Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 24 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович


2017 2016 2015 2014 2013

 

 

 

20.03.2018

Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення

 

15.03.2018

Відбулося засідання координаційної ради

з надання допомоги учасникам антитерористичної операції
та членам їх сімей у місті Ромни!

Днями у виконавчому комітеті відбулося засідання координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у місті Ромни. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Участь у засіданні взяли, представники громадських організацій міста, структурних підрозділів виконкому, Роменської центральної лікарні, Роменського міськрайонного центру зайнятості, інших установ та закладів міста. Розглянуто та обговорено  ряд важливих питань стосовно надання допомоги учасникам антитерористичної операції. 

Начальник управління соціального захисту населення Роменської міської ради Панченко Я.М.  проінформував  про  надання матеріальної підтримки учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, яка передбачена заходами Міської програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки. У міському бюджеті на 2018 рік передбачено для цього кошти в сумі 418,0 тис. грн., в т.ч. конкретно для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції для вирішення соціально-побутових питань виділені асигнування в сумі 274,0  тис. грн. У поточному році комісією з розгляду питань щодо надання матеріальної допомоги учасникам АТО  та членам їх сімей, прийнято рішення про надання матеріальної допомоги 20 мешканцям міста в сумі 44,4 тис.грн. В основному звернення стосувалися відшкодування витрат на оформлення проекту землеустрою.


Крім того, щомісяця отримують матеріальну допомогу семеро неповнолітніх дітей загиблих (померлих) учасників АТО в розмірі 10,00 тис. грн. (всього виплачено в 2018 році- 14,0 тис. грн.). Також надана матеріальної допомоги сім'ї загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції в розмірі 10 000,00 тис.грн.


На засіданні також розглянуто питання про соціальне забезпечення звільненого з полону Морозова О.О. На черговій сесії міської ради буде розглянуто проект рішення сесії Роменської міської ради «Про  внесення змін до рішення міської ради від 22.12.2016  «Про Міську програму соціального захисту населення на 2017-2021 роки» щодо надання грошової матеріальної допомоги особам звільненим з полону з числа учасників антитерористичної операції на придбання  житла та його устаткування.


За повідомленням управління соціального захисту населення Роменської міської ради

12.03.2018

Напередодні свята «8 Березня» у Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради відбувся невеликий тематичний концерт, який підготували відвідувачі «Університету третього віку». Своїми піснями, гуморесками та сценками вони подарували присутнім задоволення та позитивні емоції.

Директор Територіального центру Олена Сергіївна Шкромида долучилася до привітань з наступаючим святковим днем весни та побажала всім учасницям та присутнім на святковому дійстві жіночого щастя.

 

28.02.2018

НЕПЛАТНИКИ АЛІМЕНТІВ МАЮТЬ ДВІЧІ ПОДУМАТИ, ПЕРШ НІЖ НЕ ПЛАТИТИ АЛІМЕНТИ

Діти не повинні страждати через те, що їхні батьки не хочуть виконувати своїх батьківських обов’язків. Спеціалісти органів юстиції Сумщини попереджають кожного неплатника аліментів: Закон – один для всіх!

Боржники, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад 6 місяців будуть:


-  Позбавлені права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості.


-  Позбавлені права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон.


-  Позбавлені права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати.


- Отримають до 240 годин суспільно корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною.


Перших результатів довго чекати не доводиться. Державні виконавці в м. Ромни та Роменському районі ВЖЕ вручають відповідні постанови та протоколи про вчинення боржниками адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


Разом з тим, кожен неплатник отримує Пам’ятку для боржника з покроковим роз’ясненням порядку його дій після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження.


Інформація про боржників міститься в Єдиному реєстрі боржників, який доступний кожному
https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors  


 

ПОВНОВАЖЕННЯ ЮСТИЦІЇ РОЗШИРЕНО

Черговим кроком на шляху до європейських стандартів у забезпеченні прав людини стало наділення органів юстиції функціями досудового розслідування злочинів.

Положенням про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі серед основних завдань передбачено, що управління юстиції  організовує через слідчий відділ ( відділення) здійснення досудового розслідування злочинів, вчинених на території або в приміщеннях Державної кримінально-виконавчої служби України.

За повідомленням  Роменського

міськрайонного відділу державної
виконавчої служби Головного
територіального управління
юстиції у Сумській області  
        

26.02.2018

23 лютого 2018 року слухачі «Університет третього віку» Територіального центру міста Ромни (відділення денного перебування) стали активними учасниками заходу: «За здоровий спосіб життя», що проходив у приміщенні районної бібліотеки.

В ході заходу було висвітлено цілющі властивості лікарських рослин та препаратів нетрадиційної медицини. Слухачами «Університету третього віку» були прочитані авторські вірші, присвячені медичній тематиці. Завершилися збори дегустацією чаїв на цілющих травах.


Тож запрошуємо Всіх бажаючих громадян поважного віку та осіб, які частково втратили здатність до самообслуговування до Територіального центру м. Ромни, а саме до Відділення денного перебування для продовження повноцінної життєдіяльності та проведення дозвілля. Телефон для довідок: 5-41-82.

соціальна реклама

https://www.youtube.com/watch?v=cOlVA1ViDfk


https://www.youtube.com/watch?v=4HAxYT6tAxU

23.02.2018

21 лютого 2018 року в Територіальному центрі м. Ромни (відділення денного перебування) завдяки впровадженню інноваційних технологій було проведено слайд-шоу «Життя прожити – не поле перейти», присвячене 70-річному ювілею учасниці ансамблю «Співочі голоси» (факультет «Самодіяльної художньої творчості») Наталії Серговни Карпенко.

Ведуча заходу, завідувач відділення денного перебування Н.П.Коваленко розповіла про життєвий і творчий шлях ювілярки, підкріплюючи кожну віху життя документальним фото. Н.С. Карпенко читала свої кращі гуморески, ділилася спогадами про дитячі та юнацькі роки. Дотепні, розважальні вкраплення до заходу внесла ігрова програма, акцентуючи увагу на особистості іменинниці.

Територіальний центр м. Ромни висловив подяку Наталії Серговні за активну участь в самодіяльній художній творчості та культурно-мистецькому житті міста.

Захід пройшов у невимушеній затишній атмосфері, зігрітий теплом сердець всіх присутніх.
20.02.2018
ТАК НАМАГАВСЯ СХОВАТИСЯ ВІД ЮСТИЦІЇ, ЩО ЗАПІЗНИВСЯ НА РЕЙС

Переховуючись від органів юстиції, мешканець міста Суми марно намагався приховати і власне авто.

Боржнику не хотілося змінювати свій усталений спосіб життя, тому він на арештованому Chevrolet Lacetti, планував закордонну подорож та направлявся до аеропорту. І не розрахував на оперативність дій державних виконавців.

Авто, оголошене у розшук спеціалістами юстиції, затримали працівники поліції. Боржник запізнився на довгоочікуваний рейс.

 І, як наслідок, борг у сумі близько 200 тис. гривень був одразу сплачений, а бюджет поповнився майже двадцятьма тисячами гривень.

Знаю! Дію! Захищаю! Юстиція на захисті ваших прав!


ПРОФЕСІОНАЛ ЗАВЖДИ ВЧИТЬСЯ!

Широкомасштабними заходами з підвищення кваліфікації державних реєстраторів та працівників фронт-офісів спеціалісти юстиції Сумщини розпочали 2018 рік. Це важливий напрям роботи, адже від рівня знань працівників суб’єктів державної реєстрації залежить якість надання останніми адміністративних послуг населенню.

 З початку року представники 37 суб’єктів державної реєстрації Сумщини, в тому числі, 6 акредитованих суб’єктів, вже пройшли навчання в органах юстиції. Майже 50 державних реєстраторів області отримали кваліфіковані відповіді на проблемні питання, що виникають у сфері їх діяльності.

Перевагою таких заходів є можливість поділитися власним досвідом і отримати компетентні та фахові роз’яснення діючого законодавства від професіоналів у даних галузях, отримати наочні матеріали з актуальних питань державної реєстрації.

У найближчі дні управлінням юстиції заплановано до проведення ще 2 заходи, спрямовані на підвищення кваліфікації працівників Центрів надання адміністративних послуг та Центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги Сумщини, під час яких буде обговорюватись питання щодо прийняття та видачі працівниками центрів та бюро документів для державної реєстрації громадських об’єднань.

Перша зустріч відбудеться вже 27 лютого. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном (0542) 66-19-25.

Заявки на прийняття участі у заході необхідно надсилати на електронну адресу  info_udr@sm.minjust.gov.ua.

Юстиція - команда професіоналів! Знаю! Дію! Захищаю!

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: 240 ГОДИН СУСПІЛЬНО-КОРИСНИХ РОБІТ ЧИ 13 ТИСЯЧ НА КОРИСТЬ ДИТИНИ

Впровадження нового Закону «Чужих дітей не буває» з перших днів дає позитивні результати. Як виявляється, за власну репутацію батьки хвилюються набагато більше, ніж за належне існування своєї дитини.

Протокол про притягнення Білопільського неплатника аліментів до адміністративної відповідальності в порядку ст. 183-1 КУпАП, що був складений спеціалістами органів юстиції, одразу змусив боржника відшукати понад 13 тисяч гривень власній дитині.

Нагадаємо, що Чужих дітей не буває!

ст. 183-1 КУпАП передбачає, що несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Закон – один для всіх!
19.02.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ОФОРМЛЕННЯ СПАДКУ БЕЗ ЗАПОВІТУ

Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. Просто сільська рада виділила землю, там і побудували. Батьки давно померли і жодних документів не залишили. Чи можу я якось оформити цю землю й хату на себе без заповіту. Куди і як мені звернутися? Хочу зазначити, що я єдина дочка, тому жодних конфліктів тут бути не може.

Тамара Слайко

Що таке спадкування?

Спадкування – це перехід прав та обов'язків (спадщини) від особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.

Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом. Для цього спадкоємець має подати документи, які посвідчують право власності спадкодавця на відповідне майно.

Разом з тим відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Нотаріус має перевірити подані документи та взнати, чи немає заборон або арешту цього майна.

За відсутності у спадкоємця необхідних документів нотаріус відмовляє йому у вчиненні нотаріальної дії та роз'яснює процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.

До якого суду слід звернутися?

Справа щодо оформлення документів, що посвідчують право власності на нерухоме майно, розглядається в порядку цивільного судочинства в районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцем розташування майна.

Скільки це коштуватиме?

За подання позову сплачується судовий збір у розмірі 1%.

При цьому, розмір оплати не може бути меншим 40% розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не може перевищувати розміру 5 прожиткових мінімумів.

Ціна позову визначається, виходячи з грошової оцінки нерухомого майна. Вартість може бути зазначена в технічному паспорті на майно, або за результатом проведеної експертної оцінки.

Які документи треба подати до суду?

До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, які обґрунтовують позовні вимоги, наприклад:

свідоцтво про смерть спадкодавця;

архівні довідки чи витяги з рішень сільської ради про надання земельної ділянки;

дозвіл на будівництво будинку;

довідка виконавчого комітету сільської ради депутатів трудящих;

записи у погосподарських книгах;

реєстрація місця проживання спадкодавця у будинку за паспортом;

технічний паспорт на будинок;

сплата за комунальні послуги;

документи з колгоспу про відведення в установленому порядку земельної ділянки під забудову тощо.

Як довго чекати на рішення?

Цивільна справа розглядається судом протягом розумного строку, але не більше 2 місяців з дня відкриття провадження у справі.

Але на сьогоднішній день оформити право власності на житловий будинок в порядку спадкування у Вашій ситуації можливо не тільки в судовому порядку.

Ви як спадкоємець можете подати заяву та документи, необхідні для відповідної реєстрації що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно (це може бути, наприклад, виписка з погосподарської книги), витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу.

З заявою про реєстрацію прав власності на житловий будинок Ви можете звернутися до будь-якого реєстратора (нотаріуса) в межах області. В такому випадку право власності на житловий будинок, що належав Вашій матері, буде зареєстровано за Вашою матір’ю (померлою). Після чого, на підставі відомостей з Державного реєстру прав, нотаріус має можливість видати Вам Свідоцтво про право на спадщину.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Аби більш детально розглянути ситуацію, раджу звернутися до одного з наших центрів або бюро безоплатної правової допомоги. Наші юристи та адвокати допоможуть вирішити Ваші проблеми. Дізнатись, де працює найближча точка юридичної допомоги можна на сайті Головного територіального управління юстиції http://www.sumyjust.gov.ua/bezoplatna-pravova-dopomoga або за телефоном гарячої лінії 0(800) 213-103.

Начальник Роменського
міськрайонного відділу державної
виконавчої служби Головного
територіального управління
юстиції у Сумській області                                                                           А.В. Бабій


16.02.2018
Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення!

У виконавчому комітеті відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Основне питання порядку денного – забезпечення дотримання роботодавцями вимог законодавства щодо мінімальних гарантій в оплаті праці. Крім того, проаналізовано стан виконання Програми зайнятості населення м. Ромни на період до 2017 року та результати моніторингу рівня оплати праці на підприємствах міста за 2017 рік.

На засіданні розглянуто стан дотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці на 12 підприємствах, установах та закладах, представники яких надали змістовні пояснення щодо низького рівня оплати праці деяких працівників.

Представник Роменського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Скиба Г.С. в черговий раз наголосила роботодавцям на необхідності більш якісної підготовки звітності зі сплати єдиного соціального внеску, подання в ній достовірної інформації про застосування неповного робочого часу, сумісництва, оплати роботи за цивільно-правових відносин, надання відпусток без збереження заробітної плати, тощо.

Робоча група й в подальшому щомісячно працюватиме з роботодавцями, які виплачують заробітну плату нижче мінімального розміру, проводитиметься робота, спрямована на виявлення фактів недотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці, а також роз’яснювальна та консультативна. 

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

16.02.2018
14 лютого 2018 року у приміщенні Центральної міської бібліотеки слухачі «Університету третього віку» територіального центру м.Ромни долучилися до акції єднання «Україна моя вишивана», засвідчивши свою любов до рідного краю на колоритній вишиваній карті нашої держави, яка буде подорожувати областями України з метою об'єднання нації.
15.02.2018
Стан виплати заробітної плати в м. Ромни

Питання зайнятості населення та визначення рівня життя громадян завжди актуальне. Сьогодні, на жаль, існують не лише такі поняття, як фактична та виплачена заробітна плата, а й випадки несвоєчасності її виплати. 
           
З метою забезпечення здійснення дієвого контролю за станом виплати заробітної плати виконавчим комітетом Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання. За даними моніторингу заборгованість із виплати заробітної плати по місту станом на 01.02.2018 зменшилась на 49,0 % до початку року і наявна на одному економічно активному підприємстві в сумі 60,5 тис. грн. ( КП «Чисте місто» РМР).

Питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на зазначеному підприємстві неодноразово розглядалося на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Протягом 2018 року відбулося 1 засідання комісії, розглянуто стан виплати заборгованості із заробітної плати на КП «Чисте місто» РМР.

Звертаємо увагу роботодавців, що затримка виплати заробітної плати є грубим порушенням законодавства. Статтею 43 Конституції України передбачено захист права на своєчасне отримання винагороди за працю. Керівники підприємств, установ та організацій, які порушують терміни виплати заробітної плати, притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності. Робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати триває.


За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

13.02.2018

Про повідомну реєстрацію
колективних договорів, змін та доповнень до них у 2018 році

 

Доводимо до відома керівників та представницьких органів трудових колективів підприємств, установ та організацій міста, що відповідно до рішення міської ради від 24.11.2017 з 1 січня 2018 року повідомна реєстрація колективних договорів, змін та доповнень до них здійснюється відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету Роменської міської ради.

Повідомна реєстрація колективних договорів проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №115 від 13.02.2013 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів». Колективний договір подається на реєстрацію сторонами, які його підписали, у кількості примірників, що відповідає кількості таких сторін, та копією договору. Разом із договором на реєстрацію подаються також усі додатки до нього.

Після закінчення строку дії колективний договір, угода продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний. Законодавством не передбачено конкретний термін, на який укладається колективний договір. Цей термін визначається угодою сторін. На практиці колективні договори укладаються на 1-5 років.

Протягом строку дії до колективного договору можуть вноситися зміни і доповнення за взаємною згодою сторін в порядку, визначеному колективним договором. Зміни і доповнення до колективного договору також підлягають повідомній реєстрації.

 Зважаючи на вищезазначене, з метою більш ефективного врегулювання трудових та соціально-економічних відносин між роботодавцем та трудовим колективом, пропонуємо керівникам та представницьким органам трудових колективі підприємств, установ, організацій міста усіх форм власності проаналізувати зміст діючих колективних договорі, при необхідності внести до них зміни або доповнення, або ж укласти нові колективні договори. В разі, якщо колективний договір відсутній, пропонуємо розглянути питання щодо його укладання.

Надання методичної і консультативної допомоги з питань колдоговірного регулювання здійснюється відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету Роменської міської ради (б-р Шевченка, 2, каб. № 10, тел. 5-32-57).

 

За інформацією відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету

13.02.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

 

РЕЄСТРАЦІЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ

Павле Дмитровичу, ми готуємося до найважливішої події – народження синочка. Я читала Ваші консультації з багатьох питань, але Ви так і не розповіли детально, яка процедура реєстрації дитини після народження. Скажіть будь-ласка, що і за чим нам треба буде зробити і на що звернути увагу?

Вікторія Будерацька

 

Що потрібно зробити після народження дитини?

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

Заявниками можуть бути як батьки дитини, так і інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо батьки мають різні прізвища.

Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.

 

Як визначається походження дитини?

Походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

Походження дитини від батька визначається на підставі свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду.

При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

 

Які документи потрібні для реєстрації народження?

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) для проведення державної реєстрації народження дитини подається:

-          паспорт заявника, якщо заявниками є не її батьки;

-          документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;

-         паспорти батьків або одного з них;

-          документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини або заява матері). 

-         За відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

 

Як визначитися з ім’ям, прізвищем та по батькові дитини?

При державній реєстрації народження дитині присвоюється прізвище, ім’я та по батькові, які індивідуалізують особу, виділяють її з-поміж інших.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати й батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати або батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі.

Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

 

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?

З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг в усіх регіонах України надається послуга щодо прийому документів, необхідних для державної реєстрації народження, та видачі відповідного свідоцтва безпосередньо в пологових будинках. Загалом у 477 медичних установах. За 2016-2017 роки цією послугою скористалися 238 166 громадян.

Інформація про пологові будинки, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції (https://minjust.gov.ua).

 

Які додаткові послуги можна отримати разом зі свідоцтвом?

За бажанням батьків чи одного з них під час проведення державної реєстрації народження дитини можуть бути прийняті документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

 

Чи є покарання для батьків, які несвоєчасно зареєстрували дитину?

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 153 грн).

За повідомленням Роменського міськрайонного відділу ДРАЦС.

09.02.2018

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради повідомляє.

Згідно ст. 6 та ст. 6-1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», реєстрація місця проживання бездомної особи є можливою виключно за умови її постійного проживання у відповідних спеціалізованих закладах.


Територіальний центр м. Ромни не є установою, яка надає постійне місце проживання.


У відповідності до Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради, затвердженого рішенням сесії Роменської міської ради сьомого скликання від 21.12.2017 року, бездомним особам надається послуга представництва інтересів, а саме:

-         допомога в оформленні або відновленні документів;

-         сприяння у забезпеченні доступу до ресурсів і послуг за місцем перебування, встановленні зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо;


-         соціально-економічні послуги (за наявності можливості).


Всім, хто володіє інформацією про зазначену категорію осіб, просимо звертатися за адресою: бульвар Шевченка, 8, 2-й поверх, кабінет 2.

31.01.2018

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання

06.02.2018 набирають чинності положення Закону України від 07.12.2017 № 2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» (окрім деяких норм, які набирають чинності пізніше).

Нормами вказаного Закону передбачені суттєві зміни до Закону України «Про виконавче провадження», Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України та низки інших нормативно- правових актів, якими змінено порядок стягнення аліментів, посилено відповідальність неплатників аліментів тощо.


Зокрема, до Закону України «Про виконавче провадження» внесені наступні зміни:


1)     статтю 11 доповнити частиною четвертою такого змісту:


"4. Строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для застосування заходів, передбачених пунктами 1-4 частин дев’ятої, дванадцятої статті 71 цього Закону, обчислюється з наступного робочого дня після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження";


2) в абзаці другому частини другої статті 70 слова "відшкодування шкоди" замінити словами "у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди";


3) у статті 71:


У частині другій слова "понад три місяці" замінити словами "сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці";


частину дев’яту викласти в такій редакції:


"9. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:


1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.


Постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, надсилаються сторонам для відома не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.


Постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, направляються до виконання відповідними органами після закінчення строку, визначеного частиною п’ятою статті 74 цього Закону, для оскарження рішення, дії виконавця, якщо рішення, дії виконавця не були оскаржені.


У разі оскарження рішення, дії виконавця, постанови, зазначені у пунктах 1- 4 цієї частини, якщо їх не скасовано, підлягають виконанню відповідними органами після розгляду справи відповідним судом";


доповнити частинами десятою - тринадцятою такого змісту:


"10. Тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано в разі:


1) якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування;


2) використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю І, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю;


3) проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції;


4) розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліментами у порядку, встановленому законом.


11. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувану право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.


12. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183"' Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.


13. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, орган державної виконавчої служби на вимогу стягувана протягом десяти днів видає довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.


Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, дійсна протягом одного місяця з дня її видачі".


Відтак, строк з метою обчислення заборгованості зі сплати аліментів для застосування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю, у праві полювання обраховується з наступного робочого дня після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.


Відтепер із заробітної плати боржника за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості у разі стягнення аліментів може бути утримано 50 відсотків (замість існуючих 20 відсотків).


Крім того, відтепер звернення стягнення на майно боржника може бути здійснено при наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці (замість існуючих «понад три місяці»).


У зв’язку зі змінами в законодавстві з 06.02.2018 при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець зобов’язаний здійснити наступне.


1. Винести вмотивовані постанови: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


2)  про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.


2. Забезпечити доведення вищезазначених постанов до відома сторін не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.


При цьому звертаємо увагу, що тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано в разі:


1) якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування;


2) використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю І, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю;3) проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції;


4) розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліментами у порядку, встановленому законом.


3. Направити вказані вище постанови до виконання відповідними органами після закінчення строку, визначеного ч. 5 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», для оскарження рішення, дії виконавця, якщо рішення, дії виконавця не були оскаржені (у разі оскарження рішення, дії виконавця, постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, якщо їх не скасовано, підлягають виконанню відповідними органами після розгляду справи відповідним судом).


4. Скласти протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183'1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання), та надіслати його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби (зразок протоколу про адміністративне правопорушення міститься в Додатку 11 до Інструкції з організації примусового виконання рішень).


5. В обов’язковому порядку внести відомості про складення протоколу до Журналу реєстрації протоколів про адміністративні правопорушення.


6. На вимогу стягувана протягом 10-ти днів видати довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання. Дана довідка дійсна протягом одного місяця з дня її видачі, про що доцільно зазначати у самій довідці.


Принагідно зазначаємо, що за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183'1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.


При цьому, на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається обов’язок нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.


Також ст. 157 Сімейного кодексу України доповнено частиною п’ятою, відповідно до якої той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби (про порядок видачі якої зазначено вище), про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Дана норма стане додатковим стимулом для сплати боржниками заборгованості з метою участі у вирішенні питання щодо тимчасового виїзду дитини за кордон.

За повідомленням Управління державної виконавчої служби

Головного територіального управління юстиції у Сумській області

29.01.2018

Консультує Міністр юстиції

ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ДЛЯ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Вітаю Вас, Павле Дмитровичу! По телевізору багато казали про те, що Мін’юст прийняв закон, який примусить чоловіків, які не платять аліменти, зробити це, або до них буде застосоване серйозне покарання. Мій колишній чоловік вже кілька років ні копійки не дає нам з дитиною. Поясніть, що саме його очікує за новим законом.

Оксана Муляр

Проблема безвідповідального ставлення батьків до утримання своїх дітей, дійсно, є однією з найбільш актуальних в Україні. На обліку виконавчої служби Міністерства юстиції перебуває майже 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів. З них понад 90 тисяч стосуються боргу, який перевищує 6 місяців.

І це при тому, що лише за минулий рік державними виконавцями Мін’юсту стягнено понад 2,4 млрд грн заборгованості по аліментах на користь 576 тисяч дітей.


Вирішити проблему без законодавчих змін було неможливо. Тому Мін’юст розробив законопроект №7277 #ЧужихДітейНеБуває про посилення відповідальності злісних неплатників аліментів.


Документ підтримала Верховна Рада України та підписав Президент України. 6 лютого цього року Закон вступає в силу.


Які нові засоби впливу запроваджує закон?


Спрощується порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Законом на виконавця покладається обов’язок встановлювати таке обмеження без участі суду.


Крім того, з моменту вступу у дію закону злісних неплатників буде обмежено у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною зброєю та у праві полювання.


Той із батьків, хто не проживає з дитиною і має заборгованість зі сплати аліментів, не зможе впливати на рішення щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку.


Всі ці обмеження застосовуватимуться до повного погашення заборгованості.


Окрім цього, для неплатників вводиться новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи. Оплата за такі роботи йтиме на погашення заборгованості зі сплати аліментів.


Чи до всіх боржників будуть застосовуватися такі заходи?


Важливо звернути увагу на те, що ці положення Закону застосовуються лише до злісних неплатників аліментів – борг яких перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.


Водночас, ми не збираємося залишати недобросовісних батьків без засобів заробітку чи нормального життя.


Для прикладу, тимчасове обмеження у праві користування транспортними засобами не може застосовуватися до боржника якщо:


-       керування транспортними засобами є для боржника основним законним джерелом доходу;
-    у разі використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю;
-       у випадку проходження боржником військової служби;
-        розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліменти.

У таких випадках рішення щодо застосування обмежень визначатимуться окремо, враховуючи всі обставини.


Скільки коштує звернення до суду з вимогою стягнути борг?


Відповідно до прийнятих змін батьки, які подають заяву щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів, звільняються від сплати судового збору.


За детальнішою інформацією звертайтеся до Головного територіального управління юстиції у Сумській області:


Україна, 40003, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28 


Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36
e-mail: 
info@sm.minjust.gov.ua

25.01.2018

Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 2017 рік

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік 

19.01.2018

17.01.2018 року слухачі Університету третього віку, літературно-мистецького факультету, факультету «Самодіяльної художньої творчості» (гурток «Співучі голоси») при територіальному центрі м. Ромни, взяли участь у Різдвяній феєрії «Листки календаря гортаємо, новорічні свята відзначаємо» в міській центральній бібліотеці для дорослих.
 
 
 
 
 
 
 
Територіальний центр  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради змінив своє місцезнаходження. Установа функціонує за адресою: бульвар Шевченка, 8, 2-й поверх.

Вхід до приміщення установи адаптований для безперешкодного доступу до закладу соціального захисту спеціалізованим елементом – пандусом, згідно державних будівельних норм України.


На 1 поверсі знаходиться консультативно-реєстраційний сектор для прийому громадян та зона прийому пенсіонерів та громадян з обмеженими можливостями.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 08.09.2016 року № 596 «Про внесення змін до переліку платних соціальних послуг» Територіальний  центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради може надавати платні соціальні послуги (в межах наявних можливостей). Отримувати такі послуги можуть:

·        громадяни похилого віку, інваліди, хворі, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;

·        громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, у зв’язку зі стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей вищий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

Умови та порядок надання платних соціальних послуг передбачені Положенням про порядок та умови надання платних соціальних послуг структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради. Тарифи на платні послуги розробляються бухгалтерією територіального центру та затверджуються директором.

На платній основі Відділенням соціальної допомоги вдома відповідно до державних стандартів соціальних послуг надаються наступні послуги:

·        догляд вдома, а саме:

-         ведення домашнього господарства (допомога у приготуванні їжі (підготовка продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів, посуду, винесення сміття тощо), прибирання житла: косметичне, вологе, генеральне, розпалювання печей, піднесення вугілля, дров, розчистка снігу, доставка води із колонки, миття вікон(не більше 3), обклеювання вікон, допомога при консервації овочів та фруктів, придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, приготування їжі );

-         надання послуг з виконання ремонтних осіб (допомога в ремонті житлових приміщень);

-         надання допомоги в оплаті комунальних послуг (заповнення абонентних книжок, оплата комунальних послуг, звірення платежів, заміна книжок);

-         надання допомоги в оформленні документів (оформлення субсидій на квартирну плату і комунальні послуги);

-         написання листів, заяв, скарг, отримання довідок, інших документів;

-         представництво інтересів в органах державної влади, установах, підприємствах та організаціях (виконання доручень, пов’язаних з необхідністю відвідування різних організацій);

-         допомога у самообслуговуванні (зміна натільної білизни, зміна постільної білизни, купання, надання допомоги при купанні, миття голови, розчісування, обрізання нігтів (без патології) на руках або ногах);

-         прання білизни та одягу (до 3 кг сухої білизни).

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради надає наступні платні соціальні послуги:

·        натуральна допомога:

-         пошити фартух;
-         виметати петлі;
-         зменшити довжину штанів (спортивні без блискавки внизу виробу, спортивні з блискавкою внизу виробу, інші);
-         замінити блискавку в штанах та спідниці;
-         замінити блискавку в куртці;
-         зменшити довжину плаття, спідниці;
-         зменшити спідницю та плаття по ширині;
-         зменшити довжину пальто, плаща;
-         оверлувати занавіски та пришити тасьму;
-         зменшити довжину рукавів пальто, плаща, куртки;
-         пошити наволочку;
-         зменшити ширину штанів по талії;
-         замінити мішковину в карманах;
-         перешити кофту, плаття;
-         замінити підкладку у пальто, куртці, плащеві;
-         ремонт постільної білизни: зменшити ширину підодіяльника, накладання латок.

За більш детальнішою інформацією просимо звертатись в територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради, що знаходиться за адресою: б-р.Шевченка, 8,  тел.: 2-15-08.


Щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з ускладненням погодних умов у зимовий період, з 18.10.2017 року в територіальному центрі м. Ромни за рахунок благодійної допомоги буде діяти пункт обігріву. До пункту обігріву мають право звертатися бездомні особи, люди похилого віку та інші категорії осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Організована співпраця з недержавними громадськими та релігійними організаціями, благодійниками, осередками ТЧХ, з Першою обласною спеціалізованою лікарнею та Роменською ЦРЛ з метою забезпечення бездомних осіб притулком, одягом, їжею, запобігання їх переохолодженню та обмороженню в осінньо-зимовий період.

Тому, при виявленні нужденних осіб, прохання звертатися за адресою: бульвар Шевченка, 8, 2-й поверх. Телефон для консультацій: 2-15-08.


На сьогодні досить актуальними є проблеми літніх людей, так як у всьому світі спостерігається тенденція до збільшення частки людей похилого віку серед населення, тому дана стаття присвячена проблемам людей після виходу на пенсію та шляхам пристосування до нових умов життєдіяльності.

Різні дослідження свідчать, що працюючі люди літнього віку почуваються набагато краще, ніж не працюючі. Вони менше хворіють, більш оптимістично налаштовані на майбутнє, легше сприймають втрати і проблеми зі здоров’ям. Люди ж, які раптово втрачають роботу і непідготовлені до виходу на пенсію, часто страждають комплексними порушеннями не тільки психіки, але й відчувають різке погіршення здоров'я. Втрачаючи свій професійний статус, літні люди поступово починають відчувати себе непотрібними. Вихід на пенсію для багатьох людей стає періодом втрат, порушенням збалансованого режиму життєдіяльності, його ритму, а відтак змінюється оцінка явищ і подій , спрямованість інтересів.

Досить ефективним шляхом адаптації є об'єднання літніх людей у хобі-групи, гуртки за інтересами, в яких вони можуть проявити себе як «знавці справи», поділитись своїм досвідом, зав’язати нові знайомства.

В Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради функціонує Відділення денного перебування, яке надає послугу соціальної адаптації. Головним пріоритетом відділення є заходи активізації соціокультурної ініціативи людей літнього віку, спрямовані на задоволення потреб у спілкуванні, встановлення соціальних контактів, підтримку творчої діяльності. Серед пропонованих форм дозвіллєвої діяльності «Університету третього віку» діють наступні факультети: літературно-мистецький, вивчення комп’ютера і робота з ним, краєзнавчий, здорового способу життя, самодіяльної художньої творчості та юридичний.  Особливим попитом користуються аматорські музичні та театральні колективи, клуби декоративно-прикладного мистецтва, шахо-шашкові секції, колективні читання тощо.

Відділенням денного перебування застосовується теорія інтегрованої старості або теорія діяльності (активності), яка виходить із необхідності збереження активної ролі літніх людей, активізації життєвих ресурсів у пізньому віці, інклюзії у суспільство людей поважного віку. Ця теорія актуалізує питання безпосередньої освіти, або освіти впродовж життя. Згідно з цією теорією збереження соціальних зв’язків, соціальних ролей і підтримання активності веде до «благополучної старості». Мова йде про залучення літніх людей до різних видів неформальної освіти, яка спрямована на задоволення особистісних інтересів, розширення кругозору, набуття знань та умінь, необхідних у побуті та дозвіллі, в сфері міжособистісного спілкування. Доведено, що активна мислитель на діяльність знижує швидкість перебігу процесів старіння. Тому, тренування пам'яті, уважності, спостережливості, уяви та фантазії позитивно впливає на фізіологічні та психічні процеси організму.

Надання соціальних послуг відділенням денного перебування сприяє їх всебічному розвитку; реінтеграції їх розвитку в активне життя суспільства; надання допомоги в адаптації до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями; формування принципів здорового способу життя; основ законодавства стосовно людей похилого віку та його застосування на практиці; формування та розвитку навичок використання новітніх технологій, насамперед інформаційних та комунікаційних; підвищення якості життя людей похилого віку, завдяки забезпеченню доступу до сучасних технологій та адаптації до технологічних перетворень; формування практичних умінь і навичок; можливість для розширення кола спілкування та обміну досвідом.

Двері відділення денного перебування широко відкриті для всіх бажаючих людей поважного віку, тож запрошуємо до нашого «Університету третього віку», де кожен знайде заняття до душі, розширить свої знання та творчі можливості. Наша адреса: бульвар Шевченка, 8, 2-й поверх (тел.: 2-15-08).


Директор територіального центру                         О.С.Шкромида

Фахівець із соціальної роботи                                В.О.Береза

17.01.2018

Своєчасна виплата зарплати – на контролі!

Заробітна плата – один із чинників, який поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тому проблема несвоєчасної виплати заробітної плати – це одна з найгостріших соціальних проблем, яка до цього часу не розв'язана.

В місті проводиться постійна робота щодо забезпечення своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах міста. Здійснюється щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати по м. Ромни. За даними моніторингу станом на 01.01.2018 заборгованість із виплати заробітної  плати наявна на одному  економічно активному підприємстві в сумі 118,6 тис.грн. ( КП «Чисте місто» РМР).  


Питання контролю та ліквідації боргів із виплати заробітної плати покладено на тимчасову комісію з питань забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Завданнями комісії є проведення  індивідуальної роботи з керівниками кожного із підприємств-боржників та прийняття конкретних рішень щодо погашення заборгованості. Протягом 2017 року  проведено 12  засідань комісії, заслухано 16 звітів керівників підприємств-боржників.     

Робота спрямована на прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати в місті триває.

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

 

Регулювання охорони праці у колективному договорі

Колективний договір підприємства, установи, організації є найважливішим нормативно-правовим актом у системі нормативного регулювання взаємовідносин між роботодавцем і найманими працівниками з першочергових соціальних питань, зокрема з питань охорони праці.

Це ствердження обумовлене вимогами законів України “Про охорону праці” та “Про колективні договори і угоди”, які передбачають, що здійснення комплексних заходів щодо організації здорових і безпечних умов праці, визначення обов’язків сторін, а також реалізація працівниками своїх конституційних прав і соціальних гарантій на охорону праці забезпечуються насамперед через положення колективного договору.

Колективний договір лише тоді набуває особливого значення у вирішенні нагальних проблем охорони праці, коли відповідні двосторонні зобов’язання розроблені якісно, на високому професійному рівні, з урахуванням усіх вимог чинного законодавства.

Положення колективного договору не повинні суперечити законам або іншим нормативно-правовим актам. Гарантії, пільги та компенсації, що передбачені для працівників чинним законодавством, повинні вважатися мінімальними, обов’язковими для надання за будь-яких умов.

Як додаток до колдоговору варто оформити: списки професій працівники яких повинні в обов’язковому порядку проходити медогляд; списки професій, які вимагають професійного добору; списки працівників, які мають право на відпустку за ненормований робочий день або за шкідливі умови праці; списки працівників, яких необхідно забезпечити спецодягом, мийними засобами і т.п.

Також у колективному договорі зазначається періодичність проведення атестації робочих місць за умовами праці, а після її проведення встановлюється перелік заходів та необхідних засобів щодо поліпшення умов праці.

Відповідно до статті 20 Закону України “Про охорону праці” однією з найважливіших частин колективного договору повинні бути комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам.

Отже, готуючи проект колективного договору на наступний рік, необхідно спочатку визначити загальну суму цільових коштів, що будуть виділені на комплексні інженерно-технічні заходи.

Колективний договір обов’язково повинен містити заходи захисту прав і соціальних інтересів осіб, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також утриманців та членів сімей загиблих. 

Більш детальну інформацію з даного питання можна отримати у відділі з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення (б-р Шевченка, 2, каб.№10, тел. 5-32-57).


За повідомленням відділу з контролю за
додержанням законодавства про працю та   
зайнятість населення виконкому
Роменської міської ради

16.01.2018


Консультує Міністр юстиції України Павло Дмитрович ПЕТРЕНКО

РОЗЛУЧЕННЯ І РОЗПОДІЛ МАЙНАДобрий день! Звертаюся до Вас, бо більше не знаю, в кого спитати. Ми з чоловіком прожили разом більше 20 років, виростили 2 дітей. Однак вже давно зрозуміли, що краще нам жити окремо, чекали лише, доки діти виростуть, стануть на ноги і почнуть самостійне життя. Зараз збираємо розлучатися. Тож прошу роз’яснити, яке майно ми маємо розділити, а яке ні?

Тамара Твердохліб

Яке майно є спільною сумісною власністю подружжя?

Майно, яке набуте за час шлюбу, незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини  самостійного заробітку. Такими поважними причинами можуть бути, наприклад, навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо.

Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься:

●                    майно, набуте за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування);
●                    доходи, отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші);
●                    речі, придбані для одного із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо).

Якщо майно дружини/чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, або якщо один із подружжя своєю працею чи коштами брав участь в утриманні майна, управлінні цим майном чи догляді за ним, то таке майно або дохід, одержаний від цього майна, у разі спору можуть бути визнані за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності.


Увага! Якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

Яке майно є особистою приватною власністю дружини, чоловіка?

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
●                    майно, набуте до шлюбу;
●                    майно, набуте за час шлюбу на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
●                    майно, набуте за час шлюбу за кошти, які належали їй чи йому особисто;
●                    житло, набуте за час шлюбу внаслідок його приватизації;
●                    земельна ділянка, набута за час шлюбу внаслідок приватизації;
●                    речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;
●                    премії, нагороди, які вона/він одержала(ав) за особисті заслуги (суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями сприяв її одержанню);
●                    кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала та відшкодування завданої моральної шкоди;
●                    страхові суми за обов'язковим чи добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, які були особистою приватною власністю кожного з подружжя;
●                    майно, набуте за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин (за рішенням суду);
●                    якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, які належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю;
●                    якщо річ, що належить одному з подружжя, плодоносить, дає приплід або дохід (дивіденди), він є власником цих плодів, приплоду або доходу (дивідендів).

Як провести розділ майна добровільно?

Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою, уклавши договір про поділ майна або договір про виділ майна зі складу майна подружжя.


Договір про поділ чи виділ нерухомого майна підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Який порядок поділу майна через суд?

Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.


Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя.


Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема, на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою та попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.


У разі, коли жоден із подружжя не вчинив таких дій, а неподільні речі не можуть бути реально поділені між ними, суд визнає ідеальні частки подружжя в цьому майні без його реального поділу і залишає майно у їх спільній частковій власності.


За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею/ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син,  дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.


До якого суду звертатися і скільки це коштує?


Справи щодо поділу спільного майна подружжя розглядаються місцевими загальними судами в порядку позовного провадження за місцем розташування майна або його основної частини (якщо це стосується нерухомого майна) або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування відповідача (якщо стосується поділу рухомого майна).


Слід відзначити, що до вимог про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя,  позовна давність не застосовується за умови, якщо шлюб між ними не розірвано.


До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у 3 роки, яка обчислюється від дня, коли один зі співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.

При поданні позову сплачується судовий збір, який визначається виходячи із вартості майна, яке підлягає поділу – 1% вартості. Однак судовий збір не може бути менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та більшим за 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При визначенні ставок судового збору застосовується розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду. Розмір вказаного прожиткового мінімуму на 01 січня 2018 року становить 1762 гривні.

Чи є якісь особливі випадки?

Під час поділу майна важливу роль відіграють різні нюанси, індивідуальні для кожного окремо взятого подружжя. Це можуть бути і питання поділу боргових зобов’язань, і питання поділу майна між подружжям у випадках, коли один із них (або обидва) є фізичними особами – підприємцями, або ж серед майна є недобудоване майно.

Аби більш детально розглянути ситуацію кожної окремої людини, раджу звернутися до одного з наших центрів або бюро безоплатної правової допомоги. Наші юристи та адвокати допоможуть вирішити Ваші проблеми. Дізнатись, де працює найближча точка юридичної допомоги можна на сайті Мін’юсту або за телефоном гарячої лінії 0(800) 213-103.


За повідомленням Роменського міськрайонного відділу ДРАЦС

11.01.2018

«Я маю право!»: захищай свої права разом з юстицією Сумщини!

Для підвищення у громадян рівня знань про свої права у різних сферах життя та формування нової правової свідомості у суспільстві, Міністерство юстиції України ініціювало загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»,  який успішно реалізується як по всій Україні, так і на Сумщині зокрема. Крім того, 2018 рік Президент України Петро Порошенко оголосив Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». 

Проект Мін’юсту розрахований на три роки (2017-2019), і на реальних прикладах показує  людям – захищати свої права не так страшно та складно, як всі звикли вважати. Під час масштабних просвітницьких акцій  спеціалісти юстиції Сумщини роз’яснюють громадянам чіткий алгоритм дій у тій чи іншій ситуації юридичного характеру, а також роблять все, аби фраза «Я знаю свої права та можу захистити себе!»  стала для всіх і кожного стилем життя та поведінки.


Знання – це найкраща зброя у боротьбі зі свавіллям чиновників і нечистих на руку людей, які часто користувалися правовою неосвіченістю українців і таким чином порушували їхні права. Це великий крок до побудови демократичного правового суспільства, позитив від якого відчують на собі мільйони українців. Детальнішу інформацію про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та механізми захисту своїх прав можна дізнатися на офіційному сайті -
http://pravo.minjust.gov.ua/. Знаю! Дію! Захищаю!

10.01.2018

Повідомляємо про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни

Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 29.04.2005 №78 «Про реєстрацію, облік та зберігання колективних договорів, змін та доповнень до них» управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради у жовтні-грудні 2017 року зареєстровано:

-            10.10.2017 зміни та доповнення  до колективного договору КЗ СОР «Перша обласна спеціалізована лікарня м. Ромни;


-            13.11.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом ДП «Роменський лісгоп»;


-           27.11.2017  колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом  Роменського дошкільного закладу (ясла-садок) №4 «Малятко» Роменської міської ради Сумської області;


-           05.12.2017 колективний договір між адміністрацією та профспілковою організацією виконавчого комітету Роменської міської ради;


-            26.12.2017 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДП «Аква-Сервіс» ПП «Еліпс»;


-            26.12.2017 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДП «Сток-Сервіс» ПП «Еліпс»;


-            27.12.2017 колективний договір між адміністрацією та профспілковою організацію комунального закладу «Роменської дитячо-юнацької школи імені Віктора Гречаного» виконавчого комітету Роменської міської ради Сумської області.За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради


Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ФОП

Павле Дмитровичу, я багато років займався власним невеликим бізнесом і був оформлений як ФОП. Зараз мені запропонували роботу з нормальною зарплатою. Тому треба якомога швидше ліквідувати свій ФОП. Скажіть, як це зараз зробити? Куди звертатися, що потрібно?

Семен Дехтяренко

Куди звернутися для припинення діяльності ФОП?

Реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП уповноважені здійснювати:

·                     виконавчі органи місцевих рад, а також міські, районні державні адміністрації (у разі прийняття відповідною радою рішення про наділення такими повноваженнями);
·                     нотаріуси;
·                     акредитовані суб'єкти.
Реєстрацію припинення підприємницької діяльності для осіб, які переселилися з території проведення антитерористичної операції в період її проведення, здійснює державний реєстратор за адресою їх тимчасового проживання.
Припинення підприємницької діяльності внутрішньо переміщеної особи здійснюється за її заявою та спрощеною процедурою за місцем проживання на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Які підстави для проведення державної реєстрації?

Державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі:
·                     документів, які подаються заявником для державної реєстрації;
·                     судових рішень, які набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі;
·                     рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному порядку.

Яка форма подання документів для державної реєстрації?

1.        Паперова форма: документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням (бажано цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення).


2.       
Електронна форма: документи подаються заявником через портал електронних сервісів .

Для того, щоб подати заяву, необхідно зареєструватися на сайті за посиланням
https://online.minjust.gov.ua/registration-fiz та виконати вказані на сайті дії.

Електронна заява формується з обов’язковим долученням до неї електронних копій оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлених шляхом сканування, або оригіналів таких електронних документів, опису поданих заявником документів для державної реєстрації, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру.


Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі подаються з обов’язковим накладенням заявником власного електронного цифрового підпису.

Які документи потрібно?

1) заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за рішенням особи (форма 12);


2) ксерокопія свідоцтва про смерть, судове рішення про визнання особи безвісно відсутньою - у разі припинення у зв’язку зі смертю;


3) паспорт громадянина України або інший документ, який підтверджує особу;


4) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує повноваження представника (у випадку подання документів представником).
 
Скільки коштує ця процедура, який строк розгляду документів?
За проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця справлення плати не передбачено.

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо фізичних осіб - підприємців має не перевищувати 24 годин після надходження документів. Виняток – вихідні та святкові дні.

Що робити після реєстрації?
Наступний крок – здійснити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності та в установлені строки подати до органу Державної фіскальної служби податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Крім того, контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи – платника податків, за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України.


Після цього ФОП має подати сам за себе звіт із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.


Закрити рахунок у банку, якщо він був відкритий.


За повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС


Про запровадження мінімальної заробітної плати з 01 січня 2018 року

Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 №7000 установлено розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2018 у місячному  розмірі – 3723,00 грн., у погодинному розмірі– 22,41 гривні.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року становитиме 1 700,00 грн., з 1 липня - 1 777,00 грн., з 1 грудня - 1 853,00 грн.


Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Установлена в Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.


Тому, звертаємо увагу роботодавців міста, що за порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством.За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

 

02.01.2018

НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ ПОЗБАВЛЯТЬ ВОДІЙСЬКОГО ПОСВІДЧЕННЯ

Депутати Верховної Ради прийняли проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», ініційований Міністерством юстиції України.

Закон запроваджує низку новацій, що посилюють відповідальність злісних неплатників, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад 6 місяців:

° Позбавлення боржника права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості

° Позбавлення боржника права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон.
° Позбавлення неплатника права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати. 
° 2 місяці суспільно корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу дитині. 
° Ліквідовано будь-які сплати при подачі заяв у цій сфері до суду.

«Чужих дітей не буває. Ми не можемо стояти осторонь, коли порушуються права найменших українців. Ми маємо сказати «НІ» економічному і фізичному насильству над дітьми та жінками. Цьому немає місця в європейській країні!», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

До слова, протягом 11 місяців 2017 року державні виконавці юстиції Сумщини стягнули майже 60 мільйонів гривень боргів з неплатників аліментів на користь понад 15 тисяч дітей.

З початку року виконавча служба Міністерства юстиції забезпечила виплату боргів зі сплати аліментів на суму 1,9 млрд грн. Кошти отримали 550 тисяч дітей. Нині на обліку виконавчої служби перебуває майже 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів. З них 90 тисяч стосуються несплати за понад 6 місяців. 

 

 

 

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa