Ромни - офіційний сайт міста :: Оптимізація – не обов’язково закриття…

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 20 вересняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Оптимізація – не обов’язково закриття…
22.11.2016

Давня дискусія про те, чи потрібно оптимізовувати мережу загальноосвітніх шкіл, не вщухає. Період реформ, розпочатий Міністерством освіти і науки, поставив питання реорганізації шкіл на одне з перших місць на порядку денному. Хоча слід наголосити, що оптимізація – це не обов’язково закриття шкіл,  це процес удосконалення структури загальноосвітніх навчальних закладів та форм організації освіти в регіоні на основі врахування потреб і особливостей регіону з метою створення при наявному обсязі ресурсів максимально сприятливих умов для навчання і вихован­ня школярів.

У лютому та липні 2016 року міською радою було прийнято рішення про оптимізацію мережі шкіл міста, зокрема: припинити з 26 серпня 2016 року діяльність ЗОШ № 3 шляхом її реорганізації через приєднання до СЗОШ № 1. Це дало змогу перевести 1-і класи СЗОШ № 1, які навчалися у приміщенні  ДНЗ № 5, та 2-і класи СЗОШ № 1 у приміщення колишньої ЗОШ № 3. У вивільнених групах ДНЗ № 5 буде відкрито додатково ще 3 групи для дошкільників і розвантажено дитсадки у центрі міста, адже дошкільні заклади дуже перевантажені: на 100 місцях  у 2015 – 2016 н. р. виховувалося 134 дитини.

На сьогодні у колишньому приміщенні ЗОШ № 3 (тепер філія СЗОШ № 1) зроблено ремонт, закуплено нові меблі, повністю замінені вікна на енергозберігаючі. Великий об’єм робіт виконано самим педагогічним,  технічним та батьківським колективами СЗОШ № 1, які власними силами фарбували, клеїли шпалери, клали кахель, лінолеум. 

Завдяки підтримці міського голови Салатуна С.А. та розумінню ситуації депутатами міської ради  з бюджету було виділено 480 тис. грн. на капітальний ремонт ДНЗ № 5 «Веселка», де будуть розміщені нові групи.

Щодо реорганізації ЗОШ № 9, то міською радою було прийнято рішення про ліквідацію закладу, а приміщення передане ДНЗ № 3 «Оленка» з метою відкриття там додаткових груп для дошкільнят. Ці групи плануємо відкрити у 2017 році.

Для того, щоб дітям з віддалених вулиць Лозової було зручно добиратися в інші школи, було досягнуто домовленості з перевізником, який обслуговує маршрут мікрорайону ЗОШ № 9, і щодня рейсовий автобус № 5 підвозить учнів та учителів до шкіл, у яких вони тепер навчаються.

На численні прохання жителів мікрорайону ЗОШ № 9 міською радою прийнято рішення про передачу частини приміщення колишньої школи для відкриття  там амбулаторії.

Отже, оптимізація – це не лише закриття. Є в цьому і позитивні моменти.

Щодо організації навчально – виховного процесу, то позитивні зміни теж є.

Середня наповнюваність у класах збільшилася з  21,2 учня у 2015 – 2016 н.р. до майже 23 у 2016 – 2017 н.р., і як результат буде зменшена вартість утримання 1 умовного учня. За рахунок зекономлених коштів у 2016-2017 н.р. відкрито додаткові групи продовженого дня у школах, де збільшилася кількість початкових класів, відкрито логопедичний пункт  у ДНЗ № 9, збільшено кількість робітничих ставок у школах. Збільшено кількість ставок медсестер і відтепер усі навчальні заклади забезпечені медичними працівниками.

На численні прохання батьків дошкільнят та керівників закладів змінено розпорядок роботи груп з 9-годиинного до 10,5 – годинного   перебування.

І надалі відділ освіти разом з міською владою буде робити все задля розвитку освіти.

Будь-які реформи завжди сприймалися з острахом, але сама сучасність вимагає змін.

Оптимізація шкільної освіти – це не позбавлення дітей права на якісну освіту, а, навпаки, – надання можливостей отримати кращі знання, сприятливіший освітній простір для розвитку як учня, так і педагога.


За повідомленням  відділу освіти                                                                      

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa