестикулює, тупотить, або б'є кулаками подушку.
Не можна надовго залишати постраждалого одного, дозволяючи йому замикатися в собі.
 
ІІ. ЯК ПОВОДИТИСЯ ПІД ЧАС РАПТОВО АРТОБСТРІЛУ
Якщо ви почули свист снаряду (він схожий більше на шерех), а через 2-3 секунди - вибух, відразу падайте на землю.
Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили достатньо безпечну відстань.
Проте наступний снаряд полетить ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко і уважно озирніться навколо: де можна сховатися надійніше?
У випадку, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї - слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку будівель і споруд та лягти на землю.
Озирніться і очима пошукайте більш надійне укриття неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху.
Якщо перші вибухи застали вас в дорозі на власному автомобілі - не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу - ви ніколи не будете знати, в який бік перенесеться вогонь, і чи не почнеться далі обстріл, скажімо, з мінометів.
Крім того, бензобак вашого авто додає небезпечного ризику вибухнути та спалахнути. Тому знову-таки: негайно зупиняйте машину і швидше шукайте укриття.
Не підходять для укриття:
Під'їзди будь-яких будівель, невеликі прибудовані споруди. Від багатоповерхових і багатоквартирних будинків взагалі слід відбігати хоча б на 30-50 метрів.
Місця під різною технікою (скажімо, під вантажівкою або під автобусом).
Звичайні ЖЕКівські підвали будинків. Вони абсолютно не пристосовані для укриття в часі авіанальотів або ракетно-артилерійських обстрілів (йдеться про слабкі перекриття, відсутність запасних виходів, вентиляції тощо). Є великий ризик опинитися під масивними завалами. Захаращення таких підвалів тягне ризик миттєвої пожежі або задимленості.
Ніколи не слід ховатися зовні під стінами сучасних будівель! Нинішні бетонні «коробки» не мають ні найменшого запасу міцності і легко розсипаються (або «складаются») не тільки від прямого попадання, а й навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик зсувів і завалів.
Не можна також ховатися під стінами офісів і магазинів: від вибухової хвилі зверху буде падати багато скла; це не менш небезпечно, ніж металеві осколки снарядів.
Іноді люди інстинктивно ховаються серед будь-яких штабелів, у місцях, закладених контейнерами, заставлених ящиками, будматеріалами і т.п. (вступає в справу підсвідомий рефлекс: сховатися так, щоб не бачити нічого).
Ця помилка небезпечна тим, що навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети і речовини: виникає ризик опинитися серед раптової пожежі.
Часом люди зі страху стрибали в річку, в ставок, фонтан і т.д. Вибух бомби або снаряда у воді навіть на значній відстані дуже небезпечні: сильний гідроудар і, як наслідок - важка контузія.
 
Можна ховатися в таких місцях:
У спеціально обладнаному бомбосховіщі (якщо пощастило). Від звичайного ЖЕКівського підвалу бомбосховіще відрізняється товстим надійнім перекриттям над головою, системою вентиляції та наявністю двох (і більше) виходів на поверхню.
У підземному переході.
У метро (ідеально підходить).
У будь-якій канаві, траншеї або ямі.
У широкій трубі водостоку під дорогою (не варто лізти занадто глибоко, максимум на 3-4 м).
Вздовж високого бордюру або фундаменту огорожі;
У дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав 2 виходи).
У підземному овочесховищі, силосній ямі і таке інше.
В оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаражу або станції технічного обслуговування.
У каналізаційних люках поряд з вашим будинком, це дуже хороший тайник, але чи вистачить у вас сил швидко відкрити важку залізяку?
Важливо також, щоб це була саме каналізація або водопостачання - ні в якому разі не газова магістраль!.
У ямах - «воронках», які залишилися від попередніх обстрілів або авіанальотів.
У гіршому випадку - коли в полі зору немає укриття, куди можна перебігти одним швидким кидком - просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками!
Переважна більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі грунту або асфальту, тому осколки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.
Отже, загальне правило: ваше укриття повинно бути хоч мінімально поглибленим і, разом з тим, повинен перебувати подалі від споруд, які можуть обрушитися на вас зверху при прямому влученні, або можуть спалахнути.
Ідеальний захист має траншея або канава (подібна окопу) глибиною 1-2 м на відкритому місці.
Сховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Відкрийте рот - це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда чи бомби. Не панікуйте.
Займіть свою психіку чимось. Можна рахувати вибухи: знайте, що максимум після 100-го вибуху обстріл точно закінчиться. Можна спробувати подумки рахувати хвилини.
По-перше, це відволікає. По-друге, так ви зможете орієнтуватися в ситуації: артилерійський обстріл не триває вічно, максимум - двадцять хвилин, авіаналіт - значно менше.
У наш час не буває довгих бомбардувань, великі групи бомбардувальників не застосовуються.
Після закінчення обстрілу (бомбардування), залишаючи місце притулку, не давайте собі розслабитися.
Тепер вся ваша увага має бути сконцентрована собі під ноги! Не піднімайте з землі ніяких незнайомих вам предметів: авіабомба, ракета або снаряд могли бути касетними!
Бойові елементи часто розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках - від найменшого руху або дотику. Вся увага - дітям і підліткам: не дайте їм підняти що-небудь з-під ніг!
 
За повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

 25.02.2015

Правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв
 
Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:
 
 - предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;
 
 - наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;
 
- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);
 
 - наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
 
 - предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.
 
 Найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях масового перебування людей. Тому, якщо ви побачили підозрілий предмет на вулиці:
 
 - негайно зателефонуйте до Служби порятунку за номером 101 або у відділення міліції за номером 102;
 
 - попередьте перехожих про можливу небезпеку;
 
 - очікуючи на прибуття рятувальників, огородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100 м). Для огородження скористайтеся будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо.
 
 Якщо ви перебуваєте у громадському транспорті та інших місцях скупчення людей вам необхідно бути особливо уважними та дотримуватись таких правил:
 
 - Звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки чи інші предмети, у яких можуть бути заховані саморобні вибухові пристрої.
 
 - У разі виявлення підозрілого предмета негайно кнопкою виклику водія, переговорним пристроєм чи іншим способом повідомте про знахідку водія чи правоохоронців.
 
 - Не відкривайте знайдені пакети чи сумки, не чіпайте їх та повідомте людей довкола про можливу небезпеку.
 
 Категорично забороняється:
 
- торкатися предмету і пересувати його;
 
 - користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
 
 - заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;
 
 - торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
 
 Якщо лиха не вдалося оминути і стався вибух, дуже важливо не втратити контроль та не піддаватися паніці.
 
 - Спробуйте заспокоїтися та уточнити ситуацію.
 
 - Ні в якому разі не користуйтеся відкритим вогнем.
 
 - Зі зруйнованого приміщення слід виходити обережно, не торкаючись пошкоджених конструкцій та дротів.
 
 - При задимленні обов’язково захистіть органи дихання змоченою хусткою, шматком тканини чи рушником.
 
 - По можливості та наявності необхідних знань і навичок надайте першу домедичну допомогу постраждалим.
 
 - Дочекайтеся прибуття представників аварійно-рятувальних служб та у подальшому дійте за їх вказівками.
 
 - Якщо вибух стався у громадському транспорті, вам необхідно, насамперед, виконувати всі команди водія чи команди, які оголошуються дистанційно.
 
 Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків, пов’язаних з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки. Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.
 
 При виявленні підозрілого предмета, негайно повідомте про це Службу порятунку за номером 101 та правоохоронні органи за номером 102.
 

За повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

 16.02.2015

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ

УВАГА! ТЕРОРИСТИЧНИЙ АКТ!

 

ТЕРОРИЗМ - це метод, за допомогою якого організована група або партія прагне досягти проголошеної нею мети через систематичне використання насильства.

ОСНОВНІ ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ МОЖЛИВОГО ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ:

▪ не торкайте у вагоні поїзда або на вулиці безхазяйні пакети (сумки). Повідомите про знахідку співробітників міліції;

▪ у присутності терористів не виражайте своє невдоволення, утримайтеся від різких рухів, плачу й стогонів; ▪ при погрозі застосування зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, подалі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;

▪ у випадку поранення рухайтеся;

▪ використайте будь-яку можливість для порятунку;

▪ постарайтеся запам'ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.

ДІЇ ПІД ЧАС ПЕРЕСТРІЛКИ:

▪ якщо стрілянина застала Вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам'ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль - не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під'їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;

▪ вжийте заходів для порятунку дітей, при необхідності прикрийте їх своїм тілом.

▪ якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку - укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу.

За матеріалами навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області

Відділ з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення

 04.02.2015

Оповіщення населення Сумської області на випадок виникнення надзвичайних ситуацій

 

Захисні споруди (протирадіаційні укриття) м. Ромни

 13.08.2014

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ЗА СИГНАЛАМИ ОПОВІЩЕННЯ

 

Через загострення ситуації на кордоні та сході країни Виконавчим комітетом Роменської міської ради вживаються попереджувальні заходи щодо інформування жителів м. Ромни в разі виникнення надзвичайних ситуацій, в тому числі військової загрози.

       
Оповіщення населення про надзвичайні ситуації у м. Ромни здійснюється шляхом вмикання електросирен, вуличних гучномовців, силами провідного радіозв‘язку. Якщо безперервно (понад 3 хвилини) звучить сирена – це сигнал «Увага всім!». У зв‘язку з цим:

- ввімкніть і слухайте радіо (дротове), державні канали українського телебачення та чекайте інструкцій щодо наступних дій;

 

- зберіть необхідні ліки, документи (паспорт, військовий квиток, свідоцтво про народження), коштовності, продукти на декілька днів, речі, що можуть вам знадобитись в разі оголошення евакуації (вірогідність оголошення евакуації м. Ромни вкрай низька);
 

- зберігайте спокій, уникайте паніки, надавайте допомогу дітям, інвалідам, людям похилого віку;
 

- якомога щільніше зачиніть вікна і двері, наберіть запас води;
 

- в разі радіоактивної чи хімічної загрози завісити щільно зачинені двері і вікна вологим рядном чи простирадлом, або спуститись в найближче протирадіаційне укриття  чи будь-яке заглиблене приміщення (підвал, погріб, тощо);
 

- перед виходом з будинку вимкніть електрику, газ, систему опалення, загасіть груби.

      

Адресу найближчої захисної споруди можна дізнатись, пред‘явивши паспорт, у консультаційних пунктах цивільного захисту населення при житлово-експлуатуючих підприємствах (КП «Житло-Експлуатація»,вул. Кірова,14, ПП «Марс», вул.Гетьмана Мазепи, 51, ПП «Наш дім», вул.. Базарна площа, 10, ПП «Житло-Сервіс» бул. Шевченка, 65). Там же можна отримати консультації щодо дій у разі надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

     

З питань навчання посадових осіб підприємств, установ та організацій просимо звертатись до Роменських міських курсів цивільного захисту за адресою: м. Ромни, вул. Луценка,3, тел. 2-13-48.

 

Детальна інформація щодо правил поведінки та дії населення в надзвичайних ситуаціях воєнного характеру

 
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту
населення виконавчого комітету Роменської міської ради


 

 
 
 

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa