массаж жене вашему вниманию
Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 3 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

 

 АРХІВ

 

 

18.03.2019

19.02.2019

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

10.12.2018

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

01.10.2018

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

21.09.2018

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

31.08.2018

Протокол № З Засідання конкурсної комісії по проведенню конкурсу на зайняття вакантної посади керівника (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ромни» Роменської міської ради

28.08.2018

Протокол №2Засідання конкурсної комісії по проведенню конкурсу на зайняття вакантної посади керівника (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ромни» Роменської міської ради

31.07.2018

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

06.07.2018

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

18.06.2018

ЧОМУ НЕ ВАРТО ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ЩЕПЛЕННЯ

Останні пару-трійку десятків років суспільство розкололося на противників і прихильників імунізації. У результаті наслідками масових відмов від щеплень стали дедалі частіші випадки практично забутих дитячих хвороб, деякі з яких закінчилися сумно. Багато батьків вважають, що щеплення не дає гарантії у тому, що дитина не захворіє. Так, хворіють навіть щеплені діти: але хвороба протікає в легкій формі, до того ж підтримується колективний імунітет в садках і школах. Сьогодні в Європі і Україні стартував тиждень імунізації, так що саме час більше дізнатися про щеплення.

Навіщо взагалі потрібні щеплення 

Згідно даних ООН щорічно вакцини рятують близько 2,5 мільйонів дітей у світі. Для профілактики ряду захворювань у цілому, а не тільки дитячих хвороб, іншого методу, крім щеплення, немає. Для порівняння: ще в 20 столітті поліомієліт забрав життя понад 16 тисяч людей в світі, віспа - понад 30 тисяч. А станом на 2014 рік було зареєстровано всього 500 випадків поліомієліту, і то в Нігерії, Пакистані та Афганістані. Згідно зі статистикою ЮНІСЕФ, 80% новонароджених в Конго (Африка), де рівень вакцинації дітей не те, щоб низький - він практично відсутній, помирають від віспи, поліомієліту, правця та інших інфекційних захворювань, про які в Європі вже і не пам'ятають.

Однак в Україні знову стали вмирати діти від правця, а епідемія кору, яка також закінчилася смертю кількох малюків, до цих пір до кінця не ліквідована. Батьки бояться, що вакцина принесе більше шкоди, ніж користі, адже у вакцині містяться ослаблені або живі віруси. Завдяки вакцинації наш імунітет вчиться виробляти антитіла до вірусів, тіло ніби «вчиться» розпізнавати небезпеку. І при інфікуванні вже справжніми вірусами імунітет активно готовий протистояти захворюванню.

Одна не щеплена дитина «підставляє» вже щеплених 

Завдяки вакцинації створюється колективний імунітет оточуючих. Якщо більше 80% дітей у колективі щеплені, то при спалаху того ж кору спрацьовує колективний імунітет, який захищає не щеплених дітей. Така ж ситуація і в дорослого населення: якщо імунізовані 75-94% населення, то інших, хто не може робити щеплення через протипоказання, від спалахів захворювань захищає колективний імунітет. Таким чином, від вибору кожної родини залежить здоров'я всіх дітей у групі і, у підсумку - здоров'я всієї нації. Так, захворіти може і щеплена дитина. Але у такому разі хвороба пройде без ускладнень і у більш легкій формі, без температури під 40, виснажливого кашлю або судом. А щодо такого складного і небезпечного захворювання, як правець, заразитися яким можна, отримавши травму (поріз, садно, прокол і т.д.), вакцина - єдиний спосіб профілактики. А якже ускладнення після щеплень і навіть смертельні випадки, вигукнуть деякі обурені батьки! Імунологи і педіатри відзначають, що нормальна можлива побічна реакція ЗДОРОВОГО дитячого організму на щеплення - це почервоніння у місці ведення препарату і субфебрильна (від 37,2 до 38 градусів) температура, не більше. Щоб виключити можливість навіть найменшого поствакцинального ускладнення, дитина має бути абсолютно здоровою, не мати протипоказань до Вакцинації.

Що мають знати батьки перед вакцинацією 

Застуда (навіть легка), вже наявні захворювання у дитини - це привід відкласти вакцинацію. Також мають значення індивідуальні особливості малюка, наприклад, вроджена алергія: у такому випадку при введенні вакцини чекати відсутності реакції на препарат у малюка - марно. Дізнавайтеся все про майбутнє щеплення, про вакцину, протипоказання тощо, про це інформують педіатри, сайти профільних відомств, волонтерські організації.

Вимагайте від медичного працівника показати флакон з вакциною: терморегулятор покаже, що препарат зберігався у відповідних умовах. Якщо календарне щеплення збігається з періодом масової захворюваності на грип та ГРВІ, а Ваша дитина здорова (перед вакцинацією дитину обов'язково має оглянути педіатр), то постарайтеся вибрати час, коли у поліклініці мінімальна кількість хворих дітей. Для того, щоб Ваша дитина не заразилася і момент введення вакцини та інфікування тією ж респіраторною вірусною інфекцією не співпали. Якщо уникнути черги, в якій Ваш малюк може заразитися, неможливо, підіть удвох: поки один із батьків чекає у черзі, інший може посидіти з дитиною в машині чи прогулятися.

Не забувайте, що захворювання краще попередити, ніж потім лікувати!

Лікар-методист ІАВ  ЦРЛ                                       Л.Д.Давиденко

14.06.2018

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

21.05.2018

ВиставкаКитаю «China International Import Expo 2018»

У період з 05 до 10 листопада 2018 року у м. Шанхай (КНР) буде проходити найбільша імпортна виставка Китаю «China International Import Expo 2018». До пріоритетних товарів та послуг, які Китай пропонує представити на виставці, належать: промислове обладнання, побутова техніка, автомобільний транспорт, одяг та споживчі товари, харчова та аграрна продукція, медичне обладнання та продукція, а також послуги у сфері туризму, новітніх технологій, культури та освіти, проектування та дизайну, аутсорсингу.

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України із Офісом з просування експорту при Мінекономрозвитку наразі розробляється концепція Національного стенду України на виставці «China International Import Expo 2018», який має представляти досягнення країни та зацікавити потенційних китайських партнерів у співпраці. Продукція найкращих українських виробників буде представлена на вказаному стенді у вигляді промо-відео (3D, AR технології), в друкованому каталозі та/або фізично.


Запрошуємо регіональних суб’єктів господарювання взяти участь у зазначеному заході та у разі зацікавленості повідомити управління економічного розвитку Роменської міської ради в термін до 25 травня 2018 року за тел. (05448) 5- 32 -45.


Пропонуються наступні критерії відбору підприємств:

-         Підтверджена якість продукту;
-         Інноваційність;
-         Високий рівень маркетингового представлення продукту;
-         Експортний потенціал.

Рішення щодо участі продукту чи послуги на Національному стенді України буде прийнято до 01 липня 2018 року.


Ваші пропозиції, разом із описом продукту, його відповідності зазначеним вище критеріям та контактами виробника надсилайте на адресу:
GoChina@epo.org.ua

У разі виникнення додаткових питань прсимо звертатись на зазначену електронну адресу або за телефоном: +380678282034, Офіс з просування експорту при Мінекономрозвитку, Катерина Співакова.


За повідомленням Управління економічного розвитку Роменської міської ради

16.05.2018

Як організувати систему надання первинної медичної допомоги на місцевому рівні: операційне керівництво від МОЗ 10 травня 2018

Міністерство охорони здоров’я  розробило операційне керівництво, що охоплює практичні аспекти впровадження реформи первинної медичної допомоги на рівні об’єднаних територіальних громад, міст і районів України.


У керівництві детально окреслено, як змінюються приниципи фінансування системи охорони здоров’я, надання послуг та планування мережі ПМД. Експерти роз’яснюють юридичні питання організації діяльності медзакладів. Велику увагу зосереджено на питаннях управління закладом ПМД в нових умовах, організації системи комунікацій. Операційне керівництво призначене для органів місцевого самоврядування, районів та міст, які відповідають за надання первинної медичної допомоги, а також для керівників закладів охорони здоров’я, які надають допомогу первинного рівня.


Завантажити:

http://moz.gov.ua/uploads/0/4992-phc_operational_manual_apr_2018_fin_web1.pdf

Мотивацією та основою для створення керівництва стали матеріали, зібрані під час публічних консультацій з медиками, керівниками медичних закладів та органами місцевого самоврядування у рамках всеукраїнських регіональних турів «ЗміниТи» і «ЗміниТи-2». Тури для вироблення політики у сфері охорони здоров’я по всій Україні проводили Міністерство охорони здоров’я України, ГО «Центр UA» і коаліція ГО «Реанімаційний пакет реформ».

Разом з фахівцями МОЗ над створенням керівництва працювали 24 експерти партнерських організацій: проект USAID “Реформа ВІЛ-послуг у дії” (компонент підтримки медичної реформи), ВООЗ, Реанімаційний пакет реформ, Харківська експертна група, програма “U-LEAD з Європою”, юридична компанія ILF.      


Керівництво розроблено за підтримки Проекту USAID “Реформа ВІЛ-послуг у дії”, компонент підтримки медичної реформи. Проект впроваджує в Україні компанія Делойт

 

 

10.04.2018

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

03.04.2018

ІНФОРМАЦІЯ про надходження і використання благодійних пожертв від фізичних та юридичних осіб по Роменській центральній районній лікарні за І квартал 2018 року

20.03.2018

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Щороку 24 березня ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з туберкульозом з метою підвищення обізнаності громадськості про руйнівні медико-санітарні, соціальні і економічні наслідки туберкульозу та активізації дій по припиненню глобальної епідемії туберкульозу. Ця дата знаменує день, коли  Роберт Кох у 1882 році оголосив про виявлення бактерії - збудника туберкульозу, що відкрило дорогу до розробки засобів діагностики і лікування цього захворювання. Незважаючи на значні успіхи, досягнуті за останні десятиліття, як і раніше туберкульоз залишається найбільш смертоносною інфекційною хворобою в світі, забираючи кожен день більше 4500 життів. Поява туберкульозу з множинною лікарською стійкістю (МЛС-ТБ) являє собою одну з найсерйозніших загроз для безпеки в області охорони здоров'я і може поставити під сумнів успіхи, досягнуті в боротьбі з туберкульозом.

Тема Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом в 2018 році  - «Увага, розшук! Шукаємо лідерів, щоб звільнити світ від туберкульозу". Програма націлена на формування прихильності до справи ліквідації туберкульозу, причому не тільки на політичному рівні серед глав держав і міністрів охорони здоров'я, а на всіх рівнях - від градоначальників, губернаторів, парламентарів і лідерів місцевих громад  до людей, хворих на туберкульоз, громадських активістів, працівників охорони здоров'я, лікарів та медсестер та інших партнерів. Кожен може очолити роботу по ліквідації туберкульозу на своєму рівні і на своєму місці.


Це дуже важливе питання, враховуючи   політичне значення наради високого рівня Генеральної Асамблеї ООН з туберкульозу, яка відбудеться у цьому році в Нью-Йорку і на яку зберуться глави держав. Вибір теми був зроблений за підсумками досить успішної міністерської конференції з боротьби з туберкульозом, яка пройшла в Москві 16-17 листопада 2017 року  і завершилася прийняттям зобов'язань високого рівня міністрів та інших лідерів з 120 країн щодо прискорення ходу боротьби з туберкульозом.


Всесвітній день боротьби з туберкульозом дає можливість привернути увагу до цієї хвороби і мобілізувати політичну і суспільну прихильність справі прискорення ходу боротьби з туберкульозом.


За опублікованими в минулому році ВООЗ даними, в 2016 році на туберкульоз захворіло 10,4 млн чоловік. У тому ж році це захворювання  забрало життя 1,8 млн чоловік, що робить його найбільш смертоносним інфекційним захворюванням у світі. Туберкульоз пустив глибоке коріння в тих популяціях, де обмежується людська гідність і права людини. Незважаючи на те, що туберкульозом може заразитися будь-яка людина, ця хвороба особливо поширена серед представників маргінальних груп та інших вразливих категорій населення. До їх числа відносяться: мігранти, біженці, етнічні меншини, шахтарі та інші особи, які працюють і живуть під впливом факторів ризику, особи похилого віку, жінки і діти з маргіналізованих категорій населення в багатьох країнах світу та ін. Такі фактори, як недоїдання, погані житлові умови і недостатня санітарія на тлі інших посилюючих факторів ризику, таких як вживання тютюну, зловживання алкоголем і діабет, підвищують вразливість до туберкульозу і негативно впливають на можливості доступу до лікування. Крім того, такий доступ найчастіше обмежений в силу катастрофічних витрат, пов'язаних з хворобою, необхідністю отримання медичної допомоги та догляду, а також відсутністю соціального захисту, що призводить до порочного кола бідності  і незадовільного  стану здоров'я. Існування туберкульозу з множинною лікарською стійкістю (МЛС-ТБ) надає цим проблемам ще більшої гостроти.


Лікар-методист ІАВ ЦРЛ                                                                Л.Д.Давиденко


14.03.2018

ЗВЕРНЕННЯ ВООЗ:

Всесвітній  день здоров'я 2018 р. – Ключові аспекти кампанії

7 квітня 2018 р.

Короткий огляд руху


Всесвітня організація охорони здоров'я була створена на підставі принципу, який полягає в тому, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на  найвищий досяжний рівень здоров'я. Тому ось уже більше семи десятиліть «здоров'я для всіх» є нашим керівним принципом і надає імпульс кампанії, що проводиться в даний час на рівні всієї організації на підтримку країн в їх русі до забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров'я (ЗОПОЗ).


Досвід знову і знову показує, що загальне охоплення послугами охорони здоров'я може бути забезпечене при наявності сильної політичної волі.


У зв'язку з цим у рік свого сімдесятиріччя ВООЗ закликає світових лідерів виконати зобов'язання, прийняті ними при узгодженні Цілей в галузі сталого розвитку (ЦСР) в 2015 р, і зробити конкретні кроки для зміцнення здоров'я всіх людей, тобто забезпечити, щоб кожна людина в усьому світі мала доступ до основних якісних послуг охорони здоров'я і не відчувала б при цьому фінансових труднощів.


Організація буде продовжувати приділяти пріоритетну увагу забезпеченню ЗОПОЗ  в рамках цілого ряду заходів протягом 2018 р, починаючи з Всесвітнього дня здоров'я 7 квітня, який буде присвячений обговоренню на глобальному і місцевому рівнях шляхів досягнення здоров'я для всіх.


Чому ЗОПОЗ важливий?


Інвестуючи в ЗОПОЗ, країни роблять розумні вкладення в людський капітал. Протягом останніх десятиліть ЗОПОЗ  стало ключовою стратегією для забезпечення прогресу в досягненні інших,  пов'язаних зі здоров'ям і розвитком, цілей. Доступ до основних якісних послуг охорони здоров'я і фінансовий захист сприяють не тільки поліпшенню здоров'я і очікуваної тривалості життя людей, а й захисту країн від епідемій, скороченню масштабів убогості і загрози голоду, створенню робочих місць, економічному зростанню та гендерній рівності.


Що можна зробити завдяки Всесвітньому дню здоров'я?


Деякі країни вже досягли значного прогресу на шляху забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров'я. Але половина людей в світі все ще не можуть отримувати необхідні їм послуги охорони здоров'я. Для виконання завдання ЦСР до 2023 р необхідно забезпечити ЗОПОЗ  ще для одного мільярда людей.


У Всесвітній день здоров'я увага буде привернута до необхідності ЗОПОЗ  і до переваг, які воно може забезпечити. ВООЗ і її партнери на конкретних прикладах покажуть, які кроки необхідно робити для цього в рамках цілого ряду заходів та обговорень, проведених на різних рівнях.


Як сказав наш Генеральний директор, «ніхто не повинен робити вибір між смертю і фінансовими труднощами. Ніхто не повинен робити вибір між покупкою ліків і покупкою їжі ».


Протягом 2018 року ми будемо надихати, мотивувати і направляти всі зацікавлені сторони з тим,  щоб вони надали підтримку в забезпеченні ЗОПОЗ:


• Надихати-підкреслюючи, що особи, які формують політику, в силах перетворити здоров'я свого населення, висуваючи цю мету, як хвилюючу і амбітну, і запрошуючи їх стати учасниками змін.


• Мотивувати-показуючи на конкретних прикладах, як країни вже просуваються до забезпечення ЗОПОЗ, і пропонуючи іншим країнам знайти свій власний шлях.


• Направляти-надаючи методики для структурованого політичного діалогу про те, як просуватися до ЗОПОЗ  на місцевому рівні або як підтримувати зусилля інших країн у цьому напрямку (наприклад, розширюючи охоплення послугами, покращуючи якість послуг, скорочуючи виплати зі своїх власних коштів).


Тема, гасло і хештег


• Тема Всесвітнього дня здоров'я – «Загальне охоплення послугами охорони здоров'яОПОЗ): для всіх і всюди».


• Гасло - «Здоров'я для всіх».


• Основний використовуваний нами хештег - #HealthForAll, але стежте також за постами, розміщеними на #WorldHealthDay.

12.03.2018

Дайджест змін в охороні здоров'я

16.02.2018
ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я №1, ГРУДЕНЬ 2017

13.02.2018

ДАЙДЖЕСТ 9
ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

29.01.2018

До уваги керівників аптечних закладів міста Ромни!

Продовжує функціонування Урядова програма «Доступні ліки», що стартувала 01 квітня 2017р.

На виконання програми «Доступні ліки», з метою забезпечення хворих міста ліками від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу і бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою у 2018р. держава виділила 1 мільйон 32 тисячі гривень.

Запрошуємо всіх суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, незалежно від форми власності та підпорядкування, аптечні заклади яких розташовані в місті Ромни, прийняти участь у реалізації Урядової програми.


Для здійснення відпуску лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню, звертатися в юридичний відділ Роменської центральної районної лікарні (тел. (05448) 3 11 04)  із  заявою  про укладення  договору  про відшкодування вартості лікарських засобів та необхідним пакетом документів. Формування переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють відпуск лікарських засобів, здійснюється без надання преференцій окремим суб’єктам господарювання.


Комісія по проведенню конкурсів серед аптечних закладів усіх форм власності.

22.01.2018

ГОЛОВНІ ДОКУМЕНТИ РЕФОРМИ, ЯКІ ПРИЙНЯЛИ ПЕРШИМИ

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa