Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 10 серпняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
1. Сумською обласною державною адміністрацією 01 лютого 2007 року прийняте розпорядження №35 «Про запровадження державного регулювання цін на окремі продовольчі товари», яке було опубліковано в газеті «Сумщина» від 14.02.2007 року.
Зазначеним розпорядженням:
Затвердженні граничні торговельні постачальницько-збутові надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) без урахування витрат із транспортування товарів у міжміському сполученні. Так, на макаронні вироби, крупи, молоко питне жирністю до 2,5% включно, сир жирністю до 9% включно, сметану жирністю до 20% включно, масло вершкове жирністю до 72,5% включно, яйця курячі, ковбасні вироби варені (крім вищого ґатунку), яловичину, свинину, м’ясо птиці (кури) граничний розмір торговельної (постачальницько-збутової) надбавки становить 13% у міських населених пунктах та 15% у сільських населених пунктах та підприємствах споживчої кооперації, на хліб з борошна пшеничного, житнього різних ґатунків та їх суміші, хліб і хлібобулочні вироби діабетичного харчування – 10% та 15% відповідно, на борошно пшеничне та житнє – 12% та 15% відповідно, на цукор-пісок (крім рафінаду) та олію соняшникову – 15%  (зі змінами, внесеними розпорядженням ОДА від 28.05.2008р №342 «Про державне регулювання цін і тарифів та внесення змін до деяких розпорядження голови обласної державної адміністрації».)

2. Сумською обласною державною адміністрацією 17 жовтня 2007 року прийнято розпорядження №665 «Про державне регулювання цін на борошно, хліб і хлібобулочні вироби», яке було опубліковано в газеті «Сумщина» від 20.10.2007р.
Зазначеним розпорядженням:
Запроваджене державне регулювання цін шляхом встановлення граничного рівня рентабельності:
- виробництва борошна пшеничного першого і другого сорту, борошна житнього обдирного, хліба вагою більше як 500 грамів із борошна пшеничного першого і другого сорту, із суміші борошна пшеничного першого і другого сорту та житнього обдирного простої рецептури (борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, а також хліба і хлібобулочних виробів для діабетиків у розмірі 5%;
- виробництва борошна пшеничного вищого сорту, хліба вагою більше як 500 грамів із борона пшеничного вищого сорту, із суміші борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту та житнього обдирного простої рецептури (борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів з часткою борошна вищого сорту понад 50% - у розмірі 7%;
- виробництва хліба вагою більш як 500 грамів із суміші борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту та житнього обдирного простої рецептури (борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання жиру, інших наповнювачів з часткою борошна вищого сорту до 50% включно, а також хліб і хлібобулочних виробів для діабетиків – у розмірі 5%
(із змінами, внесеними розпорядженням ОДА від 05.11.2007р. №716 «Про внесення змін до розпорядження голови ОДА від 17.10.2007р №665» та від 28.05.2008р №342 «Про державне регулювання цін і тарифів та внесення змін до деяких розпоряджень голови обласної державної адміністрації»)

3. Сумською обласною державною адміністрацією 8 листопада 2007 року прийняте розпорядження №730 «Про декларування зміни цін», яке було опубліковане в газеті «Сумщина» від 14.11.2007р.
Зазначеним розпорядженням:
Запроваджено режим декларування зміни оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, яйця курячі, цукор, олію соняшникову.
(із змінами внесеними розпорядженням обласної державної адміністрації від 07.04.2008р №221 «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 08.11.2007р №730»)
Порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007р №1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари (зі змінами, внесеними постановою від 06 серпня 2008р №709)»

4. Сумською обласною державною адміністрацією 28 травня 2008 року прийняте розпорядження №342 «Про державне регулювання цін і тарифів та внесення змін до деяких розпоряджень голови обласної державної адміністрації», яке було опубліковано в газеті «Сумщина» від 04.06.2008 року.
Зазначеним розпорядженням:
4.1. Затверджено граничні торговельні надбавки (націнки) на продукцію громадського харчування, що реалізується учням, вихованцям, студентам у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах області, у загальному розмірі 50% до відпускної ціни постачальника.
4.2. Затверджено граничну плату за проживання в гуртожитках (крім студентських гуртожитків) громадян України, осіб без громадянства та іноземців, які займають приміщення, що знаходяться в спільному користуванні кількох осіб, які не перебувають у сімейних відносинах, за ліжко-місце на місцях у таких розмірах:
132 гривні – рівномірно протягом року
150 гривень – протягом опалювального періоду
115 гривень – протягом неопалювального періоду.
Конкретний розмір плати за проживання в гуртожитках, у межах граничної, встановлюються їх власниками, виходячи з фактичних витрат на утримання гуртожитків та прибутку.
Таким чином, Сумською обласною держаною адміністрацією використані всі надані їй Урядом повноваження щодо регулювання цін на продовольчі товари.
 
Крім вище зазначених правових актів, прийнятих на рівні області,  суб’єкти господарювання повинні дотримуватися вимог:
- наказу Міністерства економіки України від 13.08.2008 року №341 «Про затвердження форми декларації про оптову ціну на продовольчі товари, щодо яких запроваджено державне регулювання, та Інструкції про затвердження і застосування декларації про оптову ціну на продовольчі товари, щодо яких запроваджено державне регулювання», яким передбачено, що суб’єкти господарювання при реалізації продовольчих товарів зобов’язані видати Декларацію про оптову ціну на продовольчі товари, щодо яких застосоване державне регулювання. Декларація застосовується разом з первинним документом для проведення господарських операцій з відпуску товару (товарно-транспортною накладною, накладною на відпуск товару тощо). Завірена керівником або особою, яка його заміщує, копія декларації надається виробником кожному покупцеві (товароотримувачу, вантажоодержувачу) товару разом із первинними документами для проведення господарських операцій з відпуску товару і застосовується на всіх етапах реалізації товару. При кожній подальшій реалізації цього товару незалежно від обсягу партії кожний продавець у копії декларації, отриманій від виробника або попереднього продавця, зазначає лише найменування товароотримувача (вантажоодержувача) та реквізити первинного документу для проведення господарських операцій з відпуску товару. Зазначена копія завіряється продавцем і додається до первинного документа для проведення господарських операцій з відпуску товару. В зазначеній декларації виробник продовольчих товарів вказує фактичну ціну реалізації товару в гривнях без ПДВ.
- Постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2008 року №373 «Про затвердження порядку формування цін на продовольчі товари, щодо яких запроваджено державне регулювання». Зазначена постанова визначає механізм формування виробниками економічно обґрунтованих цін на окремі товари, щодо яких запроваджено державне регулювання.
- Реалізацію цукру суб’єкти господарювання повинні здійснювати відповідно до вимог Закону Країни «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру», яким передбачено, що Кабінетом Міністрів України за пропозиціями Міністерства агропромислового комплексу України встановлюються мінімальні ціни на цукрові буряки, які поставляються для виробництва цукру квоти «А», і мінімальні ціни на цукор квоти «А», які визначаються щорічно з урахуванням базисної цукристості. Мінімальні ціни на цукор і цукрові буряки встановлюються на рівні, що забезпечує прибутковість виробництва відповідних видів продукції. На сьогоднішній день мінімальні ціни на цукрові буряки та цукор затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2009 року №63 «Про державне регулювання виробництва цукру та цукрових буряків у період з 1 вересня 2009 року до 1 вересня 2010 року» на рівні 214,9 тис. грн/тон та 3125 грн/тон (без урахування ПДВ) відповідно.
- Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», якою  затверджені мінімальні ціни на алкогольні напої на виконання Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Зазначеним законом передбачено також встановлення виробником або імпортером максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, які наносяться на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.
 
Управління економіки виконавчого комітету
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa