Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 20 січняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
15 березня відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів
13.03.2014

Всесвітній день захисту прав споживачів відзначають з 1983 року. Тоді свято було закріплено в міжнародному календарі. Датою для святкування цього дня була обрана річниця з дня історичного виступу американського президента Джона Кеннеді 1961 року зі зверненням до Конгресу та об’єднань споживачів, в якому він вперше проголосив основні права кожного споживача: право на якість і безпеку, право на інформацію, право на вибір і на захист своєї думки. В подальшому права споживачів були розширені та визнані в інших країнах.
 

 

 Зараз під час святкування Всесвітнього дня захисту прав споживачів прийнято говорити і про інші найважливіші принципи взаємодії виробника і споживача товарів. Зокрема, на всіх рівнях сьогодні декларується право людини на відшкодування збитку при купівлі неякісного товару. Крім того, в цьому аспекті зараз розглядається і право кожного з нас на проживання в здоровому навколишньому середовищі, право на споживчу освіту.
 
З набуттям незалежності України, у травні 1991 року був прийнятий Закон України «Про захист прав споживачів», який регулює відносини між споживачами товарів та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг, встановлює права споживачів, а також визначає механізми їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів
           
В Україні захистом прав споживачів займається Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів, яка є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів. Діяльність інспекції спрямована на проведення контрольної роботи по перевірці якості та безпечності товарів і послуг, своєчасний та об’єктивний розгляд звернень громадян, проведення інформаційно-просвітницької роботи щодо роз’яснення норм і положень законодавства про захист прав споживачів, надання методичної та консультативної допомоги органам виконавчої влади та місцевого самоврядування в сфері захисту прав споживачів.
           
Протягом 2013 року інспекцією з питань захисту прав споживачів у Сумській області було перевірено 700 суб’єктів підприємницької діяльності сфери торгівлі та послуг, з них згідно планових заходів контролю – 536 суб’єктів та 164 позапланових. Порушення виявлені у 610 суб’єктів. Всього виявлено та упереджено 1359 різного роду порушень. З метою упередження надходження на споживчий ринок області неякісних та небезпечних товарів спеціалістами інспекції перевірено якість 264 зразків різних груп товарів, з яких забраковано та знято з реалізації товарів на суму 1,7 млн. грн. За результатами перевірок за порушення законодавства про захист прав споживачів до адміністративної відповідальності було притягнуто 655 осіб, на яких накладено адміністративних штрафів на суму 68,5 тис. грн. та застосовано фінансових санкцій в сумі 572,2 тис. грн.
           
В інспекції забезпечені відповідні умови для реалізації громадянами прав на письмові звернення та особистий прийом. Щоденно на протязі робочого дня працює громадська приймальня (м. Суми, пл. Незалежності, 2, тел. (0542) 63-13-52, 63-13-55) щодо звернень громадян-споживачів, яку згідно графіка проводять спеціалісти інспекції, в тому числі у суботу та у святкові дні.
           
В м. Ромни структурного підрозділу державної інспекції з питань захисту прав споживачів немає. Захист прав споживачів в сфері торговельного та побутового обслуговування в нашому місті згідно делегованих повноважень здійснюється відділом розвитку підприємництва та споживчого ринку управління економічного розвитку міської   ради. При відділі також щовівторка та щочетверга   функціонує громадська приймальня щодо розгляду питань захисту прав споживачів (б-р. Шевченка,2, кабінет №13, тел. 2-15-83)
 
                                                                       
Управління економічного розвитку міської ради

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa