Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 23 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Опалювальний сезон триває
02.12.2014

У зв’язку з надходженням до виконавчого комітету Роменської міської ради питань та зауважень щодо якісного забезпечення тепловою енергією мешканців міста Ромни, постала необхідність надання деяких роз’яснень.

Варто зауважити, що перед початком опалювального сезону проводилися збори в дворах багатоповерхових будинків з залученням працівників теплових, житлово-експлуатаційних підприємств, представників головного управління міського господарства та спеціалістів управління праці та соціального захисту населення, з метою надання більш детальної інформації про зміну тарифів, ознайомлення з порядком надання субсидій, про необхідність виконання заходів по утепленню індивідуальних помешкань, а також виносилося на обговорення питання можливого примусового зменшення лімітів газу для теплогенеруючих організацій у зв’язку з зовнішньою агресією проти України.

Порядок забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/15 року прописаний в постанові Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 р. № 296, а саме:

«З метою забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом та надійного функціонування газотранспортної системи і газових мереж Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити починаючи з 1 серпня 2014 року розподіл обсягів природного газу для споживачів у розрізі адміністративно-територіальних одиниць до кінця опалювального сезону 2014/15 року .

2. Установити, що:

1) коригування щомісячного розподілу природного газу, передбаченого пунктом 1 цієї постанови, здійснюється Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства разом з Міністерством енергетики та вугільної промисловості за спільним поданням Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” та оператора Єдиної газотранспортної системи України до 25 числа попереднього до звітного місяця;

2) рішення про початок та закінчення опалювального сезону 2014/15 року приймається виконавчими органами сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 p. № 630 .

У разі відсутності зазначених рішень Національною акціонерною компанією “Нафтогаз України” та газопостачальними, газорозподільними і газотранспортними підприємствами постачання природного газу теплогенеруючим та теплопостачальним організаціям не здійснюється;

3. Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Міністерству юстиції, Міністерству внутрішніх справ подати у місячний строк Кабінетові Міністрів України пропозиції про встановлення відповідальності, в тому числі кримінальної, за порушення споживачами природного газу та керівниками газорозподільних і газотранспортних підприємств дисципліни газопостачання.

4. Міністерству охорони здоров’я разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства опрацювати у місячний строк питання доцільності зменшення нормативної температури повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу) на 2°С.»

Таким чином, виконуючи постанову Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 р. № 296, відповідно до підпункту 20 пункту 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 7.9.4 Правил технічної експлуатації теплових установок та мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71, у зв’язку з пониженням температури повітря було прийнято розпорядження міського голови № 101-ОД від 20.10.2014 «Про початок опалювального сезону 2014-2015 років».

Споживання природного газу для теплопостачальних організацій міста Ромни на опалювальний період 2014-2015 до 31 березня 2015 року заплановано згідно розподілу місячних обсягів, який розподілений по областям України та доведений з урахуванням скорочення на 30% від спожитого за аналогічний попередній період опалювального сезону 2013-2014 років згідно розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 27.10.2014 «Про розподіл обсягів природного газу».

Кожного понеділка та п’ятниці, під головуванням Роменського міського голови, проводяться наради з залученням всіх комунальних служб, де робиться аналіз проходження опалювального сезону 2014-2015 років, а також відслідковуються моніторингові дані по використанню природного газу підприємствами теплоенергетики та бюджетної сфери міського підпорядкування. 

Усвідомлюючи відповідальність, в тому числі кримінальної, за порушення споживачами природного газу та керівниками газорозподільних і газотранспортних підприємств дисципліни газопостачання, процес  вироблення та транспортування теплоносія до споживачів корегується фактично в ручному режимі, щоб не вийти за межі зменшення нормативної температури повітря у приміщеннях квартир не більше як на 2°С.

Для недопущення порушень вимог та норм чинного законодавства в сфері надання послуг з централізованого теплопостачання Роменська міська рада тримає на контролі питання якості надання житлово-комунальних послуг споживачам підприємствами комунальної теплоенергетики м. Ромни і пропонує роменцям, якщо температура повітря в квартирах буде знижена до ненормативної негайно звертатися до теплопостачальних організацій про направлення їхніх спеціалістів, для проведення комісійної перевірки з вимогою складання актів-претензій, на підставі яких теплопостачальна організація повинна зменшити плату шляхом проведення перерахунку за фактично спожиту теплову енергію.

За повідомленням головного управління міського господарства
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa