Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 24 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович


2017 2016 2015 2014 2013 2012

 

 

23.03.2018

Золота медаль ДПТНЗ «Роменське ВПУ» на Дев`ятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2018»

15-17 березня 2018 року відбулася головна подія освітньої галузі України – Дев`ята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2018» у Київському Палаці дітей та юнацтва.

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю ділової програми з найбільш актуальних і важливих питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів є найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні. 

На виставці були  представлені  роботи різних форм власності університетів, академій, інститутів, коледжів, технікумів, наукових установ; професійно-технічних навчальних закладів, науково-методичних центрів професійно-технічної освіти; обласних та міських управлінь (департаментів) освіти, відділів освіти, методичних кабінетів, центрів, служб ОТГ; загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних та позашкільних навчальних закладів; видавництв, фондів, асоціацій, освітніх порталів; виробників і постачальників сучасних засобів навчання, новітніх технологій, обладнання, проектів, програм і рішень для впровадження в процес навчання та управління навчальним закладом.

У межах виставки відбулися науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, презентації, майстер-класи, воркшопи, відкриті уроки, експертні дискусії, педагогічні коучинги, дискусійні панелі; конкурси для учасників виставки з нагородженням Гран-Прі, золотими, срібними та бронзовими медалями, дипломами, сертифікатами.

Виставка – це дійсно ефективний майданчик для презентації інноваційних освітніх матеріалів і досвіду, обговорення освітніх проектів, конструктивного спілкування між виробниками сучасних технологій та їх безпосередніми користувачами, обговорення аспектів упровадження сучасних технологій та методик в освітній процес.

Професійну (професійно-технічну) освіту Сумщини на освітянському форумі представляли Навчально-методичний центр ПТО у Сумській області та  21 заклад системи ПТО.

За підсумками Дев`ятої Міжнародної виставки у тематичній  номінації «Інноваційна модель сучасного закладу професійної (професійно-технічної) освіти в контексті освітніх реформ» за темою: «Маркетингове управління професійно-технічним навчальним закладом в умовах ринкової економіки» нагороджено золотою медаллю  та Дипломом І ступеня ДПТНЗ «Роменське ВПУ».

Саме зміна практичних завдань, які має вирішувати ПТНЗ, спонукала колектив Роменського ВПУ  за наукового супроводу фахівців Інституту професійно-технічної освіти НАПН України провести дослідно-експериментальну роботу всеукраїнського рівня, яка спрямована на вдосконалення структури і змісту управління училищем. А реалізація завдань управлінської діяльності в умовах ринкової економіки потребувала запровадження маркетингового управління навчальним закладом.

Освітній галузі Сумської області є чим і ким гордитися, вітаємо освітян  навчального закладу із високою нагородою і зичимо успішних планів, проектів, процесів, дій!

 

 

15.03.2018

Тренінг практичних психологів

14 березня 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 8 (директор Ірина Головач)  відбувся тренінг каскадного навчання для практичних психологів закладів загальної середньої освіти міста Ромни з теми «Підготовка вчителів до формування життєстійкості стресостійкості в учнів». Катерина Гарцарік, практичний психолог ЗОШ № 8, яка була учасником обласного семінару з даної теми, познайомила спеціалістів психологічної служби з програмою підготовки вчителів до формування навичок  стресостійкості в учнів. Протягом тренінгу учасники ознайомилися з модулями програми, їх змістом, проаналізували ситуації із шкільного життя, працювали в групах, шляхом мозкового штурму склали перелік наслідків травмуючої ситуації для дитини. Наступний етап каскадного навчання – впровадження програми по підготовці вчителів до формування навичок стресостійкості в учнів в заклади загальної середньої освіти міста Ромни.


 


За повідомленням відділу освіти

14.03.2018

13 березня у Роменській МАН проведено засідання круглого столу,  присвячене  річниці з Дня народження борця за волю, геніального мислителя, живописця, філософа, просвітителя, пророка української нації – Тараса Григоровича Шевченка.

На заході були присутні гості: секретар міської ради Мицик Валерій, начальник відділу освіти Івницька Ірина, спеціаліст відділу освіти Журенко Оксана.


Захід об’єднав слухачів 5 наукових секцій. Слухачі секцій українського літературознавства Федій Ірина,  секції журналістики Бойко Анастасія та Олефіренко Владислава, керівник наукової секції журналістики Коваленко Юлія нагадали пристунім тернистий шлях Тараса від кріпака до всесвітньо відомого поета та художника. Слухачі наукової секції історії України Сіняєв Руслан, Марченко Анжела, Мельник Дмитро та слухач секції української мови Лисак Денис розповіли цікаві факти про увіковічення пам’яті Великого Кобзаря, про його перебування на Сумщині та у м.Ромни, про відкриття пам’ятників великому українцю по всьому світу.


Звучали рядки із творів Шевченка у перекладі англійською від  слухачів наукової секції англійської мови Книш Анни та Стайка Ігоря, чудове представлення власного есе від слухачки наукової секції «Українське літературознавство» Кононенко Марини.


І, звичайно, свято не могло завершитися без декламації поезії Тараса Шевченка. Дякуємо Наталії Молодиці, керівнику наукової секції української мови, за чудове виконання! 

Фіналом заходу став флешмоб: в небо злетіли кульки з цитатами поезій великого українського поета.

 

03.03.2018

Творча група вчителів англійської мови

У перший весняний день у Роменській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 7 зібралася творча група вчителів англійської мови.  Учасниками цієї групи є молоді вчителі закладів загальної середньої освіти міста. У спокійній, невимушеній атмосфері педагоги ділилися власним досвідом роботи з цікавої теми «Навчання через гру». Людмила Яковенко, вчитель ЗОШ № 7 розповіла про впровадження у закладі проекту «Generation Global», метою якого є живе спілкування між однолітками з різних країн світу. Наталія Тригуб, учитель ЗОШ № 6 розповіла про власний блог, можливості використання його матеріалів на уроках англійської мови. Тетяна Заяц, учитель ЗОШ № 7 також ознайомила присутніх із власним блогом та завданнями, які вона використовує під час роботи з учнями. З можливостями використання платформи Tagul ознайомила Лілія Воропай, учитель ЗОШ №7. Молоді педагоги самостійно спробували, як цікаво грати зі словами, експериментувати з безліччю варіантів і побачити результати після кожної візуалізації. Креативні, вмотивовані  вчителі – основа Нової української школи!/';За повідомленням відділу освіти

01.03.2018

Всеукраїнський конкурс фахової майстерності за професією «Муляр»

На базі ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» 27-28 лютого відбувся  обласний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти за професією «Муляр», в якому взяли участь 7 найкращих учнів із Сум, Ромен, Кролевецького, Липоводолинського та Краснопільського районів.

У рамках першого дня конкурсу учасники пройшли теоретичний тур: виконували тестові завдання на персональних комп’ютерах та розв’язали задачі. Наступного дня учні виконували  цегляну кладку – саме на основі цього завдання оцінювався  рівень професійної підготовки майбутніх мулярів.

У навчальному закладі Олександра готували до конкурсу викладач спецдисциплін Новак О. І. та майстер виробничого навчання Литвиненко В. Х.

Після двох днів випробувань  учень Роменського ВПУ – Грінчено Олександр  посів ІІ місце, показавши високий рівень теоретичних знань та практичної підготовки.

«Галузь будівництва розвивається, дуже багато з’явилось нових технологій і зрозуміло, що кожен пересічний громадянин хоче проживати у зручному комфортабельному будинку. І саме таких фахівців сьогодні й готує професійно-технічна освіта й цьому прикладом є учні-переможці», -  зазначила Наталія Самойленко – організатор конкурсу, директор Навчально-методичного центру профтехосвіти у Сумській області. 
 

 

28.02.2018

Підсумки обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін

21 лютого 2018 року на базі Конотопського вищого професійного училища та Сумського вищого професійного училища будівництва і дизайну відбувся обласний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін. В олімпіаді взяли участь учні із 17 державних професійно-технічних навчальних закладів і 4 міжшкільних навчально-виробничих комбінатів (106 чол.). Учасники виконали комплексні завдання за 10 професіями: муляр-штукатур, кравець, перукар, водій автотранспортних засобів категорії «С», тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, електрогазозварювальник, електромонтер, з ремонту та обслуговування електроустаткування, кухар, продавець продовольчих товарів.

Кривогуз Олег, учень Роменського  Міжшкільного навчально-виробничого комбінату виборов  ІІІ місце за професією «Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)». І та ІІ місця посіли представники Сумського ВПУ будівництва та атотранспорту та Сумського Міжшкільного навчально-виробничого комбінату відповідно.

Учня до олімпіади підготував учитель Харченко В.В.

 За повідомленням відділу освіти
 

26.02.2018

Семінар директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти

Однією з головних цілей системи освіти нашої держави є створення умов для розвитку та самореалізації кожної особистості, як відданого своїй країні громадянина, виховання покоління, здатного навчатися впродовж життя, створювати й розвивати цінності громадянського суспільства. Саме національно-патріотичне виховання особистості у навчальному закладі є стратегічним завданням школи. Щоб поділитися своїми здобутками, показати нові підходи і  шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості, 23 лютого 2018 року в Роменській загальноосвітній школі  І-ІІ ступенів №8 відбувся семінар директорів  закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста.

Із вступним словом до учасників заходу звернулася начальник відділу освіти Ірина Івницька. Наймолодші учні школи привітали гостей танцем та віршами. Завідувач методичним кабінетом Олена Павлюк у своєму виступі наголосила, що «випускник нової школи – це патріот з активною позицією». Директор школи Ірина Головач  запропонувала учасникам семінару переглянути підготовлену нею відеопрезентацію «Національно-патріотичне виховання в школі», у якій наочно були представлені всі напрямки й форми роботи, що активно впроваджуються в навчальному закладі.

Гості відвідали відкриті уроки: урок-подорож з математики в 2 класі (учитель Кіях О.В.), урок-гру з алгебри в 7 класі (учитель Кондратенко А.М.), бінарний урок з української мови в 4 класі (учитель Цис А.Ю.), онлайн урок з російської мови в 8 класі (учитель Пінчук Н.М.). На цих уроках було показано не лише використання вчителями нових освітніх комп’ютерних технологій: QR-кодів, Quizizz, 
Learning.Apps.org, віртуальних екскурсії в музеї, роботу з соціальними мережами, а й елементи національно-патріотичного виховання.

Практичний психолог школи Катерина Гарцарік  для учасників семінару провела релаксаційне заняття з арт-техніки «Магія кольору».

Учасники зібрання переглянули патріотичну виставку. Особливу увагу в експозиції відведено подіям на Майдані, імпровізовано відтворений сам Майдан і його учасники. А поетеса Тетяна Лісненко  ефект від побаченого й почутого підсилила своїми вражаючими душу віршами. 

Гості побували на екскурсії в шкільному музеї «Україна – держава нескорених», де ознайомилися з його унікальними експонатами, які привезені з пекельного Сходу нашої держави. Особливо емоційним був тематичний захід «Серцем покликані», присвячений сучасним героям, янголам-охоронцям наших захисників – волонтерам. Тут же відбулася і скайп-зустріч з видатними волонтерами з Америки - родиною Вовковинських, поспілкуватися з ними і подякувати за допомогу та підтримку наших захисників. 

Підсумовуючи побачене при обговоренні семінару, директори підкреслили, що національно-патріотична свідомість не виникає сама собою. Її становлення відбувається в результаті накопичення досвіду, емоційного сприйняття й осмислення певних подій і залежить від засобів і методів виховання, від умов, у яких перебуває дитина.


За повідомленням відділу освіти
 
ПЕРЕМОГА ВВАЖАЄТЬСЯ ПЕРЕМОГОЮ, ЯКЩО  ДОВЕДЕНА ДО КІНЦЯ!


21-23 лютого 2018 року у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проходив фінальний тур ХVІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2018» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2018». До столиці приїхали 142 конкурсанти, які представили 132 авторських програмних і апаратних рішень для обчислювальних систем. Організаційно-масові заходи відбулись за підтримки Громадської організації «Спілка автоматизаторів бізнесу», Департаменту інтелектуальної власності, державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», компанії «Інтер системс», Президії Національної академії наук України.

Сумщину на цих конкурсах представляли слухачі секцій прикладного програмування та Інтернет-технологій і веб-дизайну Роменської МАН: Кравченко Роман, Кучеренко Владислав, Бойченко Андрій, Олешко Артем, Фененко Роман (керівник Бартош Д.Є.).

За рішенням компетентного журі переможцями стали 31 конкурсант,  34 авторські розробки вибороли друге і 38 — третє призові місця. Всі учасники фіналу номіновані дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а окремі переможці — призами від генеральних координаторів Чемпіонату «Екософт».

Дуже приємно, що всі наші МАНівці повернулися додому з перемогами: Олешко А. (з розробкою «Методики виявлення та попередження перехоплення трафіку у локальній мережі») виборов І місце, Бойченко А. (з розробкою «Створення системи захисту житла «Rathunter» на базі модулів Arduino») та Кучеренко В. (тема роботи: «Розробка програми «Вitrate» для аналізу стану ринку криптовалют») – ІІ місця, Фененко Р. (створив сайт-портал кіберспортивного турніру) та Кравченко Р. (представив програму RMS Detector для виявлення хакерського засобу віддаленого управління) - ІІІ місце. Крім того, розробки Бойченка А. та Фененка Р. отримали призи глядацьких симпатій. Також членами журі була відмічена значна робота наукового керівника Бартоша Д.Є. щодо якісної підготовки учасників конкурсу.

Пишаємося нашими юними комп’ютерними геніями та бажаємо подальших перемог!


За повідомленням відділу освіти

20.02.2018

Інтерактивні технології не втрачають позиції, а навпаки набувають актуальності

16 лютого 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 7 відбувся продуктивний, дієвий методичний захід - семінар заступників директорів з навчально-методичної роботи. Привітали учасників семінару начальник відділу освіти Ірина Івницька та директор школи Світлана Федько. Ірина Олексіївна наголосила на важливості методичного супроводу педагогів в умовах реформування освіти.

Методичний дайджест провели завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Олена Павлюк та заступник директора ЗОШ №7 Олена Жирних, розкривши шлях освіти від стандартизації до інтерактивного навчання та представивши відео досвід впровадження інтеракцій у роботі педагогів сьомої школи.

Щиро ділилися впровадженням інтерактивних форм роботи у свої уроки вчителі Наталія Штурко, Наталія Івко, Світлана Орєхова, Ганна Бойко, Наталія Молодика, Тетяна Заяць,  Світлана Яцура.  Фундаментальністю підходу і любов'ю до літератури  захопила  Ольга Ковган. Тут же вона і презентувала авторську програму " Література рідного краю".

Почули учасники заходу і "Літературні поголоски".  На них завітали і "Петро Товстуха", і "Дмитро Білоус", І Тетяна Лісненко, і Катерина Лук'яненко, Тамара Пімурзіна  і ще багато шанованих літераторів.

Інтеракції-2018 презентувала у своєму майстер-класі Олена Павлюк, а Наталія Цікава разом з колегами провела SWOT-аналіз використання у навчальному процесі інтерактивних технологій.

Теплими словами подякували гості педагогам і адміністрації ЗОШ № 7. Наповнені емоціями та багажем нових і підтверджених знань розійшлися, щоб з новими силами, ідеями, натхненням повернутися у свої колективи.

За повідомленням відділу освіти

19.02.2018

Нова українська школа: в Сумах розпочалося навчання тренерів

Наступний навчальний рік буде роком впровадження Концепції «Нова українська школа». І починають реалізацію реформи за новим Державним стандартом початкової загальної освіти саме першокласники.

            На базі комунального закладу «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» розпочалося навчання тренерів з числа педагогічних працівників області для підготовки вчителів початкових класів до роботи в Новій українській школі з метою підвищення їх методичного та практичного рівнів професійної компетентності. Тренером по м. Ромни є Ольга Мельник, заступник директора з навчально-виховної роботи Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 7. Старші викладачі кафедри теорії і методики змісту освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Зоя Декунова та Алла Лавська координують роботу тренінгу.

            Під час першого заняття Галина Малевич, тренер
The LEGO Foundation, ознайомила присутніх з історією створення LEGO, методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок», проектною діяльністю та освітнім потенціалом гри LEGO. Учасники тренінгу практично відтворювали ситуації використання LEGO-конструктора – як дієвого інструмента навчання, розвитку дитини, впроваджували ігрові та діяльнісні методи навчання в освітній процес початкової школи.

            Отримані знання і навики Ольга Мельник передасть своїм колегам-педагогам, які з 1 вересня 2018 року поведуть у сучасні, комфортні класи першокласників. Аналогічні навчальні тренінги для вчителів міста проходитимуть на базі Роменської ЗОШ I-III ступенів № 7 (директор Федько С.В.) у три сесії:

І сесія - 16.02 – 17.02.2018;

ІІ сесія - 19.03 – 21.03.2018;

ІІІ сесія - 21.05 – 25.05.2018.

            Діти Нової української школи потребують нових знань, та нового вчителя.

За повідомленням відділу освіти

19.02.2018
Міський семінар педагогів-організаторів

15 лютого 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 відбувся міський семінар педагогів-організаторів «Формування громадянської свідомості підростаючого покоління засобами патріотичного виховання».

Яскравим прологом семінару стала літературно-пісенна композиція «Пам'яті небесної сотні». Глядачів глибоко схвилювали виступи юних артистів та керівника музею Юлії Григорівни Ласкавої. Вони ще раз нагадали, що ми не маємо права забути про величний подвиг Героїв Небесної Сотні.

Педагоги-організатори шкіл міста мали змогу оглянути шкільний музей. У ньому створено куточок Бойової слави, який містить відомості про період Другої світової війни, про земляків-учасників війни в Афганістані, а також про сучасних героїв, які піднялися на захист незалежності України.

Основним напрямком роботи музею є залучення дітей і педагогів до пошукової, дослідницької та краєзнавчої роботи. Щорічно створюється Рада музею, яка координує роботу пошукових груп, що працюють над створенням нових експозицій та над поповненням фонду музею. Юлія Григорівна наголосила, що шкільний музей є місцем для проведення виховних годин та різноманітних шкільних заходів.

        Важливою «сходинкою» у виховній роботі школи є функціонування «мобільної дошки», створення якої ініціювали самі учні і тепер щоденно висвітлюють на ній важливі події та справи шкільного життя.

Наступним етапом семінару стала інтелектуальна гра «Ігри патріотів», в якій змагалися дві команди: учнів і педагогів-організаторів. Учасники гри показали себе справжніми знавцями історії своєї Батьківщини, які добре знають її символіку та традиції. Інтелектуальну гру прикрасили українські пісні, сценки та танці у виконанні учнів школи.

Слід відмітити, що семінар педагогів-організаторів у ЗОШ № 4 відбувся на належному методичному та організаційному рівнях та удосконалив знання педагогів щодо змісту, принципів, закономірностей, методів та організаційних форм громадянського виховання дітей шкільного віку.

 


За повідомленням відділу освіти

15.02.2018
Семінар психологів

14 лютого 2018 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 6 (директор Загайко О.А.) відбулося методичне об’єднання практичних психологів закладів освіти міста на тему: «Навички кризового консультування та розвиток психологічної стійкості до стресу у дітей».

Методист з психологічної служби відділу освіти Моніка Заглада   зосередила увагу учасників семінару на причинах які викликають стрес, на фазах та ознаках стресу. Спеціалісти психологічної служби Лариса Гладченко (СЗОШ №2), Раїса Рак (ЗОШ № 10), Наталія Супрун (ЦПО та РТМ), Ірина Музика (ЗОШ № 6) поділилися досвідом роботи з питань подолання стресу у дітей, батьків та педагогічних працівників. Шляхом «мозкового штурму» був складений банк діагностичних методик та корекційно-розвиваючих програм, які використовують в роботі психологи.

Інна Садовська (ЗОШ № 4)  презентувала учасникам один із методів профілактики стресу – аромотерапію.

Ефективним методом регуляції психоемоційного стану є дихальні вправи, з якими присутніх познайомила Ірина Музика.

Спеціалісти психологічної служби міста Ромни відзначили значущість та практичну користь отриманих матеріалів.За повідомленням відділу освіти
13.02.2018
ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів

З 12 січня по 11 лютого 2018 року у м. Суми відбувся ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, у якому взяли участь 44 учні  закладів загальної середньої освіти міста Ромни.

Маємо 20 призових місць, що становить 45,4 % від кількості учасників. Найбільше перемог здобули учні СЗОШ № 2 – 9, СЗОШ № 1 – 8. ЗОШ № 11 здобули 2 призових місця, ЗОШ № 5 – 1.

І місця вибороли двоє школярів, ІІ місця – 6, ІІІ місця – 12 учнів. Найбільше перемог здобув Московець Степан, учень 9 класу СЗОШ № 2 – 4, Кружкова Валерія, учениця 9 класу СЗОШ № 1 – 3. По 2 перемоги здобули: Кравченко Роман, учень 10 класу СЗОШ № 1, Наливайко Юлія, учениця 11 класу СЗОШ № 2, Цімбота Андрій учень 8 класу ЗОШ № 11.
 
За повідомленням відділу освіти

05.02.2018

ОБМІНЮЄМОСЯ  ДОСВІДОМ

Навчати граючись і граючись навчати – саме із таким девізом вперед ідуть наші педагоги. 31 січня 2018 року на базі Навчально-наукового інституту педагогіки та психології, Навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка за підтримки Управління освіти і науки Сумської міської ради та Інформаційно-методичного центру відбулася науково-практична конференція «Значення ігрової діяльності у розвитку дитини дошкільного віку». Були присутні педагоги, які переймаються проблемою розвитку дитячої гри - фахівці дошкільної та початкової ланок.

У числі запрошених були Наталія Бурда, методист методичного кабінету відділу освіти й Лариса Заворотько, вихователь-методист Роменського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 8 "Дзвіночок".  У сумському виші педагоги обмінювалися досвідом та проводили майстер-класи. Приємно відзначити, що активним учасником у роботі панорами педагогічних ідей стала Лариса Заворотько, яка у формі майстер-класу ознайомила присутніх із особливостями використання методики "Persona Dols" у роботі з дошкільниками.

 

 

Чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні

30.01 по 01.02. 2018 року в м. Суми відбувся чемпіонат України з легкої атлетики  в приміщенні серед юнаків та дівчат 2001 року нанодження та молодші.  В змаганнях приймали участь близько 1000 вихованців ДЮСШ та СДЮШОР з усіх областей України. Чемпіонами України в легкоатлетичній естафеті в складі збірної команди Сумської області стали вихованці Роменської ДЮСШ  Гринь Олександр (ЗОШ №10) та Воблий Гліб (ЗОШ №4) (тренер-викладач Олександр Лісненко). Також очки  в скарбничку Роменської ДЮСШ поповнили: Євдокимов Валентин - стрибки в довжину – 4 місце, Кравченко Валерія на дистанції 2000м з перешкодами – 12 місце (тренер-викладач  Микола Савицький), Гринь Олександр,  60 м - 9 місце, Воблий Гліб,  400м - 11 місце.

В підсумку серед 43 ДЮСШ України, які приймали участь у чемпіонаті,  Роменська ДЮСШ ім. В. Гречаного зайняла 18 місце.


Переможці та призери змагань були нагороджені медалями Міністерства молоді та спорту України та дипломами Федерації легкої атлетики України.За повідомленням відділу освіти

Фінал обласного туру Всеукранського конкурсу «Учитель року - 2018»

30 січня троє роменських педагогів розпочали участь у фінальному очному етапі ІІ (обласного ) туру Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності «Учитель року - 2018». Протягом трьох конкурсних днів найкращі вчителі області змагались у чотирьох номінаціях за право представляти Сумщину на Всеукраїнському рівні. Конкурсантам необхідно було подолати багато конкурсних сходинок-випробувань: «Методичний практикум», «Учитель – особистість творча», «Практична робота з навчального предмета», «Навчальний проект», «Відкритий урок та його самоаналіз».

2 лютого на сцені Сумської обласної філармонії пролунали імена переможців за номінаціями:


«Українська мова та література» – Кайнара Світлана Іванівна, учитель української мови та літератури Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Роменської міської ради;


«Фізика» – Андрєєва Світлана Юріївна, учитель фізики Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Шосткинської міської ради;


«Німецька мова» – Лазоренко Інна Іванівна, учитель німецької мови Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. П.І. Калнишевського Роменської міської ради;


«Фізична культура» – Панченко Олена Миколаївна, учитель фізичної культури Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Конотопської міської ради.


Щербина Аліна Іванівна, учитель фізики Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 – наймолодший учасник конкурсу, стала його лауреатом. Із 5-річним досвідом роботи Аліна Іванівна змогла обійти у фахових змаганнях 18 більш досвідчених педагогів області.


Переможців та лауреатів вітали: голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко; заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко; директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова; голова Сумської обласної організації профспілки працівників освіти Сергій Осадчий; завідувач кафедри спорту навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, голова журі в номінації «Фізична культура» Володимир Гончаренко. Концертні номери фіналістам змагань дарували творчі колективи Сумської обласної філармонії. У дарунок переможці та лауреати конкурсу отримали грошові винагороди, цінні подарунки від Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Сумської обласної організації профспілки працівників освіти, видавництв та спонсорів.


Вітаємо Лазоренко Інну Іванівну та Кайнару Світлану Іванівну з перемогою та бажаємо їм гідно представити  педагогічну спільноту нашого міста та Сумщини на Всеукраїнському рівні!
За повідомленням відділу освіти

 
 

29.01.2018

Тренінг "Випробуй у безпеці"

Комунальний заклад "Міжшкільний навчально-виробничий комбінат" Роменської міської ради Сумської області долучився до Всеукраїнського проекту "Випив? За кермо не сідай" громадської організації "Всеукраїнського об'єднання автошкіл". Проект орієнтовано на профілактику керування транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння та розповсюдження інформації щодо можливих ризиків серед майбутніх водіїв.

У рамках цього проекту на тренінг "Випробуй у безпеці" 24 січня 2018 року було запрошено Олександра Матяша, головного спеціаліста відділу освіти, Олександра Линтварьова, начальника сектору реагування патрульної поліції, Сергія Кучеренка, інспектора сектору реагування патрульної поліції Наталію  Авруцьку, прес-секретаря відділу поліції та учнів 9 класу ЗОШ № 10. Учні та гості переглянули навчальні матеріали, взяли участь у рольових іграх з використанням спеціальних окулярів "Drunk Busters Goggles", які імітують вплив алкоголю на поведінку людини і допомагають усвідомити та уникнути ризиків керування у нетверезому стані.

Підводячи підсумок тренінгу Матяш О.М. зазначив, що життя – це головне для людини і його потрібно берегти. Сподіваємося, що після проведеного тренінгу ви не дозволите своїм рідним, друзям і в майбутньому  собі сідати за кермо у нетверезому стані."


За повідомленням відділу освіти 

18.01.2018

«Зоряний олімп – 2018»

17 січня 2018 року у Міському будинку культури відбулося свято «Зоряний олімп -2018». Цей захід уже став доброю традицією серед освітян та учнів нашого міста, на якому ми вшановуємо найрозумніших учнів – переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та І етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді. Приємно бачити, що Роменщина повниться молодими обдаруваннями. Це - майбутнє нашої країни, її надія, її гордість.

У цьому році у ІІ (міському) етапі олімпіад та мовних конкурсів взяли участь  692 учні. Найбільше перемог здобули учні СЗОШ № 1, 2, ЗОШ № 5, 7. Варто відзначити, що 5 учнів вибороли  по п’ять і більше призових місць. Зокрема, Штирбу Катерина, учениця 11 класу СЗОШ № 2, слухач секції «Історія України» Малої академії наук учнівської молоді – 10 перемог, Московець Степан, учень 9 класу СЗОШ № 2, слухач секцій «Фізика», «Прикладне програмування» Малої академії наук учнівської молоді – 8.  13 учнів вибороли по 4 призових місця,  ще 9 учнів -  по 3 перемоги,  по 2 перемоги здобули 27 школярів. 17 учнів посіли І місця, 25 учнів – ІІ місця, 32 учні – ІІІ місця. На І (міський) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН було представлено 82 роботи,  57 стали переможцями та призерами.

На свято завітали почесні гості: секретар міської ради Валерій Мицик, заступник міського голови Ігор Тетірко, керуючий справами виконкому Лариса Сосненко.

Щирими побажаннями вітав переможців Всеукраїнських олімпіад, конкурсів секретар міської ради Валерій Мицик та вручив переможцям, що вибороли 5 і більше призових місць грамоти виконавчого комітету та грошові премії.

З вітальними словами до школярів звернулися та вручили подарунки співзасновник ГО «Українська громадська рада» Олександр Пашко та представники громадської організації Аліна Стебко, Альона Семоненко, Юлія Геращенко.

Присутніх вітали чудовими номерами вокальні та хореографічні колективи закладів освіти міста.


За повідомленням відділу освіти

 

 

 


  

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa