Ромни - офіційний сайт міста :: Археологу Юрію Кухарчуку - "60"

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 19 вересняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Археологу Юрію Кухарчуку - "60"
19.12.2011

Цього року припадає 60-річний ювілей кандидата історичних наук, заступника голови представництва Роменського земляцтва в Києві, невтомного трудівника на археологічній ниві Юрія Васильовича Кухарчука, який, зокрема, приклав чимало зусиль щодо встановлення науково вивіреної дати заснування нашого міста.

Коли спілкуєшся з паном Юрієм, то завжди приємно вражає його виваженість, прагматичність, щира любов до своєї роботи і той незгасимий вогник не меншої любові до України, до рідної Роменщини, до прадавньої історії, до глибинних витоків своєї Батьківщини. Протягом багатьох років Юрія Кухарчука часто бачать в різних куточках Роменського району: з наплічником він подорожує по нашому краю, вивчаючи пам’ятки первісної історії рідної Роменщини.

Народився Юрій Кухарчук 21 грудня 1951 року в селі Устя на Рівненщині. У 1954 році його родина переїздить до Ромен. Тут він закінчує середню школу №1. Протягом 1972 – 1977 рр. навчається в Київському державному університеті на історичному факультеті. Після закінчення починає наукову діяльність в Археологічному музеї Академії Наук України. У 1993 р. захистив кандидатську дисертацію «Ранній палеоліт Українського Полісся». З 1995р. Юрій Кухарчук – науковий, потім старший науковий співробітник і учений секретар відділу археології кам’яного віку в Інституті археології Національної академії наук України, заступник голови профкому Інституту.

З 2000р. – доцент магістеріуму в Києво-Могилянській Академії, читає авторський курс «Технологія первісного виробництва»; як керівник археологічної практики студентів-бакалаврів щороку брав участь у роботі Археологічної експедиції НаУКМА, яка провадила дослідження пам’яток кам’яного віку на Черкащині та Кіровоградщині.

Юрій Кухарчук автор понад 110 наукових статей і публікацій з важливих проблем давньокам’яного віку (палеоліту). Результати досліджень опубліковані в українських та зарубіжних наукових виданнях. Тривалий час досліджує питання шляхів розвитку технологій первісного виробництва. Виступав з доповідями на багатьох вітчизняних та міжнародних археологічних конференціях, є відповідальним секретарем щорічника «Кам’яна доба України». Був літературним редактором та коректором низки наукових і науково-популярних книжок з археологічної тематики, упорядником видання наукової спадщини видатного українського історика і археолога М.Ю.Брайчевського.

Як провідний науковець, більше 20 років брав участь у керівному складі археологічних експедицій, що досліджували найдавнішу в Східній Європі палеолітичну стоянку Королеве у Виноградівському районі на Закарпатті (віком до І млн. років тому). Провадив розкопки ряду визначних палеолітичних стоянок в Криму. Досліджував опорні палеолітичні пам’ятки Українського Полісся. Особисто відкрив близько 30 нових пам’яток кам’яного віку на Житомирщині та в Закарпатті.

У 1999р. Юрій Кухарчук був заступником начальника епохальної для нашого міста Північно-Лівобережної експедиції ІА НАНУ, яка встановила історичну дату виникнення Ромна (рубіж IX – X ст.). Найтяжча організаційна робота з підготовки та проведення розкопок лягла саме на його плечі.
У день 60-річного ювілею хочеться побажати пану Юрію сімейного щастя, міцного здоров’я, а також нових сенсаційних відкриттів у професійній археологічній діяльності.

Завідувач музею Петра Калнишевського О.Іващенко.

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa