Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Чт, 2 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Податкова інформує Увага! З 16 грудня 2011 року податкові накладні виписуються за новою формою!
22.12.2011

Нова форма податкової накладної та Порядок її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 № 1379, який набув чинності 16 грудня 2011 року.
Таким чином, починаючи з 16 грудня поточного року податкові накладні виписуються за новою формою.

Порядок обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням

Відповідно до абзацу 3 п.п.63.3 статті 63 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом Кодексу.

Як визначено абзацом 3 п.п.63.3 статті 63 Кодексу, платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних органах державної податкової служби за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби.

Порядок обліку об'єктів оподаткування і об'єктів, що пов'язані з оподаткуванням, визначений розділами VII та VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 № 979 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 за № 1439/18734 (далі - Порядок обліку). Згідно з п.п. 8.3 розділу VIII Порядку обліку, якщо у платника податків відбулась реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта.

Для взяття на облік протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об'єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню, платник податків повинен подати до відповідного органу державної податкової служби: реєстраційну заяву за ф.№1-ОПП або ф .№5-ОПП з позначкою „облік за неосновним місцем обліку", повідомлення про вищезазначені об'єкти оподаткування за ф.№20-ОПП.

Наказ ДПС України від 22.12.10 № 979 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів та визнання такими, що втратили чинність, наказів Державної податкової адміністрації України», зазначені форми документів, розміщені на офіційному веб-сайті ДПА в Сумській області у розділі «На допомогу платникам податків» підрозділі «АКТУАЛЬНО»

Крім того, Порядком обліку передбачається надання інформації про об'єкт оподаткування у разі зміни відомостей про такий об'єкт.
Так, п.п. 8.5 розділу VIII Порядку обліку передбачено, що у разі зміни типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, платник податків повинен надати повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією до відповідного органу державної податкової служби.

Платники податків повинні усвідомлювати, що невиконання зазначених норм Кодексу та Порядку обліку щодо взяття на податковий облік об'єктів оподаткування чи об'єкта, пов'язаного з оподаткуванням, тягне за собою матеріальну відповідальність у вигляді штрафних санкцій.

Так, відповідно до абзацу 1 статті 117 Кодексу, за неподання у 10-денний строк платником податків вищезазначених документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування чи об'єкта, пов'язаного з оподаткуванням, накладається штраф на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб - 510 гривень.

При цьому у разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої вже були застосовані штрафи за таке порушення, розмір штрафу збільшується вдвічі.

Враховуючи викладене, переконливо просимо платників податків, у яких відбулась реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування та які досі не перебувають на обліку у податкових органах за місцезнаходженням цих об'єктів, своєчасно звернутись до таких податкових органів для взяття на облік.


Роменська МДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa