Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 11 грудняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
УКРАЇНА – ЛИТВА: ОДНА ІСТОРІЯ – СПІЛЬНЕ ЄВРОПЕЙСЬКЕ МАЙБУТНЄ
01.08.2014

Незважаючи на відстань, впродовж століть Литва та Україна тісно співпрацюють у різних напрямках розвитку держави та суспільства. Впровадження досвіду модернізації міста згідно з правилами Європейського Союзу – це перший крок до нових стандартів добробуту та процвітання.

На пропозицію міського голови Сергія Салатуна щодо культурно-громадської співпраці між містом Ромни та містами Литви відгукнулася громада Каунаса. У листі до мера нашого міста голова комітету культури і мистецтв Муніципалітету Каунаса Аушріс Кріщунас висловив свою підтримку рішенню керівництва Ромен  впроваджувати європейський досвід модернізації, а також - сподівання на успішну співпрацю між містами Каунас та Ромни.
 
З метою налагодження контакту, до нашого міста з литовської республіки завітала делегація у складі: кандидат у почесні консули Литви в Україні Петро Крайсвітній, директор інституту біомаси та сталого розвитку Олексій Рій, засновник Міжнародного фонду «Унія 1219» Волдімарас Ажубаліс та керівник фонду Анатолій Лен. У своєму звернені до громади міста Ромни Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтекунас  зазначив: «Ми щиро вдячні за Ваші зусилля, спрямовані на зміцнення і розвиток наших ділових стосунків у конструктивному та взаємовигідному руслі, яким вже сотні років. Дозвольте висловити впевненість у тому, що і надалі Ваша громада буде не тільки надійним партнером, але й щирим другом».
 
З метою ознайомлення з досягненнями та нововведеннями в галузі медицини гості міста відвідали Роменську центральну міськрайонну лікарню. У результаті візиту було досягнуто домовленості щодо проведення Програм обміну досвідом для сімейних лікарів, надання допомоги у протезуванні військовослужбовців, першочергово поранених в зоні АТО, а також організації заходів реабілітації та соціальної адаптації у медичних закладах Литви постраждалим та їх сім’ям із східних регіонів України, де проходять бойові дії.
 
Під час зустрічі представники делегації наголосили на перспективі співпраці з Вільнюським колегіумом. Одним із напрямків спільної роботи може стати проведення скап-лекцій з молоддю міста Ромни. На сьогодні передбачається створення Культурно-освітнього Центру на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» з метою акумуляції всіх бажаючих. Вбачаючи подальші перспективи розвитку навчального закладу та відкритість керівництва до співпраці, розглянуто можливість провести першу зустріч у режимі відео-мосту вже у серпні цього року.
 
Щирість, патріотизм, відданість та дружелюбність молодого покоління нашого міста справила неабияке враження на почесних гостей та викликала гордість і захоплення майбутнім поколінням, яке прикладе всіх зусиль для побудови щасливого майбутнього держави.
 


 
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa