bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Чт, 27 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович


2016 2015 2014 2013

 

 

 

25.04.2017

Повідомляємо про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни

ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з питань проведення міських заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці до роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій міста
 
ШАНОВНІ РОМЕНЦІ!
 
Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

У 2017 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».
Необхідність об’єктивної оцінки умов праці за факторами небезпеки зумовлена в Україні законодавчою нормою, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, в яких вони здійснюватимуть чи здійснюють трудову діяльність, про всі небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що реально чи потенційно можуть впливати на них і спричиняти відповідні негативні наслідки, загрожувати їхньому життю та здоров’ю.

Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, регіонів і держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних систем дасть змогу чіткіше визначати пріоритети в державній політиці у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві.

Водночас для України важливим завданням є налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання на рівні регіонів, фондів соціального страхування  та держави. Відкритість та доступність такої інформації значно підвищить ефективність використання даних та культуру профілактики й сприятиме створенню безпечних робочих місць.

Фактично в усіх країнах світу й міжнародних організаціях аналіз та оцінку ризиків для життя і здоров’я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності. Ефективне впровадження цього механізму у вітчизняну практику управління охороною праці можливе лише за наявності статистичних даних, що відображають реальний стан виробничого травматизму в Україні.

Організаційний комітет звертається до роботодавців міста, профспілкових організацій із проханням активно долучитися до відзначення у квітні 2017 року Дня охорони праці та провести на кожному підприємстві, у кожній установі, організації у період з 25 квітня по 3 травня 2017 року Тижневик з охорони праці. Закликаємо особливу увагу звернути на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на покращення безпеки та гігієни праці.


Заступник начальника  управління                                                        В.Л. Гончаренко

 

21.03.2017


Про підтримку внутрішньо переміщених осіб МОМ


17.03.2017

Про підтримку внутрішньо переміщених осіб МОМ

Починаючи з 2014 року, представництво МОМ (Міжнародна організація з міграції) реалізовує проекти, направлені на підтримку внутрішньо переміщених осіб.  Проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що фінансується Європейським Союзом, буде тривати з січня 2017 року до липня 2018 року.

Основна мета проекту полягає у задоволенні потреб ВПО у відновленні та інтеграції та сприянні соціальній стабілізації та зміцненню довіри. Основними завданнями проекту є: підтримка громад, що приймають внутрішньо переміщених осіб та зменшення напруги у громадах, сприяння примиренню, зміцненню довіри та соціальної згуртованості в громадах на пост конфліктних територіях; розширення засобів існування для ВПО; зміцнення потенціалу українських урядових установ для розвитку системи реєстрації ВПО.


МОМ було оголошено конкурс для громад, зацікавлених в участі в проекті соціального згуртування, з метою покращення взаємодії між членами громад та ВПО. У кожній громаді МОМ проводитиме тренінги з розвитку громад, після яких громад буде реалізовувати проект. В усіх громадах МОМ буде забезпечувати рівноцінну участь приймаючої громади та внутрішньо переміщених осіб, чоловіків і жінок, залучення різних членів громади, включаючи національні меншини і соціально уразливі групи населення. Детальна інформація щодо конкурсу знаходиться на офіційному веб-сайті МОМ: розділ Про нас/тендери/поточні тендери (номер  UА 1-2017-103).


У разі виникнення будь-яких додаткових питань можна звертатися до контактної особи від МОМ Анни Єрьоміної (тел. 044-568-50-15, адреса електронної пошти: aeremina@iom.int)


За повідомленням УПСЗН

01.03.2017

Обговорено нове в трудовому законодавстві

Днями в управлінні праці та соціального захисту населення відбувся семінар-нарада з питань: про мінімальні гарантії в оплаті праці, колдоговірне регулювання та виробничий травматизм в місті та районі у 2016 році. В роботі семінар-наради взяли участь голови профспілкових комітетів та спеціалісти з охорони праці підприємств та закладів міста.

По першому питанню доповідала начальник відділу соціально-трудових відносин та надання допомоги учасникам АТО, членам їх сімей управління праці та соціального захисту населення Стоян Л.М. Вона ознайомила присутніх із змінами в законодавстві щодо мінімальних  державних гарантій в оплаті праці, підкреслила, що підписанти колективних договорів повинні в термін до 1 квітня 2017 року внести зміни до колективних договорів в частині визначення співвідношень в оплаті праці працівників.  


Страховий експерт відділення виконавчої дирекції Фонду страхування від нещасних випадків у м. Ромни Кушніренко В.В. розповів про нещасні випадки, що стались на підприємствах міста та району, відзначив різке зменшення нещасних випадків саме на підприємствах міста.


Підвела підсумки наради заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Гончаренко В.Л.


За інформацією управління праці та соціального захисту населення

 

22.02.2017

Про борги!

З метою упередження виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста та забезпечення здійснення постійного контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання.

За даними моніторингу, станом на 1 лютого 2017 року заборгованість з виплати заробітної плати по місту склала всього 562,7 тис.грн., в т.ч. Роменська НГРЕ – 427,9 тис.грн., Філія «Роменський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор»-134,8 тис.грн. У Філії «Роменський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор» заборгованість з виплати зарплати, що склалась на 01.02.2017, погашена в повному обсязі 10.02.2017.


Керівники підприємств-боржників заслуховувались на засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.  У січні 2017 року відбулося 1 засідання комісії, на ньому заслухано 1 звіт керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України.        


Звертаємо увагу роботодавців, що затримка виплати заробітної плати є грубим порушенням законодавства. Статтею 43 Конституції України передбачено захист права на своєчасне отримання винагороди за працю. Керівники підприємств, установ та організацій, які порушують терміни виплати заробітної плати, притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності.За повідомленням управління праці

та соціального захисту населення

виконкому Роменської міської ради  
  

15.02.2016

Додаток PDF
 

24.01.2017

Повідомляємо

про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни

Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 29.04.2005 №78 «Про реєстрацію, облік та зберігання колективних договорів, змін та доповнень до них» управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради у жовтні-грудні 2016 року зареєстровано:

-05.10.2016 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Приватного підприємства «Діагностично-лікувального центру «Медгарант» на 2016-2021 роки;


-11.10.2016 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Управління держпродспоживслужби в Роменському районі на 2016-2018 роки;


-20.10.2016  колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Управління держпродспоживслужби в м. Ромни на 2016-2018 роки;


-08.11.2016 колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом загальноосвітньої школи I-II ступенів  №6 Роменської міської ради на 2016-2020 роки;


-29.11.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Роменської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини на 2016-2019 роки.


-02.12.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Роменської міської державної лікарні ветеринарної медицини на 2016-2019 роки;


-02.12.2016 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом ДП «Аква-сервіс» ПП «Еліпс» на 2013-2017 роки;


-02.12.2016 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом ДП «Сток-сервіс» ПП «Еліпс» на 2013-2017 роки;


-08.12.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Міської централізованої бібліотечної системи на 2017-2021 роки;


-26.12.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради на 2017-2021 роки;


-29.12.2016 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом КЗ СОР «Першої обласної спеціалізованої лікарні» м Ромни на 2014-2019 роки.


За повідомленням управління праці

та соціального захисту населення

виконкому Роменської міської ради


 

Виплата заробітної плати – на контролі!

Питання зайнятості населення та визначення рівня життя громадян завжди актуальне. Сьогодні, на жаль, існують не лише такі поняття, як фактична та виплачена заробітна плата, а й випадки несвоєчасності її виплати.

Управлінням праці та соціального захисту населення здійснюється щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати по м. Ромни. За даними моніторингу станом на 01.01.2017 загальна заборгованість з виплати заробітної плати по місту становить 412,9 тис. грн. (Роменська НГРЕ – 412,9 тис. грн.).


Питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на зазначених підприємствах неодноразово розглядалося на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Протягом 2016 року відбулося 12 засідань комісії, заслуховувалися керівники Роменської НГРЕ та ДП ДАК «Хліб України» «Роменський комбінат хлібопродуктів».


Системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на Роменщині проводиться постійно. Зрозуміло, що подолання цієї проблеми – справа не одного дня, тому робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати триває.

 
За повідомленням управління праці
та соціального захисту населення
виконкому Роменської міської ради
 

17.01.2017

З 2017 року діє новий порядок оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи

З 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Прийнятим Порядком визначено новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.


Безоплатне забезпечення путівками проводитиметься шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.

Порядком передбачено укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждала особа має право вільного вибору санаторно-курортного закладу та за бажанням здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

За бажанням громадянина, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування, виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку. Однак зазначена норма набирає чинності з 1 січня 2018 року.


Якщо у громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виникнуть питання щодо забезпечення санаторно-курортними путівками, то їм необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (бул. Шевченка, 8, кім.25) або за телефоном 5-31-44.


За повідомленням УПСЗН

12.01.2017

Про соціальну підтримку учасників АТО

За 2016 рік Міським центром надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей опрацьовано 760 звернень учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, в т. ч. 186 письмових заяв з різних питань, надано 574 усних   роз’яснень.

Частина звернень стосувалися отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем, прийнято 105 письмових заяв, надано 130 усних роз’яснень. На 2016 рік виділені асигнування з міського бюджету для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції в сумі 264,5 тис. грн. Комісією з розгляду питань щодо надання матеріальної допомоги жителям міста Ромни, які взяли або беруть участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях України, та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції на сході України, прийнято рішення про надання матеріальної допомоги 113 мешканцям міста в сумі 264,5грн. 


Крім того, учасники антитерористичної операції зверталися з питання проходження професійної реабілітації, надано 158 усних роз’яснень. Працівниками центру прийнято 53 заяви від мешканців міста щодо потреби у професійному навчанні та перенавчанні за спеціальністю «водій» різних категорій. Відповідно до виділених асигнувань з державного бюджету (135604,00 грн.) вже сформовані навчальні групи та визначені терміни навчання, укладено 40 договорів з Роменським СТК ТСОУ, завершили навчання 40 осіб.


Учасники антитерористичної операції зверталися, також, з питань отримання пільг на житлово-комунальні послуги, забезпечення дровами, виплат до 9 травня, тощо.


За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради

 

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa