bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 20 серпняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович


2016 2015 2014 2013

 

 

 

18.08.2017

Маю право на отримання документів, які підтверджують факти проведення державної реєстрації актів цивільного стану…..

Всі ми володіємо великою кіпою важливих у нашому житті документів, які посвідчують особу, приналежність до громадянства, право власності та право користування, здобуту освіту, сімейний стан та родинні відносини. І саме до таких документів відносяться і документи про державну реєстрацію актів цивільного стану – свідоцтва та витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Людина народжується, і її батьки отримують перший у житті документ – свідоцтво про народження, одружується – і отримує свідоцтво про шлюб, змінює ім’я – і отримує свідоцтво про зміну імені.


На підтвердження факту родинних відносин з братами та сестрами, бабусею та дідусем, тіткою та дядьком, племінником та онуком громадяни отримують витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.


І всі ці документи видаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану.


Їх пред’являють при відвідуванні дитиною садочка, при написанні заяви на прийом дошкільняти до школи, на отримання школярем свідоцтва про неповну середню освіту, на одержання паспорта, при оформленні документів у нотаріуса та інших органах державної влади. Вони необхідні для виїзду за кордон та подорожей у межах України.


Так, за поточний період 2017 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області видано близько 27 000 свідоцтв та близько 13 000 витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.


Для їх отримання заявник може звернутись до будь-якого відділу драцс на території України або скористатись послугами веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».


За повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Сумській області

16.08.2017

Стягнення заборгованості по заробітній платі - пріоритетний напрямок в роботі органів ДВС

На сьогоднішній день актуальним є питання заборгованості по заробітній платі. Роботодавці дозволяють собі по декілька місяців затримувати заробітну плату, навіть при звільнені повністю не розраховуються з працівником, що є грубим порушенням конституційних та трудових прав громадян України. Одним з ефективних способів захисту права на оплату праці є звернення до суду.

Роменським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області при виконанні судових рішень у серпні 2017 року стягнуто з КП «Чисте місто» Роменської міської ради та перераховано стягувачам 38294,04 грн. заборгованості по заробітній платі.

 

11.08.2017
ПРИВІТ!  Я НАРОДИВСЯ!

Одним із найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України є надання послуг щодо прийняття та видачі документів про народження дитини безпосередньо у закладах охорони здоров’я.

Даний вид сервісу надається працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану у всіх 17 спеціалізованих пологових будинках Сумської області та пологових відділеннях.


Одночасно із проведенням державної реєстрації народження дитини батьки можуть заповнити заяву і на реєстрацію її місця проживання.


Для проведення державної реєстрації народження дитини у пологовому будинку необхідно надати оригінали документів:


-медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я;


-паспорти батьків;


-свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).


За нинішній рік працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області видано 2096 свідоцтв про народження у закладах охорони здоров’я та 1069 довідок про реєстрацію місця проживання.


За 7 місяців 2017 року Роменським міським відділом ДРАЦС видано 143 свідоцтва про народження у закладах охорони здоров’я та 118 довідок про реєстрацію місця проживання.


Тож скористайтесь послугою отримання свідоцтва про народження дитини у пологовому будинку, адже це зручно, швидко, доступно та економить час батьків на відвідування відділів державної реєстрації актів цивільного стану.


І нехай маленькі синочки та донечки зростають на радість мамам і татам, про перші у їх житті документи – свідоцтва про народження – подбає Міністерство юстиції України!За повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС


 

07.08.2017

Компенсація за надання соціальних послуг

З метою матеріальної підтримки громадян, які зайняті доглядом за особами, нездатними за станом здоров’я до самообслуговування, чинним законодавством передбачено компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначення якої знаходиться в компетенції  управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради.

Соціальні послуги — це комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи окремих громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя. Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються працездатним особам, які не працюють та непрацюючим пенсіонерам, котрі постійно надають соціальні послуги. Мають право на отримання соціальних послуг інваліди, діти-інваліди, пенсіонери та хворі, які не здатні до самообслуговування й потребують постійного стороннього догляду за умови, що вони не обслуговуються соціальними службами.


Законом України «Про соціальні послуги» передбачено, що фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються і виплачуються компенсаційні виплати. Порядок їх призначення і виплати затверджено постановою КМУ від 29 квітня 2004 року № 558.


Такі виплати призначаються з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірах (дані розміри діють з 01.05.2017 року до 01.12.2017 року, з 01.12.2017 року розміри компенсаційних виплат буде збільшено в зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму): 15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи (252 грн. 60 коп.); 10 – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду  і не здатні до самообслуговування, інвалідам II групи та  дітям-інвалідам (168 грн. 40 коп.); 7– фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування (117 грн. 88 коп.).


Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається в зазначених розмірах з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (відповідно 196 грн. 80 коп., 131 грн. 20 коп. та 91 грн. 84 коп.).


Слід зауважити, що компенсаційні виплати не призначається:


1) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено: державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права  на пенсію, та інвалідам» або надбавку на догляд до  державної  соціальної  допомоги згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»; надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»;


2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу»;


3)  фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;


4) самозайнятим особам;


5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;


6) фізичним   особам,   які   надають   соціальні   послуги   громадянам  похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).


Компенсація призначається і виплачується управлінням соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з відповідними  документами. Компенсація  за надання соціальних послуг, що виплачувалася за рахунок коштів місцевого бюджету, за І півріччя 2017 року нарахована 191 фізичній особі на загальну суму 179732,60 грн.. Заборгованості з її виплати немає.

02.08.2017

Про стан своєчасності виплати зарплати на підприємствах міста!

Питання своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств було і залишається  одним із основних напрямків діяльності міської ради та її виконавчих органів.     З метою упередження виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста та забезпечення здійснення постійного контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання.

Так, в м. Ромни на 01.07.2017 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати складає 424,1 тис.грн. Проблемним залишається питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати  в Роменській НГРЕ – 237,7 тис. грн., КП «Чисте місто» РМР» – 186,4 тис.грн.


Системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати здійснюється тимчасовою комісією з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Завданням комісії є проведення  індивідуальної роботи з керівниками кожного із підприємств-боржників та прийняття конкретних рішень щодо погашення заборгованості.  З початку року відбулося 6 засідань комісії, на них заслухано 12 звітів керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України, прийнято 30 рішень, спрямованих на погашення боргів.


Зрозуміло, що подолання проблеми несвоєчасності виплати заробітної плати – справа не одного дня, тому робота, спрямована на вирішення даного питання триває.За інформацією управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради 

28.07.2017

Торгівля людьми – це злочин

У світі процвітає работоргівля… І це не згадка про страшний період рабства у прадавні часи. Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно близько двох мільйонів  людей стають «живим товаром».

Торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі. У цій індустрії домінують добре організовані кримінальні синдикати. Одержані прибутки йдуть на фінансування інших різновидів злочинної діяльності, в тому числі торгівлі наркотиками та зброєю. Торгівля людьми є високодохідною і фактично безпечною, з точки зору можливості соціального контролю, сферою діяльності транснаціональних злочинних організацій. Щорічний світовий прибуток кримінального сектору в цій сфері діяльності становить від 5 до 7 мільярдів доларів, а в деякі роки досягає 9,5 мільярдів доларів. Наприклад, тільки в Україні вербувальник отримує від 200 до 5000 доларів за кожну завербовану жінку. 

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН акцентувала увагу людства на цій проблемі, оголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми. 

Проблема торгівлі людьми залишається болісною і для України. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати  роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів. 

В міжнародній системі Україна визначена як країна - постачальниця жінок. Саме громадянки України зараз складають значну частину живого «товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії. Як правило, експорт жінок з України здійснюється на світові ринки інтимного бізнесу – в Туреччину, Італію, Польщу, Іспанію, Німеччину, країни колишньої Югославії, Угорщину, Чехію, Грецію, Російську Федерацію, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль, Сполучені Штати Америки та інші країни. 

Поширена серед іншого й торгівля людьми з метою використання жертв торгівлі як донорів для трансплантації органів і тканин, а також для некомерційного рабства в таких формах як примусове заміжжя, примусова вагітність, фіктивне вдочеріння (усиновлення).

Сьогодні на перший план виходять все нові сторони торгівлі людьми, а саме торгівля з метою примусової праці. 

Останнім часом, Міжнародна організація з міграції заявляє про те, що жертвами частіше стають українські чоловіки, що безпосередньо підтверджує поширення трудової експлуатації. 

Слід відзначити, що Україна (як на міжнародному, так і на національному рівні) застосовує багатовекторний підхід до проблеми боротьби з торгівлею людьми. Як правило, це проявляється у поєднанні стратегій боротьби з торгівлею людьми як такою, боротьби з нелегальною міграцією та боротьби із міжнародною організованою злочинністю. 

Але ж і кожен сам повинен бути уважним і обережним. 

А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство. 

Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти!

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації:

1. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів. 

2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.

3. Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.

4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97 щоденно після 17:00.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. 

6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну. 

8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

 

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Щороку 30 липня відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. З метою підвищення обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, а також роз’яснення прав та можливостей постраждалих осіб в регіоні проводиться інформаційно-просвітницька кампанія з висвітлення проблеми торгівлі людьми в різноманітних засобах масової інформації. 

На офіційному сайті Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, сторінці «Соціальний захист» у розділі «Сімейна політика, гендерна рівність та протидія торгівлі людьми»(http://www.soc-zahyst.sm.gov.ua/index.php/uk/simejna-politika) розміщено соціальні ролики з цієї тематики («Трудова експлуатація», «Людина – не товар», «Дитяче Жебракування») та контактна інформація посадових осіб консульських та дипломатичних установ України за кордоном, відповідальних за питання протидії торгівлі людьми.

Всі зацікавлені особи мають можливість переглянути соціальні ролики з даної тематики.

27.07.2017

ПРАВОВА ДОПОМОГА СТАЄ БІЛЬШ ДОСТУПНОЮ

За інформацією Головного територіального управління юстиції у Сумській області, в Україні успішно реалізується великий соціальний проект – безоплатна правова допомога, покликана допомагати у захисті і гарантувати рівний доступ до правосуддя. Працюють 551 точка доступу до безоплатної правової допомоги: 23 регіональних центри; 96 місцевих центрів і 432 бюро правової допомоги. На Сумщині діє 4 місцевих центри та 14 бюро правової допомоги.

«Ми організовуємо роботу так, щоб забезпечити безоплатною правовою допомогою всіх, хто її потребує, – сказав, відкриваючи 17 липня цього року контактний центр системи безоплатної правової допомоги у Сумах Міністр юстиції України Павло Петренко. – Кожна людина може звернутися до контактного центру за консультацією. Є номер системи безоплатної вторинної правової допомоги, його, до речі, потрібно знати всім – 0 800 213 103 – телефонуйте, дізнавайтесь, як можна відстояти порушені права».


За статистикою, яка підтверджується і роботою першого контакт-центру в Чернівцях, тільки 20% людей, які телефонують до контактних центрів, у подальшому звертаються до адвокатів. 80% отримують достатню правову допомогу телефоном.


За  повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС

17.07.2017

Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам

Днями на базі Роменського міськрайонного центру зайнятості за участі фахівців центру зайнятості, представників Управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради та Роменського об’єднаного управління Пенсійного фонду України відбувся семінар для роботодавців на тему: «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам».
На семінарі обговорено питання про новації у законодавстві у сфері контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства, в т.ч. щодо належного оформлення найманих працівників. Учасникам семінару було наголошено, що питання легалізації зайнятості завжди було і залишається надзвичайно актуальним. Ухиляючись від офіційного укладання трудових відносин, роботодавець фактично позбавляє працівника захисту своїх основних трудових прав, а через несплату податків наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість отримання заробленої пенсії та інших соціальних виплат. Для роботодавця, відсутність належно оформлених трудових відносин з найманими працівниками призводить до позбавлення права вимагати виконання роботи належним чином, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму роботи, можливості притягнути працівника до відповідальності.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради та Роменського міськрайонного центру зайнятості

17.07.2017

Про соціальний захист найманих працівників!

Днями у виконавчому комітеті відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Провів засідання начальник управління праці та соціального захисту населення Панченко Я.М. Основне питання порядку денного – забезпечення права найманих працівників на легальну зайнятість та заробітну плату.
На засіданні заслухано пояснення щодо причин низького рівня оплати праці чотирьох роботодавців, по кожному з них прийняті конкретні протокольні рішення.
Управлінням праці та соціального захисту населення озвучено показники створення нових робочих місць в місті Ромни. Так, протягом першого півріччя поточного року в місті створено всього 246 нових робочих місць, з них на юридичних особах – 55.

Заслухано звіти представників Роменського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Сумської області та Роменської об’єднаної податкової інспекції про проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо економічних і соціальних переваг отримання легальних доходів, сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Було наголошено, що Пенсійним Фондом України нарешті доопрацьоване програмне забезпечення в частині врахування суми доплати до мінімального страхового внеску при відображенні інформації щодо страхового стажу. Тобто по особам, яким заробітна плата нарахована в розмірі меншому, ніж мінімальна заробітна плата, та страхувальником здійснено доплату до мінімального ЄСВ, зазначений період тепер буде зараховано до страхового стажу як повний місяць. Але все ж, заробітна плата при цьому для обчислення пенсії враховується в сумі, нарахованій особі. А це означає, що робота в режимі неповного робочого часу в подальшому суттєво позначиться на розмірі пенсії.

За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради 

 

14.07.2017

НА ЗАХИСТІ ПРАВ ДИТИНИ
 
Стаття 180 Сімейного Кодексу України захищає права дитини і зобов’язує батьків утримувати своїх дітей до їх повноліття. Сплачені вчасно аліменти не замінять батьківської любові, але  забезпечать діток належними умовами для всебічного розкриття їх здібностей та повноцінного життя. На жаль не всі платники аліментів з відповідальністю відносяться до своїх обов’язків щодо утримання дітей.

Статтею 71 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника.


Так, у поточному році, при вчиненні виконавчих дій з примусового виконання судового рішення про стягнення аліментів, Роменським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області у рахунок відшкодування заборгованості по аліментах матері дитини було передано ½ частину нереалізованого житлового будинку, належного боржнику, внаслідок чого борг по аліментах зменшився на 68703,60грн.


Попереджаємо і звертаємось до всіх платників аліментів, які намагаються ухилитися від їх сплати, віднестись з високою відповідальністю до виконання своїх батьківських обов’язків.
 
За повідомленням Роменського міськрайонного відділу державної
виконавчої служби Головного територіального управління

юстиції у Сумській області                                                           

13.07.2017

ЗМІНА ІМЕНІ МАЛОЛІТНЬОЇ ДИТИНИ

Зміна імені громадян України обмежена віковим критерієм. Так змінити прізвище та ім’я на власний розсуд законодавством дозволяється по досягненню особою шістнадцяти років. Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та власне ім’я тільки за згодою батьків.

Але чи можна порушити питання про зміну прізвища та власного імені дитині до досягнення нею 14 років?


Підставами для зміни прізвища малолітньої дитини (до досягненню нею чотирнадцятирічного віку) є зміна прізвища обома батьками або одним із них.


Зміна прізвища обома батьками є достатньою підставою для зміни прізвища дитини, яка не досягла семи років.


Після досягнення семирічного віку дитина уперше усвідомлює своє право на ім’я, виступаючи від свого імені у суспільних відносинах (у школі, у спортивних змаганнях).Тому законодавством надається їй право самостійно вирішувати питання про зміну свого прізвища.


Власне ім’я присвоюється дитині при державній реєстрації народження. Змінити власне ім’я можливо в разі, коли при державній реєстрації народження ім’я дитині присвоєно без врахування побажань батьків або одного з них. У таких випадках заяву про зміну власного імені можливо подати лише до досягнення дитиною однорічного віку.


У тих випадках коли дитина фактично має власне ім’я відмінне від того імені, яке зазначено в актовому записі про народження, заява батьків подається до досягнення дитиною чотирнадцятирічного віку при наявності документального підтвердження, що вона має інше ім’я. Це може бути довідка з дитячої поліклініки, дитячого садочка, школи.


Так, за І півріччя 2017 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області складено близько чотирьох тисяч  актових записів про народження. При цьому зміни до них у зв’язку зі зміною прізвища та власного імені дитини порушувались батьками лише у 19 випадках.


Тож, шановні батьки, до вибору імені для своїх новонароджених дітей підходьте виважено та відповідально.


За повідомленням Роменського міського відділу ДРАЦС

03.07.2017

Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 29.04.2005 №78 «Про реєстрацію, облік та зберігання колективних договорів, змін та доповнень до них» управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради у квітні-червні 2017 року зареєстровано:

-05.04.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та первинною профспілковою організацією ДП ДАК «Хліб України» Роменський комбінат хлібопродуктів».

-10.04.2017 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом КП «Роменське міськрайонне бюро технічної інвентаризації»;

-10.04.2017  зміни до колективного договору між адміністрацію та трудовим колективом Роменського коледжу Сумського національного аграрного університету;

-13.04.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом  ДП «Сток-сервіс» ПП «Еліпс»;

-13.04.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДП «Аква-сервіс» ПП «Еліпс»;

-13.04.2017 колективний договір між правлінням та профспілковим комітетом Роменської райспоживспілки на 2017-2022 роки;

-14.04.2017 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище;

-18.04.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом ДП «Роменське лісове господарство»;

-25.04.2017 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом ВТКП «Роменський меблевий комбінат» на 2017-2019 роки;

-25.04.2017 Колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ПАТ «Роменського підприємства «Агротехсервіс»» на 2017-2022 роки;

-10.05.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №2 «Журавка»;

-10.05.2017 колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 на 2017-2022 роки;

-24.05.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією Роменського міськрайонного центру зайнятості;

-07.06.2017 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом ДНЗ №8 «Дзвіночок»;

-07.06.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №5 «Веселка»;

-08.06.2017 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Роменського споживчого товариства на 2017-2022 роки;

-19.06.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом Роменського ДНЗ (ясла-садком) №1 «Чайка»;

-20.06.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №4 «Малятко»;

-20.06.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №10 «Казка»;

-21.06.2017 зміни до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Роменського ДНЗ №8 «Дзвіночок»;

-23.06.2017 колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом підприємства Роменської райспоживспілки «Коопзаготпром» на 2017-2022 роки.


За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради 

29.06.2017

Фінансування пенсій

Станом на 26 червня 2017 рокуРоменським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області завершено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за  червень місяць 2017 року на загальну суму коштів 42578,81 тис. грн. або 100 %.

 

Захищене дитинство: аліменти збільшено
Мовою закону, алімéнти – обов'язокутримання у визначених законом випадках одним членом сім'ї інших, які потребують цього. Мовою загальнолюдських цінностей ми говоримо про те, що батьки повинні дбати про своїх дітей. Найпоширенішим є утримання батьками неповнолітніх і непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги – саме на цьому аспекті закцентуємо увагу, адже відбулися серйозні зміни на законодавчому рівні.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким передбачено збільшення мінімальної суми аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Вказані зміни набирають чинності з 08 липня 2017 року. Враховуючи розмір прожиткового мінімуму на 2017 рік мінімальний розмір аліментів, який повинен сплачувати батько (мати) щомісячно на утримання дитини становить:


– для дитини віком до 6 років з 01 травня по 30 листопада – 713 грн., з 01 грудня – 746 грн.


– для дитини віком від 6 до 18 років з 01 травня по 30 листопада – 888,50 грн., з 01 грудня – 930 грн.


Аліменти, відповідно до закону, є власністю дитини, а розпоряджається ними, виключно для потреб дитини, один з батьків, на чиє ім`я вони надходять.


При тому законом врегульовується виплата аліментів людиною, яка є ФОПом на спрощеній основі, офіційно не працює та людей, які працюють за кордоном. Такі особи будуть змушені сплатити заборгованість за відсотком від середньої зарплати населеного пункту, де проживає платник.


На жаль, проблема виплат аліментів на сьогодні є гострою. І вона складається з двох аспектів: економічного та, мабуть, більше – морального. Для Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, кожного державного виконавця ці виконавчі провадження – під особливим контролем, адже мова йде про дітей – майбутнє країни.


На сьогодні у Роменському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області знаходиться майже 1300 виконавчих проваджень по виплаті аліментів на дітей. І жодне з них не залишається поза увагою державних виконавців.Начальник Роменського
міськрайонного відділу державної
виконавчої служби Головного
територіального управління

юстиції у Сумській області           

 

27.06.2017

Про новації у сфері контролю за дотриманням трудового законодавства!

Днями у виконавчому комітеті відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Основне питання порядку денного – реалізація повноважень, визначених ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування  Україні» щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Так, 16 травня 2017 року набув чинності Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295.Мета акту - забезпечення виконання положень 
статті 259 КЗпП України, Конвенції МОП №81, а також забезпечення реалізації делегованих органам місцевого самоврядування повноважень у сфері праці.

Виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільські, селищні, міські ради об'єднаних територіальних громад здійснюватимуть контроль від імені держави за дотриманням законодавства про працю у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.


У пункті 5 зазначеного Порядку визначено перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань. Ними, зокрема, є звернення працівника щодо порушення законодавства про працю, звернення фізичної особи про порушення стосовно неї правил оформлення трудових відносин, рішення суду, повідомлення органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів, інформації органів Держстату, ДФС, ПФУ, профспілкових організацій, а також за рішенням керівника органу контролю щодо виявлення неоформлених трудових відносин.


Постанова № 295 визначає ефективний механізм виявлення неоформлених працівників, що є черговим кроком Уряду у боротьбі за легалізацію доходів громадян та недобросовісних підприємців. Інспектори праці наділені повноваженнями самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця, а також фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки.


Внесено зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509, згідно з якими прямо передбачається, що крім посадових осіб Держпраці застосовувати відповідні штрафи можуть також керівники виконавчих органів місцевого самоврядування;


Так, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.


За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу складатиме 9600 гривень.


Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.


З
а повідомленням Управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради  

16.06.2017

Прожитковий мінімум зріс!

Чергове підвищення одного з основних соціальних стандартів — прожиткового мінімуму відбулося з 1 травня. Розмір підвищення визначено ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII. На період з травня до листопада прожитковий мінімум становитиме:

·                      загальний показник на одну особу в розрахунку на місяць — 1624 грн;

·                      для дітей віком до 6-ти років — 1426 грн;

·                      для дітей віком від 6-ти до 18-ти років — 1777 грн;

·                      для працездатних осіб — 1684 грн;

·                      для осіб, які втратили працездатність, — 1312 грн.

Нагадаємо, що мінімальна заробітна плата в сумі 3200 грн не змінюється впродовж 2017 року. Крім того, відповідно до статті 96 Кодексу Законів про працю мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Тож мінімальні посадові оклади залишаються на рівні 1600 грн. Проте роботодавці мають право підвищувати оклади за власним рішенням.

За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради
 

 

На порядку денному мінімальна заробітна плата!

Днями у виконавчому комітеті відбулося спільне засідання робочої групи із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Основне питання порядку денного – забезпечення дотримання роботодавцями вимог законодавства щодо мінімальних гарантій в оплаті праці.

Управлінням праці та соціального захисту населення щомісячно на засідання робочої групи запрошуються роботодавці, які виплачують заробітну плату менше мінімального розміру, готується аналіз динаміки чисельності та оплати праці по кожному із них. На даному засіданні пояснення щодо причин низького рівня оплати праці надали шість роботодавців, їх зобов’язано вжити заходів для забезпечення повної зайнятості найманих працівників.

Заслухано звіт заступника начальника Роменського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Сумської області Скиби Г.С. Вона проінформувала, що управлінням щомісячно проводиться аналіз нарахування заробітної плати страхувальниками міста. За даними звітності за квітень 2017 року кількість платників, які нараховують заробітну плату менше мінімального розміру збільшилась у порівнянні з попереднім місяцем на 5 підприємств. Позитивним моментом є зменшення кількості страхувальників, у яких застраховані особи виконували роботи за договорами цивільно-правового характеру. Так, у квітні 2017 року за договорами цивільно-правового характеру працювало 292 особи у 66 страхувальників, що на 19 осіб менше у порівнянні з попереднім місяцем. В подальшому планується формування та передача до Управління Держпраці у Сумській області списків роботодавців, у яких застраховані особи виконували роботи за договорами цивільно-правового характеру понад 12 місяців. Перевірятиметься наявність у таких договорів ознак трудових договорів.

Крім того, Скиба Г.С. звернула увагу на часте недотримання роботодавцями вимог ст. 24 КЗпП України щодо повідомлення податкової інспекції про прийняття працівника на роботу. За дане порушення юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі мінімальної заробітної плати.

Перший заступник Роменської об’єднаної державної податкової інспекції Катерна С.О. повідомила, що податковою інспекцією також опрацьовуються списки страхувальників, які виплачують низьку заробітну плату. З платниками з даного питання проводиться постійна роз’яснювальна робота.

Заступник міського голови Тетірко І.В. наголосив присутнім на необхідності посилення роз’яснювальної роботи з роботодавцями та найманими працівниками щодо важливості легального оформлення та «прозорої» зарплати для належного соціального захисту в подальшому. Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні та здійсненні перерахунків пенсії.

За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради  

07.06.2017

Соціальний захист учасників антитерористичної операції

Одним із пріоритетних напрямків діяльності виконавчого комітету є здійснення заходів щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Надання пільг та соціальної допомоги, медична та психологічна реабілітація, санаторно-курортне забезпечення, матеріальна підтримка, виділення земельних ділянок – це ще не повний перелік тих питань, якими щодня опікується виконавчий комітет та його структурні підрозділи. 

При управлінні праці та соціального захисту населення функціонує Міський центр надання допомоги учасника антитерористичної операції та членам їх сімей.
У поточному році Центром опрацьовано 273 звернення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, в т.ч.  66 письмових заяв з різних питань, надано 207 усних роз’яснень. Працівниками Центру наповнюється база даних учасників антитерористичної операції, яка на сьогоднішній день включає 522 мешканців міста, які мають відповідний статус.

Матеріальна підтримка учасників антитерористичної операції та членів їх сімей передбачена заходами Міської програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки.
У міському бюджеті на 2017 рік передбачено для цього кошти в  сумі 446,1 тис. грн., в т.ч. для:

-                 виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей - 250,1 тис. грн.;

-                 відшкодування витрат  на облаштування пам’ятників сім’ям загиблих учасників АТО – 50,0 тис. грн.;

-                 виплати щомісячної матеріальної допомоги неповнолітнім дітям загиблих (померлих) учасників АТО – 96 тис. грн.;

-                 виплати матеріальної допомоги сім'ям військовополонених учасників АТО  – 50 тис. грн.

Крім того, відповідно до рішення міської ради від 28.01.2016 діти учасників АТО мають право на безкоштовне харчування в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста, передбачено в міському бюджеті на 2017 рік кошти в сумі 927,0 тис. грн.       

Станом на 01.06.2017 надійшло 44 заяв від учасників АТО про потребу у отриманні матеріальної допомоги, виплачена матеріальна допомога в сумі 93,44тис. грн.

Матеріальна допомога для відшкодування витрат  на встановлення пам’ятника загиблому учаснику АТО виплачена 1 особі в сумі 24,8 тис. грн.

Сім’ї військовополоненого Морозова О.О. виплачена матеріальна допомога в розмірі 20 тис. грн.

Восьмеро неповнолітніх дітей загиблих (померлих) учасників АТО щомісяця отримують допомогу в розмірі 1000 грн. (всього виплачено 40,0 тис. грн.).

Виконавчим комітетом Роменської міської ради замовлено та виготовлено проект індивідуальної забудови кварталу для військовослужбовців, які взяли або беруть участь в антитерористичні операції на території Донецької та Луганської областей, в межах вул. Миру, вул. Птиціна та вул. Овсяннікова. Розроблено проект забудови кварталу по вул. Береговій на 120 земельних ділянок.

До Роменської міської ради подало заяви 139 учасників АТО на отримання земельних ділянок. Рішеннями Роменської міської ради виділено земельні ділянки для 133 учасників АТО та 2 членам сімей загиблих учасників АТО орієнтовною площею 1000 кв. м кожна для індивідуального житлового будівництва шляхом надання дозволів на розроблення проектів із землеустрою.

27.05.2017 відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО по б-ру Шевченка.

31.05.2017

 

Відбулося засідання робочої групи

з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення!

Днями у виконавчому комітеті відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Основне питання порядку денного – забезпечення права найманих працівників на легальну зайнятість.

На виконання протокольного рішення попереднього засідання робочої групи заслухано звіти шести роботодавців, які здійснюють пасажирські перевезення в місті Ромни, озвучено пропозиції щодо забезпечення дотримання ними норм законодавства в частині працевлаштування найманих працівників. Крім того, з питання державних мінімальних гарантій в оплаті праці заслухано одного роботодавця.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Гончаренко В.Л. доповіла про моніторинг результатів проведеної роботи робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в містах та районах.

 

За повідомленням управління праці

та соціального захисту населення

 виконкому Роменської міської ради24.05.2017

Виплата заробітної плати – на контролі!

 

Конституцією України задекларовано право громадян на працю, а відповідно - й на достойну та своєчасну оплату цієї праці. Тому, питання погашення боргів із виплати заробітної плати залишається одним із першочергових завдань виконавчого комітету міської ради. На його вирішення спрямовані спільні зусилля структурних підрозділів виконавчого комітету, Роменського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області.

З метою встановлення дієвого контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати в місті проводиться системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Керівники підприємств-боржників щомісячно заслуховуються на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. У поточному році проведено 4 засідання комісії, заслухано звіти 8 керівників підприємств-боржників.


За даними моніторингу станом на 01.05.2017 заборгованість з виплати заробітної плати по місту становить 557,0 тис. грн. (Роменська НГРЕ – 428,4 тис. грн., КП «Чисте місто» РМР» – 128,6 тис.грн.).


Зрозуміло, що подолання проблеми несвоєчасності виплати заробітної плати – справа не одного дня, тому робота, спрямована на вирішення даного питання триває.


За повідомленням управління праці

та соціального захисту населення

виконкому Роменської міської ради

 

25.04.2017

Повідомляємо про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни

ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з питань проведення міських заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці до роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій міста
 
ШАНОВНІ РОМЕНЦІ!
 
Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

У 2017 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».
Необхідність об’єктивної оцінки умов праці за факторами небезпеки зумовлена в Україні законодавчою нормою, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, в яких вони здійснюватимуть чи здійснюють трудову діяльність, про всі небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що реально чи потенційно можуть впливати на них і спричиняти відповідні негативні наслідки, загрожувати їхньому життю та здоров’ю.

Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, регіонів і держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних систем дасть змогу чіткіше визначати пріоритети в державній політиці у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві.

Водночас для України важливим завданням є налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання на рівні регіонів, фондів соціального страхування  та держави. Відкритість та доступність такої інформації значно підвищить ефективність використання даних та культуру профілактики й сприятиме створенню безпечних робочих місць.

Фактично в усіх країнах світу й міжнародних організаціях аналіз та оцінку ризиків для життя і здоров’я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності. Ефективне впровадження цього механізму у вітчизняну практику управління охороною праці можливе лише за наявності статистичних даних, що відображають реальний стан виробничого травматизму в Україні.

Організаційний комітет звертається до роботодавців міста, профспілкових організацій із проханням активно долучитися до відзначення у квітні 2017 року Дня охорони праці та провести на кожному підприємстві, у кожній установі, організації у період з 25 квітня по 3 травня 2017 року Тижневик з охорони праці. Закликаємо особливу увагу звернути на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на покращення безпеки та гігієни праці.


Заступник начальника  управління                                                        В.Л. Гончаренко

 

21.03.2017


Про підтримку внутрішньо переміщених осіб МОМ


17.03.2017

Про підтримку внутрішньо переміщених осіб МОМ

Починаючи з 2014 року, представництво МОМ (Міжнародна організація з міграції) реалізовує проекти, направлені на підтримку внутрішньо переміщених осіб.  Проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що фінансується Європейським Союзом, буде тривати з січня 2017 року до липня 2018 року.

Основна мета проекту полягає у задоволенні потреб ВПО у відновленні та інтеграції та сприянні соціальній стабілізації та зміцненню довіри. Основними завданнями проекту є: підтримка громад, що приймають внутрішньо переміщених осіб та зменшення напруги у громадах, сприяння примиренню, зміцненню довіри та соціальної згуртованості в громадах на пост конфліктних територіях; розширення засобів існування для ВПО; зміцнення потенціалу українських урядових установ для розвитку системи реєстрації ВПО.


МОМ було оголошено конкурс для громад, зацікавлених в участі в проекті соціального згуртування, з метою покращення взаємодії між членами громад та ВПО. У кожній громаді МОМ проводитиме тренінги з розвитку громад, після яких громад буде реалізовувати проект. В усіх громадах МОМ буде забезпечувати рівноцінну участь приймаючої громади та внутрішньо переміщених осіб, чоловіків і жінок, залучення різних членів громади, включаючи національні меншини і соціально уразливі групи населення. Детальна інформація щодо конкурсу знаходиться на офіційному веб-сайті МОМ: розділ Про нас/тендери/поточні тендери (номер  UА 1-2017-103).


У разі виникнення будь-яких додаткових питань можна звертатися до контактної особи від МОМ Анни Єрьоміної (тел. 044-568-50-15, адреса електронної пошти: aeremina@iom.int)


За повідомленням УПСЗН

01.03.2017

Обговорено нове в трудовому законодавстві

Днями в управлінні праці та соціального захисту населення відбувся семінар-нарада з питань: про мінімальні гарантії в оплаті праці, колдоговірне регулювання та виробничий травматизм в місті та районі у 2016 році. В роботі семінар-наради взяли участь голови профспілкових комітетів та спеціалісти з охорони праці підприємств та закладів міста.

По першому питанню доповідала начальник відділу соціально-трудових відносин та надання допомоги учасникам АТО, членам їх сімей управління праці та соціального захисту населення Стоян Л.М. Вона ознайомила присутніх із змінами в законодавстві щодо мінімальних  державних гарантій в оплаті праці, підкреслила, що підписанти колективних договорів повинні в термін до 1 квітня 2017 року внести зміни до колективних договорів в частині визначення співвідношень в оплаті праці працівників.  


Страховий експерт відділення виконавчої дирекції Фонду страхування від нещасних випадків у м. Ромни Кушніренко В.В. розповів про нещасні випадки, що стались на підприємствах міста та району, відзначив різке зменшення нещасних випадків саме на підприємствах міста.


Підвела підсумки наради заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Гончаренко В.Л.


За інформацією управління праці та соціального захисту населення

 

22.02.2017

Про борги!

З метою упередження виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста та забезпечення здійснення постійного контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради здійснюється щотижневий моніторинг з даного питання.

За даними моніторингу, станом на 1 лютого 2017 року заборгованість з виплати заробітної плати по місту склала всього 562,7 тис.грн., в т.ч. Роменська НГРЕ – 427,9 тис.грн., Філія «Роменський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор»-134,8 тис.грн. У Філії «Роменський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор» заборгованість з виплати зарплати, що склалась на 01.02.2017, погашена в повному обсязі 10.02.2017.


Керівники підприємств-боржників заслуховувались на засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.  У січні 2017 року відбулося 1 засідання комісії, на ньому заслухано 1 звіт керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду України.        


Звертаємо увагу роботодавців, що затримка виплати заробітної плати є грубим порушенням законодавства. Статтею 43 Конституції України передбачено захист права на своєчасне отримання винагороди за працю. Керівники підприємств, установ та організацій, які порушують терміни виплати заробітної плати, притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності.За повідомленням управління праці

та соціального захисту населення

виконкому Роменської міської ради  
  

15.02.2016

Додаток PDF
 

24.01.2017

Повідомляємо

про реєстрацію колективних договорів по місту Ромни

Відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2013 р. №115 та розпорядження міського голови від 29.04.2005 №78 «Про реєстрацію, облік та зберігання колективних договорів, змін та доповнень до них» управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради у жовтні-грудні 2016 року зареєстровано:

-05.10.2016 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Приватного підприємства «Діагностично-лікувального центру «Медгарант» на 2016-2021 роки;


-11.10.2016 колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Управління держпродспоживслужби в Роменському районі на 2016-2018 роки;


-20.10.2016  колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Управління держпродспоживслужби в м. Ромни на 2016-2018 роки;


-08.11.2016 колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом загальноосвітньої школи I-II ступенів  №6 Роменської міської ради на 2016-2020 роки;


-29.11.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Роменської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини на 2016-2019 роки.


-02.12.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Роменської міської державної лікарні ветеринарної медицини на 2016-2019 роки;


-02.12.2016 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом ДП «Аква-сервіс» ПП «Еліпс» на 2013-2017 роки;


-02.12.2016 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом ДП «Сток-сервіс» ПП «Еліпс» на 2013-2017 роки;


-08.12.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Міської централізованої бібліотечної системи на 2017-2021 роки;


-26.12.2016 колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради на 2017-2021 роки;


-29.12.2016 зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом КЗ СОР «Першої обласної спеціалізованої лікарні» м Ромни на 2014-2019 роки.


За повідомленням управління праці

та соціального захисту населення

виконкому Роменської міської ради


 

Виплата заробітної плати – на контролі!

Питання зайнятості населення та визначення рівня життя громадян завжди актуальне. Сьогодні, на жаль, існують не лише такі поняття, як фактична та виплачена заробітна плата, а й випадки несвоєчасності її виплати.

Управлінням праці та соціального захисту населення здійснюється щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати по м. Ромни. За даними моніторингу станом на 01.01.2017 загальна заборгованість з виплати заробітної плати по місту становить 412,9 тис. грн. (Роменська НГРЕ – 412,9 тис. грн.).


Питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на зазначених підприємствах неодноразово розглядалося на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Протягом 2016 року відбулося 12 засідань комісії, заслуховувалися керівники Роменської НГРЕ та ДП ДАК «Хліб України» «Роменський комбінат хлібопродуктів».


Системна робота щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на Роменщині проводиться постійно. Зрозуміло, що подолання цієї проблеми – справа не одного дня, тому робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати триває.

 
За повідомленням управління праці
та соціального захисту населення
виконкому Роменської міської ради
 

17.01.2017

З 2017 року діє новий порядок оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи

З 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Прийнятим Порядком визначено новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.


Безоплатне забезпечення путівками проводитиметься шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.

Порядком передбачено укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждала особа має право вільного вибору санаторно-курортного закладу та за бажанням здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

За бажанням громадянина, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування, виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку. Однак зазначена норма набирає чинності з 1 січня 2018 року.


Якщо у громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виникнуть питання щодо забезпечення санаторно-курортними путівками, то їм необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (бул. Шевченка, 8, кім.25) або за телефоном 5-31-44.


За повідомленням УПСЗН

12.01.2017

Про соціальну підтримку учасників АТО

За 2016 рік Міським центром надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей опрацьовано 760 звернень учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, в т. ч. 186 письмових заяв з різних питань, надано 574 усних   роз’яснень.

Частина звернень стосувалися отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем, прийнято 105 письмових заяв, надано 130 усних роз’яснень. На 2016 рік виділені асигнування з міського бюджету для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції в сумі 264,5 тис. грн. Комісією з розгляду питань щодо надання матеріальної допомоги жителям міста Ромни, які взяли або беруть участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях України, та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції на сході України, прийнято рішення про надання матеріальної допомоги 113 мешканцям міста в сумі 264,5грн. 


Крім того, учасники антитерористичної операції зверталися з питання проходження професійної реабілітації, надано 158 усних роз’яснень. Працівниками центру прийнято 53 заяви від мешканців міста щодо потреби у професійному навчанні та перенавчанні за спеціальністю «водій» різних категорій. Відповідно до виділених асигнувань з державного бюджету (135604,00 грн.) вже сформовані навчальні групи та визначені терміни навчання, укладено 40 договорів з Роменським СТК ТСОУ, завершили навчання 40 осіб.


Учасники антитерористичної операції зверталися, також, з питань отримання пільг на житлово-комунальні послуги, забезпечення дровами, виплат до 9 травня, тощо.


За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради

 

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa