Ромни - офіційний сайт міста :: До міста Ромен завітав людина-легенда

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 22 вересняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
До міста Ромен завітав людина-легенда
06.09.2012

На запрошення колективу Роменської СЗОШ № 2 ім. акад. А. Ф. Йоффе до міста Ромен завітав академік і віце-президент Російської Академії Наук, лауреат Нобелівської премії з фізики (2000 р.) Жорес Іванович Алфьоров.


З навчальним закладом він підтримує дружні зв’язки з 2005 року, виділяє щорічно по дві стипендії для обдарованих учнів та одну стипендію в номінації «Кращий учитель школи». У 2005 та 2009 роках запрошував до Санкт–Петербургу на міжнародні конференції делегації учнів та вчителів.

Цьогорічний візит він присвятив пам’яті про свого вчителя й наставника Абрама Федоровича Йоффе, видатного вченого-земляка, який народився в м. Ромни й закінчив тут реальне училище.

Під час своїх зустрічей Жорес Іванович постійно підкреслював важливу роль Абрама Федоровича у створенні школи радянських фізиків, які, у свою чергу, стали відомими світу науковцями.

На зустрічі в міськвиконкомі з керівництвом міста, керівниками навчальних закладів, учителями фізики та історії, працівниками музею, бібліотеки та інтелігенцією міста Жорес Іванович розповів про значення робіт Абрам

а Федоровича Йоффе в розвитку фізики напівпровідників, про його енциклопедичні знання в інших галузях цієї науки, особисту ерудованість, інтелігентність, авторитет і повагу співробітників. Він також відмітив велику організаційно-педагогічну діяльність А. Ф. Йоффе, особливо при створенні більше десятка фізико-технічних інститутів по всій країні.
Жорес Іванович, підсумовуючи свою розповідь і відповівши на запитання, запропонував роменцям установити пам’ятник нашому земляку як вияв великої шани й визнання заслуг Абрама Федоровича Йоффе – всесвітньовідомого вченого.

Разом з керівником науково – виробничого концерну «Наука», Ларкіним С. Ю., та його заступником, директором Алфьоровського фонду в Україні, Гончаровим С. М., Жорес Іванович Алфьоров поклав квіти до пам’ятника Т. Г. Шевченка.

Потім делегація відвідала краєзнавчий музей, ознайомилась з історією нашого міста. Особливо гостей зацікавила експозиція, присвячена Абраму Федоровичу та Роменському реальному училищу. Жорес Іванович прокоментував і уточнив окремі деталі щодо біографії та наукових робіт А. Ф. Йоффе.

Найбільше ж часу вчений присвятив зустрічі з учнями та вчителями в Роменській СЗОШ № 2 ім. акад. А.

Ф. Йоффе. Саме там він ознайомився з напрямками навчально-виховної роботи, матеріально-технічною базою закладу.

Відбулася тепла зустріч з учнями – стипендіатами Алфьоровського фонду (2009 – 2012 рр.) та їх батьками.
Школа пишається ними: Грибовод Вірою, нині студенткою ІІІ курсу Харківського медичного університету; Степаненко Вікторією, студенткою І курсу Харківського національного університету «Юридична академія України»; Петренко Юлією, студенткою І курсу Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка; Ткаченко Лідією, ученицею 11 – А класу, Нюкалом Дмитром, учнем 10 класу та Московець Наталією, ученицею 9 – Б класу – неодноразовими переможцями міських і обласних олімпіад.

Жорес Іванович поклав квіти до меморіальної дошки А. Ф. Йоффе, урочисто відкрив новий кабінет

народознавства, зустрівся з молодшими школярами – учасниками міжнародної інтерактивної гри «Колосок».

Особливий інтерес у нього викликав фізичний кабінет та пілотний проект по використанню нового обладнання фірми PHYWE. Про це йому розповів академік НАН України, директор Сумського інституту прикладної фізики Сторіжко Володимир Юхимович – ініціатор проекту в Україні, який теж взяв участь у зустрічі з Ж. І. Алфьоровим.

А юні фізики продемонстрували обом ученим свої вміння по роботі з лабораторним обладнанням. Найменші кроксівці повідомили про змагання, організовані Всеукраїнським дитячим об’єднанням «КРОКС». Гумористичне привітання академіку підготували учасники лялькового театру «Маслинка».

У музеї школи Жорес Іванович ознайомився з історією розвитку навчального закладу, цікавився зв’яз

ками школи з науковцями, залишив свій запис у книзі відгуків.

Під час зустрічі із членами Євроклубу «Dove of piece» учений англійською мовою відповів учням про важливість у світовій практиці англійської й російської мов й закликав до їх вивчення.

Юні художники ізостудії «Етюд» ім. Л. С. Бреус продемонстрували свою майстерність у малюванні українського рушника та подарували зроблені своїми руками сувеніри.

Завершилася зустріч урочистим концертом у актовій залі.

Постійно звертаючись до учнів у своїх промовах, Жорес Іванович говорив про необхідність й важливість успішного навчання, підкреслював роль науки в житті суспільства, наголошував про пам’ять й повагу до нашого видатного земляка – Абрама Федоровича Йоффе.

Жорес Іванович подякував гостинній роменській землі та її жителям за теплу зустріч, а учням школи пообіцяв запропонувати нові форми подальшого співробітництва з Алфьоровським фондом.

Людина – легенда XXІ століття, Жорес Іванович Алфьоров, справив на всіх, хто спілкувався з ним у цей день, незабутні враження. Ми відчули в ньому авторитетного, визнаного світом ученого, ерудовану й безкомпромісну людину, яка чітко формулює свої погляди на науку, розвиток суспільства й держави. Окрім того, він заворожує слухачів особливим стилем мовлення, неповторним умінням яскраво й образно висловлювати свої думки, блискучою ораторською майстерністю, чудовою дикцією й навіть приємним тембром голосу, який ніколи й ні з ким не сплутати.

Унікальна зустріч із Ж. І. Алфьоровим стане в історії рідного краю знаменною й незабутньою. А для юного покоління роменців – це приклад того, як досягти своїх мрій, реалізувати надії й домагатися намічених цілей, особливо в науці.
Педагогічний та учнівський колективи школи щиро дякують Ж. І. Алфьо

рову за здійснений візит, спілкування з громадою, школярами та

вчителями міста, за можливість відчути найсучасніші напрямки розвитку фізичної науки.

 За інформацією керівництва СЗОШ № 2

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa