Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 20 листопадаУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Бюджет 2015. Стосується кожного
14.01.2015

Міський бюджет міста Ромни на 2015 рік сформований відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” з урахуванням внесених ним змін до інших законів, Бюджетного та Податкового кодексів України.

Доходи міського бюджету на 2015 рік передбачені у сумі 176,2 млн. грн., у т.ч.:

- доходи загального фонду 168,4 млн.грн.,

- доходи спеціального фонду – 7,8 млн. грн.

У загальному фонді податки і збори складають 49,2млн. грн., що на 1,7 млн. грн. більше надходжень 2014 року, та субвенції з державного бюджету 119,2 млн.грн.

Основним ресурсом доходів загального фонду є податок на доходи фізичних осіб - 64,6 % в структурі; єдиний податок 25,8% , плата за землю (10 %) та передбачений відповідно змін до законодавства акцизний податок (6%). Це 103,7 відсотків до фактичних надходжень 2014 року та менше на 6 млн.грн.проти розрахункових показників МФУ (55131,1 тис. грн.).

При розрахунку доходної частини бюджету на 2015 рік враховано:

-                     відміну збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, збору за реєстрацію транспортних засобів;

-                     нововведені транспортний податок та акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;

-                     переміщення із спеціального фонду (бюджету розвитку) до загального фонду єдиного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, екологічного податку.

Місцеві податки, враховуючи зміни Податкового та Бюджетного кодексів України є податок на нерухоме майно, туристичний збір та транспортний податок. Разом це 5,1 млн.грн. Плата за землю на рік прогнозується в сумі 5005 тис. грн., на рівні надходжень 2014 року, враховуючи новоукладені та переукладені договори на оренду земельних ділянок.

Єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва розрахований у сумі 8155 тис. грн., як у минулому році.

Акцизний податок - нововведений податок з реалізації через роздрібну торгівлю пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива (ставка податку 5% від обсягу реалізації (за місцем продажу таких товарів), прогнозується у сумі 3000 тис. грн.

Податок на прибуток від підприємств комунальної власності - 610 тис. грн.. Це значно більше надходжень 2014 року (+ 575 тис. грн.) через відшкодування різниці в тарифах підприємствам-постачальникам тепла. Відповідно до їх прибутковості частина чистого прибутку передбачена у сумі 90,0 тис. грн..

Плата за оренду майна комунальної власності –це 313,3 тис.грн.

Передані до міського бюджету з державного бюджету трансферти надійдуть у вигляді освітньої субвенції млн.грн., медичної- 28,4 млн.грн. та субвенції на соціальні виплати сім’ям з дітьми та на відшкодування наданих населенню пільг та субсидій – 57,7 млн.грн.

Надходження спеціального фонду 7,8 млн.грн. за рахунок  надходжень власних коштів бюджетних установ 7,7 млн.грн., продажу землі 45,0 млн.грн. та пайових внесків 32,6 млн.грн.

При цьому, надходження бюджету розвитку 1,7 млн.грн., або на 6,8 млн. грн. менше минулого року, за рахунок єдиного податку, що перейшов до загального фонду.

Профіцит бюджету по загальному фонду та, відповідно, дефіцит спеціального фонду склався у сумі 1649,6 тис.грн. через передачу із загального фонду бюджету до спеціального фонду 1600 тис.грн. ( близько 10 %) від окремих податків та зборів та 49,6 тис.грн. державної субвенції на проведення капремонтів інвалідам війни.

Видатки бюджету на рік 176,2 млн.грн., в тому числі видатки загального фонду 166,7 млн.грн., видатки спеціального фонду 9,5 млн.грн.

У загальному фонді за рахунок субвенцій з державного бюджету передбачено фінансування загальної середньої освіти ( утримання ЗОШ) -33,2 млн.грн., закладів охорони здоров´я- 28,4 млн.грн. та виплата соціальних допомог, відшкодування наданих пільг та субсидій -57,6 млн.грн.

За власні надходження загального фонду 47,6 млн.грн. будуть фінансуватись:

- освіта, без урахування ЗОШ, на 26,2 млн.грн. (з урахуванням харчування

дітей 1-4 класів 1,1 млн.грн.) та оздоровлення дітей у таборах 0,2 млн.грн.;

- харчування хворих (в ЦРЛ), не передбачене державною субвенцією-0,2 млн.грн.;

- заклади соціального захисту 2,5 млн.грн. (Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Територіальний центр соціального обслуговування та Центр (надання соціальних послуг), Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) та виплата компенсацій по догляду 0,4 млн.грн.;

- органи місцевого самоврядування – 7,7 млн.грн.;

- культура – 5,5 млн. грн.;

- фізична культура і спорт – 1,5 млн. грн.

А також міські програмах,спрямованих на:

утримання та розвитку міського господарства 2,8 млн.грн., у тому числі поточний ремонт доріг - 700,0 тис.грн.;

соціальний захист населення –- 167,0 тис.грн., що включає привітання жителів міста, яким виповнилось 100 років ( 19,1 тис.грн.); поховання безрідних громадян та допомогу на поховання ( 10,7 тис.грн.); надання пільг почесним громадянам міста (11,6 тис.грн.);надання матеріальної підтримки інвалідам, які потребують гемодіалізу (124,7 тис.грн.); надання пільг по ЖКГ сім’ям, які виховують онкохворих дітей ( 1,0 тис.грн.);

приватизацію майна – 52,5 тис.грн.

розвиток культури – 10,0 тис.грн. та інші.

Видатки на зарплату передбачені з урахуванням динаміки соціальних стандартів на 2015 рік, виходячи з розмірів мінімальної заробітної плати з 1 січня – 1218 гривень, з 1 грудня – 1378 гривень на місяць; посадового окладу (тарифної ставки) першого тарифного розряду Єдиної тарифної – з 1 січня – 852 гривень, з 1 грудня – 1012 гривень на місяць.

У загальному фонді (без врахування соціальних субвенцій) видатки на зарплату складають 80 млн.грн., або 73,3 %. Видатки на енергоносії -19,4 млн.грн., що обраховані з урахуванням фактичного споживання 2014 року по діючих тарифах. Інші статті витрат загального фонду - це 7,3 %.

Спеціальний фонд бюджету по видатках передбачений у загальній сумі 9,5 млн.грн.

Кошти бюджету розвитку, що сформовані у загальній сумі 1677,6 тис.грн. за рахунок платежів (77,6 тис.грн.) та переданих із загального фонду коштів (1600,0 тис.грн.), будуть використані на капітальні видатки по галузях, що утримуються за рахунок міських коштів. Державна субвенція, що надійде до бюджету розвитку у сумі 49,6 тис.грн. буде використана за цільовим призначенням на капітальний ремонт житла інвалідам.

Власні надходження по установах галузі планується отримати у сумі 7,7 млн.грн.

 
 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa