Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 20 січняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
На порядку денному мінімальна заробітна плата!
16.06.2017

Днями у виконавчому комітеті відбулося спільне засідання робочої групи із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Провів засідання заступник міського голови Тетірко І.В. Основне питання порядку денного – забезпечення дотримання роботодавцями вимог законодавства щодо мінімальних гарантій в оплаті праці.

Управлінням праці та соціального захисту населення щомісячно на засідання робочої групи запрошуються роботодавці, які виплачують заробітну плату менше мінімального розміру, готується аналіз динаміки чисельності та оплати праці по кожному із них. На даному засіданні пояснення щодо причин низького рівня оплати праці надали шість роботодавців, їх зобов’язано вжити заходів для забезпечення повної зайнятості найманих працівників.

Заслухано звіт заступника начальника Роменського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Сумської області Скиби Г.С. Вона проінформувала, що управлінням щомісячно проводиться аналіз нарахування заробітної плати страхувальниками міста. За даними звітності за квітень 2017 року кількість платників, які нараховують заробітну плату менше мінімального розміру збільшилась у порівнянні з попереднім місяцем на 5 підприємств. Позитивним моментом є зменшення кількості страхувальників, у яких застраховані особи виконували роботи за договорами цивільно-правового характеру. Так, у квітні 2017 року за договорами цивільно-правового характеру працювало 292 особи у 66 страхувальників, що на 19 осіб менше у порівнянні з попереднім місяцем. В подальшому планується формування та передача до Управління Держпраці у Сумській області списків роботодавців, у яких застраховані особи виконували роботи за договорами цивільно-правового характеру понад 12 місяців. Перевірятиметься наявність у таких договорів ознак трудових договорів.

Крім того, Скиба Г.С. звернула увагу на часте недотримання роботодавцями вимог ст. 24 КЗпП України щодо повідомлення податкової інспекції про прийняття працівника на роботу. За дане порушення юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі мінімальної заробітної плати.

Перший заступник Роменської об’єднаної державної податкової інспекції Катерна С.О. повідомила, що податковою інспекцією також опрацьовуються списки страхувальників, які виплачують низьку заробітну плату. З платниками з даного питання проводиться постійна роз’яснювальна робота.

Заступник міського голови Тетірко І.В. наголосив присутнім на необхідності посилення роз’яснювальної роботи з роботодавцями та найманими працівниками щодо важливості легального оформлення та «прозорої» зарплати для належного соціального захисту в подальшому. Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні та здійсненні перерахунків пенсії.


За повідомленням управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa