Ромни - офіційний сайт міста :: Громадська рада

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 22 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Громадська рада
28.03.2012

 

На спільному засіданні громадських рад міста і району намагалися досягти порозуміння і взаємовигідного компромісу між виробниками, переробниками і споживачами молочної продукції. 

В. о. начальника управління агропромислового розвитку РДА Наталія Місюра охарактеризувала стан тваринницької галузі в районі. Одним із основних факторів, що впливає на зменшення поголів’я дійного стада, є низька закупівельна ціна на молоко і часом тривалі затримки у розрахунках зі здавачами продукції. Зокрема, це характерно для ТОВ „Гадяч-сир”. За словами учасників засідання, нині вигідніше займатися рослинництвом. 

Не краща ситуація і в громадському секторі. Волошнівський сільський голова Іван Качмарський та очільники інших територіальних громад відзначали значне зменшення кількості корів у присадибних господарствах. Якщо раніше за кращі сінокоси і пастівні „билися”, то зараз вже ні. Все більше людей залишають лише одну корову – "для себе”. Тож переробникам варто замислитися про майбутнє.
Представник сфери торгівлі, директор ТОВ „Оазис-центр” Юрій Могилко зазначив, що продукція придбається безпосередньо у виробників і торгова надбавка складає 5-8 відсотків. У середньому це 58 копійок. 

Нині, за інформацією представників молокопереробних підприємств, закупівельна ціна на молоко – 2-2,15 грн. за літр. Відпускна ціна – 5,43 грн. 

Розповіли вони й про стимулювання здавачів сировини: реалізація кормів за нижчими цінами, дешевша вартість парування корів тощо. На жаль, так і не прозвучала „розкладена по полицях” інформація про складові витрати переробки молока. Хоча, як справедливо констатував голова районної громадської ради В’ячеслав Леонов, за такої різниці між закупівельною і відпускною вартістю продукції основна „накрутка” цін відбувається саме у переробників. 

Заслуговувала на увагу пропозиція щодо співпраці директора молокозаводу з Бурині Едуарда Шульги: підвищення закупівельних цін за умови, що всі в одній чи кількох сільрадах здаватимуть сировину лише на його підприємство. Хоча питання дискусійне. З одного боку, найкращим аргументом є вища ціна – якщо й не всі, то переважна більшість співпрацюватиме з тим, хто запропонує кращі умови. І не потрібно ніяких „умовлянь”. З іншого – не раз і не два колеги-переробники „перебивали” ціну, щоб „видавити” конкурента, а потім закуповували молоко ще дешевше, ніж попередник, бо селянам нікуди було дітися. Та в будь-якому випадку без довіри і сумлінного виконання зобов’язань та взаємовигідного партнерства обох сторін навряд чи можлива співпраця. 

Альтернативою може стати досвід сільськогосподарського кооперативу „Ярославна” з Путивльщини. Нині його члени здають молоко оптом на переробні підприємства, але вже будують власний молокозавод. Можливо, якби на Роменщині працювало кілька невеликих молокопереробних підприємств, то й „гіганти" теж змушені були дорожче купувати, дешевше продавати і більше дбати про якість, борючись за покупця. 

Підбиваючи підсумки зібрання, голова районної громадської ради В’ячеслав Леонов підкреслив, що представницькі органи міста і району виступають за партнерські відносини, яких зараз, на жаль, немає, і розраховують на розуміння з боку переробників. Але в разі відсутності діалогу, захищаючи споживачів молочної продукції і здавачів сировини, буде направлено відповідні звернення в органи державної влади, Антимонопольний комітет та інші контролюючі організації. 


За інформацією міськрайонної газети «Вісті Роменщини»Скільки коштує молоко?

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa