Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Чт, 13 грудняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович


2017 2016 2015 2014 2013

 

 

 

06.12.2018
4 грудня слухачі «Університету третього віку» взяли участь у презентації українських сорочок, представлених місцевими майстринями, викладачем на волонтерських засадах літературно-мистецького факультету при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради  С. Стрельченко та у презентації нової збірки поезій місцевої поетеси Я. Тарасенко (с. Сміле), що проходило у Центральній міській бібліотеці для дорослих.

В ході заходу про свій творчий доробок  (вихід 6-ти книг про Роменщину) розповів автор – Г. Стрельченко.

Незабутні враження від свята прозвучали з уст доньки нашого земляка, письменника Й. Дудки та завідувача денного перебування терцентру м. Ромни Н. Коваленко.

 
Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем осіб з особливими потребами, захисту їх гідності, прав і благополуччя.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради провів та прийняв участь в ряді заходів присвячених людям з обмеженими можливостями.


Цього року до терцентру завітали юні майбутні колеги - студенти Роменського коледжу КНЕУ спеціальності «соціальна робота» та практикант Київського університету ім. Б. Грінченка на чолі з соціальним педагогом Терещенко Н.М.. Гості висловили свою небайдужість до людей з інвалідністю та виразили свою підтримку не лише гарним словом, а й доброю справою. Для підопічних з особливими потребами відділення денного перебування студенти підготували та вручили смачні подарунки. Територіальний центр м. Ромни висловлює велику вдячність нашим майбутнім послідовникам: Карпенко М., Руденко Н., Спащанському С., Левченко К., Дем’яненко О. та Хілько Л.

Також завітала промовити слова подяки за мужність і терпіння людям з обмеженими можливостями завідувач відділення обслуговування Центральної міської бібліотеки для дорослих – Пасєвіна Л. П.  Вона розповіла про методи роботи бібліотеки з даною категорією осіб і запросила всіх відвідати читальний заклад.

Відділенням організації надання адресної та натуральної допомоги проведена благодійна акція по збору коштів та продуктів харчування. Начальник відділу звернулася до керівників підприємств та приватних підприємств з метою надання благодійної допомоги особам з інвалідністю, що обслуговуються терцентром. На благодійних засадах було надано грошову та натуральну допомогу.

Територіальний центр висловлює вдячність за високу соціальну відповідальність та вагомий внесок у розвиток благодійності міста фізичним особам-підприємцям та керівникам товариств з обмеженою відповідальністю.

З благодійних коштів та коштів виділених місцевим бюджетом 100 підопічних з особливими потребами отримали натуральну допомогу.

 
Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО
ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО: ЯК СЕБЕ ЗАХИСТИТИ?
 
Мій чоловік, коли вип’є, піднімає на мене руку. Спершу думала, що цього більше не повториться, але за останній рік він мене бив мало не щомісяця. Що мені робити?
Ольга
Перш за все, хочу порадити Вам і всім громадянам, які зазнають насильства, в жодному разі не мовчати. Агресор не одумається і не втихомириться. Чим довше ви мовчите про проблему, тим більше він переконується у своїй безкарності, й тим більше у нього розв’язуються руки.
Історично склалося, що цю проблему в нас намагалися замовчувати, адже не хотіли «виносити сміття з хати». За даними Міністерства внутрішніх справ, упродовж 2017 року до поліції надійшло понад 110 тисяч заяв та повідомлень про домашнє насильство. І це при тому, що за статистикою усього лише 10-15% постраждалих від домашнього насильства звертаються за допомогою. Тому можна лише уявити, скільки реально жінок страждають від побоїв. Більше того, за експертними оцінками, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть через такого роду знущання.
Що зробило Міністерство юстиції для посилення відповідальності агресора?
Ми не могли залишати цю проблему в тому стані, в якому вона перебувала роками. Тому разом з народними депутатами було розроблено й прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Він деталізує види насильства, визначаючи фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Окрім цього, було внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, які запровадили кримінальну відповідальність за домашнє насильство в будь-яких його проявах.
Якого покарання слід очікувати тим, хто вчиняє домашнє насильство?
Стосовно кривдника може бути винесено терміновий заборонний припис, який зобов’язує залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи терміном до 10 днів.
Інші можливі механізми захисту від домашнього насильства – обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи, а також направлення для проходження програми для кривдників. Ці заходи забороняють кривдникові мешкати з постраждалою особою в одному приміщенні та будь-яким чином взаємодіяти з нею на термін до 6 місяців.
Якщо дії правопорушника будуть кваліфіковані як адміністративне правопорушення, то йому на перший раз загрожує штраф від 170-340 грн, громадські роботи від 30 до 40 годин або ж адміністративний арешт на строк до 7 діб. У разі вчинення тих самих дій протягом року штраф може сягнути 680 грн, тривалість громадських робіт збільшена до 60 годин, а адміністративний арешт становитиме вже 15 діб.
Також за домашнє насильство передбачена кримінальна відповідальність. У цьому випадку санкції значно суворіші, з тюремним ув’язненням. Зокрема, особі може бути присуджено громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років. Але дані норми почнуть діяти з 11 січня 2019 року.
Куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього насильства?
Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися до:
–        уповноважених підрозділів органів поліції,
–        загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб,
–        служби у справах дітей за місцем свого проживання,
–        скористатися послугами адвокатів нашої системи безоплатної правової допомоги.
Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?
Якщо у вас виникнуть питання з цього приводу – телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах всієї України. Там ви зможете отримати консультацію і правовий захист.

29.11.2018

З нагоди Міжнародного дня волонтера!

Щорічно 5 грудня світове суспільство відзначає Міжнародний день волонтера. Рішення про це прийняте Генеральною асамблеєю ООН ще у 1985 році недарма. Адже волонтери - це люди, які присвячують свій талант, час, енергію, виявляють щире бажання допомогти іншим, не чекаючи подяк та винагород.

На сьогоднішній день слово «волонтер» для кожного українця набуло особливого значення. Тисячі і тисячі добровольців стали на захист своєї Вітчизни у вирішальний для неї час. Молоді і літні, підприємці і робітники, слобожанці і галичани, люди різних переконань зрозуміли, що доля їхньої країни і майбутнє їхніх дітей залежить від них. Волонтери – це ті, хто перші. Хто там, де найважче.


В нашому місті також широко розповсюджена  волонтерська діяльність. На особливу подяку заслуговують: Головач Ірина Володимирівна, Юракова Олена Вячеславівна, Камєнєва Оксана Володимирівна, Стратейчук Ірина Михайлівна, Оксюта Микола Борисович та багато інших небайдужих осіб, які підтримують наших земляків на Сході України.


З нагоди відзначення Міжнародного дня волонтерів в місті 06.12.2018 заплановано проведення святкового концерту. Крім того, заходи з нагоди свята відбудуться в загальноосвітніх навчальних закладах міста, центральній міській бібліотеці.


Дякуємо всім, хто зустрічає цей День серед військових і у шпиталях, у дитячих будинках і інтернатах, хто допомагає ближнім словом і справами! Нехай ніколи не забракне у Вас сил, наснаги та ентузіазму, виповняться ваші задуми про квітучу, справедливу і сильну Україну.


За повідомленням  управління соціального захисту населення Роменської міської ради

22.11.2018

День спільних дій в інтересах дітей

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, яка визначила основні життєві потреби дитини, її основні права, право національності та ім’я, право на освіту, заборону дитячої праці, право на гру та розвиток.

20 листопада 1989 року, Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання Конвенція ООН про права дитини – міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини. ЇЇ називають «Велика хартія вільностей для дітей», світовою конституцією прав дитини. У Конвенції викладено, які дії та як саме повинна здійснювати держава для забезпечення дотримання прав юних громадян. Конвенція базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації. Конвенцію було підписано 195 країнами світу.

З 20 листопада 2003 року  в Україні відзначається  День спільних дій в інтересах дітей, як один із шляхів консолідації зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, що опікуються проблемами дітей, засобів масової інформації, соціально відповідального бізнесу, а також кожного, хто небайдужий до становища дітей в нашій країні.

21.11.2018 року службою у справах дітей виконавчого комітету Роменської міської проведено засідання круглого столу до Дня спільних дій в інтересах дітей спільно з центром соціальних служб для дітей сім’ї та молоді, відділом поліції Роменського ВП ГУНП на якому було обговорено питання супроводу опікунських сімей, постановки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на квартирний облік, нарахування державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, пільги якими користуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування під час навчання в школах міста. Обговорено відповідальність опікунів за невиконання своїх опікунських обов’язків та необхідність посилення профілактичної роботи з попередження правопорушень серед дітей, питання які стосуються сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, питання щодо дієвого реагування на продаж торгівельними закладами міста алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.

19.11.2018

ПРОФЕСІЮ ЮРИСТА – ВАЖЛИВУ І ПРЕСТИЖНУ – ПРЕДСТАВИЛИ ШКОЛЯРАМ НА ЯРМАРКУ ПРОФЕСІЙ

Вибір майбутньої професії – справа дуже відповідальна, тому школярам необхідно дізнаватися якомога більше інформації про різні спеціальності.

Саме це й було основною метою ярмарку професій, організованого для молоді міста Суми та Сумського району у конгрес-центрі Сумського Державного університету.


Побували серед майбутніх випускників і фахівці юстиції Сумщини, які докладно й зрозуміло розповіли про роботу в галузі права. Свою роботу презентували й державні виконавці, які з запалом та любов’ю до своєї професії відповідали на всі запитання дітей.


Отримавши таку потрібну інформацію старшокласникам буде легше визначитися з тим, де вони зможуть краще себе реалізувати та зрозуміти, що їм ближче до душі, адже успіху можна досягти лише в улюбленій справі.


 


За повідомленням Головного територіального управління юстиції у Сумській області

13.11.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ЗАХИСНИКАМ ВІТЧИЗНИ

Минулого місяця повернувся з АТО. Чи маю я право за земельну ділянку?

 
Владислав Хоменчук

На які наділи мають право захисники Вітчизни?

Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність  у  таких розмірах:
1) для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
2) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
3) для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;

Куди звертатися для отримання земельної ділянки?

Учасникам АТО необхідно звернутися з клопотанням до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки у власність або користування:
• сільської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності відповідних територіальних громад);
• обласні, районні ради передають земельні ділянки у власність або у користування з відповідних земель спільної власності територіальних громад для всіх потреб;
• районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб (за межами населених пунктів земельні ділянки для городництва, ведення садівництва, ОСГ та будівництва індивідуального житлового будинку вони не передають);
• обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб;
• Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області (якщо питання стосується земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства державної власності).
Кабінет Міністрів України приймає рішення щодо передачі (надання) земель державної власності, зокрема ріллі, багаторічних насаджень для несільськогосподарських потреб, лісів для нелісогосподарських потреб, а також земельних ділянок природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та особливо цінних земель.

Як виглядає клопотання?
У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри (в межах норм).
До клопотання додаються:
1) графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (наприклад, викопіювання з кадастрової карти);
2) копія паспорта та копія ідентифікаційного номера;
3) документ, що посвідчує участь в АТО (посвідчення, довідка).
Чиновникам забороняється вимагати додаткові матеріали та документи.
Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою або про мотивовану відмову має бути прийнято в місячний строк.

Що може бути підставою для відмови?
Лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою, техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у визначеному порядку.

Як відбувається відведення земельної ділянки?

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки потрібно замовити в землевпорядній організації виготовлення такого проекту.

Виконавцем робіт може бути тільки особа з сертифікатом інженера-землевпорядника. Проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі укладеного із замовником договору. Термін виконання робіт не може перевищувати 6 місяців.

Проект підлягає погодженню з територіальним органом Держгеокадастру. У випадку розташування земельної ділянки у межах населеного пункту, або якщо на ділянці планується розташування об'єкта будівництва, потрібно отримати погодження з управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої державної адміністрації або місцевої ради.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки залежно від  її призначення, цінності  та місця розташування може підлягати також погодженню з: структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, відповідним структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Строк розгляду: протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту ( двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи).

Підстава для відмови – лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Як зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі?

Необхідно звернутися до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки та надати наступні документи:
1) заяву про внесення відомостей до Державного земельного кадастру;
2) оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (погоджений проект землеустрою, за потреби, позитивний висновок експертизи);
3) документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки, у формі електронного документа.

Строк розгляду такої заяви – 14 днів. Внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється безоплатно.

Як провести затвердження проекту землеустрою?

Рішенням про надання земельної ділянки за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюється затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Чи потрібно реєструвати право на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Мін’юсту?

Так, потрібно. Для цього слід звернутися до суб’єкта, уповноваженого на проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме до виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради або до місцевої державної адміністрації, в тому числі через центри надання адміністративних послуг. Державну реєстрацію речових прав на землю здійснюють також юридичні особи, акредитовані Мінюстом, та нотаріуси.

Які документи потрібні:
1) заява встановленої форми, яку формує державний реєстратор;
2) документ, що посвідчує особу;
3) засвідчена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки у власність або надання у користування;
4) витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку (подається  у разі, коли в документі, що подається для державної реєстрації, відсутні відомості про її кадастровий номер, а також у разі, коли в результаті доступу до Державного земельного кадастру державним реєстратором встановлено відсутність відомостей про відповідну земельну ділянку);
5) документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно – в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.

06.11.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ МОЖНА ОТРИМАТИ І В ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ

Доброго дня, пане Міністре. Ми чекаємо через 6 місяцівна первістка. Просимо Вас детально пояснити процедуру реєстрації. Бо від батьків допомоги не багато – все з їхнього часу змінилося, а друзі всі говорять по-різному. Дякую.


Тоня Симоненко


Що потрібно зробити після народження дитини?


Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.


Заявниками можуть бути як батьки дитини, так й інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо батьки мають різні прізвища.


Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.


Як визначається походження дитини?


Походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.


Походження дитини від батька визначається на підставі свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі.


Якщо батьки не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду.


При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька робиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.


Які документи потрібні для реєстрації народження?


Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) для проведення державної реєстрації народження дитини подається:


-          паспорт заявника, якщо заявниками є не батьки;
-          документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;
-         паспорти батьків або одного з них;
-         документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини, або заява матері); 
-         за відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Як визначитися з ім’ям, прізвищем та по батькові дитини?


При державній реєстрації народження дитині присвоюється прізвище, ім’я та по батькові, які індивідуалізують особу, виділяють її з-поміж інших.


Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати й батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки або судом.


Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належать мати або батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки або судом.


По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватися взагалі.


Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.


Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?


З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, в усіх регіонах України надається послуга щодо прийому документів для державної реєстрації народження та видачі відповідного свідоцтва безпосередньо в пологових будинках. Загалом у 477 медичних установах. Станом на 24 жовтня 2018 року з моменту початку проекту видано 373027 свідоцтво про народження безпосередньо у пологових будинках. Фактично, майже кожне 4-те свідоцтво про народження батьки отримують у медичному закладі. Інформація про пологові будинки, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини, розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції (https://minjust.gov.ua).


Чи є покарання для батьків, які несвоєчасно зареєстрували дитину?


Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн).

02.11.2018

Їх покликання – служити людям

Є в осінньому святковому календарі особливий день, що припадає на першу неділю листопада, в яку професійне свято відзначають усі працівники соціальної сфери. Тож це чудовий привід висловити вдячність тим, хто обрав таку потрібну і благородну сферу діяльності, як соціальний захист населення.

Професія працівника соціальної сфери на теренах сучасної України з’явилася в кінці 90х років ХХ століття. Основним її завданням є надання соціальної допомоги вразливим категоріям суспільства. 

В міста Ромни успішно функціонує Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради. Це одна з установ соціальної сфери міста, яка займається соціальним обслуговуванням та наданням соціальних послуг одиноким  та самотнім пенсіонерам, особам з інвалідністю, бездомним та внутрішньо переміщеним особам, членам сімей учасників АТО та іншим громадянам, які опинились у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

Цього року територіальним центром надано соціальних послуг 1130 особам.

В установі створено та діє три відділення:

-       відділення соціальної допомоги вдома, створене ще в 1988 році, вже 30 років поспіль  надає понад 20видів соціально-побутових послуг за місцем проживання одиноким та самотнім громадянам. Обслуговування здійснюють 40 працівників відділення;

-       відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги  надає допомогу у забезпеченні продуктами харчування,  дровами,  технічними засобами реабілітації (інвалідні візки, ходунці, стоїки), надає швацькі послуги, здійснює облік бездомних осіб.;

-       відділення денного перебування  сприяє адаптації людей поважного віку до нових життєвих обставин, розширенню кругозору, світогляду. Організовуються  дозвілля,  вечори відпочинку, свята. Популярністю користується соціальна послуга “Університет третього віку”, в якому діють 6 факультетів, а саме “Літературно- мистецький”, “Самодіяльної художньої творчості”, “Краєзнавчий”, “Юридичний”, “Здоровий спосіб життя”, “Вивчення комп’ютера та робота з ним”.

День працівника соціальної сфери – це свято людей, які першими приймають на себе хвилі людських проблем і в міру своїх можливостей допомагають вирішувати ці проблеми. Запровадження цього свята, підкреслило важливу роль і значення цієї професії у багатогранному функціонуванні української держави.

Працівники територіального центру, як працюючі зі стажем роботи більше 20 років так і молодь, яка щойно прийшла в установу, аби присвятити своє життя служінню людям – це люди з чистою душею та найкращими намірами, які чітко усвідомлюють, що для підопічних вони є зв’язком із цілим світом, з його реальністю. Такими і є всі 54 працівники територіального центру, а це і адмінперсонал, бухгалтери, керівники підрозділів, соціальні працівники і робітники, робота яких зосереджена на максимальному забезпеченні потреб та інтересів тих громадян, які перебувають в територіальному центрі на постійному обслуговуванні чи отримують періодичну допомогу. Тільки люди, небайдужі до чужих проблем, чуйні, доброзичливі, професіонали своєї справи, можуть працювати в системі соціального захисту.

Шановні працівники соціальної сфери, результати вашої роботи завжди помітні, адже завдяки самовідданому служінню обраній справі, ви приносите людям розраду і тепло, даруєте впевненість у завтрашньому дні, сприяєте поліпшенню добробуту населення та забезпечуєте належний рівень соціального захисту в нашому місті.

З нагоди професійного свята бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку та подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення.

Двері установи завжди відкриті для тих, хто потребує допомоги та уваги, хто хоче розширити свій кругозір, світогляд, поглибити знання та просто поспілкуватися. Тож чекаємо Вас за адресою: бульвар Шевченка, 8, 2й поверх. Телефон для довідок: 5-41-82.

Директор територіального центру                                                                 О. ШКРОМИДА

01.11.2018

Патронатній сім'ї в Ромнах бути!

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.


29 жовтня 2018 року в приміщенні Виконавчого комітету Роменської міської ради під головуванням заступника міського голови Ігора Тетірка за участі представників Сумського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, керівників причетних служб та організацій до створення та функціонування сім'ї патронатного виховання, відбулася співбесіда з кандидатом у патронатні вихователі Ярошенко Ніною Опанасівною та її помічником - Ярошенка Василем Васильовичем. 


В ході зустрічі проведено аналіз сильних сторін сім’ї кандидатів, озвучено передбачення ймовірних ризиків та узгоджено план наступних дій щодо запровадження послуги патронату над дитиною у місті Ромни.


Тренером, провідним фахівцем з соціальної роботи Сумського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Тетяною Бортник були представлені результати проходження навчання кандидата у патронатні вихователі.


Родина Ярошенків має позитивний досвід виховання. Батьки виховали 7 гарних синів, які є прикладом для наслідування. Ніні Опанасівні Ярошенко присвоєно почесне звання «Мати героїня».


Важливою складовою послуги патронату над дитиною є робота з сім’єю дитини, влаштованої в сім’ю патронатного вихователя, надання їй якісних послуг, спрямованих на подолання складних життєвих обставин, що призвели до розлучення дитини з родиною.


Для узгодженості дій із забезпечення найкращих інтересів дитини, влаштованої в сім’ю патронатного вихователя, та комплексної підтримки в подоланні складних життєвих обставин її батьками утворено міждисциплінарну команду.Валентина Жогло,

директор Роменського міського центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

31.10.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

РОЗЛУЧЕННЯ І РОЗПОДІЛ МАЙНА…


Павле Дмитровичу, доброго вам дня! Ми з дружиною прожили разом 12 років, маємо спільну дитину. Однак, так сталося, що вирішили далі жити окремо. В принципі претензій одне до одного у нас немає, і ми готові розійтися без скандалів. Скажіть будь ласка, чи можемо ми самі розділити майно без звернення до суду? І чи впливає на розділ те, з ким живуть діти? Дякую вам за відповідь.


Микола Троць


Чи може колишнє подружжя самостійно розділити майно?


Звичайно, може. Для цього слід укласти відповідний договір, який треба нотаріально посвідчити. Більше того, практика свідчить: досягнення домовленості між дружиною і чоловіком щодо користування майном є найкращим варіантом, який економить час та зберігає нерви колишніх членів подружжя.


Що робити, якщо подружжя не знайшло спільної мови?


Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, в такому разі спір може бути вирішений судом.


За загальним правилом, частки майна дружини та чоловіка у разі поділу є рівними. Однак, це правило не є аксіомою. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, які мають істотне значення.


Наприклад, якщо один з подружжя не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дітей, приховував заробітки й статки, знищив чи пошкодив спільне майно, суд може збільшити розмір частки на користь другого члена подружжя.


Чи впливає на поділ майна те, з ким житимуть діти?


Судова практика свідчить про те, що частка майна дружини або чоловіка може бути збільшена, якщо з ними проживають діти до досягнення повноліття й навіть дорослі, якщо вони є непрацездатними.


Однак, у цьому випадку розмір аліментів, які одержує той з батьків, з ким проживають діти, має бути визнаним недостатнім для забезпечення фізичного чи духовного розвитку дитини, або її лікування.


Також варто враховувати новації законодавства, внесені в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває, відповідно до яких діти мають право на майно, що є у спільній сумісній власності батьків і дітей.


Якщо виділ на користь дітей майна неможливий, вони мають право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.


Де можна отримати більш детальну інформацію?


Щоб отримати більше детальну інформацію, консультацію щодо вашого конкретного випадку чи пораду щодо оформлення необхідних документів звертайтеся до нашої системи безоплатної правової допомоги.


Дізнатись, де розташований найближчий до вас центр або бюро надання безоплатної правової допомоги, можна за телефоном контакт-центру системи БПД 0 (800) 213-103 цілодобово та безкоштовно в межах України.

24.10.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

НОТАРІАЛЬНІ ПОСЛУГИ СТАНУТЬ ДОСТУПНІШИМИ, БЛИЖЧИМИ ДЛЯ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ


У нас в містечку на Кіровоградщині вже понад 5 років немає нотаріуса. Найближчий – за 50 кілометрів. Чув, що Мін’юст має наміри вирішити цю проблему. Чи це справді так?


Роман Марчук


Дійсно, Міністерство юстиції виступило з ініціативою щодо роботи у віддалених селах та містечках, де немає нотаріусів, Уповноважених осіб. Фактично, це наші співробітники, які надаватимуть українцям окремі, найбільш затребувані, нотаріальні послуги, такі як оформлення спадщини і дарування.


Розповім детальніше про цю ініціативу та розроблений Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості» (№9140).


Чому ця ініціатива важлива?


Всі ми добре знаємо, як нині виглядає українське село. Так, звичайно, є невеликі населені пункти, де живе чимало молоді, влітку чи не кожні вихідні весілля, на велосипедах по вулицях гасають діти, а у школі важко знайти вільне місце.


Та чи багато таких? На жаль, ні. У переважній більшості сіл основа населення – люди старшого віку.  З 11,7 мільйонів пенсіонерів близько 5 млн проживають саме у селах. Це люди, які все життя тяжко працювали на землі. Це люди, які пережили війну й віддали всі свої сили на відновлення нашої країни.


Нині ж вони не можуть отримати найпростіших державних послуг: переоформити землю чи будинок на онуків, скласти заповіт, отримати необхідну довідку чи копію документів.


Чому, спитаєте ви? Тому, що в більшості сіл надати їм цю послугу немає кому. А здоров’я, щоб поїхати навіть до найближчого райцентру, в цих людей вже немає.Який масштаб проблеми?


З 1160 посад державних нотаріусів, до яких здебільшого і звертаються сільські жителі, адже не мають коштів на недешеві послуги приватного нотаріуса, вільними є понад 300.


У 122 районах відсутні державні нотаріуси, а в 55 районах немає жодного нотаріуса взагалі. Фактично, доступу до нотаріальних послуг, які гарантовані державою, не мають жителі чверті України.


Ось кілька прикладів з життя.


У місті Маневичі на Волині державний нотаріус відсутній. Більшість жителів району мають статус постраждалих від чорнобильської катастрофи і відповідні пільги. Вони мають 200-300 кілометрів їхати, щоб знайти державного нотаріуса і оформити законні права.


Мешканці села Бережівка у Чернігівській області їздили до Ічні, де працював нотаріус. Однак він пішов з посади на початку року. Найближчий державний нотаріус у місті Борзна – за 100 кілометрів від села. Але прямого автобуса до цього міста немає. Тому жителям доводиться їздити близько 200 кілометрів до Чернігова.Що треба змінювати?


Хоча Міністерство юстиції й відповідальне за роботу нотаріату, нотаріуси є незалежними самозайнятими особами.


Ми не можемо примусити того чи іншого нотаріуса йти працювати в державну нотаріальну контору. Тим більше ми не можемо примусити приватних нотаріусів їхати в села й надавати свої послуги там.


Однак і залишати ситуацію в нинішньому стані ми не маємо права. Адже це не нормально, коли в країні, яка бачить себе частиною Європейського Союзу, громадяни не можуть отримати найпростіші сервіси, гарантовані державою.Що ми пропонуємо?


Передбачити законом створення нової категорії працівників юстиції для здійснення обмежених нотаріальних дій, які працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у послугах.


Фактично – це діючі працівники головних управлінь юстиції, консультанти державних нотаріальних контор, які пройдуть відповідне навчання і лише після того отримають повноваження для надання таких послуг:

•      Оформлення права спадщини.
•      Оформлення договорів довічного утримання, заповітів
•      Видача свідоцтв про народження і смерть.
•      Засвідчення вірності копій документів.
•      Посвідчення довіреностей, видача дублікатів нотаріальних документів.


Що це дасть?


У тих селах та селищах, де немає жодного нотаріуса, наші спеціалісти можуть стати справжнім рятівним кругом для місцевого населення. Вони надаватимуть лише найпопулярніші соціальні послуги, якими користуються громадяни.


Це дасть можливість не їздити українцям по кількасот кілометрів, не чекати місяцями в чергах.


Якість їхньої роботи, як і якість роботи нотаріусів та реєстраторів, контролюватиме Мін’юст. До них будуть такі самі вимоги, як і до інших співробітників відповідної сфери.


Чому зараз маніпулюють інформацією?


Однак, є й ті, хто не бажає піти на зустріч українському селянину. Є ті, хто хоче мати зиск навіть з соціальних проектів. Є ті, хто боїться конкуренції. Саме тому й розповсюджуються всі ті міфи, які з’явилися навколо законопроекту №9140. Які я хочу прокоментувати окремо.


Законопроект не може відкривати можливості для рейдерських захоплень, оскільки рейдерство не відбувається при оформленні спадщини селян в сільській місцевості. А оформлення договорів купівлі-продажу та корпоративних прав НЕ ВКЛЮЧЕНО до їхнього функціоналу.


Він не руйнує основи децентралізації в Україні, адже надає селянам можливість оформити дарування у власному селі. І щойно там за ініціативи місцевої влади запрацюють сільські нотаріуси, чи приїдуть працювати приватні, діяльність наших уповноважених осіб одразу припиниться.


Немає чого боятися й щодо корупційних ризиків та зловживань. Рівень корупційних ризиків з боку державних службовців точно не буде більшим, ніж ризики зловживань з боку державних реєстраторів, державних або приватних нотаріусів. Повідомлення про правопорушення у сфері державної реєстрації та нотаріату до Мін`юсту надходять постійно, на що відомство реагує в рамках Закону.


Уповноважені особи працюватимуть у ВИЗНАЧЕНІЙ МІСЦЕВОСТІ, категорія – НЕ ВИЩЕ села або району.

Мін’юст здійснює державне регулювання нотаріальної діяльності, контроль за організацією нотаріату та нотаріальної діяльності Уповноважених осіб. Нотаріальні дії будуть вчиняти особи:
§ Із вищою юридичною освітою.
§ Необхідним досвідом роботи від 3 років.
§ З відповідно обладнаним робочим місцем.
Впевнений, що наша спільна з народними депутатами ініціатива допоможе тисячам людей, які проживають у віддалених селах та населених пунктах країни, отримувати якісні державні послуги у сфері реєстрації прав спадщини та дарування.


До Дня захисника України та Святої Покрови Владичиці нашої  Богородиці і Приснодіви Марії у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради пройшла літературно-музична композиція «Покрово свята, прийди до нас» за участю вокального ансамблю «Співучі голоси» та слухачів «Університету третього віку» літературно-мистецького факультету.


Директор територіального центру О. Шкромида привітала всіх присутніх і побажала, щоб серце кожної людини зцілилося Любов’ю Пречистої Богородиці.


Учасники заходу з хвилюванням слухали симфонію Шопена  на фоні якої демонструвалися репродукції картин майстрів живопису на тему осінньої природи, зображення Києво-Печерської Лаври, Собору Святої Софії та архівні фото Роменської Покровської церкви, побудованої за кошти нашого ж земляка, останнього кошового отамана Запорожської Січі – Калнишевського.


Ведуча заходу розповіла про історичні витоки свята, тісний зв’язок його з українським козацтвом. Розповідь пересипалася козацькими піснями, віршами та дотепним гумором.


Завершився захід Молитвою за Україну до Пречистої Діви Марії, Святої Покрови.


 

18.10.2018

«Торгівля людьми або рабство по-сучасному»

17 жовтня 2018 року працівниками Роменського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді на базі Роменського Міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області для осіб молодіжного віку, які засуджені до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, проведено захід присвячений Європейському дню боротьби із торгівлею людьми, який відзначається 18 жовтня.

Дана категорія населення входить до групи ризику потрапляння в сучасне рабство. В ході роботи молоді особи отримали інформацію щодо видів, форм експлуатації, шахрайських схем вербування та найголовніше – правил безпечного працевлаштування за кордоном. Наприкінці заходу учасникам було роздано інформаційні буклети «Якщо ви збираєтесь за кордон», де вказані гарячі телефонні лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації громадської організації «Ла Страда – України».


Напередодні Європейського дня боротьби із торгівлею людьми проведено індивідуальні консультації, щодо протидії торгівлі людьми з сім’ями та особами, що перебувають на обліку центру, як такі, що опинились в складних життєвих обставинах. Інна Коваленко,

начальник відділу соціальної роботи
Роменського міського центру соціальних
служб для сім'ї, дітей та молоді

16.10.2018

10 жовтня 2018 року до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради завітали 2 представники порядку та безпеки для проведення інструктажів та лекцій соціальним робітникам організації.

Так старшим інспектором ДПРЧ-14 УДСНС України в Сумській області Дейнекою О.В. було надано детальну інформацію про основні правила безпечного поводження та користування з електронагрівальними приладами та печами опалення в побуті, адже в осінньо-зимовий період це основні причини випадків пожежі.

Заступник начальника сектору превенції Роменського ВПГУНП  в Сумській області капітан поліції  Йорза Д.М. провів інструктаж працівникам установи щодо запобігання та протидії випадкам шахрайства та майнових злочинів, також акцентуючи увагу на тому, що існують певні періоди загострення злочинів.

В свою чергу, соціальними робітниками будуть поінформовані підопічні територіального центру міста Ромни для безпечної життєдіяльності та подальшого запобігання нещасним випадкам.


11.10.2018

10 жовтня 2018 року до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради завітали 2 представники порядку та безпеки для проведення інструктажів та лекцій соціальним робітникам організації.

Так старшим інспектором ДПРЧ-14 УДСНС України в Сумській області Дейнекою О.В. було надано детальну інформацію про основні правила безпечного поводження та користування з електронагрівальними приладами та печами опалення в побуті, адже в осінньо-зимовий період це основні причини випадків пожежі.

Заступник начальника сектору превенції Роменського ВПГУНП  в Сумській області капітан поліції  Йорза Д.М. провів інструктаж працівникам установи щодо запобігання та протидії випадкам шахрайства та майнових злочинів, також акцентуючи увагу на тому, що існують певні періоди загострення злочинів.


В свою чергу, соціальними робітниками будуть поінформовані підопічні територіального центру міста Ромни для безпечної життєдіяльності та подальшого запобігання нещасним випадкам. 

 

10.10.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ
Пане міністре, вже кілька місяців не можу знайти роботу. Чи маю я право на допомогу по безробіттю?
Іван Степанюк

Кому надається допомога по безробіттю?


Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини.


На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.


Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації.


Перелік документів, потрібних для реєстрації, можна переглянути на офіційному сайті Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/


Як визначається розмір допомоги по безробіттю?
Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) і залежно від страхового стажу:
-                      до 2 років – 50 відсотків;
-                      від 2 до 6 років – 55 відсотків;
-                      від 6 до 10 років – 60 відсотків;
-                      понад 10 років – 70 відсотків.
-                      мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1440 грн
Залежно від тривалості безробіття, визначена допомога по безробіттю становить:
-                      перші 90 календарних днів – 100 відсотків;
-                      протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків;
-                      у подальшому – 70 відсотків.

Люди, які мають страховий стаж менший за шість місяців, або були звільнені з попереднього місця роботи за некомпетентність, мають право на допомогу в розмірі 544 грн.


Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 липня – 1841 гривня).


Який строк надання допомоги по безробіттю?


Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.


А для молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової військової служби – 180 календарних днів.


Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) –  не може перевищувати 720 календарних днів.


Чи можуть відмовити у допомозі по безробіттю? Чи можна оскаржити відмову?
Підставами для відмови у наданні статусу безробітного є:
1) відсутність на дату звернення до центру зайнятості необхідних документів;
2) встановлення факту зайнятості особи;
3) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;
4) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі, зокрема: встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації; встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг); припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин.

У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу безробітного особа може оскаржити та повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не раніше, ніж через сім календарних днів.


Якщо у вас залишились запитання, звертайтесь до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.
 

02.10.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ВИПЛАТИ ПІД ЧАС ЗВІЛЬНЕННЯ


Пане Міністре, після звільнення за згодою сторін мені не виплатили частину коштів, які я заробив. Що мені робити?

Олександр Іванко
Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?

При звільненні працівника виплата всіх сум здійснюється в день звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.


У разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.


Що робити, якщо сторони не дійшли згоди?


Працівник може стягнути нараховану, але не виплачену заробітну плату:
•           в позасудовому порядку;
•           в судовому порядку.
 
Як вирішити спір у позасудовому порядку?

Звернутися із заявою до комісії по трудових спорах (у разі її створення) без обмежень будь-яким строком.


Трудовий спір підлягає розгляду, якщо працівник самостійно або з участю профспілкової організації не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах з власником або уповноваженим ним органом.


Комісія зобов’язана розглянути спір у десятиденний строк з дня подання заяви. Спори повинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників власника або уповноваженого ним органу. Розгляд спору за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника при розгляді спору від його імені може виступати представник профспілкового органу або за вибором працівника інша особа, в тому числі адвокат.


Чи можна оскаржити рішення комісії?


У разі незгоди з рішенням комісії по трудових спорах можна оскаржити її рішення до суду в десятиденний строк з дня вручення виписки з протоколу засідання комісії чи його копії. Пропуск вказаного строку не є підставою відмови у прийнятті заяви. Визнавши причини пропуску поважними, суд може поновити цей строк і розглянути спір по суті. В разі, коли пропущений строк не буде поновлено, заява не розглядається, і залишається в силі рішення комісії по трудових спорах.


Чи довго чекати виконання рішення комісії?


Рішення комісії по трудових спорах підлягає виконанню у триденний строк після закінчення 10 днів, передбачених на його оскарження.


У разі невиконання власником або уповноваженим ним органом рішення комісії по трудових спорах у встановлений строк, комісією по трудових спорах підприємства, установи, організації працівникові видається посвідчення, що має силу виконавчого листа.


На підставі посвідчення, пред'явленого не пізніше тримісячного строку до органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю, державний виконавець чи приватний виконавець виконує рішення комісії по трудових спорах у примусовому порядку.


Що необхідно знати, щоб звернутися до суду?


Для стягнення заборгованості працівник може звернутися до суду в порядку:
•           наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною);
•           позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).


Яка процедура в рамках наказного провадження?
Судовий наказ може бути видано у разі, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику суми заробітної плати.
Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за місцем розташування підприємства або за місцем реєстрації позивача.
Працівник має право звернутися до суду без обмеження строку.


Які документи необхідно подати і скільки це коштує?
Заява подається у письмовій формі та має містити докази:
            перебування заявника у трудових відносинах із боржником (наприклад: засвідчені копії наказу про прийняття на роботу, копія трудової книжки, копія трудового договору між роботодавцем і працівником, довідка з місця роботи тощо);
           підтвердження суми, яка стягується (будь-який належно оформлений документ, що вказує на розмір нарахованої заробітної плати та компенсації за порушення строків її виплати, зокрема, довідка бухгалтерії боржника, розрахунковий лист чи копія платіжної відомості тощо).
При зверненні до суду в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати судовий збір не сплачується.


Як довго чекати рішення?
У разі прийняття судом ухвали про відкриття провадження, суд у триденний строк видає судовий наказ по суті заявлених вимог.
Судовий наказ набирає законної сили протягом 3 днів після закінчення десятиденного строку, який надається позивачу на подання заяви про відміну ухвали.
На підставі судового наказу стягувач повинен звернутися до державної виконавчої служби з метою примусового його виконання.

Яка процедура звернення у рамках позовного провадження?
У разі наявності спору щодо розміру заборгованості працівник може звернутися з позовною заявою до суду за місцем розташування підприємства чи місцем проживання/перебування позивача без обмеження строків.
Позивачі звільняються від сплати судового збору.

Чи передбачене відшкодування за час затримки розрахунку при звільненні?
Суд стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку. Якщо розрахунок не проведений до розгляду справи – по день постановлення судом рішення.
Відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.
У разі спору про розмір виплат, вимоги про відповідальність за затримку підлягають задоволенню у повному обсязі, якщо спір вирішено на користь позивача.
При частковому задоволенні позову працівника суд визначає розмір відшкодування за час затримки розрахунку з урахуванням спірної суми, на яку той мав право, частки, яку вона становила у заявлених вимогах, істотності цієї частки порівняно із середнім заробітком та інших конкретних обставин справи.


Як довго чекати рішення щодо стягнення заробітної плати?
Судове рішення про виплату заробітної плати підлягає негайному виконанню, якщо сума заборгованості не перевищує 1 місяць.
Суд, ухвалюючи рішення, може допустити негайне виконання судового рішення в разі стягнення всієї суми заборгованості із заробітної плати.

Куди звернутися, щоб отримати детальну консультацію?
Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.

Другий місяць  осені починається з особливої дати
 
За ініціативою ООН в усьому світі відзначається  Міжнародний  день людей похилого віку, а в Україні також  День Ветерана. Звичайно це не свято, а ще одна нагода нагадати суспільству про необхідність  посилити увагу до старшого покоління, особливо тих, хто найбільш гостро потребує турботи і підтримки. Місцева влада не залишилася осторонь цієї важливої для суспільства дати, висловивши слова щирої подяки старшому поколінню, яке мужньо вистояло всі лихоліття війни, голодомору, страшних втрат і відбудови. Захід пройшов у центральній міській бібліотеці для дорослих під назвою «Роки пливуть за течією, ми молодіємо душею», куди були запрошені підопічні відділення денного перебування територіального центру м. Ромни, голови та  активісти громадської організації ветеранів та осіб з інвалідністю, відвідувачі центральної міської бібліотеки, місцеві поети, літератори. О.С. Шкромида – директор територіального центру м. Ромни у своєму вітанні побажала людям старшого покоління не старіти душею, іти в ногу з часом, і вік не стане завадою на путі до наповненого сенсом, повноцінного життя.

У природі немає поганої погоди, так і осінь людського життя може бути прекрасною, якщо не засиджуватись вдома і не прислухатися до хвороб (хоть як часом не дошкуляють), а знаходитись постійно в русі, в процесі пізнання. Саме про це говорили ведучі заходу. В ході його виступила місцева майстриня, викладач на волонтерських засадах «Університету третього віку» літературно – мистецького факультету С.С. Стрельченко, читали вірші місцеві поети, ділилися спогадами ветерани. Захід пройшов у теплій і затишній атмосфері.

 
 

Алгоритм забезпечення особи з інвалідністю або дитини з інвалідністю технічним засобом реабілітації згідно постанови Кабінету Міністрів України №321 та згідно постанови про внесення змін до неї №238 від 14.03.2018р.

1. Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю або їх законний представник звертається в орган соціального захисту населення за місцем реєстрації, для отримання направлення на забезпечення технічним засобом реабілітації (далі ТЗР) із необхідними документами:


- Заява про взяття на облік.


- Паспорт або свідоцтво про народження.


- Ідентифікаційний код.


- Висновок МСЕК (ЛКК).


- Індивідуальна програма реабілітації.


- Довідка про реєстрацію місця проживання (для дітей).


- Посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги.


2. В органі соціального захисту населення особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю або їх законний представник обирають підприємство, яке їх забезпечить ТЗР. Працівник органу соціального захисту населення виписує направлення на забезпечення ТЗР та створює цифровий договір у Централізованому банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ).


3. Підприємство протягом наступних 20-ти робочих днів проводить медичне анкетування для підбору моделі ТЗР згідно функціональних можливостей користувача залежно від його індивідуальних потреб та подає органу соціального захисту населення згоду/відмову на забезпечення відповідним ТЗР.


4. Підприємство роздруковує договір та медичну анкету в 3-х примірниках та надсилає в орган соціального захисту населення для  підпису начальником органу соціального захисту населення, особою з інвалідністю, дитиною з інвалідністю або їх законним представником.


5. Після укладання тристороннього договору усі примірники договорів, підписані органом соціального захисту населення, особою з інвалідністю, дитиною з інвалідністю або їх законним представником та підприємством, надсилаються органом соціального захисту населення сторонам договору протягом 5-ти робочих днів з дати його підписання.


6. Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю здійснюється підприємством не пізніше 40 робочих днів з дати укладення договору. Разом з ТЗР особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю або їх законному представнику надсилається акт з прийому-передачі робіт у 3-х екземплярах для підпису та зворотної відправки на підприємство.


7. Після забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю технічним засобом реабілітації згідно з тристороннім договором підприємство надсилає органу соціального захисту населення рахунок та три примірника акту прийому-передачі робіт, підписані особою з інвалідністю, дитиною з інвалідністю або їх законним представником та керівником підприємства, для подальшого підписання органом соціального захисту населення та перерахування коштів в установленому порядку.


8. Підписані трьома сторонами акти прийому-передачі робіт надсилаються органом соціального захисту населення усім сторонам договору.

01.10.2018

Фонд соціального страхування України

запроваджує нову систему фінансування лікарняних листків

Роменське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області повідомляє,  що на засіданні правління Фонду соціального страхування України 19 липня 2018 року прийнято постанову № 12, якою затверджено новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Порядок).

Порядок набуває чинності 1 жовтня 2018 року, та визначає механізм і умови фінансування страхувальників для надання за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонд):

1) матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, за такими видами:

- допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);
- допомога по вагітності та пологах;
- допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

2) виплат потерпілим на виробництві, за такими видами:
- допомога по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;
- виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижче оплачувану роботу;
- відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Підставою для фінансування страхувальників робочими органами виконавчої дирекції Фонду або їх відділеннями є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок (надається в паперовому вигляді або надсилається в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису).

Нова форма заяви-розрахунку об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Також з 01 жовтня цього року набуває чинності система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам, що має на меті зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за листками непрацездатності), виплаті допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві.

Отже, після проведення виплат за рахунок коштів Фонду страхувальник протягом місяця надсилає повідомлення про проведення виплат за встановленою формою (повідомлення може бути надіслано в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису або надіслано листом з повідомленням, або надано безпосередньо до Роменського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області).

Ознайомитися з новим Порядком можна за посиланням: http://www.fssu.gov.ua             

Отримати консультацію та більш докладні роз'яснення з вказаних питань можна у спеціалістів Роменського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у  Сумській області за адресою:  м.Ромни, вул.Соборна,40,  або за телефонами: 5-28-07, 5-28-08.

В.о. начальника Роменського відділення
виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
України у Сумській області                                                                        Н.В.Васильченко

 

Про співпрацю Роменського центру соціальноїреабілітації з волонтерським  загоном СЗОШ№1 ім. П.І. Калнишевського «Надія»

З дня свого заснування Роменський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів активно співпрацює з волонтерами нашого міста. Переважно це волонтерські загони навчальних закладів. Багато років поспіль учнівський та педагогічний колектив СЗОШ №1

Волонтерський загін «Надія» СЗОШ №1 ім. П.І. Калнишевського (керівник Рильська О.М.) постійно організовує для вихованців центру реабілітації святкові концерти до свята Миколая, Нового року. Також учні школи допомагають у проведенні спортивно-культурних заходів. Учні школи традиційно приходять в гості до вихованців центру реабілітації поспілкуватися, пограти та спільно провести вільний час. Крім того вони приносять з собою різні речі, солодощі, канцелярське приладдя тощо.


Спільно з волонтерським загоном СЗОШ №1 було проведено благодійну акцію по збору розвиваючих іграшок, канцелярського приладдя, книжок та посібників  для потреб центру реабілітації. Учні школи протягом місяця збирали потрібні речі і актив школи урочисто передав зібрані речі працівникам та вихованцям Роменського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.


Влітку на базі Роменського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів було проведено щорічний літній табір активного відпочинку «Джерело». Для проведення табору були залучені волонтери Громадської молодіжної організації «Шанс». Волонтери цієї громадської організації також залучаються до проведення виховних заходів в центрі реабілітації.


Організовано активну співпрацю з релігійними громадами міста. Так, свято Різдва та Воскресіння Христового допомогли організувати волонтери, вихованці недільних шкіл Петропавліської церкви м. Ромен та Свято-Стефанівського храму с. Овлаші. Крім цього здійснюється волонтерське партнерство на постійній основі з релігійною організацією «Ковчег спасіння». Представник даної церкв,  на волонтерських засадах, проводить щоп’ятниці уроки християнської етики для вихованців центру.Управління соціального захисту населення Роменської міської ради

До відома волонтерських організацій міста

Повідомляємо, що 10 серпня 2018 року Європейська Комісія оголосила конкурс з відбору проектів в рамках ініціативи ЄС «Європейський корпус солідарності», яка відкриває можливості для молодих людей проводити волонтерську діяльність, стажуватись, знаходити робочі місця, а також реалізувати свої власні проекти направлені на сприяння солідарності в європейському суспільстві.

Зазначена ініціатива ЄС розрахована на 2018-2020 роки з бюджетом 375,6 млн. євро. Учасники можуть брати участь у широкому спектрі проектів, допомагаючи  вирішувати складні ситуації в Європі, зокрема, надавати допомогу в запобіганні стихійних лих або відновлювальних роботах, сприяти роботі центрів шукачів притулку, допомагати у вирішенні соціальних проблем в громадах тощо.


Тривалість проектів, які, як правило, реалізуються в державах-членах ЄС, - від  двох до дванадцяти місяців, Участь у проектах, у рамках Європейського конкурсу солідарності, можуть брати молоді люди у віці 18-30 років, які проживають у державах-членах ЄС та країнах-партнерах.


Також у конкурсі  можуть взяти участь представники України.


Потенційним учасникам необхідно  зареєструватися та подати заявку через Європейський молодіжний портал (
http://europa.eu/youth/solidarity_en).

Реєстрація для учасників від країн партнерів відкрита з вересня 2018 року.


Управління соціального захисту населення Роменської міської ради

21.09.2018

МОБІЛЬНА ПРАВОВА ГРУПА НА РОМЕНЩИНІ: КОНСУЛЬТАЦІЇ, ПОРАДИ, ІНФОРМАЦІЙНІ БУКЛЕТИ

Юстиція Сумщини продовжує охоплювати кваліфікованою правовою допомогою населення області. Цього разу робоча мобільна група у складі фахівців юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спілкувалися з жителями Перехрестівки та Пустовійтівки, що на Роменщині.

Мешканці цих населених пунктів зацікавилися такою формою отримання консультацій, яка дала можливість зрозуміти, як діяти в тих чи інших правових ситуаціях. Питання орендних відносин щодо земельних паїв, оформлення спадщини, порядок нарахування аліментів – коло питань у жителів сільських населених пунктів досить широке. А тому, надавши кваліфіковані відповіді, забезпечивши відповідною правовою інформацією, нагадавши, що інформація правового характеру від юстиції Сумщини є на сайтах місцевих громад, у друкованих ЗМІ, а також працює платформа загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», мобільна група прокладає напрямки руху далі.


 

18.09.2018

Психологічна реабілітація учасників АТО  в

ДП «Клінічний санаторій «Авангард» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» до переліку суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації внесено ДП «Клінічний санаторій «Авангард» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця». Санаторій розташований в самому центрі Поділля. Санаторій «Авангард» це багатопрофільний лікувально-оздоровчий та реабілітаційний заклад, що має власне родовище мінеральної радонової води з цілющими властивостями, знаходиться у розкішному дендропарку. Санаторій має п’ять спальних корпусів з одно- та двомісними номерами зі всіма зручностями. До послуг відпочиваючих супутникове телебачення, радіо, праска, холодильник тощо. Є тренажерний зал. У санаторії забезпечується 4-х разовий режим харчування та дієтичне харчування.

ДП «Клінічний санаторій «Авангард» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»  проводить свою діяльність відповідно до положень Статуту санаторію, видів економічної діяльності та цивільно-правових договорів. До переліку послуг із психологічної реабілітації входить психологічна просвіта та консультування, психологічна діагностика, підбір методів психологічної реабілітації, психологічна допомога (терапія), психологічна корекція та проектування майбутнього та ін. Рівень кваліфікації фахівців, які надають послуги з психологічної реабілітації підтверджений документами про освіту державного зразка.


Наряду з розробленими програмами комплексного психодіагностичного обстеження та проведення психокорекційних заходів план психологічної реабілітації передбачає участь учасників антитерористичної операції у культмасових заходах санаторію.


За детальнішою інформацією звертатися до управління  соціального захисту населення Роменської міської ради (бул. Шевченка, 8, 2-й поверх, каб.8,  тел. 5-31-44).
                                                                                    Начальник управління соціального                                                                                                 захисту населення Роменської міської                                                                                             ради Я. ПАНЧЕНКО

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО
ЯК ПРИВАТИЗУВАТИ ЖИТЛО
Пане міністре, живу у неприватизованій квартирі – все не було часу цим зайнятися. Підкажіть, будь ласка, як мені приватизувати житло.
 
Тетяна Литвин
Хто має право на приватизацію?
Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) або перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.
Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.
Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз.
Які об'єкти не підлягають приватизації?
Цей перелік чітко визначений законодавством:
1.      квартири-музеї;
2.      квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв;
3.      квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, які перебувають в аварійному стані; квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного відселення.
Як можна приватизувати житло?
Варіант 1. Безоплатна передача громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю.
Варіант 2. Продаж надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, які мешкають в них або перебувають в черзі на поліпшення житлових умов.
Куди звернутися для приватизації?
Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває державний житловий фонд.
Які потрібно зібрати документи?
1.      оформлена заява на приватизацію;
2.      копія документа, що посвідчує особу;
3.      технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;
5.      копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму у гуртожитку);
6.      документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);
7.      копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;
8.      заява – згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію.
Кому може бути відмовлено у приватизації?
Громадянам, які:
-        проживають у гуртожитках менше ніж 5 років,  без правових підстав;
-        проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;
-        мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє жиле приміщення;
-        потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз;
-        проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на день набрання Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".
Чи можна оскаржити відмову?
Спори щодо приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку вирішуються в порядку цивільного судочинства.
Чи можна продати або подарувати приватизоване житло?
Власник приватизованого житла має право розпорядитися майном на свій розсуд. Він може продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укласти будь-які інші угоди, які не заборонені законом.
Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?
Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, потрібно звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.

10.09.2018

До уваги громадян, які не встигли подати заяви на «монетизацію»

Строк подачі заяв для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення у вигляді одноразової виплати за зекономлені під час опалювального сезону субсидії, які не були подані громадянами в установлений термін (до 01.09.2018), може бути подовжений до 1 листопада 2018 року на підставі рішення комісії, утвореної виконавчим комітетом Роменської міської ради, з причин, визнаних комісією поважними.

Нагадуємо, що для подання заяви на «монетизацію» потрібно звертатись до Єдиної приймальні управління соціального захисту населення  за адресою: м. Ромни, бул. Шевченка, 8 з понеділка по четвер – з 8-00 до 17-00, в п’ятницю – з 8-00 до 16-00. 

При собі мати: паспорт, ідентифікаційний код та особовий рахунок на одержувача субсидії в банківській установі.

Телефон «гарячої» лінії: 5 11 19.

Управління соціального захисту
населення роменської міської ради

04.09.2018

ПРО «ЗАБУТІ» АЛІМЕНТИ НАГАДАЄ ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ

Якими б не були суми заборгованих аліментів, йдеться про 5 тисяч чи 30, юстиція Сумщини активно працює над тим, щоб діти отримали належне.

Батько з Роменщини забув про сплату аліментів, проте сплатити заборгованість у розмірі більше 30 тисяч гривень боржника змусили чотири постанови державного виконавця про обмеження, передбачені законодавством.


Отже батьків, які забувають про своїх рідних дітей, санкції, передбачені Законом #ЧужихДітейНеБуває, змусять згадати про них та подолати цю ганебну проблему несплати аліментів власним дітям.


Нагадуємо, що вступив в силу другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, який ще більше посилює відповідальність злісних неплатників аліментів.

 

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

НОВІ РОЗМІРИ АЛІМЕНТІВ


Доброго дня, пане Міністре! Скажіть, чи це правда, що ви добилися підвищення аліментів для дитини? Бо я отримувала по 930 гривень, хоча добре знаю, що батько мого сина міг би сплачувати більше. Ці гроші дуже потрібні нашим дітям, бо тих копійок, які ми отримуємо зараз, ні на що не вистачає.

Соломія Довгопляс
Хочу поінформувати шановну читачку, що на початку липня ми домоглися прийняття другого пакету законів у рамках проекту Уряду та Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих.

Серед іншого ми прописали й норму, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Ця норма, як й інші положення пакету законів, почала діяти 28 серпня.


Який розмір аліментів запроваджується цим Законом?


Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.


Натомість, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


З 28 серпня це буде:


1.      1559 грн для дитини до 6 років,
2.      1944 грн для дітей від 6 до 18 років.
З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:
1.      1626 грн для дітей менше 6 років,
2.      2027 грн для дітей 6 років і старших.

Чи готові органи юстиції до запровадження цих положень?


З упевненістю можу сказати, що всі органи юстиції загалом, і органи виконання судових рішень Мін’юсту зокрема, на 100% готові до роботи з громадянами в рамках нового Закону.


Для їхньої підготовки ми провели величезну кількість тренінгів та семінарів, підготували чіткі покрокові інструкції щодо того, як саме реалізовувати законодавчі новації.


Яким чином здійснюватиметься контроль за цільовим витрачанням аліментів?


Одне з важливих питань, які нам задавали як представники громадськості, так і депутати перед прийняттям другого пакету законів, стосувалося посилення контролю за використанням коштів. Адже багато хто побоювався, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини.


Хочу наголосити, що органи опіки та піклування проводитимуть регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.


Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше  одного разу на три місяці.


Також у законі ми передбачили санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Де можна отримати детальнішу консультацію по кожному конкретному випадку?


Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті
http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.

30.08.2018

Відділенням денного перебування територіального центру міста Ромни спільно з міським будинком культури проведено ювілей солістки ансамблю «Співучі голоси» та самодіяльного народного хору «Ветеран» - Раїси Олександрівни Юхно.

Директор територіального центру О. Шкромида щиро привітала Раїсу Олександрівну та вручила їй подяку за багаторічне служіння музі, активну життєву позицію та з нагоди 80-річчя.


Ведуча заходу Н. Коваленко, в зігрітій теплом людських сердець атмосфері, провела екскурс в далеке минуле ювілярки, розповіла про її багатий творчий шлях, супроводжуючи кожну віху життя спроектованим на екран фото.


Раїса Олександрівна дарувала всім присутнім свої найкращі пісні, а колеги по творчості присвятили в її честь цілу концертну програму.

 

 

 

23.08.2018

Про стан своєчасності виплати зарплати на підприємствах міста!

Право кожного громадянина на своєчасне одержання винагороди за працю та отримання соціальних виплат закріплено у статтях 43, 46 Конституції України. На жаль, право працівника на своєчасну виплату зарплати не завжди забезпечується.

Здійснюється щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати по м. Ромни. За підсумками липня 2018 року загальна заборгованість із виплати заробітної плати по місту становить 49,5 тис. грн. (КП «Чисте місто» РМР).


Питанням забезпечення своєчасності виплати зарплати опікується тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданнях комісії заслуховуються керівники підприємств-боржників, з’ясовуються причини виникнення боргу по кожному підприємству, визначається, чи дотримуються керівники чинного законодавства. З початку року відбулося 8 засідань комісії, на них заслухано 5 звітів керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України.


Системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на Роменщині проводиться постійно. Зрозуміло, що подолання цієї проблеми – справа не одного дня, тому робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати триває.


За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради
 

Нове в забезпеченні  розвитку надання послуг з комплексної реабілітації (абілітації)

З метою забезпечення розвитку системи надання послуг з комплексної реабілітації (абілітації) прийнята  постанов Кабінету Міністрів України від 26.07.2018 року №587 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р №1686 і від 31 січня 2007 р. №80».

Новими змінами врегульовано наступне:

1. Внесені зміни в Додатки до програми в частині забезпечення прав, що гарантуються, зокрема, Конвенцією про права осіб з інвалідністю, на професійну реабілітацію (що є важливою складовою комплексної реабілітації) осіб з інвалідністю, які досягли пенсійного віку.

До прийняття цих змін була відсутня можливість для зазначеної категорії громадян отримувати послуги з професійної реабілітації, у зв'язку  з чим структурні підрозділи з питань соціального захисту населення та реабілітаційні установи відмовляли таким особам у надання послуг із професійної реабілітації з аргументацією щодо відсутності відповідної норми у Додатках до програми.


2.Розширено вікову категорію дітей, які належать  до групи ризику, щодо отримання інвалідності, з двох до трьох років.


3. Відповідно до статті 17 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», статті 26 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, наказу Мінсоцполітики від 09.08.2016 №855 «Деякі питання комплексної реабілітації осіб з інвалідністю», зареєстрованого у міністерстві юстиції України від 01.09.2016 за №1209/29339 (зі змінами)реабілітаційними установами, що належать до сфери  управління Мінсоцполітики та структурних підрозділів з питань соціального захисту населення з 2016 року проводяться активні заходи з реалізації державної політики щодо впровадження моделі комплексної реабілітації (абілітації) та попередження інвалідності (раннього втручання).


Передбачено надання послуг  з комплексної реабілітації, ефективність яких доведено завдяки можливостям одночасного застосування різних видів реабілітаційних заходів, виходячи з реальних потреб кожного  отримувача послуг.


Оптимізовано перелік документів для прийняття рішення щодо направлення та зарахування отримувачів на комплексну реабілітацію (абілітацію) шляхом зменшення кількості тих, що втратили актуальність, а також доповнення цього переліку документами, необхідними для організації реабілітаційного процесу.


А також звертаємо увагу на те, що замість Медичної довідки (лікарського консультативного висновку) (Форма № 086/о), що раніше стосувалася тільки тих отримувачів, які потребували професійної реабілітації) було замінено на виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (Форма № 027/о), що передбачена переліком документів (для отримання послуг).


Відповідно до порядку отримувач або законний представник обов'язково подає Виписку № 027/о незалежно від того, яких видів реабілітаційних послуг (під час комплексної реабілітації/абілітації) потребує отримувач (стосується осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, дітей з інвалідністю (до 18 років), дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності).


 

22.08.2018

Відділенням денного перебування територіального центру міста Ромни спільно з міським будинком культури проведено ювілей солістки ансамблю «Співучі голоси» та самодіяльного народного хору «Ветеран» - Раїси Олександрівни Юхно.

Директор територіального центру О. Шкромида щиро привітала Раїсу Олександрівну та вручила їй подяку за багаторічне служіння музі, активну життєву позицію та з нагоди 80-річчя.


Ведуча заходу Н. Коваленко, в зігрітій теплом людських сердець атмосфері, провела екскурс в далеке минуле ювілярки, розповіла про її багатий творчий шлях, супроводжуючи кожну віху життя спроектованим на екран фото.


Раїса Олександрівна дарувала всім присутнім свої найкращі пісні, а колеги по творчості присвятили в її честь цілу концертну програму.

 

 


Про стан своєчасності виплати зарплати на підприємствах міста!
Право кожного громадянина на своєчасне одержання винагороди за працю та отримання соціальних виплат закріплено у статтях 43, 46 Конституції України. На жаль, право працівника на своєчасну виплату зарплати не завжди забезпечується.

Здійснюється щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати по м. Ромни. За підсумками липня 2018 року загальна заборгованість із виплати заробітної плати по місту становить 49,5 тис. грн. (КП «Чисте місто» РМР).


Питанням  забезпечення своєчасності виплати зарплати опікується тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданнях комісії заслуховуються керівники підприємств-боржників, з’ясовуються причини виникнення боргу по кожному підприємству, визначається, чи дотримуються керівники чинного законодавства. З початку року відбулося 8 засідань комісії, на них заслухано 5 звітів керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України.


Системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на Роменщині проводиться постійно. Зрозуміло, що подолання цієї проблеми – справа не одного дня, тому робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати триває.


За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

13.08.2018

Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення!

У виконавчому комітеті відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Вчергове розглядалися питання про застосування роботодавцями міста режиму неповного робочого часу та договорів цивільно-правового характеру.

На жаль, досить часто роботодавці укладають цивільно-правові договори у випадках, коли логічним було б укласти трудовий договір. Основна причина: такі договори породжують менший обсяг обов’язків порівняно з трудовими договорами. Але, зупиняти свій вибір на договорах цивільно-правового характеру, використовуючи їх як замінник трудового договору, можна далеко не завжди. Роботодавець ризикує сплатити штрафні санкцій за порушення трудового законодавства на підставі ст. 265 КЗпП України а його посадові особи – на підставі ст. 41 КУпАП, якщо цивільно-правові договори містять ознаки трудових, а саме: виконання функціональних обов’язків на робочих місцях, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, праця по графіках змінності, затверджених директором, відсутність можливості організувати режим роботи й відпочинку, відсутність права самовільно залишати робоче місце, виконання вказівок керівництва щодо послідовності проведення робіт, відсутність права передоручити роботу й організувати її на власний розсуд. Крім того, заробітна плата виплачувалася в строки, передбачені трудовим законодавством, а не за фактично виконаний обсяг робіт або надання послуг, як цього вимагають відносини цивільно-правового характеру.


Завдяки роз’яснювальній роботі, що проводиться членами робочої групи, роботодавцями міста укладено 31 трудовий договір замість договорів цивільно-правового характеру.


За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

09.08.2018

НА ЩАСЛИВУ ДОЛЮ – ЯК БАТЬКИ НАЗИВАЮТЬ ДІТЕЙ НА РОМЕНЩИНІ

Обираючи ім’я для своєї дитини, батьки керуються разноманітними факторами – красиве, звучне або просто незвичне, «щоб ні в кого не було».

Так, у 2018 році найпоширенішими іменами для новонароджених дівчаток Роменщини стали: Анна, Анастасія, Аріна, Єва, Софія.


Для хлопчиків найчастіше обирають: Артем, Глєб, Матвій, Максим, Нікіта, Тимофій.


Серед діток, народжених цьогоріч в Роменському районі, зустрічаються і рідковживані імена – жіночі: Домініка, Євангеліна, Лана, Меланія, Ніколь. Маленьких чоловіків також нарікли незвично: Мілан, Софіан.


Якщо одразу після народження малюка батьки визначились з його іменем, то свідоцтво про народження можна отримати безпосередньо у пологовому будинку, скориставшись зручним сервісом від Міністерства юстиції України, без жодних черг та часових затрат.


У 2018 році на Сумщині народилося понад 4 тисячі малюків і кожне друге свідоцтво про народження батьки отримали безпосередньо в закладах охорони здоров’я.

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ЗА НЕВЧАСНО СПЛАЧЕНІ АЛІМЕНТИ ПЕРЕДБАЧЕНІ ФІНАНСОВІ САНКЦІЇ


Чоловік не платив аліменти більше 2 років і заборгував майже 100 тисяч гривень. Чи правда, що тепер він повинен заплатити набагато більше? Дякую за відповідь.


Тамара Сокурова

Коли починають діяти нові норми?


Завдяки активній позиції Уряду, Міністерства юстиції, народних депутатів та громадськості нам вдалося домогтися швидкого розгляду та ухвалення Верховною Радою другого пакету новацій #ЧужихДітейНеБуває.

Пакет змін було прийнято в цілому 3 липня. За кілька тижнів після цього документи підписав глава держави. Відповідно, норми у повному обсязі почнуть діяти з 29 серпня.

Чому було прийнято норми про введення штрафних фінансових санкцій щодо неплатників?


Реалії життя такі, що ціни зростають. Тому було дуже несправедливо, що людині, яка мала кількарічний борг, достатньо було його просто його сплатити і зняти з себе усі обмеження щодо виїзду за кордон, керування автомобілем чи полювання. Адже за несплачені рік чи два тому кошти дитині можна було купити набагато більше книжок, ігор, одягу, ніж на момент сплати. Саме тому ми запровадили прогресивну шкалу збільшення суми виплати, залежно від строку заборгованості.

Як змінюватиметься сума боргу?


Розробленими Міністерством юстиції документами передбачається, що державний або приватний виконавець виноситиме постанову про накладення штрафу за наявності заборгованості зі сплати аліментів.

Якщо такий борг перевищує суму платежів за 12 місяців, то неплатникові доведеться викласти з власної кишені додаткові 20% від суми боргу.

Такий простий приклад. Якщо горе-батько чи мати мали сплачувати на утримання дитини 2000 гривень в місяць, однак кошти не виплачувалися впродовж року, то виконавець накладає штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, тобто 4800 грн. Відповідно боржнику доведеться сплатити 28 тисяч 800 гривень.

Якщо ж розмір боргу перевищить суму платежів за 2 роки, то розмір штрафу вже становитиме 30%.

А ті горе-батьки, які матимуть заборгованість 3 чи більше роки, повинні будуть додатково сплатити на користь дитини 50% від нарахованого боргу.

Якщо ми повернемося до попереднього прикладу, то боржникові, який не платив 3 роки по 2000 грн в місяць, доведеться заплатити штраф – 36 тисяч.

Різниця більш ніж переконлива, щоб позбавити неплатників бажання ігнорувати економічні права власної дитини. І чим більша сума боргу – тим більшою і вагомішою буде переплата.

З якого моменту починає відраховуватися строк заборгованості?


Наголошую, що строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для накладення штрафів обчислюватиметься з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Працівники органів державної виконавчої служби та приватні виконавці вноситимуть до Постанови про накладення штрафу інформацію про розмір заборгованості, яка утворилася з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та суму штрафу.

Такий документ має бути надісланий боржнику та тому з батьків, хто проживає з дитиною, наступного робочого дня після його винесення.

Штрафи стягуватимуться виконавцем з боржника після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі та інших витрат виконавчого провадження, і перераховуватимуться стягувачу.

Якщо боржники не виконають норм постанови добровільно та не сплатять борг разом зі штрафом, виконавці отримають право стягнути відповідну заборгованість у примусовому порядку. При цьому вживатимуся всі наявні у виконавців інструменти, зокрема, й арешт майна, коштів та інших активів.

Чи готові виконавці до запровадження цих норм?


Ми підготували чіткі інструкції для виконавців щодо застосування новацій.

Окрім цього, виконавчі служби на місцях зібрали інформацію про боржників, строки заборгованості і з 29 серпня 2018 року будуть готові запроваджувати в дію нові норми.

Тому моя особиста порада всім, хто має заборгованість перед власними дітьми, не зволікати і якомога швидше її погасити. Лише так ви зможете уникнути нових санкцій.

30.07.2018

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради має можливість надавати платні соціальні послуги, зокрема: догляд вдома (соціально-побутові послуги) та ремонт одягу.

На отримання платних послуг у Територіальному центрі міста Ромни мають право:


- громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;


- громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям  і зареєстровані в державній  службі зайнятості як  такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою  (і мають  на  своєму  утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідістю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), якщо середньомісячний  сукупний  дохід  їх  сімей вищий ніж прожитковий мінімум  для сім'ї.


Умови та порядок отримання послуг можна отримати, звернувшись за адресою: б-р. Шевченка, 8, каб .2. Телефон для довідок: 5-41-82. 

26.07.2018
Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

НА ВЕСІЛЬНИЙ РУШНИК СТАТИ…

Павле Дмитровичу, хочу одружитися зі своєю дівчиною за скороченою процедурою. Скажіть, що нам для цього потрібно і де це можна зробити?

Ігор
Нестеренко


Хто має право вступати в шлюб?

Українське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою, може створити сім’ю.

А в окремих випадках, якщо є відповідне рішення суду про надання права на шлюб, створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні.

Хто проводить цю процедуру?

Одруження або, як правильніше говорити з правової точки зору, державна реєстрація шлюбу, здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

Яка процедура подачі документів?

Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу, потрібно звернутись до будь-якого органу ДРАЦС.

При цьому, немає жодного значення, де зареєстровані закохані. Адже реєстрація шлюбу проводиться за принципом екстериторіальності, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті.

Які документи потрібні?

Заява за встановленою формою.

Якщо ви раніше не були одружені, то достатньо мати з собою тільки паспорти. У разі, коли один або обидва закоханих є громадянами іншої країни, то окрім рідного паспорта необхідно подати його переклад українською, засвідчений належним чином, та документи, які підтверджують легальність перебування в Україні.

Якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, необхідно також надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб тощо.

Іноземці так само мають надати документи, які підтверджують припинення шлюбу в країні проживання або громадянства. Відповідно до діючих міжнародних норм ці документи  мають бути належним чином засвідчені. Це може бути консульська легалізація або апостиль. Жодного посвідчення не вимагають документи країн, з якими Україна має міжнародну двосторонню угоду.

Які ще формальності мають бути дотриманими?

За загальним правилом й нині діє застаріла радянська норма, за якою після подачі заяви про реєстрацію шлюбу, майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.

Єдиною можливістю уникнути нікому непотрібного очікування може бути рішення керівника ДРАЦС скоротити цей строк за умови наявності документів, які дають право на термінове одруження: вагітність, наявність спільних дітей або хвороба, яка становить загрозу для життя. Через це можуть виникати факти корупції, коли майбутнє подружжя змушене купувати відповідні довідки в медичних закладах.

Ми вирішили спростити життя українців та розпочали у 2016 році пілотний проект «Шлюб за добу». Проект передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм. Тож нині за ініціативи Міністерства юстиції усі бажаючі можуть одружитися навіть у той самий день, коли були подані документи.

З моменту дії сервісу «Шлюб за добу» станом на 01 липня 2018 року було проведено 35535 реєстрацій шлюбів. Проект реалізується у 58 населених пунктах, у тому числі 2 виконавчих комітетах сільських рад.

Як скористатися цією послугою?

Щоб зареєструвати шлюб за спрощеною процедурою в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу» необхідно звернутися до одного з акредитованих центрів у вашому регіоні.

Після цього закоханим залишиться зробити лише кілька простих кроків. Перший – обрати організатора. Другий – обрати бажану дату та час. Третій – пред’явити паспорти та за необхідності інші документи. Четвертий – підписати відповідний договір. І п’ятий крок – з’явитися у обраний час та місце і одружитись.

Де можна скористатися послугою «Шлюб за добу»?

Одружитися за добу можна за адресами, зазначеними на сайті Міністерства юстиції України
– minjust.gov.ua

Кохайтеся, а про папери подбає Мін’юст!
25.07.2018
На найпоширеніші запитання жителів Сумщини відповідає Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

УСЕ, ЩО МИ РОБИМО ЗАРАДИ ДІТЕЙ – ЦЕ ТУРБОТА ПРО МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ

Змінами до законодавства введено нове поняття «мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину». Поясніть, що це?

Відповідно до прийнятого в рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває закону, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину – це розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Наразі це – 1559 грн для дитини до 6 років, і 1944 грн – для дітей від 6 до 18 років.

З 1 грудня планується підняття відповідних сум до 1626 грн для дітей менше 6 років, і до 2027 грн для дітей 6 років і старших.Прокоментуйте, будь ласка, побоювання громадських організацій, що завдяки прийнятим змінам всіх дітей незаконно вивозитимуть за кордон та не повертатимуть?

Це міф, який дуже часто розповсюджували наші політичні опоненти, які живуть за принципом «чим гірше для всіх – тим краще для них», а також батьки, які не платили аліменти і завдяки запровадженню новацій втрачають можливості для шантажу матерів чи батьків, які проживали разом з дитиною. Адже дуже часто, в обмін на дозвіл вивезти малюка на відпочинок чи, навіть, лікування, вони вимагали відмовитися від аліментів, а інколи й не гребували попросити собі грошей за «вирішення» цього питання.

Хочу наголосити, що запропоновані нами зміни дають добросовісним батькам – як тим, які проживають з дитиною, так і тим, котрі проживають окремо – рівноцінні права для виїзду з дитиною за кордон строком до 1 місяця.

При цьому, другий з батьків буде поінформований про таку поїздку, у разі, якщо відомо його місце проживання і він не ухиляється та належно виконує батьківські обов‘язки. Однак, такі побоювання – скоріше намагання нагнати страху. Вже зараз Сімейний кодекс передбачає право того із батьків, з ким проживає дитина, самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України за наявності у іншого батька заборгованості зі сплати аліментів. І жодних викрадень і вивезень дітей без повернення немає.


Прийняті зміни надають можливість:

Тому з батьків, з ким проживає дитина, самостійно вирішувати питання виїзду дитини за кордон шляхом позбавлення права впливати на ці питання несумлінного батька, який має заборгованість зі сплати аліментів, або який безпідставно відмовляє у виїзді дитини.

Тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, за відсутності у нього заборгованості зі сплати аліментів, отримати у 10-денний термін у іншої сторони дозвіл на виїзд з дитиною за кордон. А у разі ненадання останнім згоди на виїзд – звернутися до суду в порядку спрощеного позовного провадження із заявою про надання дозволу на виїзд дитини без такої згоди.

Тобто, запропоновані зміни встановлюють паритет інтересів обох батьків при вирішенні питання виїзду дитини за кордон.

Загалом варто зазначити, за статистикою, викрадення дітей та вивезення їх за кордон – вкрай рідкісне явище. За 10 років Міністерством юстиції направлено 153 заяви про повернення дитини в Україну. Це – всього 15 випадків щороку. Водночас, завдяки цій нормі, сотні тисяч дітей, які проживають в неповних сім’ях, зможуть безперешкодно їздити на оздоровлення, змагання, відпочинок, а другий з батьків – уникнути шантажу та маніпуляцій.Наразі законами ще більше посилено відповідальність за несплату аліментів, а чи є результати впроваджених в лютому місяці обмежувальних заходів до боржників?

Так, вони реально працюють і продемонстрували дійсно вражаючі результати. З початку року державна виконавча служба стягнула 1,9 млрд грн аліментів на користь більш як півмільйона українських дітей. З них - 768 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню встановлених законом #ЧужихДітейНеБуває обмежень.

Відтак той, хто сьогодні береться стверджувати, що ця ініціатива неефективна, банально обманює людей і суперечить реальним фактам.

Тільки за останні тижні ми мали кілька великих та успішних результатів, коли горе-батьки завдяки новаціям нарешті згадали про власних дітей. Варто пригадати хоча б історію про власника Феррарі, який, маючи гроші й живучи у розкоші, ігнорував судові приписи і не давав жодної копійки власній дитині. Наразі дорога автівка конфіскована, і вже найближчим часом елітний спорткар буде виставлений на аукціон нашої системи торгів арештованим майном «OpenMaket», а кошти від його реалізації підуть на погашення боргу перед дитиною.

Ще один горе-батько з Києва завдяки дії першого пакету ініціатив погасив багаторічну заборгованість, яка сягала – ви тільки вдумайтеся в цю цифру – 2 мільйони 176 тисяч гривень. Інша історія: за 18 років батько жодного разу не дав дитині ні копійки. Лише після запровадження законодавчих змін та накладення на такого батька всіх передбачених законом санкцій, вкупі з арештом майна, горе-батько погасив борг. Це чимала сума, яка виявилася дуже доречною для навчання хлопця у вищому навчальному закладі. І таких випадків по всій Україні багато.

Тобто, насправді, маючи великі грошові доходи, батьки цинічно ігнорували інтереси власної дитини. І, очевидно, робили б так надалі, якби накладені нашими виконавцями санкції не примусили їх нарешті сплатити борги.

Це доводить дієвість закону і підтверджує, що посилення відповідальності за несплату аліментів здатне вирішити одну із складних соціальних проблем.Яким чином прийнятими нормами захищено права на спілкування того з батьків, який живе окремо від дитини, чи може він поїхати з дитиною за кордон?

Наше завдання – не лише стимулювати неплатників аліментів, але й розвивати інститут відповідального батьківства та допомагати добросовісним батькам.

Законодавчими нормами передбачені додаткові гарантії забезпечення спілкування з дитиною того з батьків, хто не живе з родиною. А батьки, які створюють перешкоди у спілкуванні дітей з другим з батьків, наражаються на обмеження у виїзді за кордон чи керуванні автомобілем, а також на чималий штраф.

Відповідаючи на другу частину запитання, можу точно сказати, що дитина зможе виїхати за кордон з тим із батьків, який сумлінно виконує свій батьківський обов’язок. Таким чином, добросовісний платник отримує додаткові гарантії реалізації свого права бачитися з малечею та брати участь у її вихованні.

Однак всі ці новації запрацюють після того як пакет законів #ЧужихДітейНеБуває вступить в силу, через місяць з дня його опублікування.

Чи можуть батьки, які проживають окремо від дитини, проконтролювати, на що витрачаються сплачені дитині аліменти?

На сьогоднішній день перевірити правильність витрачання коштів може лише орган опіки та піклування за заявою платника аліментів або за власною ініціативою відповідно.

Однак, другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває значно чіткіше прописує правила контролю сплачених аліментів. Орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції одержувача аліментів. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.

Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше одного разу на три місяці. Мінсоцполітики має прописати чітку процедуру таких перевірок.

Більше того, у законі ми передбачили чималі санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини.

Ми чули, що буде збільшено суму аліментів, якщо їх не сплачують вчасно. Чи правда це?

Держава запроваджує прогресивну систему фінансового впливу на боржників. Після вступу в дію другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває сума боргу батьків, які не сплачують аліменти протягом року, автоматично збільшиться на 20%. Ті, котрі мають заборгованість 2 роки, повинні будуть сплатити на 30% більше. А якщо борг зі сплати аліментів перевищив 3 роки – його сума автоматично збільшується на половину. В останньому випадку діти таких батьків за рішенням суду звільняються від обов’язку утримувати непрацездатних батька або матір.


25.07.2018
КАТАЛИСЯ «З ВІТЕРЦЕМ», А ПОТІМ ПРИМУСОВО ПЛАТИЛИ ШТРАФИ

Порушення правил дорожнього руху завжди призводить до штрафів – цю істину повинні б запам’ятати водії. Але, як свідчить практика, вони частенько про це забувають.

От тоді й складається так, що за порушення доводиться платити – і тут вже не до веселощів. У Тростянці чоловік проїхався на мопеді «з вітерцем», бо перед цим вживав алкогольні напої. Судом йому було накладено штраф у розмірі 10200 грн. Сплачувати штраф не хотілось, чоловік звертався й до Апеляційного суду, але справедливого покарання у вигляді штрафу уникнути не вдалося, хоча з оплатою знову не поспішав. І тільки тоді, коли виконавча служба попередила про можливий арешт майна і коштів на рахунку, чоловік негайно сплатив всю суму.

Подібні ситуації завершилися сплатою штрафів і в Роменському та Путивльському районах, де виконавчими службами вдалося стягти з боржників по 10200 грн, а також відповідні платежі до бюджету.

Можливо, ці факти примусять когось зупинитися перед тим, як сідати за кермо напідпитку та літати «з вітерцем», адже сплати штрафів уникнути не вдасться.
23.07.2018
Повідомляємо
про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни


Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 17.01.2018 №5-ОД «Про організацію роботи із реєстрації територіальних угод та колективних договорів» відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету Роменської міської ради у квітні-червні 2018 року зареєстровано:

02.04.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ДП «Сток-сервіс» ПП «Еліпс»;

02.04.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ДП «Аква-сервіс» ПП «Еліпс»;

04.04.2018 колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №8;

17.04.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

17.04.2018 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом ДП «Роменське лісове господарство»;

19.04.2018 зміни до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом КЗ СОР «Перша обласна спеціалізована лікарня м. Ромни»;

07.05.2018 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом ПАТ «Роменський хлібокомбінат»;

07.05.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ТОВ «Ромни-Хліб»;

13.06.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Роменської районної державної адміністрацією та Роменської районної ради;

26.06.2018 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №6 Роменської міської ради.


За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

23.07.2018
Про стан своєчасності виплати зарплати на підприємствах міста!

Питання своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств було і залишається одним із основних напрямків діяльності міської ради та її виконавчих органів.

З метою упередження виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста та забезпечення здійснення постійного контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання.

За даними моніторингу заборгованість із виплати заробітної плати по місту станом на 01.07.2018 зменшилась на 32,6 % до початку року і наявна на одному економічно активному підприємстві в сумі 79,9 тис. грн. ( КП «Чисте місто» РМР).

Системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати здійснюється тимчасовою комісією з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Завданням комісії є проведення індивідуальної роботи з керівниками кожного із підприємств-боржників та прийняття конкретних рішень щодо погашення заборгованості.  З початку року відбулося 6 засідань комісії, на них заслухано 1 звіт керівника підприємства-боржника з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України, прийнято 9 рішень, спрямованих на погашення боргів.

Звертаємо увагу роботодавців, що затримка виплати заробітної плати є грубим порушенням законодавства. Статтею 43 Конституції України передбачено захист права на своєчасне отримання винагороди за працю. Керівники підприємств, установ та організацій, які порушують терміни виплати заробітної плати, притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності. Робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати триває.

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

18.07.2018

9 липня 2018 року на базі Роменської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості представник Територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) Роменської міської ради прийняв участь у робочій зустрічі з питань Меморандуму про взаємодію та співпрацю у сфері соціальної адаптації та соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, з метою проведення аналізу стану взаємодії за I півріччя та визначення пріоритетних напрямків роботи на II півріччя 2018 року.

Територіальним центром міста Ромни були надані пам’ятки для осіб, засуджених
до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі про можливості та послуги для подальшого розповсюдження в приміщеннях уповноважених органів з питань пробації.

Також учасниками Меморандуму про взаємодію та співпрацю були визначені спільні напрямки роботи щодо соціальної підтримки умовно засуджених осіб. Обговорена необхідність проведення в найближчий термін «круглого столу» за участі осіб зазначеної категорії.

16.07.2018

9 липня 2018 року на базі Роменської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості представник Територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) Роменської міської ради прийняв участь у робочій зустрічі з питань Меморандуму про взаємодію та співпрацю у сфері соціальної адаптації та соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, з метою проведення аналізу стану взаємодії за I півріччя та визначення пріоритетних напрямків роботи на II півріччя 2018 року.

Територіальним центром міста Ромни були надані пам’ятки для осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі про можливості та послуги для подальшого розповсюдження в приміщеннях уповноважених органів з питань пробації.


Також учасниками Меморандуму про взаємодію та співпрацю були визначені спільні напрямки роботи щодо соціальної підтримки умовно засуджених осіб. Обговорена необхідність проведення в найближчий термін «круглого столу» за участі осіб зазначеної категорії.

05.07.2018

Кожного року Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради сприяє проходженню навчально-ознайомчої практики студентів, які навчаються в Роменському коледжі Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана. Цей рік не став винятком.

До терцентру міста Ромни завітали студенти 2-го курсу спеціальності «Соціальна робота» для закріплення й розширення знань і вмінь, отриманих під час навчання. Директор Шкромида О.С. та заступник директора Крутуха В.О. ознайомили професійних початківців з основними завданнями та діяльністю установи для подальшого розуміння функціонування системи соціального захисту.


Також студенти завітали до відділення денного перебування, де стали глядачами репетиції стародавнього купальського обряду «Ой на Івана та й на Купала» слухачів «Університету третього віку» факультету «Самодіяльної художньої творчості». Молоде покоління ознайомилося із народним фольклором, звичаями та традиціями наших пращурів. 
 


В територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради діє відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Відповідно до Положення про відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги на безоплатне обслуговування відділенням адресної допомоги мають право:

-        громадяни, які не здатні до самообслуговування в зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю, та не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;


-        громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей – інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів, за умови, що середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж 1,5 прожиткового мінімуму для сім’ї;


-        громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації: у зв’язку з безробіттям   (зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу), стихійним лихом, катастрофою (мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей – інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї, бездомні особи, внутрішньо переміщені особи.


Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги безоплатно забезпечує вище зазначену категорію громадян такими послугами:


-        одягом та взуттям (бувшим у вжитку);

-        продовольчими та промисловими товарами (при наявності);      
-     завезення палива;
-         надає  в прокат технічні та інші засоби реабілітації (при наявності);
-         швацькі послуги, вартість 1 години платної соціальної послуги коштує – 36,20 грн.

Із швацьких послуг виконуються наступні види робіт:
        -      пошиття фартуха;
        -      заміна блискавки в штанах, спідниці, куртці;
        -      зменшення довжини штанів, плаття, спідниці, пальто, плаща;
        -      оверлування занавіски;
        -      пошиття наволочки;
        -      зменшення ширини штанів, спідниці, плаття;
        -      заміна мішковини в карманах;
        -      заміна підкладки у пальто, куртці, плащеві;
        -      ремонт постільної білизни.     

Умови отримання послуг у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги можна отримати звернувшись за адресою: б-р Шевченка, 8. Телефон для довідок: 5-41-82. 

21.06.2018

Виплата заробітної плати – на контролі!

З метою упередження виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста та забезпечення здійснення постійного контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках відділом з контролю за додержанням законодавства про працю виконкому Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання.

За даними моніторингу заборгованість із виплати заробітної  плати  по місту станом на 01.06.2018 зменшилась на 35,5 % до початку року і обліковується на одному економічно активному підприємстві в сумі 76,5 тис. грн. ( КП «Чисте місто» РМР).


Керівники підприємств-боржників щомісячно заслуховуються на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. З початку року відбулося 5 засідань комісії, на яких  заслуховувалися  звіти керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України.


Зрозуміло, що подолання проблеми несвоєчасності виплати заробітної плати – справа не одного дня, тому робота, спрямована на вирішення даного питання триває.


За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

31.05.2018

ПРО БАТЬКІВСЬКИЙ ОБОВ’ЯЗОК У РОМНАХ НАГАДАЛИ БІЛЬШ СУВОРІ ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА

Спеціалісти юстиції Роменщини, а разом з ними родини і діти, які нарешті отримали кошти від батьків – боржників по аліментах, переконуються в ефективності нововведень до закону #ЧужихДітейНеБуває. Адже тільки загроза суттєвих обмежень примушує цю категорію батьків згадати про власних дітей і сплатити аліменти.

Три роки нерадивий батько не сплачував дитині аліменти, а коли побачив рішучі дії державних виконавців і зрозумів, що обмеження вплинуть на його життя, сплатив майже 20 тисяч гривень аліментів.


Такі ж суми перерахували і два інших батька, отримавши по 4 постанови від виконавців. Протягом тижня був і платіж майже 10 тисяч гривень, зроблений під впливом обмежень.


Зміни до закону, що захищає дітей, суттєво вплинули на батьків-боржників, але це справедливо, адже #ЧужихДітейНеБуває.


Більше того, за відгуками громадян, вони підтримують прийняття другого пакета законодавчих змін, які ще більше посилюють відповідальність за несплату аліментів. Бо все це робиться заради дітей – майбутнього України.

 

24.05.2018

Психологічна реабілітація учасників АТО  в ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт»

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» до переліку суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації внесено ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт». Санаторій розташований в центрі курорту Сергіївка (Одеська обл..), сучасна дев’ятиповерхова будівля. Територія санаторію включає в себе парк, поле для міні футболу, волейбольні та баскетбольний майданчик. 

ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт» проводить свою діяльність відповідно до положень Статуту санаторію, видів економічної діяльності та цивільно-правових договорів. До переліку послуг із психологічної реабілітації входить психологічна просвіта та консультування, психологічна діагностика, підбір методів психологічної реабілітації, психологічна допомога (терапія), психологічна корекція та проектування майбутнього та ін. Рівень кваліфікації фахівців, які надають послуги з психологічної реабілітації підтверджений документами про освіту державного зразка, стаж практичної роботи більше ніж 2 роки.


Наряду з розробленими програмами комплексного психодіагностичного обстеження та проведення психокорекційних заходів план психологічної реабілітації передбачає участь учасників антитерористичної операції у культмасових заходах санаторію, безкоштовне відвідування кінозалу; двічі на тиждень, у супроводі психологів, поїздки на екскурсії за кошти здравниці.


Умови проживання: розміщення у 2,3,4-місних кімнатах з усіма комунальними зручностями. Санаторій має власну їдальню. 


За детальнішою інформацією звертатися до управління  соціального захисту населення (бул. Шевченка, 8, 2-й поверх, каб.8) або за тел. 5-31-44.

 

ЗАКОН #ЧужихДітейНеБуває ПРАЦЮЄ НА РОМЕНЩИНІ

Механізми впливу на батьків-боржників по аліментах, запроваджені нововведеннями до закону #ЧужихДітейНеБуває виявилися дієвими і результативними.

На Роменщині батько, який мав аліментний борг у розмірі понад 67 тисяч гривень, отримавши від державних виконавців 4 постанови про обмеження, передбачені законодавством, повністю заплатив своє фінансове зобов’язання перед дітьми.


Ще два конкретних приклади демонструють результативність обмежувальних постанов – батьки-боржники погасили заборгованість у сумі більше 24 та 18 тисяч гривень відповідно.


Ці цифри вплинули й на результати по області – спочатку року на Сумщині стягнуто 41 мільйон гривень аліментів. Та суспільна думка підтримує ще більш жорсткі заходи по боротьбі з неплатниками аліментів – нові зміни до законодавства вже проголосовані Верховною Радою у першому читанні.

22.05.2018

Психологічна реабілітація учасників АТО  в ТОВ «Санаторій «Токарі»

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» до переліку суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації внесено ТОВ «Санаторій «Токарі». Санаторій розташований у мальовничому, екологічно чистому куточку Лебединщини, поряд з м. Лебедин, у поймі річки Псел.

ТОВ «Санаторій «Токарі» проводить свою діяльність відповідно до положень Статуту санаторію, видів економічної діяльності та цивільно-правових договорів. Одним із основних видів економічної діяльності санаторію є діяльність психоаналітиків, психологів і психотерапевтів, стаж практичної  роботи яких більше двох років.  Рівень кваліфікації фахівців відповідає вимогам пункту 5 Порядку застосування методів психологічного і психотерапевтичної впливу. До переліку послуг із психологічної реабілітації входить психологічна просвіта та консультування, психологічна діагностика, підбір методів психологічної реабілітації, психологічна допомога (терапія), психологічна корекція та проектування майбутнього та ін.


Санаторій забезпечує надання послуг із психологічної реабілітації в окремих кімнатах для індивідуальної роботи та групової роботи, на території функціонує тренажерний зал, спортивна зала. Розроблена насичена програма екскурсій, з урахування уподобань.


Умови проживання: розміщення у двохмісних номерах з усіма комунальними зручностями. Корпуси одно та двоповерхові. Санаторій має власну їдальню. 


За детальнішою інформацією звертатися до управління  соціального захисту населення (бул. Шевченка, 8, 2-й поверх, каб.8) або за тел. 5-31-44.


 

18.05.2018

Виплата заробітної плати – на контролі!

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Вона є показником досягнень і прорахунків суспільства. Тому питанню своєчасності виплати зарплати приділяється особлива увага міської влади.

Відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення здійснюється щотижневий моніторинг своєчасності виплати заробітної плати по м. Ромни. За даними моніторингу заборгованість із виплати заробітної  плати  по місту станом на 01.05.2018 зменшилась на 40,7 % до початку року і обліковується на одному економічно активному підприємстві в сумі 70,3 тис. грн. ( КП «Чисте місто» РМР).


З метою встановлення дієвого контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати в місті діє тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. З початку року відбулося 4 засідань комісії, на яких  заслуховувалися  звіти керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України.


Зрозуміло, що подолання проблеми несвоєчасності виплати заробітної плати – справа не одного дня, тому робота, спрямована на вирішення даного питання триває.

 

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

16.05.2018

ПРОФІЛАКТИЧНО-ВИХОВНА РОБОТА ДЛЯ БАТЬКІВ,ЩО ЗАБУВАЮТЬ ПРО ВЛАСНИХ ДІТЕЙ

Чоловік з Глухівщини мав сплачувати аліменти на користь вже повнолітньої доньки, починаючи з 2014 року і до моменту закінчення нею педагогічного вишу. Через те, що боржник сплачував аліменти не систематично, утворилась заборгованість в сумі понад 22 тисячі гривень.

З метою погашення заборгованості недобросовісним батьком перед своєю дитиною державним виконавцем було винесено постанови про обмеження у праві виїзду за кордон, керування транспортними засобами та у праві полювання, а також накладено арешт на все майно чоловіка.


Щоб позбутись проблем, які спричинили обмежувальні постанови, горе-батько сплатив заборговане у повному обсязі.


Після того, як до боржника-аліментника з Роменщини було застосовано 4 обмеження від державних виконавців, чоловік без вагань сплатив понад 67 тисяч гривень на користь забутої дитини.


Шкода, що деякі батьки і досі згадують про власних дітей лише після примусових заходів з боку фахівців юстиції.

Вчора було дано рух для прийняття другого пакету законодавчих ініціатив в рамках кампанії Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває щодо посилення відповідальності неплатників аліментів.

10.05.2018

З кожним роком все менше і менше стає ветеранів Другої світової війни та учасників бойових дій. В місті Ромни їх залишилося 21 особа, з яких 7 знаходяться на обслуговуванні в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради.

Напередодні 9 травня у приміщенні Управління соціального захисту відбувся  концерт, який підготували відвідувачі «Університету третього віку» до Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.


Директор Територіального центру м. Ромни О.С. Шкромида та начальник Управління соціального захисту Я.М. Панченко долучилися до дійства та сказали слова подяки тим, хто відстояв мир на рідній землі для майбутніх поколінь.

 

07.05.2018

Повноваження у сфері контролю за дотриманням трудового законодавства

З 1 січня 2017 року органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, які визначені частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

До відання виконавчих органів міських рад міст обласного значення й об’єднаних територіальних громад тепер також належать повноваження:


1) здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення в порядку, установленому законодавством;


2) накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення в порядку, установленому законодавством.


У структуру Виконавчого комітету Роменської міської ради з 01.01.2018 введено відділ з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Відповідно до посадових обов’язків повноваження інспекторів праці мають дві посадові особи відділу. З інформацією про наявність у посадових осіб посвідчень інспекторів праці можна ознайомитися на веб-сайті Держпраці.


Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю
затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295. Відповідно до нього виконавчі органи міських рад міст обласного значення здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про працю у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.

Порядок № 295 наш основний документ, яким визначені всі нюанси проведення інспекційних відвідувань, зокрема, вичерпний перелік підстав для проведення відвідувань, а також наші права як інспекторів праці.


Ще раз нагадуємо, що за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:


- 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 111 690 грн., за порушення:


фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;


оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;


виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.


Як бачите, якщо працівник оформлений на півставки, а буде встановлено, що він працює повний день, відповідальність та ж сама що й за неоформленого працівника - 30 мінімальних зарплат.


- фінансова санкція 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37 230 грн., накладається за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);


- фінансова санкція 3 мінімальні зарплати, – це 11 169 грн. накладається за такі види порушень:


порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам,  інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.


- 1 мінімальна зарплата (3723 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.


Крім того, статтею 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.


Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128690 грн. (111 690 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.


Звертаємо увагу, що відповідно пункту 29 Порядку № 295 заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за використання праці неоформлених працівників, несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.

За загальним правилом, інспектор праці повідомляє роботодавця про інспекційне відвідування (абз. 1 п. 8 Порядку). Але, є один виняток. Коли йдеться про ймовірну нелегальну працю, інспектор не інформує роботодавця про відвідування, якщо вважає, що це зашкодить перевірці.

За Порядком № 295, єдиний документ, який повинен пред’явити інспектор, — посвідчення інспектора праці. Якщо інспектування стосується неоформлених трудових відносин, інспектор праці має право безперешкодно і в будь-яку годину доби проходити до будь-яких приміщень, де використовують найману працю, фіксувати відвідування засобами аудіо-, фото- та відеотехніки (пп. 1, 6 п. 11 Порядку).

При проведенні інспекційного відвідування інспектор праці може затребувати будь-які документи, що передбачені законодавством про працю та стосуються тематики інспектування, та отримувати завірені об’єктом відвідування їх копії або витяги (пп. 2 п. 11 Порядку).

Вимоги інспектора праці надати доступ до приміщень і робочих місць, документи для ознайомлення, їх копії чи витяги, пояснення є обов’язковими для виконання (п. 12 Порядку). Якщо ви вважаєте, що дії інспектора праці неправомірні, оскаржуйте їх в установленому законом порядку (пп. 8 п. 14 Порядку).


За недопущення до перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні передбачено відповідальність роботодавця у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (11 169 грн.) (абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Якщо мета перевірки — виявити неоформлених працівників, перешкоди в її проведенні зумовлюють відповідальність у 100-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (372 300 грн.) (абз. 7 ч. 2 ст. 265 КЗпП).


З метою визначення об’єктів відвідування інспектор праці може проводити аналіз наявної (загальнодоступної) інформації про стан додержання законодавства про працю. Мінсоцполітики рекомендує проводити аналіз всієї наявної інформації про роботодавця (публікації у ЗМІ, Інтернеті, попередні контрольні заходи та їх результати тощо). Мета аналізу - створення загального уявлення про роботодавця, його посадових осіб, виду діяльності, кількості працівників, обсягів виробництва тощо.


Мінсоцполітики передбачає, що іноді в інформації, яка стала підставою для здійснення заходу контролю, може бути не зазначена назва юридичної або фізичної особи підприємця, але вказані відомості про місце виконання роботи особами, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони працюють з порушенням порядку оформлення трудових відносин. У такому випадку рішення про необхідність проведення інспекційного відвідування може бути прийняте й без даних про роботодавця. Тобто, достатньо інформації лише про місце здійснення діяльності.


У разі наявності підозри щодо можливих агресивних проявів обов’язково розглядатиметься питання щодо здійснення контрольного заходу із залученням представників Нацполіції.


З травня 2018 року розпочаті інспекційні відвідування з питань дотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці. Одночасно з цим робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проводитиметься дослідження та визначення об’єктів відвідування або їх категорій, що мають найвищий ризик застосування праці незадекларованих працівників.


Радимо роботодавцям варто ретельно проаналізувати, чи їхня діяльність відповідає трудовому законодавству, та підготуватись до можливих інспекційних відвідувань. 


За інформацією відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення 

03.05.2018

Професійна та соціальна адаптація учасників АТО

Серед низки пільг та соціальних гарантій для учасників антитерористичної операції передбачені заходи соціальної та професійної адаптації.

Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432.


Для отримання такої послуги необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання із заявою.


До заяви необхідно додати такі документи:


§копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;


§копія одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.


Також необхідно пред’явити оригінал посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.


Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості. Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями. Строк підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення становить не більше 500 годин.


Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами учасники антитерористичної операції отримують такі документи державного зразка:


§свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації — за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями;


§документ про підвищення кваліфікації — за результатами підвищення кваліфікації учасників антитерористичної операції з вищою освітою.


У разі підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники антитерористичної операції отримують посвідчення установленого зразка.


За детальнішою інформацією радимо звернутись до управління соціального захисту населення Роменської міської ради за адресою: м. Ромни бульв. Шевченка, 8, 2-й поверх, кабінет 7,  або телефоном 5-31-44.


 

НОВЕ У ПРОГРАМІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

27 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022".

Цією постановою затверджено нову редакцію "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", яке тепер має назву "Положення про порядок надання житлових субсидій".


Уряд зробив рішучий крок у напрямку підвищення адресності і ефективності програми житлових субсидій. Адже субсидії отримують 6,5 млн. домогосподарств.


Які ж найбільш суттєві зміни у порядку надання субсидій?


Встановлено, що у складі домогосподарства при визначенні права на субсидію, та обчисленні доходів при розрахунку субсидії враховуються також члени сім'ї особи із складу домогосподарства (д/г). Тобто, якщо чоловік/дружина особи із складу домогосподарства зареєстровані за іншою адресою, їхнє майно (транспортні засоби) та доходи також враховуються при призначенні субсидії.


Визначено, кому не призначається субсидія:


1. якщо загальна площа квартири перевищує 120 кв.м, а житлового будинку - 200 кв.м.;


2. якщо будь-хто із складу д/г або член сім’ї особи із складу д/г має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопедів);


3. у складі д/г або у складі сім’ї члена д/г є особи, що досягли 18-річного віку, і у них відсутні доходи, або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців періоду за який враховуються доходи;


4. будь-хто зі складу д/г або член сім’ї особи із складу д/г протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або оплатив послуги на суму, якаперевищує 50 тис. гривень;


5. органом соціального захисту отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати ЖКП, витрат на УББ, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів (НМД) громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;


6. органом соціального захисту отримано інформацію про наявність у д/г, що одержувало житлову субсидію у попередньому ... сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу загальна сума якої перевищує 20 НМД громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.


Разом з тим, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися. Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.


Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у особи відсутні доходи або доходи менші від МНД, і така особа перебувала за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.


Житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися за рішеннями комісії на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла. Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства.


Постановою визначено, хто належить до непрацездатних непрацюючих осіб, а саме:

·       особи, які не досягли повноліття;
·       громадяни, які отримують пенсію за віком або по інвалідності;
·       громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;
·       громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
За рішенням комісії житлова субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому
·       на підставі договору найму (оренди) житла (далі — орендарі),
·       індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
·       без укладеного договору найму (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.


Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства та членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.


Уточнено порядок врахування доходів для деяких категорій громадян. Так для пенсіонерів враховується розмір пенсії за останній місяць періоду врахування доходів.


Якщо раніше працездатна особа без доходів могла отримувати субсидію, то зараз умовою призначення субсидії є наявність доходів в розмірі, не меншому ніж мінімальна заробітна плата, або сплата єдиного соціального внеску в розмірі не меншому ніж мінімальний. Це не стосується осіб, які навчаються, перебувають на обліку у службі зайнятості, отримують деякі соціальні виплати.


Для осіб, у яких відсутні доходи, або доходи менші від мінімальної заробітної плати у разі призначення субсидії рішенням комісії запроваджено диференціацію залежно від статусу і доходи враховуються у розмірі від половини прожиткового мінімуму (для військовослужбовців строкової служби) до трьох прожиткових мінімумів.


Для фізичних осіб — підприємців, платників єдиного податку 1-3 групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід у розмірі 1-3 мінімальних заробітних плат відповідно.


Житлова субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону і розраховується:


·  на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня;
· на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.


Відтепер громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.


Постановою також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409, а саме:


· зменшено нормативи користування послугами для потреб опалення:

- у разі використання природного газу з 5,0 до 4,5 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період,
- у разі використання електричної енергії з 51 до 30 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;


· переглянуто коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення;
·       встановлено нову формулу для оплати житлової послуги — послуги з управління багатоквартирним будинком, витрат на управління багатоквартирним будинком , замість введеної постановою КМ України від 28 грудня 2016 року №1022.

За детальною інформацією з питань призначення житлових субсидій звертайтесь до Єдиної приймальні Управління соціального захисту населення Роменської міської ради за адресою: м. Ромни, б. Шевченка, 8, 1 поверх (телефон «гарячої лінії»  5-11-19).

02 травня 2018 року директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради Шкромида О.С. та начальник Управління соціального захисту населення Панченко Я.М. привітали з 90-річним ювілеєм ветерана праці  підопічну відділення соціальної допомоги вдома Волик Ольгу Дмитрівну.

27.04.2018

26 квітня 2018 року працівники Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради взяли участь в упорядкуванні території міського парку в рамках проведення місячника благоустрою. Від сміття та листя були очищенні паркові ділянки та пішохідна зона.

Територіальний центр закликає всіх мешканців міста до усвідомлення важливості чистоти та екологічності нашого краю, оскільки найбільшим джерелом засмічення є відходи споживання.

 

 

Нове в забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації

 

На засіданні Уряду 14 березня 2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 238 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», розроблену Мінсоцполітики.

Цією постановою, зокрема, реформовано Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затверджений постановою КМУ від 5 квітня 2012 року № 321.


Новою редакцією Порядку передбачено ефективний розподіл повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в реалізації бюджетної програми 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» щодо забезпечення пільгової категорії населення технічними та іншими засобами реабілітації, запровадження адресного підходу до забезпечення ними осіб зазначеної категорії  та нового механізму їх фінансування за принципом «гроші ходять за людиною», побудованого на принципі адресності та прозорості.


Основними завданнями проведення реформи у зазначеній сфері є:


-       передання повноважень з фінансування забезпечення ТЗР осіб з інвалідністю від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення;


-       здійснення органами соціального захисту населення супроводу особи з інвалідністю протягом усього процесу її забезпечення ТЗР та під час користування виробами для покращення якості надання послуг та сприяння у розв’язанні організаційних проблем, що можуть виникати, зокрема, у взаємодії з підприємством;


-       запровадження використання електронного каталогу-класифікатора ТЗР, який формується Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності відповідно до класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками зазначених способів для реалізації можливостей вибору особою з інвалідністю ТЗР. Каталог розміщено на веб-порталі Міністерства в розділі «Інвалідність».


-       запровадження нових способів забезпечення ТЗР, зокрема, шляхом виплати, за бажанням особи з інвалідністю, компенсації за самостійно придбані окремі вироби.


Таким чином, людина з інвалідністю, її потреби – будуть в центрі нової системи забезпечення ТЗР.

 

Для учасників, які постраждали внаслідок АТО

Відповідно до Закону України „Про внесення зміни до статті 4 Закону України „Про реабілітацію інвалідів в Україні” учасникам, які постраждали внаслідок АТО, держава гарантує право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення їм інвалідності.

До технічних та інших засобів реабілітації належать:


·                      протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби (ортези, протези), ортопедичне взуття);

·                      засоби для пересування (крісла колісні);
·                      спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (допоміжні засоби для особистого догляду та захисту: наколінники, налокітники, рукавиці на протез, чохли для кукс верхніх та нижніх кінцівок, вкладиші із силіконової або селевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок, подушки проти пролежневі та інші);
·                      допоміжні засоби для особистої гігієни: крісла-стільці, сидіння на унітаз, сидіння-надставки на унітаз, щипці для туалетного паперу, стільці, табурети, сидіння для ванни та душу, східці, підставки для ванни, умивальники);
·                      допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходуни, поручні);
·                      меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци проти пролежневі, перила та поручні, брусся, опори);
·                      спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією (магнітофони, диктофони, годинники, мобільні телефони для письмового спілкування).

Урядом визначено порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації постраждалих внаслідок АТО (постанова КМУ від 05.04.2012 № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів» у редакції від 11.08.2014 № 374), який передбачає такі кроки:


1) особа або її законний представник подає до органу соціального захисту населення за місцем проживання або перебування такі документи: паспорт, довідку про ідентифікаційний код, довідку командира військової частини про обставини травми з відомостями про участь в АТО і рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, яким буде визначено необхідний перелік реабілітаційних засобів;


2) на підставі зазначених документів орган соціального захисту населення надає консультацію, ознайомлює з каталогами засобів реабілітації, підприємствами, які виробляють ці засоби та видає направлення на забезпечення технічними засобами реабілітації;


3) особа або її законний представник обирає підприємство, де буде виготовлено засіб реабілітації за рахунок бюджетних коштів.


Перелік необхідних документів для отримання технічних та інших засобів реабілітації:
·                      паспорт (копія та оригінал);
·                      ідентифікаційний код (копія та оригінал);
·                      рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу в забезпеченні необхідним виробом;
·                      витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність).

Куди звертатися?


Зазначений перелік документів особою або його законним представником подається до органу соціального захисту населення міських та районних державних адміністрацій за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання учасника АТО.


Спеціалісти управління соціального захисту населення:
· нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
· ознайомлять із каталогами технічних та інших засобів реабілітації;
· ознайомлять із відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення технічних та інших засобів реабілітації;
· видадуть направлення на забезпечення необхідними технічними та іншими засобами реабілітації.

Особа обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або ж забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.


На обраному заявником підприємстві буде проведено огляд учасника АТО  та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.


За детальнішою інформацією звертатися до управління  соціального захисту населення (бул. Шевченка, 8, 2-й поверх, каб.7) або за тел. 5-31-44.

 

Урочисте відкриття кабінету з охорони праці

26 квітня у рамках тижневика з охорони праці у Роменському відділенні ПАТ «Сумигаз» урочисто відкрито кабінет з охорони праці. На заході були присутні керівництво та працівники підприємства, представники ПАТ «Сумигаз», Виконавчого комітету Роменської міської ради, Роменського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області. Право перерізати червону стрічку надали заступнику міського голови Тетірку І.В. та начальнику служби охорони праці та цивільного захисту ПАТ «Сумигаз» Кабашній Н.М.

На сьогоднішній день кабінет охорони праці Роменського відділення ПАТ «Сумигаз» – це спеціально обладнане приміщення зі створеним навчальним середовищем, оснащеним сучасними засобами навчання, наочними посібниками, навчальним обладнанням, меблями і пристроями, що стосуються охорони праці та безпеки життєдіяльності згідно з санітарно-гігієнічними нормами і правилами облаштування. Основна мета роботи кабінету – навчання працівників з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці і позитивного досвіду щодо профілактики аварій, виробничого травматизму та професійних захворювань.


За інформацією відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету 

26.04.2018

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: УБЕЗПЕЧИТИ ВІД РЕЙДЕРСЬКИХ ЗАХОПЛЕНЬ ЗЕМЕЛЬ – ЗАВДАННЯ АГРАРНИХ ШТАБІВ

Антирейдерські аграрні штаби – дієвий інструмент боротьби з незаконним захопленням земель в аграрному секторі держави. На це звернуто увагу на рівні Кабінету Міністрів, адже на часі – весняно-польові роботи і можуть активізуватися бажаючі нажитися на чужих землях.

«На Сумщині оперативний штаб із забезпечення захисту прав і свобод власників земель чи збіжжя працює для того, щоб не допустити неправомірних дій, – наголошує керівник юстиції області Ірина Свистун. – Ми реагуємо на кожен тривожний сигнал, кожен дзвінок. І як показала практика жнивної пори 2017 року, коли ініціатива Мінюсту тільки-но була запроваджена, ефективність такої роботи відчутна. Нагадаю, тоді на гарячу лінію надійшло 73 дзвінки, і ситуації були різного градуса напруги. Оперативний штаб здійснював виїзди у райони, де спілкувалися зі сторонами конфлікту, шукали правомірне рішення. Завдячуючи постійній серйозній роботі, коли ми не давали жодної можливості конфліктним ситуаціям розгоратися, а працювали на упередження, роз’яснювали сторонам, як діяти виключно у правовому полі, рейдерських захоплень в області не зафіксовано».

Нагадаємо, що гаряча телефонна лінія щодо протидії аграрному рейдерству працює – 099-50-60-222 та 066-306-24-34

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина СВИСТУН: «#ЧужихДітейНеБуває – підтверджено результатами спільної роботи»

 

Органи юстиції активно здійснюють великі обсяги роботи по виконанню закону, що в суспільстві отримав назву #ЧужихДітейНеБуває. Це справедлива назва, адже вона розкриває великий зміст: держава захищає дітей – своїх громадян, своє майбутнє, від нерадивих батьків, які роками ухилялися від сплати аліментів. І законодавство тривалий час було до них досить лояльним.  Проте спільною перемогою став Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який ввійшов у дію 6 лютого цього року.

З того дня при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (з моменту пред’явлення виконавчого документа на виконання), державний виконавець виносить вмотивовані постанови щодо обмежень боржника у правах.


Застосовуючи нові, ефективні методи впливу, державні виконавці підвищили ефективність роботи по стягненню аліментів. Факти, з якими зіткнулися  спеціалісти юстиції, вражають. Щоб не бути обмеженими у правах (обмеження виїзду за кордон, управління авто, користування зброєю та полюванні) нерадиві батьки за день знаходили реальні десятки тисяч гривень. 95 тисяч гривень сплатив боржник із Шостки,  79 тисяч -  неплатник з Конотопу, 65 тисяч  гривень сплатив своїй дитині батько з Охтирки  - це є  рекордні суми, якими боржники  повністю розраховувалися з аліментними боргами.


За час дії нововведень виконавцями області обмежено у праві виїзду за кордон більше 2000 злісних неплатників аліментів. Стільки ж винесено постанов про обмеження у праві керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю.


До суду вже направлено більше 500 протоколів про притягнення боржників до адміністративної відповідальності.


Резонансними були рішення судів, за якими  боржники у Великій Писарівці, Краснопіллі, Охтирці та Сумах працювали на суспільно-корисних роботах, у тому числі й одна жінка-мати. І ось днями перші 2467, 86 гривень, зароблені на суспільно-корисних роботах, перераховані дітям.


У 2018 році на користь дітей на Сумщині стягнуто 30 мільйонів гривень – це вагомий результат по захисту прав дітей.


Кожного дня, постійною цілеспрямованою роботою державних виконавців і Регіонального штабу,  ми доводимо, що #ЧужихДітейНеБуває.


Консультує Міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО
ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДЛЯ ДІТЕЙ
Незабаром травневі свята, хочемо з родиною поїхати на відпочинок за кордон. Підкажіть, будь ласка, як оформити закордонний паспорт для дітей?

Іванна Радимишлєва
Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій – «чіп». 20 грудня 2016 року припинено прийом документів для оформлення паспортів без «чіпа» з інформацією про особу та її біометричних даних (відцифрованого обличчя, підпису та відбитків пальців особи).

Куди звернутись оформлення закордонного паспорта?
•           До територіальних органів та територіальних підрозділів Державної міграційної служби;
•           До центрів надання адміністративних послуг;
•           До державного підприємства «Документ»;
•           До закордонної дипломатичної установи (у разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном).
У окремих випадках звернення можливе лише до територіального органу ДМС:
•           Втрата або викрадення паспорта, потреба в обміні під час перебування в Україні особи, яка постійно проживає за кордоном.
•           Якщо особа не може пересуватися самостійно або потребує термінового лікування.
•           Оформлення документів для виїзду на постійне проживання усиновленої дитини.


Які необхідно зібрати документи?
1.         Паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку);
2.         Свідоцтво про народження або документ, який підтверджує факт народження (якщо немає 14 років).
3.         Документ, який посвідчує особу законного представника, у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.
4.         Документи, які підтверджують сплату адміністративного збору.
5.         У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування.
При замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, на інше прізвище). Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

Хто може звернутись за оформленням паспорта для виїзду за кордон?
1.         Особа, яка досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;
2.         Особа, яка не досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети одного з батьків чи опікунів.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява має бути нотаріально засвідчена перед поданням.


Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає дитина.


У разі оформлення паспорта дитини меншої 16 років, яка проживає з одним із батьків, а місцезнаходження другого з батьків невідоме, необхідно подати оригінал або засвідчену копію одного з документів:
•           свідоцтва про смерть другого з батьків;
•           рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
•           рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
•           рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
•           довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;
•           оригінал витягу з реєстру актів цивільного стану про народження із зазначенням відомостей про батька.
Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.


Скільки коштує оформлення паспорта для виїзду за кордон?
Залежить від строку виготовлення.
Не довше 20 днів – 557 грн 32 коп.
Не довше 7 днів – 810 грн 32 коп.
Не довше 3 днів (у зв’язку з нагальною потребою в лікуванні чи смертю родича, який проживав за кордоном) – 810 грн 32 коп.
Вартість оформлення паспорта для виїзду за кордон в закордонній дипломатичній установі становить від 20 до 250 доларів США.

Де забрати готовий паспорт?
Видача паспорта здійснюється тим самим органом, який прийняв документи.
Для отримання паспорта для виїзду за кордон пред’являється документ, що посвідчує особу.
Паспорт дитини до 12 років може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.
Паспорт для виїзду за кордон дитині від 12 до 16 років може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності за умови присутності особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.

Чи є якісь особливі моменти, на які варто звернути увагу?
·        У випадку відсутності біометричного паспорта для виїзду за кордон дитині – громадянину України, необхідно оформити відповідну візу у представництві тієї країни, куди планується подорож.
З дітей віком до 18 років і дітей віком до 21 року, які перебувають на утриманні, плата за оброблення заяв про оформлення віз не стягується.
·        За наявності паспорта громадянина України або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Республікою Білорусь.
·        За наявності паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Турецькою Республікою.


Коли доведеться отримувати новий паспорт?
Паспорт для виїзду за кордон оформляється на 4 роки особам, які не досягли 16-річного віку, і на 10 років особам, які досягли 16-річного віку.

 
ПАВЛО ПЕТРЕНКО ПРЕЗЕНТУВАВ ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН, ЯКІ ПОСИЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ
Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко презентував у Верховній Раді другий пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів.Запропоновані новели є продовженням реалізації ініціативи Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває.

За його словами, після прийняття другого пакету запропонованих змін українці, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 6 місяців, не зможуть займати найвищі посади в органах виконавчої влади та будуть позбавлені можливості брати участь у виборах.

«Більше того, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила 12 місяців – це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень. Це нововведення примусить неплатників, які роками ховалися за депутатськими значками чи посвідченнями держорганів, виплатити заборговане», – заявив Міністр юстиції.

Ще одна ключова новація – нарахування чималої пені на суму заборгованості у разі, якщо горе-батько забув про утримання дитини більше, ніж на рік.

Не платиш 1 рік – заплати додатково 20% від суми заборгованості. Не платиш 2 роки – сума додаткової сплати сягне 30%. Не платиш 3 роки – сума боргу автоматично збільшуєтьсяна 50%», – поінформував присутніх Павло Петренко.

Окремий блок пропозицій стосується забезпечення прав дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей. Зокрема, повний спектр обмежень буде застосовано до батьків таких дітей, які мають борг 3 місяці.

Міністр юстиції закликав народних депутатів підтримати напрацьовані ініціативи і невідкладно проголосувати за представлений пакет законодавчих змін.

Він нагадав: з початку року виконавці Мін’юсту стягнули на користь дітей 892 млн грн боргу. 116 тисячам неплатників було заборонено виїжджати за кордон, 117 тисяч боржників отримали обмеження у праві керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати.

«8,5 тисяч боржників оголошено у розшук. Стосовно 13 тисяч складено протоколи про призначення суспільно корисних робіт. Понад 300 таких протоколів уже підтримано судами. Інші – перебувають на розгляді», – резюмував очільник Мін’юсту.
 
 «Я МАЮ ПРАВО!»: НЕЗАЛЕЖНО ВІД ВІРОСПОВІДАННЯ
Напередодні, фахівці юстиції Сумщини зустрілись з представниками Ісламського культурного центру – це громадська організація, що має широкий спектр діяльності – від ознайомчих лекцій та екскурсій про культуру і традиції тих, хто сповідує Іслам - до волонтерства.

Тему для зустрічі обрали актуальну – «Протидія домашньому насильству», адже це ганебне явище може торкнутись будь-якої людини, незалежно від національності чи віросповідання.


Говорили про нововведення – під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь. Відтепер Кримінальний Кодекс України визначає конкретні строки відбування покарання за вчинення насильницьких дій та введено нові механізми захисту – обмежувальний припис та терміновий заборонний припис.


Нагадуємо, Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству» почне діяти з січня 2019 року.


Правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» покликаний навчити кожного захищати свої права.


Більше інформації за посиланням:
http://pravo.minjust.gov.ua/
 

25.04.2018

25 квітня 2018 року в приміщенні Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради відбулася зустріч з юристконсультом Управління соціального захисту населення - Паляничкою О.В.. Обговорювалися питання щодо подання документів для відшкодування коштів дітям війни. Працівникам установи були надані зразки заяви про виконання судового рішення начальнику головного управління Державної казначейської служби України в Сумській області та зразки заяви Управлінню державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Сумській області.

Соціальні працівники в ході обговорення задавали проблемні питання, якими цікавляться підопічні територіального центру м. Ромни.

24.04.2018

Вітаємо  переможців!

24.04.2018 на оперативній нараді при міському голові відбулося нагородження переможців міського огляду-конкурсу з охорони праці за підсумком 2017 року. Грамоти Виконавчого комітету Роменської міської ради та цінні подарунки отримали:

– Роменське відділеня ПАТ «Сумигаз» (начальник відділення Омеляненко Владислав Іванович, інженер з охорони праці Устименко Володимир Вікторович);

– Виробничий підрозділ «Локомотивне депо Ромни» Регіональної Філії «Південна залізниця» ПАТ «Українська залізниця» (начальник підрозділу Цуп Сергій Олександрович,  інженер з охорони праці Зінченко Юрій Олександрович);

– КП «Ромнитеплосервіс» (директор Беседа Володимир Корнійович., відповідальний за охорону праці головний інженер Лаврик Людмила Анатоліївна).

У поточному році участь в огляді-конкурсі взяли 23 підприємства міста. Переможці відбиралися за критеріями: недопущення виробничого травматизму та професійної захворюваності, досягнення високих показників забезпечення здорових та безпечних умов праці тощо. 


За повідомленням відділу з контролю за
додержанням законодавства про працю та   
зайнятість населення виконкому
Роменської міської ради


Про Тижневик з охорони праці

Традиційно в останню декаду квітня роботодавці міста залучаються до проведення тижневика з охорони праці. З цієї нагоди цього у міському будинку культури відбувся семінар-нарада з представниками підприємств, присвячений відзначенню Всесвітнього дня охорони праці 28 квітня.

На семінарі головний спеціаліст відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Жмурко В.М. ознайомила присутніх із Зверненням оргкомітету до роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ і організацій міста та методичними рекомендаціями щодо проведення тижневика з охорони праці. У поточному році Всесвітній день охорони праці проходить під лозунгом - «Захищене і здорове покоління». Протягом тижневика на підприємствах створюють оргкомітети по його проведенню, оформлюють куточки наочної агітації, проводять перевірки стану охорони праці в структурних підрозділах, конкурси «Краще робоче місце» тощо.

Начальник Роменського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Коломієць Ю.М. запросив присутніх взяти участь у мітингу 27.04.2018 по вшануванню загиблих на виробництві 6 жовтня 1987року.

Крім того, обговорено порядок розслідування нещасного випадку при тимчасовому переведенні працівника на інше підприємство. Доповідав з даного питання страховий експерт Роменського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Пензій В.В.

 


За повідомленням відділу з контролю за
додержанням законодавства про працю та   
зайнятість населення Виконавчого комітету
Роменської міської ради
 

20.04.2018

ЗВЕРНЕННЯ

організаційного комітету з питань проведення в місті Всесвітнього дня охорони праці до роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій міста
ШАНОВНІ РОМЕНЦІ!
Щороку у Всесвітній день охорони праці 28 квітня згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці:«Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.


Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці. За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15-24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах, а це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старших 24 років.


В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад  мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.


Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з  урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни. В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньо захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.


Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць. Отже, потрібно діяти на випередження – за активною участю представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності. Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників.


Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.


Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці, провести на кожному підприємстві, в установі, організації у період з 23 квітня по 29 квітня 2018 року Тижневик з охорони праці


Організаційний комітет

Про стан своєчасності виплати зарплати на підприємствах міста!

Одна з турбот, яка не обходить жодного працівника – це цілком логічне прагнення отримувати заробітну плату вчасно і в повному обсязі. Тому, питання погашення боргів із виплати заробітної плати залишається, без перебільшення, самою гострою проблемою, від вирішення якої залежить не тільки добробут і спокій громадян, а і безліч соціальних та економічних проблем. На жаль, в нашому місті все ще наявне таке явище, як заборгованість із заробітної плати.

Відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення здійснюється щотижневий моніторинг своєчасності виплати заробітної плати по м. Ромни. За даними моніторингу заборгованість із виплати заробітної  плати  по місту станом на 01.04.2018 зменшилась на 46,3 % до початку року і обліковується на одному економічно активному підприємстві в сумі 63,7 тис. грн. ( КП «Чисте місто» РМР).

Активно діє тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. З початку року відбулося 3 засідання комісії, на яких  заслуховувалися  звіти керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України.

Звертаємо увагу роботодавців, що затримка виплати заробітної плати є грубим порушенням законодавства. Статтею 43 Конституції України передбачено захист права на своєчасне отримання винагороди за працю. Керівники підприємств, установ та організацій, які порушують терміни виплати заробітної плати, притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності.


За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

19.04.2018
18 квітня 2018 року в приміщенні Центральної міської бібліотеки для дорослих проведено захід з нагоди 70-річчя викладача на волонтерських засадах літературно-мистецького факультету «Університету третього віку» Софії Семенівни Стрельченко.

Грамотами та квітами привітали ювілярку міський голова С.А.Салатун, директор Територіального центру м. Ромни О.С.Шкромида та директор міської бібліотеки Н.М.Рослова.


Колектив слухачів літературно-мистецького факультету «Університету третього віку» підготував для свої наставниці театралізовану композицію та вручив Софії Семенівні подарунки. Звучали поетичні вітання від місцевих поетів та літераторів.


С.С.Стрельченко розповіла про свій творчий доробок та презентувала гаптовані червоними та білими нитками велетенські рушники. Захід пройшов у теплій, дружні атмосфері.
 

 

16.04.2018

Вже кілька років поспіль Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради організовує благодійну акцію до Великодня. Завдяки тісній співпраці з благодійниками самотні громадяни щорічно отримують пасхальні кекси, разом з якими в їхні оселі приходить світле Великоднє свято наповнюючи дім світлом любові, милосердя і радості.

Висловлюємо щиру подяку за надану благодійну допомогу фізичним особам- підприємцям: Бондаренку Е.М., Пінчуку О.І., Гобовій С.Г.,­ Скляр Н.П., Барабашу Ю.Г., Гаценко Ю.В.; керівникам: ПП «Пам'ять» -  Жміньку В.О., ТОВ ЛТД «Будинок харчування» - Агеєнко Л.Ф., ПП «Телерадіокомпанія РКТ-2» - Лісній В.І.

З благодійних коштів та коштів виділених місцевим бюджетом 470 підопічних територіального центру були забезпечені пасхальними кексами.

 

 

05.04.2018

АКТИВНІСТЬ ВИКОНАВЦІВ СУМЩИНИ НЕ ЗМЕНШУЄТЬСЯ

Органи юстиції Сумщини продовжують активну роботу по виконанню закону #ЧужихДітейНеБуває, впливаючи на батьків-аліментників новими засобами примусу, що вже довели свою ефективність.

У Ромнах батько, який накопичив більше 43 тисяч гривень боргів перед власними дітьми, після винесення державним виконавцем 4 постанов, передбачених нововведеннями у законодавстві, тут же сплатив зазначену суму. Такі ж засоби вплинули й на двох інших батьків-аліментників, які дуже швидко знайшли для власних дітей 16 та 7 тисяч гривень.


Юстиція Сумщини налаштована на подальшу роботу зі злісними неплатниками аліментів, адже це – захист  юних громадян України. Так само активно працюватимуть органи юстиції по ліквідації боргів із заробітної плати – перші мобільні групи, як і було заявлено Міністерством юстиції вже розпочали роботу.За повідомленням Роменського

міськрайонного відділу державної
виконавчої служби Головного
територіального управління юстиції
у Сумській області

03.04.2018

Повідомляємо

про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни
Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 29.04.2005 №78 «Про реєстрацію, облік та зберігання колективних договорів, змін та доповнень до них» відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету Роменської міської ради у січні-березні 2018 року зареєстровано:

-            10.01.2018 зміни до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом Роменського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області;


-            17.01.2018 колективний договір між товариством та трудовим колективом ПрАТ  «Роменський завод «Тракторозапчастина»;


-           25.01.2018  колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ТОВ «Ремтехмаш»;


-           25.01.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ПП «Посередник»;


-            07.02.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ТОВ «Еліт-оіл»


-            12.02.2018 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією Роменської дистанції колії;


-            21.02.2018 зміни до  колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ПООС «Роменський ринок»;


-            23.02.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом КЗ «Міжшкільний навчально-виробничий комбінат»;


-            27.02.2018 зміни до колективного між адміністрацією та трудовим колективом КП «Роменське міськрайонне бюро технічної інвентаризації»;


-            28.02.2018 зміни до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом КП «Ромникомунтепло»;


-            23.03.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Роменської районної центральної лікарні;


-            28.03.2018 колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом ДП «Роменське лісове господарство».


За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради


Начальник відділу                                                                        Л. М. Стоян


27.03.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ

Доброго дня! У нашій родині приємна подія – народилася донечка. Але і я, і чоловік прописані в одному місті, а проживаємо і народжували в іншому. Чи можемо ми оформити допомогу тут, де народжували, щоб не їхати 600 кілометрів додому?


Ілона Коршун


Хто має право на допомогу?


Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.


Куди звернутися для оформлення допомоги?


До органу соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків дитини (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.


Заява також може бути подана в електронній формі органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника. Зробити це можна через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики
(https://e-services.msp.gov.ua/) з використанням електронного цифрового підпису).


Звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.


Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного з батьків, якому ця допомога була призначена, виплачується матері (батьку, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.


Які документи потрібні?


Для отримання допомоги при народженні дитини за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, який посвідчує особу, подається:


1.       заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики (наказ Міністерства соціальної політики України від 21 квітня 2015 року № 441 «Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг»);


2.       копія свідоцтва про народження дитини;


3.       копія рішення про встановлення опіки (подають лише опікуни);


4.       видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (якщо жінка, яка має зареєстроване місце проживання на території України і народила дитину під час тимчасового перебування за межами України).


Який розмір допомоги?


Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень.


Виплата допомоги здійснюється одноразово – у сумі 10 320 гривень.


Решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (по 860 грн на місяць).


Чи можуть батьків позбавити допомоги?


Існує низка умов для припинення виплати допомоги:
          позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
          відмова отримувача допомоги від виховання дитини;
          нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
          відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
          тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір'ю;
          припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
          перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
          усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
          смерті дитини;
          смерті отримувача допомоги;

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.


Таке рішення приймається безповоротно?


Рішення про припинення не є кінцевим і виплату допомоги при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 12 місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.


Хтось контролює, на що витрачають допомогу?


Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом об'єднаної територіальної громади.


У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають керівнику органу, який призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати.


Також у випадку невідвідування матір'ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під наглядом якого перебуває дитина віком до 1 року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу повідомляє про це орган соціального захисту населення за місцем проживання дитини.


 

 

22.03.2018 року відбулася робоча зустріч державних виконавців Роменського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області з працівниками служби у справах дітей виконавчого комітету Роменської міської ради, на якій розглянуто ряд питань щодо виплати аліментів.

 

 

20.03.2018

Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення

 

15.03.2018

Відбулося засідання координаційної ради

з надання допомоги учасникам антитерористичної операції
та членам їх сімей у місті Ромни!
Днями у виконавчому комітеті відбулося засідання координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у місті Ромни. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Участь у засіданні взяли, представники громадських організацій міста, структурних підрозділів виконкому, Роменської центральної лікарні, Роменського міськрайонного центру зайнятості, інших установ та закладів міста. Розглянуто та обговорено  ряд важливих питань стосовно надання допомоги учасникам антитерористичної операції. 

Начальник управління соціального захисту населення Роменської міської ради Панченко Я.М.  проінформував  про  надання матеріальної підтримки учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, яка передбачена заходами Міської програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки. У міському бюджеті на 2018 рік передбачено для цього кошти в сумі 418,0 тис. грн., в т.ч. конкретно для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції для вирішення соціально-побутових питань виділені асигнування в сумі 274,0  тис. грн. У поточному році комісією з розгляду питань щодо надання матеріальної допомоги учасникам АТО  та членам їх сімей, прийнято рішення про надання матеріальної допомоги 20 мешканцям міста в сумі 44,4 тис.грн. В основному звернення стосувалися відшкодування витрат на оформлення проекту землеустрою.


Крім того, щомісяця отримують матеріальну допомогу семеро неповнолітніх дітей загиблих (померлих) учасників АТО в розмірі 10,00 тис. грн. (всього виплачено в 2018 році- 14,0 тис. грн.). Також надана матеріальної допомоги сім'ї загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції в розмірі 10 000,00 тис.грн.


На засіданні також розглянуто питання про соціальне забезпечення звільненого з полону Морозова О.О. На черговій сесії міської ради буде розглянуто проект рішення сесії Роменської міської ради «Про  внесення змін до рішення міської ради від 22.12.2016  «Про Міську програму соціального захисту населення на 2017-2021 роки» щодо надання грошової матеріальної допомоги особам звільненим з полону з числа учасників антитерористичної операції на придбання  житла та його устаткування.


За повідомленням управління соціального захисту населення Роменської міської ради

12.03.2018

Напередодні свята «8 Березня» у Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради відбувся невеликий тематичний концерт, який підготували відвідувачі «Університету третього віку». Своїми піснями, гуморесками та сценками вони подарували присутнім задоволення та позитивні емоції.

Директор Територіального центру Олена Сергіївна Шкромида долучилася до привітань з наступаючим святковим днем весни та побажала всім учасницям та присутнім на святковому дійстві жіночого щастя.

 

28.02.2018

НЕПЛАТНИКИ АЛІМЕНТІВ МАЮТЬ ДВІЧІ ПОДУМАТИ, ПЕРШ НІЖ НЕ ПЛАТИТИ АЛІМЕНТИ

Діти не повинні страждати через те, що їхні батьки не хочуть виконувати своїх батьківських обов’язків. Спеціалісти органів юстиції Сумщини попереджають кожного неплатника аліментів: Закон – один для всіх!

Боржники, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад 6 місяців будуть:


-  Позбавлені права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості.


-  Позбавлені права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон.


-  Позбавлені права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати.


- Отримають до 240 годин суспільно корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною.


Перших результатів довго чекати не доводиться. Державні виконавці в м. Ромни та Роменському районі ВЖЕ вручають відповідні постанови та протоколи про вчинення боржниками адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


Разом з тим, кожен неплатник отримує Пам’ятку для боржника з покроковим роз’ясненням порядку його дій після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження.


Інформація про боржників міститься в Єдиному реєстрі боржників, який доступний кожному
https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors  

 

ПОВНОВАЖЕННЯ ЮСТИЦІЇ РОЗШИРЕНО

Черговим кроком на шляху до європейських стандартів у забезпеченні прав людини стало наділення органів юстиції функціями досудового розслідування злочинів.

Положенням про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі серед основних завдань передбачено, що управління юстиції  організовує через слідчий відділ ( відділення) здійснення досудового розслідування злочинів, вчинених на території або в приміщеннях Державної кримінально-виконавчої служби України.

За повідомленням  Роменського

міськрайонного відділу державної
виконавчої служби Головного
територіального управління
юстиції у Сумській області  
        

26.02.2018

23 лютого 2018 року слухачі «Університет третього віку» Територіального центру міста Ромни (відділення денного перебування) стали активними учасниками заходу: «За здоровий спосіб життя», що проходив у приміщенні районної бібліотеки.

В ході заходу було висвітлено цілющі властивості лікарських рослин та препаратів нетрадиційної медицини. Слухачами «Університету третього віку» були прочитані авторські вірші, присвячені медичній тематиці. Завершилися збори дегустацією чаїв на цілющих травах.


Тож запрошуємо Всіх бажаючих громадян поважного віку та осіб, які частково втратили здатність до самообслуговування до Територіального центру м. Ромни, а саме до Відділення денного перебування для продовження повноцінної життєдіяльності та проведення дозвілля. Телефон для довідок: 5-41-82.

соціальна реклама

https://www.youtube.com/watch?v=cOlVA1ViDfk


https://www.youtube.com/watch?v=4HAxYT6tAxU

23.02.2018

21 лютого 2018 року в Територіальному центрі м. Ромни (відділення денного перебування) завдяки впровадженню інноваційних технологій було проведено слайд-шоу «Життя прожити – не поле перейти», присвячене 70-річному ювілею учасниці ансамблю «Співочі голоси» (факультет «Самодіяльної художньої творчості») Наталії Серговни Карпенко.

Ведуча заходу, завідувач відділення денного перебування Н.П.Коваленко розповіла про життєвий і творчий шлях ювілярки, підкріплюючи кожну віху життя документальним фото. Н.С. Карпенко читала свої кращі гуморески, ділилася спогадами про дитячі та юнацькі роки. Дотепні, розважальні вкраплення до заходу внесла ігрова програма, акцентуючи увагу на особистості іменинниці.

Територіальний центр м. Ромни висловив подяку Наталії Серговні за активну участь в самодіяльній художній творчості та культурно-мистецькому житті міста.

Захід пройшов у невимушеній затишній атмосфері, зігрітий теплом сердець всіх присутніх.
20.02.2018
ТАК НАМАГАВСЯ СХОВАТИСЯ ВІД ЮСТИЦІЇ, ЩО ЗАПІЗНИВСЯ НА РЕЙС

Переховуючись від органів юстиції, мешканець міста Суми марно намагався приховати і власне авто.

Боржнику не хотілося змінювати свій усталений спосіб життя, тому він на арештованому Chevrolet Lacetti, планував закордонну подорож та направлявся до аеропорту. І не розрахував на оперативність дій державних виконавців.

Авто, оголошене у розшук спеціалістами юстиції, затримали працівники поліції. Боржник запізнився на довгоочікуваний рейс.

 І, як наслідок, борг у сумі близько 200 тис. гривень був одразу сплачений, а бюджет поповнився майже двадцятьма тисячами гривень.

Знаю! Дію! Захищаю! Юстиція на захисті ваших прав!


ПРОФЕСІОНАЛ ЗАВЖДИ ВЧИТЬСЯ!

Широкомасштабними заходами з підвищення кваліфікації державних реєстраторів та працівників фронт-офісів спеціалісти юстиції Сумщини розпочали 2018 рік. Це важливий напрям роботи, адже від рівня знань працівників суб’єктів державної реєстрації залежить якість надання останніми адміністративних послуг населенню.

 З початку року представники 37 суб’єктів державної реєстрації Сумщини, в тому числі, 6 акредитованих суб’єктів, вже пройшли навчання в органах юстиції. Майже 50 державних реєстраторів області отримали кваліфіковані відповіді на проблемні питання, що виникають у сфері їх діяльності.

Перевагою таких заходів є можливість поділитися власним досвідом і отримати компетентні та фахові роз’яснення діючого законодавства від професіоналів у даних галузях, отримати наочні матеріали з актуальних питань державної реєстрації.

У найближчі дні управлінням юстиції заплановано до проведення ще 2 заходи, спрямовані на підвищення кваліфікації працівників Центрів надання адміністративних послуг та Центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги Сумщини, під час яких буде обговорюватись питання щодо прийняття та видачі працівниками центрів та бюро документів для державної реєстрації громадських об’єднань.

Перша зустріч відбудеться вже 27 лютого. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном (0542) 66-19-25.

Заявки на прийняття участі у заході необхідно надсилати на електронну адресу  info_udr@sm.minjust.gov.ua.

Юстиція - команда професіоналів! Знаю! Дію! Захищаю!

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: 240 ГОДИН СУСПІЛЬНО-КОРИСНИХ РОБІТ ЧИ 13 ТИСЯЧ НА КОРИСТЬ ДИТИНИ

Впровадження нового Закону «Чужих дітей не буває» з перших днів дає позитивні результати. Як виявляється, за власну репутацію батьки хвилюються набагато більше, ніж за належне існування своєї дитини.

Протокол про притягнення Білопільського неплатника аліментів до адміністративної відповідальності в порядку ст. 183-1 КУпАП, що був складений спеціалістами органів юстиції, одразу змусив боржника відшукати понад 13 тисяч гривень власній дитині.

Нагадаємо, що Чужих дітей не буває!

ст. 183-1 КУпАП передбачає, що несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Закон – один для всіх!
19.02.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ОФОРМЛЕННЯ СПАДКУ БЕЗ ЗАПОВІТУ

Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. Просто сільська рада виділила землю, там і побудували. Батьки давно померли і жодних документів не залишили. Чи можу я якось оформити цю землю й хату на себе без заповіту. Куди і як мені звернутися? Хочу зазначити, що я єдина дочка, тому жодних конфліктів тут бути не може.

Тамара Слайко

Що таке спадкування?

Спадкування – це перехід прав та обов'язків (спадщини) від особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.

Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом. Для цього спадкоємець має подати документи, які посвідчують право власності спадкодавця на відповідне майно.

Разом з тим відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Нотаріус має перевірити подані документи та взнати, чи немає заборон або арешту цього майна.

За відсутності у спадкоємця необхідних документів нотаріус відмовляє йому у вчиненні нотаріальної дії та роз'яснює процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.

До якого суду слід звернутися?

Справа щодо оформлення документів, що посвідчують право власності на нерухоме майно, розглядається в порядку цивільного судочинства в районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцем розташування майна.

Скільки це коштуватиме?

За подання позову сплачується судовий збір у розмірі 1%.

При цьому, розмір оплати не може бути меншим 40% розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не може перевищувати розміру 5 прожиткових мінімумів.

Ціна позову визначається, виходячи з грошової оцінки нерухомого майна. Вартість може бути зазначена в технічному паспорті на майно, або за результатом проведеної експертної оцінки.

Які документи треба подати до суду?

До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, які обґрунтовують позовні вимоги, наприклад:

свідоцтво про смерть спадкодавця;

архівні довідки чи витяги з рішень сільської ради про надання земельної ділянки;

дозвіл на будівництво будинку;

довідка виконавчого комітету сільської ради депутатів трудящих;

записи у погосподарських книгах;

реєстрація місця проживання спадкодавця у будинку за паспортом;

технічний паспорт на будинок;

сплата за комунальні послуги;

документи з колгоспу про відведення в установленому порядку земельної ділянки під забудову тощо.

Як довго чекати на рішення?

Цивільна справа розглядається судом протягом розумного строку, але не більше 2 місяців з дня відкриття провадження у справі.

Але на сьогоднішній день оформити право власності на житловий будинок в порядку спадкування у Вашій ситуації можливо не тільки в судовому порядку.

Ви як спадкоємець можете подати заяву та документи, необхідні для відповідної реєстрації що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно (це може бути, наприклад, виписка з погосподарської книги), витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу.

З заявою про реєстрацію прав власності на житловий будинок Ви можете звернутися до будь-якого реєстратора (нотаріуса) в межах області. В такому випадку право власності на житловий будинок, що належав Вашій матері, буде зареєстровано за Вашою матір’ю (померлою). Після чого, на підставі відомостей з Державного реєстру прав, нотаріус має можливість видати Вам Свідоцтво про право на спадщину.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Аби більш детально розглянути ситуацію, раджу звернутися до одного з наших центрів або бюро безоплатної правової допомоги. Наші юристи та адвокати допоможуть вирішити Ваші проблеми. Дізнатись, де працює найближча точка юридичної допомоги можна на сайті Головного територіального управління юстиції http://www.sumyjust.gov.ua/bezoplatna-pravova-dopomoga або за телефоном гарячої лінії 0(800) 213-103.

Начальник Роменського
міськрайонного відділу державної
виконавчої служби Головного
територіального управління
юстиції у Сумській області                                                                           А.В. Бабій


16.02.2018
Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення!

У виконавчому комітеті відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Основне питання порядку денного – забезпечення дотримання роботодавцями вимог законодавства щодо мінімальних гарантій в оплаті праці. Крім того, проаналізовано стан виконання Програми зайнятості населення м. Ромни на період до 2017 року та результати моніторингу рівня оплати праці на підприємствах міста за 2017 рік.

На засіданні розглянуто стан дотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці на 12 підприємствах, установах та закладах, представники яких надали змістовні пояснення щодо низького рівня оплати праці деяких працівників.

Представник Роменського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Скиба Г.С. в черговий раз наголосила роботодавцям на необхідності більш якісної підготовки звітності зі сплати єдиного соціального внеску, подання в ній достовірної інформації про застосування неповного робочого часу, сумісництва, оплати роботи за цивільно-правових відносин, надання відпусток без збереження заробітної плати, тощо.

Робоча група й в подальшому щомісячно працюватиме з роботодавцями, які виплачують заробітну плату нижче мінімального розміру, проводитиметься робота, спрямована на виявлення фактів недотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці, а також роз’яснювальна та консультативна. 

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

16.02.2018
14 лютого 2018 року у приміщенні Центральної міської бібліотеки слухачі «Університету третього віку» територіального центру м.Ромни долучилися до акції єднання «Україна моя вишивана», засвідчивши свою любов до рідного краю на колоритній вишиваній карті нашої держави, яка буде подорожувати областями України з метою об'єднання нації.
15.02.2018
Стан виплати заробітної плати в м. Ромни

Питання зайнятості населення та визначення рівня життя громадян завжди актуальне. Сьогодні, на жаль, існують не лише такі поняття, як фактична та виплачена заробітна плата, а й випадки несвоєчасності її виплати. 
           
З метою забезпечення здійснення дієвого контролю за станом виплати заробітної плати виконавчим комітетом Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання. За даними моніторингу заборгованість із виплати заробітної плати по місту станом на 01.02.2018 зменшилась на 49,0 % до початку року і наявна на одному економічно активному підприємстві в сумі 60,5 тис. грн. ( КП «Чисте місто» РМР).

Питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на зазначеному підприємстві неодноразово розглядалося на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Протягом 2018 року відбулося 1 засідання комісії, розглянуто стан виплати заборгованості із заробітної плати на КП «Чисте місто» РМР.

Звертаємо увагу роботодавців, що затримка виплати заробітної плати є грубим порушенням законодавства. Статтею 43 Конституції України передбачено захист права на своєчасне отримання винагороди за працю. Керівники підприємств, установ та організацій, які порушують терміни виплати заробітної плати, притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності. Робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати триває.


За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

13.02.2018

Про повідомну реєстрацію
колективних договорів, змін та доповнень до них у 2018 році

 

Доводимо до відома керівників та представницьких органів трудових колективів підприємств, установ та організацій міста, що відповідно до рішення міської ради від 24.11.2017 з 1 січня 2018 року повідомна реєстрація колективних договорів, змін та доповнень до них здійснюється відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету Роменської міської ради.

Повідомна реєстрація колективних договорів проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №115 від 13.02.2013 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів». Колективний договір подається на реєстрацію сторонами, які його підписали, у кількості примірників, що відповідає кількості таких сторін, та копією договору. Разом із договором на реєстрацію подаються також усі додатки до нього.

Після закінчення строку дії колективний договір, угода продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний. Законодавством не передбачено конкретний термін, на який укладається колективний договір. Цей термін визначається угодою сторін. На практиці колективні договори укладаються на 1-5 років.

Протягом строку дії до колективного договору можуть вноситися зміни і доповнення за взаємною згодою сторін в порядку, визначеному колективним договором. Зміни і доповнення до колективного договору також підлягають повідомній реєстрації.

 Зважаючи на вищезазначене, з метою більш ефективного врегулювання трудових та соціально-економічних відносин між роботодавцем та трудовим колективом, пропонуємо керівникам та представницьким органам трудових колективі підприємств, установ, організацій міста усіх форм власності проаналізувати зміст діючих колективних договорі, при необхідності внести до них зміни або доповнення, або ж укласти нові колективні договори. В разі, якщо колективний договір відсутній, пропонуємо розглянути питання щодо його укладання.

Надання методичної і консультативної допомоги з питань колдоговірного регулювання здійснюється відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету Роменської міської ради (б-р Шевченка, 2, каб. № 10, тел. 5-32-57).

 

За інформацією відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету

13.02.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

 

РЕЄСТРАЦІЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ

Павле Дмитровичу, ми готуємося до найважливішої події – народження синочка. Я читала Ваші консультації з багатьох питань, але Ви так і не розповіли детально, яка процедура реєстрації дитини після народження. Скажіть будь-ласка, що і за чим нам треба буде зробити і на що звернути увагу?

Вікторія Будерацька

 

Що потрібно зробити після народження дитини?

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

Заявниками можуть бути як батьки дитини, так і інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо батьки мають різні прізвища.

Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.

 

Як визначається походження дитини?

Походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

Походження дитини від батька визначається на підставі свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду.

При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

 

Які документи потрібні для реєстрації народження?

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) для проведення державної реєстрації народження дитини подається:

-          паспорт заявника, якщо заявниками є не її батьки;

-          документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;

-         паспорти батьків або одного з них;

-          документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини або заява матері). 

-         За відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

 

Як визначитися з ім’ям, прізвищем та по батькові дитини?

При державній реєстрації народження дитині присвоюється прізвище, ім’я та по батькові, які індивідуалізують особу, виділяють її з-поміж інших.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати й батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати або батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі.

Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

 

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?

З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг в усіх регіонах України надається послуга щодо прийому документів, необхідних для державної реєстрації народження, та видачі відповідного свідоцтва безпосередньо в пологових будинках. Загалом у 477 медичних установах. За 2016-2017 роки цією послугою скористалися 238 166 громадян.

Інформація про пологові будинки, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції (https://minjust.gov.ua).

 

Які додаткові послуги можна отримати разом зі свідоцтвом?

За бажанням батьків чи одного з них під час проведення державної реєстрації народження дитини можуть бути прийняті документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

 

Чи є покарання для батьків, які несвоєчасно зареєстрували дитину?

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 153 грн).

За повідомленням Роменського міськрайонного відділу ДРАЦС.

09.02.2018

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради повідомляє.

Згідно ст. 6 та ст. 6-1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», реєстрація місця проживання бездомної особи є можливою виключно за умови її постійного проживання у відповідних спеціалізованих закладах.


Територіальний центр м. Ромни не є установою, яка надає постійне місце проживання.


У відповідності до Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради, затвердженого рішенням сесії Роменської міської ради сьомого скликання від 21.12.2017 року, бездомним особам надається послуга представництва інтересів, а саме:

-         допомога в оформленні або відновленні документів;

-         сприяння у забезпеченні доступу до ресурсів і послуг за місцем перебування, встановленні зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо;


-         соціально-економічні послуги (за наявності можливості).


Всім, хто володіє інформацією про зазначену категорію осіб, просимо звертатися за адресою: бульвар Шевченка, 8, 2-й поверх, кабінет 2.

31.01.2018

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання

06.02.2018 набирають чинності положення Закону України від 07.12.2017 № 2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» (окрім деяких норм, які набирають чинності пізніше).

Нормами вказаного Закону передбачені суттєві зміни до Закону України «Про виконавче провадження», Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України та низки інших нормативно- правових актів, якими змінено порядок стягнення аліментів, посилено відповідальність неплатників аліментів тощо.


Зокрема, до Закону України «Про виконавче провадження» внесені наступні зміни:


1)     статтю 11 доповнити частиною четвертою такого змісту:


"4. Строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для застосування заходів, передбачених пунктами 1-4 частин дев’ятої, дванадцятої статті 71 цього Закону, обчислюється з наступного робочого дня після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження";


2) в абзаці другому частини другої статті 70 слова "відшкодування шкоди" замінити словами "у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди";


3) у статті 71:


У частині другій слова "понад три місяці" замінити словами "сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці";


частину дев’яту викласти в такій редакції:


"9. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:


1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.


Постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, надсилаються сторонам для відома не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.


Постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, направляються до виконання відповідними органами після закінчення строку, визначеного частиною п’ятою статті 74 цього Закону, для оскарження рішення, дії виконавця, якщо рішення, дії виконавця не були оскаржені.


У разі оскарження рішення, дії виконавця, постанови, зазначені у пунктах 1- 4 цієї частини, якщо їх не скасовано, підлягають виконанню відповідними органами після розгляду справи відповідним судом";


доповнити частинами десятою - тринадцятою такого змісту:


"10. Тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано в разі:


1) якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування;


2) використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю І, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю;


3) проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції;


4) розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліментами у порядку, встановленому законом.


11. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувану право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.


12. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183"' Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.


13. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, орган державної виконавчої служби на вимогу стягувана протягом десяти днів видає довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.


Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, дійсна протягом одного місяця з дня її видачі".


Відтак, строк з метою обчислення заборгованості зі сплати аліментів для застосування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю, у праві полювання обраховується з наступного робочого дня після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.


Відтепер із заробітної плати боржника за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості у разі стягнення аліментів може бути утримано 50 відсотків (замість існуючих 20 відсотків).


Крім того, відтепер звернення стягнення на майно боржника може бути здійснено при наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці (замість існуючих «понад три місяці»).


У зв’язку зі змінами в законодавстві з 06.02.2018 при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець зобов’язаний здійснити наступне.


1. Винести вмотивовані постанови: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


2)  про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;


3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.


2. Забезпечити доведення вищезазначених постанов до відома сторін не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.


При цьому звертаємо увагу, що тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано в разі:


1) якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування;


2) використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю І, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю;3) проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції;


4) розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліментами у порядку, встановленому законом.


3. Направити вказані вище постанови до виконання відповідними органами після закінчення строку, визначеного ч. 5 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», для оскарження рішення, дії виконавця, якщо рішення, дії виконавця не були оскаржені (у разі оскарження рішення, дії виконавця, постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, якщо їх не скасовано, підлягають виконанню відповідними органами після розгляду справи відповідним судом).


4. Скласти протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183'1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання), та надіслати його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби (зразок протоколу про адміністративне правопорушення міститься в Додатку 11 до Інструкції з організації примусового виконання рішень).


5. В обов’язковому порядку внести відомості про складення протоколу до Журналу реєстрації протоколів про адміністративні правопорушення.


6. На вимогу стягувана протягом 10-ти днів видати довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання. Дана довідка дійсна протягом одного місяця з дня її видачі, про що доцільно зазначати у самій довідці.


Принагідно зазначаємо, що за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183'1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.


При цьому, на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається обов’язок нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.


Також ст. 157 Сімейного кодексу України доповнено частиною п’ятою, відповідно до якої той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби (про порядок видачі якої зазначено вище), про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Дана норма стане додатковим стимулом для сплати боржниками заборгованості з метою участі у вирішенні питання щодо тимчасового виїзду дитини за кордон.

За повідомленням Управління державної виконавчої служби

Головного територіального управління юстиції у Сумській області

29.01.2018

Консультує Міністр юстиції

ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ДЛЯ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Вітаю Вас, Павле Дмитровичу! По телевізору багато казали про те, що Мін’юст прийняв закон, який примусить чоловіків, які не платять аліменти, зробити це, або до них буде застосоване серйозне покарання. Мій колишній чоловік вже кілька років ні копійки не дає нам з дитиною. Поясніть, що саме його очікує за новим законом.

Оксана Муляр

Проблема безвідповідального ставлення батьків до утримання своїх дітей, дійсно, є однією з найбільш актуальних в Україні. На обліку виконавчої служби Міністерства юстиції перебуває майже 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів. З них понад 90 тисяч стосуються боргу, який перевищує 6 місяців.

І це при тому, що лише за минулий рік державними виконавцями Мін’юсту стягнено понад 2,4 млрд грн заборгованості по аліментах на користь 576 тисяч дітей.


Вирішити проблему без законодавчих змін було неможливо. Тому Мін’юст розробив законопроект №7277 #ЧужихДітейНеБуває про посилення відповідальності злісних неплатників аліментів.


Документ підтримала Верховна Рада України та підписав Президент України. 6 лютого цього року Закон вступає в силу.


Які нові засоби впливу запроваджує закон?


Спрощується порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Законом на виконавця покладається обов’язок встановлювати таке обмеження без участі суду.


Крім того, з моменту вступу у дію закону злісних неплатників буде обмежено у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною зброєю та у праві полювання.


Той із батьків, хто не проживає з дитиною і має заборгованість зі сплати аліментів, не зможе впливати на рішення щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку.


Всі ці обмеження застосовуватимуться до повного погашення заборгованості.


Окрім цього, для неплатників вводиться новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи. Оплата за такі роботи йтиме на погашення заборгованості зі сплати аліментів.


Чи до всіх боржників будуть застосовуватися такі заходи?


Важливо звернути увагу на те, що ці положення Закону застосовуються лише до злісних неплатників аліментів – борг яких перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.


Водночас, ми не збираємося залишати недобросовісних батьків без засобів заробітку чи нормального життя.


Для прикладу, тимчасове обмеження у праві користування транспортними засобами не може застосовуватися до боржника якщо:


-       керування транспортними засобами є для боржника основним законним джерелом доходу;
-    у разі використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю;
-       у випадку проходження боржником військової служби;
-        розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліменти.

У таких випадках рішення щодо застосування обмежень визначатимуться окремо, враховуючи всі обставини.


Скільки коштує звернення до суду з вимогою стягнути борг?


Відповідно до прийнятих змін батьки, які подають заяву щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів, звільняються від сплати судового збору.


За детальнішою інформацією звертайтеся до Головного територіального управління юстиції у Сумській області:


Україна, 40003, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28 


Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36
e-mail: 
info@sm.minjust.gov.ua

25.01.2018

Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом на 2017 рік

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік 

19.01.2018

17.01.2018 року слухачі Університету третього віку, літературно-мистецького факультету, факультету «Самодіяльної художньої творчості» (гурток «Співучі голоси») при територіальному центрі м. Ромни, взяли участь у Різдвяній феєрії «Листки календаря гортаємо, новорічні свята відзначаємо» в міській центральній бібліотеці для дорослих.
 
 
 
 
 
 
 
Територіальний центр  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради змінив своє місцезнаходження. Установа функціонує за адресою: бульвар Шевченка, 8, 2-й поверх.

Вхід до приміщення установи адаптований для безперешкодного доступу до закладу соціального захисту спеціалізованим елементом – пандусом, згідно державних будівельних норм України.


На 1 поверсі знаходиться консультативно-реєстраційний сектор для прийому громадян та зона прийому пенсіонерів та громадян з обмеженими можливостями.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 08.09.2016 року № 596 «Про внесення змін до переліку платних соціальних послуг» Територіальний  центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради може надавати платні соціальні послуги (в межах наявних можливостей). Отримувати такі послуги можуть:

·        громадяни похилого віку, інваліди, хворі, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;

·        громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, у зв’язку зі стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей вищий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

Умови та порядок надання платних соціальних послуг передбачені Положенням про порядок та умови надання платних соціальних послуг структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради. Тарифи на платні послуги розробляються бухгалтерією територіального центру та затверджуються директором.

На платній основі Відділенням соціальної допомоги вдома відповідно до державних стандартів соціальних послуг надаються наступні послуги:

·        догляд вдома, а саме:

-         ведення домашнього господарства (допомога у приготуванні їжі (підготовка продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів, посуду, винесення сміття тощо), прибирання житла: косметичне, вологе, генеральне, розпалювання печей, піднесення вугілля, дров, розчистка снігу, доставка води із колонки, миття вікон(не більше 3), обклеювання вікон, допомога при консервації овочів та фруктів, придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, приготування їжі );

-         надання послуг з виконання ремонтних осіб (допомога в ремонті житлових приміщень);

-         надання допомоги в оплаті комунальних послуг (заповнення абонентних книжок, оплата комунальних послуг, звірення платежів, заміна книжок);

-         надання допомоги в оформленні документів (оформлення субсидій на квартирну плату і комунальні послуги);

-         написання листів, заяв, скарг, отримання довідок, інших документів;

-         представництво інтересів в органах державної влади, установах, підприємствах та організаціях (виконання доручень, пов’язаних з необхідністю відвідування різних організацій);

-         допомога у самообслуговуванні (зміна натільної білизни, зміна постільної білизни, купання, надання допомоги при купанні, миття голови, розчісування, обрізання нігтів (без патології) на руках або ногах);

-         прання білизни та одягу (до 3 кг сухої білизни).

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради надає наступні платні соціальні послуги:

·        натуральна допомога:

-         пошити фартух;
-         виметати петлі;
-         зменшити довжину штанів (спортивні без блискавки внизу виробу, спортивні з блискавкою внизу виробу, інші);
-         замінити блискавку в штанах та спідниці;
-         замінити блискавку в куртці;
-         зменшити довжину плаття, спідниці;
-         зменшити спідницю та плаття по ширині;
-         зменшити довжину пальто, плаща;
-         оверлувати занавіски та пришити тасьму;
-         зменшити довжину рукавів пальто, плаща, куртки;
-         пошити наволочку;
-         зменшити ширину штанів по талії;
-         замінити мішковину в карманах;
-         перешити кофту, плаття;
-         замінити підкладку у пальто, куртці, плащеві;
-         ремонт постільної білизни: зменшити ширину підодіяльника, накладання латок.

За більш детальнішою інформацією просимо звертатись в територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради, що знаходиться за адресою: б-р.Шевченка, 8,  тел.: 2-15-08.


Щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з ускладненням погодних умов у зимовий період, з 18.10.2017 року в територіальному центрі м. Ромни за рахунок благодійної допомоги буде діяти пункт обігріву. До пункту обігріву мають право звертатися бездомні особи, люди похилого віку та інші категорії осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Організована співпраця з недержавними громадськими та релігійними організаціями, благодійниками, осередками ТЧХ, з Першою обласною спеціалізованою лікарнею та Роменською ЦРЛ з метою забезпечення бездомних осіб притулком, одягом, їжею, запобігання їх переохолодженню та обмороженню в осінньо-зимовий період.

Тому, при виявленні нужденних осіб, прохання звертатися за адресою: бульвар Шевченка, 8, 2-й поверх. Телефон для консультацій: 2-15-08.
На сьогодні досить актуальними є проблеми літніх людей, так як у всьому світі спостерігається тенденція до збільшення частки людей похилого віку серед населення, тому дана стаття присвячена проблемам людей після виходу на пенсію та шляхам пристосування до нових умов життєдіяльності.

Різні дослідження свідчать, що працюючі люди літнього віку почуваються набагато краще, ніж не працюючі. Вони менше хворіють, більш оптимістично налаштовані на майбутнє, легше сприймають втрати і проблеми зі здоров’ям. Люди ж, які раптово втрачають роботу і непідготовлені до виходу на пенсію, часто страждають комплексними порушеннями не тільки психіки, але й відчувають різке погіршення здоров'я. Втрачаючи свій професійний статус, літні люди поступово починають відчувати себе непотрібними. Вихід на пенсію для багатьох людей стає періодом втрат, порушенням збалансованого режиму життєдіяльності, його ритму, а відтак змінюється оцінка явищ і подій , спрямованість інтересів.

Досить ефективним шляхом адаптації є об'єднання літніх людей у хобі-групи, гуртки за інтересами, в яких вони можуть проявити себе як «знавці справи», поділитись своїм досвідом, зав’язати нові знайомства.

В Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради функціонує Відділення денного перебування, яке надає послугу соціальної адаптації. Головним пріоритетом відділення є заходи активізації соціокультурної ініціативи людей літнього віку, спрямовані на задоволення потреб у спілкуванні, встановлення соціальних контактів, підтримку творчої діяльності. Серед пропонованих форм дозвіллєвої діяльності «Університету третього віку» діють наступні факультети: літературно-мистецький, вивчення комп’ютера і робота з ним, краєзнавчий, здорового способу життя, самодіяльної художньої творчості та юридичний.  Особливим попитом користуються аматорські музичні та театральні колективи, клуби декоративно-прикладного мистецтва, шахо-шашкові секції, колективні читання тощо.

Відділенням денного перебування застосовується теорія інтегрованої старості або теорія діяльності (активності), яка виходить із необхідності збереження активної ролі літніх людей, активізації життєвих ресурсів у пізньому віці, інклюзії у суспільство людей поважного віку. Ця теорія актуалізує питання безпосередньої освіти, або освіти впродовж життя. Згідно з цією теорією збереження соціальних зв’язків, соціальних ролей і підтримання активності веде до «благополучної старості». Мова йде про залучення літніх людей до різних видів неформальної освіти, яка спрямована на задоволення особистісних інтересів, розширення кругозору, набуття знань та умінь, необхідних у побуті та дозвіллі, в сфері міжособистісного спілкування. Доведено, що активна мислитель на діяльність знижує швидкість перебігу процесів старіння. Тому, тренування пам'яті, уважності, спостережливості, уяви та фантазії позитивно впливає на фізіологічні та психічні процеси організму.

Надання соціальних послуг відділенням денного перебування сприяє їх всебічному розвитку; реінтеграції їх розвитку в активне життя суспільства; надання допомоги в адаптації до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями; формування принципів здорового способу життя; основ законодавства стосовно людей похилого віку та його застосування на практиці; формування та розвитку навичок використання новітніх технологій, насамперед інформаційних та комунікаційних; підвищення якості життя людей похилого віку, завдяки забезпеченню доступу до сучасних технологій та адаптації до технологічних перетворень; формування практичних умінь і навичок; можливість для розширення кола спілкування та обміну досвідом.

Двері відділення денного перебування широко відкриті для всіх бажаючих людей поважного віку, тож запрошуємо до нашого «Університету третього віку», де кожен знайде заняття до душі, розширить свої знання та творчі можливості. Наша адреса: бульвар Шевченка, 8, 2-й поверх (тел.: 2-15-08).


Директор територіального центру                         О.С.Шкромида

Фахівець із соціальної роботи                                В.О.Береза

17.01.2018

Своєчасна виплата зарплати – на контролі!

Заробітна плата – один із чинників, який поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тому проблема несвоєчасної виплати заробітної плати – це одна з найгостріших соціальних проблем, яка до цього часу не розв'язана.

В місті проводиться постійна робота щодо забезпечення своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах міста. Здійснюється щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати по м. Ромни. За даними моніторингу станом на 01.01.2018 заборгованість із виплати заробітної  плати наявна на одному  економічно активному підприємстві в сумі 118,6 тис.грн. ( КП «Чисте місто» РМР).  


Питання контролю та ліквідації боргів із виплати заробітної плати покладено на тимчасову комісію з питань забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Завданнями комісії є проведення  індивідуальної роботи з керівниками кожного із підприємств-боржників та прийняття конкретних рішень щодо погашення заборгованості. Протягом 2017 року  проведено 12  засідань комісії, заслухано 16 звітів керівників підприємств-боржників.     

Робота спрямована на прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати в місті триває.

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

 

Регулювання охорони праці у колективному договорі

Колективний договір підприємства, установи, організації є найважливішим нормативно-правовим актом у системі нормативного регулювання взаємовідносин між роботодавцем і найманими працівниками з першочергових соціальних питань, зокрема з питань охорони праці.

Це ствердження обумовлене вимогами законів України “Про охорону праці” та “Про колективні договори і угоди”, які передбачають, що здійснення комплексних заходів щодо організації здорових і безпечних умов праці, визначення обов’язків сторін, а також реалізація працівниками своїх конституційних прав і соціальних гарантій на охорону праці забезпечуються насамперед через положення колективного договору.

Колективний договір лише тоді набуває особливого значення у вирішенні нагальних проблем охорони праці, коли відповідні двосторонні зобов’язання розроблені якісно, на високому професійному рівні, з урахуванням усіх вимог чинного законодавства.

Положення колективного договору не повинні суперечити законам або іншим нормативно-правовим актам. Гарантії, пільги та компенсації, що передбачені для працівників чинним законодавством, повинні вважатися мінімальними, обов’язковими для надання за будь-яких умов.

Як додаток до колдоговору варто оформити: списки професій працівники яких повинні в обов’язковому порядку проходити медогляд; списки професій, які вимагають професійного добору; списки працівників, які мають право на відпустку за ненормований робочий день або за шкідливі умови праці; списки працівників, яких необхідно забезпечити спецодягом, мийними засобами і т.п.

Також у колективному договорі зазначається періодичність проведення атестації робочих місць за умовами праці, а після її проведення встановлюється перелік заходів та необхідних засобів щодо поліпшення умов праці.

Відповідно до статті 20 Закону України “Про охорону праці” однією з найважливіших частин колективного договору повинні бути комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам.

Отже, готуючи проект колективного договору на наступний рік, необхідно спочатку визначити загальну суму цільових коштів, що будуть виділені на комплексні інженерно-технічні заходи.

Колективний договір обов’язково повинен містити заходи захисту прав і соціальних інтересів осіб, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також утриманців та членів сімей загиблих. 

Більш детальну інформацію з даного питання можна отримати у відділі з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення (б-р Шевченка, 2, каб.№10, тел. 5-32-57).


За повідомленням відділу з контролю за
додержанням законодавства про працю та   
зайнятість населення виконкому
Роменської міської ради

16.01.2018


Консультує Міністр юстиції України Павло Дмитрович ПЕТРЕНКО

РОЗЛУЧЕННЯ І РОЗПОДІЛ МАЙНАДобрий день! Звертаюся до Вас, бо більше не знаю, в кого спитати. Ми з чоловіком прожили разом більше 20 років, виростили 2 дітей. Однак вже давно зрозуміли, що краще нам жити окремо, чекали лише, доки діти виростуть, стануть на ноги і почнуть самостійне життя. Зараз збираємо розлучатися. Тож прошу роз’яснити, яке майно ми маємо розділити, а яке ні?

Тамара Твердохліб

Яке майно є спільною сумісною власністю подружжя?

Майно, яке набуте за час шлюбу, незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини  самостійного заробітку. Такими поважними причинами можуть бути, наприклад, навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо.

Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься:

●                    майно, набуте за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування);
●                    доходи, отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші);
●                    речі, придбані для одного із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо).

Якщо майно дружини/чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, або якщо один із подружжя своєю працею чи коштами брав участь в утриманні майна, управлінні цим майном чи догляді за ним, то таке майно або дохід, одержаний від цього майна, у разі спору можуть бути визнані за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності.


Увага! Якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

Яке майно є особистою приватною власністю дружини, чоловіка?

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
●                    майно, набуте до шлюбу;
●                    майно, набуте за час шлюбу на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
●                    майно, набуте за час шлюбу за кошти, які належали їй чи йому особисто;
●                    житло, набуте за час шлюбу внаслідок його приватизації;
●                    земельна ділянка, набута за час шлюбу внаслідок приватизації;
●                    речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;
●                    премії, нагороди, які вона/він одержала(ав) за особисті заслуги (суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями сприяв її одержанню);
●                    кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала та відшкодування завданої моральної шкоди;
●                    страхові суми за обов'язковим чи добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, які були особистою приватною власністю кожного з подружжя;
●                    майно, набуте за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин (за рішенням суду);
●                    якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, які належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю;
●                    якщо річ, що належить одному з подружжя, плодоносить, дає приплід або дохід (дивіденди), він є власником цих плодів, приплоду або доходу (дивідендів).

Як провести розділ майна добровільно?

Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою, уклавши договір про поділ майна або договір про виділ майна зі складу майна подружжя.


Договір про поділ чи виділ нерухомого майна підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Який порядок поділу майна через суд?

Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.


Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя.


Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема, на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою та попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.


У разі, коли жоден із подружжя не вчинив таких дій, а неподільні речі не можуть бути реально поділені між ними, суд визнає ідеальні частки подружжя в цьому майні без його реального поділу і залишає майно у їх спільній частковій власності.


За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею/ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син,  дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.


До якого суду звертатися і скільки це коштує?


Справи щодо поділу спільного майна подружжя розглядаються місцевими загальними судами в порядку позовного провадження за місцем розташування майна або його основної частини (якщо це стосується нерухомого майна) або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування відповідача (якщо стосується поділу рухомого майна).


Слід відзначити, що до вимог про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя,  позовна давність не застосовується за умови, якщо шлюб між ними не розірвано.


До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у 3 роки, яка обчислюється від дня, коли один зі співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.

При поданні позову сплачується судовий збір, який визначається виходячи із вартості майна, яке підлягає поділу – 1% вартості. Однак судовий збір не може бути менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та більшим за 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При визначенні ставок судового збору застосовується розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду. Розмір вказаного прожиткового мінімуму на 01 січня 2018 року становить 1762 гривні.

Чи є якісь особливі випадки?

Під час поділу майна важливу роль відіграють різні нюанси, індивідуальні для кожного окремо взятого подружжя. Це можуть бути і питання поділу боргових зобов’язань, і питання поділу майна між подружжям у випадках, коли один із них (або обидва) є фізичними особами – підприємцями, або ж серед майна є недобудоване майно.

Аби більш детально розглянути ситуацію кожної окремої людини, раджу звернутися до одного з наших центрів або бюро безоплатної правової допомоги. Наші юристи та адвокати допоможуть вирішити Ваші проблеми. Дізнатись, де працює найближча точка юридичної допомоги можна на сайті Мін’юсту або за телефоном гарячої лінії 0(800) 213-103.


За повідомленням Роменського міськрайонного відділу ДРАЦС

11.01.2018

«Я маю право!»: захищай свої права разом з юстицією Сумщини!

Для підвищення у громадян рівня знань про свої права у різних сферах життя та формування нової правової свідомості у суспільстві, Міністерство юстиції України ініціювало загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»,  який успішно реалізується як по всій Україні, так і на Сумщині зокрема. Крім того, 2018 рік Президент України Петро Порошенко оголосив Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». 

Проект Мін’юсту розрахований на три роки (2017-2019), і на реальних прикладах показує  людям – захищати свої права не так страшно та складно, як всі звикли вважати. Під час масштабних просвітницьких акцій  спеціалісти юстиції Сумщини роз’яснюють громадянам чіткий алгоритм дій у тій чи іншій ситуації юридичного характеру, а також роблять все, аби фраза «Я знаю свої права та можу захистити себе!»  стала для всіх і кожного стилем життя та поведінки.


Знання – це найкраща зброя у боротьбі зі свавіллям чиновників і нечистих на руку людей, які часто користувалися правовою неосвіченістю українців і таким чином порушували їхні права. Це великий крок до побудови демократичного правового суспільства, позитив від якого відчують на собі мільйони українців. Детальнішу інформацію про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та механізми захисту своїх прав можна дізнатися на офіційному сайті -
http://pravo.minjust.gov.ua/. Знаю! Дію! Захищаю!

10.01.2018

Повідомляємо про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни

Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 29.04.2005 №78 «Про реєстрацію, облік та зберігання колективних договорів, змін та доповнень до них» управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради у жовтні-грудні 2017 року зареєстровано:

-            10.10.2017 зміни та доповнення  до колективного договору КЗ СОР «Перша обласна спеціалізована лікарня м. Ромни;


-            13.11.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом ДП «Роменський лісгоп»;


-           27.11.2017  колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом  Роменського дошкільного закладу (ясла-садок) №4 «Малятко» Роменської міської ради Сумської області;


-           05.12.2017 колективний договір між адміністрацією та профспілковою організацією виконавчого комітету Роменської міської ради;


-            26.12.2017 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДП «Аква-Сервіс» ПП «Еліпс»;


-            26.12.2017 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДП «Сток-Сервіс» ПП «Еліпс»;


-            27.12.2017 колективний договір між адміністрацією та профспілковою організацію комунального закладу «Роменської дитячо-юнацької школи імені Віктора Гречаного» виконавчого комітету Роменської міської ради Сумської області.За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ФОП

Павле Дмитровичу, я багато років займався власним невеликим бізнесом і був оформлений як ФОП. Зараз мені запропонували роботу з нормальною зарплатою. Тому треба якомога швидше ліквідувати свій ФОП. Скажіть, як це зараз зробити? Куди звертатися, що потрібно?

Семен Дехтяренко

Куди звернутися для припинення діяльності ФОП?

Реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП уповноважені здійснювати:

·                     виконавчі органи місцевих рад, а також міські, районні державні адміністрації (у разі прийняття відповідною радою рішення про наділення такими повноваженнями);
·                     нотаріуси;
·                     акредитовані суб'єкти.
Реєстрацію припинення підприємницької діяльності для осіб, які переселилися з території проведення антитерористичної операції в період її проведення, здійснює державний реєстратор за адресою їх тимчасового проживання.
Припинення підприємницької діяльності внутрішньо переміщеної особи здійснюється за її заявою та спрощеною процедурою за місцем проживання на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Які підстави для проведення державної реєстрації?

Державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі:
·                     документів, які подаються заявником для державної реєстрації;
·                     судових рішень, які набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі;
·                     рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному порядку.

Яка форма подання документів для державної реєстрації?

1.        Паперова форма: документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням (бажано цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення).


2.       
Електронна форма: документи подаються заявником через портал електронних сервісів .

Для того, щоб подати заяву, необхідно зареєструватися на сайті за посиланням
https://online.minjust.gov.ua/registration-fiz та виконати вказані на сайті дії.

Електронна заява формується з обов’язковим долученням до неї електронних копій оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлених шляхом сканування, або оригіналів таких електронних документів, опису поданих заявником документів для державної реєстрації, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру.


Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі подаються з обов’язковим накладенням заявником власного електронного цифрового підпису.

Які документи потрібно?

1) заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за рішенням особи (форма 12);


2) ксерокопія свідоцтва про смерть, судове рішення про визнання особи безвісно відсутньою - у разі припинення у зв’язку зі смертю;


3) паспорт громадянина України або інший документ, який підтверджує особу;


4) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує повноваження представника (у випадку подання документів представником).
 
Скільки коштує ця процедура, який строк розгляду документів?
За проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця справлення плати не передбачено.

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо фізичних осіб - підприємців має не перевищувати 24 годин після надходження документів. Виняток – вихідні та святкові дні.

Що робити після реєстрації?
Наступний крок – здійснити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності та в установлені строки подати до органу Державної фіскальної служби податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Крім того, контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи – платника податків, за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України.


Після цього ФОП має подати сам за себе звіт із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.


Закрити рахунок у банку, якщо він був відкритий.


За повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС

Про запровадження мінімальної заробітної плати з 01 січня 2018 року

Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 №7000 установлено розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2018 у місячному  розмірі – 3723,00 грн., у погодинному розмірі– 22,41 гривні.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року становитиме 1 700,00 грн., з 1 липня - 1 777,00 грн., з 1 грудня - 1 853,00 грн.


Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Установлена в Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.


Тому, звертаємо увагу роботодавців міста, що за порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством.За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

 

02.01.2018

НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ ПОЗБАВЛЯТЬ ВОДІЙСЬКОГО ПОСВІДЧЕННЯ

Депутати Верховної Ради прийняли проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», ініційований Міністерством юстиції України.

Закон запроваджує низку новацій, що посилюють відповідальність злісних неплатників, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад 6 місяців:

° Позбавлення боржника права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості

° Позбавлення боржника права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон.
° Позбавлення неплатника права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати. 
° 2 місяці суспільно корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу дитині. 
° Ліквідовано будь-які сплати при подачі заяв у цій сфері до суду.

«Чужих дітей не буває. Ми не можемо стояти осторонь, коли порушуються права найменших українців. Ми маємо сказати «НІ» економічному і фізичному насильству над дітьми та жінками. Цьому немає місця в європейській країні!», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

До слова, протягом 11 місяців 2017 року державні виконавці юстиції Сумщини стягнули майже 60 мільйонів гривень боргів з неплатників аліментів на користь понад 15 тисяч дітей.

З початку року виконавча служба Міністерства юстиції забезпечила виплату боргів зі сплати аліментів на суму 1,9 млрд грн. Кошти отримали 550 тисяч дітей. Нині на обліку виконавчої служби перебуває майже 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів. З них 90 тисяч стосуються несплати за понад 6 місяців. 

 

 

 

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa