Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 30 травняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

На сторожі правопорядкуУ 2004 році наказом Міністра внутрішніх справ України день 18 червня був офіційно затверджений Днем дільничного інспектора міліції.

Тож, 18 червня секретар міської ради Микола Сергійович Цецюр привітав дільничних інспекторів міськвідділу міліції. 

«Глибокої поваги заслуговує професія дільничного міліціонера. Зміцнення правопорядку, захист прав та інтересів, життя і гідності громадян, профілактика злочинів та правопорушень, а також їх розкриття - це основне завдання дільничного. У будь-який час доби звертаються до вас громадяни з усіх питань, які виникають у повсякденному житті», - зазначив секретар міської ради у зверненні до працівників органів внутрішніх справ. 

За сумлінне виконання службових обов’язків, самовіддану плідну працю в органах внутрішніх справ, досягнення вагомих результатів у роботі, високий професіоналізм п’ять дільничних отримали відзнаки Виконавчого комітету Роменської міської ради:

старший дільничний інспектор міліції сектора ДІМ Роменського МВ, майор міліції Мазур Костянтин Васильович
старший дільничний інспектор міліції сектора ДІМ Роменського МВ, майор міліції Браташ Євген Олексійович
старший дільничний інспектор міліції сектора ДІМ Роменського МВ, майор міліції Приходько Сергій Анатолійович
дільничний інспектор міліції сектора ДІМ Роменського МВ, капітан міліції Мироненко Роман Олександрович
дільничний інспектор міліції сектора ДІМ Роменського МВ, капітан міліції Вовк Павло Миколайович

За інформацією відділу внутрішньої політикиДопоможіть знайти людину!

24.03.2011 року Шкільов Денис Юрійович, 10.02.1984 р.н., мешканець м.Ромни, вул.Руденка, 8-б кв.30, пішов з дому на роботу і не повернувся.

ПРИКМЕТИ РОЗШУКУВАНОГО: на вигляд 25-28 років; зріст 175-180 см.; худорлявої тілобудови; волосся світло-русяве; очі світлі.
БУВ ОДЯГНЕНИЙ: в спортивну куртку чорного кольору з білими вставками на рукавах; джинси чорного кольору; кросівки чорного кольору; в’язану шапку чорного кольору.

Усім, кому відомо місцезнаходження розшукуваного, прохання зателефонувати на номер: (05448)-2-12-88, 2-11-06, 2-12-30, 2-12-31 або 102. Конфіденційність гарантуємо.

Начальник Роменського МВ
УМВС України в Сумській області Яровий Ю.М.
Найбільш розповсюдженою є помилкова думка про те, що тільки неврівноважені люди можуть стати наркоманами. В цілому, ніхто не схвалює наркоманію, але існують наркомани, із всіх соціальних верств населення, у яких наркотична залежність виникла при порівняно безвинних обставинах. Пустотливий настрій може призвести до вживання наркотику також, як і бажання «вловити кайф» прилюдно, напр., на дискотеці або в компанії. 

В таких випадках наркотик легко здобувається, тим паче, що вживається разом з особами, яких знають і яким довіряють. Проте, їм довіряти не слід, тому що вони мають за мету, втягнути нових клієнтів, щоб заробити гроші на наркотик, вкрай необхідний самому.
Небезпека наркоманії залежить від виду спожитого засобу і очікувань, які будуть після вжитого. Спосіб, тривалість вживання і кількість прийнятого наркотику також відіграють свою роль. 

Слідувало б мати на увазі те, що звикання до наркотиків відбувається набагато швидше, чим, наприклад звикання до алкоголю чи нікотину. Відступ можливий, поки ще не сформувалась залежність. 

Зважаючи на ці причини слідувало б рішуче відмовитись вже від першої спроби. Тому, що навіть одна спроба може бути стартом до наркоманії. Замість цього слід найти в собі мужність і звернутись за консультацією до нарколога.
Є наркотики, які роблять людину залежною тільки психічно, але є такі, які роблять людину залежною і фізично. Психічна залежність триває довше, але не завжди усвідомлюється наркоманом.
Таким чином, невірно вважати те, що небезпечні тільки ті наркотики, які викликають фізичну залежність.
Психічна залежність значить, що тільки за допомогою наркотику можливо відновити духовну рівновагу, тримати під контролем свої нерви. Коли він уже не може без засобу збуджуючої або придушуючої дії. 

Якщо при вживанні наркотиків настає і фізична залежність, це без сумніву ще гірше, так як в додаток до психічного потягу вживати наркотики додається фізичне страждання. Припинивши вживати наркотики, наркомани відчувають сильні страждання при « ломці».
Після настання фізичної залежності потяг наркомана націлений виключно на те, щоб всілякими методами здобути наркотик.
Наслідок вживання наркотиків є розлад особистості, втрата інтелекту, психічні хвороби і повна психічна деградація.
Найбільш розповсюдженими в Україні наркотичні речовини-мак і макова соломка, конопля, кодеїн, морфін; психотропні речовини - ЛСД, алобарбитал. 

Безперечно, наркотизм-негативне соціальне явище.
Наркоман - це кризовий тип, людина яка зникає з життя. Наркоман - соціальний аутсайдер, особистість з низькими пристосовуючи ми здібностями, яка не здатна боротись з проблемами в сім’ї, роботі, навчанні, особистому житті, через мірно відданий своєму оточенню. Тому, батьки, прагніть виховувати у дітей критичність та самостійність, вміння поборотись за «життя». Намагайтесь допомогти дітям в складних ситуаціях, інакше їм «допоможуть» інші.
За поточний період 2011 року Роменським МВ виявлено 39 фактів незаконного обігу наркотиків, з них по 18 - ти порушено кримінальні справи. Збут наркотиків 3 кримінальних справ, зберігання - 15 КС.
За 4 місяці 2011 року на облік поставлено 20 осіб. Взагалі на обліку знаходиться 181 осіб. 


Заступник Роменського міжрайонного прокурора
радник юстиції Д.М.Шкеть


Помічник начальника по взаємодії з
громадськістю та ЗМІ Роменського МВ Н.М.Войтенко 

 

 

 Увага! Розшук злочинців!

Увага! Розшукуємо неплатників!

Розшук осіб даної категорії перш за все спрямований на захист прав та свобод громадян, законності, безпеки громадян від протиправних посягань.
Так , за звітний період цього року знаходилось у розшуку 11 неплатників аліментів. Станом на 01.03.2011 року сектором ГІРФО Роменського МВ УМВС України розшукано 7 неплатників аліментів .
По Роменському МВ УМВС України в Сумській області станом на 01.03.2011 року знаходяться у розшуку 4 неплатники аліментів : 

1.Овчаренко Артур Олександрович, 1972 р.н., ур. м.Ромни Сумської області . Останнє місце проживання – м.Ромни , 1 пров. Гвардійської , 12 . Можливе місце знаходження - невідомо. 

2.Бойко Альона Мизайлівна, 1981 р.н., ур. м.Ромни Сумської області. Останнє місце проживання – м.Ромни , вул. Ліньова , 12 . Можливе місце знаходження - невідомо. 

3. Дюкарев Олексій Валерійович, 1973 р.н., ур. м.Кемерово Росія . Останнє місце проживання – м.Ромни , вул. Луценко , 19. Можливе місце знаходження - невідомо. 

4. Небогін Валерій Володимирович, 1965 р.н., ур. м.Шебекіно Бєлгородської області Росія . Останнє місце проживання – м.Ромни , вул. Ліньова , 25 . Можливе місце знаходження - невідомо .
Шановні громадяни ! Якщо Вам відомо місце перебування , роботи , чи будь-яка інша інформація стосовно вищевказаних розшукуваних , просимо повідомити до паспортної служби Роменського МВ. Будемо вдячні Вам за будь-яку інформацію стосовно вказаних розшукуваних .Завідувач сектору ГІРФО
Роменського МВ УМВС
України в Сумській області Дмитренко О.Б.
Увага! Крадіжки мобільних телефонів!

За поточний період 2011 року порушено 4 кримінальні справи по крадіжкам та грабежам мобільних телефонів, 1 з них розкрито, але нажаль деякі з них залишаються нерозкритими. Грабіж мобільного телефону – є актуальною проблемою сьогодення. В основному грабежі мобільних телефонів скоюються у жінок та неповнолітніх.

Загальні рекомендації, за допомогою яких Ви маєте можливість перешкодити злочинцю в скоєнні злочину.
- Будьте уважними до збереження своїх речей, зберігайте їх у більш недоступних місцях;
- Ви повинні обходити темні провулки і парки, краще ходити по освіченій і живій вулиці;
- Якщо на вас напали голосно звати на допомогу;
- Зверніть увагу на особливі прикмети злочинця, і як найшвидше заявіть в міліцію;
- Цілий ряд нападів на жінок заключається в спробі вирвати сумочку з рук. Носіть сумочку на ремні через плече, прижавши її під рукою;
- Слідкуйте, щоб сумочка була не на тому плечі, що зі сторони вулиці, щоб грабіжники не змогли її вихватити;
Співробітники міліції висловлюють свою подяку громадянам , які допомагають в розкритті злочинів, шановні громадяни Ваша участь дає змогу в більш швидкому і якісному розкритті. 

Якщо Вам, що не будь відомо про злочини, які скоєні або скоюються, просимо зателефонувати за т.102, 2-12-30, 2-12-31, будемо Вам вдячні. Конфіденційність гарантуємо.

Помічник начальника відділу
по вазємодії з громадськістю та ЗМІ
Роменського МВ УМВС
України в Сумській області Войтенко Н.М. 

ПАМ'ЯТКА: Як не стати об'єктом злочинних зазіхань


Шановні друзі!

- У вечері, по можливості, не ходіть поодинці. Коли все-таки треба пізно повертатися, зателефонуйте рідним чи знайомим, щоб вони зустріли вас у під'їзді, поблизу будинку чи на зупинці.
- Уникайте безлюдних, неосвітлених місць.
- Коли на Вас напали, голосно кличте на допомогу.
- Сідаючи в таксі чи випадковий автомобіль, зверніть увагу на його номерний знак. Не показуйте водію, що у вас в гаманці значна сума грошей.
- Не давайте хуліганам спровокувати себе. Уникайте зневажливих висловлювань на їх адресу. Залишайтеся спокійним, об'єктивним та виваженим.
- Для самооборони користуйтеся засобами, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи, але пам'ятайте, що застосовувати їх треба з урахуванням вітру і лише у великих приміщеннях.

НАВЧІТЬ ДІТЕЙ БЕЗПЕЦІ

Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити чогось протиправного.
Не давайте дітям великі суми грошей, золоті речі.
Завжди цікавтеся, з ким дружить Ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами.
ДІТЯМ СЛІД :
- завжди говорити, куди вони йдуть,
- вчасно приходити додому (у визначений батьками час), ніколи не затримуватися на вулиці самим,
- уміти за зовнішністю відрізнити тих людей, у яких можуть бути злі наміри, нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків,
- не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб указати дорогу,
- не приймати дарунків без дозволу батьків,
- голосно кричати і, якщо є можливість, утікати, коли хтось має намір застосувати силу,
- розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися,

ТЕЛЕФОН ДОВІРИ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКВІДДІЛУ УМВС УКРАЇНИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ 2-12-30

ЧЕРГОВА ЧАСТИНА 102, 2-12-31

Запрошуються на навчання особи чоловічої статі

Бажаєш навчатися в найпотужніших центрах відомчої освіти та науки України?
Хочеш стати взірцем підготовки правоохоронців та правознавців нової генерації, високого професіоналізму, бездоганного несення служби та формування в очах громадськості образу захисника правопорядку нового століття, пріоритетом якого є захист прав та свобод громадян?
Тоді - це саме для тебе! 

Молодих українських юнаків до себе на навчання запрошує одинадцять вищих учбових закладів системи МВС України: 

1. Харківський національний університет внутрішніх справ;
2. Київський національний університет внутрішніх справ;
3. Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ;
4. Запорізький юридичний інститут державного університету внутрішніх справ;
5. Луганський державний університет внутрішніх справ;
6. Кіровоградський юридичний інститут ХНУВС;
7. Кримський юридичний інститут ХНУВС;
8. Одеський юридичний інститут ХНУВС;
9. Херсонський юридичний інститут;
10. Донецький юридичний інститут;
11. Академія внутрішніх військ України. 

Обери для себе свій заклад! Вибери факультет, де ти зможеш себе повністю реалізувати, і вперед, до мети! Для тебе та твоїх друзів - факультет підготовки кадрів кримінальної міліції, факультет підготовки кадрів для підрозділів боротьби з економічною злочинністю, факультет підготовки кадрів громадської безпеки, факультет внутрішніх військ. 

Всі цивільні особи складають вступні іспити за програмою загально освітніх шкіл. Обов’язковими є іспити з фізичної культури, основ правознавства, української мови.
Для осіб, що закінчили навчальний заклад з медаллю приємний сюрприз – на них чекає лише екзамен з фізичної культури та співбесіда з правознавства. 

Служба в Збройних силах України за час навчання зараховується автоматично.
Студенти забезпечуються житлом, відмінники гарантовано отримують стипендію та відпустку. Курсанти живуть насиченим культурним та спортивним життям, відвідують гуртки художньої самодіяльності, грають в КВН, здобувають перемогу в численних творчих конкурсах та фестивалях.
Якщо у вас виникли питання з вступу до навчальних закладів системи МВС, звертайтеся до Роменського МВ, вул.Коржівська, 107., каб №34 та № 41. Тел.: 2-11-66

Заступник начальника – начальник СКЗ
Роменського МВ УМВС України в
Сумській області В.Є. Науменко
Шановні жителі м.Ромни та Роменського району !

У кожного із Вас є родичі , знайомі , які проживають за кордоном . Приїжджаючи в Україну , вони повинні дотримуватися правил перебування іноземців в Україні. Громадяни, які порушують паспортно-візові вимоги, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.
 
Так, за 12 місяців 2010 року, співробітниками сектору громадянства , імміграції та реєстрації фізичних осіб Роменського МВ було притягнуто до адмінвідповідальності:
- за порушення терміну реєстрації на обслуговуваній території 74 іноземних громадян ;
- за надання житла іноземцям без реєстрації чи продовження терміну реєстрації 27 громадян , що мешкають в м.Ромни та Роменському районі.

 Є випадки порушень правил перебування іноземців в Україні і у січні 2011 року . Тому, роз’яснюємо , що в’їжджаючи на Україну, кожному іноземному громадянину, який перетинає кордон нашої держави у пункті пропуску, прикордонники (згідно вимог чинного законодавства) проставляють датоштамп в’їзду та реєстрації, який дає право легально перебувати таким громадянам на території України протягом 90 діб з дня перетину кордону.
Після закінчення встановленого терміну реєстрації іноземним громадянам необхідно звернутись до відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Роменського міськрайвідділу внутрішніх справ для продовження терміну реєстрації.
 Для продовження терміну реєстрації іноземному громадянину, який проживає на території м.Ромни чи Роменського району, до паспортного відділення необхідно подати такі документи:
 
1.     Заяву іноземного громадянина з проханням продовжити термін реєстрації.
2.     Розписку про те, що громадянин ознайомлений з правилами перебування іноземців в Україні.
3.     Заяву приймаючої, на території України, сторони.
4.     Квитанцію про сплату державного мита за реєстрацію у сумі 17 грн.
5.     Ксерокопію паспорта іноземного громадянина.
6.     Ксерокопію паспорта приймаючої сторони в Україні .
7.     Матеріали перевірки іноземного громадянина дільничним інспектором міліції за місцем проживання в Україні.
 
 Водночас, керівництво відділення громадянства , імміграції та реєстрації фізичних осіб Роменського МВ повідомляє, що згідно закону України “ Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо адміністративної відповідальності за порушення правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні ” від 20.11.2003 року, законодавством України передбачено такі штрафні санкції для порушників правил перебування в Україні .
 
 1. Ст.203 КУпАП “ Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні та транзитного проїзду через її територію ”
 тягнуть за собою накладення штрафу від 340 до 680 гривень .
 
 2.Ст.204 КУпАП “ Порушення порядку працевлаштування , прийняття на навчання , надання житла , реєстрації іноземцям то особам без громадянства та офіційних для них документів ”
 тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3400 гривень .
 
 3. Ст.205 КУпАП “ Невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців та осіб без громадянства”
 тягне за собою накладення штрафу від 340 до 680 гривень .
 
 4. Ст.206 КУпАП “ Порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів та сприяння в наданні інших послуг”
 тягнуть за собою накладення штрафу від 1020 грн. до 1700 гривень .
 
 5. Ст.206 – 1 “Незаконне перевезення іноземців та осіб без громадянства територією України”
 тягне за собою накладення штрафу від 680 до 8500 гривень .
 
 У зв’язку із вищевикладеним, звертаємося до всіх громадян із проханням - дотримуватись правил перебування іноземців в Україні та не допускати їх порушень .
 
 
 Завідувач сектору ГІРФО
 Роменського МВ УМВС
 України в Сумській області Дмитренко О.Б.
 
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa