Ромни - офіційний сайт міста :: Інформація

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 23 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович


2016 2015 2014 2013

 

 

 

18.10.2017

Про стан своєчасності виплати зарплати на підприємствах міста!

Одна з турбот, яка не обходить жодного працівника – це цілком логічне прагнення отримувати заробітну плату вчасно і в повному обсязі. Тому, питання погашення боргів із виплати заробітної плати залишається, без перебільшення, самою гострою проблемою, від вирішення якої залежить не тільки добробут і спокій громадян, а і безліч соціальних та економічних проблем.
Так, станом на перше жовтня нинішнього року заборгованість із заробітної плати на підприємствах міста склала 147,3 тис.грн. (КП «Чисте місто» РМР-147,3 тис. грн.).

Керівника підприємства неодноразово заслуховували на засіданнях тимчасової комісіїз питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Всього з початку року відбулося 9 засідань комісії, на них заслухано 14 звітів керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України.


Системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на Роменщині проводиться постійно. Зрозуміло, що подолання цієї проблеми – справа не одного дня, тому робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати триває.За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради 

17.10.2017

До Міжнародного дня громадян похилого віку 27 вересня 2017 року в приміщенні територіального центру відбулася зустріч з представником Роменського об’єднаного управління пенсійного фонду Гречкою Л.М. та юристом УПСЗН Паляничкою О.В. Обговорювалися питання щодо пенсійного забезпечення громадян похилого віку та їх соціальний захист. Соціальні працівники в ході обговорення задавали проблемні питання, якими цікавляться підопічні територіального центру м. Ромни.

 

 

 

 

Відбулося засідання координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції
та членам їх сімей у місті Ромни!
 
Днями у виконавчому комітеті відбулося засідання координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у місті Ромни. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Участь у засіданні взяли, представники громадських організацій міста, структурних підрозділів виконкому, Роменської центральної лікарні, Роменського міськрайонного центру зайнятості, інших установ та закладів міста. Розглянуто та обговорено  ряд важливих питань стосовно надання допомоги учасникам антитерористичної операції. 

Лікар-організатор по обслуговуванню ветеранів війни Роменської центральної районної лікарні Рояка О.В. проінформувала, що на обліку в Роменській ЦРЛ  перебуває 442 учасника антитерористичної операції, наголосила, що учасники бойових дій мають можливість проходити  безкоштовно поглиблені обстеження УЗД ОЧП, нирок, серця, щитовидної залози, КТ обстеження, а також обстеження МРТ в м. Суми. Рояка О.В. запросила працюючих демобілізованих учасників антитерористичної операції пройти лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, за довідкою для проходження лікування необхідно звертатись в Роменську ЦРЛ ( поліклініка, кабінет № 13).

Представник відділу в Роменському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області доповів про забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства. Відповідно до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання  та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року № 413, Головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області щокварталу за 10 днів до закінчення поточного кварталу оприлюднюється на офіційному веб-сайті перелік земельних ділянок, які пропонується передавати у наступному кварталі для безоплатної приватизації. Дозволи на розроблення документації із землеустрою надаються  насамперед учасникам антитерористичної операції.

На засіданні розглянуто також питання про соціального захист добровольців – учасників антитерористичної операції у 2018 році. Прийняте рішення про розробку проекту рішення сесії міської ради щодо надання добровольцям – учасникам антитерористичної операції матеріальної допомоги для оплати витрат на житлово-комунальні послуги.


За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради 

Консультує міністр юстиції України П.Д.Петренко 
ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ, ВИКРАДЕНИХ З ПЛАТІЖНИХ КАРТОК

Добрий день, пане Міністре! Нам видали пенсійні картки, тепер всі бояться, що їх можуть викрасти і зняти з них гроші, бо в місцевій газеті писали, що таке вже було. Скажіть, що робити в таких випадках і чи можна повернути викрадені з картки гроші?

Олексій Наумов
Що робити, якщо викрали картку?

Після виявлення факту втрати банківської картки або появи підозри, що за вашим рахунком були проведені платежі, які ви не робили, негайно повідомте про це банк.

Як правило, це можна зробити, зателефонувавши на телефон гарячої лінії банку, через систему онлайн обслуговування в мережі Інтернет або ж особисто відвідавши відділення банку.

Більш конкретно способи сповіщення банківські установи прописують у договорах.

Зверніть увагу!

До моменту повідомлення користувачем банку ризик збитків від здійснення операцій та відповідальність несе користувач.

А з часу повідомлення банку ризик збитків від здійснення операцій несе вже банк.

Що має зробити банк?

Банк, який випустив банківську картку, отримавши повідомлення або заяву про втрату банківської картки або ж про платежі, яких власник картки не виконував, зобов'язаний:
-        ідентифікувати користувача,
-        зафіксувати обставини ситуації,
-        зафіксувати дату, годину та хвилини його звернення.

При цьому банк зобов'язаний негайно зупинити здійснення операцій з використанням банківської карки.

Залишок коштів на рахунку за дорученням власника рахунку перераховується на інші рахунки або видається готівкою.

Який строк розгляду банком заяви або повідомлення?

Банк зобов'язаний розглядати заяви або повідомлення користувача, які стосуються використання банківської картки або незавершеного переказу, ініційованого з його допомогою, у строк, установлений договором.

Однак цей термін не може перевищувати строку, передбаченого законом для розгляду звернень скарг громадян.

При цьому банк має надати постраждалому клієнту можливість одержувати інформацію про хід розгляду заяви чи повідомлення і повинен повідомляти в письмовій формі про результати розгляду.

Який строк повернення коштів на рахунок?

Банк має встановити ініціатора та правомірність переказу коштів. Доки ця процедура не буде проведена, банк має право не повертати на рахунок неналежного платника суму попередньо списаного неналежного переказу. Водночас, слід зазначити, що всі ці процедури не можуть займати більше 90 календарних днів.

У разі встановлення неналежного переказу банк зобов'язаний переказати на рахунок постраждалого клієнта відповідну суму грошей за рахунок власних коштів.

Окрім того, банк повинен сплатити пеню в розмірі 0,1 відсотка суми переказу за кожен день, починаючи від дня переказу до дня повернення відповідної суми на рахунок.

Чи можна оскаржити рішення про відмову повертати кошти?

У випадку відмови банку повертати кошти на рахунок платника, постраждалий має право звернутися до суду за місцем розташування банку в порядку цивільного судочинства.

Вартість подання позовної заяви майнового характеру – 1% від суми позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

З приводу обслуговування банківських карток звертайтесь у найближче відділення банку, карткою якого ви користуєтеся.

А також ви можете звернутися за безоплатною правовою допомогою.

Контактні дані центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сумської області та їх бюро

http://sumyjust.gov.ua/6486-kontaktn-dan-centrv-z-nadannya-bezoplatnoyi-vtorinnoyi-pravovoyi-dopomogi-sumskoyi-oblast-ta-yih-byuro.html
За повідомленням  Роменського
міськрайонного відділу державної
                                                             виконавчої служби Головного
                                                                       територіального управління
      юстиції у Сумській області  

12.10.2017

Надання допомоги учасникам антитерористичної операції

На базі Клініки ДУ «Інститут медицини праці НАМН» згідно Угоди про співпрацю між Міністерством оборони, Прикордонної служби, СБ України та Інститутами Академії медичних наук України в жовтні 2014 року створено Центр медико–психологічної реабілітації постраждалим в зоні АТО.

Патологія, з якою пацієнти спрямовуються до Центру це – стани після гострої реакції на стрес з різними синдромами: інсомнічним, антено-депресивним, тривожно-депресивним, тощо; посттравматичний стресовий розлад, прояви якого є часткова або повна соціальна дезадаптація, нестійкість психіки (розгубленість, негативізм, суїцид альні думки, нервові зриви, прояви жорстокості), втома, апатія, порушення сну, пам’яті, шлунково-кишкові, урологічні та сексуальні розлади, професійні та соціальні конфлікти; стани після закритих черепно-мозкових травм: струс головного мозку; акубаротравми, мінно-вибухові травми, тощо.


В центрі надається високоспеціалізована медична допомога фахівцями вищої та першої категорії, докторами та кандидатами медичних наук. Психологи, психотерапевти, які мають досвід роботи з військовою травмою. Робота проходить індивідуально та групами.


На базі Клініки запроваджено багаторівневий комплексний підхід до лікування військової психотравми із застосуванням медико-психологічних, психотерапевтичних, медикаментозних методів. В центрі запроваджено застосування сучасного унікального обладнання за методикою «TOMATIS» (нейрон-сенсорна стимуляція) для корекції тривожних, депресивних станів, розладів сну, підвищення пластичності роботи головного мозку тощо. Допомога з психологічної реабілітації в Центрі також надається членам родин учасників АТО (батькам, дружинам), а також волонтерам.


Для того, щоб потрапити до Центру на реабілітаційний курс необхідно мати:

  1. Посвідчення учасника бойових дій та військовий квиток;
  2. Направлення до Центру: дійсним військовослужбовцям – від керівництва або медичного відділу військового підрозділу; демобілізованим, членам родин, волонтерам – від лікаря за місцем проживання або реєстрації ( це може бути будь-який лікар: дільничний терапевт, невропатолог, психіатр тощо).

За детальнішою інформацією звертатися в Управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради, за адресою м. Ромни, бул. Шевченка, 8, 3 поверх, 25 кабінет
або за тел. 5-31-44.

Про впровадження моделі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю

На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 14.08.2017

№ 943/0/134-17/173 щодо впровадження в  Україні кращого світового досвіду у сфері надання послуг з реабілітації (абалітації) Мінсоцполітики наказом від 09.08.2016 № 855 затверджено Типове Положення про центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, що зареєстровано у Міністерстві юстиції України 10.09.2016 за № 1209/29339.

Зазначений нормативно-правовий акт є підставою для практичного запровадження моделі комплексної реабілітації (абалітації) осіб з інвалідністю та / або дітей з інвалідністю та / або дітей віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, зокрема на базі діючих державних реабілітаційних установ, підпорядкованих Мінсоцполітики, а також комунальних реабілітаційних установ (на рівні району, міста, об'єднаної територіальної громади).

У зв'язку з цим Міністерством соціальної політики України ініційовано деякі зміни щодо подальшої діяльності реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю (державної форми власності) в частині впровадження та реалізації практики надання послуг з комплексної реабілітації, що полягають у перейменуванні нижченаведених установ та затвердження нових положень.

На сьогодні установи мають такі найменування:

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Мрія» замістьДержавного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Миколаїв);

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Пролісок» замістьВолинського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів;

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Промінь» замістьВінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь»;

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Галичина» замістьЛьвівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної  реабілітації дітей-інвалідів;

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» замістьВсеукраїнського центру професійної  реабілітації інвалідів (с. Лютіж);

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Донбас» замістьДонбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів;

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Поділля» замістьВінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля».

Відповідно до законодавства послуги з реабілітації (абілітації) надаються на безоплатній основі особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, з усіх регіонів України.

За детальнішою інформацією звертатися в Управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради, за адресою м. Ромни, бул. Шевченка, 8, 3 поверх, 25 кабінетабо за тел. 5-31-44.
 

10.10.2017

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня 2007 року з ініціативи Європейського Парламенту був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації зусиль з підвищення рівня обізнаності  щодо проблеми торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості  громадськості до цього явища і візуалізації проблеми на глобальному рівні.

З метою відзначення Європейського дня боротьби з  торгівлею людьми Міністерство соціальної політики як національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми планує провести інформаційну кампанію з протидії торгівлі людьми в усіх регіонах України.


Концепція інформаційної кампанії – широке інформування суспільства про проблему торгівлі людьми та її небезпеку, про основні причини та ризики потрапляння осіб у таку ситуацію.


На виконання рекомендацій групи експертів із заходів стосовно протидії торгівлі людьми (ГРЕТА), Україна повинна виконати ряд заходів задля покращення ситуації у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема:


-       посилити проведення заходів з протидії торгівлі людьми, вчиненої  з метою трудової експлуатації, покращити ідентифікацію осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надавати їм відповідну соціальну допомогу;


-       посилити ідентифікацію іноземців та осіб без громадянства, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема серед неповнолітніх, розлучених із сім’єю, нелегальних мігрантів та шукачів притулку;


-       проводити заходи з метою зменшення особливої вразливості до торгівлі людьми груп, що перебувають у несприятливих соціальних умовах та економічних умовах;


-       проводити заходи щодо зменшення випадків торгівлі людьми всередині країни.


Окрім цього, поширились випадки, коли громадян України вербують під приводом працевлаштування кур’єром-експедитором із перевезення малогабаритного багажу до іноземних країн таких, як Російська Федерація, Республіка Бразилія, Королівство Таїланд, Республіка Греція, Малайзія. Роботодавець дає потенційному кур’єру чіткі інструкції по перевезенню багажу, вміст якого забороняється перевіряти. Під час перевірки такого багажу правоохоронними органами іноземних країн з’ясовується, що його вмістом є наркотичні речовини. В результаті кур’єра-експедитора затримують за спробу незаконного переміщення та збуту наркотичних речовин і поміщують в місця позбавлення волі. Строк ув’язнення за такий вид злочину складає до 25 років позбавлення волі. Наразі, в місцях позбавлення волі на території Російської Федерації перебуває близько двох тисяч громадян України, які постраждали від торгівлі людьми та потребують допомоги.


Враховуючи зазначене рекомендуємо громаді міста долучитись до проведення інформаційно-просвітницьких акцій, переглянути  відеоролики з протидії торгівлі людьми („Зупинимо дитяче жебракування разом!”, Зупинимо торгівлю людьми разом!”), які мають статус соціальної реклами.


 

05.10.2017

Залізничники проводять профілактичну роботу попередження травматизму на залізниці!

Як відомо, залізниця – зона підвищеного ризику на кожній ділянці роботи. Тут недопустимо помилятися, бо це обертається бідою, а подеколи й трагедією. За вісім місяців поточного року на станціях, перегонах, територіях підрозділів ПАТ «Укрзалізниця» внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього, інших видів впливу отримали травми різного ступеню важкості 362 сторонні особи, у тому числі 239 - із смертельним наслідком. Травмовано 17 дітей віком до 16 років з них 6 смертельно.

Аналіз випадків травмування сторонніх залізничному транспорту осіб свідчить про те, що більшість випадків сталося внаслідок порушення потерпілими правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 19.02.1998 року № 54, а саме: перехід залізничних колій у невстановлених місцях; ходіння по залізничних коліях; посадка та висадка на ходу поїзда; знаходження в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту.

У зв’язку із значною кількістю випадків травмування сторонніх залізничному транспорту осіб, випадків травмування дітей віком до 16 років в жовтні місяці оголошено місячник  профілактично – роз’яснювальної роботи щодо профілактики невиробничого травматизму на залізничному транспорті серед населення, учнів шкіл, коледжів, у тому числі дошкільних навчальних закладів, працівників підприємств що розташовані у першу чергу в районах прилеглих до залізничних колій щодо правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.

Отже, зважаючи на обставини, які склалися, аби запобігти нещасним випадкам категорично забороняється ходити по залізничних коліях та переходити через них в місцях, не призначених для цього. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки по пішохідним мостам, переходам, або  у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».

При наближенні рухомого складу не можна перебігати через залізничні колії. Треба знати і завжди пам’ятати, що поїзд, який рухається зі швидкістю 80-100 км /год, проходить за 1 секунду відстань від 22 до 30 м.

Очікуючи поїзда на пасажирській платформі, потрібно знаходитися на відстані не ближче 0,5 м від краю платформи або 2 м від крайньої рейки. Необхідно уважно прислуховуватися до об’яв, які робляться на станції по гучномовному зв’язку, про прибуття та відправлення поїздів. При наближенні поїзда треба зупинитися поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колію дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі та місячно-білому світлі переїзної сигналізації. При відсутності шлагбаума та сигналізації (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитися, що до переїзду не наближається поїзд або локомотив, вагон, дрезина тощо.

Якщо поїзд стоїть не можна пролізати під вагонами, треба його обійти з голови чи хвоста на відстані не ближче 10 метрів. При цьому треба уважно дивитись, що діється на сусідній колії, щоб не потрапити під зустрічний поїзд.

За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради  

Повідомляємо про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни

Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 29.04.2005 №78 «Про реєстрацію, облік та зберігання колективних договорів, змін та доповнень до них» управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради у липні-вересні 2017 року зареєстровано:

-05.07.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДНЗ №7 «Калинка» відділу освіти виконкому Роменської міської ради;

-12.07.2017 колективний договір між адміністрацією та первинною профспілковою організацією КП «Житло-Експлуатація» (в новій редакції);

-21.07.2017  колективний договір між керівником та профспілковим комітетом  Роменського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) №3 «Оленка»;

-26.07.2017 колективний договір між адміністрацією та трудовим  колективом Роменської районної дитячо-юнацької школи ім. П. Калнишевського;

-16.08.2017 угода між правлінням Роменської райспоживспілки та президією профкому Роменської районної профспілкової організації працівників споживчої кооперації;

-12.09.2017 колективний між адміністрацією та трудовим колективом  Роменської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби;

-14.09.2017 колективний договір між керівництвом  і профспілковою групою Фінансового управління Роменського міськвиконкому»;

-14.09.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №9 «Фіалка»;

-27.09.2017 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ПАТ «Завод «Тутковського».


За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради  

04.10.2017

В зв'язку з заміною АТС та з метою покращення якості  надання послуг, номер телефону відділу прийому громадян з призначення соціальних допомог та компенсацій управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради з 17 жовтня 2017 року буде замінено 2-15-36 на 5-11-19.

 

 

 

 

Про зміни до порядку нарахування субсидій

З 19.08.2017 постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (із змінами).


- Субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.


- У разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, надання субсидії не припиняється до закінчення строку її призначення за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.


- У разі смерті особи, якій було призначено субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, така субсидія виплачується одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.


- У разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб. Розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей і недієздатних осіб, не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем реєстрації.


Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб, які зареєстровані у житловому приміщенні і яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.


Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюється на підставі доходів за перший - другий квартали поточного року.


У разі коли на час звернення за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.


Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян. У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.


Громадянин,  якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця  поінформувати  структурний  підрозділ з питань соціального захисту  населення  про  зміну  складу  зареєстрованих у житловому приміщенні  (будинку)  осіб  (орендар  -  про  осіб,  які фактично проживають),   їх   соціального   статусу,   переліку  отримуваних житлово-комунальних   послуг,   умов  їх  надання,  підприємств  - виробників/виконавців   житлово-комунальних   послуг,   закінчення строку  реєстрації  місця  перебування, купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява і декларація.


У разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, частина невикористаної суми субсидії виплачується одній із осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.


За повідомленням  відділу прийому громадян   
з    призначення соціальних допомог та 
компенсацій УПСЗН виконкому Роменської   
міської ради

 

 

 

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко
 
Порядок приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку
 

 

 

Пане Міністре, доброго дня. Ми з колегами по 30 і більше років пропрацювали на виробництві. Жили у гуртожитку від заводу. Зараз пішли слухи, що можливо ми отримаємо право на приватизацію нашого житла. Підкажіть, як ми маємо це правильно зробити?

Тетяна Литвин
Хто має право на приватизацію?
Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) або перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.

Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.

Які об'єкти не підлягають приватизації?

·        квартири-музеї;

·        квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв;

·        квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, які перебувають в аварійному стані; квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного відселення.

Як можна приватизувати житло?

Варіант 1. Безоплатна передача громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю.

Варіант 2. Продаж надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, які мешкають в них або перебувають в черзі на поліпшення житлових умов.

Куди звернутися для приватизації?

Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває державний житловий фонд.

Які потрібно зібрати документи?

·        оформлена заява на приватизацію;
·        копія документа, що посвідчує особу;
·        технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;
·        копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму у гуртожитку);
·        документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);
·        копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;
·        заява – згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію.

Кому може бути відмовлено у приватизації?

Громадянам, які:
·        проживають у гуртожитках менше ніж 5 років,  без правових підстав;
·        проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;
·        мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє жиле приміщення;
·        потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз;
·        проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на день набрання Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

Чи можна оскаржити відмову?
Спори щодо приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку вирішуються в порядку цивільного судочинства.

Чи можна продати або подарувати приватизоване житло?
Власник приватизованого житла має право розпорядитися майном на свій розсуд. Він може продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укласти будь-які інші угоди, які не заборонені законом.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?
·        Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
вул. Г.Кондратьєва, 28. Телефон для довідок: 66-19-47; 65-99-86

Контактні дані державних нотаріальних контор та державних нотаріусів: http://sumyjust.gov.ua/derzhavn-not-kontori.html 

Контактні дані приватних нотаріусів Сумської області: http://sumyjust.gov.ua/privat_notariat.html 
·        Місцеві центри з надання безоплатної правової допомоги та їх бюро:   http://sumyjust.gov.ua/kontaktn-dan-stvorenih-subyektv-derzhavnoyi-reyest/6486-kontaktn-dan-centrv-z-nadannya-bezoplatnoyi-vtorinnoyi-pravovoyi-dopomogi-sumskoyi-oblast-ta-yih-byuro.html


Роменський
міськрайонний відділ державної
виконавчої служби Головного
територіального управління

юстиції у Сумській області                                        

22.09.2017

Як отримати повторний документ?

Ви втратили документ про державну реєстрацію актів цивільного стану, або він пошкоджений? Не варто хвилюватися! Зверніться до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану та отримайте повторний документ. Він матиме таку ж юридичну силу, як і втрачений оригінал.

Для цього необхідно зробити три простих кроки:

·        Пред’явіть паспорт та документи, що підтверджують родинні відноснини;
·        Сплатіть державне мито;
·        Отримайте повторний документ.

Вам бракує часу для особистого звернення до органу державної реєстрації? Тоді скористайтеся послугою на ВЕБ-порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», за посиланням:
http://dracs.minjust.gov.ua. Крім того, ви можете скористатися послугою ОН-ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ, за посиланням: https://online.minjust.gov.ua

Зараз Ви проживаєте за кордоном і Вам потрібен повторний документ? Зверніться до відділу реєстрації актів громадянського стану за місцем свого проживання,  дипломатичного представництва або консульської установи.


На сьогоднішній день відділами державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області видано  4415 повторних документів, з них:  663 свідоцтв та 3752 витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.


Бажаєте отримати повторний документ без черг, без хабарів, без бюрократії? Відділи державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області допоможуть Вам!За повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко
Павле Дмитровичу, зараз ми з чоловіком у процесі розлучення. Цікавить питання аліментів. Скажіть, чи треба для цього звертатися до суду, чи можна якось визначитися без цього, і на які суми я можу розраховувати?

Вікторія Степанюк

Що треба зробити для виплати аліментів?

Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину в розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.

Аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.

На підставі заяви одного з батьків аліменти можуть бути відраховані й тоді, коли загальна сума, яка підлягає відрахуванню на підставі заяви та виконавчих документів, перевищує половину заробітної плати, пенсії, стипендії, а також якщо з нього вже стягуються аліменти на іншу дитину.

Чи потрібно підписувати якісь папери?

Обов’язку підписання таких паперів немає. Однак батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. 

Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. 

У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

У яких випадках слід звертатися до суду?

У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

Яким може бути розмір аліментів?

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Якщо стягуються аліменти на 2 і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:
·         на 1 дитину – однієї чверті,
·         на 2 дітей – однієї третини,
·         на 3 і більше дітей – половини заробітку платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

У такому випадку розмір аліментів підлягає індексації. Індексація проводиться згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».

Той із батьків, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У 2017 році прожитковий мінімум на дітей становить:
віком до 6 років:
·         з 1 січня 2017 року - 1355 гривень,
·         з 1 травня - 1426 гривень,
·         з 1 грудня - 1492 гривні;
віком від 6 до 18 років:
·         з 1 січня 2017 року - 1689 гривень,
·         з 1 травня - 1777 гривень,
·         з 1 грудня - 1860 гривень.

Чи є
можливість змінити розмір аліментів?

Розмір аліментів може бути згодом зменшено або збільшено за домовленістю між батьками або за рішенням судуза позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

За яких умов можливе дострокове припинення виплати аліментів?

За угодою між батьками обов’язок зі сплати аліментів може бути достроково припинений шляхом укладення з дозволу органу опіки та піклування договору про припинення права на аліменти на дитину в зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Головне територіальне управління юстиції у Сумській області вул. Г.Кондратьєва, 28. Телефон для довідок: 66-19-47; 65-99-86

Контактні дані державних нотаріальних контор та державних нотаріусів: http://sumyjust.gov.ua/derzhavn-not-kontori.html 

Контактні дані приватних нотаріусів Сумської області: http://sumyjust.gov.ua/privat_notariat.html 


Роменський
міськрайонний відділ державної
виконавчої служби Головного
територіального управління
юстиції у Сумській області           

 

19.09.2017

Любов без кордонів завдяки Мін’юсту

Людським почуттям, а особливо – любові, непідвладні пори року, час та кордони. І яскравим прикладом цього є реєстрація шлюбу з іноземними громадянами. В рамках пілотного проекту Мін’юсту «Шлюб за добу», на Сумщині на сьогодні 208 пар наречених стали чоловіком та дружиною, з них 41 шлюб з іноземними громадянами (Росії, Польщі, Литви, Іраку, США, Туреччини, Португалії, Нігерії, Молдови, Пакистану, Тунісу, Канади, Польщі, Пакистану, Афганістану).

Загалом же за 8 місяців 2017 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану та виконкомами сільських, селищних та міських рад Сумської області складено 3866 актових записів про шлюб. 185 із них – із іноземними громадянами.

Географія укладених шлюбів з іноземцями обширна. Найбільше їх реєструють українці з громадянами країн СНД (Казахстан, Білорусь, Росія, Узбекистан) та громадянами країн Близького Сходу (Сирія, Ірак, Йорданія). Серед зареєстрованих шлюбів з іноземцями зустрічаються «європейські» та «американські».


І все ж щасливий шлюб залежить від стосунків між людьми, взаєморозуміння, поваги і бажання бути щасливими разом!


Тож, кохайтеся! А про документи подбає Мін’юст.


 

12.09.2017

Зміни в забезпеченні  путівками на санаторно-курортне лікування

У 2017 році Урядом  прийнято постанову Кабінету Міністрів України  від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р.  № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа - управління - санаторій).

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.


При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.


Так, гранична вартість путівки для санаторно-курортного лікування і ліжко-дня (без ПДВ) У 2017 році становить відповідно:  


5250,00 грн і 291,70 грн — інвалідам війни з числа постраждалих учасників АТО, інвалідам загального захворювання та з дитинства;  


18 217,00 грн і 520,50 грн — інвалідам з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку.


6300,00 грн і 350,00 грн — учасникам бойових дій з числа постраждалих учасників АТО;  


4691,00 грн і 260,60 грн — громадянам, що супроводжують інвалідів І групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку).


Разом з цим затверджено розподіл асигнувань передбачених у 2017 році для забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю, в тому числі  з наслідками травм і захворюваннями  хребта та спинного мозку.


На сьогоднішній день в України надають пропозиції із надання послуг для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку 5 санаторіїв:


ДП „Санаторно-курортний комплекс реабілітаційний центр „Слов’янський курорт” (Донецька обл.);                

ДП „Клінічний санаторій ім.. Пирогова” ЗАТ „Укрпрофоздоровниця” (Одеська область);

ДП „Південь-Курорт-Сервіс „Санаторій „Оризонт” (Одеська область);


ТОВ „Санаторій Арктика” (Запорізька область);


ТОВ „Санаторій „Борисфен” (Миколаївська обл.)


Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів. Для  осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів.


З питання забезпечення путівками звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: бульвар Шевченка, 8, кім.25 та тел. 5 31 44.


Управління праці та соціального захисту населення

 

Обговорено нагальні питання з охорони праці

Днями в управлінні праці та соціального захисту населення проведено семінар-нараду для спеціалістів з охорони праці підприємств та закладів міста.

Розпочали семінар обговорення з новацій, які відбулися у сфері державного соціального страхування, доповідав начальник Роменського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Коломієць Юрій Миколайович. Присутні спеціалісти з охорони праці мали змогу задати запитання та отримали змістовні відповіді.


Страховий експерт Роменського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Кушніренко Володимир Володимирович розповів про нещасні випадки, що стались на підприємствах міста та району. Учасники семінару активно обговорили кожен нещасний випадок окремо, з’ясували причини їх виникнення. Кушніренко В.В. наголосив, що такі обговорення дають змогу спеціалістам набути певного досвіду та проаналізувати  заходи з охорони праці на своїх підприємствах. Було відзначено, що у поточному році в місті спостерігається позитивна динаміка зменшення кількості нещасних випадків.


Головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин та надання допомоги учасникам АТО, членам їх сімей управління праці та соціального захисту населення Жмурко Валентина Петрівна зупинилась на питаннях проведення атестації робочих місць за умовами праці.


Підвела підсумки наради начальник відділу соціально-трудових відносин та надання допомоги учасникам АТО, членам їх сімей управління праці та соціального захисту населення Стоян Леся Миколаївна.


За інформацією управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради

             
Гаазька Конвенція 1961 року встановила досить зручний  спосіб оформлення документів для подальшого їх використання за кордоном. Україна приєдналась до Гаазької Конвенції 10 січня 2002 року, Конвенція набула чинності 22 грудня2003 року, відтак 112 держав-учасниць Конвенції, відмовилися у відносинах із Україною від вимоги повної консульської легалізації офіційних документів і перейшла на спрощену процедуру апостилювання.

Послуги щодо проставлення апостиля на території України з листопада 2015 року надають відділи державної реєстрації актів цивільного стану, перелік яких визначений Міністерством юстиції України.

У Сумській області даний вид сервісу надається у 23 відділах державної реєстрацїі актів цивільного стану та охвачує всі міста і районні центри області.

За 8 місяців 2017 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану області прийнято 820 документів для проставлення апостиля, із них:

-398 – документів, виданих відділами державної реєстрації актів цивільного стану та судами;

-421 – виданих нотаріусами України;

-1 - виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Даний електронний сервіс надає змогу звернутися до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, у будь-який зручний час.

Без черг!Без хабарів!Без бюрократії!

За повідомленням  Роменського міського відділу ДРАЦС


«Всеукраїнський проект «Я МАЮ ПРАВО!» – формує нову правову культуру у суспільстві.»
Ірина СВИСТУН, начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
Представлений Міністерством юстиції України загальнонаціональний проект «Я маю право!» динамічно поширюється і на Сумщині.
У рамках проекту працюють мобільні точки доступу до безоплатної правової допомоги, фахівці яких побували у Роменському, Сумському, Краснопільському, Охтирському, Глухівському, Путивльському, Шосткинському районах області. Надзвичайно велика інформаційна і консультативна робота, коли фахівцями розбираються в деталях конкретні ситуації, що потребують правового вирішення у селах і селищах продемонструвала затребуваність таких форматів спілкування з громадянами. Спектр питань – надзвичайно широкий, особливо болючими подекуди є ті, що стосуються земельних відносин, спадкових прав, соціального захисту.

І ця робота набирає обертів, все більше і більше розгортаються мобільні точки  доступу до безоплатної правової допомоги, у тому числі й у віддалених населених пунктах, більше людей знають про роботу гарячої телефонної лінії по протидії земельному рейдерству, знають, куди можна звернутися, якщо порушуються їх права.

Загалом же сам правопросвітницький проект «Я маю право!», який є новою перспективною ідеєю у правовій сфері, крім інформаційної складової, включає ще й зворотній зв'язок.

Важливим елементом проекту є створення на базі КМУ моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян (поблоково) та притягнення до відповідальності державних чиновників чи осіб, з боку яких відбулось порушення прав громадянина.

Так формується не тільки правова культура, а й повертається довіра до права, адже глибинна суть проекту:«ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ! означає, що громадянин знає свої права, користується ними і знає, що треба робити, коли його права порушують, він захищає себе згідно з законами, а держава захищає його і його права.

За  повідомленням  Роменського міського відділу ДРАЦС

06.09.2017

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

Порядок надання населенню субсидій. Підстави для припинення надання раніше призначеної субсидії

Вітаю Вас пане Міністре! Зараз багато по телевізору говорять про субсидії та й так поміж людьми ходять чутки, щоїх будуть відміняти і забирати, а ті, хто не оформив, більше не зможуть оформити. Поясність нам таку річ, чи зможуть ті, хто ще не отримав субсидію, її отримати і у кого мають право її забрати.

Олександра Блюхер-Саєнко


Що таке субсидія?


Субсидія – це адресна допомога, яка надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Субсидія є безповоротною і її отримання не тягне за собою зміни форми власності житла.


Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.


Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ та/або електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.


Хто має право на субсидію?

·        Одна із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.
·        Особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
·        Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію.
·        Неповнолітні, які залишились без батьківської опіки за заявою опікуна (піклувальника).

Куди звернутися, щоб отримати субсидію?


Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.


У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.


Які умови призначення субсидії?


Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих осіб або осіб, які фактично проживають в приміщенні.


У разі, коли не всі, хто зареєстрований в оселі, проживають в ній, субсидія розраховується на осіб, які фактично живуть у приміщенні на підставі рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської, районної ради або утвореної ними комісії.


У разі відсутності документів, які підтверджують тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, рішення приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов.


Які документи потрібні для отримання субсидії?
·        Заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
·        Довідки про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення).
·        Договір найму (оренди) житла (за наявності).
Документи можуть бути надані поштою, у електронній формі через сайт Мінсоцполітики (https://subsidii.mlsp.gov.ua/), особисто.

Чи довго чекати відповіді, і як довго діє субсидія?


Рішення про призначення субсидії або відмова приймається протягом 10 днів після подання заяви та отримання відомостей щодо доходів заявника, складу зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами тощо.


Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:
·        на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
·        на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

В яких випадках надання субсидії можуть припинити?
·        За поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням  розміру призначеної  субсидії, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою зарплати чи пенсії, що підтверджується відповідними документами.
·        У разі отримання інформації про збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.
·        У разі переїзду сім'ї в іншу місцевість.
·        Якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії.
·        За заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення.
·        Якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, зокрема про доходи та майновий стан.
У разі, коли через несплату громадянином спожитої послуги надання субсидії припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, які підтверджують погашення заборгованості.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?
1. Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
вул. Г.Кондратьєва, 28. Телефон для довідок: 66-19-50; 66-19-25.

2. У місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сумської області та їх бюро
Контактні дані Центрів надання адміністративних послуг Сумської області
http://sumyjust.gov.ua/kontaktni_dani_centriv.html

За повідомленням Роменського
міськрайонного відділу державної
виконавчої служби Головного
територіального управління
юстиції у Сумській області                                                          
 

28.08.2017

Молодіжна альтернатива

 

Громадська організація «Молодіжна альтернатива» більше як 20 років поспіль працює з молоддю з вразливих верств населення. На даний час громадська організація впевнена, що підтримка молодих людей із числа внутрішньо переміщених осіб, їхнє залучення до активної участі в житті суспільства – це інвестиції в розвиток стратегічних ресурсів держави та громади.

За підтримки Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» стало можливим видання збірки «Підвищення економічної активності, адаптації та соціалізації у новому побутовому середовищі молоді з числа ВПО. Методичні рекомендації для органів державної влади».


Збірка містить:


° рекомендації для органів державної влади щодо підвищення економічної активності, адаптації та соціалізації у новому побутовому середовищі молоді серед ВПО;


° аналіз проблеми молодіжного підприємництва серед ВПО з точки зору нормативно-правової бази, регуляторного середовища та відповідних викликів в контексті активізації молоді серед ВПО, та пропозиції усунення таких викликів;


° Аналіз та рекомендації щодо підприємницької освіти та набуття (передачі) відповідних навичок, співпраця з громадськими організаціями;


° фінансування молодіжного підприємництва.


Розглянути пропозиції, викладені в методичці, можна за посиланням на сайт https://drive.google.com/file/d/OB-ILHVp806E2WmZMcTRQYOkwUEk/view?usp=sharing

 

Про стан виплати заробітної плати!

З метою упередження виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста та забезпечення здійснення постійного контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання.

За даними моніторингу, станом на 1 серпня 2017 року заборгованість з виплати заробітної плати по місту відсутня. У липні 2017 року повністю погашена заборгованість з виплати зарплати у Роменській НГРЕ та КП «Чисте місто».


Керівники підприємств-боржників щомісячно заслуховувалися на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Всього у 2017 році відбулося 7 засідань комісії, на них заслухано 14 звітів керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України.


Звертаємо увагу роботодавців, що затримка виплати заробітної плати є грубим порушенням законодавства. Статтею 43 Конституції України передбачено захист права на своєчасне отримання винагороди за працю. Керівники підприємств, установ та організацій, які порушують терміни виплати заробітної плати, притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності.За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради 

18.08.2017

Маю право на отримання документів, які підтверджують факти проведення державної реєстрації актів цивільного стану…..

Всі ми володіємо великою кіпою важливих у нашому житті документів, які посвідчують особу, приналежність до громадянства, право власності та право користування, здобуту освіту, сімейний стан та родинні відносини. І саме до таких документів відносяться і документи про державну реєстрацію актів цивільного стану – свідоцтва та витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Людина народжується, і її батьки отримують перший у житті документ – свідоцтво про народження, одружується – і отримує свідоцтво про шлюб, змінює ім’я – і отримує свідоцтво про зміну імені.


На підтвердження факту родинних відносин з братами та сестрами, бабусею та дідусем, тіткою та дядьком, племінником та онуком громадяни отримують витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.


І всі ці документи видаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану.


Їх пред’являють при відвідуванні дитиною садочка, при написанні заяви на прийом дошкільняти до школи, на отримання школярем свідоцтва про неповну середню освіту, на одержання паспорта, при оформленні документів у нотаріуса та інших органах державної влади. Вони необхідні для виїзду за кордон та подорожей у межах України.


Так, за поточний період 2017 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області видано близько 27 000 свідоцтв та близько 13 000 витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.


Для їх отримання заявник може звернутись до будь-якого відділу драцс на території України або скористатись послугами веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».


За повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Сумській області

16.08.2017

Стягнення заборгованості по заробітній платі - пріоритетний напрямок в роботі органів ДВС

На сьогоднішній день актуальним є питання заборгованості по заробітній платі. Роботодавці дозволяють собі по декілька місяців затримувати заробітну плату, навіть при звільнені повністю не розраховуються з працівником, що є грубим порушенням конституційних та трудових прав громадян України. Одним з ефективних способів захисту права на оплату праці є звернення до суду.

Роменським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області при виконанні судових рішень у серпні 2017 року стягнуто з КП «Чисте місто» Роменської міської ради та перераховано стягувачам 38294,04 грн. заборгованості по заробітній платі.

 

11.08.2017
ПРИВІТ!  Я НАРОДИВСЯ!

Одним із найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України є надання послуг щодо прийняття та видачі документів про народження дитини безпосередньо у закладах охорони здоров’я.

Даний вид сервісу надається працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану у всіх 17 спеціалізованих пологових будинках Сумської області та пологових відділеннях.


Одночасно із проведенням державної реєстрації народження дитини батьки можуть заповнити заяву і на реєстрацію її місця проживання.


Для проведення державної реєстрації народження дитини у пологовому будинку необхідно надати оригінали документів:


-медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я;


-паспорти батьків;


-свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).


За нинішній рік працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області видано 2096 свідоцтв про народження у закладах охорони здоров’я та 1069 довідок про реєстрацію місця проживання.


За 7 місяців 2017 року Роменським міським відділом ДРАЦС видано 143 свідоцтва про народження у закладах охорони здоров’я та 118 довідок про реєстрацію місця проживання.


Тож скористайтесь послугою отримання свідоцтва про народження дитини у пологовому будинку, адже це зручно, швидко, доступно та економить час батьків на відвідування відділів державної реєстрації актів цивільного стану.


І нехай маленькі синочки та донечки зростають на радість мамам і татам, про перші у їх житті документи – свідоцтва про народження – подбає Міністерство юстиції України!За повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС


 

07.08.2017

Компенсація за надання соціальних послуг

З метою матеріальної підтримки громадян, які зайняті доглядом за особами, нездатними за станом здоров’я до самообслуговування, чинним законодавством передбачено компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначення якої знаходиться в компетенції  управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради.

Соціальні послуги — це комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи окремих громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя. Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються працездатним особам, які не працюють та непрацюючим пенсіонерам, котрі постійно надають соціальні послуги. Мають право на отримання соціальних послуг інваліди, діти-інваліди, пенсіонери та хворі, які не здатні до самообслуговування й потребують постійного стороннього догляду за умови, що вони не обслуговуються соціальними службами.


Законом України «Про соціальні послуги» передбачено, що фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються і виплачуються компенсаційні виплати. Порядок їх призначення і виплати затверджено постановою КМУ від 29 квітня 2004 року № 558.


Такі виплати призначаються з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірах (дані розміри діють з 01.05.2017 року до 01.12.2017 року, з 01.12.2017 року розміри компенсаційних виплат буде збільшено в зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму): 15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи (252 грн. 60 коп.); 10 – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду  і не здатні до самообслуговування, інвалідам II групи та  дітям-інвалідам (168 грн. 40 коп.); 7– фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування (117 грн. 88 коп.).


Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається в зазначених розмірах з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (відповідно 196 грн. 80 коп., 131 грн. 20 коп. та 91 грн. 84 коп.).


Слід зауважити, що компенсаційні виплати не призначається:


1) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено: державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права  на пенсію, та інвалідам» або надбавку на догляд до  державної  соціальної  допомоги згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»; надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»;


2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу»;


3)  фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;


4) самозайнятим особам;


5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;


6) фізичним   особам,   які   надають   соціальні   послуги   громадянам  похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).


Компенсація призначається і виплачується управлінням соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з відповідними  документами. Компенсація  за надання соціальних послуг, що виплачувалася за рахунок коштів місцевого бюджету, за І півріччя 2017 року нарахована 191 фізичній особі на загальну суму 179732,60 грн.. Заборгованості з її виплати немає.

02.08.2017

Про стан своєчасності виплати зарплати на підприємствах міста!

Питання своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств було і залишається  одним із основних напрямків діяльності міської ради та її виконавчих органів.     З метою упередження виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста та забезпечення здійснення постійного контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання.

Так, в м. Ромни на 01.07.2017 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати складає 424,1 тис.грн. Проблемним залишається питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати  в Роменській НГРЕ – 237,7 тис. грн., КП «Чисте місто» РМР» – 186,4 тис.грн.


Системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати здійснюється тимчасовою комісією з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Завданням комісії є проведення  індивідуальної роботи з керівниками кожного із підприємств-боржників та прийняття конкретних рішень щодо погашення заборгованості.  З початку року відбулося 6 засідань комісії, на них заслухано 12 звітів керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України, прийнято 30 рішень, спрямованих на погашення боргів.


Зрозуміло, що подолання проблеми несвоєчасності виплати заробітної плати – справа не одного дня, тому робота, спрямована на вирішення даного питання триває.За інформацією управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради 

28.07.2017

Торгівля людьми – це злочин

У світі процвітає работоргівля… І це не згадка про страшний період рабства у прадавні часи. Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно близько двох мільйонів  людей стають «живим товаром».

Торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі. У цій індустрії домінують добре організовані кримінальні синдикати. Одержані прибутки йдуть на фінансування інших різновидів злочинної діяльності, в тому числі торгівлі наркотиками та зброєю. Торгівля людьми є високодохідною і фактично безпечною, з точки зору можливості соціального контролю, сферою діяльності транснаціональних злочинних організацій. Щорічний світовий прибуток кримінального сектору в цій сфері діяльності становить від 5 до 7 мільярдів доларів, а в деякі роки досягає 9,5 мільярдів доларів. Наприклад, тільки в Україні вербувальник отримує від 200 до 5000 доларів за кожну завербовану жінку. 

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН акцентувала увагу людства на цій проблемі, оголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми. 

Проблема торгівлі людьми залишається болісною і для України. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати  роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів. 

В міжнародній системі Україна визначена як країна - постачальниця жінок. Саме громадянки України зараз складають значну частину живого «товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії. Як правило, експорт жінок з України здійснюється на світові ринки інтимного бізнесу – в Туреччину, Італію, Польщу, Іспанію, Німеччину, країни колишньої Югославії, Угорщину, Чехію, Грецію, Російську Федерацію, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль, Сполучені Штати Америки та інші країни. 

Поширена серед іншого й торгівля людьми з метою використання жертв торгівлі як донорів для трансплантації органів і тканин, а також для некомерційного рабства в таких формах як примусове заміжжя, примусова вагітність, фіктивне вдочеріння (усиновлення).

Сьогодні на перший план виходять все нові сторони торгівлі людьми, а саме торгівля з метою примусової праці. 

Останнім часом, Міжнародна організація з міграції заявляє про те, що жертвами частіше стають українські чоловіки, що безпосередньо підтверджує поширення трудової експлуатації. 

Слід відзначити, що Україна (як на міжнародному, так і на національному рівні) застосовує багатовекторний підхід до проблеми боротьби з торгівлею людьми. Як правило, це проявляється у поєднанні стратегій боротьби з торгівлею людьми як такою, боротьби з нелегальною міграцією та боротьби із міжнародною організованою злочинністю. 

Але ж і кожен сам повинен бути уважним і обережним. 

А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство. 

Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти!

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації:

1. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів. 

2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.

3. Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.

4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97 щоденно після 17:00.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. 

6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну. 

8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

 

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Щороку 30 липня відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. З метою підвищення обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, а також роз’яснення прав та можливостей постраждалих осіб в регіоні проводиться інформаційно-просвітницька кампанія з висвітлення проблеми торгівлі людьми в різноманітних засобах масової інформації. 

На офіційному сайті Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, сторінці «Соціальний захист» у розділі «Сімейна політика, гендерна рівність та протидія торгівлі людьми»(http://www.soc-zahyst.sm.gov.ua/index.php/uk/simejna-politika) розміщено соціальні ролики з цієї тематики («Трудова експлуатація», «Людина – не товар», «Дитяче Жебракування») та контактна інформація посадових осіб консульських та дипломатичних установ України за кордоном, відповідальних за питання протидії торгівлі людьми.

Всі зацікавлені особи мають можливість переглянути соціальні ролики з даної тематики.

27.07.2017

ПРАВОВА ДОПОМОГА СТАЄ БІЛЬШ ДОСТУПНОЮ

За інформацією Головного територіального управління юстиції у Сумській області, в Україні успішно реалізується великий соціальний проект – безоплатна правова допомога, покликана допомагати у захисті і гарантувати рівний доступ до правосуддя. Працюють 551 точка доступу до безоплатної правової допомоги: 23 регіональних центри; 96 місцевих центрів і 432 бюро правової допомоги. На Сумщині діє 4 місцевих центри та 14 бюро правової допомоги.

«Ми організовуємо роботу так, щоб забезпечити безоплатною правовою допомогою всіх, хто її потребує, – сказав, відкриваючи 17 липня цього року контактний центр системи безоплатної правової допомоги у Сумах Міністр юстиції України Павло Петренко. – Кожна людина може звернутися до контактного центру за консультацією. Є номер системи безоплатної вторинної правової допомоги, його, до речі, потрібно знати всім – 0 800 213 103 – телефонуйте, дізнавайтесь, як можна відстояти порушені права».


За статистикою, яка підтверджується і роботою першого контакт-центру в Чернівцях, тільки 20% людей, які телефонують до контактних центрів, у подальшому звертаються до адвокатів. 80% отримують достатню правову допомогу телефоном.


За  повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС

17.07.2017

Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам

Днями на базі Роменського міськрайонного центру зайнятості за участі фахівців центру зайнятості, представників Управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради та Роменського об’єднаного управління Пенсійного фонду України відбувся семінар для роботодавців на тему: «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам».
На семінарі обговорено питання про новації у законодавстві у сфері контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства, в т.ч. щодо належного оформлення найманих працівників. Учасникам семінару було наголошено, що питання легалізації зайнятості завжди було і залишається надзвичайно актуальним. Ухиляючись від офіційного укладання трудових відносин, роботодавець фактично позбавляє працівника захисту своїх основних трудових прав, а через несплату податків наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість отримання заробленої пенсії та інших соціальних виплат. Для роботодавця, відсутність належно оформлених трудових відносин з найманими працівниками призводить до позбавлення права вимагати виконання роботи належним чином, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму роботи, можливості притягнути працівника до відповідальності.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради та Роменського міськрайонного центру зайнятості

17.07.2017

Про соціальний захист найманих працівників!

Днями у виконавчому комітеті відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Провів засідання начальник управління праці та соціального захисту населення Панченко Я.М. Основне питання порядку денного – забезпечення права найманих працівників на легальну зайнятість та заробітну плату.
На засіданні заслухано пояснення щодо причин низького рівня оплати праці чотирьох роботодавців, по кожному з них прийняті конкретні протокольні рішення.
Управлінням праці та соціального захисту населення озвучено показники створення нових робочих місць в місті Ромни. Так, протягом першого півріччя поточного року в місті створено всього 246 нових робочих місць, з них на юридичних особах – 55.

Заслухано звіти представників Роменського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Сумської області та Роменської об’єднаної податкової інспекції про проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо економічних і соціальних переваг отримання легальних доходів, сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Було наголошено, що Пенсійним Фондом України нарешті доопрацьоване програмне забезпечення в частині врахування суми доплати до мінімального страхового внеску при відображенні інформації щодо страхового стажу. Тобто по особам, яким заробітна плата нарахована в розмірі меншому, ніж мінімальна заробітна плата, та страхувальником здійснено доплату до мінімального ЄСВ, зазначений період тепер буде зараховано до страхового стажу як повний місяць. Але все ж, заробітна плата при цьому для обчислення пенсії враховується в сумі, нарахованій особі. А це означає, що робота в режимі неповного робочого часу в подальшому суттєво позначиться на розмірі пенсії.

За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради 

 

14.07.2017

НА ЗАХИСТІ ПРАВ ДИТИНИ
 
Стаття 180 Сімейного Кодексу України захищає права дитини і зобов’язує батьків утримувати своїх дітей до їх повноліття. Сплачені вчасно аліменти не замінять батьківської любові, але  забезпечать діток належними умовами для всебічного розкриття їх здібностей та повноцінного життя. На жаль не всі платники аліментів з відповідальністю відносяться до своїх обов’язків щодо утримання дітей.

Статтею 71 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника.


Так, у поточному році, при вчиненні виконавчих дій з примусового виконання судового рішення про стягнення аліментів, Роменським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області у рахунок відшкодування заборгованості по аліментах матері дитини було передано ½ частину нереалізованого житлового будинку, належного боржнику, внаслідок чого борг по аліментах зменшився на 68703,60грн.


Попереджаємо і звертаємось до всіх платників аліментів, які намагаються ухилитися від їх сплати, віднестись з високою відповідальністю до виконання своїх батьківських обов’язків.
 
За повідомленням Роменського міськрайонного відділу державної
виконавчої служби Головного територіального управління

юстиції у Сумській області                                                           

13.07.2017

ЗМІНА ІМЕНІ МАЛОЛІТНЬОЇ ДИТИНИ

Зміна імені громадян України обмежена віковим критерієм. Так змінити прізвище та ім’я на власний розсуд законодавством дозволяється по досягненню особою шістнадцяти років. Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та власне ім’я тільки за згодою батьків.

Але чи можна порушити питання про зміну прізвища та власного імені дитині до досягнення нею 14 років?


Підставами для зміни прізвища малолітньої дитини (до досягненню нею чотирнадцятирічного віку) є зміна прізвища обома батьками або одним із них.


Зміна прізвища обома батьками є достатньою підставою для зміни прізвища дитини, яка не досягла семи років.


Після досягнення семирічного віку дитина уперше усвідомлює своє право на ім’я, виступаючи від свого імені у суспільних відносинах (у школі, у спортивних змаганнях).Тому законодавством надається їй право самостійно вирішувати питання про зміну свого прізвища.


Власне ім’я присвоюється дитині при державній реєстрації народження. Змінити власне ім’я можливо в разі, коли при державній реєстрації народження ім’я дитині присвоєно без врахування побажань батьків або одного з них. У таких випадках заяву про зміну власного імені можливо подати лише до досягнення дитиною однорічного віку.


У тих випадках коли дитина фактично має власне ім’я відмінне від того імені, яке зазначено в актовому записі про народження, заява батьків подається до досягнення дитиною чотирнадцятирічного віку при наявності документального підтвердження, що вона має інше ім’я. Це може бути довідка з дитячої поліклініки, дитячого садочка, школи.


Так, за І півріччя 2017 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області складено близько чотирьох тисяч  актових записів про народження. При цьому зміни до них у зв’язку зі зміною прізвища та власного імені дитини порушувались батьками лише у 19 випадках.


Тож, шановні батьки, до вибору імені для своїх новонароджених дітей підходьте виважено та відповідально.


За повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС

03.07.2017

Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 29.04.2005 №78 «Про реєстрацію, облік та зберігання колективних договорів, змін та доповнень до них» управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради у квітні-червні 2017 року зареєстровано:

-05.04.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та первинною профспілковою організацією ДП ДАК «Хліб України» Роменський комбінат хлібопродуктів».

-10.04.2017 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом КП «Роменське міськрайонне бюро технічної інвентаризації»;

-10.04.2017  зміни до колективного договору між адміністрацію та трудовим колективом Роменського коледжу Сумського національного аграрного університету;

-13.04.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом  ДП «Сток-сервіс» ПП «Еліпс»;

-13.04.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДП «Аква-сервіс» ПП «Еліпс»;

-13.04.2017 колективний договір між правлінням та профспілковим комітетом Роменської райспоживспілки на 2017-2022 роки;

-14.04.2017 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище;

-18.04.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом ДП «Роменське лісове господарство»;

-25.04.2017 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом ВТКП «Роменський меблевий комбінат» на 2017-2019 роки;

-25.04.2017 Колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ПАТ «Роменського підприємства «Агротехсервіс»» на 2017-2022 роки;

-10.05.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №2 «Журавка»;

-10.05.2017 колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 на 2017-2022 роки;

-24.05.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією Роменського міськрайонного центру зайнятості;

-07.06.2017 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом ДНЗ №8 «Дзвіночок»;

-07.06.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №5 «Веселка»;

-08.06.2017 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Роменського споживчого товариства на 2017-2022 роки;

-19.06.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом Роменського ДНЗ (ясла-садком) №1 «Чайка»;

-20.06.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №4 «Малятко»;

-20.06.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №10 «Казка»;

-21.06.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №8 «Дзвіночок»;

-23.06.2017 колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом підприємства Роменської райспоживспілки «Коопзаготпром» на 2017-2022 роки.


За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради 

29.06.2017

Фінансування пенсій

Станом на 26 червня 2017 рокуРоменським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області завершено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за  червень місяць 2017 року на загальну суму коштів 42578,81 тис. грн. або 100 %.

 

Захищене дитинство: аліменти збільшено
Мовою закону, алімéнти – обов'язокутримання у визначених законом випадках одним членом сім'ї інших, які потребують цього. Мовою загальнолюдських цінностей ми говоримо про те, що батьки повинні дбати про своїх дітей. Найпоширенішим є утримання батьками неповнолітніх і непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги – саме на цьому аспекті закцентуємо увагу, адже відбулися серйозні зміни на законодавчому рівні.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким передбачено збільшення мінімальної суми аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Вказані зміни набирають чинності з 08 липня 2017 року. Враховуючи розмір прожиткового мінімуму на 2017 рік мінімальний розмір аліментів, який повинен сплачувати батько (мати) щомісячно на утримання дитини становить:


– для дитини віком до 6 років з 01 травня по 30 листопада – 713 грн., з 01 грудня – 746 грн.


– для дитини віком від 6 до 18 років з 01 травня по 30 листопада – 888,50 грн., з 01 грудня – 930 грн.


Аліменти, відповідно до закону, є власністю дитини, а розпоряджається ними, виключно для потреб дитини, один з батьків, на чиє ім`я вони надходять.


При тому законом врегульовується виплата аліментів людиною, яка є ФОПом на спрощеній основі, офіційно не працює та людей, які працюють за кордоном. Такі особи будуть змушені сплатити заборгованість за відсотком від середньої зарплати населеного пункту, де проживає платник.


На жаль, проблема виплат аліментів на сьогодні є гострою. І вона складається з двох аспектів: економічного та, мабуть, більше – морального. Для Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, кожного державного виконавця ці виконавчі провадження – під особливим контролем, адже мова йде про дітей – майбутнє країни.


На сьогодні у Роменському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області знаходиться майже 1300 виконавчих проваджень по виплаті аліментів на дітей. І жодне з них не залишається поза увагою державних виконавців.Начальник Роменського
міськрайонного відділу державної
виконавчої служби Головного
територіального управління

юстиції у Сумській області           

 

27.06.2017

Про новації у сфері контролю за дотриманням трудового законодавства!

Днями у виконавчому комітеті відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Основне питання порядку денного – реалізація повноважень, визначених ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування  Україні» щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Так, 16 травня 2017 року набув чинності Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295.Мета акту - забезпечення виконання положень 
статті 259 КЗпП України, Конвенції МОП №81, а також забезпечення реалізації делегованих органам місцевого самоврядування повноважень у сфері праці.

Виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільські, селищні, міські ради об'єднаних територіальних громад здійснюватимуть контроль від імені держави за дотриманням законодавства про працю у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.


У пункті 5 зазначеного Порядку визначено перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань. Ними, зокрема, є звернення працівника щодо порушення законодавства про працю, звернення фізичної особи про порушення стосовно неї правил оформлення трудових відносин, рішення суду, повідомлення органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів, інформації органів Держстату, ДФС, ПФУ, профспілкових організацій, а також за рішенням керівника органу контролю щодо виявлення неоформлених трудових відносин.


Постанова № 295 визначає ефективний механізм виявлення неоформлених працівників, що є черговим кроком Уряду у боротьбі за легалізацію доходів громадян та недобросовісних підприємців. Інспектори праці наділені повноваженнями самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця, а також фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки.


Внесено зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509, згідно з якими прямо передбачається, що крім посадових осіб Держпраці застосовувати відповідні штрафи можуть також керівники виконавчих органів місцевого самоврядування;


Так, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.


За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу складатиме 9600 гривень.


Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.


З
а повідомленням Управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради  

16.06.2017

Прожитковий мінімум зріс!

Чергове підвищення одного з основних соціальних стандартів — прожиткового мінімуму відбулося з 1 травня. Розмір підвищення визначено ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII. На період з травня до листопада прожитковий мінімум становитиме:

·                      загальний показник на одну особу в розрахунку на місяць — 1624 грн;

·                      для дітей віком до 6-ти років — 1426 грн;

·                      для дітей віком від 6-ти до 18-ти років — 1777 грн;

·                      для працездатних осіб — 1684 грн;

·                      для осіб, які втратили працездатність, — 1312 грн.

Нагадаємо, що мінімальна заробітна плата в сумі 3200 грн не змінюється впродовж 2017 року. Крім того, відповідно до статті 96 Кодексу Законів про працю мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Тож мінімальні посадові оклади залишаються на рівні 1600 грн. Проте роботодавці мають право підвищувати оклади за власним рішенням.

За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради
 

 

На порядку денному мінімальна заробітна плата!

Днями у виконавчому комітеті відбулося спільне засідання робочої групи із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Основне питання порядку денного – забезпечення дотримання роботодавцями вимог законодавства щодо мінімальних гарантій в оплаті праці.

Управлінням праці та соціального захисту населення щомісячно на засідання робочої групи запрошуються роботодавці, які виплачують заробітну плату менше мінімального розміру, готується аналіз динаміки чисельності та оплати праці по кожному із них. На даному засіданні пояснення щодо причин низького рівня оплати праці надали шість роботодавців, їх зобов’язано вжити заходів для забезпечення повної зайнятості найманих працівників.

Заслухано звіт заступника начальника Роменського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Сумської області Скиби Г.С. Вона проінформувала, що управлінням щомісячно проводиться аналіз нарахування заробітної плати страхувальниками міста. За даними звітності за квітень 2017 року кількість платників, які нараховують заробітну плату менше мінімального розміру збільшилась у порівнянні з попереднім місяцем на 5 підприємств. Позитивним моментом є зменшення кількості страхувальників, у яких застраховані особи виконували роботи за договорами цивільно-правового характеру. Так, у квітні 2017 року за договорами цивільно-правового характеру працювало 292 особи у 66 страхувальників, що на 19 осіб менше у порівнянні з попереднім місяцем. В подальшому планується формування та передача до Управління Держпраці у Сумській області списків роботодавців, у яких застраховані особи виконували роботи за договорами цивільно-правового характеру понад 12 місяців. Перевірятиметься наявність у таких договорів ознак трудових договорів.

Крім того, Скиба Г.С. звернула увагу на часте недотримання роботодавцями вимог ст. 24 КЗпП України щодо повідомлення податкової інспекції про прийняття працівника на роботу. За дане порушення юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі мінімальної заробітної плати.

Перший заступник Роменської об’єднаної державної податкової інспекції Катерна С.О. повідомила, що податковою інспекцією також опрацьовуються списки страхувальників, які виплачують низьку заробітну плату. З платниками з даного питання проводиться постійна роз’яснювальна робота.

Заступник міського голови Тетірко І.В. наголосив присутнім на необхідності посилення роз’яснювальної роботи з роботодавцями та найманими працівниками щодо важливості легального оформлення та «прозорої» зарплати для належного соціального захисту в подальшому. Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні та здійсненні перерахунків пенсії.

За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради  

07.06.2017

Соціальний захист учасників антитерористичної операції

Одним із пріоритетних напрямків діяльності виконавчого комітету є здійснення заходів щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Надання пільг та соціальної допомоги, медична та психологічна реабілітація, санаторно-курортне забезпечення, матеріальна підтримка, виділення земельних ділянок – це ще не повний перелік тих питань, якими щодня опікується виконавчий комітет та його структурні підрозділи. 

При управлінні праці та соціального захисту населення функціонує Міський центр надання допомоги учасника антитерористичної операції та членам їх сімей.
У поточному році Центром опрацьовано 273 звернення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, в т.ч.  66 письмових заяв з різних питань, надано 207 усних роз’яснень. Працівниками Центру наповнюється база даних учасників антитерористичної операції, яка на сьогоднішній день включає 522 мешканців міста, які мають відповідний статус.

Матеріальна підтримка учасників антитерористичної операції та членів їх сімей передбачена заходами Міської програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки.
У міському бюджеті на 2017 рік передбачено для цього кошти в  сумі 446,1 тис. грн., в т.ч. для:

-                 виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей - 250,1 тис. грн.;

-                 відшкодування витрат  на облаштування пам’ятників сім’ям загиблих учасників АТО – 50,0 тис. грн.;

-                 виплати щомісячної матеріальної допомоги неповнолітнім дітям загиблих (померлих) учасників АТО – 96 тис. грн.;

-                 виплати матеріальної допомоги сім'ям військовополонених учасників АТО  – 50 тис. грн.

Крім того, відповідно до рішення міської ради від 28.01.2016 діти учасників АТО мають право на безкоштовне харчування в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста, передбачено в міському бюджеті на 2017 рік кошти в сумі 927,0 тис. грн.       

Станом на 01.06.2017 надійшло 44 заяв від учасників АТО про потребу у отриманні матеріальної допомоги, виплачена матеріальна допомога в сумі 93,44тис. грн.

Матеріальна допомога для відшкодування витрат  на встановлення пам’ятника загиблому учаснику АТО виплачена 1 особі в сумі 24,8 тис. грн.

Сім’ї військовополоненого Морозова О.О. виплачена матеріальна допомога в розмірі 20 тис. грн.

Восьмеро неповнолітніх дітей загиблих (померлих) учасників АТО щомісяця отримують допомогу в розмірі 1000 грн. (всього виплачено 40,0 тис. грн.).

Виконавчим комітетом Роменської міської ради замовлено та виготовлено проект індивідуальної забудови кварталу для військовослужбовців, які взяли або беруть участь в антитерористичні операції на території Донецької та Луганської областей, в межах вул. Миру, вул. Птиціна та вул. Овсяннікова. Розроблено проект забудови кварталу по вул. Береговій на 120 земельних ділянок.

До Роменської міської ради подало заяви 139 учасників АТО на отримання земельних ділянок. Рішеннями Роменської міської ради виділено земельні ділянки для 133 учасників АТО та 2 членам сімей загиблих учасників АТО орієнтовною площею 1000 кв. м кожна для індивідуального житлового будівництва шляхом надання дозволів на розроблення проектів із землеустрою.

27.05.2017 відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО по б-ру Шевченка.

31.05.2017

 

Відбулося засідання робочої групи

з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення!

Днями у виконавчому комітеті відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Основне питання порядку денного – забезпечення права найманих працівників на легальну зайнятість.

На виконання протокольного рішення попереднього засідання робочої групи заслухано звіти шести роботодавців, які здійснюють пасажирські перевезення в місті Ромни, озвучено пропозиції щодо забезпечення дотримання ними норм законодавства в частині працевлаштування найманих працівників. Крім того, з питання державних мінімальних гарантій в оплаті праці заслухано одного роботодавця.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Гончаренко В.Л. доповіла про моніторинг результатів проведеної роботи робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в містах та районах.

 

За повідомленням управління праці

та соціального захисту населення

 виконкому Роменської міської ради24.05.2017

Виплата заробітної плати – на контролі!

 

Конституцією України задекларовано право громадян на працю, а відповідно - й на достойну та своєчасну оплату цієї праці. Тому, питання погашення боргів із виплати заробітної плати залишається одним із першочергових завдань виконавчого комітету міської ради. На його вирішення спрямовані спільні зусилля структурних підрозділів виконавчого комітету, Роменського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області.

З метою встановлення дієвого контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати в місті проводиться системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Керівники підприємств-боржників щомісячно заслуховуються на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. У поточному році проведено 4 засідання комісії, заслухано звіти 8 керівників підприємств-боржників.


За даними моніторингу станом на 01.05.2017 заборгованість з виплати заробітної плати по місту становить 557,0 тис. грн. (Роменська НГРЕ – 428,4 тис. грн., КП «Чисте місто» РМР» – 128,6 тис.грн.).


Зрозуміло, що подолання проблеми несвоєчасності виплати заробітної плати – справа не одного дня, тому робота, спрямована на вирішення даного питання триває.


За повідомленням управління праці

та соціального захисту населення

виконкому Роменської міської ради

 

25.04.2017

Повідомляємо про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни

ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з питань проведення міських заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці до роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій міста
 
ШАНОВНІ РОМЕНЦІ!
 
Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

У 2017 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».
Необхідність об’єктивної оцінки умов праці за факторами небезпеки зумовлена в Україні законодавчою нормою, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, в яких вони здійснюватимуть чи здійснюють трудову діяльність, про всі небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що реально чи потенційно можуть впливати на них і спричиняти відповідні негативні наслідки, загрожувати їхньому життю та здоров’ю.

Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, регіонів і держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних систем дасть змогу чіткіше визначати пріоритети в державній політиці у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві.

Водночас для України важливим завданням є налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання на рівні регіонів, фондів соціального страхування  та держави. Відкритість та доступність такої інформації значно підвищить ефективність використання даних та культуру профілактики й сприятиме створенню безпечних робочих місць.

Фактично в усіх країнах світу й міжнародних організаціях аналіз та оцінку ризиків для життя і здоров’я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності. Ефективне впровадження цього механізму у вітчизняну практику управління охороною праці можливе лише за наявності статистичних даних, що відображають реальний стан виробничого травматизму в Україні.

Організаційний комітет звертається до роботодавців міста, профспілкових організацій із проханням активно долучитися до відзначення у квітні 2017 року Дня охорони праці та провести на кожному підприємстві, у кожній установі, організації у період з 25 квітня по 3 травня 2017 року Тижневик з охорони праці. Закликаємо особливу увагу звернути на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на покращення безпеки та гігієни праці.


Заступник начальника  управління                                                        В.Л. Гончаренко

 

21.03.2017


Про підтримку внутрішньо переміщених осіб МОМ


17.03.2017

Про підтримку внутрішньо переміщених осіб МОМ

Починаючи з 2014 року, представництво МОМ (Міжнародна організація з міграції) реалізовує проекти, направлені на підтримку внутрішньо переміщених осіб.  Проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що фінансується Європейським Союзом, буде тривати з січня 2017 року до липня 2018 року.

Основна мета проекту полягає у задоволенні потреб ВПО у відновленні та інтеграції та сприянні соціальній стабілізації та зміцненню довіри. Основними завданнями проекту є: підтримка громад, що приймають внутрішньо переміщених осіб та зменшення напруги у громадах, сприяння примиренню, зміцненню довіри та соціальної згуртованості в громадах на пост конфліктних територіях; розширення засобів існування для ВПО; зміцнення потенціалу українських урядових установ для розвитку системи реєстрації ВПО.


МОМ було оголошено конкурс для громад, зацікавлених в участі в проекті соціального згуртування, з метою покращення взаємодії між членами громад та ВПО. У кожній громаді МОМ проводитиме тренінги з розвитку громад, після яких громад буде реалізовувати проект. В усіх громадах МОМ буде забезпечувати рівноцінну участь приймаючої громади та внутрішньо переміщених осіб, чоловіків і жінок, залучення різних членів громади, включаючи національні меншини і соціально уразливі групи населення. Детальна інформація щодо конкурсу знаходиться на офіційному веб-сайті МОМ: розділ Про нас/тендери/поточні тендери (номер  UА 1-2017-103).


У разі виникнення будь-яких додаткових питань можна звертатися до контактної особи від МОМ Анни Єрьоміної (тел. 044-568-50-15, адреса електронної пошти: aeremina@iom.int)


За повідомленням УПСЗН

01.03.2017

Обговорено нове в трудовому законодавстві

Днями в управлінні праці та соціального захисту населення відбувся семінар-нарада з питань: про мінімальні гарантії в оплаті праці, колдоговірне регулювання та виробничий травматизм в місті та районі у 2016 році. В роботі семінар-наради взяли участь голови профспілкових комітетів та спеціалісти з охорони праці підприємств та закладів міста.

По першому питанню доповідала начальник відділу соціально-трудових відносин та надання допомоги учасникам АТО, членам їх сімей управління праці та соціального захисту населення Стоян Л.М. Вона ознайомила присутніх із змінами в законодавстві щодо мінімальних  державних гарантій в оплаті праці, підкреслила, що підписанти колективних договорів повинні в термін до 1 квітня 2017 року внести зміни до колективних договорів в частині визначення співвідношень в оплаті праці працівників.  


Страховий експерт відділення виконавчої дирекції Фонду страхування від нещасних випадків у м. Ромни Кушніренко В.В. розповів про нещасні випадки, що стались на підприємствах міста та району, відзначив різке зменшення нещасних випадків саме на підприємствах міста.


Підвела підсумки наради заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Гончаренко В.Л.


За інформацією управління праці та соціального захисту населення

 

22.02.2017

Про борги!

З метою упередження виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста та забезпечення здійснення постійного контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання.

За даними моніторингу, станом на 1 лютого 2017 року заборгованість з виплати заробітної плати по місту склала всього 562,7 тис.грн., в т.ч. Роменська НГРЕ – 427,9 тис.грн., Філія «Роменський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор»-134,8 тис.грн. У Філії «Роменський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор» заборгованість з виплати зарплати, що склалась на 01.02.2017, погашена в повному обсязі 10.02.2017.


Керівники підприємств-боржників заслуховувались на засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.  У січні 2017 року відбулося 1 засідання комісії, на ньому заслухано 1 звіт керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України.        


Звертаємо увагу роботодавців, що затримка виплати заробітної плати є грубим порушенням законодавства. Статтею 43 Конституції України передбачено захист права на своєчасне отримання винагороди за працю. Керівники підприємств, установ та організацій, які порушують терміни виплати заробітної плати, притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності.За повідомленням управління праці

та соціального захисту населення

виконкому Роменської міської ради  
  

15.02.2016

Додаток PDF
 

24.01.2017

Повідомляємо

про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни

Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 29.04.2005 №78 «Про реєстрацію, облік та зберігання колективних договорів, змін та доповнень до них» управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради у жовтні-грудні 2016 року зареєстровано:

-05.10.2016 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Приватного підприємства «Діагностично-лікувального центру «Медгарант» на 2016-2021 роки;


-11.10.2016 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Управління держпродспоживслужби в Роменському районі на 2016-2018 роки;


-20.10.2016  колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Управління держпродспоживслужби в м. Ромни на 2016-2018 роки;


-08.11.2016 колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом загальноосвітньої школи I-II ступенів  №6 Роменської міської ради на 2016-2020 роки;


-29.11.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Роменської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини на 2016-2019 роки.


-02.12.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Роменської міської державної лікарні ветеринарної медицини на 2016-2019 роки;


-02.12.2016 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом ДП «Аква-сервіс» ПП «Еліпс» на 2013-2017 роки;


-02.12.2016 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом ДП «Сток-сервіс» ПП «Еліпс» на 2013-2017 роки;


-08.12.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Міської централізованої бібліотечної системи на 2017-2021 роки;


-26.12.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради на 2017-2021 роки;


-29.12.2016 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом КЗ СОР «Першої обласної спеціалізованої лікарні» м Ромни на 2014-2019 роки.


За повідомленням управління праці

та соціального захисту населення

виконкому Роменської міської ради


 

Виплата заробітної плати – на контролі!

Питання зайнятості населення та визначення рівня життя громадян завжди актуальне. Сьогодні, на жаль, існують не лише такі поняття, як фактична та виплачена заробітна плата, а й випадки несвоєчасності її виплати.

Управлінням праці та соціального захисту населення здійснюється щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати по м. Ромни. За даними моніторингу станом на 01.01.2017 загальна заборгованість з виплати заробітної плати по місту становить 412,9 тис. грн. (Роменська НГРЕ – 412,9 тис. грн.).


Питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на зазначених підприємствах неодноразово розглядалося на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Протягом 2016 року відбулося 12 засідань комісії, заслуховувалися керівники Роменської НГРЕ та ДП ДАК «Хліб України» «Роменський комбінат хлібопродуктів».


Системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на Роменщині проводиться постійно. Зрозуміло, що подолання цієї проблеми – справа не одного дня, тому робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати триває.

 
За повідомленням управління праці
та соціального захисту населення
виконкому Роменської міської ради
 

17.01.2017

З 2017 року діє новий порядок оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи

З 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Прийнятим Порядком визначено новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.


Безоплатне забезпечення путівками проводитиметься шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.

Порядком передбачено укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждала особа має право вільного вибору санаторно-курортного закладу та за бажанням здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

За бажанням громадянина, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування, виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку. Однак зазначена норма набирає чинності з 1 січня 2018 року.


Якщо у громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виникнуть питання щодо забезпечення санаторно-курортними путівками, то їм необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (бул. Шевченка, 8, кім.25) або за телефоном 5-31-44.


За повідомленням УПСЗН

12.01.2017

Про соціальну підтримку учасників АТО

За 2016 рік Міським центром надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей опрацьовано 760 звернень учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, в т. ч. 186 письмових заяв з різних питань, надано 574 усних   роз’яснень.

Частина звернень стосувалися отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем, прийнято 105 письмових заяв, надано 130 усних роз’яснень. На 2016 рік виділені асигнування з міського бюджету для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції в сумі 264,5 тис. грн. Комісією з розгляду питань щодо надання матеріальної допомоги жителям міста Ромни, які взяли або беруть участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях України, та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції на сході України, прийнято рішення про надання матеріальної допомоги 113 мешканцям міста в сумі 264,5грн. 


Крім того, учасники антитерористичної операції зверталися з питання проходження професійної реабілітації, надано 158 усних роз’яснень. Працівниками центру прийнято 53 заяви від мешканців міста щодо потреби у професійному навчанні та перенавчанні за спеціальністю «водій» різних категорій. Відповідно до виділених асигнувань з державного бюджету (135604,00 грн.) вже сформовані навчальні групи та визначені терміни навчання, укладено 40 договорів з Роменським СТК ТСОУ, завершили навчання 40 осіб.


Учасники антитерористичної операції зверталися, також, з питань отримання пільг на житлово-комунальні послуги, забезпечення дровами, виплат до 9 травня, тощо.


За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради

 

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa