Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 25 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович


2018 2017 2016 2015 2014 2013

 

 

 

19.04.2019

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ В ПРИМУСОВОМУ ПОРЯДКУ СТЯГУЄ ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК

Сплата єдиного соціального внеску – обов’язок усіх, хто займається підприємництвом. Від цього залежить не тільки наповнення державного бюджету, а й долі працівників, у яких від цієї сплати залежить пенсійне забезпечення у майбутньому.

Однак, не всі сплачують належні платежі вчасно і тоді доводиться втручатися державній виконавчій службі.


Заходи примусу впливають на боржників і вони сплачують потрібні суми, але варто врахувати, що сплачувати доводиться більше, додатково ще й виконавчий збір. За останні дні було стягнуто майже 50 тисяч гривень з підприємців у Ромнах, Недригайлові та Сумському районі.

 

 

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: ПОРУШЕННЯ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Доброго дня! Я – житель міста Миколаєва і, як кожен українець, 31 березня обирав президента. Перебуваючи у кабінці для голосування, помітив як поруч зі мною, у сусідній кабінці, спрацьовує фотоспалах. Я знав, що заповнений виборчий бюлетень не можна фотографувати, тому одразу звернувся до спостерігачів та повідомив про цей факт. Розкажіть, будьласка, які ще є види правопорушень і як правильно реагувати на них свідомим громадянам. Дякую!

Микола Гнатюк


Перш за все, хочу нагадати, що повторне голосування відбудеться 21 квітня. Вважаю, що кожний свідомий громадянин має прийти на виборчу дільницю та зробити свій вільний вибір.

Для того, щоб не допустити будь-яких незаконних маніпуляцій у день  голосування на виборчих дільницях, сьогодні розповім вам про види правопорушень та відповідальність за їх вчинення.

Шановні українці, будьте уважні: якщо ви стали свідком нижчезазначених правопорушень, негайно звертайтеся до голови відповідної виборчої комісії, офіційних спостерігачів та поліції!


 

 
Порушення
 
Відповідальність (вид покарання)
- видача  виборчого бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України;
 
- демонстрація заповненого виборчого бюлетеня стороннім особам;
 
- винесення виборчого бюлетеня за межі виборчої дільниці;
 
- фото-, відео зйомка заповнених виборчих бюлетенів;
 
- голосування більш ніж один раз;
 
- отримання виборчого бюлетеня від іншої особи, крім уповноваженого члена комісії, який видає виборчий бюлетень.
ü штраф від 1700 до 5100 грн;
ü виправні роботи строком до 2 років або обмеження волі до 3 років.
 
- прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем коштів, іншого майна, переваг,  пільг, нематеріальних активів за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією свого виборчого права або права голосу;
 
- передача виборчого бюлетеня сторонній особі;
 
- пропозиція,обіцянка, надання виборцю коштів, іншого майна, переваг, пільг, нематеріальних активів за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних безпосередньою реалізацією права голосу.
 
ü штраф від 1700 до 5100 грн;
ü виправні роботи строком до 2 років або обмеження волі до 2 років.
 
 
 
 
 
 
 
ü обмеження волі до 3 років або позбавлення волі до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 1 до 3 років;
 
 
- пошкодження виборчих скриньок.
 
 
ü позбавлення волі від 5 до 7 років з позбавленням  права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 1 до 3 років.
 
 
Додаткову корисну інформацію Ви можете знайти за посиланнями:

Інформація про вибори Президента України: www.cvk. gov.ua/vp_2019/


Державний реєстр виборців:
www.drv.gov.ua

Веб-сайт проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!»:
www.pravo.minjust.gov.ua

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.
 

12.04.2019

Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Постановою КМУ від 13 березня 2019 року №250  затверджено Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях. Ця постанова набирає чинності з 1 квітня 2019 року.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно. У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину. Допомога призначається у розмірі 1700 гривень. Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.


Для призначення допомоги органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина (що підтверджується довідкою) а також: посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу); свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).


Виплата допомоги припиняється у разі:


позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;


відмови отримувача допомоги від виховання дитини;


нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;


відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;  тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;


втрати статусу багатодітної сім’ї; смерті дитини; смерті отримувача допомоги.


Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу. 


Постановою встановлено, що для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 р. включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначається з 1 квітня 2019 р. на умовах, визначених Порядком.


За більш детальною інформацією щодо оформлення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях Ви можете звернутися до Єдиної приймальні управління соціального захисту населення, яке знаходиться за адресою: бул. Шевченка,8, м. Ромни з 8-00 до 17-00 год. щоденно, крім вихідних.За повідомленням Управління соціального

захисту населення Роменської міської ради

10.04.2019

Від представництва української громадської організації «ДАР» Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради отримав гуманітарну допомогу  у вигляді одягу, допоміжних засобів для пересування (ролаторів), прального порошку, мийних гігієнічних засобів та канцелярських товарів.

При терцентрі функціонує безкоштовний пункт прокату засобів реабілітації, тому всіх, хто потребує допоміжних засобів пересування просимо звертатися за адресою: б-р. Шевченка, буд. 8, ІІ поверх, каб. 3. Телефон для довідок: 5-41-82.


Територіальний центр міста Ромни висловлює щиру вдячність за надану гуманітарну допомогу громадській організації «ДАР» та бажає успіхів в вашій благородній справі.

 


Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

ПОВТОРНЕ ГОЛОСУВАННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕДУРИ

Пане Міністре! 31 березня я голосувала на виборчій дільниці не за місцем своєї реєстрації, а фактичного проживання. Перед цим я зверталась до уповноваженого органу, через який мене додали до списку виборців на тій дільниці, на якій я хотіла проголосувати. Маю питання, чи потрібно ще раз перевіряти себе у списках під час другого голосування на виборах? Дякую за відповідь.


Анастасія Подорожня


Друзі, перш за все хочу нагадати, що 21 квітня відбудеться повторне голосування на чергових виборах Президента України, тому поінформую вас про деякі особливості, що стосуються голосування не за місцем реєстрації.  


Як змінити місце голосування  під час повторного голосування?


Для того, щоб повторно  проголосувати на чергових виборах Президента України не за місцем реєстрації – необхідно пройти попередню процедуру зміни місця голосування.


Через органи ведення Державного реєстру  виборців до 15 квітня (включно) ви можете:


1. Подати заяву про зміну місця голосування, якщо бажаєте голосувати не за місцем реєстрації або належите до внутрішньо переміщених осіб.


2. Внести  або змінити інформацію щодо себе  у списку виборців.


Що робити, якщо пропущені строки?


У випадку, коли особа, яка бажає голосувати, не внесла зміни щодо себе через  органи ведення Державного реєстру виборців, вона має право до 18 квітня (включно) звернутись з адміністративним позовом про уточнення списку виборців. Звертатись необхідно до місцевого суду загальної юрисдикції за місце знаходженням виборчої дільниці, на якій збираєтесь голосувати. У таких випадках судовий збір не сплачується.


Рішення суду про внесення змін до списку виборців не пізніше як за 5 днів до дня голосування подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку – до дільничної виборчої комісії.


Які документи потрібні для зміни місця голосування?

 • Паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або картки) чи тимчасове посвідчення громадянина України;
 • Посвідчення військовослужбовця/військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби);
 • документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування:

- довідка з місця навчання;
- посвідчення про відрядження;
- проїзні документи;
- договір оренди житла тощо.

Наголошую! Виборцям, адреса реєстрації яких знаходиться на території тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях і Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, не потрібно подавати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування!


Що потрібно зробити у день повторного голосування  на виборах 21 квітня?


1. Взяти один із документів:


Документи, які можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях:


- паспорт громадянина України;
- військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);
- тимчасове посвідчення громадянина України.

Документ, який може бути використаний на закордонних виборчих дільницях, а також на спеціальних виборчих дільницях, утворених на суднах, що перебувають у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній станції України:


- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- дипломатичний паспорт;
- службовий паспорт.

В разі зміни місця голосування – посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця.


2. Отримати виборчий бюлетень та поставити свій підпис про його отримання:
- у списку виборців;
- на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня.

3. Заповнити виборчий бюлетень особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування.


4. Опустити виборчий  бюлетень у виборчу скриньку у спосіб, який забезпечує таємницю голосування.


Що вважається порушенням  під час проведення голосування?
 • видача виборчого бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України;
 • демонстрація заповненого виборчого бюлетеня стороннім особам;
 • наявність сторонніх осіб у кабіні для таємного голосування;
 • винесення виборчого бюлетеня за межі виборчої дільниці;
 • фото -, відео зйомка заповнених  виборчих бюлетенів;
 • голосування більш ніж один раз;
 • отримання виборчого бюлетеня  від іншої особи, крім уповноваженого члена комісії, який видає виборчий бюлетень.
 
Яка передбачена відповідальність за порушення на виборах?

Відповідно до Закону України «Про вибори Президента України» особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, притягаються до кримінальної, адміністративноїабо іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.


Шановні українці, якщо ви стали свідком порушення під час проведення голосування, обов’язково звертайтеся до голови відповідної виборчої комісії,  офіційних спостерігачів та поліції!


Додаткову корисну інформацію Ви можете знайти за посиланнями:


·         Інформація про вибори Президента України: www.cvk. gov.ua/vp_2019/
 • Державний реєстр виборців: www.drv.gov.ua
 • Веб-сайт проекту «Я МАЮ ПРАВО!»: pravo.minjust.gov.ua.
 
Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий зах.

08.04.2019

3 квітня 2019 року, з метою приведення у належний санітарний стан території міста, Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради прийняв участь у загальноміській толоці. Працівниками установи була прибрана від сміття та листя закріплена територія, а саме центральний сквер по бульвару Шевченка.

Територіальний центр закликає всіх мешканців до усвідомлення чистоти і екологічності нашого краю та просить дотримуватися чистоти у місті.

 

03.04.2019

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ПЕРШЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ТРУДОВУ УГОДУ ЧИ ДОГОВІР

Вітаю, шановний Міністре! Мені 21 рік, шукаю першу роботу після закінчення ВНЗ. Розкажіть, будь ласка, на що потрібно звернути увагу під час працевлаштування?

Артем Ліванов

Конституція України гарантує кожному право на працю та можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. 


Що є основою для виникнення трудових правовідносин?


Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою, отже трудовий договір є основною, базовою формою виникнення трудових правовідносин. Особливою формою трудового договору є контракт.


Що таке трудовий договір?


Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи,  передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.


Як укладається трудовий договір?


Трудовий договір укладається, як правило, у письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим у випадках:


·        при організованому наборі працівників;

·        при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;
·        при укладенні контракту;
·        у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
·        при укладенні трудового договору з неповнолітнім;
·        при укладенні трудового договору з фізичною особою;
·        в інших випадках, передбачених законодавством України.

Які документи необхідно подати?


При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати:
·        паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
·        трудову книжку;
·        документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи (у випадках, передбачених законодавством).
При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

Які умови випробування при прийнятті на роботу?


При укладенні трудового договору випробування може бути обумовлене угодою сторін, метою якого є перевірка відповідності працівника роботі, яка йому доручається. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Наведу декілька прикладів, коли випробування при прийнятті на роботу не встановлюється:


 
·        осіб, які не досягли 18-ти років;
·        молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
·        молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;
·        осіб з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи;
·        осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;
·        вагітних жінок;
·        одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
·        внутрішньо переміщених осіб;

Що таке контракт і в чому його особливість?
Контракт – це особлива форма трудового договору, в якому строк дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін.

Чим відрізняється контракт від звичайного трудового договору?
1.      Контракт це обов'язкова письмова форма. Трудовий договір укладається, як правило в письмовій формі.
2.      Контракт укладається лише у випадках, прямо передбачених законами України. Трудовий договір не має таких обмежень.
3.      Контракт може бути укладенийтільки на певний строк, який встановлюється угодою сторін. Трудовий же договір може укладатись  на певний строк, безстроково, на час виконання певної роботи.
4.      В контракті передбачено можливість прав, обов'язків і відповідальності сторін (в тому числі матеріальної), умов матеріального забезпечення і організації праці працівника, умов розірвання договору.

Який порядок, зміст та умови контракту?
Контракт укладається у письмовій формі, у 2-х примірниках, для кожної з сторін. У контракті зазначається:
·        обсяги пропонованої роботи та вимоги до якості і строків її виконання;
·        строк дії контракту;
·        права, обов'язки та взаємна відповідальність сторін;
·        умови матеріального забезпечення й організації праці;
·        підстави припинення та умови розірвання контракту;
·        соціально-побутові та інші умови, необхідні для виконання роботи. 


Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.
 

28.03.2019

ДІАЛОГИ З ПАРТНЕРАМИ У СПІЛЬНИХ СПРАВАХ

Юстиція Роменщини у широкому спектрі виконання завдань і повноважень покладається також на інші державні структури. Співпраця і взаєморозуміння, підтримка потрібні там, де необхідно забезпечити  виконання рішень, пов’язаних із платежами до Пенсійного фонду України, стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску та адміністративних штрафів у сфері безпеки дорожнього руху. Тому робочі дні керівників юстиції у містах і районах насичені зустрічами з фахівцями різних державних структур. Під час діалогів аналізується зроблене, накреслюються плани на подальшу роботу. Спільні рішення завжди підвищують ефективність роботи, спрямованої на отримання позитивних наслідків.

Тож зустрічі з представниками Пенсійного фонду, поліції та Державної фіскальної служби будуть й надалі окреслювати спільні перспективи заради дієвих результатів.

 

 


САНКЦІЇ ЗАКОНУ #ЧужихДітейНеБуває НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ БАТЬКАМ НЕХТУВАТИ СВОЇМИ ДІТЬМИ

Градус цікавості до реалізації ініціативи Мін`юсту #ЧужихДітейНеБуває й на сьогодні залишається високим. Щоденно органи виконавчої служби стягують з горе-батьків великі суми заборгованих перед дітьми аліментів. Так, з початку 2019 року на користь малечі Сумщини було стягнуто 36 мільйонів гривень.

Сумчанин Максим рік ухилявся від сплати аліментів, накопичуючи борги перед донькою. За вказаний термін чоловік заборгував чаду понад 21 тисячу гривень. Щоб забезпечити стягнення цих коштів, спеціалісти юстиції застосували обмежувальні заходи, скориставшись інструментами закону #ЧужихДітейНеБуває. Також до батька, який забув про свої фінансові зобов’язання перед дитиною, було застосовано ще й фінансові санкції – накладено штраф у розмірі 20% від суми боргу за несплату аліментів, сукупний розмір якого становить понад 1 рік, в розмірі більше ніж 4 тисячі гривень, та виконавчий збір у сумі понад 2 тисячі гривень. Зрозумівши, що відтягувати сплату далі буде ще дорожче, адже від фінансових санкцій не сховатися, і вони будуть тільки зростати, батько сплатив борг у повному обсязі.


Аналогічні дії виконавців сприяли тому, що й ще один сумчанин, який забув про свої батьківські обов’язки, сплатив більше 16 тисяч гривень на користь доньки Даніели.

26.03.2019

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: ВАЖЛИВО ЗНАТИ


Доброго дня! Я - переселенець з нині окупованої території у Луганській області, хочу взяти участь у виборах Президента України, які відбудуться в неділю. Поясніть будь-ласка, чи маю я право брати участь у голосуванні і що для цього потрібно?


Микола Саєнко


Перш за все, хочу наголосити, що невід'ємним правом громадянина України є право вільно обирати владу. Проголосувати на виборах президента, звичайно, зможуть і внутрішньо переміщені особи.


Далі проінформую вас щодо того, як перевірити себе у списках виборців та порядку голосування.  


Як перевірити себе у списках виборців?


Це можна зробити в особистому кабінеті виборця на веб-сайті Державного реєстру виборців:
drv.gov.ua або на виборчійдільниці з 23 березня 2019 року.


Як змінити місце голосування?


Для цього потрібно зробити 2 простих кроки:


1. До 25 березня включно необхідно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем перебування на день виборів або за місцезнаходженням виборчої дільниці, де буде зручно голосувати, або за місцем реєстрації проживання.


2. Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування.Які документи потрібні для зміни місця голосування?


·        Паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або картки) чи тимчасове посвідчення громадянина України;

 • посвідчення військовослужбовця/військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби);
 • документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування:

- довідка з місця навчання;


- посвідчення про відрядження;


- проїзні документи;


- договір оренди житла тощо.


Наголошую! Виборцям, адреса реєстрації яких знаходиться на території тимчасово окупованих територій ОРДЛО та АР Крим, не потрібно подавати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування!Як дізнатись про зміну місця голосування?


Після задоволення заяви про зміну місця голосування виборцю видається відповідне посвідчення. Далі необхідно перевірити себе у списку на виборчій дільниці, яку визначено місцем голосування у посвідченні або в особистому кабінеті виборця на веб-сайті Державного реєстру виборців:
drv.gov.ua.


Що потрібно зробити у день виборів?


1. Взяти один із документів:
- Паспорт громадянина України у вигляді книжечки або картки;
- тимчасове посвідчення громадянина України;
- посвідчення військовослужбовця/військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби).

2. Отримати виборчий бюлетень та поставити  свій підпис про його отримання:
- у списку виборців;
- на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня.

3. Заповнити виборчий бюлетень особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування.


4. Опустити виборчий  бюлетень у виборчу скриньку у спосіб, який забезпечує таємницю голосування.Що вважається порушенням  під час проведення голосування?


·        Видача  виборчого бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України;
 • демонстрація заповненого виборчого бюлетеня стороннім особам;
 • наявність сторонніх осіб у кабіні для таємного голосування;
 • винесення виборчого бюлетеня за межі виборчої дільниці;
 • фото -, відео зйомка заповнених  виборчих бюлетенів;
 • голосування більш ніж один раз;
 • отримання виборчого бюлетеня  від іншої особи, крім уповноваженого члена комісії, який видає виборчий бюлетень.
 
Яка передбачена відповідальність за порушення на виборах?

Відповідальність за скоєння злочину проти виборчих прав громадян встановлюється Кримінальним кодексом України. Залежно від ступеня тяжкості злочину передбачається: штраф від 1700 до 5100 грн, виправні роботи строком до 2 років або обмеження волі до 3 років. Пошкодження виборчих скриньок карається позбавленням волі від 5 до 7 років зпозбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 1 до 3 років.


Шановні українці, якщо ви стали свідком порушення під час проведення голосування, обов’язково звертайтеся доголови відповідної виборчої комісії,  офіційних спостерігачів та поліції!


Додаткову корисну інформацію Ви можете знайти за посиланнями:


Інформація про вибори Президента України: www.cvk. gov.ua/vp_2019/


Державний реєстр виборців:
www.drv.gov.ua

Веб-сайт проекту «Я МАЮ ПРАВО!»: pravo.minjust.gov.ua.Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?


Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


 

20.03.2019

До уваги осіб з інвалідністю

Відповідно до двосторонньої Угоди від 20.04.2018 № 45/2018-ЦЮ щодо підтвердження дійсності статусу документа, що посвідчує право на пільгу окремих пільгових категорій громадян, за допомогою централізованого банку даних (далі – ЦБІ) при оформленні проїзду на пасажирські перевезення через електроні канали обслуговування між ПАТ «Укрзалізниця» та Міністерством соціальної політики із 17.01.2018 здійснюється тестове впровадження у експлуатацію вищезазначеної технології.

В процесі реалізації технології потрібна інформація стосовно осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та їх документи.


При оформленні пільгового проїзду в режимі реального часу через Інтернет перевіряється інформація про посвідчення, яке дає право на пільговий проїзд.


Під час заповнення інформації для отримання пільгового квитка на сайті Укрзалізниця перевіряються дані, які містяться у Централізованому банку даних проблем з інвалідністю, а саме серія та номер пільгового посвідчення, термін його дії, категорія особи, вік (для дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю внаслідок війни).


З огляду на вищевикладене, просимо осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, які зареєстровані в місті Ромни надати пільгові посвідчення щодо внесення в ЦБІ. Звертатися необхідно до управління соціального захисту населення Роменської міської ради за адресою: м. Ромни, бул. Шевченка, 8, каб. № 7 тел. 5-31-44.

За повідомленням управління соціального захисту населення Роменської міської ради

19.03.2019

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ: АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ СТОРІН

Вітаю, пане Міністре! Чи не могли б ви мені відповісти на декілька запитань щодо виконання рішення суду? Маю на руках рішення суду і не знаю, що робити з ним далі.


З повагою, Олександр Рева

Що таке виконавче провадження?

Виконавче провадження – це завершальна стадія судового провадження. В Україні рішення суду може виконуватись як у добровільному, так і  у примусовому порядку.


Сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ.


Який порядок виконання рішення суду у добровільному порядку?


Боржник, за власним волевиявленням, може виконати рішення суду добровільно. У разі добровільного порядку виконання рішень про стягнення періодичних платежів,  виконавчий документ разом із заявою може бути надісланий стягувачем підприємству, установі, організації, фізичній особі-підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.


Який алгоритм дій у випадку примусового стягнення заборгованості з боржника?


У разі задоволення судом вимог про сплату заборгованості, якщо боржник добровільно не виконує рішення суду, стягувач має право пред’явити виконавчий документ для примусового виконання.

Для цього потрібно:

●        звернутися до суду, який розглядав справу, із заявою про видачу судового наказу або виконавчого листа;
●        написати заяву до державної виконавчої служи або приватного виконавця із проханням примусового стягнення заборгованості із боржника;
●        сплатити авансовий внесок до органу ДВС, куди буде подано виконавчий лист або до приватного виконавця;
●        подати заяву з копією квитанції про сплату авансового внеску до ДВС або приватного виконавця.


Які строки пред’явлення виконавчих документів?


Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання:
●        протягом 3-х років, з наступного дня після набрання рішенням законної сили, а якщо рішення підлягає негайному виконанню – з наступного дня після його прийняття.
●        протягом 3-х місяців, якщо мова йде про посвідчення комісій по трудових спорах та виконавчі документи, за якими стягувачем є держава або державний орган.
●        протягом усього періоду, у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо.


Якщо стягувач пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, він має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу.


Що потрібно сплатити за примусове виконання рішення?


Боржник: виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби у розмірі 10% суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.


У разі виконання рішення приватним виконавцем стягується основна винагорода, розмір якої становить 10% стягнутої ним суми або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.


Стягувач: Авансовий внесок – це кошти, за рахунок яких фінансуються витрати на організацію та проведення виконавчих дій органом державної виконавчої служби (приватним виконавцем). Розмір авансового внеску становить:
●        2% від  суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати (до 41 730 грн );
●        1 мінімальний розмір заробітної плати (4 173 грн) за рішенням немайнового характеру та рішень про забезпечення позову з боржника – фізичної особи та 2 мінімальні  розміри заробітної плати (8 346 грн) з боржника – юридичної особи.

Хто звільняється від сплати авансового внеску?


Від сплати авансового внеску звільняються у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби:
●        інваліди війни, інваліди I та II груп;
●        законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп;
●        громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Крім того, у законі передбачені рішення суду, за виконання яких авансовий внесок не сплачується, наприклад:
●        стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та інші вимоги, що випливають із трудових правовідносин;
●        обчислення, призначення, перерахунок, здійснення, надання, одержання пенсійних та соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
●        відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи;
●        стягнення аліментів, заборгованості зі сплати аліментів, додаткових витрат на дитину, неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, суми індексації аліментів, встановлення побачення з дитиною або усунення перешкод у побаченні з дитиною;
●        відшкодування майнової та/або моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення;
●        виконання рішення Європейського суду з прав людини.  

Як отримати присуджені кошти?    


Грошові суми, стягнуті з боржника (у томі числі одержані від реалізації майна боржника), зараховуються на відповідний рахунок органу ДВС чи рахунок приватного виконавця. За письмовою заявою фізичної особи стягнуті грошові суми перераховуються виконавцем на зазначений стягувачем рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за його рахунок, крім переказу аліментних сум.


Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились запитання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

Окремо хочу зазначити, що Мін’юст запровадив низку суттєвих новацій, серед яких створення Єдиного реєстру боржників, який ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна. Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України:  
https://erb.minjust.gov.ua.

Крім того, у 2018 році в зазначеному реєстрі відкрито публічні реєстри неплатників аліментів та боржників, які перешкоджають побаченням з дитиною, а також боржників, які мають заборгованість по заробітній платі.


Також, щоб забезпечити громадянам зручний сервіс у сфері примусового виконання судових рішень, ми відкрили в Україні чотири  «Центри виконання рішень», де громадяни мають можливість подавати документи про примусове виконання рішень та інші документи виконавчого провадження за принципом екстериторіальності в межах відповідної області, отримати відомості з автоматизованої системи виконавчого провадження, перевірити документи на відповідність законодавству, отримати консультацію, швидко та правильно оформити документи, оплатити заборгованість чи авансовий внесок через термінал тощо. Завітати до «Центрів виконання рішень» (на Сумщині)  можна за адресою:


м. Суми, вул. Петропавлівська, 75.

 

Про організацію роботи управління соціального захисту населення та організацій-надавачів житлово-комунальних послуг по призначенню житлових субсидій у 2019 році у грошовій та готівковій формі

13 березня 2019 року в управлінні соціального захисту населення Роменської міської ради відбулася семінар-нарада спільно з представниками управління та організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг міста.

Перший заступник начальника управління Наталія Єфімова, довела до відома що,  Постановою КМУ від 6.02.2019 № 62 визначено механізм виплати житлових субсидій у готівковій формі. Отримувачі субсидій, які звернулися за призначенням субсидії до 31грудня 2018 року року за лютий місяць отримають готівкові кошти:


особи, які одержують пенсіїі в ПФ України на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об»єкти АТ «Укрпошта», де особа одержує пенсію;


особам, які не одержують пенсії – через АТ «Ощадбанк».


Громадянам, які звернулися за призначенням субсидії з 1 січня 2019 року, житлова субсидія надається у грошовій формі, шляхом перерахування коштів на рахунок в АТ «Ощадбанк» для виплати житлових субсидій.


Також було наголошено, що для призначення житлових субсидій підприємства-надавачі послуг на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п’ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами - управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг, у яких зазначається:


- розмір платежів за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування;


- розмір внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування;


- сума простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, внеску за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.


Такі відомості, можуть надаватися структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у вигляді довідок, даних на електронних носіях інформації тощо.


Для своєчасного призначення житлових субсидій з травня місяця поточного року необхідно відпрацювати даний проект обміну інформацією на електронних носіях.


Начальник відділу прийому громадян з призначення соціальних допомог та компенсацій Катерина Стукалова, повідомила про прийняте Урядом рішення із запровадження послуги «муніципальна няня» з догляду за дитиною до трьох років, про затверджений порядок відшкодування вартості такої послуги. Реалізація прийнятого Урядом рішення сприятиме створенню додаткових робочих місць, якісному та гарантованому отриманню послуги догляду за дитиною до трьох років, створенню умов для зміцнення інституту сім’ї та забезпечення належних соціально-економічних умов її життєдіяльності.

 
                                                                     Управління соціального захисту населення
                                               Роменської міської ради


Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ: АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ СТОРІН


Вітаю, пане Міністре! Чи не могли б ви мені відповісти на декілька запитань щодо виконання рішення суду? Маю на руках рішення суду і не знаю, що робити з ним далі.


З повагою, Олександр Рева

Що таке виконавче провадження?

Виконавче провадження – це завершальна стадія судового провадження. В Україні рішення суду може виконуватись як у добровільному, так і  у примусовому порядку.


Сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ.


Який порядок виконання рішення суду у добровільному порядку?


Боржник, за власним волевиявленням, може виконати рішення суду добровільно. У разі добровільного порядку виконання рішень про стягнення періодичних платежів,  виконавчий документ разом із заявою може бути надісланий стягувачем підприємству, установі, організації, фізичній особі-підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.


Який алгоритм дій у випадку примусового стягнення заборгованості з боржника?


У разі задоволення судом вимог про сплату заборгованості, якщо боржник добровільно не виконує рішення суду, стягувач має право пред’явити виконавчий документ для примусового виконання. Для цього потрібно:

●        звернутися до суду, який розглядав справу, із заявою про видачу судового наказу або виконавчого листа;
●        написати заяву до державної виконавчої служи або приватного виконавця із проханням примусового стягнення заборгованості із боржника;
●        сплатити авансовий внесок до органу ДВС, куди буде подано виконавчий лист або до приватного виконавця;
●        подати заяву з копією квитанції про сплату авансового внеску до ДВС або приватного виконавця.


Які строки пред’явлення виконавчих документів?


Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання:
●        протягом 3-х років, з наступного дня після набрання рішенням законної сили, а якщо рішення підлягає негайному виконанню – з наступного дня після його прийняття.
●        протягом 3-х місяців, якщо мова йде про посвідчення комісій по трудових спорах та виконавчі документи, за якими стягувачем є держава або державний орган.
●        протягом усього періоду, у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо.

Якщо стягувач пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, він має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу.


Що потрібно сплатити за примусове виконання рішення?

Боржник: виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби у розмірі 10% суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.


У разі виконання рішення приватним виконавцем стягується основна винагорода, розмір якої становить 10% стягнутої ним суми або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.


Стягувач: Авансовий внесок – це кошти, за рахунок яких фінансуються витрати на організацію та проведення виконавчих дій органом державної виконавчої служби (приватним виконавцем). Розмір авансового внеску становить:
●        2% від  суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати (до 41 730 грн );
●        1 мінімальний розмір заробітної плати (4 173 грн) за рішенням немайнового характеру та рішень про забезпечення позову з боржника – фізичної особи та 2 мінімальні  розміри заробітної плати (8 346 грн) з боржника – юридичної особи.

Хто звільняється від сплати авансового внеску?


Від сплати авансового внеску звільняються у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби:
●        інваліди війни, інваліди I та II груп;
●        законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп;
●        громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, у законі передбачені рішення суду, за виконання яких авансовий внесок не сплачується, наприклад:
●        стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та інші вимоги, що випливають із трудових правовідносин;
●        обчислення, призначення, перерахунок, здійснення, надання, одержання пенсійних та соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
●        відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи;
●        стягнення аліментів, заборгованості зі сплати аліментів, додаткових витрат на дитину, неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, суми індексації аліментів, встановлення побачення з дитиною або усунення перешкод у побаченні з дитиною;
●        відшкодування майнової та/або моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення;
●        виконання рішення Європейського суду з прав людини.  

Як отримати присуджені кошти?    


Грошові суми, стягнуті з боржника (у томі числі одержані від реалізації майна боржника), зараховуються на відповідний рахунок органу ДВС чи рахунок приватного виконавця. За письмовою заявою фізичної особи стягнуті грошові суми перераховуються виконавцем на зазначений стягувачем рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за його рахунок, крім переказу аліментних сум.


Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?


Якщо у вас залишились запитання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


Окремо хочу зазначити, що Мін’юст запровадив низку суттєвих новацій, серед яких створення Єдиного реєстру боржників, який ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна. Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України:  
https://erb.minjust.gov.ua.

Крім того, у 2018 році в зазначеному реєстрі відкрито публічні реєстри неплатників аліментів та боржників, які перешкоджають побаченням з дитиною, а також боржників, які мають заборгованість по заробітній платі.


Також, щоб забезпечити громадянам зручний сервіс у сфері примусового виконання судових рішень, ми відкрили в Україні чотири  «Центри виконання рішень», де громадяни мають можливість подавати документи про примусове виконання рішень та інші документи виконавчого провадження за принципом екстериторіальності в межах відповідної області, отримати відомості з автоматизованої системи виконавчого провадження, перевірити документи на відповідність законодавству, отримати консультацію, швидко та правильно оформити документи, оплатити заборгованість чи авансовий внесок через термінал тощо. Завітати до «Центрів виконання рішень» (на Сумщині)  можна за адресою:


м. Суми, вул. Петропавлівська, 75.


 
18.03.2019

Про співпрацю управління соціального захисту населення з АТ «Ощадбанк» та Пенсійним Фондом України у здійсненні реалізації двох моделей монетизації житлових субсидій у безготівковій грошовій формі та готівковій формі

14 березня 2019 року у приміщенні АТ «Ощадбанк» відбулося  виїзне засідання «мобільного соціального офісу» спільно з представниками управління  соціального захисту населення, Пенсійного Фонду України та спеціалістами «Ощадбанку» по виплаті  житлових субсидій у 2019 році у грошовій та готівковій формі.

Начальник управління Ярослав Панченко, довів до відома присутніх про зміни в законодавстві по призначенню житлових субсидій, а саме: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 субсидії у безготівковій грошовій формі надаються громадянам, які звернулися за призначенням субсидії після 1 січня 2019 року і яким вона призначена не раніше як з січня 2019 року. Така форма надання субсидій передбачає розрахунки за призначеними субсидіями через Ощадбанк і виплату залишку невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк за результатами опалювального сезону.


Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62 впроваджена готівкова форма надання субсидій для громадян, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 р., а також тим, що звернулися після 1 січня 2019 р., але житлова субсидія їм призначена з 2018 року. Кошти субсидії, починаючи з житлової субсидії за лютий 2019 року, виплачуватимуться безпосередньо громадянам, які самостійно сплачуватимуть за використані житлово-комунальні послуги.


Таким чином здійснюється реалізація паралельно двох моделей монетизації, і за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо подальших дій.


В обговоренні проблемних питань, які виникають при практичній реалізації даного проекту прийняли участь всі учасники виїзного «мобільного соціального офісу» та громадяни міста, яким  були надані відповідні роз’яснення.
 За повідомленням Управління соціального

захисту населення Роменської міської ради

14.03.2019

НА КОРИСТЬ МАЛЕНЬКИХ ДІТЕЙ РОМЕНЩИНИ СТЯГНУТО 1521177 ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ

Юстиція Сумщини продовжує реалізацію ініційованого Міністерством юстиції України закону  #ЧужихДітейНеБуває, здійснюючи активну боротьбу з батьками, які не сплачують аліментів.

1521177 гривень  - саме таку суму за 2 місяці 2019 року стягнуто державними виконавцями Ромен на користь 1371 дитини завдяки пакету  новацій та посиленню відповідальності за ухилення від сплати аліментів.


Інструменти впливу, надані законом, зокрема, обмежувальні постанови застосовано до 243 батьків. Обмеження щодо користування транспортними засобами накладено,  на 243 особи.


Водночас, вперше в історії України реалізована ініціатива суспільно корисних робіт як одного із видів покарання для неплатників аліментів.  На суспільно корисні роботи за рішенням суду направлено 1 особу, завдяки чому дитині було перераховано 3584 гривні.


Юстиція Сумщини продовжує дбати про вчасне і повне стягнення аліментів, адже закони працюють, борги повертаються, батьки починають сумлінніше виконувати свої обов’язки перед дітьми. Врешті решт таке ганебне явище, як заборгованість по аліментах, буде подолане.

11.03.2019

До Міжнародного жіночого дня у Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради відбувся святковий тематичний захід, який підготували працівники відділень терцентру разом зі слухачами Університету третього віку факультету «Самодіяльної художньої творчості» та гуртком «Співучі голоси».

Всіх присутніх, зокрема соціальних робітників, працівників установи та підопічних відділень привітала зі святом директор територіального центру О. Шкромида, висловивши найкращі побажання представницям прекрасної статі.


Концертна програма була наповнена театралізованими сценами, святковими номерами та гумористичними творами присвяченими жінкам.


Тож Територіальний центр міста Ромни вітає всіх жінок зі святом 8 березня та бажає весни в душі, тепла і затишку в оселі.


Забезпечення учасників антитерористичної операції протезуванням (ортезуванням) виробами підвищеної  функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні.

Відповідно до  Положення про Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 року № 416, основним завданням  Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної  операції (далі - Служба) є реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – особи), зокрема щодо забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації.

Забезпечення  осіб протезуванням (ортезуванням) виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, передбачено Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій  громадян, які брали участь в антитерористичній  операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №518 (далі – Порядок).


Згідно з Порядком медичні показання до протезування та /або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, визначаються згідно з функціональними можливостями  особи, яка втратила функціональні можливості кінцівок, та на підставі переліку  діагнозів відповідно до кваліфікаційних шифрів технічних та інших засобів реабілітації, що затверджується Мінсоцполітики разом з Міністерством охорони здоров’я.


Розгляд документів щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, особа, яка втратила функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною при Фонді соціального  захисту інвалідів (далі – Фонд).


Для розгляду питання щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, особа або її законний представник повинен подати особисто або надіслати поштою до Фонду документи, що зазначені у пункті 10 Порядку.


Стосовно розгляду питання щодо протезування та/або ортезувння виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями особа самостійно звертається до вітчизняного протезно-ортопедичного підприємства. Після звернення особи підприємство  подає до Фонду документи, які зазначені у пункті 17 Порядку. Перелік протезно-ортопедичних підприємств, що забезпечують такими виробами розміщено на сайті Мінсоцполітики (http:www.msp.gov.ua/news/10513.html).


За повідомленням Управління соціального
захисту населення Роменської міської ради

27.02.2019

ВЧАСНО ВИКОНАНЕ РІШЕННЯ СУДУ ДОЗВОЛЯЄ УНИКНУТИ ДОДАТКОВИХ ПЛАТЕЖІВ ТА ОБМЕЖЕНЬ

Судове рішення може бути виконане у добровільному або примусовому порядку. Державний виконавець приступає до виконання рішення суду відразу після відкриття виконавчого провадження і застосовує примусові заходи стягнення. Окрім того, боржник сплачує виконавчий збір та витрати виконавчого провадження.

Тож з метою економії свого часу та коштів варто виконувати рішення суду добровільно (до моменту пред’явлення його до органів юстиції). Особи, які забезпечують добровільне виконання, наділяються певними перевагами –такими, як уникнення включення до Єдиного реєстру боржників та арешту коштів і майна.


Боржник на Роменщині, усвідомлюючи масштабність примусових заходів впливу, самостійно сплатив на користь стягувача-фізичної особи борг у сумі понад 115 тисяч гривень. Однак, не обійшлося і без витрат виконавчого провадження та виконавчого збору, оскільки боргові кошти в добровільному порядку так і не сплатив.


Глухівська філія одного із держпідприємств, була менш обачною та вирішила розв’язувати свої проблеми довшим шляхом. Дочекалася арешту коштів на рахунках, перевірки майнового стану та арешту майна.


Такі дієві заходи впливу, застосовані державним виконавцем, стали підставою для сплати не тільки 281 тисячі гривень заборгованості, а й 28 тисяч гривень виконавчого збору та витрат виконавчого провадження.


Отже боржники мають право самостійно обирати порядок виконання рішення суду – добровільно, без додаткових витрат коштів та часу, чи все ж таки шляхом примусового виконання.

 


Компенсація вартості путівок на оздоровлення чорнобильцям – 2019

Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування, 16 січня 2019 року Урядом прийнято постанову «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році». Зазначеною постановою передбачено грошову допомогу для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам, закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році (для осіб, віднесених до категорії 1, - 7 300 гривень; осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - 22 200 гривень; дітей, яким установлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, - 14 500 гривень).

Прийняттям цього нормативного акту забезпечено виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та надано можливість громадянам самостійно вибирати заклади для санаторно-курортного лікування.

 

Про компенсацію за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією

 

Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою КМУ  від 05.04.2012 № 321 та від 14.03.2018 № 238, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю по зору та слуху за бажанням мають право на виплату компенсації за самостійно придбані спеціальні засоби для спілкування та обміну інформацією.

Особам з інвалідністю I та II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору за їх бажанням виплачується компенсація за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією в порядку черговості.

Відповідно до п.10 Порядку особи з інвалідністю I та II групи по зору та законні представники дітей з інвалідністю по зору можуть придбати мобільний телефон замість одного, декількох або всіх засобів (крім мобільних телефонів для письмового спілкування).

Підставою для виплати такої компенсації є фіскальний чек, що підтверджує придбання спеціального засобу для орієнтування, спілкування.

Окрім того повідомляємо, що  особам з інвалідністю I та II групи по зору, які надали фіскальний чек, що підтверджує придбання мобільного телефона замість одного, декількох або всіх засобів (крім мобільних телефонів для письмового спілкування), відшкодовується вартість мобільного телефона в межах граничної ціни, в тому числі сукупної, на спеціальні засоби для спілкування, орієнтування та обміну інформацією для осіб з інвалідністю по зору із строком п’ять років, на який видано виріб. Особи з інвалідністю по  слуху, законні представники дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років можуть придбати мобільний телефон для письмового спілкування або планшет замість мобільного телефона  для письмового спілкування із строком на п’ять років , на який видано вибір. В разі придбання планшету замість мобільного телефона для письмового спілкування, відшкодовується вартість планшета в межах граничних цін на мобільний телефон для письмового спілкування.

Згідно наказу Мінсоцполітики України від 29.01.2016року №59 «Про організацію забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації» гранична ціна на спеціальні засоби для орієнтування, спілкування становить:

- мобільний телефон для письмового спілкування 3252 грн.;

- аудіоплеєр 861грн.;
- годинник механічний 690 грн.;
- годинник електронний 240 грн;
- тростина тактильна 204 грн.

Для виплати компенсації особам з інвалідністю  по зору, по слуху, дітям з інвалідністю по зору,  по слуху або їх законним представникам потрібно   звертатись до  управління соціального  захисту населення  не пізніше чотирьох місяців з дати, зазначеної в фіскальному чеку.

Для написання заяви щодо виплати такої компенсації, в разі  самостійного  придбання особою з інвалідністю  спеціальних засобів для спілкування та обміну інформацією,  потрібно із фіскальним чеком та рахунком з банку звернутись до управління соціального захисту населення Роменської міської ради за адресою:  бульвар Шевченка 8, кімната 7.
 
Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

Доброго вечора! Ми з нареченою плануємо одружитись навесні. Щоб не опинитися серед сімейних пар, які сваряться через кожну копійку, хочемо укласти шлюбний договір. Знаю, що така практика для України є новою, тому розкажіть, будь ласка, про неї більш детально?
 

 
Артем Миколаєнко

На диво багато українців не знають, що у 1992 році Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін і доповнень до Кодексу про шлюб і сім'ю України», де вперше було зафіксовано таке поняття, як шлюбний договір. Однак цей вид договорів поки що не набув достатньої популярності серед українських родин. Минулого року такий договір підписали всього 2544 подружжя, а це трохи більше 1% від кількості укладених у 2018 році шлюбів.

Як укладати шлюбний договір?

Шлюбний договір укладається у письмовій формі в 3 примірниках і нотаріально посвідчується державним або приватним нотаріусом. Хочу зауважити, що перед оформленням документів нотаріус повинен роз’яснити сторонам їхні права і обов’язки.
При цьому, договір може бути укладено як особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, і тоді він вступає в силу в день реєстрації шлюбу, так і вже одруженою парою. У такому випадку документ почне діяти з моменту нотаріального посвідчення.


Що може бути внесено у договір?
Загалом шлюбним договором регулюються майнові відносини між подружжям та визначаються їхні майнові права й обов'язки. Дружина та чоловік мають право внести в договір будь-які умови, які не суперечать чинному законодавству, наприклад: 
-         визначення  майна, що є спільною сумісною власністю, тобто набуте подружжям в період перебування в зареєстрованому шлюбі;
-         визначення майна, яке передається чоловіком чи дружиною на спільні потреби сім’ї та встановлення правового режиму майна, подарованого подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу;
-         встановлення  порядку поділу майна у разі розірвання шлюбу;
-         встановлення порядку користування майном та житлом;
-         право на  утримання одному з подружжя, строк і розмір виплати аліментів;
-         інші умови, що врегульовують майнові відносини між подружжям (порядок користування грошовими коштами, порядок виконання кредитних чи інших майнових зобов’язань, зобов’язання одного з подружжя щодо здійснення оплати за лікування чи навчання іншого або дитини тощо).
У договорі, як правило, не прописуються конкретні суми, а все обчислюється в процентному співвідношенні. Водночас, українським законодавством заборонено регулювання шлюбною угодою особистих відносин між подружжям, а також особистих відносин між батьками і дітьми.

Скільки діє шлюбний договір?
 
У шлюбному договорі може бути встановлено загальний строк його дії та за бажанням сторін, можуть передбачатися строки тривалості окремих прав та обов'язків. Крім того, сторони можуть зазначити чинність окремих умов договору навіть після припинення шлюбу.       

Чи можна змінити умови договору?


Звісно можна, але хочу попередити, що одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається. Внести зміни до шлюбного договору можна двома шляхами:
 1. якщо обидва з подружжя бажають змінити умови шлюбного договору, вони звертаються до нотаріуса із відповідною заявою;
 2. на вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути змінений за рішенням суду, якщо цього вимагають його інтереси, інтереси дітей, а також непрацездатних повнолітніх дочки, сина, що мають істотне значення.

За яких умов шлюбний договір може бути розірваний або визнаний недійсним?  
 
Процедура така сама, як і для внесення змін до договору, тобто  припинення дії шлюбного договору відбувається за таких підстав:
1.      відмова подружжя від договору шляхом подання заяви до нотаріуса;
2.      розірвання шлюбного договору на вимого одного з подружжя за рішенням суду.
Одностороння відмова від шлюбного договору також не допускається.
Той з подружжя, хто подав позов про розірвання шлюбного договору, повинен довести суду обставини, які спонукали до прийняття такого рішення. Крім того, шлюбний договір може бути визнаним повністю або частково недійсним. Якщо шлюбний договір визнано недійсним частково, в решті частин він збереже свою дію.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились запитання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.
Зі свого боку додам: особисто я радив би подружнім парам і тим, хто лише планує одружитися, не нехтувати таким інструментом, як шлюбний договір. Адже яким би не було сильним кохання в день весілля, ніхто не застрахований від життєвих змін. Підписання контракту дає чітке розуміння, з чим залишиться кожен з членів подружжя після розлучення. А у багатьох випадках саме договір стає реальним механізмом зберегти власність у разі виникнення претензій, котрі стосуються боргів одного з подружжя.
Так само на випадок розлучення договір може містити умови утримання дітей, терміни і розмір виплат. А аліменти в такому випадку стягуватимуться на підставі виконавчого напису нотаріуса без необхідності довгої судової тяганини.
Мін’юст зробив усе можливе, щоб зробити одруження простим і комфортним. Однак слід пам’ятати, що шлюб – це не забавки, а серйозний крок, тож ставитися до нього треба відповідально.
22.02.2019

У відділенні денного перебування територіального центру міста Ромни відбувся тематичний святковий захід «Зиму проводжаємо, весну зустрічаємо» до свята Стрітення.


Ведуча заходу Коваленко Н.П. розповіла про народні традиції, звичаї і прикмети, пов’язані  з цим днем, провела вікторину. В ході заходу виконувалися українські народні пісні та читання гуморесок.


По завершенню святкової зустрічі було організовано солодкий стіл.

21.02.2019

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

УСИНОВЛЕННЯ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ


Доброго дня! Ми з дружиною виховали двох дітей, нині вони вже дорослі і живуть окремо, але нам хочеться подарувати любов та тепло дитині з дитячого будинку. В Інтернеті міститься багато різної інформації, однак немає розуміння, що за чим робити, куди звертатися та які документи необхідно зібрати? Буду вдячний за поради.


З повагою, Сергій Стеценко


Що таке усиновлення?

Згідно з українським законодавством усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України). 

Хто підлягає усиновленню?

Усиновленню підлягають діти, які перебувають на обліку як: 

·         діти-сироти;
·         діти, позбавлені батьківського піклування;
·         діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.


Хто може бути усиновлювачем?


Законодавством України визначено коло осіб, які можуть бути усиновлювачами:


·         дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;


·         особа має бути старша за дитину не менш як на 15 років. У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж 18 років;


·         подружжя;


·         особи, які проживають однією сім'єю;


·         якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв'язку з усиновленням втрачають правовий зв'язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.


При цьому кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, необмежена.Чи є якісь переваги у праві на усиновлення?
Так, переважне право над іншими усиновити дитину має громадянин України, в сім'ї якого виховується дитина; який є родичем дитини; якщо усиновлювачем є чоловік матері або дружина батька дитини; якщо особа усиновлює одразу кількох дітей, які є братами та/або сестрами.

Крім того,  переважне право на усиновлення дитини має подружжя.


Як стати на облік потенційним усиновлювачам? 


Облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, здійснює служба у справах дітей. Щоб стати на облік, потенційним усиновлювачам
потрібно подати:

·         заяву про взяття на облік як кандидатів в усиновлювачі; 


·         копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу заявника;


·         довідку про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС;


·         копію свідоцтва про шлюб (якщо заявники перебувають у шлюбі);


·         висновок про стан здоров'я кожного заявника;


·         засвідчену нотаріальну письмову згод другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя);


·         довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;


·         копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.


Що робить служба у справах дітей?


Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів перевіряє їх на відповідність вимогам законодавства,  проводить бесіду із заявниками,  складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок. У разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі.


Після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей із заявою про бажання усиновити дитину. Служба у справах дітей готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Висновок подається в суд разом з іншими документами.На що ще потрібно звернути увагу?
Усиновлення дитини здійснюється за письмовою згодою: батьків дитини, засвідченою нотаріально, піклувальників, опікунів або закладу охорони здоров’я чи навчального закладу, де перебуває дитина. Також усиновлення здійснюється і за згодою самої дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити

У разі відсутності дозволу опікуна, піклувальника на усиновлення дитини, така згода може бути надана органом опіки та піклування.


Суд своїм рішенням може постановити проведення усиновлення без дозволу органу опіки і піклування, якщо буде встановлено, що усиновлення дитини відповідає її інтересам.


Роз'єднання братів і сестер при усиновлені не допускається.


Як звернутися до суду?

Особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Також до заяви додаються:

·         копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, – при усиновленні дитини одним із подружжя;

·         медичний висновок про стан здоров’я заявника;

·         довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;


·         документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;


·         інші документи, визначені законодавством.


Судові витрати, пов’язані з розглядом справи про усиновлення, сплачуються заявником.


*Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішення суду про усиновлення.


Чи можна змінити прізвище та ім’я дитини після усиновлення? 


За окремим клопотанням заявника, суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини. Однак, дата народження дитини може бути змінена не більш, як на 6 місяців.


Здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей


Нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей здійснюється службами у справах дітей за місцем проживання усиновлювачів до досягнення ними 18 років.


Крім того, щороку протягом перших 3-х років після усиновлення дитини перевіряються  умови її проживання та виховання. В подальшому така перевірка здійснюватиметься один раз на 3 роки до досягнення дитиною 18 років.


Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?


Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

14.02.2019

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко
АЛІМЕНТИ – ПРАВО ДИТИНИ І ОБОВЯЗОК БАТЬКІВ
Павле Дмитровичу, роз’ясніть, будь ласка, як стягнути аліменти з колишнього чоловіка? Ми не проживаємо разом понад один рік, батько дитину майже не бачить та матеріально не підтримує. Дякую за відповідь.
Світлана Корнєєва
    Що треба зробити для виплати аліментів?
          Є два способи досягти виплати аліментів: мирним шляхом та в примусовому порядку.
            Так, сторони між собою домовляються щодо розміру та періодичності сплати аліментів на дитину в добровільному порядку. Дана домовленість може бути лише усною, але для додаткових гарантій виконання домовленостей батьки дитини можуть укласти між собою нотаріально посвідчений договір про утримання дитини.
            Також один із батьків може подати за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.
            У разі відсутності домовленостей один із батьків може звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів.
            В подальшому стягувач аліментів може самостійно подати заяву з виконавчим листомпро відрахування аліментів за місцем виплати платникові аліментів заробітної плати, пенсії, стипендії або іншого доходу.
                         
Чи потрібно підписувати якісь папери?
            Обов’язку підписання таких паперів немає. Однак батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
            Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.
            У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
 
Як стягнути аліменти у судовому порядку?
            Той з батьків, з ким мешкає дитина, має право звернутися до суду з відповідним позовом. У такому випадку аліменти на дитину присуджуються або як частка від заробітку, або у вигляді конкретно визначеної суми.
            Справи розглядаються місцевими судами за місцем проживання чи реєстрації відповідача.
            Також позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
            У разі видачі судом виконавчого документу, стягувач може самостійно надіслати виконавчий документ за місцем роботи боржника або отримання ним інших доходів із заявою про здійснення відрахування аліментів, або направити/подати заяву разом із оригіналом виконавчого документу для примусового виконання до органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця.
 
Яким може бути розмір аліментів?
           
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
            Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку платника аліментів.
            У 2019 році прожитковий мінімум на дітей становить:
віком до 6 років:
 • з 1 січня – 1626 грн;
 • з 1 липня – 1699 грн;
 • з 1 грудня – 1779 грн
віком від 6 до 18 років:
 • з 1 січня – 2027 грн;  
 • з 1 липня – 2118 грн;
 • з 1 грудня – 2218 грн
            Однак є виключення. Якщо платник аліментів має нерегулярний дохід, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, яка підлягає щорічній індексації.
            Той із батьків, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
 
Коли  призначається державна допомога?
Тимчасова допомога призначається у разі, якщо:
Ø рішення суду про стягнення аліментів не виконується у зв'язку з ухиленням  від  сплати аліментів  або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення;
Ø стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває у місцях позбавлення волі, якого визнано недієздатним, або він перебуває на строковій військовій службі;
Ø місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.
Для призначення тимчасової допомоги одержувач подає органу соцзахисту населення за місцем проживання (перебування):
-          заяву;
-          копію свідоцтва про народження дитини;
-          інші документи.
            Розмір тимчасової допомоги розраховується як різниця між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.
 
Чи можливо стягнути аліменти за минулий час?
            Так, законодавством передбачені випадки, коли аліменти можна стягнути за минулий час, але не більше ніж як за 10 років та окремі підстави, коли аліменти стягуються за весь час.
Як виконується рішення суду?
            Після набрання рішення суду законної сили, стягувач подає до органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю заяву та виконавчий лист. На підставі цих документів виконавець відкриває виконавче провадження.
            До пред’явлення на примусове виконання виконавчий документ про стягнення аліментів може бути самостійно надісланий стягувачем за місцем роботи боржника.
Під час виконання у примусовому порядку виконавець вживає заходи примусового виконання. Якщо боржник працює або отримує пенсію державний виконавець виносить постанову, яку направляє за місцем роботи боржника або за місцем отримання пенсії для утримання аліментів.
Якщо є заборгованість, виконавець робить відповідний розрахунок та зобов’язаний повідомити про нього стягувача і боржника. У разі, якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці:
-          відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників;
-          майно боржника арештовується виконавцем, вилучається та реалізується.
Якщо боржник ухиляється від виконання рішення та має заборгованість, виконавець застосовує до нього санкції та обмеження встановлені законом. У разі відсутності відомостей про місце перебування боржника, за поданням виконавця судом виноситься ухвала про розшук боржника.
 
Яка відповідальність боржника за несплату аліментів?
            Завдяки дії розроблених Мін’юстом законів #ЧужихДітейНеБуває, до неплатників аліментів застосовується ряд обмежувальних заходів.
            Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини) встановлена можливість накладення обмежень на неплатників аліментів щодо:
            • виїзду за межі України;
            • керування транспортними засобами;
            • користування зброєю;
            • полювання.
Крім того, передбачені обмеження щодо перебування на державній службі.   Також боржник з аліментів не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.
Не менш дієвим є запровадження фінансових санкцій, передбачено штраф за несплату аліментів залежно від суми заборгованості:
• понад 1 рік – 20%;
            • понад 2 роки – 30%;
            • понад 3 роки – 50%
                                    Також, в законах ми передбачили відповідальність для неплатників аліментів у вигляді суспільно корисних робіт, адміністративного арешту та позбавлення волі.
Від себе можу додати: пакет законів #ЧужихДітейНеБуває дійсно працює, про що свідчать результати за 2018 рік, коли боржники сплатили 4,6 млрд грн аліментів на користь 555 тис дітей.
 
            Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

 

05.02.2019

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

РАДІЙТЕ НАРОДЖЕННЮ ДИТИНИ, А ПРО ДОКУМЕНТИ ПОДБАЮТЬ ОРГАНИ ЮСТИЦІЇ


Доброго дня, пане Міністре. Через місяць чекаємо з дружиною на первістка, хочемо дізнатися як отримати свідоцтво про народження та зареєструвати місце проживання дитини?


Іван Самойленко


Що потрібно зробити після народження дитини?


Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня народження дитини зареєструвати народження дитини в органі ДРАЦС за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.


Які документи потрібні для реєстрації народження?


Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження дитини (усною або письмовою) подається:

·        паспорт заявника, якщо заявниками є не батьки;
·        документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;
·        паспорти батьків або одного з них;
·        документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини, або заява матері); 
·        за відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?


Мін’юст створив умови для максимального спрощення доступу громадян до адміністративних послуг. Найпопулярнішою послугою була і залишається видача свідоцтва про народження безпосередньо у пологових будинках. У 2018 році батьки понад 162 тисяч немовлят скористалися цією послугою.


Інформація про заклади охорони здоров’я, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини, розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції
https://minjust.gov.ua.

Як зареєструвати місце проживання новонародженої дитини?


Батьки зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом 3 місяців з дня державної реєстрації її народження.Дитина віком до 10 років може бути зареєстрована за адресою лише одного з батьків. При цьому, згода власника або інших осіб, які проживають на цій житловій площі, не потрібна.


Де здійснюється реєстрація місця проживання?


Реєстрація місця проживання здійснюється органами місцевого самоврядування або у «Центрі надання адміністративних послуг».


За бажанням батьків документи можуть бути подані органам ДРАЦС під час проведення державної реєстрації народження дитини.


Реєстрація місця проживання новонародженої дитини також може здійснюватися на підставі направлених органами соціального захисту населення даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.


У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції і не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.


Які документи потрібні?
·      письмова заява встановленої форми;
·      свідоцтво про народження дитини (оригінал і копія);
·      паспорт того з батьків, за яким визначено місце реєстрації дитини (оригінал і копія);
·      квитанція про сплату адміністративного збору.

Де отримати документи?


Якщо документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подавалися до органу ДРАЦС або до органів соціального захисту населення, оформлена органом реєстрації довідка про реєстрацію місця проживання дитини повертається до відповідного органу ДРАЦС або за бажанням того з батьків (представників), хто подавав заяву, може бути видана у відповідному органі реєстрації, центрі надання адміністративних послуг, надіслана поштою, про що робиться відповідна відмітка в даних про новонароджену дитину.


Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?


Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


 

29.01.2019

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ПОДАТКОВА СОЦІАЛЬНА ПІЛЬГА – ЗАХИСТ РОДИН З ДІТЬМИ

Пане Міністре! Я мати-одиначка, виховую двох малолітніх дітей. Працюю на 0,5 ставки на маленькому підприємстві. Отримую мінімальну заробітну плату. Більше доходів немає. Скажіть будь ласка, чи маю я право на податкову пільгу? Дякую!

Ірина Комаровська

Що таке податкова соціальна пільга (ПСП)?

Відповідно до ст. 169 Податкового кодексу України, це право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати.

Хто має право отримати ПСП?

Працівники, які отримують зарплату до 2690 грн., мають право на зменшення оподаткованого доходу на 960,50 грн. Право на збільшену податкову соціальну пільгу мають:

- батьки, які утримують двох і більше дітей віком до 18 років (розмір пільги складає 960,50 грн. на кожну дитину);

- одинока мати (батько), вдова (вдівець) чи опікун, піклувальник, які мають дитину (дітей) до 18 років;

- особи, які утримують дитину-інваліда (дітей-інвалідів) віком до 18 років (для двох останніх категорій розмір пільги складає 1440,75 грн. на кожну дитину).

Для зазначених категорій громадян граничний дохід для отримання пільги також збільшується пропорційно кількості дітей: на 2 дитини – 5380 грн., на 3 дитини – 8070 грн. і т.д.


Як розраховується податкова соціальна пільга?

Загальна податкова соціальна пільга застосовується для будь-якого працівника в розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.

*З 1 січня 2019 року сума прожиткового мінімуму для працездатної особи становить 1921 грн, отже: 1921 грн х 50% = 960,50 грн.

Крім того, ПСП застосовується до зарплати, якщо її розмір не перевищує суму, яка дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи, помноженого на 1,4:

1921 грн х 1,4 = 2690 грн.


Які документи потрібно надати роботодавцю, щоб отримати ПСП?

Працівник подає роботодавцю заяву за встановленою формою про застосування  пільги.

Додатково до заяви на отримання  збільшеної податкової соціальної пільги подають:

одинока матір, батько, вдова, вдівець або опікун, піклувальник, які мають дитину (дітей) віком до 18 років:

-       копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ із зазначенням відомостей про батька дитини в Книзі реєстрації актів цивільного стану;

-       копію рішення органу опіки  і  піклування  про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);

-       копію свідоцтва про шлюб та свідоцтва про смерть (якщо із заявою звертається вдова або вдівець);

-       копію паспорта.

Особи, які утримують дитину-інваліда віком до 18 років:

-       копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства;

-       копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);

-       пенсійне посвідчення дитини або довідку медико-соціальної експертизи для заявника, який утримує дитину-інваліда віком від 16 до 18 років; 

-       медичний висновок, виданий закладами МОЗ в установленому порядку.

Особи, які мають двоє чи більше дітей віком до 18 років:

-       копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства;

-       копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із  заявою звертається опікун або піклувальник).

До кого ПСП не застосовується?

Податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

-       доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;

-       заробітної плати, яку працівник отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

-       доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Чи можна втратити право на отримання ПСП?

Так, якщо працівник подав заяви про застосування пільги до кількох роботодавців, тоді він втрачає право на отримання пільги за всіма місцями отримання доходу.

Чи можна відновити право на ПСП?

Платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення. В свою чергу, роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100% від суми цієї недоплати.

Право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

22.01.2019

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ПРАВО НА СВОЄЧАСНЕ ОДЕРЖАННЯ ВИНАГОРОДИ ЗА ПРАЦЮ ЗАХИЩАЄТЬСЯ ЗАКОНОМ


Вітаю! Після звільнення з роботи мені не виплатили частину коштів, які я заробила. Як мені їх повернути і чи понесе колишній роботодавець за це відповідальність?

Іванна Рокитянська

У Конституції України зазначено,щокожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. Стягнення боргів із заробітної плати на користь працівників є одним із ключових завдань Міністерства юстиції України.


Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?


Законодавством встановлений обов’язок роботодавця провести повний розрахунок з працівником в день його звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.


Що робити, якщо не дійшли згоди?У разі наявності спору між роботодавцем та працівником про розмір сум, належних працівникові при звільненні, роботодавець повинен виплатити не оспорювану суму.


Працівник може стягнути нараховану, але не виплачену заробітну плату в позасудовому та у судовому порядку.


Як вирішити спір у позасудовому порядку?


Якщо працівник самостійно не врегулював розбіжності у переговорах з роботодавцем, трудовий спір підлягає розгляду комісією по трудових спорах (у разі її створення). Строк звернення працівника із заявою до комісії не обмежений. Комісія розглядає спір у 10-денний строк з дня подання заяви.


Спори повинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників роботодавця. Розгляд спору за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника при розгляді спору від його імені може виступати третя особа, в тому числі адвокат.


Рішення комісії по трудових спорах підлягає виконанню у 3-денний строк.


Який порядок виконання рішення комісії по трудових спорах?


У разі невиконання роботодавцем рішення комісії по трудових спорах працівникові цією ж комісією видається посвідчення, що має силу виконавчого листа. Однак, посвідчення не видається, якщо працівник чи роботодавець звернувся із заявою до суду.


На підставі посвідчення, пред’явленого не пізніше 3 місячного строку до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, виконавець виконує рішення комісії у примусовому порядку.Як звернутися до суду, якщо у позасудовому порядку владнати питання не вдалось?


Для стягнення заборгованості по заробітній  платі працівник може звернутися до суду в порядку:

•                     наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною);
•                     позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).
Термін звернення до суду з позовом про стягнення заробітної плати не обмежений.


Яка процедура в рамках наказного провадження?
Судовий наказ може бути видано у разі якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику суми заробітної плати.
Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за місцем розташування підприємства або за місцем реєстрації позивача.


Які документи необхідно подати і скільки це коштує?
Заява подається у письмовій формі та має містити докази:
·         перебування заявника у трудових відносинах із боржником (наприклад: засвідчені копії наказу про прийняття на роботу, копія трудової книжки, копія трудового договору між роботодавцем і працівником, довідка з місця роботи тощо);
·         підтвердження суми, яка стягується (будь-який належно оформлений документ, що вказує на розмір нарахованої заробітної плати та компенсації за порушення строків її виплати, зокрема, довідка бухгалтерії боржника, розрахунковий лист чи копія платіжної відомості тощо).
При зверненні до суду в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати судовий збір не сплачується.

Як довго чекати рішення?
Суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п'яти днів з дня її надходження та у разі її задоволення видає судовий наказ.
У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п'яти днів після закінчення строку на її подання (п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу)  судовий наказ набирає законної сили.


Як виконується рішення про стягнення заробітної плати?
Після набрання судовим наказом законної сили стягувачу необхідно подати його до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця для здійснення примусового виконання.


Що зробив Мін’юст для вирішення питання невиплати заборгованої ЗП?
Міністерство юстиції активізувало роботу системи виконання судових рішень. У 2018 році ми розпочали масштабну інформаційну кампанію по стягнення заборгованості з виплати заробітної плати.
У рамках кампанії було створено публічний електронний реєстр підприємств-боржників із виплати заробітної плати: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors, де кожен зможе перевірити чи сплачує конкретне підприємство зарплату своїм працівникам.  
Крім того, Мін'юст запустив в усіх регіонах штаби з контролю виконання рішень про стягнення заборгованості. У найбільш проблемних областях розпочали роботу окремі мобільні групи. У кожному регіоні створено #ДошкуГаньби злісних неплатників заробітної плати.


Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились запитання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

 

16.01.2019

ПОЧАТОК РОКУ ВІДЗНАЧИВСЯ СПЛАТОЮ БАТЬКАМИ ЧИМАЛИХ СУМ АЛІМЕНТІВ

Посилена відповідальність за несплату аліментів, передбачена законом #ЧужихДітейНеБуває, в межах реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!», вже рік змушує батьків сумлінніше ставитися до своїх обов’язків і як результат – 140 мільйонів гривень отримали діти Сумщини.

Так на Охтирщині батько не вважав за потрібне сплачувати аліменти своїй дитині, але суворе законодавство помножене на плідні дії державного виконавця не залишили боржнику іншого виходу, ніж сплатити  аліментну заборгованість на користь своєї доньки у розмірі майже 14 тисяч гривень.


В Роменському районі після вчинення державним виконавцем виконавчих дій примусового характеру - винесення постанов  про обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю, полювання та накладення арешту на майно та грошові кошти боржника, ним було погашено заборгованість по аліментам та сплачено штраф за несплату аліментів понад 3 роки, що в загальному розмірі склало більше 30 тисяч гривень.


Так само обмежувальні постанови та арешт всього рухомого та нерухомого майна змусили й сумчанина сплатити власній дитині більше 31 тисячі гривень аліментів та більше 6 тисяч гривень штрафу застосованого за несплату аліментів більше року.

15.01.2019

Заробітна плата – один із чинників, який поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тому проблема несвоєчасної виплати заробітної плати – це одна з найгостріших соціальних проблем, яка до цього часу не розв'язана.

Питання контролю та ліквідації боргів із виплати заробітної плати покладено на тимчасову комісію з питань забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Завданнями комісії є проведення  індивідуальної роботи з керівниками кожного із підприємств-боржників та прийняття конкретних рішень щодо погашення заборгованості. У 2018 році  відбулося 12 засідань комісії, розглянуто питання про стан виплати заборгованості із заробітної плати на КП «Чисте місто» РМР та ДП ДАК «Хліб України» Роменський КХП».


Відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення здійснюється щотижневий моніторинг своєчасності виплати заробітної плати по м. Ромни. За даними моніторингу заборгованість із виплати заробітної  плати  по місту станом на 01.01.2019 наявна на двох  підприємствах в загальній сумі 827,5 тис. грн., в тому числі на економічно активному (КП «Чисте місто» РМР) в сумі 60,3 тис. грн., щодо якого порушено справу про банкрутство (ДП ДАК «Хліб України» Роменський КХП») в сумі 767,2  тис. грн.


Системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на Роменщині проводиться постійно. Зрозуміло, що подолання цієї проблеми – справа не одного дня, тому робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати триває.

 

За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

 


Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ВАЖЛИВЕ ПРО ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ

Доброго дня, пане Міністре! Перебуваючи за кордоном під час новорічних свят, зі мною трапилася неприємна історія – в мене викрали закордонний паспорт. Згодом все відновила, але я дуже перенервувала, тому що не знала, що робити та куди звертатися. Розкажіть, будь ласка, як правильно діяти в такому випадку?


Людмила Поліщук


Згідно з чинним законодавством паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. На жаль, втрата паспорта чи інших документів за кордоном неприємна ситуація, але не потрібно панікувати.


Що потрібно зробити у разі втрати паспорта за кордоном?


Перш за все необхідно знайти найближче відділення поліції та написати заяву про втрату паспорта.


Якщо ви не розумієте місцевої мови та не володієте англійською,  зателефонуйте до українського посольства чи консульства, щоб вони пояснили поліції ситуацію.


У поліції вам мають видати документ, який підтверджуватиме, що ви дійсно звертались із такою заявою.


Далі – зробіть дві фотографії портретного типу.


Наступний крок – звернення до закордонної дипломатичної установи, тобто до українського посольства чи консульства.Що робить посольство чи консульство?


У посольстві або консульстві видають посвідчення особи на повернення в Україну. Для цього заявнику необхідно подати такі документи:


- заява;


- документ, виданий компетентними органами держави перебування, що підтверджує факт звернення особи з приводу втрати документа;


- інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу заявника, встановити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України;


- дві фотокартки;


- квитанція про сплату консульського збору.

Якщо разом із паспортом викрали всі гроші, що буде засвідчено документом з поліції, збір може не стягуватись.

Також хочу зазначити, що посвідчення особи на повернення в Україну може бути видано особам без громадянства, які мають право на постійне проживання в Україні, іноземцям та особам без громадянства, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, у разі втрати ними під час перебування за кордоном виданих в Україні документів, що посвідчують особу та дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Який строк виготовлення посвідчення?


Посвідчення особи на повернення в Україну видається протягом одного робочого дня з дня одержання закордонною дипломатичною установою України підтверджуваної інформації з бази даних про особу та її громадянство за місцем проживання в Україні. Отримавши цей документ, ви можете безперешкодно повернутись додому.


Однак, якщо особа, яка заявила про втрату документа, знайде його, вона зобов’язана протягом доби здати знайдений документ для знищення найближчому українському посольстві чи консульстві.


Насамкінець, хочу дати кілька порад тим, хто планує подорож за кордон:


-         Занотуйте собі контакти українського посольства або консульства в країні перебування. Контакти всіх консульств можна знайти на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України
http://mfa.gov.ua/ua/about-mfa/abroad/embassies.

-         Зробіть ксерокопію своїх документів і зберігайте їх окремо від оригіналів.


-         Ніколи не залишайте свої документи під заставу та не передавайте їх третім особам.


-         Вивчіть місцевою мовою декілька фраз, які допоможуть зрозуміти місцевим жителям, що ви потребуєте допомоги.


Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями вже в Україні?


Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

11.01.2019

Повідомляємо про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни

Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 17.01.2018 №5-ОД «Про організацію роботи із реєстрації територіальних угод та колективних договорів» відділом з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету Роменської міської ради у жовтні-грудні 2018 року зареєстровано:

-16.10.2018 зміни до  колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом Роменського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

-29.10.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Роменського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №9 «Фіалка»;

-15.11.2018 зміни до колективного договору між адміністрацією та первинною профспілковою організацією Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище»;

-28.11.2018 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Роменської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби;

-13.12.2018 зміни до колективного договору між адміністрацією та первинною профспілковою організацією Роменської дистанції колії;

-17.12.2018 зміни до колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом Комунального підприємства «Ромникомунтепло» Роменської міської ради.


За повідомленням відділу з контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконкому Роменської міської ради

09.01.2019

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

БЛАГОСЛОВЛЯЙСЯ, УКРАЇНО, НОВИМИ РОДИНАМИ

ХОЧЕТЕ ОДРУЖИТИСЯ? ЮСТИЦІЯ – ПОРЯДДоброго дня! Ми з моєю коханою дівчиною хочемо одружитись якнайшвидше, але проблема в тому, що ми проживаємо в різних містах. Скажіть, що нам робити, куди подати документи і чи обов’язково для цього чекати місяць?


Володимир Волков


Хто має право вступати в шлюб?


Українське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою, може створити сім’ю.

А у окремих випадках, якщо є відповідне рішення суду про надання права на шлюб, створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні.

Хто проводить цю процедуру?


Одруження або, правильніше говорити з правової точки зору – державна реєстрація шлюбу, здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).


Яка процедура подачі документів?


Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу потрібно звернутись до будь-якого органу ДРАЦС. При цьому, немає жодного значення, де зареєстровані закохані, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті України.

Крім того, заяву про державну реєстрацію шлюбу можна подати в сучасних офісах європейського зразка «Open Space», які надають послуги у сфері ДРАЦС. За ініціативи Мін’юсту такі офіси працюють по всій Україні.

Які документи потрібні?


Заява за встановленою формою.

Якщо ви раніше не були одружені, то достатньо мати з собою лише паспорти. У разі коли один або обидва закоханих є громадянами іншої країни, то окрім паспортного документа іноземця необхідно подати його переклад українською, засвідчений належним чином, та документи, які підтверджують легальність перебування в Україні.

Якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, необхідно також надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб тощо.

Іноземці так само мають надати документи, які підтверджують припинення шлюбу в країні проживання або громадянства. Відповідно до діючих міжнародних норм ці документи мають бути належним чином засвідчені. Це може бути консульська легалізація або апостиль.

Які ще формальності мають бути дотриманими?


За загальним правилом, після подачі заяви про реєстрацію шлюбу майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.

Єдиною можливістю уникнути нікому непотрібного очікування може бути рішення керівника ДРАЦС скоротити цей строк за умови наявності документів, які дають право на термінове одруження: вагітність, наявність спільних дітей або хвороба, яка становить загрозу для життя.

У випадку, якщо є відомості про наявність перешкод до реєстрації шлюбу, керівник органу ДРАЦС може відкласти реєстрацію шлюбу, але не більш як на три місяці. Рішення про таке відкладення може бути оскаржене до суду.


Чи обов’язково одружуватись у приміщенні ДРАЦСу?
 

За загальним правилом шлюб реєструється у приміщенні органу ДРАЦС, проте, за заявою наречених, реєстрація шлюбу може відбутися за місцем їхнього проживання, надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до органу ДРАЦС.

Ми вирішили відійти від старих радянських норм та спростити життя українців. Ще у 2016 році Мін’юст запустив пілотний проект «Шлюб за добу». Нині усі бажаючі можуть одружитися навіть у той самий день, коли були подані документи.

Крім того, перевагами цього сервісу є:

– реєстрація шлюбу в місці, обраному жінкою та чоловіком;

– відсутність необхідності звернення в ДРАЦС;
– залучення до організації реєстрації шлюбу інших суб'єктів господарювання.

З моменту дії сервісу «Шлюб за добу» станом на кінець грудня 2018 року по Україні було проведено 52 445 реєстрацій шлюбів.

Як скористатися цією послугою?


Щоб зареєструвати шлюб за спрощеною процедурою в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу» необхідно звернутися до одного з організаторів у вашому місті.

Після цього закоханим залишиться зробити лише кілька простих кроків. Перший – обрати організатора. Другий – обрати бажану дату та час. Третій – пред’явити паспорти та за необхідності інші документи. Четвертий – підписати відповідний договір. І п’ятий крок – з’явитися у обраний час та місце і одружитись.

Де можна скористатися послугою «Шлюб за добу»?


Одружитися за добу можна за адресами, зазначеними на сайті Міністерства юстиції України –
www.minjust.gov.ua    

На Сумщині сервіс «Шлюб за добу» діє в чотирьох містах: Сумах, Тростянці, Ромнах, Шостці.

Партнерами проекту «ШЛЮБ ЗА ДОБУ» на Сумщині є:

комунальний заклад Сумської обласної ради – Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв: місто Суми, вулиця Петропавлівська,49, телефон: 0542- 22-27-31;

комунальний заклад «Тростянецький краєзнавчий музей»: місто Тростянець, вулиця Миру, 2; телефон: 05458-5-12-54;

відділ культури виконавчого комітету Роменської міської ради: місто Ромни, вулиця Коржівська, 94, телефон: 05448- 5-16-34;

комунальний заклад «Шосткинський центр культури і дозвілля»: місто Шостка, бульвар Садовий,13, телефон: 05449- 6-25-69.

Сказати свої заповітні «Так» відтепер можна у місті Шостка, на бульварі Садовому,13.

Додаткову інформацію закохані можуть отримати за телефонами: (05449) 2-25-54 (Шосткинський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області); та (05449) 6-25-69 (комунальний заклад «Шосткинський центр культури і дозвілля»).

Кохайтеся, а про документи подбає Мін’юст!

ЯК ЖИТЕЛІ РОМЕНЩИНИ У 2018 РОЦІ ДІТЕЙ НАЗИВАЛИ

На старті нового робочого року традиційно підводимо підсумки попереднього. І особливо цікаво згадати, які імена жителі Роменщини обирали для своїх новонароджених дітей.

Так, впродовж 12 місяців 2018 року в рейтинг найчастіших імен для дівчат потрапили:  Анна, Вероніка, Вікторія, Злата, Кіра, Мілана, Софія, Соломія                                                                                                                                     
Серед зареєстрованих органами юстиції Роменського району рідкісних дівочих імен зустрічаються Алевтина, Аміна, Домініка, Еріка, Кароліна, Камілла, Марьяна, Ніка, Ніколь, Ясміна                                                                .
Популярними серед традиційних чоловічих імен в районі залишаються_Артем, Богдан, Давід, Данііл, Кіріл, Матвій, Михайло               .            
Проте, давали своїм синам і рідкісні імена такі, як _Дамір, Захар, Ігнат, Рустам,  Святослав                                                                                                    .
До речі, за 2018 рік в Роменському районі народилося        456  малюка.
Тож, нехай на усіх діток, незалежно від імені і статі чекає мирне, яскраве та заможне життя у прогресивній країні. 

 

02.12.2019

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ЗІБРАЛИСЯ ЗА КОРДОН З ДИТИНОЮ – ПОТРІБНО ЗНАТИ


Пане Міністре, вітаю Вас! Напередодні новорічних та різдвяних свят хочу поїхати з дитиною на відпочинок за кордон, але колишній чоловік крім того, що не платить аліменти, так ще й відмовляється надати нотаріальну згоду на виїзд дитини за кордон. Я чула, що є якісь умови для виїзду з дитиною за кордон без його згоди. Будь ласка, поясніть!


Вікторія Іванова


Завдяки другому пакету законів #ЧужихДітейНеБуває діти мають можливість безперешкодно виїхати за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання.


Як регулюється тимчасовий виїзд дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?


Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна, якщо інший з батьків має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців.


Для цього потрібно звернутися до органів державної виконавчої служби Мін’юсту або приватного виконавця, щоб отримати довідку про наявність в іншого з батьків заборгованості зі сплати аліментів.


При перетині державного кордону України необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості у другого з батьків зі сплати аліментів. Якщо мова йде про борг для утримання тяжкохворої дитини, то необхідно подати також документ, що підтверджує хворобу дитини або її інвалідність.


Окремо хочу зазначити, що ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.


Чи можна тимчасово виїхати з дитиною без дозволу другого з батьків, коли немає боргу зі сплати аліментів?


Вивезти дитину за кордон для подорожі або навчання може лише матір чи батько, яка не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути зазначена  мета поїздки, куди їде дитина, а також на який термін покидає територію України.


При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини та документи, які підтверджують мету виїзду та строк перебування за кордоном.


Важливо вчасно повернутися до України з дитиною строком до 1 місяця з дати виїзду.


Як поїхати з дитиною за кордон тому з батьків, хто проживає окремо від дитини?


Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів.


Для цього потрібно звернутися з рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за межі України.


У разі ненадання тим з батьків, який проживає з дитиною, у 10-денний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон, потрібно звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон БЕЗ згоди другого з батьків.


При перетині державного кордону України пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.


Важливо вчасно повернутися до України з дитиною у строк, передбачений згодою або рішенням суду.


Яке покарання за порушення строку вивезення дитини?


Аби збалансувати права й обов’язки батьків, ми встановили реальну відповідальність для порушників.


За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність - штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Окрім цього такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.


Ще раз хочу подякувати всім, хто підтримував нашу команду на цьому шляху!


Окремо звертаю вашу увагу на те, що ці новели стосуються лише тих дітей, які проживають у неповних сім’ях. Для всіх інших наявність нотаріально засвідченого дозволу є обов’язковою.


Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?


Якщо у вас залишились питання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 


Слухачі «Університету третього віку» територіального центру міста Ромни двох факультетів: літературно-мистецького та самодіяльної художньої творчості, підготували новорічно-різдвяні посиденьки «З Новим роком, добрі люди». Захід пройшов у гостинному залі Центральної міської бібліотеки для дорослих.

В заході були використані сценки із кінофільму «Весілля в Малинівці», уривки з повісті Нечуя-Левицького «Баба Параска і баба Пелагея», стародавній обряд водіння кози, новорічні щедрівки та українські народні пісні-гуморески.


Святкову атмосферу підкреслювали колоритні костюми героїв свята та стилістичні атрибути в народному стилі.

 

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa