Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 17 листопадаУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

 

 АРХІВ

 

25.10.2017

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з

ПОЛІОМІЄЛІТОМ
Щороку 24 жовтня у світі відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Його мета – привернути увагу світової спільноти до цього захворювання, загрозливих наслідків та необхідності профілактики.

Ще 20 років тому світова статистика звучала невтішно – вірус поліомієліту щодня паралізував тисячу дітей. Міжнародне співтовариство оголосило війну цьому захворюванню у глобальному масштабі.


Починаючи з 1998р., вдалося на 99% приборкати поширення небезпечного захворювання. Нині прояви поліомієліту трапляються у двох країнах – Пакистані та Афганістані.


Для України тема профілактики поліомієліту є актуальною, оскільки наша країна досі залишається в переліку 17 країн світу, де існує ризик спалаху поліомієліту через низький рівень охоплення щепленнями.


Поліомієліт – гостра  інфекційна  хвороба, яка  належить  до  групи  кишкових Інфекцій.  Це дуже заразне і часом смертельне захворювання, що вражає нервову систему з  розвитком  в’ялих  паралічів.


Поліовірус поширюється від людини до людини через випорожнення та слину, якими забруднено їжу та воду.


Поліомієліт зазвичай вражає дітей віком до 5 років. Однак він може може паралізувати чи навіть забрати життя дитини будь якого віку, якщо вона не пройшла повний курс вакцинації.


Паралічі  виникають  раптово  на 5-10  день  хвороби. Характер  їх  периферичний  та  млявий,  із  зниженням тонусу  та  атрофією  м’язів,  зниженням  або  відсутністю  активних  рухів. Характерною  є літньо-осіння  сезонність.


Ліків від поліомієліту не існує, однак його можна попередити за допомогою імунізації. Поліовакцина, застосована кілька разів, може захистити дитину на все життя. Щеплення починаються з двохмісячного віку, потім в чотирі місяці життя інактивованою поліомієлітною вакциною, в 6 і в 18 місяців, 6 і 14 років – живою вакциною.


Україна  є  учасником програми  по  ліквідації  поліомієліту  в  усьому  світі.


Програма  передбачає тривале  спостереження  за  можливими  випадками його  виникнення  в  кожній  області  і  районі  країни.  Найважливішим  серед цих  мір є своєчасне  виявлення  випадків  гострих млявих  паралічів, за  кожним  з  яких   може  ховатися  поліомієліт.Заступник головного лікаря з дитинства                         Н.А.Скорик

26.05.2017

 

ДИТИНА МАЄ ПРАВО НАРОДИТИСЯ ЗДОРОВОЮ

Материнство - це найвища людська радість. Не буває повного щастя в сім'ї без дітей . Діти - це щастя батьків , основа повноцінної сім'ї , її надія і майбутнє. Дуже часто справжня ніжність і доброта в людях прокидаються тільки з появою дітей. В дітях люди бачать своє продовження, втілення свої надій і мрій, своє безсмертя.

Для того, щоб дитина народилася здоровою, до вагітності треба готуватись заздалегідь: необхідно пройти обстеження для виявлення потенційного ризику для планованої вагітності. Якщо у Вас є хронічні захворювання , їх необхідно оздоровити до настання вагітності. Необхідно відвідати стоматолога і оздоровити порожнину рота . Хворі зуби - це ризик інфікування Вашої майбутньої дитини. Обов’язково треба пролікувати інфекції статевих органів. Уникайте дії токсичних речовин на роботі і в домашньому господарстві. Харчування в період планування вагітності та при її настанні повинно бути збалансованим. Краще відмовитись від вживання алкоголю. Також, майбутні батьки повинні відмовитись від паління. Останні дослідження показали, що тютюн шкідливий не тільки під час вагітності, але може і заважати процесу запліднення , обмежуючи плодовитість, як жінок , так і чоловіків .

Планування народження дитини потребує обов’язкової консультації генетика в тому випадку, якщо:


-     у вас уже є дитина , яка відстає у розумовому чи фізичному розвитку ,


-     в сім'ї є випадки народження дітей з вродженими вадами розвитку,


-    майбутні батьки є носіями хвороби чи дефекту, які можуть передатися дитині ( гемофілія, діабет та ін.),


-     вік майбутньої мами за 35 років,


-     в анамнезі є мертвонародження або завмерлі вагітності.

На протязі 3-х місяців до настання планованої вагітності необхідно провести преконцепційну підготовку :

-    прийом фолієвої кислоти для профілактики вад розвитку нервової трубки,

-   прийом полівітамінів та мінералів ( вітаміну А, рибофлавіну, цинку, магнію, кальцію, йоду),

-   повноцінне харчування з обмеженням жирів та вуглеводів, щоденним вживанням овочів, фруктів, фруктових соків.

З  перших тижнів вагітності Ви повинні бути під наглядом лікаря - гінеколога, виконувати всі його призначення.


Для діагностики вроджених вад розвитку проводяться ультразвукові дослідження – 11 – 13 тижнів вагітності та в 18-21 тижнів. В 32-36 тижнів УЗД проводиться за показаннями для діагностики стану внутрішньоутробного плода. Буде краще , якщо Ви з майбутнім батьком дитини будете разом відвідувати лікаря ( не менше 2-х разів за вагітність).  

Будьте обережні - дисгармонія у Вашій душі шкодитиме і дитині. Тому, всі життєві проблеми , навіть найвагоміші, тепер повинні відходити на далекий план. Небезпеку для Вашої дитини можуть становити стресові ситуації, особливо родинні непорозуміння. Добре, якщо близькі це розуміють, але у всякому разі на сварки повинно бути накладене вето.

Розмовляйте з малим, як мама, так і тато, вивчайте колискові пісні і наспівуйте їх, слухайте приємну музику. Корисним для розвитку малюка буде все, що підносить Ваш настрій.

Дорогі майбутні мами, пам’ятайте, що Ви очікуєте найцінніший і найбажаніший дарунок від долі !

 

Райакушер-гінеколог ЦРЛ                          Валентина Красько

 

 
31 травня - Всесвітній день боротьби з тютюнокурінням

Всесві́тній день боротьби́ з тютюнокурі́нням, встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції. У цьому році вони будуть проходити під девізом: «Тютюн – загроза для розвитку».

У березні
2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов'язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.

Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.

Основними причинами смертей, пов'язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%); захворювання органів дихання (19%); рак легень (16%); інші види раку (9%), другі причини (9%). Близько 70% смертей, пов'язаних із тютюном, сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя.
В Україні курить близько 11, 5 млн жителів, з них — 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок. У відсотковому відношенні — 60% і 11,2% відповідно. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років — є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.

Куріння у наш час перетворилося у масову «епідемію», яка завдає значної шкоди здоров’ю. Куріння називають чумою, а цигарку - смертоносною зброєю, винайденою в мирних цілях. Люди, які курять, не усвідомлюють шкідливих наслідків цієї пагубної звички і замислюються по-справжньому лише при виникненні захворювань.


Особливого розмаху набуло паління серед молоді. Проведеними дослідженнями доведено, що переважна більшість починає курити у віці між 15 та 20 роками. Це і намагання задовольнити своє зацікавлення, і наслідування моді. Але головною причиною все ж є приклад батьків та ровесників, які курять. Бажання бути прийнятим у середовище ровесників, здаватися дорослішим часто спонукає підлітка брати цигарку.


Поступово вживання тютюну переходить в звичку, виникає потреба в отриманні певної дози нікотину. Будь-який курець знає, що куріння руйнує його організм, однак відмовитися від цієї звички дуже нелегко.


Як сам тютюн, так і дим, надзвичайно токсичні. До їх складу входять біля 2000 різних хімічних речовин, більшість з яких шкідливі для людини (нікотин, оксид вуглецю (чадний газ), синильна кислота та речовини, які стимулюють розвиток пухлин). Тютюн повільно, але невідворотно руйнує здоров’я людини, є причиною ряду серйозних захворювань.


При тривалому курінні нікотин впливає на роботу багатьох внутрішніх органів, на нервову, серцево-судинну систему, головний мозок. Думка про те, що куріння начебто підвищує працездатність, покращує розумову діяльність, не має підґрунтя і є помилковою. Нікотин лише спочатку збуджує клітини головного мозку і короткочасно розширює його судини. В подальшому вони звужуються, погіршується кровообіг, знижується працездатність, настає безсилля, з’являється головний біль, погіршується пам’ять. Хибне відчуття сорому за невміння палити примушує подолати нудоту, головний біль та інші неприємні відчуття, які виникають під час випалювання першої сигарети.


Куріння викликає спазми судин, які живлять серцевий м’яз, що призводить до приступів стенокардії (грудної жаби). Кров’яний тиск у курців підвищується, а це призводить до розвитку гіпертонічної хвороби. Надто сильно діє нікотин і на судини кінцівок, він сприяє спазмам, звуженню та закупорці дрібних судин. Серйозне захворювання – облітеруючий ендартеріїт - сумний «привілей» курців. Це захворювання проявляється у відчутті болю при ходінні у литках ніг, і хворий починає кульгати. Негативно впливає тютюновий дим і на органи дихання, тому що при палінні зменшується кількість кисню, що вдихається, та збільшується насичення крові вуглекислим газом, завдяки чому настає кисневий голод клітин. Навіть короткочасний голод клітин нервової системи, особливо клітин кори головного мозку, призводить до різкого порушення їх діяльності. Ці явища посилюються ще й тому, що тютюновий дим містить великий відсоток окису вуглецю (чадний газ), який швидко сполучається із гемоглобіном крові та посилює недостатність постачання організму киснем. У результаті тривалого подразнення тютюновим димом верхніх дихальних шляхів у курців розвивається хронічне запалення слизової оболонки цих шляхів – бронхіт, виникає кашель.


Тютюновий дим - один із факторів виникнення злоякісних пухлин легенів, бронхів, губ, стравоходу, порожнини рота, глотки та гортані. Справа в тому, що при згоранні тютюну відбувається так звана суха його перегонка, в процесі якої утворюються дьоготь, смоли та ароматичні речовини, які мають канцерогенні (ракоутворюючі) властивості.


Куріння шкідливо впливає на органи травлення. Нікотин, потрапляючи зі слиною в шлунок, діє на слизову оболонку та нервові закінчення, що знаходяться у його стінці. У курців часто спостерігається катар або виразка шлунку.


Кожному курцю необхідно пам’ятати, що куріння завдає шкоди не тільки йому, але й оточуючим, коли він курить у закритому приміщенні.


Куріння відноситься до тих шкідливих звичок, відмова від яких потребує сили волі, наполегливості, рішучості.
Який же висновок можна зробити із вище наведених фактів? Поки ще є час, відмовтесь від паління, а краще всього - взагалі не починати палити, особливо в молодому віці, коли організм найбільш легко піддається впливу шкідливих речовин.  Відмова від паління – одне з важливих умов здоров’я та довголіття. Здоров’я – велике благо, вміння зберегти його в значній мірі залежить від самої людини.
 
Лікар-методист ЦРЛ                                   Любов Давиденко 08.08.2016

Офтальмологічному та отоларингологічному

відділенням Роменської ЦРЛ 40-років

5 серпня 2016 року у Роменській центральній районній лікарні  відбулися урочисті збори колективу, присвячені 40-річчю створення офтальмологічного та отоларингологічного відділень.

В урочистостях взяли участь представники міської влади, ветерани відділень та інші запрошені.


З привітаннями виступили міський голова Сергій Салатун, заступник міського голови Ігор Тетірко, які вручили колективам отоларингологічного, офтальмологічного відділень Почесні грамоти виконавчого комітету Роменської міської ради.


У своєму вітальному слові головний лікар Роменської центральної районної лікарні, заслужений лікар України Валентина Гунькова розповіла історичні факти створення відділень, перспективи функціонування відділень в світлі реформ охорони здоров’я, відзначила професійні досягнення колективів, подякувала за сумлінну працю та побажала успіхів в подальшій роботі. Спільно з головою профспілкового комітету Роменської ЦРЛ головний лікар вручила кращим співробітникам Почесні грамоти та заохочення від профспілкової організації.


Привітали із святом працівників відділень вдячні пацієнти - голова первинної організації УТОС Ніна Лук’янець, голова літературного об’єднання « Обрії» Грицай Людмила, поетеса Зоя Солярик, поет- аматор Микола Безручко, місцевий кобзар Олександр Тріус та інші гості .


За повідомленням Роменської ЦРЛ 
 

22.06.2016

Триває процес ліквідації ДЗ «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця»

Комісія з припинення (ліквідації) діяльності Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» створена 19 травня 2016 року рішенням міської ради сьомого скликання.

Усі працівники «лінійної поліклініки» отримали попередження про подальше звільнення у зв’язку з ліквідацією закладу. Станом на 21.06.2016 вже виплачено заробітну плату з 19 по 31 травня та аванс за червень 2016 року за рахунок коштів, які надходили як плата за надані послуги.

На чергове засідання міської ради, яке відбудеться 23.06.2016, головою комісії готується звернення до депутатів щодо виділення коштів з міського бюджету для завершення процедури ліквідації, в т.ч. заборгованість по заробітній платі.

На сьогодні триває період для пред’явлення кредиторами своїх вимог.

За повідомленням голови ліквідаційної комісії

 

15.06.2016

Увага! Конкурс

Доводимо до відома власників аптечних закладів міста інформацію про проведення конкурсу із забезпечення лікарськими засобами хворих на цукровий діабет по безкоштовним рецептам (відшкодування) на 2016 рік.

Додатково виділені кошти в сумі 967,15 тис. грн.


За додатковою інформацією звертатися за тел.: 2-24-26.


 

За повідомленням адміністрації Роменської ЦРЛ

 

 

06.05.2016

Здай кров - врятуй життя

Увага! З 16 по 22 травня проводиться акція із здачі крові для використання в ЛПЗ постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах «Здай кров - врятуй життя!».

Всім небайдужим звертатися за адресою: вул. Горького, 170 ( у приміщенні станції швидкої допомоги, 2 поверх, відділення трансфузіології Роменської ЦРЛ, 2 -25 -72, 097- 743- 00 -12).

за повідомленням Роменської ЦРЛ
 

06.04.2106

Відкриття відділення хронічного гемодіалізу в Роменській ЦРЛ.

 

5 квітня в Роменській ЦРЛ відбулось урочисте відкриття відділення хронічного гемодіалізу. Захід відбувся за участі голови облдержадміністрації Миколи Клочка, начальника управління охорони здоров’я Сергія Бутенка, міського голови Сергія Салатуна, голови Роменської РДА Валерія Білохи, представників міської влади, райдержадміністрації, обласних, міських депутатів.

У своєму вітальному слові Микола Клочко  наголосив, що 20 хворих з хронічною нирковою недостатністю, яким раніше доводилося приїздити на лікуваннядо міста Суми, лікуватимуться на базі відділення, що покращить якість їх життя. Відзначив активну участь міської влади та адміністрації Роменської ЦРЛ у проведенні ремонтних робіт, облаштуванні відділення, подарував телевізор для пацієнтів.


Відкриття відділення гемодіалізу в м.Ромни є впровадженням обласної Програми надання медичної допомоги нефрологічним хворим методом гемодіалізу, що дозволило наблизити медичну допомогу хворим з термінальною нирковою недостатністю жителям м.Ромни, Роменського, Недригайлівського та Липово-Долинського районів. За останні роки такі відділення відкриті в м. Конотоп, м. Охтирка, а в 2016 р. заплановано відкриття в м. Шостка – наголосив Сергій Бутенко.


Виступаючи перед присутніми, міський голова Сергій Салатун подякував усім, хто долучився до створення та облаштування відділення.

Головний лікар Роменської ЦРЛ Валентина Гунькова зазначила, що відділення вже розпочало повноцінну роботу та прийом перших пацієнтів. Установлено обладнання на 5 нирок, процедура гемодіалізу медикаментами та розхідними матеріалами забезпечується за рахунок коштів обласного і міського бюджетів. Представила присутнім завідуючу відділенням Юлію Кучеренко, яка ознайомила гостей з його діяльністю.

 

Інформація до відома.

Згідно даних обласного реєстру хворих на хронічну хворобу нирок в Сумській області станом на 01.01.2016 року на обліку перебуває 21311 хворих.


Станом на 01.04.2016 року методом хронічного гемодіалізу в області лікується 205 хворих.


Після відкриття відділення хронічного гемодіалізу в Роменській ЦРЛ кількість діалізних місць в області досягла - 45. Забезпеченість цими місцями складає по області 4,3 на 100 тис. населення (Україна 2,3 дані 2014р.).


У 2015 р. на забезпечення медикаментами та витратними матеріалами виділено 28 млн. грн. із обласного бюджету і 12 млн. грн. державна субвенція.


На 2016р. виділено із обласного бюджету 36 млн. грн. на дані  цілі.


Згідно з даними реєстру хворих на хронічну хворобу нирок, які потребують замісної ниркової терапії методом гемодіалізу на 01.01.2016 зареєстровано по:


- м. Ромни і Роменському району            - 14 хворих,


- Л. Долинському району                       - 2 хворих,


- Недригайлівському району                   - 4 хворих.


Для покращення доступності надання замісної ниркової терапії методом програмного гемодіалізу хворих з незворотнім ураженням нирок відповідно до обласної програми «Надання медичної  допомоги  нефрологічним хворим методом гемодіалізу на 2014 – 2016 роки» в місті Ромни 74 сесією шостого скликання Роменської міської ради затверджено відповідну програму, якою було визначено відкриття у 2016 році відділення гемодіалізу в Роменській  ЦРЛ.


На дані цілі міською радою виділено 300 тис. грн. для проведення ремонту приміщення гемодіалізу та його обладнання.


Рішенням обласної ради на 2016 рік для надання медичної допомоги хворим методом гемодіалізу в м. Ромни виділені кошти в сумі 4 млн. 743 тис. грн. для придбання медикаментів та розхідних матеріалів.


ТОВ «Укрфармгруп» надано у безкоштовне користування 5 апаратів штучних нирок, 5 гемодіалізних ліжок та змонтовано станцію очищення води.


За рахунок внутрішніх резервів Роменської ЦРЛ відділення гемодіалізу укомплектоване 13,5 штатними посадами, в т. числі 3штатних посади лікарів, 5 штатних посад середніх медичних працівників, 2 штатних посади інженерно – технічного персоналу, 3,5 штатних посади молодших медичних працівників. Весь персонал пройшов спеціальну підготовку для роботи у відділенні.


За повідомленням Роменської ЦРЛ

29.03.2016

7 квітня - Всесвітній день здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я визначила діабет темою Всесвітнього дня здоров’я у 2016 році. Тема обрана невипадково. У 2008 році у світі 347 млн. осіб хворіли на діабет, у 2012р. це захворювання забрало життя 1,5 млн. пацієнтів. Більше 80% з них припали на країни із низьким або середнім рівнем прибутку. Згідно прогнозів ВООЗ до 2030р. діабет стане сьомою провідною причиною захворювань населення.

Серед населення Роменського району на цукровий діабет хворіє 2422 особи, в т.ч. 13 дітей, з них – 240 дорослих та 3 дітей, хворих на цукровий діабет виявлено в 2015 році. Померло в 2015 році від ускладнень цукрового діабету – 3 особи.


Що ж таке діабет?


Діабет – хронічне захворювання, яке виникає, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або коли організм не здатний ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін — це гормон, який регулює рівень цукру крові і дає нам необхідну для життя енергію. Якщо він не може потрапити до клітин, де окисляється у якості енергії, то рівень цукру зростає у крові до небезпечного рівня.


Існує дві форми діабету. При діабеті першого типу організм зазвичай не виробляє інсулін і тому потребує ін’єкцій інсуліну для збереження життя. У пацієнтів з діабетом другого типу, який складає близько 90% випадків захворювання, організм продукує власний інсулін, але його недостатньо або ж він не може бути використаний належним чином. Хворі діабетом другого типу мають надлишкову вагу тіла і ведуть малорухливий спосіб життя: ці два фактори збільшують потребу організму в інсуліні.


З часом високий рівень цукру крові може серйозно нашкодити кожній життєво важливій системі, спричинивши інфаркт, інсульт, ураження нервової системи, ниркову недостатність, втрату зору, імпотенцію та інфекції, що можуть призвести до ампутації кінцівки.


ВООЗ має на меті привернути увагу суспільства, влади до проблеми епідемії діабету, яка стрімко зростає у багатьох країнах. Значну долю випадків захворювання на діабет можна попередити. Доведено, що прості заходи у зміні способу життя допоможуть ефективно попередити або відтермінувати початок діабету 2 типу. Контроль за масою тіла, систематичні фізичні навантаження і раціональне харчування можуть зменшити ризик виникнення “солодкої хвороби”.


Діабет можна лікувати. Його можна контролювати і впливати на нього, аби уникнути ускладнень. Важливим є поінформованість населення про наслідки хвороби, доступ до обстеження, навчання правильній поведінці і доступність ліків.


Результатом неконтрольованого діабету є гіперглікемія, тобто збільшений рівень цукру крові, що з часом призводить до серйозного ушкодження багатьох органів і систем організму, особливо нервової і кровоносної.


При діабеті першого типу  (інсулінозалежному, юнацькому або дитячому), коли є недостатньою продукція інсуліну, необхідно щоденне ін’єкційне введення інсуліну. Причина цього типу діабету невідома, тому наразі його не можна попередити.


Клінічні симптоми: надмірне сечовиділення, спрага, постійне відчуття голоду, втрата маси, погіршення зору і втомлюваність. Ці симптоми можуть з’явитися раптово.


Діабет другого типу (інсулінонезалежний або дорослий) виникає внаслідок неефективного використання інсуліну організмом, часто є наслідком надлишкової маси тіла і гіподинамії.


Симптоми можуть бути схожими із клінікою діабету 1 типу, але часто є менш вираженими. Внаслідок цього хвороба може бути діагностована через багато років після її початку, коли вже є ускладнення.


До недавнього часу діабет цього типу спостерігали лише серед дорослих, але наразі він вражає і дітей.


Гестаційний діабет виникає або вперше діагностується під час вагітності. У жінок з такою формою діабету виникає підвищений ризик ускладнень під час вагітності і пологів. Вони мають більшу вірогідність захворіти у майбутньому діабетом 2-го типу.


Загальні наслідки діабету: з часом  може вражатися серце, кровоносні судини, очі, нирки, нерви.


Діабет суттєво підвищує ризик розвитку інсульту і захворювань серця; 50% хворих на діабет помирають від серцево-судинних хвороб.


У поєднанні з погіршенням кровотоку нейропатія (ушкодження нервів) нижніх кінцівок збільшує імовірність виникнення на ногах язв, інфікування і, як наслідок, необхідність ампутації кінцівок.


Діабетична ретинопатія - одна із важливих причин втрати зору, развивається внаслідок довготривалого накопичення пошкоджень дрібних кровоносних судин сітківки. Діабетом може бути зумовлено 1% глобальних випадків сліпоти.


Діабет – одна із головних причин ниркової недостатності.


Загальний ризик смерті серед людей з діабетом, як мінімум, у 2 рази перевищує ризик смерті серед людей того ж віку, які не мають цього захворювання.


Профілактика діабету

Елементарні заходи для підтримання здорового способу життя є ефективними для профілактики або відтермінування діабету 2 типу. Щоб попередити його виникнення і розвиток ускладнень, необхідно:

-  досягти здорової маси тіла і підтримувати її;


- бути фізично активним — не менше 30 хвилин регулярних фізичних вправ помірної інтенсивності. Для підтримання оптимальної маси необхідні додаткові навантаження; і для цього не обов’язково «змушувати» себе займатися спортом; досить буде щоденних піших прогулянок, танців під музику, плавання, йоги, активних ігор з дітьми чи онуками, ходьби по сходах замість ліфта. Кожен може обрати те, що йому ближче - у жінок це може бути робота на дачі або прогулянки по парку, а не сидіння перед телевізором, у чоловіків — біг вранці або футбол;


-  дотримуватися здорового харчування, вживаючи фрукти і овочі від трьох до п’яти разів на день; особливо корисні квасоля, селера, капуста, цибуля, спаржа, кульбаба, хрін та часник. Добовий раціон ділять на 5-6 прийомів, бажано через рівні проміжки часу, щоб навантаження на підшлункову залозу було рівномірним. Їжа повинна бути не дуже жирною, з невеликою кількістю солі і приправ, приготована власноруч. Обмеження стосуються рослинних і тваринних жирів, солодкої здоби і жирних кремів, копченостей, газованих напоїв. Перевагу варто віддавати овочам і фруктам, крупам, нежирним сортам м’яса і риби;


-  утримуватися від куріння, адже воно збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань;


- профілактика цукрового діабету передбачає психологічну рівновагу, тому слід уникати стресів і не нервувати через дрібниці, будь-який стрес підвищує концентрацію цукру в крові. Психологічне напруження слід знімати відповідними засобами: хорошою музикою, відпочинком на природі, спілкуванням із дітьми, домашніми улюбленцями, легкою фіззарядкою, шопінгом - усім, що може принести задоволення і привести нерви в порядок.


Звичайно ж, профілактика діабету включає обов’язкові регулярні перевірки рівня цукру, що міститься в крові.


Діабет - захворювання дуже важке. Методи і народної, і традиційної медицини можуть лише звести до мінімуму ймовірність ускладнень, лікуватися ж доведеться все життя. Тому, профілактика - необхідний захід, що сприяє і попередженню захворювання, і його корекції.


Будьте пильні та уважні до власного здоров'я!


 
Лікар-методист ІАВ ЦРЛ                                     Л.Д. Давиденко 

21.03.2016

Захворіти на туберкульоз може кожен.

Туберкульоз - це інфекційне і одночасно соціально-обумовлене захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу.

Збудник туберкульозу був виявлений в 1882 р. Робертом Кохом, тому його ще називають «Палочка Коха».


Туберкульоз на сьогодні є серйозною загрозою для людства. Половина населення світу інфікована туберкульозом і він не ліквідований ні в одній із країн світу. Зважаючи на стрімке зростання захворюваності на туберкульоз та смертності від нього в усьому світі, поширення медикаментозної резистентності мікобактерій туберкульозу до основних протитуберкульозних препаратів із початку 90 років, ВООЗ у 1993р. проголосила глобальну небезпеку з туберкульозу.


Основну загрозу в поширенні туберкульозу являють хворі на легеневі форми, при яких збудник захворювання потрапляє в навколишнє середовище під час кашлю, чхання чи розмови хворого. Для інфікування мікобактеріями туберкульозу досить вдихнути невелику кількість цих мікробів.


Але можливе зараження через продукти харчування, в яких знаходяться мікобактерії; особливо це стосується молока від хворих на туберкульоз корів.


Щосекунди у світі інфікується мікобактеріями одна людина, щорічно - 1 % населення планети. Однак не завжди інфіковані люди хворіють на туберкульоз. Лише 10% інфікованих мікобактерією протягом життя можуть захворіти. Якщо імунна система людини ослаблена, вірогідність занедужати на туберкульоз значно зростає; близькі кровні члени сім’ї хворого також мають велику вірогідність захворіти туберкульозом. Серед хворих на туберкульоз збільшується питома вага алкоголіків, наркоманів, безпритульних осіб, з асоціальною поведінкою, із занедбаними формами захворювання; за умови подальшого зростання кількості ВІЛ-інфікованих, цей чинник у нас також відіграватиме свою негативну роль в епідеміології туберкульозу.


Всього активних хворих на туберкульоз на кінець 2015 р. по Роменському району 96 дорослих та 1 підліток, в тому числі по місту – 55 чол., із них - 1 підліток. Серед вперше захворівших питома вага бактеріовиділювачів склала 75,6 % ( в 2014 р. 58,6 %).


При неналежному лікуванні туберкульоз набуває хронічного перебігу і закінчується летальним наслідком. Так в 2015 р. від туберкульозу померло 20 осіб по Роменському району, із них по місту -12, по селу - 8, із них в працездатному віці - 90,5%. Причини смерті від туберкульозу – це хронічні мультирезистентні форми захворювання, несвоєчасне звернення за меддопомогою з тяжким перебігом захворювання, нерегулярне лікування, перерване лікування, відмова від лікування, вживання алкогольних напоїв, міграційний фактор, дезадаптовані особи.


Як бачимо, туберкульоз є серйозною медико - біологічною і соціальною проблемою у світі та в нашій країні.


Усе населення має знати й пам’ятати, що із заразними хворими на туберкульоз можна зустріти будь-де - на виробництві, в установі, у місцях громадського харчування , у тролейбусах, автобусах, трамваях, метро, літаку, потягу, театрах, кіно, у поліклініці, аптеці, у церкві, на ринку та в інших місцях громадського користування. Оскільки не можна виключити можливості контакту із хворими на заразні форми туберкульозу легенів в умовах сучасної епідемії цієї недуги, то слід знати елементарні принципи захисту від туберкульозу. Найважливішим засобом захисту від туберкульозу є дотримання правил особистої гігієни, утримання в чистоті свого одягу та взуття, часте миття рук, не тільки перед їдою, а зразу після приходу з вулиці додому.


Хвороба виникає непомітно, підступно й руйнує уражені органи. Хворі нерідко й не помічають свого захворювання, доки не ушкодиться велика ділянка органу чи не виникнуть ускладнення недуги; у 85% хворих ніяких симптомів не виникає.


Кожний громадянин повинен знати дев’ять основних симптомів туберкульозу легенів:


1) кашель 3 тижні й більше, у т.ч. з відхаркуванням мокротиння; 2)втрата маси тіла; 3)стомлюваність; 4) лихоманка; 5)потіння вночі; 6) біль в грудній клітці; 7) задишка; 8) втрата апетиту; 9) кровохаркання.


При наявності будь яких із цих названих ознак треба негайно звернутися до лікаря.


Також необхідно знати:


1). усім дітям до 14 років треба раз на рік проводити пробу Манту.


2). усім дітям від 14 років і дорослим необхідно звернутися у поліклініку та провести флюорографічне обстеження легень, хоча б раз на рік або необхідно 1 раз в 2 роки;


3). Кожний хворий, котрий кашляє 2 тижні й більше, повинен прийти до сімейного лікаря чи туб кабінет та здати харкотиння для виявлення мікобактерій туберкульозу.


З метою попередження захворювання кожна людина повинна пам’ятати, що зараження туберкульозом найчастіше відбувається під час спілкування з хворою людиною при вдиханні мікобактерій туберкульозу з дрібними краплями мокротиння та слини, а також при вживанні продуктів від хворої на туберкульоз худоби, риби, птиці. Зараження може відбуватися тоді, коли мікобактерії туберкульозу потрапляють в організм з пилом, через предмети вжитку, посуд, постіль, папери,недопалки від хворого на туберкульоз. Туберкульоз розвивається тоді, коли у людини знижений імунітет внаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози, недостатнього харчування, поганих житлових умов, виснажливої праці тощо.


Тому профілактика туберкульозу має бути така:


-  уникати прямих контактів з хворими на туберкульоз людьми і тваринами, бездомними тваринами;


-  не докурювати цигарки після когось, а якщо є така необхідність, то слід докурювати через мундштук;


-  користуватися особистими предметами гігієни;


-  вести здоровий образ життя: регулярно відпочивати, виконувати фізичні вправи, не палити, не вживати алкоголю, наркотиків;


-  докладати зусиль, щоб їжа кожного була поживною, багатою на вітаміни, білки, жири і вуглеводи, мінеральні речовини для підвищення імунітету;


-  не купувати продукти на стихійних ринках, так як вони можуть бути заражені мікобактеріями туберкульозу;


-  регулярно провітрювати житло; не допускати накопичення пилу в приміщенні;

-  Оберігати себе від ВІЛ-інфекції: уникати випадкових статевих стосунків, користуватися презервативом.

Профілактика туберкульозу серед членів сім’ї, у якій виявило хворого на цю недугу:

1. Хворий – бактеріовиділювач є заразний і повинен бути ізольований ( в стаціонарі, окремій кімнаті);

2. Слід ізолювати всіх дітей від хворого:

3. У помешканні санітарно – епідеміологічна станція повинна провести обробку: дезінфікуючими розчинами ( хлорамін, хлорантоїн). Посуд треба протягом 30хв. кип’ятити в 2% соди або 2% розчин хлорного вапна ( 20г. хлорного вапна +1л води);

6. Необхідно обстежити на туберкульоз всіх членів родини; після чого пройти курс медикаментозної профілактики з метою запобігання можливого захворювання, особливо у дітей.


Хворий на туберкульоз повинен:


-  дотриматися елементарних правил гігієни;

-  користуватися окремим посудом, ретельно мити його, а після облити окропом;

-  користуватися окремим рушником, мати окрему кімнату, ліжко; якщо у хворого немає окремої кімнати, то його ліжко відгородити ширмою;

-  виварювати рушники і білизну хворого;

-  хворий не повинен плювати на підлогу (мікобактерії туберкульозу є в слині та мокротинні);

-  плювати слід тільки в плювальницю ( на дно плювальниці треба налити 3-5мл 5% хлораміну);

-  виділене харкотиння не можна виливати у каналізацію, а прокип’ятити протягом 15хв. у 2% розчині соди або спалити на вогні;


-  кімнату, де мешкає хворий не можна обклеювати шпалерами, а двічі на рік білити стіни і стелю гашеним вапном з додаванням 20% розчином формаліну або пофарбувати олійною фарбою, щоб потім мити щіткою з милом.


-  житло і кімнату хворого щоденно прибирати вологою ганчіркою з милом або содою;


-  відчиняти квартирку в будь – яку пору року, а взимку - якомога довше;


-  температура в кімнаті має бути за 16-18 С; влітку спати на відкритому повітрі.

Отже, туберкульоз – це інфекційна, соціально-небезпечна хвороба, яка викликається мікобактеріями  туберкульозу, перебігає з періодичними загостреннями, рецидивами та ремісіями, може вражати всіх людей, але найчастіше-найбідніші, соціально-дезадаптовані верстви населення (біженці, мігранти, тимчасово переселені особи, особи, які перебувають в установах кримінально – виконавчої системи, особи без постійного місця проживання, алкоголіки, наркомани, тощо); спричиняє високу тимчасову та стійку втрату працездатності; вимагає тривалого (від 6-8 міс., при мультурезистентній формі до 20 місяців) комплексного лікування та реабілітації хворих. Тому краще остерігатися туберкульозу, а ніж лікувати його. Чим раніше виявлений хворий на туберкульоз - тим ефективніше його лікування. Будьте пильні та уважні до власного здоров’я.
 
Райфтизіатр                               О.М.Сівак
 

14.03.2016

40-річчя травматологічному, кардіологічному та урологічному відділенню

11 березня 2016 року у Роменській центральній районній лікарні відбулися урочисті збори колективу, присвячені 40-річчю створення травматологічного, кардіологічного та урологічного відділень.

В урочистостях взяли участь представники міської влади, обласні фахівці, колеги з Конотопської ЦРЛ, ветерани відділень та інші запрошені.

У своєму вітальному слові головний лікар Роменської центральної районної лікарні, заслужений лікар України Гунькова В.В., розповіла історичні факти створення відділень, зазначила про професійні досягнення колективів,  подякувала за сумлінну працю та побажала успіхів в подальшій роботі.  

Зі словами подяки за важку й сумлінну працю та побажаннями міцного здоров’я секретар міської Ради Мицик В.М. разом із заступником міського голови Тетірком І.В. вручили колективам травматологічного, кардіологічного та урологічного відділень Почесні грамотами виконавчого комітету Роменської міської ради.

Вітала колективи відділень голова профспілкового комітету Роменської ЦРЛ  Гайдук В.В., яка вручила кращим співробітникам Почесні грамоти та заохочення від профспілкової організації.

З привітаннями виступили: обласний ортопед-травматолог Яковенчук М.Г, обласний дитячий ортопед-травматолог Бабич В.А, районний ортопед-травматолог Конотопської ЦРЛ Ярмаш І.Г.

Районний ортопед - травматолог Роменської ЦРЛ Стрижак В.В. вручив пам’ятні адреси з нагоди 40- річчя створення травматологічного відділення: Філенку Л.Г – завідуючому травматологічним відділенням з 1976 року по 1998 рік, Сенику М.О. – завідуючому травматологічним відділенням з 1998 року по 2008 рік, Яковенчуку М.Г. – обласному ортопеду-травматологу, Пруденку Г.Г. – завідуючому травматологічним відділенням Ніжинської ЦРЛ, Ярмашу І.Г. – районному ортопеду-травматологу Конотопської ЦРЛ, Гуньковій В.В. – головному лікарю Роменської ЦРЛ та висловив слова вдячності представникам міської влади, адміністрації закладу, обласним фахівцям за підтримку відділення.

 
 
За повідомленням Роменської ЦРЛ

12.03.2016

 

11 березня 2016 року травматологічне, кардіологічне і урологічне відділення Роменської ЦРЛ відзначають своє 40-річчя

Травматологічне  відділення

Травматологічна допомога населенню повіту надавалась лікарями-хірургами.

З 1936 р. в районній лікарні почав уперше працювати підготовлений лікар-травматолог В.К.Івницький, який лікував і хворих на кістково- суглобовий туберкульоз; стаціонарна допомога надавалась в хірургічному відділенні. З лікарем-травматологом працювали підготовлені гіпсотехніки Ю.О.Пономаренко, Г.С.Михно і санітарка М.Т.Воробйова.

З 1965 р. в ЦРЛ почав працювати лікар-травматолог Л.Г.Філенко.
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


 

 

 

Завідуючий травматологічним

відділенням з 2008 року Стрижак В.В.

У 1966 р. впроваджено операційне лікування переломів гомілки, передпліччя, бедра, впроваджена кісткова аутопластика при несправжніх суглобах гомілки.

У 1976 р. відкрито міжрайонне травматологічне відділення на 40 ліжок у корпусі № 1.

Його перший завідуючий Л.Г.Філенко згадує, як нечисленний персонал завозив твердий та м’який інвентар, нове медичне обладнання, монтував стаціонарний та пересувний рентген апарати, операційні столи. Не забулися й понині складнощі через відсутність необхідних кадрів – медсестер та санітарок. Перша старша медична сестра К.О. Зінченко тижнями не полишала відділення. Багато сил доклали до його становлення гіпсовий технік Л.М. Шишка, сестра господарка З.П. Башта.

Лікарями-травматологами в ЦРЛ працювали В.3. Золотар, І.М.Бобришев, Г.М.Пруденко.

Персонал травматології, а він налічує 16 чоловіки, надає допомогу пацієнтам із захворюваннями та травмами опірно-рухового апарату жителям м.Ромни та Роменського району. Через умілі руки лікарів ортопедів-травматологів проходить кожен маленький громадянин Роменщини. Ведуться огляди малят віком до одного  року, в колі зору знаходяться діти до досягнення повноліття для попередження всяких ортопедичних захворювань. Загалом в стаціонарі травматологічного відділення щороку лікується близько 1000 хворих із них більшу половину доводиться оперувати. Завдяки впровадженню новітніх технологій за останні 5 років кількість оперованих хворих виросла вдвічі, у відділенні широко застосовуються оперативні втручання з використовуванням новітніх металоконструкцій, артроскопічне лікування травм та захворювань колінного суглобу, оперативне лікування вродженої та набутої ортопедичної патології, широко застосовуються сучасні фіксаційні полімерні матеріали. Ортопеда-травматолога консультативної поліклініки щороку відвідують до 16 тисяч пацієнтів, яким надається амбулаторна допомога, проводяться медогляди, оперативне лікування. До речі, обслуговуються у відділенні яке є міжрайонним, і жителі Липоводолинщини та Недригайлівщини.   

З початку створення відділення працюють по теперішній час лікар ортопед-травматолог  Сеник М.О., в.о. старшої медичної сестри відділення Горбач Н.М., тривалий час трудяться медичні сестри Шубік Г.Г., Романчук Н.М., Калініченко І.В., Олефір Л.О.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
Завідуючий травматологічним
відділенням з 1998р. по 2008 рік       

У травматологічному відділенні працює два лікарі зав.відділеням Стрижак В.В., ординатор Лукич Р.В., лікар поліклініки Шпаченко О.С.. За останні роки колектив поповнили молоді медичні сестри Опарій Ю.В., Матвієнко Л.А., Кононець Н.В., Киричок О.В. Усі разом прагнуть не лише надати кваліфіковану медичну допомогу, а й створити зручні умови і затишок. І відчувають велике задоволення і радість, коли можуть допомогти хворим. 

Кардіологічне відділення

Відкрите відділення 11 березня 1976 р. у новому на 240 ліжок корпусі.

З 1976 р. по 2000р. завідуючою відділенням працювала лікар-кардіолог  вищої категорії Бабій В.П., старшими медичними  сестрами :  з 1976 р. по 1989 р. – Хвалабанова Р.М., з 1989 р по 2000 рік –Кононова В.В.
 
 
 
 
 
           
 
 
 
 
 
 

 
 
 
Завідуючий кардіологічним відділенням

Камєнєв О.В., лікар-ординатор Антіпова Л.М.

 
Зараз у відділенні працюють 18 співробітників. З 2000 р. завідує кардіологічним відділення лікар вищої категорії Камєнєв О.В.

Працюють також лікарі-ординатори: кардіолог І категорії Антіпова Л.М. та ревматолог І категорії Поліщук Н.В.. Серед 8 середніх медичних працівників 5 мають вищу кваліфікаційну категорію та 2 – другу. З 2000 р. старшою медичною сестрою відділення працює Комендант Н.В.

В кардіологічному відділенні надається медична допомога хворим з серцево-судинною патологією, в тому числі ревматизмом та захворюваннями суглобів. Щорічно у відділенні проліковується 1200-1300 пацієнтів. З них протягом останніх років 40-44% складають жителі села.

З року в рік показники роботи відділення відповідають обласним. Щорічно в медичну практику  лікарями впроваджується 5-7 нових лікувально-діагностичних методик. Лікування пацієнтів проводиться згідно найновітніших рекомендацій Європейського і Українського товариства кардіологів.

У відділенні є палата інтенсивної терапії з апаратурою і обладнанням: функціональні ліжка, кардіомонітор, дефібрилятор, електрокардіограф.

Одними з перших в області працівниками  відділення було застосовано методику системного тромболізису при гострому інфаркті міокарда, яка активно практикується і зараз.

Лікарі відділення проводять активну санітарно-освітню роботу серед населення району. Щороку в місцевій пресі  друкуються статті на теми профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, транслюються виступи районного кардіолога по радіо.

Урологічне відділення

У повітовій лікарні урологічна допомога надавалась лікарями загального профілю. Хірурги Д.І.Волков, Д.С.Мазур проводили нескладні урологічні операції.

З 1943 р. урологічні маніпуляції і деякі операції проводили в основному лікар-хірург М.В.Басс і завідуючий хірургічним відділенням (з 1949 р.) К.Д.Іоакиміс.

Протягом 1955-1980 p.p. урологічну службу в районі очолював В.А.Головко.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

 

 

Завідуючий урологічним відділенням

Бельмас Е.В., лікар-ординатор  Якубовський М.М.

 
У 1955 р. в хірургічному відділенні виділено 5 ліжок для урологічних хворих, у 1960 р. -10 ліжок, у 1966 р. -15.

В 1972 р. в Роменську ЦРЛ приїхав головний лікар Мусієнко В.К., який надавав допомогу урологічним хворим.

З 1976 р. із введенням нового корпусу лікарні відкрито урологічне міжрайонне відділення на 40 ліжок для обслуговування населення Роменського, Липово-Долинського, Недригайліеського районів. Завідуючим відділенням був Головко В.А., лікар ординатор – Якубовський М.М. (працює з 1974 р по теперішній час)., старша медична сестра Волкова Е.М. (працювала до 2008 р.)

У 1979 р. в лікувальну практику впроваджені одномоментні аденомектомії з глухим швом сечового міхура.

З 1980 р.  по 2012 р.   відділенням завідував  Якубовський М.М. - лікар  вищої категорії.

З 1976 року по 1997р. в урологічному відділенні працював лікар – уролог Силка М.І., з 1987 р. по 2009 рік – лікар уролог Кизим А.Є. З 2001-2011 р. - Волкогон А.Д. В цей період лікарями освоєна ультразвукова  діагностика, що покращило ранню діагностику урологічних захворювань.

У 2008 р. при підтримці Європейської асоціації урологів отримане сучасне ендоскопічне  обладнання «Карл Шторц-400» для впровадження сучасних  мало травматичних операцій в урології. І зараз успішно виконуються  малоінвазивні  втручання  при аденомі простати(ТУР), при пухлинах сечового міхура тощо.

У 2010 р. в урологічне відділення прийшов працювати лікар Бельмас Е.В. , з 2012 р. – переведений на посаду завідуючого відділенням.

Старшими медсестрами працювали  з 2008 по 2010 р. Кривобок О.В., з 2010 р. –Дяченко В.М.

На даний час штат відділення складається  з 14 співробітників. Відділення має 20 ліжок, щорічно у відділенні лікується 600-700 пацієнтів, з них 30-40% жителі села, проводиться біля 200 операцій, 10% з яких –ендоскопічні.

Головний лікар Роменської ЦРЛ                                   В.В.Гунькова 
 

11.02.2016

Організація проведення додаткової імунізації дітей проти поліомієліту

10 лютого 2016 року в Роменській ЦРЛ була проведена робоча нарада по питанню організації ІІІ туру вакцинації дітей проти поліомієліту.

В нараді прийняли участь головний педіатр УОЗ, завідуюча педіатричним відділенням дитячої поліклініки №1 СМДКЛ, завідуюча відділенням «ЧАЕС» СОДКЛ та представники ЮНІСЕФ.


Проведено перевірку стану додаткової імунізації проти поліомієліту в Пустовійтівській, Бобрицькій АЗП-СМ, ЦПМСД м. Ромни та семінар-тренінг щодо ефективного консультування з актуальних питань вакцинації проти поліомієліту для медичних працівників первинної медико-санітарної  допомоги.


Робота медпрацівників м Ромни та Роменського району оцінена як задовільна.

 

05.02.2016

Виїзне засідання робочої групи з вивчення питання щодо подальшого використання майна ДЗ «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця»

Членами робочої групи (відповідно до розпорядження міського голови №113-ОД від 09.12.2015 «Про створення робочої групи з вивчення питання подальшого використання майна Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця») та запрошеними секретарем міської ради, головним бухгалтером Виконкому міської ради, головним бухгалтером Роменської ЦРЛ, начальником відділу з питань НЗ та ЦЗН, представниками відділу поліції м. Ромни було здійснено візит  до  ДЗ ««Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» з метою виконання рішення сесії міської ради від 24.12.2015 «Про передачу майна комунальної власності на баланс Роменської центральної районної лікарні». До членів робочої групи вийшли представники державного закладу на чолі із Зіньковим В.В. та повідомили, що приміщення звільнятися не буде. Членів Робочої групи до майна комунальної власності територіальної громади міста Ромни не було допущено, виконати рішення сесії міської ради не було можливим.

У зв’язку з даною ситуацією, було вирішено на наступному тижні провести засідання робочої групи щодо подальших дій по виконанню рішення сесії міської ради від 24.12.2015 «Про передачу майна комунальної власності на баланс Роменської центральної районної лікарні».за повідомленням робочої групи 

Заступник Міністра охорони здоров’я ознайомився з роботою Роменської ЦРЛ

У рамках робочої поїздки на Сумщину заступник Міністра охорони здоров’я  Віктор Шафранський здійснив візит до Роменської ЦРЛ. Спільно з начальником  управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергієм Бутенко, міським головою Сергієм Салатуном, заступником міського голови Ігорем Тетірко відвідали центр первинної медико-санітарної допомоги міста, приймальне, хірургічне і реанімаційне відділення лікарні, амбулаторію загальної практики-сімейної медицини по вул. Київська, 80. Головний лікар Валентина Гунькова ознайомила з матеріально-технічним забезпеченням закладу, кадровим потенціалом.

Віктор Шафранський звернув увагу на якісненадання медичної допомоги відповідно до стандартів, особливо екстреної хірургії та стан проведення ІІІ-го туру вакцинації дітей проти поліомієліту. При перебуванні у реанімаційному відділенні цікавився лікуванням хворих на грип та пневмонію. Також оглянув приміщення відділення гемодіалізу, де на сьогоднішній день завершено капітальний ремонт, установлено необхідне оснащення, проводиться робота по медикаментозному забезпеченню.За повідомленням Роменської  ЦРЛ

21.01.2016

Реформування ДЗ «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця»

16.01.2016 року в залі засідань Роменської міської ради за ініціативи Виконавчого комітету відбулася зустріч при міському голові та голові Роменської райдержадміністрації з представниками Державного підприємства «Південна залізниця» та Полтавського територіального комітету профспілки ПЗ щодо реформування Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця».

Головним питанням порядку денного, було обговорення ситуації, що склалася з реорганізацією Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» в місті Ромни Сумської області.


Міський голова Сергій Салатун наголосив, що міська рада вчинила всі дії, стосовно даного питання, відповідно до чинного законодавства.


Тетяна Головко, радник міського голови, доповіла, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.08.2015 № 886-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних закладів охорони здоров’я у власність (спільну власність) територіальних громад», було передано Державний заклад «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» в комунальну власність територіальної громади Роменської міської ради.


На виконання даного розпорядження та керуючись п. 51 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» було прийнято рішення сімдесят п’ятої сесії шостого скликання від 25.09.2015 «Про прийняття у комунальну власність територіальної громади цілісного майнового комплексу Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця». Акт прийому передачі підписано 21.10.2015 року.


Відповідно до ст. 327 ЦК України майно, яке належить територіальній громаді є комунальною власністю. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.


Рішення  сесії міської ради від 27.11.2015 року «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні» 11.01.2015 року було скасовано в судовому порядку. Міська рада має наміри подати апеляцію щодо даного питання.


На даний час не є можливим проводити фінансування закладу з міського бюджету за рахунок державної медичної субвенції, т.я. фінансування державних закладів Укрзалізниці не передбачено в Державному бюджеті на 2016 рік.


На сьогоднішній день майно комунальної власності територіальної громади міста Ромни самовільно зайняте Державним закладом «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця», Роменська міська рада не має змоги вільно розпоряджатись та управляти прийнятим згідно законодавства  цілісним майновим комплексом.


В обговоренні взяли участь: Білоха В.О. - голова Роменської райдержадміністрації, Тетірко І.В. -  заступник міського голови, Зіньков В.В. - в.о. головного лікаря Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця», Гунькова В.В. -головний лікар Роменської ЦРЛ, Жук І.Л. - депутат міської ради, Кулик Л.І. - заступник начальника медичної служби Державного підприємства «Південна залізниця», Івасенко В.М. - начальник лікувально-профілактичного відділу медичної служби, Маслак М.Ю. - голова профспілки Полтавського територіального комітету профспілки ПЗ та інші.


За результатами зустрічі було вирішено:


1.         Визнати дії в.о. головного лікаря та колективу Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» такими, що стримують та перешкоджають виконанню діючих законодавчих та нормативно правових актів щодо реорганізації закладу.


2.         Виконавчому комітету Роменської міської ради оскаржити рішення Роменського міськрайонного суду щодо скасування рішення сесії міської ради від 27.11.2015 року «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні» в апеляційному порядку.


3.         В.о. головного лікаря Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця»:


-         довести до відома всього колективу стан справ  що склався;


-         довести до відома всього колективу про припинення фінансування даного закладу у 2016 році, відповідно до діючого законодавства;


-         надати до Виконавчого комітету Роменської міської ради до 9-00 год. 18.01.2016 пропозиції щодо подальшої реорганізації (ліквідації) закладу та шляхів виходу з ситуації що склалася.За повідомлення управління економічного розвитку

12.01.2016

 

 УВАГА ГРИП!

 Шановні мешканці м. Ромни та Роменського району!
Звертаю Вашу увагу на збільшення  показника захворюваності на грип та ГРВІ на роменщині.
Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції належать до найпоширеніших інфекційних  хвороб, які завдають великої шкоди здоров’ю населення і значних  економічних збитків. Ці інфекції  займають перше місце  серед причин тимчасової  втрати непрацездатності.

Кожна доросла людина, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в середньому  хворіє  двічі, школярі тричі, діти дошкільного віку до семи разів.

Тому,  профілактика  грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань є  актуальною проблемою охорони здоров’я.

Основними  ознаками  захворювання  є гострий  початок з  ознобом  та  підвищенням  температури  тіла; виникає  різко виражений  головний  біль,  світлобоязнь, біль  в очних яблуках,  розбитість,  м’язеві  болі. З другого  дня заложеність  носа,  першіння в  горлі,  болі за  грудиною,  нежить,  сухий надсадний  кашель.

Ускладнення  виникають  близько  в 20  відсотках і зумовлені  приєднанням вторинної  бактеріальної  інфекції  або  загостренням  хронічних  захворювань; найчастіше  пневмонії, гайморит, отит.

Уникнути захворювання  або знизити ймовірність  його  виникнення можна шляхом проведення  щорічної вакцинації. Всі вакцини, які зареєстровані в Україні,  є  високоефективні  і  здатні викликати імунітет  у  вакцинованих  до  90%.

Після  вакцинації, протягом  трьох тижнів,  імунна  система  виробляє  антитіла до  вірусу  грипу. Ось  чому робити  щеплення під час  розпалу  захворювання не так ефективно.  Рекомендується  проводити  вакцинацію  не  пізніше  ніж  за  два тижні до  очікуваної  епідемії  грипу.  Краще  всього в  жовтні - листопаді.

Тим,  хто  був  щеплений проти  грипу  в  минулому році,  необхідно  повторити процедуру,  адже  дія  вакцини  розрахована  на  11-12  місяців.

Є невелика  група людей,  яким  протипоказані  щеплення.  В першу чергу це ті особи,  у кого  були  серйозні  алергічні  реакції  на  інші  щеплення.  Щоб  уникнути  будь-яких  ускладнень,  перед  щепленням  обов’язковою  є  консультація  лікаря.

Поряд із  щепленням  проти  грипу, існує  ще, так звана, неспецифічна  профілактика,  яка включає  загартування,  прийом  препаратів,  що зміцнюють імунітет та екстрена профілактика після контакту з хворим, шляхом   застосування  противірусних препаратів.

В жодному разі при перших ознаках захворювання на ГРВІ неможна займатись самолікуванням. Необхідно звернутись до сімейного лікаря, або викликати лікаря додому.

Бажаємо всім міцного здоров'я. 

 

 

 

  

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa